קרוז מאורגן סובב את האיים הבריטים - יוני

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול: TCBI
משך הטיול: 14 ימים
יציאה:  יוני 2018
מדינות: אנגליה, איי התעלה, סקוטלנד, אירלנד, צרפת
אוניה:  Caribbean Princess
סגנון: קרוז  מאורגן כולל טיסות, העברות, קרוז, סיורי חוף עם מדריך בכיר ישראלי, לילה בלונדון

לקרוז בחודש באוגוסט לחצו כאן

יתרונות בלעדיים

 • רק חדר ממוספר וקבוע בהזמנה, מבטיח מיקום מעולה, נוף לא מוסתר וללא רעש משטחים ציבוריים מעליו
 • הגעה ללונדון יום לפני העליה המעניקה שקט נפשי מאיחור לאניה
 • מלון ברמת 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה נוחה לבילוי בערב הראשון
 • תוכנית טיול עשירה במרכיבי תרבות, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
 • ליתרונות בלעדיים נוספים  לחצו כאן

cruise map

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף:

יום 1 | 17.6 | ת"א – לונדון
ננחת בלונדון ומיד נצא לסיור פנורומי בעיר, בסיומו נתמקם בבית המלון שלנו במרכז לונדון. ערב חופשי.

יום 2 | לונדון – סאות'המפטון
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנחת וניסע לנמל היציאה של הקרוז בסאות'המפטון (SouthHampton), נעלה על ה-Caribbean Princess ונתכונן לקראת הערב הראשון של קרוז התענוגות שלנו.

יום 3 |  סנט פיטר פורט, גרנזי באיי התעלה
איי התעלה (תעלת לה-מאנש), שטח חסות אנגלי בין צרפת לאנגליה, ידועים לישראלי בד"כ כמקלטי מס. אולם יש שם הרבה יותר מזה. ממצאים ארכיאולוגים מגלים כי כבר לפני 10,000 שנים חיו שם בני אדם. מאז עברו שם רומאים, צרפתים, ויקינגים, אנגלים והרייך השלישי. חמש שנים התבססו שם הנאצים כיוון שהיטלר חשב שדרך איי התעלה יכבוש את אנגליה. שני מחנות ריכוז נבנו שם, האחד לשבויים ועובדי כפיה והשני ליהודים ובו נרצחו 700 איש. המחנות נשרפו במטרה למחוק כל עדות לפעילותם של הנאצים ואילו הביצורים הנאצים באיים ניצבים שם עד היום ושרידיהם מושכים תיירים רבים.
גרנזי(Guernsey) הוא האי השני בגודלו בין איי התעלה, הממוקם 30 קילומטרים צפונית מערבית לצרפת ו -80 קילומטרים מדרום אנגליה. הוא אוטונומי לחלוטין ושטח השיפוט שלו כולל גם את האיים השכנים הקטנים יותר כמו סארק, רם ואולדרני. התעשיות המסורתיות כאן הן תיירות, גידול פרחים, חקלאות דיג וחלב אולם אין חולק כי "הענף" המכניס ביותר הם הבנקים הבינלאומיים, מנהלי קרנות וחברות ביטוח. אלו השתכנו כאן בהמוניהם כיוון שהאיים נודעו כבר משנות ה-60 כמקלטי מס הודות להיעדר מס רכוש, מס רווח הון ומקסימום של 20% מס הכנסה.
סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בסנט פיטר (St Peter Port), בירתו של האי גרנזי ונערוך סיור באי. נבקר במוזיאון הכיבוש הגרמני בו תוכל לראות מגוון של אביזרים, מדים, נשק וציוד שהשאירו אחריהם הגרמנים. נבקר גם בכנסיה הקטנה בעולם שבנויה כולה מחרסים שבורים (The Little Chapel) ובמוזיאון ציורי הקיר המתארים בעשרה ציורים את ההיסטוריה של האיים ב – 1000 השנים האחרונות (The Guernsey Tapestry).

