קרוז מאורגן לאיסלנד, האיים הבריטיים וצפון גרמניה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול: TCFI

משך הטיול: 14 ימים 

יציאות: יולי, אוגוסט 2018

אוניה:   Msc Meraviglia

מדינות:  גרמניה, סקוטלנד,איסלנד

סגנון: קרוז מאורגן עם מדריך מומחה ישראלי

על הטיול:

 • נבקר בשלושה נמלים הסובבים את איסלנד ונקבל תמונה מקיפה של האי הצעיר הזה הממשיך להתפתח גיאולוגית.
 • באקרויירי נבקר במדבר לַבָּה יחיד במינו בעולם ("דיסנילנד גיאולוגי"), נטבול במעיינות תרמיים ונקנח במפל רב רושם.
 • באיספיורדור נתמקד בענף הדייג המניע את הכלכלה האיסלנדית מזה אלף שנים שעשתה אותו לאמנות ראשונה במעלה.
 • ברייקוויק נשהה יומיים ונבקר באתרי "טבעת הזהב", הגייזרים, הלגונה הכחולה, הפרלמנט הראשון בעולם ועוד.
 • בסקוטלנד נבקר באתרים פרהיסטוריים מלפני 5000 שנים המאפשרים ללמוד דרכם על תולדות האנושות.ולא נפסח כמובן על לוך נס.

33616_161017085006823

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

מבוא לאיסלנד
איסלנד היא מדינה של ניגודים קיצוניים כמעט בכל תחום שניגע בו, מה שהופך את הטיול בה למרתק ומטלטל. "ארץ האש והקרח", היא ביתם של כמה מהקרחונים הגדולים ביותר באירופה אבל גם של חלק מהרי הגעש הפעילים ביותר בעולם. איסלנד היא גם ארץ של אור וחושך. ימי קיץ ארוכים עם קרוב ל- 24 שעות ביממה של שמש המתהפכים בחורף לימים קצרים עם כמה שעות בלבד של אור יום.

נופים
משדות הטחב מכוסות הלבה בדרום מערב, דרך האזור ההררי הצחיח במרכז, לפיורדים המרהיבים בצפון המערב. טיול סביב איסלנד יעיד על המגוון הגדול של הנוף המשתנה מאזור לאזור, לעיתים אפילו עם כל סיבוב בכביש, שלא לדבר על שינויים בכל עונה. לכל אחד מהם קסם משלו.

ישן וחדש
איסלנד היא גם מדינה צעירה מאוד עם מסורות ישנות. למעשה, זו חלקת ארץ הצעירה ביותר באירופה אבל עם הפרלמנט העתיק ביותר ביבשת, שקם כבר ב- 930 לספירה.

אוכלוסיה
איסלנד היא המדינה האחרונה שיושבה באירופה, כאשר מהגרים ממדינות סקנדינביה והאיים הבריטיים הגיעו לראשונה לחיות באי רק במאה התשיעית והעשירית. מאז ועד היום היא בעלת שעור צפיפות האוכלוסיה הנמוך באירופה עם שלושה תושבים לקמ"ר (1/100 מישראל).
למרות היותה מדינה קטנה ברב המדדים המקובלים, היא למדה להתקיים בתנאים קיצוניים, ולרתום את המשאבים הטבעיים לשגשוגה.
באיסלנד של היום יש רמת חיים גבוהה, חופש פוליטי נרחב, מודעות ומחויבות לשמירה על הסביבה שאין למדינות גדולות ועשירות ממנה בהרבה.

אורח חיים
החיים באיסלנד עוצבו על ידי בידודה והכוחות הקיצוניים של הטבע. תנאים אלה יצרו אומה שאנשיה בעלי כושר עמידות גבוה, שבו קשרי המשפחה קרובים, תחושת המסורת חזקה, והקשר עם הטבע הוא הדוק. מנהגים ומסורות איסלנדיים התפתחו בהשראת תערובת מוזרה של השפעה פגאנית על הדת הנוצרית. אגדות העם האיסלנדיות משולבות במיסטיקה, רוחות , שדונים וטרולים גמדיים.
למרות היותה מושרשת מאוד במנהגים ומסורות, החברה האיסלנדית של היום היא גם מודרנית ומתקדמת.

