קרוז וטיול מאורגן בדרום אמריקה כולל מצעד המנצחות - הקרנבל בריו  

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד הטיול: TCSA
משך הטיול/קרוז: 26 יום (14 לילות על האניה)*
יציאה: פברואר 2018 – הטיול בהכנה
מדינות: צ'ילה, ארגנטינה, איי פוקלנד (מלווינס), אורוגוואי, ברזיל
אניה: Crown Princess
חברה:
Princess
סגנון: טיול מאורגן משולב קרוז

למה אנחנו אוהבים את הטיול הזה

 • שייט בין קרחוני בפטגוניה
 • סיור באיי פוקלנד (מלווינס)

 • מופע טנגו בבואנוס איירס

 • שייט מרהיב מתחת למפלי איגואסו

 • ערב פולקלור דרום אמריקאי ב"רפאין"

south-amrica

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

קרוז וטיול בדרום אמריקה הוא ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.
חלק ניכר מהטיול יוקדש לארגנטינה – אחת המדינות היותר אטרקטיביות בדרום אמריקה המשתרעת על פני שטח ענק של 2.7 מיליון קמ"ר (השמינית בעולם בגודלה) והיא מציעה למטייל נופי קרחונים, הרים בגובה 7,000 מטר, יערות, נופי פמפס המכסים מרחבים אינסופיים ואף נופי טונדרה.
לצד אלה נמצא בארגנטינה ערים שוקקות המשלבות ישן עם חדש ובראשן הבירה בואנוס איירס ("רוחות טובות") המונה 12 מיליון תושבים (כמעט שליש מאוכלוסית ארגנטינה). בנוסף, נהנה המטייל בארגנטינה מסטייקים מעולים, יין טוב ושוקולד ממכר…
במרכז ביקורנו במדינה נטוס לעיירה קאלפטה בירת דרום פטגוניה הארגנטינית, ממנה נצא לשני טיולים מדהימים: סיור מרתק בפארק הקרחונים שבפטגוניה שיכלול את ה"קרחון המתנפץ" פריטו מורנו שגובהו 700 מטר ואורכו 30 קמ'! ושייט מהנה על סיפון יאכטה גדולה בימת ארגנטינו, הימה המתוקה הגדולה בארגנטינה ששטחה 1,465 קמ"ר, בין גושי קרח ענקיים בצבעים שונים, אל קרחוני אופסלה וספגציני המרשימים ביופים "הנופלים" לתוך הימה!
במהלך השייט נבקר באורוגוואי שהיא בין המדינות בקטנות בדרום אמריקה (176 אלף קמ"ר, 3.5 מיליון תושבים) הידועה כארץ שלווה, מעניינת וזולה (יחסית) שבה תרבות מסורתית של שתיית מאטה (תה חזק), גאוצו' (בוקרים) וכמובן אכילת סטייקים מעולים. העיר מונטבידאו בירת המדינה ידועה בגניה ויש בה מספר אתרים מעניינים בהם נבקר ואילו עיירה הנופש פונטה דל אסטה הנמצאת על החוף ממזרח לבירה נחשבת לאחת הערים היקרות בדרום אמריקה ובה נוכל לראות איך חיים עשירי הנופשים מברזיל, ארגנטינה וצ'ילה.
בחלקו האחרון של טיולנו נזכה לטעום גם מברזיל – אחת הארצות היפות והמגוונות בעולם. זוהי המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה והחמישית בגודלה ואוכלוסייתה בעולם! (8.5 מיליון קמ"ר, 195 מיליון תושבים). ברזיל ידועה בנופי יערות הגשם שלה (אגן האמזונס), חופים נפלאים (קופקאבנה, איפנמה ואחרים), ערים פוטוגניות שוקקות ובהן ריו דה ז'ניירו עליה נצפה ממעוף ציפור מהר הסוכר והקורקובדו, מוסיקה סוחפת וכמובן ….כדורגל.
כן נטייל במפלי איגואסו הממוקמים על גבול ברזיל-ארגנטינה- פרגוואי שהם הגדולים בעולם בשטחם (ושניים בספיקת המים שלהם) ונחווה בתחתיתם שייט "רטוב" ומהנה בסירה מיוחדת, ולאחריו נטעם גם את יער הגשם המקיף אותם בסיור ברכבי שטח שיאפשר לנו לראות את הצמחיה ובעלי החיים היחודיים.
השילוב המפנק של נוחות הקרוז עם טיולי החוף והסיורים שלפני ואחרי השייט הם ללא ספק מרשם מנצח וחד פעמי לטיול מיוחד שרישומיו ישארו לשנים רבות.

