קרוז מאורגן סובב הפיורדים והחוג הארקטי עד לשפיצברגן, מעבר לכף הצפוני

קוד טיול: TCNC
משך הטיול: 16 ימים (נחיתה ביום 17 לפנות בוקר),
14 לילות על האוניה
יציאות:  יולי, אוגוסט 2018
מדינות: גרמניה, נורווגיה
אוניה:   MSC  Meraviglia
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול:

 • קרוז המחבר יחדיו את הנופים הדרמטים של הפיורדים הנורווגים עם ההיסטוריה העשירה של האזור הזה המשתרעת מימי הויקינגים ועד לימינו אלו בה הפכו הנורווגים לברוני נפט.
 • את הטיול יוביל חיים גרשון, מדריך מומחה מזה 26 שנים בסקנדינביה וחוקר ותיק של תרבויות האזור.

ארקטי

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

יום 1 | ת"א – ברלין
נטוס מנתב"ג לברלין. לאחר הנחיתה נערוך סיור פנורמי בברלין (מותנה בשעת הנחיתה). לינה במרכז ברלין.

יום 2 │ברלין – המבורג
ניסע להמבורג ומשם נעלה לאניה Preziosa . לאחר סידורי הקליטה וארוחת הצהריים, נערוך סיור היכרות קצר עם האניה. לקראת ערב תיערך ארוחת הקפטן המסורתית, הופעת בידור וכל מנעמי האניה האחרים.

יום 3 | יום ים
יום מנוחה ונופש באניה. המעונינים יוכלו להשתתף בעילויות ספורט ותרבות או להמר בקאזינו. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה על הפיורדים בסקנדינביה.

יום 4 │ ברגן
אוסלו היא אמנם בירת נורווגיה אבל ברגן- בירתה הקדומה והעיר השנייה בגודלה בנורווגיה (250 אלף תושבים), היא היפה ביותר במדינה. שוכנת על חצי אי לחופו של פיורד ולמרגלות 7 הרים המקיפים אותה. היא תזכיר לכם את ריו-דה-ז`ניירו, קייפטאון וחיפה… יש בה נמל ציורי ובתי עץ צבעוניים ומשופעים מימי הביניים שהוסבו לגלריות של אמנים, שוק דגים מהולל ורכבל שעולה לפסגת הר ממנה נשקף נופה הנפלא של העיר. ברגן היא עיר עם חיי תרבות עשירים והיצע רחב של מוזיאונים, הצגות וקונצרטים כיאה לעיר הולדתו של גריג- מלחינה הלאומי של נורווגיה.

הבוקר נצא לטיול רגלי בעיר ברגן. נשוטט ברובע העתיק בריגן אשר בתי העץ שלו הפכו לסמל המסחרי של העיר וברובע ההאנזה- המקום בו התפתחו צורות יסוד של הכלכלה המודרנית ופעילויות מסחרית כמו, שותפויות עסקיות, שטרי הון והנהלת חשבונות. נבקר גם בשוק הדגים המפורסם, נעפיל בפוניקולר לפסגת הר הפלויאן לתצפית עוצרת נשימה.
טרם העלייה להמשך ההפלגה יהיה זמן חופשי לסיורים וקניות בעיר בלווי המדריך.
יום 5 | יום ים
יום נופש ומנוחה באניה.

