קרוז תרבות מאורגן סובב הים הבלטי

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול:  TCBA

משך הטיול:  11 ימים (9 לילות באוניה)

יציאות: מאי, יוני, יולי, אוגוסט 2018

אוניה: Norwegian Breakaway

מדינות: דנמרק, גרמניה, שבדיה, פינלנד, רוסיה, אסטוניה

מסלול: קופנהאגן, רוסטוק-לובק, הלסינקי, סנט פטרסבורג (2), טאלין,  שטוקהולם (גטבורג ב-24/5), קופנהגן

סגנון:  קרוז תרבות קבוצתי בשיטת "הכל כלול" (טיסות, העברות, קרוז, סיורי החוף עם מדריך בכיר ישראלי, מלון)

 

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

 • חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, המבטיח מיקום משופר, נוף לא מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליו למשך ההפלגה
 • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
 • מסלול עשיר במיוחד בשני ימי הביקורים בסנט פטרסבורג, כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בתבל, ארוחת צהריים רבת מנות מתפריט רוסי מסורתי בלווי מופע מוסיקלי, ביקור בגני פטרהוף ועוד
 • טיול יסודי בקופנהגן ולינה במלון 4* במרכז העיר.
 • ליתרונות בלעדיים נוספים לחצו כאן

16460_160929173040157

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מדינות הים הבלטי הן אוצר תיירותי של ממש. הקשר בין מדינות סקנדינביה ובין מדינות מזרח אירופה מתבסס על הים הבלטי, ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במיוחד כדי להכיר את הקסם שמפריד בין מזרח אירופה – לצפונה.
שייט בים הבלטי הוא למעשה חוויה מדהימה שתהפוך את הנופש הבא שלכם ללא רגיל. המעבר בין האיים של אסטוניה, פינלנד ושבדיה, וכמובן – ביקור בערים כמו טאלין האסטונית, בסנט פטרסבורג הרוסית והלסינקי הפינית יחשוף בפניכם ים מדהים, שלא רואים בכל יום. ים מלא בדגי הרינג וסלמון ענקיים, מלא בדייגים רבים המחפשים אחריהם ותרבות אירופית יפהפייה.
היו שנים שהיה קשה להגיע לחלק מהמדינות הללו מסיבות פוליטיות וגם יוקר ההגעה והביקור היו פשוט גבוהים. בשנים האחרונות, עם התפתחות יעדי ההפלגות ברחבי העולם, עלות הקרוזים ירדה בהתאם והפלגות לים הבלטי הפכו לאחד היעדים המבוקשים בחודשי הקיץ.
שייט בים הבלטי יפגיש אתכם עם הוויקינגים העתיקים "שיבקרו" אתכם בכל אחת מנמלי הערים בהם תבקרו במהלך שיט שכזה. תוכלו לדמיין לעצמכם היכן נהגו הוויקינגים לשוט, ותפגשו את האיים הנסתרים בהם היו נוהגים הוויקינגים הקדומים לעגון.
קרוז בים הבלטי זה אומר לשוט כמו בימה גדולה, מבודדת יחסית מהאוקיינוס, הגאות והשפל בה הם מינימליים, מה שגורם לחוויית הפלגה נעימה וחלקה רוב הזמן.
נקודת השיא בהפלגה לאזור הבלטי הינה ללא ספק ביקור בסנט פטרסבורג. מכיוון שריכוז האוצרות והמראות הבלתי נשכחים כה גדול, ספינות השייט מקדישות יומיים מלאים לביקור בנמל זה כדי לאפשר לנוסעים לראות לפחות חלק קטן משני מיליון יצירות האמנות שבמוזיאון ההרמיטאז` המפורסם והייחודי. נקודות משיכה נוספות כוללות את ארמון יוסופוב שבו נרצח רספוטין בשנת 1916; קתדרלת סנט אייזק אשר קירות השיש שלה משובצים בשלל אבנים יקרות; כנסיית הדם הנשפך (Spilled Blood) וספינת הקרב אורורה, אשר תותחיה סימנו בזמנם את פרוץ המהפכה הרוסית. בפושקין נמצא ארמונה של קתרינה, אשר קירותיו הכחולים-זהובים מתנשאים לגובה של כמעט 300 מטרים.
הרוח הרוסית האימפריאליסטית הינה מוטיב מרכזי גם בקתדרלת טאלין- אלכסנדר נבסקי; טירת טומפאה הוורודה שבנויה בסגנון בארוק; והיכל העירייה הגותי על צריחיו המתנשאים.
בהלסינקי כוללים ביקורים בחלק גדול ממוקדי המשיכה של עיר מופלאה זו, בין השאר היכל פינלנדיה, בית האופרה, קתדרלת אוספנסקי האורתודוקסית, כנסיית הסלע טמפליאקיו והאצטדיון האולימפי.
העיר שטוקהולם מתפרסת על מספר האיים, אולם מרבית המבקרים מעדיפים לסייר בסביבת גאמלה סטאן שב-סטאד שולמן, ומשם להמשיך למוזיאון ואסה וארמון דרוטנינגהולם.
בתולת-הים הקטנה, בהשראת האגדה הפופולרית מאת הנס כריסטיאן אנדרסון, וגני טיבולי הינם שני סמלים מוכרים של העיר קופנהגן הרוויה בקסם ייחודי ומושך.
מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף

יום 1| טיסה לקופנהאגן, דנמרק, סיור בעיר
נטוס (דרך יעד ביניים) לקופנהגן, בירת דנמרק הממוקמת ברובה על האי שלן. העיר מהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה והיא מונה כ- 2 מיליון תושבים. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר.
הסיור יחל בארמון "אמיליאנבורג" בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית, משם נמשיך למזרקת "גפיון", תזכורת לעברה המיתולוגי של האמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהאגן, פסל "בת הים הקטנה" בהשראת גדול סופרי הילדים- הדני הנס כריסטיאן אנדרסן. "כיכר ישראל"- כיכר המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השניה, היא האתר הבא ומיד לאחריה ארמון קריסטיננבורג- מקום מושבו של הפרלמנט ובית העיריה עם השעון היפה המהווה את המרכז הסואן של העיר.
את הפוגת הצהריים נעשה באחד מעשרות המסעדות ובתי הקפה באחת מהאטרקציות של קופנהאגן הלא הוא הנוּהָאבְן – "הנמל החדש". תעלת מים צרה, בה עוגנות סירות ויאכטות ובצידה בניינים בשלל צבעים.
אחר הצהרים נמשיך לסיור רגלי במדרחוב הארוך ביותר באירופה – הסְטרוֹיֶט ובשעות הערב נגיע אל מלוננו.