מצעד המנצחות: בערב נצא במשותף לסמבודרומו- המסלול שנבנה במיוחד לצורך הקרנבל הגדול בעולם ונצפה מהיציע עם אלפי חוגגים נוספים במצעד המפורסם, הססגוני והגדול בתבל של בוגרי בתי הספר הטובים ביותר לסמבה. במהלך הערב יעברו לפנינו אלפי רקדנים הלבושים ומאופרים בצורה מרשימה בחגיגה ענקית של צליל וצבע כשהם רכובים ע"ג כרכרות מקושטות, חיות ענק או נעים רגלית בקצב הסמבה המשכר. נצפה בחגיגה המדהימה עד השעות הקטנות של הבוקר ולאחר מכן נשוב למלוננו למנוחה קלה.

 


יום 1│ תל אביב – בואנוס איירס
נפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים לבואנוס איירס בירת ארגנטינה.


יום 2 │ בואנוס איירס

לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה נצא לסיור מקיף בבירת ארגנטינה המכונה גם "פריס של דרום אמריקה". זוהי אחת הערים היפות והשוקקות בדרום אמריקה עם מבנים קולוניאליים, אתרים היסטוריים ושווקים צבעוניים. נתחיל את סיורנו בפלאסה דה מאיור שבחזיתה פסל גדול מימדים המציין את המרד שפרץ כאן נגד השלטון הספרדי ב- 25 למאי 1912 ונתן את האות לשחרורן ועצמאותן של מדינות דרום אמריקה. כאן נהגו להתאסף מידי יום שישי אמותיהם של נעדרי תקופת שלטון הגנרלים עם מטפחותיהם הלבנות בשנות השמונים. מול הכיכר ניצב ה"בניין הורוד" המרשים (Casa Rosada) שהוא משכן נשיאי ארגנטינה וממרפסתו נשאו חואן ואוויטה פרון את נאומיהם חוצבי הלהבות לאומה. נמשיך לשדרות ה-9 ביולי הנחשבות לרחבות ביותר בדרום אמריקה! , 150 מטר מצד לצד. במרכז השדרה המרשימה נראה את האובליסק שגובהו 67 מטר והוא נבנה בשנת 1936 לציון 400 שנה ליסוד בואנוס איירס. בקרבת מקום נראה את תיאטרון קולון (ע"ש קולומבוס), אחד מחמשת בתי האופרה הטובים בעולם שנבנה ב- 1908 ומכיל 2487 מושבים. בשעות אחר הצהרים נלך בטיילת שלאורך הנמל המשופץ פוארטו מאדרו ולאחר מכן נגיע למלון


יום 3│ בואנוס איירס – קאלאפטה
הבוקר נצא בטיסה פנימית  לקאלאפטה- בירת דרום פטגוניה הארגנטינאית והשער לפארק הקרחונים המפורסם. עם ההגעה נצא בנסיעה של כשעה וחצי לצפות בקרחון המרשים והמפורסם ביותר בפטגוניה, פריטו מורנו הקרוי גם "הקרחון המתנפץ" בגלל נפילות גושי הקרח ממנו לתוך ימת ארגנטינה בקול נפץ גדול (הכינו מצלמות)… הקרחון ששטחו 250 קמ"ר ואורכו 30 קילומטר, הוא בין הבודדים הממשיכים לגדול ולהתקדם כל הזמן! נצפה על הקרחון מזויות שונות ואחר הצהרים נשוב למלוננו בקאלאפטה לארוחת ערב ולינה.


יום 4│ ימת ארגנטינה, קרחוני אופסלה, ספגציני
יום מיוחד ומהנה לפנינו. נצא בנסיעה למעגן בפונטה בנדרה ממנו נצא לשייט חוויתי בין קרחונים וגושי קרח צפים בימת ארגנטינה. נשוט ביאכטה נוחה בלב שמורת הקרחונים לוס גליישרס דרך "מיצר השטן" ונצפה בקרחון אופסלה שהוא השני בגודלו בדרום אמריקה ושטחו 765 קמ"ר למרות שהוא "נסוג" כל העת . נמשיך לקרחון מרשים נוסף, ספגציני ששטחו "רק" 66 קמ"ר אך גובהו  130 מטר- הגבוה בשמורת הקרחונים. כל העת נשוט בין קרחוני ענק כחולים הצפים במי האגם המעניקים רקע ציורי מדהים ביופיו. במהלך ההפלגה נסעד ארוחת צהרים ארוזה ועם סיום ההפלגה נשוב למזח ממנו ניסע למלוננו בקאלאפטה.

יום 5│טיסה לסנטיאגו
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בקאלאפטה ונטוס לסנטיאגו בירת צ'ילה. לאחר הנחיתה העברה למלון.