יום 4 |  קורק, אירלנד
הבוקר נעגון בנמל הראשון שלנו באירלנד (מתוך שלושה). סיורי החוף שלנו "באי הירוק" תוכננו כך שיאפשרו לכם לקבל כמה שיותר מייחודה של המורשת האירית. נמל קוב (Cobh) הסמוך לקורק- העיר השניה בגודלה ברפובליקה האירית, הוא השער לאירלנד הרומנטית המשתרעת במערב האי. קוב היה גם נמל ההגירה ההמונית של האירים לאמריקה בעיקר בתקופת הרעב הגדול (אירוע מכונן בהיסטוריה האירית) וכן הנמל האחרון ממנו הפליגה הטיטאניק. האזור סביב קורק הוא גם אחד מהריכוזים הצפופים ביותר של מונומנטים פרהיסטוריים במערב אירופה.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש כדי לחקור כמה מציוני הדרך החשובים ביותר בהיסטוריה של אירלנד, כמו גם ליהנות מנסיעה דרך אזור כפרי מרהיב. נעשה את דרכנו למצודת בלארני (Blarney) המוקפת בגן יפה, מיתמרת לגובה רב, ובמשך מאות שנים שימשה בית לאצילים ומלכים איריים. נטפס במעלה 109 מדרגות (לא חובה) כדי לנשק את אבן בלארני המפורסמת, ולזכות ביכולת לדבר ברהיטות. מקור הסיפור במלכה אליזבת הראשונה, שטענה שהבעלים של המצודה מנעו ממנה את קבלת המצודה בסיפורי חנופה, בעזרת לשונם החדה. אם עליה זה עבד, אז אולי גם עלינו?
נמשיך לקורק העיר, נערוך סיור קצר במרכזה, שם נראה את בית הכנסת שעדיין משרת קהילה קטנטנה של יהודים ששרדה במקום (כפוף לאישור הקהילה).
משם נחזור לביקור במוזיאון של קוב המציג את סיפורה הדרמטי של ההגירה הגדולה מאירלנד בעת "רעב תפוחי האדמה" באמצע המאה ה-19. רובם הגדול של המהגרים יצאו מנמל קוב. במוזיאון נוכל ללמוד גם על סיפורה של האנייה המפורסמת טיטאניק אשר קוב היה הנמל האחרון באי הבריטי יצאה מנמל זה ב-1912.

יום 5 |  דבלין, אירלנד
ממערב אירלנד אנו עוברים לעיר הבירה במזרחו של האי- הלא היא דבלין הידועה בבנייניה המרשימים והפאבים בעלי האווירה החמימה. את העיר חוצה נהר הליפי, ומצפון ומדרום תוחמות אותה גבעות. אחרי ימי הויקינגים במאה העשירית הגיעו הנורמנים במאה ה-12 והפכו את דבלין לעיר הבירה של אירלנד. במשך מאות השנים הבאות דבלין התפתחה מאוד, והפכה לעיר המובילה במדינה. בתחילת המאה העשרים (1919-1922) נהרסו חלקים גדולים מהעיר בעקבות מלחמת האזרחים באירלנד, ובניינים מרשימים, לרבות אתרים ובניינים היסטוריים, רבים ניזוקו באופן קשה. גם השנים שעברו לא הצליחו להשכיח את ההרס הרב שהותירה מלחמת האזרחים, ורק בשנות ה-60 של המאה ה-20 נרשמה התעוררות בשיקום ההריסות ובניית תשתיות. כיום כבר נחשבת לדבלין לעיר בירה מודרנית ומתקדמת באירופה.
סיור החוף שלנו
נפתח את סיורנו היום ב"פיניקס פארק" ובו בית הנשיא, צבאים, פסל ה"פינישקה" הלא היא עוף החול הקמה לתחייה שוב ושוב- סמל לעם האירי, גן ירק ופרחים ליד מגדל עתיק. נמשיך לאורך הנהר ליפי לעבר קתדרלת סנט פטריק (ג'ונתן סוויפט) ונעבור ליד בתים מכוסי קיסוס ובהן דלתות צבעוניות שמאחוריהן סיפורים מרתקים. משם אל אוניברסיטת טריניטי שהוקמה במאה ה- 16 ובספריתה מצויים ספרים עתיקים רבים ובהם
"Book of Kells" אשר נכתב כנראה ע"י נזירים ונחשב למלאכת מופת של כתיבה דתית מרשימה וציורים מרהיבים.