יום 2 │ קופנהגן- תחילת ההפלגה
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בקופנהאגן ולקראת הצהריים ניסע לנמל לקראת סידורי העליה לאניה. לאחר תהליך הקבלה, נאכל צהריים ונתמקם בחדרים למנוחה קלה. לאחריה נפגש לתדרוך לגבי מתקני האניה, הפעילויות השונות ותכנית הטיול. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 1700. ארוחת ערב ולינה על האניה.
יום 3 | רוסטוק- לובק, גרמניה
ב- 28 למרץ 1942, יצאו מפציצי כוחות הברית להפצצה הראשונה על אדמת גרמניה במלחמת העולם 2. ההפצצה החריבה חלקית את המרכז ההיסטורי בן 1000 השנים של אחת הערים היפות והחשובות בים הבלטי- לובק (Lubeck), בה נבקר הבוקר.
ב- 1987 ולאחר שיחזור מאומץ, הוכרז המרכז ההיסטורי של לובק כאתר מורשת עולמית.
"עיר שלושת חתני פרס נובל" (תומס מאן, גינטר גראס ווילי ברנדט), היתה מזוהה מאות בשנים עם חופש, חוק ועושר. כבירת ערי ההאנזה (הברית הצפון אירופאית), לובק השפיעה על יותר מ-100 ערים סביב הים הבלטי – והיתה הבסיס לעלייה הגרנדיוזית של ההאנזֶה לכדי אחד מאימפריות הסחר הגדולות בעולם. העושר הזה, הביא לשפע של כ- 1800 מבנים היסטוריים מהתקופה הגותית, הרנסאנס, הבארוק והקלאסיקה. הסמטאות והרחובות, הכנסיות והמנזרים, בתי האזרחים והביצורים – כל אלה יוצרים מוזיאון אחד גדול חי ונושם. כן, ויש בה גם מרציפן.
סיור החוף שלנו
במהלך סיורנו נבקר בחשובים שבמבנים ההיסטוריים במרכז העתיק הממוקם על אי, סביב בית העירייה. מנזר בורג, קוֹבֶּרג – רובע שלם שנשמר מסוף המאה ה-13, וכולל את כנסיית יעקובי, בית החולים הייליג גייסט המבנים סביב רחוב גְלוֹקֶנגיסֶר ואֶגידיאֶן, הרובע עם בתי הפטריקים, שער הולסטֶן ומחסני המלח בגדה השמאלית של נהר הטְרָאבֶה. נקנח את ביקורנו בבית הקפה נידרגר (Niederegger), חנות המפעל של "יצרן המרציפן הטוב בעולם".
בתום סיורנו, נחזור לרוסטוק (Rostock), העיר הגדולה במחוז מקלנבורג, שהיתה אחת הערים הראשיות בגרמניה המזרחית בשנים שאחרי מלחמת העולם השנייה ושאינה זוכה עדיין, בעיניו של התייר הישראלי, לכבוד הראוי לה. היא משלבת ארכיטקטורה גותית, האנזתית (Hanseatic), סוציאליסטית ומערבית מודרנית בתערובת מרתקת. יש בה עיר עתיקה, בנויה "מלבנים שרופות", סצנה תרבותית רחבה, גסטרונומיה מודרנית ואפשרויות קניה מגוונות. יש לה גם "עבר יהודי" מפואר.
נבקר בכנסיה שהמוצג המעניין ביותר בה הוא תגלית מדעית- שעון אסטרונומי שנוצר ב- 1472, הממשיך לשמור על הזמן ובכל יום בצהריים הוא הצגת בובות מחוייכת. נחלוף על פני האוניברסיטה הראשונה בצפון אירופה שנוסדה במאה ה- 15 ועומדת על תילה עד היום. נתרשם מהאדריכלות הקומוניסטית של מזרח גרמניה ברחוב Lange Straße, ונחוש בדופק של העיר במעבר בכיכר המרכזית הימי ביינמית- נוייר מרקט.
בתום סיורנו נשוב לאניה.
יום 4 | יום ים
זהו יום הים הראשון שלכם על האנייה. קחו את הזמן לחקור את ה- Norwegian Getaway וליהנות מכל מה שיש לה להציע. יום של שיט והנאה משירותי האניה המציעים הופעות בינלאומיות, בריכת שחיה, קזינו, חנויות דיוטי פרי ועוד. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי המדריך.
יום 5 | הלסינקי, פינלנד
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בהלסינקי גורדי שחקים; להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית.
הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והתחושה למבקרים בה היא שהתואר הומצא במיוחד בשבילה. העיצוב להלסינקי הוא כמו הספרות לדבלין או הסמבה לריו. אוצרותיה יתגלו לעיניכם לאט. זאת עיר של מבט שני, של פרטים קטנים.
סיור החוף שלנו
את הטיול נתחיל בביקור בקתדרלה הפרובוסלבית "אוספנסקי"- שריד אותנטי להיותה של פינלנד דוכסות רוסית בתקופת הצארים לבית רומנוב.
נמשיך לכיכר הסנט בה נמצאת הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. משם אל אחת האטרקציות הייחודיות של הלסינקי, כנסייה החצובה בסלע. הכנסייה שנבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת, היא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק.
בהמשך נבקר בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם מחבר האפוס המוזיקלי "פינלניה" ומהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. נמשיך את הטיול ברובע הרוסי, שד' מנרהיים, שוברות הקרח, כיכר השוק ועוד, ככל שיותיר הזמן.