יום 6 │ סיור בסנטיאגו, עליה לאוניה ותחילת הפלגה
הבוקר נערוך סיור בבירת צ'ילה – סנטיאגו (Santiago)- ע"ש יעקב הקדוש אחד מ-12 השליחים, בירת צ'ילה. עם הגיענו, נצא לסיור באתרי העיר שנוסדה בשנת 1541 ומונה כ- 6 מיליון תושבים (שליש מאוכלוסית המדינה!). העיר משתרעת בעמק המרכזי של צ'ילה ומהווה את מוקד החיים הכלכליים והתרבותיים של המדינה. מזג האויר הוא ים תיכוני: בקיץ שורר בעיר מזג אויר חם ויבש אך כמות המשקעים הכוללת נמוכה יחסית, כ-360 מ"מ בשנה.

רוב האתרים המרכזיים נמצאים ב"משולש" התחום בין הנהר ריו מאפוצו, השדרה "דרך צפון-דרום" (( Via Norte Sur והשדרה "המשחרר גנרל ברנרדו הוגיניס" (Alameda).

נערוך סיור באתרי העיר המרכזיים: כיכר הנשק (Plaza de Armas) שלידה בית העיריה, המוזיאון הלאומי והקתדרלה (Catedral Metropolitana) שנבנתה בשנת 1745 בנופך בארוקי. נמשיך לארמון הנשיאות Palacio de la Moneda שנבנה ע"י ארכיטקט איטלקי כמטבעה ומשמש משכן לנשיאי המדינה החל מאמצע המאה ה-19  המקום עלה באש בזמן המרד הצבאי כנגד משטרו של סלבדור איינדה שמצא את מותו בארמון.  מכאן נגיע לשוק המרכזי (Mercado Central) הצבעוני והשוקק ונתרשם ממיטב הסחורות של צ'ילה. אחר הצהרים נגיע לגבעת סנטה לוסיה (Cerro (Santa Lucia שעליה גן ציבורי ומזרקות. בפארק ציורי קיר ובהם ציטוטים משיריה של זוכת פרס נובל לספרות גבריאלה מיסטרל. מכיכר נפטון שבסמוך מובילות מדרגות לתצפית יפה על העיר (מותנה בזמן). בתום סיורנו ניסע לנמל Valpraiso  (כשעה וחצי) ולאחר שנעבור את סידורי הכניסה לאניה נגיע לתאים לקראת ההפלגה המתוכננת לשעה 6 בערב. ארוחת ערב ולינה באניה.

 

יום 7│ יום ים
בשעות הבוקר  נתאסף ונשמע סקירה מפורטת על מסלול הטיול מפי המדריך. שאר הזמן יוקדש לבילוי במתקני האניה, פעילויות נופש וספורט, צפיה במופעים ומנוחה לקראת הימים הבאים. ארוחות ולינה באניה.

 

יום 8 │פוארטו מונט
הבוקר נגיע לעיר הצ'לאנית פוארטו מונט (Puerto Montt ) שבדרום צ'ילה. העיר נוסדה בשנת 1853 באזור שהיה מכוסה ביער על ידי מהגרים גרמנים ונקראה על שמו של נשיא צ'ילה באותה תקופה- מנואל מונט. ב-1969 התרחש בעיר "הטבח של פוארטו מונט" לאחר ש- 90 משפחות של מחוסרי בית פלשו לחוות נטושות ולאחר מספר ימים פשטו שוטרים על החוות הנטושות, העלו אותן באש וירו למוות ב-11 איש. ארועים אלה גרמו לנפילתו של הנשיא דאז אדוארדו פריי ולעלייתו של סלבדור איינדה שנה מאוחר יותר. מקורות הפרנסה של העיר הם יערנות, חקלאות, דייג (בעיקר דגי סלמון). בשנים האחרונות עלתה חשיבותו של ענף התיירות. מיקומה של פוארטו מונט באזור יערות, אגמים, קרחונים ואיים הופך אותה לנקודת מוצא חשובה לטיולים אקולוגיים באזור.

סיור החוף שלנו
לאחר ירידתנו מהאניה ניסע לסיור בשוק הססגוני של  Angelmoונראה בין השאר את הדגה העשירה המובאת כל בוקר ע"י הדייגים וכן עבודות יד מקומיות. נצא מהעיר וניסע בדרך נופית יפה בלב אזור האגמים של צ'ילה (Chiles Lake District) ונראה את ימת Llanquihue  השלישית בגודלה בדרום אמריקה! וכן את הר הגעש המרשים אוסורנו בעל הפיסגה המושלגת המתנשא גבוה מעל סביבתו. בחלקו השני של הטיול נבקר במפלי פטרואה ((Petrohue Falls הגועשים החוצבים בסלע הבזלת השחור ובשוק עבודות היד של עיירת הנופש הציורית פוארטו ואראס (Puerto Varas)


ימים 9-10 │ימי ים
יומיים להתרגעות ולבילוי במתקני האניה, מופעים והחנויות השונות


יום 11 │ פונטה ארנס, צ'ילה
נגיע בבוקרו של יום 10 לפונטה ארנס (Punta Arenas) שהיא העיר הדרומית ביותר בצ'ילה. העיר ששטחה 18000 קמ"ר נוסדה בשנת 1848 ומונה כיום כ- 130000 תושבים.  העיר מתפרנסת מחקלאות, שדות נפט ופחם, דייג ותיירות.