עם סיום הביקור, נרד לסיור רגלי בפארק עטור פרחים ובו אגם קטן "סנט סטפן גרין" ונכנס למדרחוב גראפטון שהוא הלב הפועם של דבלין, חנויות, מסעדות, מופעי רחוב ובסיומו פסלה של מולי מאלון, הגברת מהשיר שהפך להמנונה הלא רשמי של דבלין. נקנח באזור "טמפל באר", אזור חיי הלילה, המרכז התרבותי ומוקד משיכה לתיירים המחפשים לבלות ערב אירי אותנטי.

יום 6 |  בלפסט, צפון אירלנד
בירת צפון אירלנד שנבנתה ברובה רק מן המאה ה-19 ואילך, נראית על פניה כעיר תעשייתית גדולה. כמובן שלא מדובר בסתם עיר: הפוליטיקה, ההיסטוריה והדת מהוות חלק ממארג החיים בה, ולכולן נוכחות מקומית מורגשת מאוד. במערב העיר משתרע אזור שהעוני ניכר בו, ועוברים בו רחובות שכיכבו לעתים קרובות כל-כך במהדורות החדשות של שנות ה- 60 עד ה- 90.
סיור החוף שלנו
היעד הראשי שלנו היום הוא Giant's Causeway אתר הידוע ב- 40 אלף עמודי בזלת שכבתית, נחשב לפלא השמיני של העולם והוא אתר המורשת העולמי של אונסק"ו היחיד בצפון אירלנד. לפי המיתוס, הענק Finn McCool השתמש בעמודות הבזלת ליצירת גשר יבשתי מאירלנד לסקוטלנד כדי לבקר את אהובתו, ענקית סקוטית. נקבל הסבר לשאלה כיצד נוצרו כאן עשרות אלפי אבני הבזלת של הגשר היבשתי. סיפורים על המיתולוגיה, היסטוריה, גיאולוגיה, צמחייה העשירה ובעלי חיים של האזור, יציתו את דמיונכם לפני שאתה עושים את דרכם לאתר.
עם סיום הביקור, נחזור לבלפסט. העיר שהתפרסמה בעולם עם פרוץ "הצרות הבין דתיות" בשנות ה- 60, סכסוך שנמשך עד הסכם יום השישי הטוב בשנת 1998. אמנות עממית שמילאה תפקיד בולט בתקופת ה"צרות", הביאה לכך שקצות הגגות היו לשלטי חוצות ונצבעו בציורי קיר ססגוניים אשר בטאו את הנטיות הפוליטיות של כל שכונה. נבקר בשכונת Shankill Road , קהילה של מעמד הפועלים אותנטי, ובאזור Falls Roads בו ציורי הקיר הציורים מספרים את הסיפור של עברו האלים ואמונתו בעתיד.
במרכז העיר, נחלוף על פני בית האופרה הגדול ומבנים ויקטוריאניים ואדוארדיינים עם פסלי דלתות וחלונות של ראשי אלים ומשוררים, מדענים, מלכים ומלכות המציצים מהמדפים הגבוהים של בנקים ומחסני פשתן ישנים.
נהנה גם מהליכה קצרה עצמאית, ככל שיאפשר הזמן,  דרך הגנים הבוטניים. בגנים אלו ממוקם גם בית פאלם, מבנה מעולה של ברזל יצוק ולוחות זכוכית מעוגלים שנבנו עוד לפני שקיו גרדנס נפתח בלונדון.