יום 6 | סנט פטרסבורג, רוסיה
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול שהתכוון לשלוט באמצעותה על הימים הבינלאומיים. סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה. בתקופה הצארית, אחרי מלחמת האזרחים, העיר הייתה ידועה בשם "פטרוגרד". בתקופת המשטר הקומוניסטי נקראה לנינגרד ובשנת 1991 הושב לה שמה המקורי. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון, מה שברור לכולם הוא אוסף המבנים היפים שנמצאים בעיר הזו. הלילה האניה עוגנת בנמל ליומיים אותם ננצל לסיורים בעיר יפה זאת.
סיור החוף שלנו (היום הראשון)
נסיעה לאורך שדרות אלכסנדר נייבסקי – ה"שאנז אליזה" של סנט פטרסבורג. אפשר למצוא כאן את חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. לכאן יוצאים בערבים, לראות ולהיראות, וכאן מטיילים אחר הצהריים, ונהנים מאווירה עירונית קלאסית. כמעט כל בית בשדרה (ולרוב אלה ארמונות) יש עמו סיפור. כל בית מפואר יותר ממשנהו, וגם צבעיהם שונים. סטרוגנוב, גוגול, סטניסלבסקי ורבים אחרים, כולם התגוררו כאן. משם לכיכר סנט אייזיק ופסל פרש הנחושת כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים. כניסה למוזיאון ההרמיטז' האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית (ביקור של שעתיים). בהמשך כנסיית ישוע על הדם, האי וסילייבסקי ובית הכנסת הגדול. זמן פנוי לביקור רגלי בשד' נייבסקי וחזרה לאניה.
בערב נצא שוב, למופע בלט בבצוע אחת מהלהקות הטובות, באחד מאולמות התיאטרון המפוארים ביותר בעיר. התחלה בשעה 20:00

