דרום אפריקה כולל מפלי ויקטוריה ושמורת צו'בה בבוטסואנה

קוד הטיול: TGSF
משך הטיול: 12 ימים
יציאה: 12 באפריל 2017
מדינות: דרום אפריקה, בוטסוואנה
סגנון: טיול יבשתי מתגלגל

למה אנחנו אוהבים את הטיול הזה?

 • הטיול היחיד המשלב סיור מקיף בדרום אפריקה עם טיולים במפלי ויקטוריה ובוטסואנה במחיר השווה לכל כיס
 • רוובע סווטו ביוהנסבורג, סיור בפרטוריה הבירה, קייפטאון וכף התקווה הטובה
 • לינה וספארי בשמורת הטבע הפרטית קאפאמה ברכבי שטח מיוחדים
 • אי אריות הים, שמורת הפינגווינים
 • שייט על נהר הזמבזי במדינת זימבבואה
 • ספארי ושייט בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל כיבוד
דרום יבשת אפריקה ובמיוחד מדינת דרום אפריקה הוא ללא ספק אחד האזורים האקזוטיים, המגוונים והמרשימים בעולם.
המקום בו נפגשים שני האוקינוסים הגדולים – ההודי והאטלנטי – מכיל מגוון נדיר של תופעות גיאוגרפיות ואקלימיות המשפיעות על הרכב יחודי של בעלי חיים וצמחים המצויים רק באזור זה.
דרום אפריקה ידועה בנופים הציוריים שלה הכוללים נופי סוואנה, שהם משכן למספר עצום של חיות בר, מדבריות צחיחים, יערות צפופים וחופים מפורצים, שהם בית גידול ליונקי ועופות מים.
בנוסף, התברכה המדינה בהרכב אנושי צבעוני ומיוחד הכולל שבטים רבים השומרים עדיין על צביון חיים מסורתי לצד ערים מודרניות מפותחות והיסטוריה מרתקת הכוללת כיבושים ומלחמות.
את חלקו השני של הטיול נבלה בשתי אטרקציות יחודיות: מפלי ויקטוריה השוצפים שבמדינת זימבבואה, ושמורת צ'ובה בבוטסואנה שבה נערוך ספארי בשייט וספארי רכוב.


יום 1-2│טיסה תל אביב – יוהנסבורג* – סווטו
נטוס ליוהנסבורג* וננחת בבוקר יום 2 . את הבוקר ואחר הצהרים נקדיש לתקופת האפרטהייד ולחיי השחורים בסווטו השוכנת לצידה של יוהנסבורג. סווטו היא בית ל-1.3 מיליון שחורים וממנה צמחו מנהיגי תנועת המחאה של ה-ANC, המפלגה השלטת כיום בדרא"פ. את ביקורנו נתחיל בארוחת צהרים במסעדה אותנטית. בסיום הארוחה נבקר במוזיאון האפרטהייד, נחוש הפרדה גזעית מהי ונלמד את המאורעות שהובילו להתקוממות השחורים.
נמשיך ונבקר בעיר הכדורגל (
Soccer City) בה התקיים מונדיאל 2010. נסע לאורכו של רחוב וילקאזי (Vilkazi), הרחוב היחיד בעולם שבו התגוררו 2 חתני פרס נובל לשלום: נלסון מנדלה ודסמונד טוטו. נשקיף על רובע דיפקלוף (Diepkloof) בו מתגוררים עשירי סווטו וגם על שנטי טאון (Shanty Town) עיר הפחונים. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע לבית המלון בסנדטון (Sandton) שביוהנסבורג למנוחה וארוחת ערב.
הערב חופשי לביקור בכיכר מנדלה הסמוכה שם מוצב פיסלו הענק שהתחבב כאטרקציה לצילומים. הכיכר שוקקת חיים וצמודה לקניון רחב ידים.