תרבות
בשל מיקומה הגיאוגרפי של איסלנד, היא הייתה מחוץ להשפעה של התרבות העכשווית באירופה ובאמריקה, עד לסוף המאה תשע עשרה!
אבן הפינה של התרבות האיסלנדית היא השפה, שהולידה מסורת ספרותית שתחילתה בסאגות האיסלנדיות העתיקות- סיפורים אלימים של דם מריבות, מסורות, משפחה ואופי.
מסורת ספרותית חזקה עדיין משגשגת באיסלנד המודרנית. מחברים איסלנדיים מפרסמים יותר ספרים לנפש מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. בסביבה פורה זו, איסלנד הצמיחה מספר סופרים מוכשרים, כולל חתן פרס נובל הלדור לכסנס (1955). אין זה מקרה שבירתה של איסלנד, רייקיאוויק, הייתה לעיר הראשונה שאינה דוברת אנגלית בעולם להיות עיר הספרות של אונסק"ו בשנת 2011.
איסלנד גם מתגאה בסצנת המוסיקה המשגשגת, בתעשיית קולנוע מתפתח, ועיצוב איסלנדי מקורי.

איכות חיים
האיסלנדים נהנים מאחד משעורי תוחלת החיים הגבוה ביותר בעולם. אין הסבר חד משמעי לכך, אבל לסביבה הנקייה, התזונה הבריאה ואורח החיים האופייני, יש כנראה השפעה על כך.
התפריט האיסלנדי עשיר בחומרי גלם איכותיים, הגדלים ומעובדים בסביבה שאינה מזוהמת, ומיוצר בתשומת לב רבה.
איכות האוויר באיסלנד היא טובה במיוחד גם בשל האקלים הצפון אטלנטי והרוחות היציבות וגם
בגלל ש- 50% מצרכי האנרגיה שלה מגיעים בעיקר מאנרגיה גיאותרמית. איכות מי השתייה באיסלנד גם היא טובה במיוחד בשל עושר של נהרות מים מתוקים שזרמו מההרים והקרחונים. למעשה, זה בטוח לחלוטין ומומלץ מאוד לשתות ישר מהמקור.

יום 1 | ת"א – ברלין
נפגש בנתב"ג ונטוס לברלין. לאחר הנחיתה נערוך סיור פנורמי בעיר (מותנה בשעת הנחיתה). בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו. לינה בברלין

יום 2 I ברלין – המבורג – עליה לאוניה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע להמבורג (אליה עוד נחזור לביקור) ומשם נעלה לאניה Prezosa של MSC לאחר סידורי הקליטה וארוחת הצהריים, נערוך סיור היכרות קצר עם האניה. לקראת ערב תיערך ארוחת הקפטן המסורתית, הופעת בידור וכל מנעמי האניה האחרים.

