איי האוקיינוס ההודי - הכי קרוב (שאפשר) לגן עדן. קרוז מאורגן וסיורים באיי סיישל, מדגסקר, מאוריציוס וריוניון

קרוז משולב בטיול חד פעמי לאיים האקזוטיים ביותר באוקינוס ההודי המשלבים צמחיה ובעלי חיים יחודיים, חופים ציוריים ואוכלוסיה מהמגוונות ביותר בעולם.

קוד הטיול: TCMM
אורך הטיול והקרוז: 17 יום, מתוכם 14 ימי קרוז
תאריכי יציאה: 28/10, 11/11, 8/12, 6/1, 3/2
מדינות: סיישל, מדגסקר, מאוריציוס,ריוניון
אניה: COSTA NEORIVIERA
סגנון הטיול: קרוז וסיורי חוף

על הטיול:

  • קרוז באוקינוס ההודי על סיפון אניה מפוארת על בסיס "הכל כלול"
  • 3 סיורי חוף במדגסקר
  • 2 סיורי חוף בסיישל
  • סיורים מקיפים במאוריציוס ובריוניון

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

קרוז משולב בטיול חד פעמי לאיים האקזוטיים ביותר באוקינוס ההודי המשלבים צמחיה ובעלי חיים יחודיים, חופים ציוריים ואוכלוסיה מהמגוונות ביותר בעולם.
במהלך סיורי החוף נבקר באיי סיישל המונים 115 איים ששטחם 455 קמ"ר ואוכלוסייתם מונה 80 אלף תושבים ממוצא מקומי (Seychellois) אפריקני, הודי ואירופי הדוברים אנגלית, צרפתית וקריאולית.
איי סיישל ניתקו מתת היבשת ההודית לפני כ-65 מיליון שנה וחלקם איי גרניט.
בסיישל הוכרזו 4 פארקים המגינים על אוכלוסיית ציפרים מהמגוונות בעולם, הצבים הגדולים ביותר החיים כיום, שוניות אלמוגים ולמעלה מ- 150 מיני דגים טרופיים, וצמחים אנדמיים נדירים בהם קשת גדולה של סחלבים. כן מציעים האיים חופים ציוריים, שווקים שוקקים ואוכל משובח.
האי השני בו נעגון ונטייל בשלושה אזורים שונים הוא מדגסקר, "אי האגדות", הרביעי בשטחו בעולם (587 אלף קמ"ר) שאוכלוסיתו מונה כ- 23 מיליון תושבים. זהו אי קסום שבגלל ניתוקו מיבשת אפריקה לפני כ- 165 מיליון שנה ובידודו הגיאוגרפי משאר העולם התפתחו על האי מינים יחודיים אנדמיים למדגסקר בלבד של צמחים ובעלי חיים. כך למשל יש באי 7 מינים שונים(!) של עץ הבאובאב, "יער קוצני" יחודי, מיני למורים (ממשפחת הקופיפים) החל מהקטן בעולם שמשקלו 25 גרם בלבד ועד ה"למור המזמר" (אינדרי אינדרי) שמשקלו מגיע ל-7 ק"ג.
בנוסף ניתן לראות באי בעל הנופים המגוונים המזכירים נופי ירח מגוון ענק של זיקיות ובעלי חיים "מוזרים" ובהם ה"איי איי" המכשף, הפוסה הטורפת וגם פרחי יאלנג יאלנג וצמחי תבלין. אין ספק כי מדגסקר הוא גן עדן לכל חובב טבע. ויש במדגסקר גם "נקודה יהודית". לפני מלחמת העולם השניה יזמו הנאצים את "תכנית מדגסקר" שבמרכזה גרוש יהודי אירופה לאי. כידוע התכנית לא התממשה….
אניית הקרוז שלנו תשיט אותנו לאי השלישי – ראוניון השוכן כ-900 ק"מ מזרחית ממדגסקר. האי ששטחו 2500 קמ"ר הוא אחד מתוך 27 מחוזות מנהליים בצרפת ונחשב לנקודה המזרחית ביותר באיחוד האירופי! באי חיים כ-850 אלף תושבים ממוצא מגוון: צרפתים, אפריקאים, מלגשים, סינים, פקיסטנים והודים. אי זה הוא בעל טופוגרפיה וולקנית מיוחדת ומהווה בית גידול לצמחיה ובעלי חיים יחודיים. 40% משטחו הוכרז "אזור שימור עולמי" של אונסק"ו.
תחנתנו האחרונה תהיה באי מאוריציוס עליו כתב הסופר המפורסם מארק טווין: תחילה נברא מאוריציוס ולאחר מכן גן העדן הועתק ממנו. 400 שנה לאחר שהתגלה "במקרה" ע"י מלחים הולנדים שעשו את דרכם לאי התבלינים, נחשב מאוריציוס לאי החיים הטובים בזכות חופיו המיוחדים, הנופים עוצרי הנשימה שלו, המטבח העשיר ועשרות המלונות המפנקים המגשימים לנופשים ולמבקרים בו חלומות אקזוטיים.
ואי אפשר בלי נקודה יהודית. טרם קום המדינה נשלחו למאוריציוס 1600 מעפילים שנתפסו ע"י השלטון הבריטי בזמן נסיונם לעלות לארץ, הובאו בחשאי לאי ונאסרו למשך 5 שנים עד שהוחזרו לישראל בשנת 1945 . המצבות שנותרו בבית הקברות המקומי מספרות את סיפורם הנשכח.