יום 6 | טרומסו
כוכבה של טרומסו (70 אלף תושבים), הולך וזוהר יותר ויותר בשנים האחרונות. "הבירה הארקטית" שופעת הרפתקאות הודות להרים שופעי השלג ואזור הפרא בחצר האחורית שלה. בחורף או בקיץ, העיר עליזה, צעירה (אוניברסיטה) ושוקקת אירועים, ממרתוני שמש חצות ביוני למרוצי הכלבים בפברואר. טרומסו היא השער ללפלנד הנורווגית ובסיס מרכזי למשלחות לחקר הקוטב הצפוני וטיולים באזור הארקטי. במהלך מלחמת העולם השנייה העיר שימשה לתקופה קצרה כמושב של הממשלה הנורווגית.
סיור החוף שלנו
את ביקורנו נתחיל בארקטיקום הצפוני בעולם – "פולאריה". שם, בין היתר, נצפה בסרט בן רבע שעה המוקרן על חמישה מסכים, אודות דרכי החיים המיוחדים בקוטב הצפוני. באקווריום מצויים דגים ארקטיים יפים, אך משונים, סרטנים ענקיים, כלבי ים ועוד.
נבקר גם בגן הבוטאני של אוניברסיטת טרומסו. הגן מאכלס זני צמחים ארקטיים נדירים, חלקם בצבעי תכלת. יופיו של הגן הזה, שהוא לא בתוך חממה, אלה הם ממש פרחים מקומיים, בסביבתם הטבעית.
הקתדרלה הארקטית, המעוצבת בצורת קרחון, נמצאת ממש ליד הגשר היפה והמקומר של טרומסו. נבקר בה. נקנח בתצפית מדהימה על האזור (אם הראות תאפשר זאת) ונמשיך לסייר עם המדריך ונספוג את העיר היפה הזו.

יום 7 | יום ים
יום לנופש והתרגעות באניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך על הקוטב הצפוני.

יום 8 | לונגיירבייאן, האי שפיצברגן, ארכיפלג סברבלאד
האי המיושב והגדול ביותר בארכיפלג הינו שפיצברגן ("הרים מחודדים" בהולנדית) עם כאלפיים תושבים שרובם יושבים בהתיישבות הגדולה באי לונגיירביאן (Longyearbyen).זהו יישוב הקבע הצפוני ביותר בעולם עם מעל 1,000 תושבים. מה שמאפשר להם להצמיד לכל דבר שזז ביישוב את התואר "הכי צפוני בעולם". ביה"ס הכי צפוני, האוניברסיטה הכי צפונית וכך הלאה.
הטיולים בארכיפלג יוצאים וחוזרים אל האי, והנופים באזור מרהיבים ומיוחדים ביופיים. קבוצת האיים היא גם מקום מושבם של דובי הקוטב הלבנים ועוד בעלי חיים כמו איילי קוטב, כלבי ים ולוויתנים.
הטיולים בשפיצברגן הם לא טיולים נורמטיביים בשל תנאי השטח הלא שגרתיים. מזחלות הרתומות לכלבי אסקי סיבירי, בשייט מודרך מסביב לאיים ובביקורים במכרות פחם. בחודשי הקיץ מתרחשת שם תופעת טבע הנקראת "שמש חצות" ובה השמש נראית בחצות הליל, משמע, השמש לא שוקעת במשך כארבעה חודשים. הטיול בארכיפלג משאיר את חותמו בזיכרון המטיילים.
סיור החוף שלנו
לאחר עגינת האניה ב- Longyearbin נעלה על הספינה Polar Girl איתה נשוט לכוון Barentsburg ונעצור בדרכנו בקרחון Esmark שאורכו 15 קילומטר ב- OscarII land שטח יבשתי בין Isfjorden ו- Kongsfjorden ,נערוך תצפית על הקרחון לפני שנמשיך בשייט לברנטבורג, הישוב השני בגודלו באזור שתושביו הם ברובם רוסים ואוקרינים. נסייר בעיירת הכורים הרוסית הממוקמת על שפוע ההר מעל הפיורד שתושביה מתפרנסים מכרית פחם. לאחר סיור מודרך בעיר בו נראה את מרכז הספורט, בית הספר המקומי והמלון היחיד בעיירה, ינתן גם זמן חופשי לשוטטות לפני שהספינה תמשיך ותעבור ליד העיירה הנטושה Grumant City והמצוק המרשים עליו מקננות צפרים ימיות. במהלך הסיור תוגש ארוחת צהרים. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה הממתינה בלונגיירבייאן.
יתכנו שינויים בתוכנית של יום זה.

יום 9 | יום ים
יום נוסף לבילוי במתקני האניה.