יום 3 | יום ים
זהו הבוקר הראשון שלכם באניה. צאו לגלות ולמצות את מנעמיה. מגוון אפשרויות של פעילויות יום (חדר כושר, ספא, בריכות מסוגים שונים) ופעילויות לילה (מופע הבידור המרכזי, מסעדות, פאבים, גריל ברים וכמובן הקזינו.
יום 4 | אינברנס – לוך נס (סקוטלנד)
אינברנס בירת אזור הגבעות של סקוטלנד- היילנדס (Highlands), מקום ייחודי, היסטורי ועתיק היושב על שפך נהר לוך נס. מוקפת טירות מעוטרות בשפע פרחים, אינברנס היא עיר משגשגת עם מגוון עשיר של מבנים היסטוריים בעיר העתיקה המהווים רקע נאה למבחר החנויות במקום.
סיור החוף שלנו
הבוקר יתחיל בנסיעה דרך נוף הגבעות מכוסות האברש- "השיח הלאומי" של סקוטלנד, בדרכנו ל- Culloden Moor – אתר הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה.
במקום הזה, בקרב עקוב מדם וטראומטי לעם הסקוטי, הביסו האנגלים בפיקודו של הדוכס מקמברלנד, את 5,000 הסקוטים ההרריים בראשות מנהיגם Bonnie Prince Charlie שחתרו להחזיר את כתר המלוכה למלך הקתולי ג'יימס השני.
עם סיום הביקור, נחזור לאינברנס היפה. נחצה את שפך הנהר נס לים הצפוני ונעפיל לגבעה החולשת על העיר בה הוקם מבצרו של "מקבת" המפורסם מהמחזה השייקספירי. נפגוש בפסלה של פלורה מקדונלד אשר הצילה את "בוני פרינס צ'ארלי" במהלך מרד היעקובינים וליד בית העירייה נברר מה הקשר בין כביסת עקרות הבית לחוסנה של העיר.
מאינברנס נשים פעמינו אל לוך נס המהולל, אגם עמוק של מים מתוקים, המתחיל בצפונה של העיר ומסתיים בפורט ויליאם בדרום ונודע בשל המפלצת המיתולוגית שנצפתה בו, כביכול, וקרויה לכן "המפלצת מלוך נס".
יום 5 | יום ים
יום נוסף של בילוי זמן באניה. ביקרתם כבר בכל 12 המסעדות? איך היפנית? בערב נתכנס להרצאת הכנה של המדריך לקראת איסלנד.
יום 6| אקוריירי, איסלנד
"גואן דאג" (góðan dag) בוקר טוב בשפת המקומיים. הבוקר אנחנו פותחים את הטיול שלנו באיסלנד.
אקוריירי המכונה גם "בירת הצפון" היא העיר הראשית בחלק הצפוני של איסלנד. קשה לקרוא לישוב בן 17 אלף איש עיר אבל באיסלנד דלת האוכלוסין זו העיר השניה במס' תושביה. אקוריירי היא עיר נמל חשובה ומרכז דיג המהווה מרכז אזורי לאוכלוסיית צפון איסלנד המספק שירותים כגון בתי חולים, מרכזי קניות וכדומה. במלחמת העולם 2, היא שימשה כבסיס של כמה יחידות של בעלות הברית.
סיור החוף שלנו
אגם מיווטן (Mývatn) והאזור כולו הם "דיסנילנד גיאולוגי" כמותו יש מעטים מאד בעולם כולו. למטייל בו יש תחושה כאילו הוא צופה במופע וולקני חי, מתנשף ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המוכר, בוץ לוהט ורותח ושלל תופעות גיאותרמיות. כל ההתרחשות הזו מזכירה לנו "כיתת מעבדה" המאפשרת לנו ללמוד מקרוב על כל הקורה במעבה האדמה ובקליפתו של הכדור שלנו. מרתק.
נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- "ויטי" – לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים ונתרשם גם מעופות המים הייחודיים האופייניים לאזור. אם נספיק, נבקר גם בתחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל.
בדרך חזרה לאקוריירי נמצא מפל גודפוס (Godafoss) או בכינויו "מפל האלים" שלו מקום מיוחד בהיסטוריה של העם האיסלנדי בעקבות אירוע שהתרחש בשנת 1000 לספירה. אז המחוקק הנבחר של איסלנד עמד תחת לחצים להמיר את דתה של האומה האיסלנדית לנצרות והוא כאקט סימבולי, השליך את הפסלים של האלים במיתולוגיה הנורדית לתוך המפל ומכאן שמו.
יום 7 | איספיורדור, איסלנד
במערב איסלנד, במקום הכי קרוב לחוף גרינלנד, שוכנת לה איספיורדור (Isafjordur) . עם אוכלוסייה של
כ -2,600 תושבים בלבד היא כבר זוכה לתואר עיר המחוז של חצי האי של ווסטפירדיר ל- 4 הישובים הסובבים אותה ומקושרים באמצעות סדרה של מנהרות כביש מרשימות שנפתחו רק בשנת 1996.
המוזיאון העממי המקומי מכיל את הבית העתיק ביותר באיסלנד (1734), ואוסף גדול ביותר של בתי מסגרת עץ ישנים שנבנו בעיקר על ידי סוחרים זרים בסוף המאה ה -18.