סיור החוף שלנו
לאחר הירידה מהאניה נערוך סיור פנורמי בעיר. נעצור ב- Plaza de Armas המהווה את המרכז המסחרי של העיר, נראה את האנדרטה לפרננדו מגלאן ונסתובב להנאתנו בחנויות ובשווקים. נמשיך לתצפית מ- Cruz Hill ממנו נוכל לראות את העיר ממעוף ציפור, מיצרי מגלאן, והאי טיירה דל פואגו. 

נמשיך לביקור במוזיאון הסלסיאני (Selesian Musum ) שנפתח בשנת 1893 ומציג את ההסטוריה של ההתישבות האנושית והטבע בפטגוניה.

בתום בקורנו ניסע כ- 60 קילומטר בדרך יפה לאורך מיצרי מגלאן לשרידיו של אחד המבצרים הראשונים שנוסדו בצ'ילה. נגיע לשמורת Patagonia Historical Park שם נראה העתק מדויק של מצודת בולנס (Fuerte Bulnes ) המקורית הבנויה מעץ ונועדה לשמור על מיצרי מגלאן באמצע המאה ה-19. בתום סיורנו המרתק בשמורה נשוב לאניה.

 

יום 12 │ אושואיה
הבוקר נעגון באושואיה (Ushuaia) השוכנת על חופי תעלת ביגל ומהווה מרכז לתעשייה, שרותי נמל ותיירות. אושואיה בעלת אוכלוסיה של 60000 תושבים, נחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם! והיא העיר הארגנטינאית היחידה השוכנת בצד המערבי של הרי האנדים. בשנת 1869 הוקמה בה המושבה הלבנה הראשונה ותאריך יסודה הרשמי הוא 1884. פרוש השם הוא "מפרץ עמוק" ובעיר שורר מזג אויר ממוזג לח כל השנה עם קיץ קר יחסית. ראוי לציין כי אילת היא אחת הערים התאומות של אושואיה.

סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה נערוך סיור בעיר אושואיה עם מספר ירידות קצרות מהאוטובוס לצילום. נמשיך לביקור בשמורת ארץ האש Tierra del Fuego National Park. הפארק הוכרז בשנת 1960 והוא מכיל מגוון גדול של נופים ובהם יערות, הרים, קרחונים ומפלי מים. בפארק ששטחו 630 קמ"ר גדלים מיני עצים מיוחדים כדוגמאת האשור הארקטי ועשרות מינים של יונקים ובהם גואנקו, שועל אנדיני, בונה אמריקאי וכן 90 מינים של בעלי כנף ובהם הקונדור האנדיני. הפארק נחשב לשמורה הדרומית בעולם ובו מסתיים כביש פאן אמריקן וכן מסילת הרכבת. נלך בשבילי השמורה (הליכה קלה) ונהנה מהנופים והטבע המקיפים אותנו מכל עבר. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה.  

 

יום 13 │ כף הורן
הבוקר נעבור ליד כף הורן (Cape Horn). הכף הוא צוק סלעי בתחום ארץ האש בצ'ילה, המציין את הקצה הדרומי של יבשת אמריקה הדרומית ונקרא על שם העיר הורן בהולנד.

לאורך תקופה ארוכה עברו בכף אניות בדרכן מהאוקינוס השקט לאטלנטי (והפוך) למרות הסכנות האורבות לכלי שייט באזור זה: רוחות עזות, גלי ים גבוהים, זרמי מים חזקים וקרחונים. על כן הכף היה עד לטביעתן של אניות רבות לאורך ההיסטוריה. הצורך להקיף את יבשת אמריקה פחת עם פתיחתה של תעלת פנמה בשנת 1914 וכיום עוברות דרכו רק אניות גדולות במיוחד. בהמשך היום נמשיך בהפלה צפונה לכוון איי פולקלנד. ארוחות ולינה באניה.

