סמינר מטייל בקרנבל ונציה עם מלון בונציה והצגת האופרה לה בוהם מאת ג'אקומו פוצ'יני

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת מועד יציאה חדש בפברואר 2018
קוד הטיול:  TGVE
משך הטיול:  5 ימים
יציאות:  פברואר 2018 – בהכנה
מדינה:  איטליה
אזורים:  ונטו, צפון איטליה
סגנון:  טיול אורבני במלון במרכז ונציה

 

 

 • סמינר מטייל בימי שיא החגיגות של קרנבל ונציה – סיורים וביקורים באתרים הקלאסיים וגם במקומות שכמעט ואינם  ידועים ומתויירים
 • מלון במרכז ונציה
 • האופרה "לה בוהם" מאת ג'אקומו פוצ'יני בבית האופרה לה פניצ'ה, מן החשובים והיפים ביותר מבין בתי האופרה של אירופה (בתוספת תשלום)
 • הנחיית הטיול ע"י ההיסטוריון אלון קליבנוב, המומחה לאיטליה ולמערב אירופה – מבטיחה עומק ייחודי להדרכה ולחוויה המיוחדת של הסיורים בתקופת הקרנבל

כולם מכירים את המונח "קרנבל", אולם לא רבים יודעים את משמעות המילה ואת מקורה.
המילה והמשמעות גם יחד, קשורות באופן הדוק באחת הערים הקסומות והמרתקות ביותר בתבל – ונציה, העיר המרחפת על פני המים.  בעיר זו, בין התעלות לבין הבניינים הציוריים, נטו תמיד הבריות חיבה לחגיגות, לאירועים רבי צליל וצבע, להנאתם. במשך תקופה ארוכה מאד היתה ונציה החוגגת אנטיתזה לרומא הדתית והמחמירה.
ונציה השכילה לשלב קונוטציות דתיות האופייניות לכנסייה הקתולית של ימי הביניים עם דמויות מן הקומדיה דל-ארטה, מן הפולקלור המקומי ומן ההיסטוריה של האזור, תוך שימוש בכישורים איטלקיים אופייניים – חוש אסתטי, דמיון עשיר, יכולת עיצוב מרשימה ושמחת חיים.
התוצאה היא אחד האירועים הססגוניים והיפים ביותר בנמצא: קרנבל המסכות של ונציה. קרנבל זה, ראש וראשון לאינספור אירועים ברחבי העולם המתיימרים לחקותו או ליטול ממנו דוגמה, מהווה חוויה בלתי נשכחת בה נוטלים חלק כל החושים.
למי שלא היה לפחות פעם אחת – אפשר לסכם אירוע זה במילה אחת: מומלץ מאד!!!
הסיור שלנו מיועד בראש ובראשונה להתנסות בחוויית הקרנבל האופפת את הרחובות וכיכרות העיר, חוויה מיוחדת ונפלאה, שאין  מקביל לה או מתחרה בעולם כולו.
עם זאת, ננסה לגעת ולחוות דברים נוספים המרכיבים את העיר הייחודית הנקראת ונציה. מקצתם "קלאסיים" ומזוהים עם העיר, ומקצתם פחות מוכרים ומתויירים.
השנה, בזמן הפסטיבל, יתקיים ביצוע מופתי של האופרה "לה בוהם" מאת ג'אקומו פוצ'יני, מן האופרות האהובות והפופולריות בכל הזמנים, בבית האופרה "לה פניצ'ה" מן החשובים והיפים בבתי האופרה של אירופה. חברת תרבותו שמחה לכלול השנה חוויה אומנותית ותרבותית נפלאה וייחודית זו.

הנחייתו של אלון קליבנוב, מבטיחה עומק ייחודי להדרכה ולחוויה המיוחדת של סיור בפינת חמד זו של העולם.