סיור החוף שלנו
את היום נפתח בביקור במפל "הפירמידה"- דיניאנדי ( Dynjandi) ובאיסלנדית "הרועם", מפל מיוחד ביותר ויש האומרים היפה באיסלנד. המפל הוא בעצם סדרה של שבעה מפלים הנופלים מראש ההר ויוצרים יחד צורה של טרפז המגיע לגובה כולל של 100 מטר. בגובה זה, הנוף הפנורמי הוא עוצר נשימה וכנראה מחזה שלא תשכחו במהרה.
נשוב לעיירה ונטייל בה רגלית להנאתנו בין בתי העץ העתיקים והמיוחדים שלה.
יום 8 | רייקיאוויק, איסלנד | היום הראשון
רייקיאוויק, כמו מקומות רבים באיסלנד, מפתיעה ומבלבלת. זאת עיר הבירה הכי צפונית בעולם, שכמעט מחצית מאוכלוסיית איסלנד מתגוררת בעיר – וזה בסך הכל 140 אלף תושבים, משהו בסדר הגודל של בת ים; הבתים בעיר צבעוניים מאוד, החימום מגיע ממעיינות חמים וזורם הישר לצנרת של העיר. יש בה אנרגיה הומה של עיר קוסמופוליטית, אנרגיה תרמית רועמת באדמה מתחת לרגליים שלך, או את השלווה השקטה והירוקה של הנופים שמסביב, רייקיאוויק מבטיחה חוויה ייחודית לכל מי לבקר!
רייקיאוויק, בייחוד בקיץ, היא לא עיר שגרתית. הכל נראה אחרת כאשר השמש שוקעת קצת לפני חצות הלילה וזורחת בערך שעתיים אחר כך.
סיור החוף שלנו
את הבוקר נתחיל בת'ינגווליר, אתר מורשת עולמית, שבו התכנסו האיסלנדים החל משנת 930 ל"אסיפה הכללית" הלא הוא הפרלמנט הראשון בעולם. נהלך במורד השבר לאורכו של מצוק לבה על קירותיו הזקופים. נמשיך ונבקר באחד מגדולי המפלים האיסלנדים – מפל הגודפוס שמימיו נוחתים בשאון אדיר אל ערוץ קניוני באמצעות מדרגות סלע מרשימות.  נבקר גם באתר הגייזר המפורסם של איסלנד. לסיום נסיע לאתר "הלגונה הכחולה" שהוא אתר הספא המפורסם ביותר באירופה. הלילה האניה עוגנת ברייקיאוויק.
יום 9 | רייקיאוויק, איסלנד | היום השני
נצא לסיור בעיר הבירה התוססת רייקיאוויק. נטייל באזור הנמל, נראה את בית האופרה החדש, נבקר בכנסיית האטלגרים, נצפה על העיר ממפעל המים פרלן ונבקר בעיר העתיקה עם בתי העץ המאפיינים את ארכיטקטורת העיר. לקראת שעות אחה"צ, נמשיך בהפלגה.
יום 10 | יום ים
עוד יום של בילוי לשפת הבריכות, מסג' מרגיע באולמות הספא. איך "גן הבירה" ? זה גם יום מתאים לשופינג בחנויות המותגים.
יום 11 | קירקוול, איי אורקניי, סקוטלנד
איי אורקני הם קבוצת איים, הנמצאים כ- 14 קילומטר צפונית ליבשת סקוטלנד ומרחק דומה מהחוף המערבי של נורבגיה.
האיים מהווים יעד לתיירים מכל העולם מתוקף העובדה שישבו בהם שבטים ניאוליטים ויקינגים שהשאירו אחריהם שלל אתרים ארכיאולוגיים פרה היסטוריים שרבים מהם קיבלו מאוחר יותר את החסות וההכרה של ארגון אונסקו העולמי.
באי ישנן שתי ערים עיקריות : קירקוול וסטרומנס. אנחנו נבקר בראשונה הממוקמת לחופו הצפוני של האי המרכזי ומתגוררים בה כ-8,500 תושבים.
סיור החוף שלנו
חציו הראשון של הסיור שלנו יתמקד בחוף המערבי היפה של המרכזי באיי אורקני ואתר פרהיסטורי גדול-סקארה בראה (Skara Brae), שהוקם לפני כ- 5000 שנים, במקביל לזמן שבו החל להתפתח באזורנו כתב החרטומים במצרים!
הנסיעה לסקארה- אחד הכפרים הניאוליתיים השמורים ביותר בצפון אירופה (שהקדים בזמן את סטונהנג'- האתר הפרהיסטורי האנגלי הידוע), נמתחת בנוף יפייפה. בשנת 2,500 לפנה"ס, סקארה בראה נהרס ונותר קבור תחת גבעה גדולה עד לסערה קשה שחשפה אותו בשנת 1850. שרידי האתר מאפשרים להדגים היטב כיצד נראה כפר של אז ואילו הבתים עצמם ממחישים את הקשיים של החיים הפרהיסטוריים. אוסף של חפצי סקארה בראה מוצג במרכז מבקרים ובו כלים, חרוזים, כלי חרס וחפצים עשויים מעצם הלווייתן המשקף את התרבות הויקינגית של אזור ימי זה.
בתחנה הבאה נבקר ב- Skaill House בית מגורים אופייני לאזור שנבנה ב- 1620. בהמשך נעבור ליד "טבעת ברודגאר" ניאוליתית (Ring of Brodgar ) וליד "האבנים הניצבות בסטנס",  עוד אנדרטה נאוליתית שהוקמה לפני יותר מ-5,000 שנה. סיור האתרים הניאוליתיים שלנו מסתיים כאן ואנחנו חוזרים למודרנה- אל קירקוול ולסיור בעיר עד לחזרתנו אל האניה.