13 עובדות מעניינות על מדגסקר
האי מדגסקר היווה השראה לסרטי תעודה וסרטים רבים, והוא אחד המקומות המעניינים ביותר והמסקרנים ביותר על פני כדור הארץ. האתגר שלנו הוא להפתיע אתכם בעובדות מעניינות, גם אם אינכם יודעים הרבה על "היבשת השמינית"…
להלן כמה מהם:
– מדגסקר, ולא סין, צורכת את הכמות הגדולה ביותר של אורז לנפש בעולם.
– אוהב גלידת וניל? קרוב לוודאי שחומרי הטעם הגיעו ממדגסקר, שהיא היצרן ויצואן של וניל הגדול ביותר בעולם.
– 90 אחוזים מהאוכלוסייה משתכרים פחות מ -3 $ ליום, אבל הם עדיין שמחים לקדם בברכה את המבקרים בבתיהם.
– רוב חיות הבר של מדגסקר אינן מצויות בשום מקום אחר על פני כדור הארץ. מדגסקר הוא אי בודד מזה עשרות מיליוני שנים. בידוד זה הוביל לפיתוח של צמחים ובעלי חיים ייחודיים (אֶנדֵמים), עם 90  אחוזים של חיות בר שנמצאו רק במדגסקר. ביניהם היו יונקים שנכחדו, ציפור ענקית והיפופוטמים גמדיים.
– מעל 930 מיני סחלבים גדלים באופן טבעי באי. אקולוגים מתייחסים לאי כאל  "היבשת השמינית" בגלל המגוון הביולוגי המדהים שלה.
– אחת הצורות העיקריות של אמנות במדגסקר הוא הנאום. המלגשים (ילידי מדגסקר), ידועים באהבתם לכתיבה ולדקלום של שירים אפיים.
– האי הוא גן עדן לחברות תרופות המוצאות בו כמות גדולה של צמחי מרפא, ביניהן כאלו למחלת ההודג'קין (סרטן הדם) וסוגי סרטן אחרים, המטופלים ע"י התרופות vinblastine vincristine, אשר החומר הפעיל שבהם מגיע משיחי הרדוף שבמדגסקר.
– בניגוד למקובל לחשוב על מדינות עולם שלישי, למדגסקר יש מסורת וחוקה חזקה בהגנה על זכויות אדם. המדינה חתמה על אמנות והסכמים בינלאומיים, כמו: ההכרזה האוניברסאלית בדבר זכויות אדם ואמנת זכויות הילד. מיעוטים אתניים, דתיים ומיניים מוגנים על פי חוק, וחופש ההתארגנות מובטח גם הוא. רמת הדיכוי והעינוי במדינה הם נמוכים, ויש מאמץ מתמשך לחיסול השחיתות בכוחות הביטחון.
– במדגסקר, מקובל לערוך ברית מילה לבנים בהגיעם לגיל 5 ואז אחד מקרובי המשפחה "מתכבד" באכילת העורלה.
– המטבח המלגשי מורכב מאורז ומקורות מזון שנוספו עם השנים ע"י מהגרי מזרח אפריקה, סוחרים ערבים והודיים, וסוחרים אירופיים שהזדמנו לאי. במטבח מודרני מלגשי מככבים: שום, בצל, זנגביל, עגבניות, קארי, חלב קוקוס, וניל, ציפורן וכורכום כתבלינים נפוצים. זבו (Zebu), סוג של בקר אפריקאי, הוא הבשר הנפוץ באי ומשלימים את התפריט: בוטנים, ירקות, בננות ורום.
– מדגסקר רחוקה אלפי מייל מצרפת. ולמרות זאת אלוף העולם ב"פטנג" הוא ממדגסקר.|
("פטנג" הוא ספורט לצרפתים כמו פוטבול לאמריקאים).
– הדת המוכרת הגדולה ביותר במדגסקר היא הנצרות עם 50%  מהאוכלוסייה. 50% האחרים מאמינים בתערובת של רוחניות ילידים.
– הריבון האחרון של הממלכה של מדגסקר, לפני שנכבשה והפכה למושבה צרפתית, הייתה אישה. המלכה Ranavalona  היה שמה ושנות שלטונה התפרסו בין  1883-1897.

