טיול עומק מאורגן לפרו, אקוודור ולאיי גלאפגוס כולל מאצ'ו פיצ'ו והשתתפות בפסטיבל אינטי ריימי בקוסקו

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד הטיול: TGPG
משך הטיול/קרוז: 22יום
יציאה:  
מדינות: פרו, אקוודור ואיי גלאפגוס
מסלול: פרולימה-פאראקס-איקה-איי בייסטאס-טיסה מעל קווי נזקה-פונו- האיים הצפים- סילוסטאני-קוסקו-עמק האורובמבה-מאצו' פיצו'-לימה. אקוודור – קיטו-מיטד דל מונדו-בניוס- קוטופקסי- קיטו-גלפגוס- האי צפון סיימור-סן קריסטובל
סגנון: טיול עומק מתגלגל

על הטיול:

 • הטיול לפרו ואקוודור הוא היחידי מסוגו המציע שילוב מרתק של אתרי היסטוריה וארכיאולוגיה מהשורה הראשונה כמו קוסקו, מאצו' פיצו' וקווי נזקה עם אתרי טבע ונוף  מהיפים בעולם
 • השתתפות בפסטיבל אינטי ריימי הציורי בקוסקו

 • מגע בלתי אמצעי עם אוכלוסיה מקומית אוטנטית תוך כדי סיור בשווקים וכפרים מסורתיים

 • התנסות מרתקת בנופי יער גשם אמיתי עם טיולים בנופי הרי געש וימות ציוריות בגבהים של 4,000 מטר

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום ושעות אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

טיול מאורגן משולב קרוז לפרו, אקוודור ולאיי גלאפגוס – טיול המהווה ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.

פרו ואקוודור הן שתי מדינות דרום אמריקאיות החולקות גבול משותף ואזורים גאוגרפיים מגוונים ובהם אגן האמזונס הירוק והלח, הרי האנדים המושלגים ומדבר צחיח.

פרו התברכה בתרבויות עתיקות מפוארות שהשאירו את רישומן בעשרות אתרים ארכיאולוגיים שהשתמרו יפה. הידועה מבין הציביליזציות שקמה ופרחה לפני בו הספרדים לדרום אמריקה היא תרבות האינקה שתרמה אתרים מפוארים ובהם העיר קוסקו שהיתה בירת הממלכה ומצו' פיצו'- ה"עיר האבודה של האינקה "שהתגלתה" מחדש בתחילת המאה ה-20.

אקוודור היא אחת המדינות הקטנות בדרום אמריקה (283000 קמ"ר) אך גם אחת המגוונות והעשירות בתופעות טבע.

בתחומי המדינה עשרות הרי געש פעילים שהם חלק מהרי האנדים המהווים את השדרה המרכזית של המדינה. בחלקה המזרחי נמצא אגן האמזונס ובו יער הגשם העשיר בעולם בצמחים ובעלי חיים ואילו 1000 קילומטר ממערב לאקוודור, בלב האוקינוס האטלנטי שוכנים איי גלפגוס- "מעבדה פתוחה"  יחודית בה השתמרו מיני בעלי חיים אנדמיים המהווים את הבסיס לפיתוח תורת האבולוציה ע"י דארווין.

במהלך טיולנו נסייר באתריה החשובים של פרו, נטעם מיער הגשם המשווני ונצפה מקרוב בתופעות טבע יחודיות באיי גלפגוס.

לאתרי החובה בשתי המדינות יש להוסיף את איי גלפגוס בהם השתמרו מיני בעלי חיים אנדמיים המהווים את הבסיס לתורת האבולוציה של דארווין. ביקור באיים אלה הוא בבחינת חובה לכל חובב טבע.

יום 1 | תל אביב – לימה
נטוס דרך יעד ביניים ללימה בירת פרו. לאחר הנחיתה העברה למלון.

יום 2 | לימה
היום נסייר באתריה החשובים של לימה (Lima) בירת פרו. העיר נוסדה בשנת 1535 על ידי הכובש הספרדי פרנסיסקו פיסרו ונקראה "עיר המלאכים". בתקופת השלטון הקולוניאלי שימשה לימה כבירת מלכות המשנה של ספרד ולאחר עצמאותה של פרו בשנת 1821 הפכה לבירתה. העיר מונה כיום כ- 9 מיליון תושבים והיא הלב הכלכלי והתרבותי של המדינה.