יום 12 | יום ים
זהו היום האחרון לפני תום הקרוז שלנו. הכינו רשימת אטרקציות שבהן לא ביקרתם וצאו לדרך. בערב הרצאת סיכום של הקרוז ע"י המדריך.

יום 13 | המבורג, ברלין, גרמניה
המבורג הינה העיר השנייה בגודלה בגרמניה אחרי ברלין, נחשבת ל"בירת הצפון" אבל די אלמונית לתייר הישראלי. יש בה מגוון אטרקציות מעניינות לכל גיל ובתחומים שונים: תרבות, אומנות, היסטוריה, ארכיטקטורה, אוניברסיטאות וגם אזורי קניות מרשימים וחיי לילה מפוארים. מעטים יודעים שיש בה יותר תעלות מים מאמסטרדם, המעניקים תחושה מיוחדת ופסטורלית לעיר.
יש בה שופינג מדהים והיא הפכה למטרופולין מוביל של אופנה. במרכז העיר ממוקמים בוטיקים מובילים של ביגוד אלגנטי, לצד חנויות מעוצבות עם אופנה חדשה וצעירה של מיטב המותגים, כמו Escada ,Joop ,Jil Sander, Unger. כמו כן, תמצאו בה חנויות תכשיטים מפוארות וריהוט מודרני ועתיק.
במסגרת סיור פנורמי בעיר נבקר בשוק הדגים (לא בימי סופ"ש), מקום שהפך לאגדה, פועל מאז 1703 וכמעט כל דבר נסחר בשוק מסורתי זה. גולת הכותרת הם בתי הקפה הנמצאים בסמוך ומתמחים בהגשת בראנץ' מצוין באווירה ייחודית המלווה במוסיקת ג'אז, קאנטרי ומודרנית.
נבקר גם באגם אלסטר (Alster) שגודלו 160 דונם, שוכן בלב הליבה של העיר. מדובר בגן עדן אמיתי למרות שעומקו לא יותר מ-2.5 מטרים.
בשעות הצהרים ניסע לשדה התעופה בברלין ממנה נטוס לארץ.