יום 7 |  גלזגו, סקוטלנד
הבוקר אנו מתחילים את אחד משלושת הביקורים שלנו בסקוטלנד. בכל אחד מהמקומות הללו, נתאמץ לשקף לכם זווית אחרת שלה, כדי שבתום שלושת הביקורים תקבלו את תמונה שלמה על התרבות הסקוטית.
גלזגו (Glasgow)העיר הגדולה ביותר בסקוטלנד (והשלישית בגודלה בבריטניה), ידעה בחייה לא מעט תהפוכות. היא החלה את דרכה בימי הביניים כעיר קטנה שבה התגורר הבישוף האזורי אבל גדלה למרכז מסחרי ותעשייתי חשוב במאה ה-17 הודות לנמל שלה ששינע סחורות משובחות, מכל ולכל העולם. בשנות השפע הללו, התפתח בעיר הסגנון הויקטוריאני ע"י אדריכלים מחוננים כמו: צ'רלס רני מקינטוש ואלכסנדר "היווני" תומסון. מקינטוש לגלזגו, הוא כמו גאודי לברצלונה ויצירות המופת שלו פזורות בעיר עד היום. נצפה באחדים מהם.
אלא שאירועי המאה ה-20, כמו שתי מלחמות העולם ופתיחת שוק המסחר העולמי לתחרות, הביאו לירידה חדה במעמדה של גלזגו וגרמו לעוני, קיפאון התפתחותי ואחוזי הגירה גבוהים. מצב זה נותר בעינו עד סוף שנות ה- 80, שאז החלה שוב בתהליכי התאוששות וצמיחה מחודשים וכיום נחשבת גלזגו לאחד מיעדי התיירות המבוקשים באירופה.
סיור החוף שלנו
נתחיל את סיורנו במוזיאון התחבורה והספינה הגבוהה (The Tall Ship),  פריט היסטורי מרשים של עיר הנמל. הספינה הממוקמת בנהר קלייד היא אחת הספינות העתיקות והיא מוצגת בנמל לאחר שהושקה ב-1896 ושטה סביב העולם במשך לא פחות מ-80 שנים. הספינה היא אתר תיירות שלם עם סיורים וחנות מתנות.
נמשיך אל מוזיאון קלווין גרוב המרהיב ובו אגף המוקדש לאדריכל המהולל רני מקינטוש.  נראה שני בניינים של האדריכל שהשפיע יותר מכל על מראה העיר.
נוכל לבקר גם בבית התה המפורסם (Willow Tearooms) שחדריו עוצבו במיוחד על ידי מקינטוש בשנת 1904 כשבכל חדר ישנו עיצוב מעניין ושונה בו אפשר לשתות תה וליהנות מהאווירה המיוחדת. נותיר גם זמן לשיטוט ברחובות הראשיים argyle ו- buchanan בעיר הקניות השנייה בטיבה באי הבריטי (אחרי לונדון).  אם יאפשר הזמן נסיים ב"מוזיאון העם" הממוקם בארמון מרהיב האוצר חפצים, תמונות, צילומים וסרטים היסטוריים של אנשי גלאזגו. האוסף משקף תובנה עמוקה על חייהם, כיצד עבדו ובילו החל מהמאה ה-18 ועד המאה ה-20.  בסיום הביקורים שלנו נחזור לאוניה.

יום 8 |  יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
יום של שיט והנאה משירותי האניה המציעים הופעות בינלאומיות, בריכת שחיה, קזינו, חנויות דיוטי פרי ועוד. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.

יום 9 | אורקני, קירקוול, איי אורקניי, סקוטלנד
איי אורקני הם קבוצת איים, הנמצאים כ- 14 קילומטר צפונית ליבשת סקוטלנד ומרחק דומה מהחוף המערבי של נורבגיה.
האיים מהווים יעד לתיירים מכל העולם מתוקף העובדה שישבו בהם שבטים ניאוליטים ויקינגים שהשאירו אחריהם שלל אתרים ארכיאולוגיים פרה היסטוריים שרבים מהם קיבלו מאוחר יותר את החסות וההכרה של ארגון אונסקו העולמי.
באי ישנן שתי ערים עיקריות : קירקוול וסטרומנס. אנחנו נבקר בראשונה הממוקמת לחופו הצפוני של האי המרכזי ומתגוררים בה כ-8,500 תושבים.
סיור החוף שלנו
חציו הראשון של הסיור שלנו יתמקד בחוף המערבי היפה של המרכזי באיי אורקני ואתר פרהיסטורי גדול-סקארה בראה (Skara Brae). שהוקם במאה ה- 30 לפנה"ס, זמן שבו החל להתפתח באזורנו כתב החרטומים במצרים!
הנסיעה בנוף היפה לאתר מורשת עולמית של אונסק"ו זה ואחד הכפרים הניאוליתיים השמורים ביותר בצפון אירופה, שאפילו הקדים בזמן את סטונהנג'- האתר הפרהיסטורי האנגלי הידוע. בשנת 2,500 לפנה"ס, סקארה בראה נהרס ונותר קבור תחת גבעה גדולה עד לסערה קשה שחשפה אותו בשנת 1850. שרידי האתר מאפשרים להדגים היטב כיצד נראה כפר של אז ואילו הבתים עצמם ממחישים את הקשיים של החיים הפרהיסטוריים. אוסף של חפצי סקארה בראה מוצג במרכז מבקרים ובו כלים, חרוזים, כלי חרס וחפצים עשויים מעצם הלווייתן המשקף את התרבות הויקינגית של אזור ימי זה.
בתחנה הבאה נבקר ב- Skaill House בית מגורים אופייני לאזור שנבנה ב- 1620. כמו כן, נעבור ליד סטונהנג' ניאוליתי גדול שנקרא Ring of Brodgar בדרך להפסקת צילום ליד "האבנים הניצבות העתיקות של סטנס"
עוד אנדרטה נאוליתית שהוקמה לפני יותר מ -5,000 שנה.
הסיור הפרהיסטורי שלנו מסתיים כאן ואנחנו חוזרים למודרנה- אל קירקוול ולסיור בעיר עד לחזרתנו אל האניה.