נסייר באזור ההיסטורי של העיר שהוכרז "אתר שימור עולמי" ע"י אונסק"ו ונראה את ארמון הנשיא, הקתדרלה העירונית, כנסיית סן פרנסיסקו ועוד. בהמשך נבקר במוזיאון המפורסם Larco Herera ובו מוצגים מענינים מהתקופה הפרה קולומביאנית. בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו.

בערב נצא (בתחבורה ציבורית) לביקור בפארק המזרקות המפורסם שהוא הגדול מסוגו בעולם! לינה בלימה.

יום 3 | לימה – פאראקס – איקה
נצא בנסיעה דרומה לעבר עיירת החוף פאראקס וממנה נמשיך לאיקה (Ica ). העיר נוסדה בשנת 1563 ובשל האויר היבש השורר באזור הפכה איקה למרכז גידול ענבי יין.

נגיע לנווה המדבר הציורי הואקאצ'ינה (Huacachina) הנקרא "נוה המדבר של אמריקה" הנמצא מספר קילומטרים מהעיר ונערוך סיור רגלי קצר בכפר הבנוי על שפת ימה טבעית המצויה בלב הדיונות. לאחר מכן נתנסה בחוויה מיוחדת – סקי חולות על גבי רכבי שטח מיוחדים Sand Buggy. בתום סיורנו ניסע לפאראקס (או איקה) ללינה.

יום 4 | איי בייסטאס – טיסה מעל קווי נזקה – לימה
הבוקר נצא לשייט מהנה מסביב לאיי בייסטאס (Ballestas Islands) הנקראים גם "גלאפגוס הקטנה" בשל ריכוז בעלי החיים הגדול שבו. נתקרב עם הסירה לאיים ונראה את אלפי אריות הים ומושבת הקורמורנים ונלמד על אורחות חייהם. בתום השייט ניסע למינחת המטוסים הקלים בפיסקו (Pisco) ונטוס מעל קווי נזקה (Nazca Lines) המסתוריים… זוכרים את הספר "מרכבות האלים"?!
האתר מכיל מאות ציורי קרקע (גיאוגליפים) של חיות שונות, קווים ישרים וטרפזים הנמתחים על עשרות קילומטרים בלב המדבר. ה"קווים" צוירו כנראה לפני כ-2000 שנה במשך תקופה ארוכה ע"י מספר תרבויות פרה קולומביאניות וניתן להתרשם מהם רק מהאויר. בעוד שטכניקת הציור ידועה, עדיין לא ברור לשם מה הושקעה אנרגיה כה רבה בהכנתם. בתום הטיסה החוויתית ניסע ללימה ללינה.

יום 5  לימה – פונו
הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לעיירה פונו (Puno) השוכנת על גדות ימת טיטיקקה. בהתאם לשעת הנחיתה נסייר במרכז העיר, בטיילת ובשווקים. אחר הצהרים נגיע למלוננו.

יום 6 | פונו – האיים הצפים – סילוסטאני
הבוקר נצא לשייט על ימת טיטיקקה (( Titicaca Lake, הימה הגבוהה ביותר בעולם בה מתקיימים שיוטים מסחריים בגובה 3,812 מטר. במהלך השייט נבקר באיים הצפים של בני שבט האורוס הבנויים על קני צמח הטוטורה ונלמד מקרוב על אורחות חייהם של אנשים אלה המבלים את רוב זמנם על המים. בחלקו השני של היום נבקר באתר הארכיאולוגי סיוואסטני (Silustani) – אתר קבורה מהתקופה הטרום אנקאית הממוקם על שפת ימת אומיו ((Umayo ובו קברים של בני שבט הקולה הבנויים בצורת עמודים. בתום סיורנו נשוב למלון בפונו.

יום 7 | פונו – קוסקו
הבוקר נצא לנסיעה ארוכה של כ-400 קילומטר במישורי האלטיפלנו הגבוהים מפונו לקוסקו הנמצאת בלב הרי האנדים והיתה הבירה של ממלכת האינקה. נגוון את דרכנו ונעצור למספר תצפיות ולסיורים בכפרים אינדיאניים טיפוסיים. לינה בקוסקו.