*תתכן טיסה דרך יעד ביניים

יום 3│יוהנסבורג – פרטוריה – פילגרימס רסט
עם בוקר נעזוב את בית המלון ונשים את פעמנו לפרטוריה, שם נבלה את מחציתו הראשונה של היום. נבקר במצבת הזיכרון לוורטרקרס (Voortrekkers Monument), היכל הנצחה למסע כיבוש חלקה הצפוני של דרא"פ על ידי תנועת האפריקנרים שיצאו ממושבת הקייפ ונעו צפונה. האפריקנרים מקשרים את מסעם למסע כיבוש המערב בארה"ב שהתרחש גם הוא  במאה ה-19. מכיוון שהיו פרוטסטנטים אדוקים, הם ראו במסעם, מסע אל הארץ המובטחת. קירות ההיכל מעוטרים בתבליטי קיר יפיפיים שמספרים את תולדות המסע.
משם נמשיך ונחצה את כיכר הכנסיה (
Church Square) בדרכינו לביקור ביוניון בילדינג (Union Building), בית מושבו של נשיא דרא"פ ומקום עבודתו. הבנין מרשים ומתנוסס על גבעה המשקיפה על העיר. מדרונות הגבעה מלאים בערוגות פרחים, עצים ומדשאות. בראש הגבעה. ברחבה לפני הבנין, הוכתר נלסון מנדלה כנשיאה השחור הראשון של דרא"פ.
אחר הצהרים נתחיל את מסענו לעיירת מחפשי הזהב פילגרימס רסט (
Pilgrim's Rest). נגיע לעיירה לארוחת ערב ולינה.

יום 4 │ פילגרימס רסט – אתרי "דרך הפנורמה" – שמורת קאפאמה
לאחר ארוחת הבוקר נטייל ברחובות העיירה פילגרימס רסט, נבקר באתר חיפוש הזהב בעיירה ונלמד את תהליך חיפוש הזהב בשיטת הגולד פנינג (Gold Panning). משם נמשיך לגלות את צפונות מחוז מפומלנגה (Mpumalanga) אחד מתשעת המחוזות (פרובינציות) מהם מורכבת דרום אפריקה. מחוז זה ידוע בנופיו המיוחדים ובתחומו משתרעת גם שמורת קרוגר.
ניסע על "דרך הפנורמה" הנופית ונעצור לביקורים ותצפיות על קניון בלייד הציורי, שלושת הרונדוולים, "חלון האלוהים", הפינקל (
(Pinnacle ו"חורי המזל של בורק" (Burke's Luck Potholes). נצפה גם על מספר מפלים בהם משופעת הפרובינציה (בהתאם לזמן). בצהרים ניסע ללודג' היפהיפה Kapama River Lodge שבלב השמורה הפרטית .Kapama
נאכל ארוחת צהרים בלודג' ואחר הצהרים נצא לסיור ספארי מרתק ברכב שטח פתוח לצפיה בבעלי החיים השונים בשמורה. בערב נשוב ללודג' ללינה וארוחת ערב.

יום 5 │שמורת קאפאמה – קייפטאון
הבוקר נשכים לסיור ספארי נוסף ברכבי שטח מיוחדים בשמורת קאפאמה עם סיכויים טובים לראות מגוון גדול של בעלי חיים, אוכלי עשב, טורפים ובעלי כנף צבעוניים. בתום סיורנו נשוב לארוחת בוקר בלודג' ולאחר מכן נצא לשדה התעופה בנלספריט (Nelspruit) ונמריא לקייפטאון.
לאחר הנחיתה (בהתאם לזמן ומזג האויר) נעפיל ברכבל לפסגתו של הר השולחן (
(Table Mountain ממנו תצפית פנורמית מרהיבה על העיר קייפטאון וסביבתה. בתום בקורנו ניסע למלון למנוחה קצרה ולעת ערב נצא במשותף (בתחבורה ציבורית) למזח "ויקטוריה ואלפרד" ((V&A Waterfront  אתר הבילויים התוסס ושוקק החיים לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בקייפטאון.