יום 7 | סנט פטרסבורג, רוסיה- הפלגה
סיור החוף שלנו (היום השני)
נתחיל את היום בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. אורך חזיתו 325 מטרים ופארו נועד להדהים את המבקרים בו. נעשה בו שימוש בלמעלה מ-100 ק"ג זהב כדי לעטר את המבנה. בחזית הארמון הוקמו גנים רשמיים בסגנון צרפתי, אשר תוכננו כך שבמרכזם יהיה ביתן הארמיטז'.
במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה הסתיימו עם השלמת שחזור חדר הענבר בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג. נאכל ארוחת צהרים בתפריט רוסי מסורתי במסעדה מקומית ונמשיך לארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים.
הארמון נכבש ע"י הגרמנים במלה"ע 2, סטאלין הורה להפגיז את הארמון והוא חרב תחת מטר הפגזים. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו ומאפשר הצצה חטופה באולמותיו ובשכיות החמדה שלו.
הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם, נבקר בו ובעשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגן מתוכנן על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), מפוזרים בו כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מן הגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים.
נחזור לסנט פטרסבורג אל פולקוב שם ממוקמת האנדרטה לזכר הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ושחזור המצור על לנינגרד. בתום סיורנו נעלה על מעבורת ונחזור לאניה לקראת ההפלגה הצפויה בשעה 7 בערב.
יום 8 | טאלין, אסטוניה
ב-1997 הכריז אונסק"ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית, ולא בכדי. מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. רחובות מתפתלים ומרוצפי אבן, החומה ומגדלי השמירה שלאורכה, ומבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם, הופכים את הסיור בה למרתק.
סיור החוף שלנו
נסייר בעיר העתיקה ונצפה בבית העירייה- מבנה גותי מעניין עם מגדל מתומן. מבט לכנסיית סנט אולב שהיתה הגבוהה בכנסיות אירופה בימי הביניים ומשם אל מגדל "קיק אין דה קוק"- מגדל הגנה הבנוי על מורדותיה של גבעת טומפיאה המשמש כיום כמוזיאון וגם תצפית מרהיבה על העיר. שער החוף הגדול ובניין פט מרגרט הסמוך המכיל כיום את בניין המוזיאון הימי של אסטוניה. בית הפרלמנט האסטוני- מצודת טומפיאה השוכנת על חוף תלול בגובה 50 מטר מעל פני הים.
נעבור ליד כנסיית אלכסנדר נייבסקי. אשר נבנתה בשנת 1900 על גבעת טומפיאה, כנסיית "הולי גוסט" שבחזיתה שעון קיר מצויר, ובתוכה פיסולי עץ יפים מהתקופה הגותית. המזבח הינו מיצירות האמנות הימיביניימית החשובות במדינה. נראה את ארמון קאדריורג שכיום מוצג בו אוסף האמנות הזרה של אסטוניה. האוסף כולל יותר מ-900 ציורים מרוסיה וממערב אירופה מהמאות 20-16, כ-3,000 פסלים, וכן ריהוט עתיק, כלי פורצלן וזכוכית. ועוד. בסיום הסיור נעצור לביקור קצר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007 וצמוד אליו גם מוזיאון המתעד את היסטורית יהודי העיר.
יום 9 │שטוקהולם, שבדיה
"יפיפייה" זוהי המילה הראשונה שתשמעו ממבקרים בשטוקהולם בבואם לתאר את טיבה של העיר. שטוקהולם היא עיר קוסמופוליטית חשובה עם אזורי קניות איכותיים, בתי מלון נהדרים, מועדוני לילה עם מוזיקה תוססת ותרבות עשירה. ניתן לתאר זאת כיופי טבעי טהור. העיר בת 700 השנים, משתרעת על פני 14 איים מחוברים בגשרים מרשימים על פני אגם מאלארן. שטוקהולם כולה היא מעין "מוזיאון פתוח", שגם שיטוט ברחובותיה, הוא חוויה תרבותית, היסטורית, אדריכלית ונופית.
סיור החוף שלנו
הסיור יתחיל בבית העיריה הישן (בו נערכת הסעודה השנתית לחתני פרס נובל),המזכיר בצורתו את מבני הרנסנס האיטלקי ונחשב לאחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרהיבות באירופה של המאה הקודמת. משם אל אולם הקונצרטים אשר בחזיתו עמודים קורינתים בסגנון הניאו-קלאסי, שם נערך מדי שנה טכס הענקת פרסי נובל למדעים וספרות.
נמשיך לסיור ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה- "גמלא סטן" ולכיכר "סטור" בה הוצאו להורג 82 מנכבדי שטוקהולם ע"י הדנים ששלטו בשבדיה. לא רחוק משם ממוקמת כנסיית "סטור" המשמשת כמקום בו נערכים טכסי ההכתרה והנישואין של משפחת המלוכה. נצפה בארמון המלוכה הייחודי, בניין הפרלמנט בסגנון ניאו-ברוק ,בית האופרה ולבסוף בית הכנסת.
נבקר גם במוזיאון האוניה "ואזה". המוצג החשוב ביותר במוזיאון, היא אוניית המלחמה שנבנתה ע"י המלך גוסטב ואזה, המלך שהכריז על שטוקהולם כבירת שבדיה. ה"ואזה" שהיא ה"טיטאניק" של ימי הביניים, טבעה בזמן השקתה ושהתה בקרקעית הים למעלה מ- 340 שנים. במבצע הנדסי מופלא חולצה בשלמותה והיא המוצג האוטנטי היחיד מסוג זה בעולם.
יום 10 │יום ים
יום של שיט והנאה משירותי האניה המציעים הופעות בינלאומיות, בריכת שחיה, קזינו, חנויות דיוטי פרי ועוד. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי המדריך.