יום 8 | קוסקו – פסטיבל אינטי ריימי
היום נסייר בקוסקו ונשתתף בפסטיבל אינטי ריימי המסורתי הנערך כל שנה ב-24 ליוני. העיר, שהיא "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו, נבנתה ע"י בני האינקה כבירה ששלטה על שטח של יותר ממיליון קמ"ר.
נסייר באתרי העיר החשובים ובהם מקדש השמש, הקתדרלה הגדולה ומבנים אינקאים חשובים נוספים שהשתמרו בצורה מרשימה. על פי לוח הזמנים של הפסטיבל, נשתתף בטקסי האינטי ריימי – פסטיבל השמש בשפת הקצו'אה המתקיים במבצר האינקאי סקסאיוומאן. זהו הפסטיבל החשוב ביותר בהרי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית לאחר הקרנבל בריו. הפסטיבל, ששורשיו בתקופת ממלכת האינקה, נחוג לכבוד היום הקצר ביותר בשנה המסמן את היום הראשון של ראש השנה בלוח השנה של האינקה (היום הקצר הוא אמנם 21 ביוני, אך לפי המסורת האינקאית השמש נשארת במקומה עד 24ביוני, ואחר כך מתחילה לעלות).
נשתתף בחגיגות ובטקסים החולקים כבוד לאל השמש אינטי שלפי האמונה העניק חיים לאבות בני האינקה. הגירסה המקורית של הטקסים מתארת אירועים בהיסטוריה ובמיתולוגיה של האינקה וכוללת ריקודים, תחרויות שהשתמרו מתקופת האינקה, וכן הקרבה סימלית של למה.
לאחר הכרזת הקיסר במקדש השמש, יוצאת תהלוכה צבעונית לככר בה נערך הטקס שבה משתתפים מאות אנשים לבושים בגלימות אדומות ונושאים דגלים בצבעי הקשת המסמלים את האימפריה.
בתום יום מרתק ומיוחד נשוב למלוננו בקוסקו.

יום 9 | עמק האורובמבה
היום נעזוב את קוסקו וניסע לעבר עמק האורובמבה הלא הוא "העמק הקדוש" של האינקה. אזור זה בו זורם נהר האורובמבה היה אסם התבואה של בית המלוכה וממנו הגיעו מיטב הגידולים החקלאיים שנאגרו במחסני המלך.

בדרכנו נעצור לביקור במרחצאות טאמבומצ'אי בהם נהגו עולי הרגל בני האינקה להטהר לפני כניסתם לעיר. במהלך סיורנו בעמק הציורי והפורה נבקר בשוק הססגוני של פיסק ((Pisac ובמצודה המרשימה Ollantaytambo.  בתום סיורנו נגיע למלוננו באגווס קלינטס או אורובמבה.

יום 10 | מאצו' – פיצו' – קוסקו
היום אנו מגיעים לשיאו של הטיול. לאחר ארוחת הבוקר נעפיל באוטובוס מיוחד בשביל המתפתל העולה למאצו' פיצו' ((Machu Picchu– "העיר האבודה" של האינקה. אתר מרשים זה הבנוי על שלוחה הררית מבודדת המוקפת ע"י נהר האורובמבה, התגלה מחדש בשנת 1911 ע"י הארכיאולוג והחוקר האמריקאי חירם בינגהם ומאז הפך לאחד הסמלים הידועים ביותר בדרום אמריקה ובעולם.

נסייר בין המקדשים, המחסנים ובתי האתר שהשתמרו בצורה מצוינת ושופכים אור על תרבותם, מנהגיהם וכשרון הבניה הייחודי של בני האינקה ואף נצפה על המקום מנקודות תצפית שונות. בתום סיורנו המרתק נגיע לתחנת הרכבת וניסע לקוסקו ללינה.

יום 11  קוסקו – לימה – קיטו
הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס ללימה וממנה בטיסת המשך לקיטו. לאחר ההגעה העברה למלון.

יום 12 | קיטו – מיטד דל מונדו
היום נסייר בקיטו וסביבותיה. נבקר בכיכר העצמאות (Plaza Independencia) ונראה את המבנים והמונומנטים החשובים של קיטו ובהם ארמון הנשיא, הקתדרלה, בנין העיריה, ארמון הארכיבישוף ועוד. הכיכר והרחובות המקיפים אותם מהוים את המרכז הקולוניאלי העתיק שהוכרז "אתר שימור עולמי" של אונסק"ו. בהמשך נבקר בכנסית סן פרנסיסקו המפוארת וכנסיית, כנסיית La Compana de Jesus – שתיהן נבנו בסגנון בארוק ספרדי. אחר הצהרים ניסע לאתר מיטד דל מונדו (Mitad del Mundo)- "אמצע העולם", המקום המציין את קו המשווה. נראה את המונומנט שהוקם על קו המשווה ונבקר במוזיאון Inthanon בו נחזה בתופעות שונות הקשורות לקו המשווה. בתום סיורנו נשוב לקיטו ללינה.