יום 6│קייפטאון – כף התקווה הטובה
עם בוקר נצא בנסיעה מקייפטאון דרומה לעיירה הציורית הוט ביי
(Hout Bay) ונעלה על ספינה איתה נשוט כ-25 דקות לאי Duiker עליו ולידו מתגוררת אוכלוסיה של אלפי אריות ים. נצפה מקרוב על יונקים ימיים אלה ונשמע על אורחות חייהם. לאחר שנשוב למזח נמשיך בדרך נופית ומפותלת העוברת דרך מעבר ההרים צ'פמן פיק (( Chapman's Peak Pass ונגיע לקצה הדרומי של הכף הלא הוא "כף התקווה הטובה". נקח פניקולר שיעלה אותנו לתצפית נפלאה מראש הצוק החודר למי האוקינוס האטלנטי ונשחזר את מסעו של דיאז מסביב לכף.
בתום סיורנו ניסע לעיירה בולדרס (
Boulders) שלידה שמורת טבע יחודית בה השתכנה קהילה של פינגווינים אפריקאיים. נלך על גשר עץ ממנו נוכל לצפות מקרוב על עופות מעניינים, אלה שאינם יכולים לעוף אך הם שחיינים מצוינים. בתום סיורנו נאכל ארוחת צהרים המבוססת על מאכלי ים במסעדה מקומית. בשעות אחר הצהרים נשוב לקייפטאון ונשלים את סיורינו בעיר. לינה בקייפטאון.

יום 7 │ קייפטאון – מוסל ביי – דרך הגנים – נייזנה
הבוקר ניסע מזרחה לעבר העיירה סוולנדאם (Swellendam)  וממנה דרומה לעיירת החוף מוסל ביי (Mossel Bay) שנוסדה בשנת 1848 בה נבקר במוזיאון הימי על שם הספן והמגלה הפורטוגזי ברתולומיאו  דיאז, האירופי הראשון ששט מהאוקינוס האטלנטי לאוקינוס ההודי והקיף את חופי אפריקה. המוזיאון מתעד בצורה יפה את תולדות הספנות באזור החל מהמאה ה-16 ובו נראה דגם מדויק של ספינת הקאראוול בה שט בשנת 1488 כשגילה לראשונה את המעבר ואת "עץ הדואר" ששימש כנקודה לקבלת והעברת הודעות כתובות החל משנת 1500 ! בתום סיורנו במוזיאון ניסע על דרך הגנים המתחילה ממוסל ביי ומגיעה עד פורט אליזבט, 400 קילומטר מערבה.
נעצור ללינה בנייזנה (
Knysna), עיירת נופש ציורית על שפת האוקינוס.

יום 8 │ נייזנה – דרך הגנים – פורט אליזבט
הבוקר נצפה על שני "ראשי נייזנה"- 2 צוקים ענקיים הסוגרים על האוקינוס ויוצרים לגונה ציורית ויפה. ננוע על דרך הגנים מערבה עם מספר עצירות לביקורים בדרכנו לעיר פורט אליזבט. תחילה נבקר ב- Monkey Land שהוא מתחם ענקי בלב יער ליד חוף פלטנברג הציורי בו נוכל לראות בקרבה יחסית מיני פרימטים שונים החיים בסביבה טבעית ולעקוב אחר אורחות חייהם. בתום סיורנו נמשיך בנסיעה לשמורת טסיטסיקמה (Tsitsikama Reserve ) בה נוכל לראות את ה"עץ הגדול" ובהמשך נערוך תצפית על גשר בלוקרנס ממנו נערכות קפיצות הבאנג'י הגבוהות בעולם, 216 מטר מעל התהום! לאחר מכן נגיע ליער טסיטסיקמה ונלך בשביל יפהפה בתוך היער שיביא אותנו לשפך נחל הסערות שמעליו מתוחים מספר גשרים תלויים עליהם נוכל לצעוד. לעת ערב נגיע לעיר פורט אליזבט לארוחת ערב ולינה.