יום 10 |  אינברנס – לוך נס (סקוטלנד)
בירת אזור הגבעות של סקוטלנד- היילנדס (Highlands), מקום ייחודי, היסטורי ועתיק היושב על שפך נהר לוך נס. מוקפת טירות מעוטרות בשפע פרחים, אינברנס היא עיר משגשגת עם מגוון עשיר של מבנים היסטוריים בעיר העתיקה המהווים רקע נאה למבחר החנויות במקום.
סיור החוף שלנו
הבוקר יתחיל בנסיעה דרך נוף הגבעות מכוסות האברש (שיח שאינו תלוי בפוריות הקרקע) של סקוטלנד בדרכנו ל-, Culloden Moor אתר הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה.במקום הזה, בקרב עקוב מדם וטראומטי לעם הסקוטי, הביסו האנגלים בפיקודו של הדוכס מקמברלנד, את 5,000 הסקוטים ההרריים בראשות מנהיגם Bonnie Prince Charlie שחתרו להחזיר את כתר המלוכה למלך הקתולי ג'יימס השני.
עם סיום הביקור, נחזור לאינברנס היפה. נחצה את שפך הנהר נס לים הצפוני ונעפיל לגבעה החולשת על העיר בה הוקם מבצרו של "מקבת" המפורסם מהמחזה השייקספירי. נפגוש בפסלה של פלורה מקדונלד אשר הצילה את "בוני פרינס צ'ארלי" במהלך מרד היעקובינים וליד בית העירייה נברר מה הקשר בין כביסת עקרות הבית לחוסנה של העיר.
מאינברנס נשים פעמינו אל לוך נס המהולל, אגם עמוק של מים מתוקים, המתחיל בצפונה של העיר ומסתיים בפורט ויליאם בדרום ונודע בשל המפלצת המיתולוגית שנצפתה בו, כביכול, וקרויה לכן "המפלצת מלוך נס".

יום 11 | אדינבורו, סקוטלנד
אדינבורו הינה בירתה של סקוטלנד ואחת מהערים היפות בבריטניה. היא ממוקמת בחלק הצפוני של סקוטלנד במפרץ Forth וקל מאד להתמצא בה. היא מחולקת ע"י עמק עטוף בגן, לאזור העתיק (הגבוה) ולאזור החדש (המישורי), בין החיים בימי הביניים לבין החיים המודרניים. שני האזורים יפים אך שונים זה מזה. העיר "חיה ונושמת" תרבות המתבטאת בשפע מוזיאונים וכמובן בפסטיבלים ידועי שם המתקיימים בה לאורך השנה.
סיור החוף שלנו
את הבוקר נתחיל בנסיעה לנמל Leith מקום העגינה הסופי ליאכטה המלכותית "בריטניה" שהושקה בשנת 1953, ושימשה כבכירת כלי השייט של הצי המלכותי במשך 42 שנים. הסיור מתחיל במרכז המבקרים שבו תמונות ומזכרות מציפות הרבה רגעים ההיסטוריים שבהם היאכטה היתה שותפה.
היעד הבא שלנו הוא טירת אדינבורו, מבצר גדול מימי הביניים המתנשא עלינו ממרומי צוק וולקני- שחור, אפל וקודר. הטירה שהיא בעצם ארמון, איכלסה בין היתר את מרי מלכת הסקוטים, שילדה בו את ג'יימס הראשון, מייסד שושלת סטיוארט שפגשנו בו באינברנס. בכניסה למצודה נמצא את פסליהם של הגיבורים הלאומיים של סקוטלנד, רוברט ברוס וויליאם וולאס (שסיפורו הוצג בסרט "לב אמיץ" עם מל גיבסון(.
עם סיום הביקור תוכלו ליהנות קצת מזמן חופשי במרכז התוסס של העיר לאורך רחוב פרינסס שבו פאבים, חנויות כל-בו מפוארות וגנים מעוצבים ייחודיים! ניכנס שם מיד לאווירה יחד עם אמני רחוב, נגנים ותערוכות מתחלפות.