יום 13 | קיטו – שוק פוג'ילי – לגונה קילוטואה – בניוס
הבוקר ניסע דרומה לעבר העיירה פוג'ילי (Pujili) המארחת בתחומה שוק ססגוני מקומי בו ניתן למצוא מכל הבא ליד. נסייר בשוק ונראה מקרוב את התושבים המקומיים המגיעים מהכפרים הסמוכים כדי למכור ולקנות (השוק פועל בימים ראשון ורביעי). בתום בקורנו ניסע ללגונה קילוטואה (Laguna Quilotoa), ימה כחולה ה"כלואה" בתוך לוע הר געש כבוי בגובה 3914 מטר. נצפה על הימה ממצוקי הלוע ונמשיך לעיירה בניוס (Banos ) השוכנת בשיפולים המזרחיים של הרי האנדים בגובה 1820 מטר למרגלות הר הגעש הפעיל טונגורהוא ("גרון של אש") על גבול יער הגשם האמזוני. לאחר ההגעה העברה למלון.

יום 14 | בניוס
יום טיול בעיר בניוס וסביבתה באזור הטובל בצמחיית יער גשם עשירה, מפלי מים ובעלי חיים.
נסייר במפל המים
Pailon del Diablo  ונצפה עליו מנקודת תצפית נהדרת, נמשיך למנטו דה לה נוביה – מפל שוצף בלב יער הגשם ונהנה מנופיו הקסומים של האזור. לינה בבניוס.

יום 15 | בניוס – קוטופקסי – קיטו
הבוקר ניסע לשמורת הר הגעש קוטופקסי (Cotopaxi) , אחד מהרי הגעש מכוסי השלג הגבוהים בעולם! קוטופקסי, "מבול של אש" בשפת הקצו'אה או "כס מלכות הירח" בשפת האינדיאנים המקומיים נראה היטב מקיטו ונחשב כמקום קדוש, מקום מושב האלים, עוד לפני תקופת האינקה. זהו ההר השני בגובהו באקוודור (5897 מטר!) והוא נכבש לראשונה בשנת 1872. זהו הר געש פעיל שנרשמו בו מעל 50 התפרצויות מאז 1738. עקב גובהו הרב ומיקומו על קו המשווה מהווה ההר וסביבתו גן עדן למיני צמחים ובעלי חיים מגוונים אותם ננסה לראות כשנערוך סיורים ברכב וברגל בשבילי השמורה.

נגיע גם ללגונת לימפיופונגו הנמצאת בגובה 3850 מטר ונהנה מנופים מרהיבים ועם קצת מזל נוכל לצפות בלאמות, קונדורים, סוסי בר ועוד.  בתום בקורנו ניסע לקיטו ללינה (תתכן הגעה מאוחרת, לינה באזור שדה התעופה).

יום 16 | קיטו – גלפגוס
הבוקר ניסע לשדה התעופה של קיטו ונטוס מערבה כ- 1,000 קילומטר לאי בלטרה ((Baltra שבארכיפלג של גלאפגוס.

איי גלאפגוס מהווים את המודל החשוב ביותר עליו מבוססת תורת האבולוציה של דארווין.  האיים מהוים בית גידול למינים יחודיים של בעלי חיים יבשתיים וימיים, רובם אנדמיים.

לאחר שנעבור את סידורי הכניסה ניסע למזח ונשוט מספר דקות לאי סנטה קרוז (Santa Cruz ), השני בגודלו בין איי גלפגוס (1000 קמ"ר). בזכות הפרשי הגבהים 0-850 מטר מעל פני הים, עשיר האי במגוון גדול של בעלי חיים וצמחים יחודיים ואנדמיים. נעפיל לרמות הגבוהות של האי ונראה מקרוב את צבי גלאפגוס הענקיים שעל שמם נקראת קבוצת האיים. בתום סיורנו ניסע דרומה לעיר המרכזית באי פוארטו איורה ונעצור לסיור ב-  Tortuga Bayשליד המזח של העיר שם נוכל לראות איגואנות ימיות ועופות מים שונים. לינה בפוארטו איורה.

יום 17 | גלפגוס – האי צפון סיימור
הבוקר ניסע למזח שבצפון האי ונפליג ליום טיול מיוחד על גבי יאכטה לאי צפון סיימור (North Seymour). זהו אי קטן (1.9 קמ"ר) המכוסה בצמחיה נמוכה ודלילה יחסית אך עשיר מאוד בבעלי חיים. לאחר שנעגון באי, נצא לסיור רגלי במהלכו נוכל לראות איגואנות יבשתיות, סולה כחולת רגליים ((Blue Footed Booby וכמובן זכרי פריגטה הבולטים למרחוק בזכות הזפק האדום אותו הם מנפחים כדי להרשים את הנקבות…
בתום סיורנו נשוב למלון באי סנטה קרוז.