יום 9 │פורט אליזבט – יוהנסבורג – מפלי ויקטוריה – שייט על הזמבזי
הבוקר נטוס מפורט אליזבט ליוהנסבורג וממנה בטיסת המשך למפלי ויקטוריה שבמדינת זימבבואה. לאחר סידורי הכניסה ניסע למלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נצא לשייט מהנה על נהר הזמבזי, השלישי באורכו באפריקה והמקור למפלי ויקטוריה. במהלך השייט נוכל לראות בעלי חיים שונים ונצפה בשקיעה הציורית מעל הנהר. בתום השייט נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 10 │ שמורת צו'בה בבוטסואנה
היום צפויה לנו חוויה נוספת. לאחר ארוחת הבוקר במלוננו, נצא לכוון מדינת בוטסואנה ולאחר סידורי מעבר הגבול נחליף רכב וניסע לעבר שמורת צו'בה (Chobe National Park). עם הגיענו למזח נצא בשייט ספארי מרתק על נהר צו'בה החוצה את השמורה ונוכל לצפות בבעלי חיים שונים המגיעים לנהר לרוות את צמאונם. במהלך השייט נזכה גם לכבוד קל. בתום השייט נגיע ללודג' שבשמורה שם נתכבד בארוחת צהרים חמה ולאחריה נצא לספארי רכוב ברכבי שטח כדי לצפות בעושר בעלי החיים שבשמורה הידועה בכמות הפילים שלה אך גם באוכלי עשב וטורפים רבים אחרים. בתום סיורנו בשמורה נשוב למלוננו שבזימבבואה.

יום 11-12 │מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג – תל אביב
הבוקר אנו מגיעים לשיאו של הטיול. נצא ממלוננו מרחק קצר ונכנס לשמורת מפלי ויקטוריה (  , (Victoria Falls הנקראים בפי המקומיים מוסי או טוניה= "העשן הרועם" בגלל מסך הערפל שיוצרים המים הניתזים לתחתית המפלים  שנתגלו מחדש על ידי החוקר והמגלה דיויד ליוינגסטון בשנת 1855. גובה המפלים מעל 100 מטר! והם בעלי ספיקת מים השניה בגודלה בעולם.  נלך לאורך שביל הנמתח לאורך קיר המפל ונעצור בנקודות תצפית שונות כדי לראות ולצלם פלא טבע מרשים זה.
נעזוב את השמורה בדרכנו לסיור קצר בשוק עבודות היד המקומי בו נוכל להצטייד בעבודות עץ ואבן לפני חזרתנו הביתה.
בתום בקורנו ניסע לשדה התעופה ונטוס ליוהנסבורג וממנה בטיסת המשך לתל אביב*.

*
תתכן טיסה לא ישירה

 • הטיול היחיד המוצע המשלב סיור מקיף בדרום אפריקה עם טיולים במפלי ויקטוריה ובוטסואנה במחיר שווה לכל כיס
 • רובע סווטו ביוהנסבורג
 • סיור בפרטוריה בירת דרום אפריקה
 • לינה וספארי בשמורת הטבע הפרטית קאפאמה ברכבי שטח מיוחדים
 • העיר קייפטאון
 • כף התקווה הטובה
 • אי אריות הים, שמורת הפינגווינים
 • קייפטאון: הר השולחן, בניני הפרלמנט ומרכז העיר
 • שייט על נהר הזמבזי במדינת זימבבואה
 • ספארי ושייט בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל כבוד
 • סיור רגלי ותצפיות על מפלי ויקטוריה

וגם:
** יום טיול לשמורת West Coast National Park בשיא הפריחה (בטיול אוגוסט בלבד!). טיול זה יהיה 13 יום.

המחיר כולל

 • טיסות בין לאומיות כמפורט
 • טיסות פנים כמפורט
 • העברות
 • מלונות ברמת תיירות גבוהה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר + צהרים/ערב)
 • פנסיון מלא בשמורת הטבע קאפאמה
 • 2 סיורי ספארי ברכבי שטח בשמורת קאפאמה
 • לינה באתר נופש The Kingdom (או דומה) בזימבבואה על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס צמוד ממוזג במהלך כל הטיול
 • כניסות לכל האתרים שבתכנית
 • שייט על נהר הזמבזי
 • שייט וספארי רכוב ברכבי שטח בשמורת צו'בה
 • מדריך ישראלי מומחה לדרום אפריקה
 • מפגש קבוצה לפני היציאה


המחיר אינו כולל:

 • ויזה לזימבבואה (2 כניסות) כ- 80 דולר
 • ארוחות נוספות ושתיה קלה בארוחות
 • הוצאות אישיות וביטוחים

תנאי תשלום:

 • דמי הרשמה על סך 200 דולר לנוסע עם ההרשמה.
 • עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
 • ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
 • התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי – הנחה 200 דולר עד 10/1 

יציאה חזרה מחיר        
12.4.17    4,495 $
       
             
           

* אין כפל הנחות ומבצעים