יום 1 | תל אביב – ציריך – מאוריציוס  

נטוס מתל אביב לציריך בטיסת סוויס אייר. לאחר ההגעה נצא לסיור בעיר ובשעות אחר הצהרים נשוב לשדה התעופה לקראת הטיסה למאוריציוס האמורה לצאת בשעה 6 בערב.

יום 2 |  מאוריציוס
הבוקר ננחת בעיר פורט לואיס (Port Louis ) בירת האי מאוריציוס (Mauritius). לאחר ההגעה ניסע לסיור בבית העלמין היהודי ונשמע את סיפורם המעניין של היהודים שהוגלו לאי ערב הקמת המדינה. לאחר מכן ניסע למזח ונעלה על האניה  Costa Neo Riviera שתהיה המלון הצף שלנו בשבועיים הקרובים. הפלגה צפויה בשעה תשע בערב. לאחר התארגנות קצרה נפגש כדי לשמוע על אפשרויות הנופש והבילוי באניה וסיורי החוף הצפויים לנו בהמשך הקרוז.
ארוחת ערב ולינה על האניה.

יום 3-4 │ימי ים
ביומיים הקרובים נשוט במרחבי האוקינוס ההודי ונהנה מהחיים הטובים המזומנים באניה. ניתן לנוח, להשתתף בפעילויות שונות ולחזות במופעי הבידור. ארוחות ולינה באניה.

יום 5 │מהא, סיישל
הבוקר נעגון ב"גן העדן" הראשון במהלך טיולנו, האי מהא (Mahe ) הגדול בקבוצת איי סיישל. שטחו של האי 155 קמ"ר ואוכלוסיתו המונה 90000 תושבים מהווה 86% מכלל אוכלוסיית ארכיפלג האיים. בקצה הצפוני מזרחי של העיר נמצאת ויקטוריה- בירת סיישל ונמל היצוא החשוב שלה. באי ובחופיו נמצאות מספר שמורות טבע ובהן חי וצומח עשיר ויחודי.

סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאניה ונצא לסיור באי מהא הגדול והמגוון בקבוצת איי סיישל עם יערות גשם עבותים, חופים ציוריים והרי גרניט המזדקרים ברקע. בנוף ססגוני זה נראה עיירות וכפרים ציוריים וכמובן נערוך סיור בבירה ויקטוריה על שווקיה ואתריה. נראה את הקתדרלה הקאתולית שנבנתה כאן בשנת 1851 ובה קבור הבישוף הראשון של סיישל, נסייר ליד ה"הביג בן" המיניאטורי של העיר המסמן את מרכז העיר והוא תזכורת לתקופה בה נשלטו האיים על ידי הבריטים. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי בו נלמד מקרוב על תולדות ההתישבות בסיישל, התרבות והמסורת  של התושבים המקומיים והחי והצומח המיוחדים. כן נסייר בגנים הבוטניים ונוכל לראות 50 מינים של דקלים!, צבי ענק, עטלפי עצים ובעלי כנף אנדמיים. בשעות אחר הצהרים נטפס בדרך תלולה במעלה ההר ללודג' המיסיון המציין את מיקומו של בית הספר בו למדו ילדי העבדים המשוחררים. התצפית מכאן יפהפיה…..נרד לכוון החוף הדרומי מערבי לגני המלך (Jardin du Roi) שנוסדו בשנת 1771 ע"י מושל מאוריציוס וריוניון Pierre Poive לצורך הכנסת צמחי תבלין ופירות טרופיים. המעונינים יוכלו לסעוד את ליבם במקום (בתשלום נוסף). בתום יום מרתק נשוב לאניה.