יום 18 | גלאפגוס – סן קריסטובל
הבוקר נצא בסירת מרוץ לאי סן קריסטובל (San Cristobal) שהוא האי המזרחי ביותר בין איי גלאפגוס ובו נמצאת גם בירת האיים פוארטו בקריסו מורנו. לאחר שנעגון באי נצא לטיול באזור Kicker Rock, 2 צוקי סלע מרשימים המתרוממים בתלילות לגובה 140 מטר עם מרווח צר ביניהם בו ניתן לשוט בסירות קטנות. נבמהלך השייט באתר נרד לצלילת שנורקל במהלכה נוכל לראות מבחר גדול של יצורים ימיים וביניהם…כרישים.
בתום סיורנו נגיע למלון בסן קריסטובל.

יום 19 | גלאפגוס – סן קריסטובל
הבוקר ניסע לטיול באזור צפון האי, .  Punta Pitt זהו אזור הררי המשתפל לעבר חוף ציורי בצבע צהוב. האזור מצטיין במגוון בעלי החיים היבשתיים והימיים שבו ובתצפיות יפות מהגבעות הסמוכות. זהו המקום היחיד בו ישנה אפשרות לצפות בשלושת מיני הסולות החיות באיי גלפגוס: סולה כחולת רגל, סולה אדומת רגל וסולת נאזקה. גם הים עשיר בבעלי חיים מהם אפשר ליהנות בצלילת שנורקל פשוטה. נהנה מהמראות ומבעלי החיים ואחר הצהרים נשוב למלוננו בסן קריסטובל.

יום 20 | גלאפגוס – סן קריסטובל – תל אביב
הבוקר נסייר במרכז האינפורמציה של סן קריסטובל בו נראה מוצגים שונים ונשמע הסברים על החי והצומח, הגיאולוגיה  וההיסטוריה של ההתישבות באי. בתום סיורנו ניסע לשדה התעופה של סן קריסטובל ונטוס דרך גוויאקיל (או קיטו) ליעד ביניים באירופה ממנו נמשיך לתל אביב.

הערה: לוח הסיורים הסופי בגלפגוס יקבע ע"י שלטונות השמורה כחודש לפני יציאת הטיול.

הגעה צפויה ביום 22 .

 

פרו:

*סיור בלימה

*שייט לאיי בייסטס

*"סקי חול" באיקה

*טיסה מעל קווי נזקה

*ימת טיטיקקה- שייט לאיי האורוס

*קוסקו- סיור בעיר וסביבתה

*מאצו' פיצו'- סיור ב"עיר האבודה" של האינקה

 

אקוודור:

*סיור בקיטו

*מיטד דל מונדו- סיור באתר על קו המשווה

*בניוס- מפלי מים, יערות ומעיינות חמים

*השוק בפוג'ילי

*לגונה קילוטואה

 

איי גלפגוס:

*לינה 4 לילות על שני איים

*בקורים וסיורים באיים סנטה קרוז, צפון סיימור וסן קריסטובל**

**יתכנו שינויים בתכנית בהתאם להחלטת שלטונות השמורה.

המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות תל אביב- לימה, גלפגוס- תל אביב (דרך יעדי ביניים באירופה)
 • טיסה לימה-קיטו
 • טיסות פנים כמפורט
 • לינה במלונות ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס צמוד ממוזג במהלך הסיורים בפרו ואקוודור
 • כניסות לכל השמורות והאתרים
 • הפלגות בטיטיקקה ובפאראקס
 • רכב שטח באיקה
 • טיסה במטוס קל מעל קווי נזקה
 • הפלגות באיי גלפגוס
 • ציוד שנורקל (לא כולל חליפה)
 • מדריך ישראלי
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • מפגש קבוצה לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:

 • כניסה לשמורת גלפגוס – 100 דולר בכניסה
 • ארוחות נוספות ושתיה קלה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים

הערות:
תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר
ייתכנו שינויים בסדר ימי הפעילויות ובסדר הביקורים
ייתכנו שינויים בסדר פעילויות הערב

חיסונים – יש לברר בלשכת הבריאות המחוזית

תנאי תשלום ודמי ביטול:

דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחירים בדולרים לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי* תוספת יחיד הערות    
             
             

**אין כפל מבצעים והנחות