 

יום 14 │ איי פולקלנד (מאלוינס)
הבוקר נעגון בעיר סטנלי (Stanley) בירת איי פולקלנד (Falkland Islands) המצויים בדרום האוקינוס האטלנטי. זהו ארכיפלג המונה 776 איים המונה 3400 תושבים ומהווה טריטוריה אנגלית מאז 1833 . ארגנטינה טוענת לבעלות על האיים אך נחלה הפסד במלחמת פולקלנד שנערכה נגד אנגליה ב-1982 . הישוב העירוני היחיד הוא סטנלי בו מתגוררים יותר מ-2000 תושבים. שאר התושבים מתגוררים בכפרים קטנים ןחוות.

סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בסטנלי בירת איי פולקלנד השוכנת על שפת מפרץ ציורי ומצטיינת בארכיטקטורה אנגלית, מונומנטים, מוזיאונים חנויות ומרכזי קניות.

נראה את המבנים בעלי גגות הברזל וקירות העץ הצבעוניים ואת הקוטגים שנבנו על ידי ראשוני המתישבים מ"קיטים" שיובאו מאנגליה לצד מספר בתי אבן מקומית מהודרים, בנין העיריה, בית המשפט וכמובן בנין הממשלה שהוא ביתו הפרטי של מושל איי פולקלנד. בנוסף נראה את קתדראלת ישו ואת Whalebone Arch הבנויה מעצמות הלסתות של שני לויתנים כחולים שנבנתה ב 1933 לציון מאה שנות שלטון בריטי. בהמשך נבקר במוזיאון איי פולקלנד ובו מוצגים המתעדים את ההיסטוריה האנושית, הימית  והטבע העשיר של האיים וכן "קוטג'" אורגינלי של מתיישב משנת 1849. בנוסף נראה במהלך סיורנו מספר אתרים המציינים מאורעות שונים בהיסטוריה של האיים ובהם. The Battle Memorial', The Cross of Sacrifice, Memorial Woods ועוד. בחלקו האחרון של סיורנו ינתן זמן חופשי לסיור בחנויות ומרכזי הקניות. בתום סיורנו נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

 

יום 15 │יום ים
היום נמשיך לבלות באניה וליהנות ממתקני הנופש, פעילויות הספורט והבידור.

 

יום 16 │פוארטו מאדרין
הבוקר נעגון בעיר פוארטו מאדרין (Puerto Madryn ) השוכנת במזרח חבל פטגוניה. העיר מונה 60 אלף תושבים ומהווה בסיס יציאה לטיולים בשמורה שבחצי האי ואלדז הנמצא ממזרח לה. העיר נוסדה בשנת 1865 ע"י מהגרים וולשים. כלכלת העיר מבוססת על דייג, יצור אלומיניום ותיירות.

סיור החוף שלנו
נרד מהאניה וניסע באוטובוס לכפר פונטה טומבו ((Punta Tombo שלידו מתגוררת באופן קבוע אוכלוסית הפינגווינים המגלניים הגדולה ביותר בדרום אמריקה! כאן מקימים את קיניהם בין ספטמבר למרץ כ- 2 מיליון פינגווינים ומגוננים על הגוזלים הנהפכים לעצמאיים עד נובמבר. נלך בין אלפי קינים, נראה את הפינגווינים משחקים אחד עם השני או יוצאים לדיג ונשמע הסברים מאלפים על האקלוגיה היחודית של יצורים אלה. בתום סיורנו נשוב לאניה

 

יום 17 │יום ים
היום נמשיך לבלות ולהנות ממתקני האניה

 

יום 18 │מונטבידאו
הבוקר נעגון במונטבידאו (
Montevideo) בירת אורוגוואי. העיר היא ביתם של יותר ממחצית תושבי המדינה (1.8 מיליון איש) ויש בה שילוב של עיר ענקית ותוססת עם אווירה של פרבר שקט ורגוע. העיר ידועה באתריה המענינים, מבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו, שווקים ענקיים עם סחורות באיכות גבוהה, פארקים מוריקים, חופים יפים אוכל משובח וחיי תרבות עשירים.

סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה ניסע לעיר העתיקה La Ciudad Vieja שהיא מרכז העיר וליבה הפועם ביום ובלילה. נכנס דרך "שער העיר" La Puerta de la Ciudadela שהוא השריד שהשתמר מהחומה האורגינלית ונגיע למדרחוב Bulevard Sarandi השוקק והצבעוני שבליבו שוק המזכיר במשהו את נחלת בנימין….נסייר באזור ונראה מס' מבנים מרשימים, חלקם מאכלסים כיום מוזיאונים ובהם מוזיאון התרבות האינדיאנית, מוזיאון לאמנות דקורטיבית הנמצא בארמון טרנקו המרשים, בית גריבלדי, מוזיאון הקרנבל המצוין ומבנה Banco de la Nacional. נמשיך לשוק הנמל- El Mercado del Puerto בעיני רבים, גולת הכותרת של העיר העתיקה ומונטבידאו כולה. נשוטט להנאתנו בשוק ציורי זה ונוכל לטעום בו ממיטב מאכלי אורוגוואי ובמיוחד בשר הנחשב לטוב בעולם…., צו'ריסוס, אמפנדס ממולאים ריבת חלב ועוד. המעונינים יוכלו ללגום כאן את המשקה המקומי "מדיו אי מדיו". נמשיך לככר העצמאות La Plaza Independencia , הכיכר המרכזית של העיר המחברת בין העיר העתיקה ורחוב 18 ביולי שהוא הרחוב המרכזי בבירה. נראה את פסלו של חוזה ארטיגס מוביל מלחמת העצמאות של אורוגוואי ומואוזוליאום המכיל את עצמותיו. מסביב מבנים קולוניאליים מרשימים ובהם משרדי ממשל וכן פלאסיו סלבו- בעבר המבנה הגבוה ביותר בדרום אמריקה ממנו נערוך תצפית פנורמית על העיר. נראה גם את אולם התיאטרון המרשים Teatro Solis שנחנך ב-1856 ונגיע לרחוב 18 ביולי הגדוש במסעדות, בתי קפה, שווקים, ככרות ציוריות ומבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו.  לאחר שנסיים לחקור את פינות החמד של הרחוב, ניסע לבית המחוקקים האורוגוואי Palacio Lejislativo המרשים מבחוץ ובעיקר מבפנים בגלל השימוש בעשרות מיני אבני שיש מרהיבות המרכיבות את עמודי התקרה (משאב טבע חשוב במדינה) שעוצבו ע"י אמנים איטלקיים ומקומיים. לקראת ערבו של יום נגיע לטיילת המרכזית La Rambla שאורכה 22 קילומטר ונחשבת לארוכה בדרום אמריקה. נלך בקטע היפה של הטיילת בין חוף "רמירז" וחוף "פוסיטוס העובר לאורך מספר חופי רחצה ומקומות ללגימת "מאטה". בסופו של יום נקנח בתצפית מיוחדת על העיר והנמל ממרומי ) El Cerro " ההר") שעל פי האגדה קרויה העיר על שמו (מונטבידאו = "אני רואה הר" בפורטוגזית

 

יום 19  בואנוס איירס
הבוקר נעגון בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה.לאחר שנרד מהאניה נצא לסיור רכוב בעיר באתרים שלא ראינו בסיורנו הראשון (יתכן שינוי בתכנית על פי האתרים בהם נערך סיור בתחילת הטיול).

ניסע לשכונת לה בוקה (La Boca) הציורית שהיתה בעבר שכונה איטלקית מוזנחת והפכה לאתר תיירות חשוב בזכות בתיה הצבעוניים והציוריים, המסעדות הרבות וריקודי הטנגו ברחובות השכונה. בהמשך נראה גם את איצטדיון לה בוקה- מגרש הכדורגל הביתי של הקבוצה המצליחה והמפורסמת שגידלה כוכבי כדורגל רבים. מכאן נמשיך לשכונת פאלרמו הידועה ונלך ברחובותיה הציוריים, השווקים והמסעדות והפארקים המוריקים בלב העיר. בתום סיורנו בשכונה ניסע לשכונה נוספת ידועה- ריקולטה הידועה בבתיה היקרים ובמיוחד בבית הקברות היוקרתי בתחומה שבו קבורים רבים מהמדינאים, מפקדי הצבא והאמנים. נסייר בבית הקברות המפואר ונראה כמובן את מתחם הקבר של אויטה פרון. לפי הזמן שיוותר נלך להנאתנו במדרחוב פלורידה המפורסם בין הדוכנים, החנויות והמזללות. בערב נצא במשותף לחזות במופע משולבים ריקודי טנגו ושירה המבוצעים ע"י להקה מקצועית בליווי תזמורת חיה. בתום המופע נשוב לאניה ללינה.   

 

יום 20 │טיסה למפלי איגואסו – סיור בצד הברזילאי – פוז דה איגואסו
יומיים מרתקים של טבע לפנינו. נטוס למפלי איגואסו (Cataratas del Iguazu) שהם סדרת מפלי מים על נהר איגואסו במשולש הגבולות ברזיל-ארגנטינה- פאראגוואי. פרוש שמם בשפת שבטי הגורני שהתגוררו במקום, "מים גדולים". הפארק המכיל את המפלים הוכרז אתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. השמורה מורכבת מ- 275 מפלים משתרעים לאורך 2.7 קילומטר והגובה המאכסימאלי 82 מטר. הספיקה המכסימאלית עולה על 6 מיליון מ"ק בשעה (השניה בעולם אחרי מפלי ויקטוריה).  בשנת 2011 נבחרו המפלים לאחד מ"שבעת פלאי עולם". ליד השמורה נוסדו 3 ערים: פוז דו איגואסו בברזיל, פוארטו איגואסו בארגנטינה וסיודד דל אסטה בפרגוואי. שלוש הערים מתפרנסות בעיקר מתיירות המגיעה למפלים. האזור טרופי, חם ולח כל השנה עם 2000 מ"מ גשם היורדים כל השנה.

