קרוז מאורגן אל בירות התרבות של הים הבלטי

קוד טיול : TCBA
משך הטיול: 9 ימים
(נחיתה 00:30 של יום 10)
יציאות: 24/6,  22/7
מדינות: שבדיה, פינלנד, רוסיה, אסטוניה, לאטביה
אוניה: Serenade of the Seas
חברה: Royal Caribbean
מסלול: שטוקהולם, הלסינקי, סנט פטרסבורג (יומיים), טאלין, ריגה
הקרוז מובטח!

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

 • חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, המבטיח מיקום משופר, נוף לא מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליו למשך ההפלגה
 • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
 • מסלול עשיר במיוחד בשני ימי הביקורים בסנט פטרסבורג, כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בתבל, ארוחת צהריים רבת מנות מתפריט רוסי מסורתי בלווי מופע מוסיקלי, ביקור בגני פטרהוף ועוד
 • טיול יסודי בשטוקהולם ולינה בעיר.
 • ליתרונות בלעדיים נוספים לחצו כאן

sto_hel_led_tll_rix_sto-%d7%9e%d7%a4%d7%94

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מדינות הים הבלטי הן אוצר תיירותי של ממש. הקשר בין מדינות סקנדינביה ובין מדינות מזרח אירופה מתבסס על הים הבלטי, ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במיוחד כדי להכיר את הקסם שמפריד בין מזרח אירופה – לצפונה.
שייט בים הבלטי הוא למעשה חוויה מדהימה שתהפוך את הנופש הבא שלכם ללא רגיל. המעבר בין האיים של אסטוניה, פינלנד ושבדיה, וכמובן – ביקור בערים כמו טאלין האסטונית, בסנט פטרסבורג הרוסית והלסינקי הפינית יחשוף בפניכם ים מדהים, שלא רואים בכל יום. ים מלא בדגי הרינג וסלמון ענקיים, מלא בדייגים רבים המחפשים אחריהם ותרבות אירופית יפהפייה.
היו שנים שהיה קשה להגיע לחלק מהמדינות הללו מסיבות פוליטיות וגם יוקר ההגעה והביקור היו פשוט גבוהים. בשנים האחרונות, עם התפתחות יעדי ההפלגות ברחבי העולם, עלות הקרוזים ירדה בהתאם והפלגות לים הבלטי הפכו לאחד היעדים המבוקשים בחודשי הקיץ.
שייט בים הבלטי יפגיש אתכם עם הוויקינגים העתיקים "שיבקרו" אתכם בכל אחת מנמלי הערים בהם תבקרו במהלך שיט שכזה. תוכלו לדמיין לעצמכם היכן נהגו הוויקינגים לשוט, ותפגשו את האיים הנסתרים בהם היו נוהגים הוויקינגים הקדומים לעגון.
קרוז בים הבלטי זה אומר לשוט כמו בימה גדולה, מבודדת יחסית מהאוקיינוס, הגאות והשפל בה הם מינימליים, מה שגורם לחוויית הפלגה נעימה וחלקה רוב הזמן.
נקודת השיא בהפלגה לאזור הבלטי הינה ללא ספק ביקור בסנט פטרסבורג. מכיוון שריכוז האוצרות והמראות הבלתי נשכחים כה גדול, ספינות השייט מקדישות יומיים מלאים לביקור בנמל זה כדי לאפשר לנוסעים לראות לפחות חלק קטן משני מיליון יצירות האמנות שבמוזיאון ההרמיטאז` המפורסם והייחודי. נקודות משיכה נוספות כוללות את ארמון יוסופוב שבו נרצח רספוטין בשנת 1916; קתדרלת סנט אייזק אשר קירות השיש שלה משובצים בשלל אבנים יקרות; כנסיית הדם הנשפך (Spilled Blood) וספינת הקרב אורורה, אשר תותחיה סימנו בזמנם את פרוץ המהפכה הרוסית. בפושקין נמצא ארמונה של קתרינה, אשר קירותיו הכחולים-זהובים מתנשאים לגובה של כמעט 300 מטרים.
הרוח הרוסית האימפריאליסטית הינה מוטיב מרכזי גם בקתדרלת טאלין- אלכסנדר נבסקי; טירת טומפאה הוורודה שבנויה בסגנון בארוק; והיכל העירייה הגותי על צריחיו המתנשאים.
בהלסינקי כוללים ביקורים בחלק גדול ממוקדי המשיכה של עיר מופלאה זו, בין השאר היכל פינלנדיה, בית האופרה, קתדרלת אוספנסקי האורתודוקסית, כנסיית הסלע טמפליאקיו והאצטדיון האולימפי.
העיר שטוקהולם מתפרסת על מספר האיים, אולם מרבית המבקרים מעדיפים לסייר בסביבת גאמלה סטאן שב-סטאד שולמן, ומשם להמשיך למוזיאון ואסה וארמון דרוטנינגהולם.
בתולת-הים הקטנה, בהשראת האגדה הפופולרית מאת הנס כריסטיאן אנדרסון, וגני טיבולי הינם שני סמלים מוכרים של העיר קופנהגן הרוויה בקסם ייחודי ומושך.
מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף

יום 1| טיסה לשטוקהולם, סיור בעיר
נטוס דרך יעד ביניים לשטוקהולם בירת שבדיה. "יפיפייה" זוהי המילה הראשונה שתשמעו ממבקרים בשטוקהולם בבואם לתאר את העיר. העיר בת 700 השנים, משתרעת על פני 14 איים מחוברים בגשרים מרשימים על פני אגם מאלארן. שטוקהולם כולה היא מעין "מוזיאון פתוח", שגם שיטוט ברחובותיה, הוא חוויה תרבותית, היסטורית, אדריכלית ונופית.
הסיור יתחיל בככר של בית העיריה הישן (בו נערכת הסעודה השנתית לחתני פרס נובל),המזכיר בצורתו את מבני הרנסנס האיטלקי ונחשב לאחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרהיבות באירופה של המאה הקודמת. משם נמשיך ונראה את אולם הקונצרטים אשר בחזיתו עמודים קורינתים בסגנון הניאו-קלאסי, שם נערך מדי שנה טכס הענקת פרסי נובל למדעים וספרות.
לאחר מכן נערוך סיור ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה- "גמלא סטן" ולכיכר "סטור" בה הוצאו להורג 82 מנכבדי שטוקהולם ע"י הדנים ששלטו בשבדיה. לא רחוק משם ממוקמת כנסיית "סטור" המשמשת כמקום בו נערכים טכסי ההכתרה והנישואין של משפחת המלוכה. נצפה בארמון המלוכה הייחודי, בניין הפרלמנט בסגנון ניאו-ברוק, בית האופרה ולא נחמיץ את הנקודה היהודית- בית הכנסת.
נבקר גם במוזיאון האוניה "ואזה". המוצג החשוב ביותר במוזיאון, היא אוניית המלחמה שנבנתה ע"י המלך גוסטב ואזה, המלך שהכריז על שטוקהולם כבירת שבדיה. ה"ואזה" שהיא ה"טיטאניק" של ימי הביניים, טבעה בזמן השקתה ושהתה בקרקעית הים למעלה מ- 340 שנים. במבצע הנדסי מופלא חולצה בשלמותה והיא המוצג האוטנטי היחיד מסוג זה בעולם.בסיומו של היום נשוב למלון בשטוקהולם.