יום 12 |  יום ים. מפגש קבוצתי והרצאה
יום של שיט והנאה משירותי האניה המציעים הופעות בינלאומיות, בריכת שחיה, קזינו, חנויות דיוטי פרי ועוד. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי ונאזין להרצאה מפי מדריך הטיול.
זה הזמן לנצל בניחותא את כל מה שיש לאוניה להציע: מפעילויות ספורט ועד פעילויות תרבות כחוגים שונים והרצאות.

יום 13 |  לה הבר'ה
הבוקר נעגון בלה-האבר (Le Havre) עיר הנמל השנייה בגודלה בצרפת (אחרי מרסי). העיר סבלה רבות במלחמת העולם השנייה וחלקים רבים ממנה חרבו ונשרפו.
סיור החוף שלנו
את היום נקדיש בעיקר לאתרי הנחיתה של כוחות הברית (מבצע "אוברלורד", 6 ביוני 1944), אחד משיאיו של כל טיול לנורמנדי. ארומנש (Arromanches) היושבת על החוף היתה אחד מאתרי הנחיתה הראשונים בפלישה לנורמנדי. לכאן הובאו חלקי הנמל הצף שקלט את חיילי כוחות הברית (Mulberry Harbour) וכאן גם הוקם מוזיאון המציג את שלבי הנחיתה ותוצאותיה.
נשוטט בסמטאות העיירה ונצפה בסרט מרהיב ומרגש המוצג על גבי 9 מסכים המקיפים את הצופה ב-360 מעלות. הסרט יתן לנו תחושה כאילו אנו נמצאים בזמן אמת בליבה של המערכה.
נסייר גם בחוף אומהה (שהונצח בסרט "להציל את טוראי ראיין") העקוב מדם, ולא נפסח על בית הקברות האמריקאי עצום המימדים במקום, בו קבורים גם חיילים יהודים רבים.

משם נסיעה קצרה לבאיו (Bayeux) העיר הראשונה ששוחררה בידי כוחות הברית, שבאורח מפתיע, למרות הקרבות הכבדים וההפצצות המאסיביות לפני הפלישה – לא ניזוקה כלל.
נשוטט בעיר העתיקה שתעלות מים חוצות אותה והיא מהווה פנינה תיירותית מרהיבה. בעיר זו שמור, כמובן, גם שטיח הקיר המרתק, עבודת הרקמה העתיקה ביותר בעולם, שהשתמרה במצב מושלם, והמתארת לאורך תשעים המטרים שלה את כל תיאור ההכנות, הפלישה והקרב שהביא לנפילת אנגליה בידי וויליאם הכובש בשנת 1066.
בדרך חזרה לאניה ובמידה ויוותר זמן, נעבור בהונפלר (Honfleur) הידועה בזכות הנמל מהמאה ה-17 המלא בסירות כשממולם בתי עץ בצבעי פסטל. במשך שנים סיפקה העיר השראה גדולה לאמנים וסופרים כמו קלוד מונה וקורבט, מה שהפך אותה לערש האימפרסיוניזם.