המפלים "כיכבו" במספר סרטים ובהם מונרייקר מסדרת ג'יימס בונד (1979) המיסיון (1986 ), מר מגו (1997 ), מיאמי וייס (2006 ) ואינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגלות הבדולח (2008 ).

לאחר הנחיתה נכנס לשמורת המפלים בצד הברזילאי ונלך בשביל מסודר המאפשר תצפיות  מזויות שונות על המפלים המרהיבים. עם קצת מזל נוכל לראות גם בעלי חיים אופיניים ובהם חוטמן, קופי קפוצ'ין, בעלי כנף צבעוניים ופרפרים מסוגים שונים. לינה בפוז דה איגואסו.

 

יום 21│ מפלי איגואסו – צד ארגנטינאי
יום מלא חוויות לפנינו. נחצה את הגבול לתחום ארגנטינה, ונכנס לשמורת האיגואסו. כאן מצויים מרבית מפלי המים המהווים את השמורה. ניסע ברכבת מיוחדת שתקרב אותנו למפלים ונלך בשבילים מסודרים וראמפות שיספקו לנו אפשרויות תצפית קרובות ובלתי נשכחות.  במהלך הסיור נגיע גם למפל המפורסם ביותר הלא הוא "מפל גרון השטן" (
Garganta del Diablo) שצורתו כשל שרוחבה 150 מטר ובאורך 700 מטר אליו נתקרב ונחוש מקרוב את רסיסי המים הניתזים מאות מטרים לכל עבר…..במהלך הסיור נעלה על סירה מיוחדת ונשוט אל תחתית המפלים. שייט רטוב חוויתי זה יאפשר לנו להבין את עוצמתם האמיתית של המים.  בשעות אחר הצהרים נשוב למלוננו ולאחר מנוחה קצרה, ניסע במשותף למופע פולקלור צבעוני (Rafain) הכולל גם ארוחת ערב עשירה, שהוא חגיגה של צבעים, תלבושות ומוסיקה מכל דרום אמריקה. בתום יום מלא חוויות נשוב למלוננו.

 

יום 22│טיסה לריו דה ז'ניירו – סיור חופים
הבוקר נטוס לריו דה ז'ניירו שבברזיל, אחת הערים היפות בעולם. העיר נוסדה בשנת 1565 ע"י הכובשים הפורטוגזים ושימשה שנים רבות כבירת האימפריה ולאחר מכן בירת הרפובליקה הברזילאית עד 1960. בעיר מתגוררים כ-7 מיליון תושבים (13 מיליון במטרופולין) והיא סובלת מבעיות עוני ופשיעה הבולטת לעין במיוחד בשכונות העוני הגדולות שלה, הפאבלות, המקיפות אותה כערי לווין. שטח של 72 קמ"ר מהעיר הוכרז אתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו.

נערוך סיור פנורמי לאורך החופים המפורסמים של העיר ובהם לבלון, איפנמה וקופקאבנה. בתום סיורנו ניסע למלון שבאזור קופקבאנה.

 

יום 23 │ריו דה ז'ניירו: הר הסוכר – מרכז העיר – קרנבל: מצעד המנצחות
הבוקר ניסע ל"הר הסוכר" אחד מסמליה המובהקים של ריו. זהו הר עשוי גרניט המתנשא לגובה 396 מטר מעל פני הים. שמו בא לו כי הוא מזכיר חרוט סוכר מזוקק כמו אלה שיוצרו בתקופה הקולוניאלית. ההר הוא אטרקציה למטפסים אך אנו נעפיל אליו ברכבל במסלול שאורכו 1400 מטר. נערוך מפסגתו תצפית פנורמית מדהימה על ריו וסביבותיה ונוכל לראות את החופים והשכונות של העיר מ"מעוף ציפור". לאחר מכן נשוב למרכז העיר הקולוניאלי, נראה את המבנים המרשימים ובהם הקתדרלה הענקית, התאטרון והספריה הלאומית. בהתאם לזמן נסייר בשתי שכונות ציוריות סנטה תרזה (
Santa Teresa) ולאפה (Lapa) בעלות אוירה מיוחדת עם ארכיטקטורה, בתי קפה ובעיקר…אוירה אוטנטית. אחר הצהרים נשוב למלון בקופקבאנה.