יום 1 | 24.2 | ת"א – ונציה

נמריא משדה התעופה בן גוריון בטיסה ישירה לוונציה. עם הגעתנו, נצא לסיור היכרות ראשון עם עיר התעלות. נשוטט בסמטאותיה של העיר ה"צפה" על פני המים, נתרשם משלל בנייניה וארמונותיה, כולל כמה מן המקומות המפורסמים והחשובים ביותר של העיר. בשעות אחר הצהריים ניפגש לראשונה באווירת הקרנבל הייחודית במוקד המרכזי שלה – כיכר סן מארקו בה נוכל לחוות את תחילת החגיגות של סוף השבוע האחרון של הקרנבל, המהווה את שיאו.

יום 2 | 25.2 | ונציה

היום אנו צוללים הישר אל לב ההיסטוריה והתרבות של ונציה. נתחיל את הבוקר בסיור בכנסייה המפורסמת ביותר של ונציה, ואחת המפורסמות בעולם – הבזיליקה של סאן מארקו. לא רבים יודעים עד כמה מלאה כנסיה זו סודות והיבטים דתיים, ארכיטקטוניים, היסטוריים, ארכיאולוגיים, אמנותיים ומוסיקליים. נמשיך למפגש עם ליבה הפוליטי של ונציה – ארמון הדוג'ים – השתקפות העושר והעוצמה של הרפובליקה הוונציאנית, ונסייר בבניין מדהים זה על אגפיו השונים, בהם דומה כי קפא הזמן מלכת. נשוב למלון למנוחה ולהתארגנות, ובשעות הערב נצא לבית האופרה "לה פניצ'ה", לצפייה באופרה "לה בוהם" מאת פו'ציני (בתשלום נוסף).

יום 3 | 26.2 | ונציה

בשעות הבוקר נפליג עת התעלה הגדולה ונשים פעמינו לגטו. כאן נולד בשנת 1516 המושג שליווה את העם היהודי במשך מאות שנים. נסייר בו וניכנס לכמה מבתי הכנסת הייחודיים של העיר. נוכל גם להתוודע לאווירתו הייחודית של רובע קאנארג'ו. נמשיך לסיור באחת הכנסיות החשובות והיפות של ונציה – סנטה מריה דיי פרארי, שהיא לא רק אחת הכנסיות החשובות ביותר של העיר, אלא גם השתקפות יוצאת דופן של עושרה האמנותי האדיר של ונציה. שם נפקוד גם את קברו של ענק הבארוק קלאודיו מונטוורדי. נסיים באתר חריג ומופלא – סקואולה גראנדה די סאן רוקו. נבקר במוסד וונציאני זה, ששימש במשך שנים מרכז תמיכה חברתי וכלכלי ואשר הוקדש לאחד מהקדושים הנוצרים החשובים. המקום מכונה גם "הקאפלה הסיסטינית של ונציה", בגלל ציוריו המדהימים של הגאון הוונציאני טינטורטו. נשוב לאזור סאן מארקו להמשך אירועי הקרנבל.

יום 4 | 27.2 | ונציה

בשעות הבוקר נצא לסיור מרתק באיי הלגונה הוונציאנית. נשוט לאי הזכוכית מוראנו ושם נראה, חוץ מסדנאות וחנויות הזכוכית – גם כמה דברים הסמויים מן העין למבקרים. נמשיך בשיט לאי התחרה בוראנו. ציוריותו של אי זה מפורסמת בעולם כולו ובתיו שומרים על שלל צבעיהם זה מאות בשנים לפי חוק. נוכל לצפות במומחיותן של נשות בוראנו המתמחות בעבודת התחרה העדינה האופיינית לאי זה.
המשך בשיט לאי טורצ'לו המבודד מכולם והשומר את סודותיו לעצמו. נבקר באתריו עתיקי היומין ומלאי המיסתורין, שם נדבר על תחילת ההתיישבות בלגונה ועל כמה המבנים העתיקים ביותר באזור. נסיים באי סאן ג'ורג'ו מאג'ורה הבלתי מתוייר. נבקר בכנסייה המדהימה שתכנן הגאון פאלאדיו ונעלה לתצפית בלתי נשכחת ממרומי מגדל הפעמונים (אם מזג האוויר יאפשר).
בשעות הערב נצא לארוחת סיום שתכלול מפגש ייחודי ומרתק עם המטבח הוונציאני באחת המסעדות המפורסמות והאיכותיות של העיר (בתשלום נוסף).