יום 6 │סיישל – האיים פרלין ולה דיגאיי 

סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר על האניה נצא בשייט לאי פרלין (Praslin) השני בגודלו בסיישל המונה כ- 6500 תושבים. האי ידוע ביערות הטרופיים שלו ובחופים הציוריים והוא מהווה מוקד משיכה חשוב לתיירות. נטייל ביער הגשם ונראה את יער קוקוס הים (Coco de mer)  היחודי לסיישל וכן מגוון צפרים אנדמיות. בתום סיורנו נשוט לאי לה דיג (La Digue)  בו נוכל לראות כיצד מכינים קוקוס בעזרת שור המניע אבן ריחיים וכמובן נסייר בעזרת camion – משאית פתוחה*, בחוף הסלעים הציורי Anse Source d'Argent בו פיסל הטבע פסלים טבעיים באבן הגרניט המזכירים בחלקם יצירות של הפסל הידוע הנרי מור והוא היווה תפאורה לצילומי סרטים שונים. בתום סיורנו נשוב לאניה.

*הנסיעה בכרכרות השוורים הופסקה לאחרונה.

ימים 7-8 │ ויקטוריה – ימי ים
הבוקר נצא לעיר ויקטוריה ונסתובב בין החנויות והשווקים ההומים ונוכל לעשות קניות אחרונות לפני ההפלגה. נשוב לאניה במועד לקראת ההפלגה המיועדת בשעה 1300. במהלך יומיים אלה נמשיך לחצות את האוקינוס ההודי בשייט דרומה לעבר מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם ואחד מבתי הגידול היחודיים לצומח וחי הידוע במספר הגדול של המינים האנדמיים החיים בו.

יום 9 │הבוקר נעגון בנוסי בה – "האי הגדול"
נוסי בה – "האי  הגדול",Nosy Be,  הנמצא מול החוף הצפוני מערבי של האי מדגסקר (Madagascar). אי וולקני זה ששטחו 312 קמ"ר ואוכלוסיתו מונה כ-40000 תושבים נחשב למוקד התיירות החשוב והעמוס ביותר במדגסקר.

סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה נשוט בסירה מס' קילומטרים לאי הקטן Nosy Komba הנמצא בין Nosy Be לאי מדגסקר.
שם נוכל לראות מקרוב לֵמורים חומים ושחורים שבויתו ואינם מפחדים להתקרב לבני אדם. המעונינים יוכלו להאכיל חיות מיוחדות אלה בבננות.
בתום ביקורנו נמשיך בשייט קצר לאי Nosy Tanikely שהוא גן עדן לדגים ויצורים ימיים צבעוניים אחרים. עם מסכה ושנורקל בלבד נוכל ליהנות ממגוון אדיר של דגי ירח, דגי חרב, באראקודה, דגי תוכי, צבי ים ועוד ועוד…..
המעונינים יוכלו ליהנות גם מהחוף החולי הציורי שם נאכל במשותף ארוחת פיקניק בצילם של העצים הצומחים קרוב לקו החוף.
בשעות אחר הצהרים נשוט בחזרה לנוסי בה ונשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

יום 10 │דייגו סוארז
לאחר הפלגת לילה מנוסי בה, נגיע הבוקר לדיגו סוארז ((Diego Suarez, עיר נמל הממוקמת במפרץ טבעי בקצה הצפוני של האי, הקרויה על שם המגלה הפורטוגזי שיסד אותה בשנת 1543

סיור החוף שלנו
נרד מהאניה וניסע בכביש המוליך לעבר האתר המרשים  רד טסינגי. לאחר נסיעה של כשעה וחצי בדרך נופית יפה נגיע לאתר היחודי העשוי מסלע בזלת אדומה שעבר ארוזיה על ידי רוחות וגשמים שהפכו אותו למערכת גדולה ומסועפת של "צנורות אורגן" בעלי קצוות מחודדים שחלקם מכוסים בצמחיה. זהו אזור הנראה כנוף ירחי בו עמד הזמן מלכת. שמורה זאת הוכרזה כ"אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. נסייר באתר ונלמד על הגיאולוגיה המיוחדת שלו. בתום סיורנו נשוב לעיר דייגו  (Diego Suarez)סוארז.
לפי הזמן שיוותר נעלה לנקודת תצפית יפה על העיר וסביבתה ולאחר מכן נסייר בשוק המקומי ההומה במרכז העיר. בתום סיורנו נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.
הערה: יתכן וביום זה האוטובוס/מיניבוס לא יהיה ממוזג.