יום 2 │ תחילת הפלגה
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בשטוקהולם ולקראת הצהריים ניסע לנמל לקראת סידורי העליה לאניה. לאחר תהליך הקבלה, נאכל צהריים ונתמקם בחדרים למנוחה קלה. לאחריה נפגש לתדרוך לגבי מתקני האניה, הפעילויות השונות ותכנית הטיול. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 1700. ארוחת ערב ולינה על האניה.
יום 3 | הלסינקי, פינלנד
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בהלסינקי גורדי שחקים; להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית.
הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והתחושה למבקרים בה היא שהתואר הומצא במיוחד בשבילה. העיצוב להלסינקי הוא כמו הספרות לדבלין או הסמבה לריו. אוצרותיה יתגלו לעיניכם לאט. זאת עיר של מבט שני, של פרטים קטנים.
סיור החוף שלנו
עם בוקר נצא לסיור במסלול שיכלול את כיכר הסנט, בניין הפרלמנט, הכפר האולימפי ,מונומנט סיבליוס והכנסיה המרשימה החצובה בסלע. המשך סיור רגלי בכיכר השוק ,כנסיית אוספנסקי ,הרובע הרוסי, שד' מנרהיים, שוברות הקרח ועוד, ככל שיותיר הזמן.
את הטיול נתחיל בביקור בקתדרלה הפרובוסלבית "אוספנסי"- שריד אוטנטי להיותה של פינלנד דוכסות רוסית בתקופת הצארים לבית רומנוב.
נמשיך לכיכר הסנט בה נמצאת הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. נמשיך לאחת האטרקציות הייחודיות של הלסינקי, כנסיית הסלע. הכנסייה, שנבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת, היא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק.
בהמשך נבקר בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם מחבר האפוס המוזיקלי "פינלניה" ומהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. נמשיך את הטיול בכיכר השוק ומשם נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.
יום 4-5 | סנט פטרסבורג, רוסיה
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול שהתכוון לשלוט באמצעותה על הימים הבינלאומיים. סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה. בתקופה הצארית, אחרי מלחמת האזרחים, העיר הייתה ידועה בשם "פטרוגרד". בתקופת המשטר הקומוניסטי נקראה לנינגרד ובשנת 1991 הושב לה שמה המקורי. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון, מה שברור לכולם הוא אוסף המבנים היפים שנמצאים בעיר הזו. הלילה האניה עוגנת בנמל ליומיים אותם ננצל לסיורים בעיר יפה זאת.
סיור החוף שלנו (היום הראשון)
נסיעה לאורך שדרות אלכסנדר נייבסקי – ה"שאנז אליזה" של סנט פטרסבורג. אפשר למצוא כאן את חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. לכאן יוצאים בערבים, לראות ולהיראות, וכאן מטיילים אחר הצהריים, ונהנים מאווירה עירונית קלאסית. כמעט כל בית בשדרה (ולרוב אלה ארמונות) יש עמו סיפור. כל בית מפואר יותר ממשנהו, וגם צבעיהם שונים. סטרוגנוב, גוגול, סטניסלבסקי ורבים אחרים, כולם התגוררו כאן. משם לכיכר סנט אייזיק ופסל פרש הנחושת כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים. כניסה למוזיאון ההרמיטז' האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית (ביקור של שעתיים). בהמשך כנסיית ישוע על הדם, האי וסילייבסקי ובית הכנסת הגדול. זמן פנוי לביקור רגלי בשד' נייבסקי וחזרה לאניה.
בערב נצא שוב, למופע בלט בבצוע אחת מהלהקות הטובות, באחד מאולמות התיאטרון המפוארים ביותר בעיר. התחלה בשעה 20:00
יום 5 | סנט פטרסבורג, רוסיה

סיור החוף שלנו (היום השני)
נתחיל את היום בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. אורך חזיתו 325 מטרים ופארו נועד להדהים את המבקרים בו. נעשה בו שימוש בלמעלה מ-100 ק"ג זהב כדי לעטר את המבנה. בחזית הארמון הוקמו גנים רשמיים בסגנון צרפתי, אשר תוכננו כך שבמרכזם יהיה ביתן הארמיטז'.
במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה הסתיימו עם השלמת שחזור חדר הענבר בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג. נאכל ארוחת צהרים בתפריט רוסי מסורתי במסעדה מקומית ונמשיך לארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים.
הארמון נכבש ע"י הגרמנים במלה"ע 2, סטאלין הורה להפגיז את הארמון והוא חרב תחת מטר הפגזים. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו ומאפשר הצצה חטופה באולמותיו ובשכיות החמדה שלו.
הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם, נבקר בו ובעשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגן מתוכנן על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), מפוזרים בו כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מן הגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים.
נחזור לסנט פטרסבורג אל פולקוב שם ממוקמת האנדרטה לזכר הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ושחזור המצור על לנינגרד. בתום סיורנו נעלה על מעבורת ונחזור לאניה לקראת ההפלגה הצפויה בשעה 7 בערב.