יום 11 | קופנהאגן, טיסה לארץ
הבוקר מגיע השייט שלנו לסיומו. נרד מהאניה וניסע לשדה התעופה ממנו נטוס (דרך יעד ביניים) לתל אביב.

יום 12 | נחיתה בנתב"ג  (03:25 לפנות בוקר)

* שימו לב, בתוכנית הקרוז ב-24/5 יום 10 הינו בגטבורג:
יום 10 │גטבורג
הבוקר נעגון בגטבורג (Gothenburg), העיר השנייה בגודלה בשבדיה, שהתפרסמה בזכות שני דברים: הנמל הגדול ביותר בשוודיה ובעובדה שמדובר באחת משתי ערים בשוודיה המשתמשות עדיין בחשמליות כמערכת תחבורה ציבורית. במהלך סיור זה תוכל לצאת לסיור פנורמי להתפעל ולחוש "הרגשת גטבורג" אמיתית – באחד מהחשמליות הישנות הנושנות שלה שראשיתן ב- 1928.
סיור החוף שלנו
הסיור יחל בהעברה למרכז העיר שבו נוכל לעלות לחשמלית בת כמעט 100 שנים. לאורך הדרך נעבור דרך פארק השעשועים "ליסברג"- אחד הגדולים באירופה, "אבנין" שהוא הרחוב המפורסם ביותר של גטבורג עם חנויות רבות, מועדוני הלילה והמוזיאון לאמנות המרשים באדריכלות הבניין שלו.
נעבור גם בשוק הדגים "פיסקשירקן", הלא הוא שוק הדגים הענק בתוך מבנה כנסייתי – חוויה ויזואלית וקולינארית מיוחדת. עוד נטייל גם ברובע האגה, אחד הרובעים העתיקים ביותר של גטבורג, על רחובותיו הרבים המתנהלים בקצב איטי וחנויות מלאכת יד שנבנו במאה ה- 18.
נקנח בביקור בכנסיית "מאסטוג" שראשיתה בשנת 1914, וסגנונה רומנטי לאומי וממנה נשקף נוף מדהים של הסביבה. אם יוותר זמן נבקר גם במוזיאון ההיסטוריה בו תצוגה מעניינת על הויקינגים. בתום סיורנו נשוב לאניה.


בנוסף
לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:
רוסטוק
– אחת הערים הראשיות בגרמניה המזרחית בשנים שאחרי מלחמת העולם השנייה ושאינה זוכה עדיין, בעיניו של התייר הישראלי, לכבוד הראוי לה.
סנט פטרסבורג
– מופע בלט באחד האולמות המפוארים
– ארוחת צהריים  עשירת מנות בתפריט רוסי מסורתי בלווי מופע מוסיקלי
– ביקור בארמון פטרהוף ועוד.
– שייט ברחפת
גטבורג
– נסיעה בחשמלית בת כמעט 100 שנים, סמלה של העיר
– "אבנין", "השאנז אליזה" של גטבורג
– שוק הדגים "פיסקשירקן", בתוך מבנה כנסייתי – חוויה ויזואלית וקולינארית מיוחדת.
– ביקור כנסיית "מאסטוג" לתפית על העיר
– ביקור בבית הכנסת המפואר (מותנה בתיאום עם הקהילה)
הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, המבטיח מיקום משופר, נוף לא מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליו לאורך ההפלגה.
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האניה.
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול
המחיר כולל:

 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (פרט לארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • טיסות
 • העברות
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ"י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך בכיר ישראלי, המתמחה בסקנדינביה, מצוות "תרבותו".
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה  (חובה עפ"י כללי חב' האניות).
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

 • יש רופא ואחות על האנייה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • לו"ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה חדר פנימי + חלון + מרפסת הערות מדריך
             
             
             
             

הערות:
*אין כפל מבצעים והנחות
*לכל בירור: "תרבותו"  03-526-0090