יום 14 |  סאות'המפטון – לונדון – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מן האוניה, נעלה על האוטובוס ונעשה את דרכנו חזרה הביתה. נעצור לביקור בוינצ'סטר, עיר הבירה לשעבר של אנגליה. האטרקציה המרכזית בעיר היא הקתדרלה הארוכה באירופה שנבנתה ב- 1079 ושימשה כמרכז צלייני חשוב בדרך הצליינית הארוכה המסתיימת בקנטרברי. כיום הקתדרלה מושכת תיירים רבים, הרבה בזכות הסופרת הידועה ג'יין אוסטן שקבורה במקום ובזכות היותו אתר הצילומים לסרט צופן דה וינצ'י.
נבקר גם בסולסברי, עיר יפהפהיה מימי ביניים, נטייל ברחובות העיר, קצת קניות וארוחת צהרים.
אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה הביתה.

ביקורים ומקומות בלעדיים בתוכנית סיורי החוף של סובב האיים הבריטים

גרנזי
המוזיאון הגרמני- שריד לכיבוש הנאצי שתכנן את הפלישה לבריטניה מהאי
טפסטרי גרנזי- תיאור תולדות האי באמצעים אמנותים

קורק
מוזיאון הרעב – פרק מכונן בתולדות אירלנד

גלזגו
מוזיאון העם- הצצה לאורח חייהם של תושבי גלאזגו בעבר (אם יאפשר הזמן)
בנייני מקינטוש- גאודי של גלזאגו, אפשר לוותר עליו?
מוזיאון התחבורה- הכל בגלאזגו בא ויצא מהנמל והים. בתכנונה של אדריכלית העל (שהלכה לעולמה לאחרונה) זאהה חדיד, נבנה כאן מוזיאון בהשקעה של 100 מיליון דולר! אז שלא נבקר בו?

איי אורקני
סקארה בראה – חזרה במכונת הזמן לחיי כפר לפני 5,000 שנים (עוד לפני בניית הפירמידות!!)

אינברסגורדון
קולדון מור- שדה הקרב האחרון שהתרחש על אדמת בריטניה

אדינבורו
היכטה המלכותית- הצצה ליאכטה מס' 1 של המלוכה הבריטית
טירת אדינבורו- טירת המלוכה השולטת על אדינבורו

לה האברה
טפסטרי באיו- 90 מ' של שטיח ארוג, יצירת אמנות משנת 1077השופכת אור על מלחמות צרפת ואנגליה

יתרונות בלעדיים נוספים:

 • הגעה ללונדון יום לפני העליה לאניה וטיול בלונדון
 • לינה במלון 4* במרכז לונדון המאפשר יציאה לבילוי בערב הראשון
 • חדר באניה ללא נוף מוסתר וללא רעש לאורך כל ההפלגה משטחים ציבוריים מעל קומתכם.
 • תוכנית טיול עשירה במרכיבי תרבות, בכניסות ואטרקציות בלעדיות

הקרוזים המאורגנים שלנו מול תוכניות של חברות אחרות:

1. בתרבותו מובטח לכם חדר ללא נוף מוסתר ו/או רעש לאורך ההפלגה משטחים ציבוריים.
2. מס' גבוה של כניסות ואטרקציות בתשלום ללא תחרות, להעצמת חווית הטיול .
3. אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
3. הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
4. סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
6. תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
7. פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האניה.
8. מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

המקומות העיקריים בהם יעבור הטיול שלנו:
גרנזי המוזיאון הגרמני, מוזיאון ציורי הקיר
קורק מוזיאון הרעב ומוזיאון טיטניק
גלזגו מוזיאון העם, בנייני מקינטוש, מוזיאון התחבורה
איי אורקני סקארה בראה
אינברסגורדון קולדון מור
אדינבורו היכטה המלכותית, טירת אדינבורו
לה האברה מוזיאון באיו


 

 

המחיר כולל:

 • קרוז+מיסים
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא.
 • טיסה ישירה בחברת אל-על או בריטיש איירוויס בנתיב תל אביב – לונדון – תל אביב.
 • 4 העברות (משדה התעופה למלון, מהמלון לנמל, מהנמל בבוקר ללונדון ומלונדון בערב לשדה התעופה).
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (ע"פ התוכנית, באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול, אין מסלולים אופציונלים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "תרבותו".
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • מיסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:

כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.
טיפים באניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ"י כללי חב' האניות).

הערות

 • יש רופא ואחות על האניה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

מומלץ לעיין ב-תנאים ומידע כללי

 

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי*  

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת תוספת מרפסת מדריך הערות
             
             

* אין כפל הנחות