יום 14 I נחיתה בארץ לפנות בוקר. 

אוניית הפאר Msc Preziosa

ה-"MSC Preziosa " היא ספינת תיירים אירופאית עם נוסעים ממדינות רבות. היא מציעה תמורה טובה לכסף והזדמנות נוחה לחוות שייט רגוע. במיוחד בזמן בית ספר, משפחות רבות עם ילדים על הסיפון. בעונת הקיץ ביולי ואוגוסט, הרבה משפחות איטלקיות מביאות אווירה איטלקית לספינה. מחוץ לעונה הכל קצת יותר רגוע, וגם אורחים מבוגרים יותר מנסים להנות משייט לא יקר. בגלל מגוון האטרקציות על הספינה, אורחים בכל הגילאים יכולים להיות בחג, בדיוק בדרך שהם אוהבים. יש אפשרות לטיפול בילדים ( לא תמיד בשפה האנגלית/גרמנית ) במגוון אפשריות ספורט ופנאי כל אחד יכול למצוא את המקום האהוב שלו בספינה, אם זה בתאטרון הגדול, במתחם הספא, הדיסקו או בברים השונים. בנוסף יש קולנוע 4D, וסימולציית פורמולה 1, בית קפה עם אינטרנט וספרייה. רמז: בסוויטת היאכטה ( שנמצאות בספינות ברמת ה"Fantasia" ) אורחים יכולים לצפות לשירות עם בטלר אישי, מסעדה אקסקלוסיבית ושתייה בחינם.

אינברנס – מרכז המבקרים של קולודן מור (Culloden Moor), מבצרו של "מקבת", פסל פלורה מקדונלד, בית העירייה, לוך נס.

אקרוריירי – אגם מיווטן (Mývatn), "ויטי" – לוע געשי עם אגם מים חמים, מפל גודפוס (Godafoss).

איספיורד – מפל "הפירמידה"- דיניאנדי ( Dynjandi), סוזוריירי ( sozureyri ), ביקור במפעל לעיבוד דגים.

ריקיאוויק, יום 1 – "משולש הזהב" , "הלגונה הכחולה", שמורת ת'ינגווליר, האלטינג – הפרלמנט הראשון בעולם! ת'ינגווליר, מפל הגולפוס, הגייזרים.

רייקיוויק, יום 2 – בית האופרה החדש, כנסיית האטלגרים, מפעל המים פרלן, העיר העתיקה בית העץ המפורסם.

קירקוול, אורקניי – סקארה בראה (Skara Brae), בית סקאהיל ( Skaill House ), טבעת בדודגאר, סיור בקירקוול.

המבורג – אגם אלסטר, שוק הדגים.

המחיר כולל:

 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (פרט לארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • טיסות
 • העברות
 • לילה במלון במרכז ברלין.
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ"י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך בכיר ישראלי מצוות "תרבותו".
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט טיפים באוניה)
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה (חובה עפ"י כללי חב' האניות).
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

 • יש רופא ואחות על האנייה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • לו"ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה  חדר פנימי תוספת  חלון תוספת מרפסת תוספת יחיד
             
               

* אין כפל מבצעים הנחות
*