יום 5 | 28.2 | ונציה – ת"א

בשעות הבוקר נשים פעמינו לעבר אחד מבתי האופרה המפורסמים ביותר בעולם – "לה פניצ'ה", הידוע ביופיו, בחשיבותו ההיסטורית ובסיפורו המרתק.
נמשיך אל מקדש האמנות הוונציאני – מוזיאון האקדמיה, שם נמצאים אוצרות האמנות החשובים ביותר של העיר. זהו המקום הטוב ביותר להתרשם מגדולתם של ענקי הציור הוונציאני כג'ובאני בליני, טיציאן, ורונזה, טינטורטו, טייפולו ועוד. חוויית אמנות בלתי נשכחת. נשוב לכיכר דרך כמה פינות סמויות וייחודיות ביופיין ובחשיבותן התרבותיות והאמנותיות, ונציה האמיתית, הפחות מוכרת ומתויירת.
בשעות אחר הצהריים נוכל לחוות את האווירה המיוחדת של היום האחרון לקרנבל: תהלוכות ומצעדי תחפושות, הופעות על בימות קטנות ומאולתרות, ריקודי רחוב ודוכני מסיכות לרוב.
בשעות הערב נשוב לשדה התעופה לטיסת לילה ארצה.

 • בנוסף לחגיגות קרנבל המסיכות, זהו סמינר עומק מטייל בהדרכת ההיסטורין אלון קליבנוב, המומחה לאיטליה ולמערב אירופה, מה שמבטיח עומק ייחודי להדרכה ולחוויה המיוחדת של הסיור בפינת חמד זו של העולם.
 • שהות ולינה במלון במרכז ונציה, דבר המבטיח גישה נוחה וספיגה מיידית של עוצמת חוויית הקרנבל.
 • חוויה חד פעמית של ביצוע מופתי של האופרה "לה בוהם"  מאת ג'אקומו פוצ'יני, מן האופרות האהובות והפופולריות בכל הזמנים, בבית האופרה "לה פניצ'ה" מן החשובים והיפים בבתי האופרה של אירופה.
 • סיורים בפינות פחות מוכרות ומתויירות בונציה

המחיר כולל:

 •   טיסות ישירות אל ונציה וחזרה
 •   מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
 •   בית מלון בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה
 •   כלכלה על בסיס ארוחת בוקר
 •   כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית, פרט למצויין בתוספת מחיר
 •   מנהל ומדריך הטיול –ההסטוריו אלון קליבנוב
 •   מדריכים מקומיים

טיפים לנותני שירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל:

 •  ביטוח בריאות ומטען
 •  שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק. המחיר נקבע עפ"י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה, היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
 • כרטיסים לאופרה – מחירי הכרטיסים בבית האופרה "לה פניצ'ה" גבוהים, ועומדים על 181.50 אירו לכרטיס במקום טוב. זהו המחיר בקופה, ללא תוספת כלשהי. יש גם כרטיסים יקרים יותר, וכן כרטיסים זולים יותר, אולם במקומות פחות טובים, העלולים לפגום בהנאה מהמופע. הכרטיסים למופע יירכשו לפי דרישת המטיילים.    המעוניינים בכרטיס זול יותר יכולים לרכוש ישירות באתר בית האופרה. www.teatrolafenice.it/     או לחצו כאן – ישירות למופע ב-25/2.                                                                                               .

תנאי תשלום:
* דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
*
עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
*
ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
*
התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר  תוספת ליחיד מדריך הערות
        ההיסטוריון אלון קליבנוב  הטיול בהכנה

 הערות:
למעוניינים בכרטיסים זולים יותר ניתן להשיג בנפרד (ראו בסעיף "המחיר כולל")