יום 11 │יום ים
היום נמשיך להנות ממיטב השירותים שמציעה האניה. במהלך היום נפגש להרצאה על "האבולוציה של החי והצומח במדגסקר". ארוחת ערב ולינה באניה.

יום 12 │טאמאטוה
הבוקר נעגון בטאמאטוה (Tamatave), עיר הנמל החשובה ביותר במדגסקר הממוקמת בצידו המזרחי של האי.

סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאניה וניסע לפארק הזואולוגי Ivoloina המציג את מגוון הצמחים, הפרחים ובעלי החיים היחודיים של מדגסקר. הפארק משתרע על שטח של 2800 דונם וניתן לנוע בו ברכב, ברגל ואף בשייט. עם קצת מזל נראה כ-10 מינים שונים של למור (Lemur) היונק המזוהה ביותר עם מדגסקר, מבחר צבים, נחש בואה העצים, זיקיות מוזרות, דו- חיים ועוד ועוד. נקבל הסברים ממדריך מקומי, ביולוג מומחה לחי ולצומח של מדגסקר ממנו נוכל ללמוד מדוע מדגסקר נחשבת לבית גידול מיוחד במינו לצמחים ובעלי חיים אנדמיים.

יום 13 │סט דניס, ריוניו
בצהרים נגיע לעיר סט. דניס (St. Denis) בירת האי ריוניון (Reunion) הנמצא כ- 850 קילומטר מזרחית מחופי מדגסקר. העיר נוסדה בשנת 1669 וכיום מתגוררים בה 160 אלף תושבים. מעניין לציין כי נסיך ויטנאם באו ואנג הוא יליד ותושב העיר.
נרד מהאניה ונערוך סיור בעיר ונהנה מהאוירה והארכיטקטורה הצרפתית. בערב נשוב לאניה לארוחה ולינה.

יום 14 │סיור באי ריוניון

סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאניה וניסע לסיור באי ריוניון. ננוע דרומה לכוון הר הגעש Piton de la Fournaise. ניסע בדרך ה-Tamarins הפנורמית לעבר עיירת החוף St. Pierre וממנה ננוע צפון מזרח לתוך פנים האי עד מישורי Le Cafres העשירים בתרבות ובשדות מרעה ירוקים שהיוו גם מקום מקלט לעבדים במאה ה-18.
נמשיך בדרך נופית לעבר מעבר ההרים Pas de Bellecombe בגובה 2300 מטר! ונעצור לתצפית מהממת מ- Plaine des Sables על נוף ירחי הצבוע אדום-שחור. נמשיך דרך לועות הרי געש עתיקים עד למרפסת תצפית מיוחדת בגובה 300 מטר נוכל להתרשם מהר הגעש Piton de la Fournaise .
נאכל ארוחת צהרים במסעדה באזור בה נוכל להתנסות במאכלים קראוליים ונמשיך בנסיעה לעבר החוף והמעגן. נעלה לאניה בשעות אחר הצהרים לקראת ההפלגה הצפויה בשעה שבע בערב. ארוחת ערב ולינה על האניה.

יום 15 │פורט לואיס, מאוריציוס
הבוקר נעגון בתחנתנו האחרונה, העיר פורט לואיס (Port Louis) בירת האי מאוריציוס. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל החשוב ביותר באי דרכו מיצאת מאוריציוס טכסטיל, מוצרי פלסטיק, כימיקלים ותרופות. בעיר וסביבתה מלונות ומרכזי קניות מהודרים המושכים תיירים רבים המהוים ענף כלכלי חשוב בהכנסות המדינה. העיר נוסדה ע"י הצרפתים ב-1735 אך רוב אוכלוסיתה מורכבת מצאצאי פועלים הודים שהיגרו למאוריציוס במאה ה-19 .

סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאניה ונצא לסיור באי מאוריציוס.
נערוך תצפית מגובה 600 מטר על לוע הר הגעש הכבוי Rou Aux Cerfs שהוא לוע "מושלם" שקוטרו 350 מטר הנמצא בתוך יער גשם . על פי הערכות יכול הר געש זה להתפרץ בכל רגע….
נמשיך לביקור בימת – Ganga Talao,  הימה המקודשת ביותר ע"י ההינדים החיים במאוריציוס ש"התגלתה" ב-1897 בעקבות חלום של נזיר מכפר בסביבה. עולי הרגל מגיעים מכל רחבי האי כשהם יחפים כדי להיטהר ולהביא מנחות לפיסלו של האל שיווא שגובהו 33 מטר, המונומנט הגבוה ביותר במאוריציוס.
נמשיך בנסיעה לאזור הדרומי מערבי של האי לביקור בשמורה הלאומית של ערוץ הנהר השחור (Black River Gorges) ששטחה 67 קמ"ר והממוקמת באזור הררי פראי של מאוריציוס. הפארק משמר את יער הגשם הטבעי שכיסה בעבר חלק ניכר מהאי ובעלי חיים אנדמיים ובהם השועל המעופף ובעלי כנף רבים.
מכאן נסיעה לביקור במזקקת הרום המפורסמת Rhumerie de Chamarel השוכנת בעמק חקלאי פורה ונראה את כל שלבי יצור הרום החל מגידול קנה הסוכר, תהליך התסיסה, הזיקוק וקבלת המוצר הסופי. המעונינים יוכלו לטעום רום משובח!
בתום סיורנו במפעל ניסע לאחד מפלאי הטבע היפים של מאוריציוס ואתר התיירות הידוע ביותר באי – "האדמה בעלת שבעת הצבעים" (Seven Coloured Erths ) – דיונות חול צבעוניות שנוצרו מהתפוררות סלעי בזלת ויצרו שכבות בצורות וצבעים אדום, חום, סגול, ירוק, כחול, צהוב כתוצאה מריאקציה של ברזל ואלומיניום. בתום סיורנו נשוב לארוחת ערב ולינה על האניה.

יום 16 │טיסה לתל אביב
הבוקר מסתיים טיולנו. נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נרד מהאניה וניסע לשדה התעופה ממנו נטוס דרך ציריך לתל אביב. נחיתה צפויה ביום 17 לפנות בוקר.

הערה: בחלק מהסיורים לא יהיו כלי רכב ממוזגים.

*טיסות בין לאומיות עם סוויס אייר תל אביב – ציריך -מאוריציוס – ציריך – תל אביב
*קרוז על סיפון האניה Costa NeoRomantica על בסיס הכל כלול
*שייט בשמורה הימית של איי סיישל
*3 סיורי חוף במדגסקר
*סיורים מקיפים במאוריציוס ובריוניון
*מדריך ישראלי ומדריכים מקומיים לפי הצורך
*טיפים לאנשי האניה ומיסים
*טיפים לנותני שירותים מחוץ לאניה
*סיורי חוף עם אוטובוס צמוד ממוזג כולל כל הכניסות לאתרים
*העברות משדות התעופה ואל שדות התעופה.

המחיר אינו כולל:
*הוצאות אישיות וביטוחים
*שתיה קלה/אלכוהולית בחלק מהארוחות
*טיפ למדריך הישראלי

הערות: * חיסונים – נא לפנות למשרד הבריאות ולהתייעץ עם הלשכה למטיילים
* בחלק מהסיורים לא יהיו כלי רכב ממוזגים.

 

         

  • טיול יחיד מסוגו המשלב קרוז וטיולים ב-4 איים אקזוטיים באוקינוס ההודי.
  • מדריך ישראלי מומחה לאזור.
  • הרצאת מבוא לנרשמים: "מסתרי האקזוטיקה של איי האוקינוס ההודי"

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי  

יציאה חזרה חדר פנימי*  חלון בתוספת   מדריך הערות
 28.10.17 11.11.17  יפורסם בקרוב         
 11.11.17 25.11.17           
 8.12.17 23.12.17           
 6.1.18 20.1.18           
3.2.18 17.2.18           

 * אין כפל מבצעים והנחות