יום 6 | טאלין, אסטוניה
ב-1997 הכריז אונסק"ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית, ולא בכדי. מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. רחובות מתפתלים ומרוצפי אבן, החומה ומגדלי השמירה שלאורכה, ומבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם, הופכים את הסיור בה למרתק.
סיור החוף שלנו
נסייר בעיר העתיקה ונצפה בבית העירייה- מבנה גותי מעניין עם מגדל מתומן. מבט לכנסיית סנט אולב שהיתה הגבוהה בכנסיות אירופה בימי הביניים ומשם אל מגדל "קיק אין דה קוק"- מגדל הגנה הבנוי על מורדותיה של גבעת טומפיאה המשמש כיום כמוזיאון וגם תצפית מרהיבה על העיר. שער החוף הגדול ובניין פט מרגרט הסמוך המכיל כיום את בניין המוזיאון הימי של אסטוניה. בית הפרלמנט האסטוני- מצודת טומפיאה השוכנת על חוף תלול בגובה 50 מטר מעל פני הים.
נעבור ליד כנסיית אלכסנדר נייבסקי. אשר נבנתה בשנת 1900 על גבעת טומפיאה, כנסיית "הולי גוסט" שבחזיתה שעון קיר מצויר, ובתוכה פיסולי עץ יפים מהתקופה הגותית. המזבח הינו מיצירות האמנות הימיביניימית החשובות במדינה. נראה את ארמון קאדריורג שכיום מוצג בו אוסף האמנות הזרה של אסטוניה. האוסף כולל יותר מ-900 ציורים מרוסיה וממערב אירופה מהמאות 20-16, כ-3,000 פסלים, וכן ריהוט עתיק, כלי פורצלן וזכוכית. ועוד. בסיום הסיור נעצור לביקור קצר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007 וצמוד אליו גם מוזיאון המתעד את היסטורית יהודי העיר.
יום 7 │ריגה, לאטביה
הבוקר נעגון בריגה (Riga) בירת לאטביה והעיר הגדולה ביותר במדינות הבלטיות. העיר העתיקה של ריגה הוכרזה "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו ובה נמצא הריכוז הגדול ביותר באירופה של מבנים הבנויים בסגנון אר נובו. מאז שלאטביה הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2004 , הואץ פיתוחה של העיר ורובעים שלמים שופצו להפליא.
סיור החוף שלנו
במהלך סיורנו בעיר נתוודע לאתרים החשובים ולארכיטקטורה היחודית המאפיינת את ריגה. נראה את הפרלמנט הלטבי, טירת ריגה בה מתגורר נשיא לאטביה, הקתדרלה של ריגה שהיא הגדולה בארצות הבלטיות, ונבנתה במאה ה-13, כנסיית פיטר הקדוש וכמובן מבנים הבנויים בסגנון אר נובו המאפיינים את העיר במיוחד ברחובות אלברטה ואליזבטס שחלק גדול מהם תוכנן ונבנה ע"י הארכיטקט הידוע מיכאל אייזנשטיין. כמו כן נסייר בשוק הנחשב לגדול ביותר בארצות הבלטיות המקורה בחלקו בתוך חמישה מבנים גדולים ששימשו…לאכסון צפלינים (ספינות אוויר) ונצפה על אנדרטת החירות המתנשאת לגובה 42 מ'. לא נפסח על פסל המוסיקאים מברמן וכמובן נפקוד גם את מוזיאון גטו ריגה המנציח את שואת יהודי לאטביה. בתום סיורנו נשוב לאניה.
יום 8 | יום ים
קחו את הזמן למנוחה וליהנות מכל מה שיש ל- Serenade of Seas להציע בפעילויות תרבות, בידור וספורט.
יום 9 | שטוקהולם, טיסה לארץ
הבוקר מגיע השייט שלנו לסיומו. נרד מהאניה וניסע לשדה התעופה ממנו נטוס (דרך יעד ביניים) לתל אביב

לעמוד האוניה Serenade Of The Seas


בנוסף
לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:
רוסטוק
– אחת הערים הראשיות בגרמניה המזרחית בשנים שאחרי מלחמת העולם השנייה ושאינה זוכה עדיין, בעיניו של התייר הישראלי, לכבוד הראוי לה.
סנט פטרסבורג
– מופע בלט באחד האולמות המפוארים
– ארוחת צהריים עשירת מנות בתפריט רוסי מסורתי בלווי מופע מוסיקלי
– ביקור בארמון פטרהוף ועוד.
– שייט ברחפת
הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, המבטיח מיקום משופר, נוף לא מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליו לאורך ההפלגה.
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האניה.
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול
המחיר כולל:

 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (פרט לארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • טיסות
 • העברות
 • מלון בשטוקהולם
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ"י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך בכיר ישראלי, המתמחה בסקנדינביה, מצוות "תרבותו".
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • מסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה (חובה עפ"י כללי חב' האניות).
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

 • יש רופא ואחות על האנייה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • לו"ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה   חדר עם מרפסת  מדריך  הערות  
22.7.17  30.7.17     3,693 $ חיים גרשון, מומחה לסקנדינביה     
              
             

הערות:
*נחיתה 00:30 ביום 10 – 3/7 או 31/7 בהתאמה
*אין כפל מבצעים והנחות
*לכל בירור: "תרבותו" 03-526-0090