מצעד המנצחות: בערב נצא במשותף לסמבודרומו- המסלול שנבנה במיוחד לצורך הקרנבל הגדול בעולם ונצפה מהיציע עם אלפי חוגגים נוספים במצעד המפורסם, הססגוני והגדול בתבל של בוגרי בתי הספר הטובים ביותר לסמבה. במהלך הערב יעברו לפנינו אלפי רקדנים הלבושים ומאופרים בצורה מרשימה בחגיגה ענקית של צליל וצבע כשהם רכובים ע"ג כרכרות מקושטות, חיות ענק או נעים רגלית בקצב הסמבה המשכר. נצפה בחגיגה המדהימה עד השעות הקטנות של הבוקר ולאחר מכן נשוב למלוננו למנוחה קלה.

 

יום 24│ סיור בריו: הר קורקובדו – יער טיג'וקה – פאבלה
הבוקר נצא ברכבי 4
X4 לסיור בשבילי פארק טיג'וקה (Parque Nacional da (Tijuca, אחת מהראות הירוקות האחרונות בריו במרחק חצי שעת נסיעה מהחוף. שטחו של היער 32 קמ"ר והוא אחד מהיערות העירוניים הגדולים בעולם. יחודו שכולו (במעט) , כ-9 מיליון עצים ניטע בידי אדם לאחר שהיער המקורי נהרס ע"י הפורטוגזים לטובת מטעי קפה. נכיר מגוון גדול של צמחים ועצים, נראה מפלי מים ונעצור לתצפיות יפות על סביבתנו. מכאן ניסע לאטרקציה חשובה נוספת: הר קורקובדו (Corcovado) אליו נגיע ברכבת מיוחדת המטפסת בנופי היער האטלנטי.  כאן, בגובה 710 מטר מוצב פסלו של ישו הגואל (Cristo Redentor ) שגובהו 40 מטר כשהוא פורש ידיים ומברך את כל בני האנוש. נעלה במעלית (או מדרגות נעות) עד למרגלות הפסל המרשים (הגדול בעולם בסגנון ארט-דקו) ונערוך תצפית מהממת על ריו, חופיה ושכונותיה. נשוב לעיר לארוחת צהרים במסעדה מקומית ואחר הצהרים ניסע לביקור מרתק באחת הפאבלות- שכונות העוני (סלאמס) של ריו שמהוות מעין "מדינה בתוך מדינה" ומקיימות מוסדות עצמיים. נלך ברחובות הצרים, נבקר בבית מקומי, נראה בית ספר ונתרשם מחיי היום יום של התושבים. בתום הסיור נשוב למלוננו בריו.

בשעות הערב אפשרות ליציאה  לבילוי במועדון בוסה נובה מקומי לחווית מוסיקה ברזילאית (בתשלום נוסף). לינה בריו

 

יום 25-26 │טיסה לארץ

הבוקר ניסע לשדה התעופה בריו ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב.

יום 26 |נחיתה צפויה בנתב"ג

 * יתכן שינוי קל ביום/תאריך הטיול עקב שינוי בטיסות

 

 

אוניית הפאר crown princess

לעמוד האונייה

המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות
 • טיסות פנים כמפורט
 • קרוז על סיפון האניה Crown Princess 14 לילות על בסיס "הכל כלול"
 • טיפים באוניה
 • סיורי חוף עם אוטובוס צמוד וכניסה לכל האתרים שבתכנית
 • טיולים לפני הקרוז ואחריו בבואנוס איירס, פטגוניה, מפלי איגואסו, ריו דה ז'ניירו עם אוטובוס צמוד
 • לינה במלונות ברמת תיירות גבוהה ע"ב ארוחת בוקר
 • צפיה בקרנבל בריו – "מצעד המנצחות" מה"סמבו דרומו" כולל הסעות
 • שייט למרגלות מפלי איגואסו
 • מופע פולקלור צבעוני כולל ארוחת ערב עשירה באיגואסו
 • מופע טנגו בבואנוס איירס
 • מפגש קבוצה לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:

 • שתיה קלה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוחים
 • סבלות

הערות:

 • חיסונים – יש לברר בלשכת הבריאות המחוזית
 • תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר
 • ייתכנו שינויים בסדר ימי הפעילויות ובסדר הביקורים
 • ייתכנו שינויים בסדר פעילויות הערב

תנאי תשלום ודמי ביטול:

 • דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
 • עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
 • ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
 • התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת תוספת יחיד הערות
            הטיול בהכנה
             

**אין כפל מבצעים והנחות