חיים פרס

בשנה הבאה יחגוג העולם 100 שנים להמצאתה של תורת הקוונטים ו- 60 שנים לפטירתו של אחד התורמים העיקריים לפיתוחה- אלברט איינשטיין. התורה הזו, שהייתה פריצת הדרך בעולם הפיסיקה, אחראית לאין ספור המצאות ששינו מאז את העולם בו אנו חיים. לא ברור אם הנצחתה של התורה עמדה לנגד עיניהם של מנהלי רויאל קאריביין כאשר קראו לסדרה החדשה שלהם ולאנייה הראשונה בסדרה בשם- Quantum of the Seas.

ככל שרויאל קאריביין (Royal Caribbean) ממשיכה לחשוף את תכונותיה של אניית הדגל שלה, מתגלה כלי השייט יותר ויותר כפריצת דרך אמיתית בעולם אניות הקרוז. בכל השנה האחרונה, הפעילה רויאל קאריביין, מדיניות יח"צ מבריקה המוכרת לנו מעולמם של גוגל ואפל. בכל כמה שבועות הפריחו דוברי החברה שמועות ורמזים על החידושים הצפויים לנו מהסדרה הזו ונתנו למדיה "להתעסק" עם השמועות הללו, לשמחתם של העיתונאים והיחצ"נים של רויאל.
ב- 1 לאוקטובר היא אמורה להיות מושקת ברעש גדול ולהלן רשימה חלקית של החידושים בקוונטום שנחשפו עד היום:

Quantum of the Seas תהיה אנית הקרוז הראשונה עם שירות אינטרנט מהיר במיוחד. לווין חדש שהושק על ידי השותף הטכנולוגי שלהם O3b Networks, יאפשר לאורחי האניה לגלוש בפס רחב במהירויות התואמות את החיבורים המהירים ביבשה. וידאו בסטרימינג, שיתוף תמונות, שיחות וידאו ומשימות אחרות שעד עכשיו היה בלתי אפשרי לקבל אניה, יהפכו למציאות יום יומית.

השבוע, בסיור עתונאים שנערך במספנה הגרמנית שבה סדרת הקוונטים החדשה הולכת ומושלמת, חשפו דוברי רויאל קאריביין את הברמן הרובוטי- הדומה בעיצובו לאלו המשמשים לייצור מכוניות בפס הייצור. אלו יוצבו בקפה-בר הביוני, מקום שבו האורחים יזמינו את המשקאות והקוקטיילים שלהם על גבי טבלטים ויצפו באון ליין כיצד הרובוט מכין עבורם בדייקנות את הקוקטייל המבוקש. כמו בכל פריצת דרך, היו שהביעו דחיתם מעצם המחשבה על רובוט המכין  את המשקאות שלהם ללא כל אינטראקציה אנושית. זה הזמן להרגיע, הרובוטים יהיו רק בבר הביוני ובכל הברים האחרים, תקבלו את  השרות מברמן אנושי.

איך בדיוק זה יעבוד? הרובוטים יברכו את הנוסעים עם כניסתם אל הבר ויפנו אותם אל הטבלט הממוקם על הדלפק להקלקת ההזמנה. הרובוט ימזוג, ינער ויגיש את המשקה בדיוק ע"פ ההזמנה. לא יהיה קוקטייל אחד שהרובוט לא יוכל להכין בהתאמה אישית. לאחר המפגש הראשון שלך עם הרובוט הברמן, הוא יזכור את ההזמנה ובכל פעם שתקליק על הטבלט, תקבל את אותו משקה בדיוק!

בקוונטום, כל אורח ישא על פרק ידו צמיד משובץ ב- RFID- צ'יפ זיהוי בתדר הרדיו, טכנולוגיה שתשמש גם כמפתח אלקטרוני לחדר, תסייע לאורחים להתמצא באנייה וגם תחסך מהם הטרחה בשימוש היום-יומי בכרטיס האשראי שלהם לקניות באניה.

אנשי הצוות של האנייה יקבלו טבלטים אשר יאפשר להם לעקוב באופן הדוק ואמין יותר אחר אחר הטעמים וההעדפות של האורחים ולצפות מראש את צרכיהם.
חידוש נוסף שיקל על סוכני הנסיעות ויופעל לראשונה, הוא תהליך ה"צ'ק אין החכם", בו יוכל האורח, עוד לפני הגעתו לאנייה, להעלות תמונה שלו לאתר האנייה, לקבל אישור לכך במייל, להגיע לאנייה ולעלות אליה כאילו הוא נכנס הביתה. מערכת הזיהוי המשוכללת כבר תעשה את היתר. אין יותר צורך להתייצב בקבלה לרישום וחסל סדר התורים!

ספינת חלל או ספינת תענוגות? ימים יגידו עם השילוב הזה בישר את העתיד או יישאר בחזקת גימיק.

קרוזים – שייט אוניות גדולות

קרוזים – שייט נהרות