יום 10 | הונינגסווג
בירת הצפון הרחוק אבל בית רק ל- 2,500 תושבי קבע אך בחודשי הקיץ בהם מציפים אותה אניות הקרוז, מגיעים עוד 500.
היא בעיקר קהילת דיג, מאופיינת במבני עץ צבועים בצבע בהיר ונמל השער להמוני התיירים המבקשים להגיע אל הקוטב הצפוני (Nordkapp) האגדי הנמצא רק מרחק של 34 ק"מ (21 מייל) משם.
העיירה עצמה מוקפת בפיורדים מרהיבים ומפלי מים, ואזורים של יער צפוף. כאן איילי צפון משוטטים בחופשיות ויש אוירה של סוף העולם כשמסתכלים על הצוקים שעולים מהים מבעד לערפל הסמיך שמגיע מהקוטב הצפוני, ויודעים שמעבר לכאן אין כלום.
סיור החוף שלנו
לעיירה אכן מגיעים כל המבקשים לדרוך על הנקודה המסומנת כקוטב הצפוני. אלא שהרגע המתאים להגיע לקוטב הוא לקראת חצות הלילה ולשם מיד נגיע. עד אז, נבקר בשבט בני הסאמי (הלאפים) ונלמד על אורחות חייהם. לא נפסח על הכנסייה הצפונית בעולם בה מתקיים פולחן דתי ונשוטט מעט בעיירה.
לקראת ערב, נצא אל משיאיו של הביקור שלנו הלא הוא נקודת הקוטב הצפוני. במקום הוקם מרכז מבקרים המלווה במצגת את סיפורו של האזור. כדי ליהנות במלואו מהאירוע כולו המתרחש לקראת לילה, חב' השייט אחרה במיוחד את שעת ההפלגה ואנו נשהה במקום עד מעט אחרי חצות. יש למה לחכות.

יום 11 | הונינגסווג, יום ים
יום נופש ובילוי באניה.

יום 12 | יום ים
יום נוסף לנופש ובילוי באניה.

יום 13 | הלסילט – גייראנגר
God morgen (בוקר טוב בנורווגית). אנחנו בפיורד של גייראנגר, זה שזכה לכינוי "מלך הפיורדים" ואחראי לכמה מהנופים היפים בתבל. לא בכדי הוא הוכתר ע"י מו"ל הטיולים המפורסם– לונלי פלאנט, כאתר התיירות הטוב בסקנדינביה ומאז 2005 הוא גם אתר שימור מורשת של אונסקו.
הוא עמוק, צר במיוחד ומוקף בהרים גבוהים ותלולים. השיט בפיורד, בין הלסילט לגייראנגר- העיירה בה נעגון, כולל תצפית על ההרים ועל מפלי מים אדירים, שהמרשים מכולם הוא מפל שבע האחיות, המפוצל לשבעה מפלי משנה שנופלים לים מגובה רב.
סיור החוף שלנו:
לאחר ארוחת הבוקר באנייה, נצא לעבר ההרים המושלגים, בין האגמים והמפלים נעפיל לאחת הפסגות המרהיבות של הרי הקרחונים. משם, דרך אחת הדרכים העתיקות שבשמורת טבע, נבקר במרכז סקי ידוע וממנו נעפיל ברכבלי שלג לפסגה גבוהה משם נצפה אל עבר הקרחון היוסטדל-הקרחון הגדול והמרשים באירופה.
בהמשך נגיע למפלי וידסטר, נטפס בדרך המוליכה לסטרין ונחזור לעיירה גייראנגר. נערוך סיור רגלי בעיירה בטרם נעלה להמשך ההפלגה.

יום 14 | פלאם, נורווגיה
עיירה קטנה ונחמדה היושבת לחופו של אחד מזרועות הפיורד הארוך והעמוק ביותר בעולם -סוגנפיורד. פלאם נהנית ממבקרים רבים הבאים להתפעל מאחת ממסילות הרכבת התלולות בעולם, הנוסעת על מדרונות ההרים המקיפים את העיירה. טיילו בינות העיירה עם גגות הקוטג'ים המוזרים לפני שאתם בודקים מה מציעות חנויות פלאם.
סיור החוף שלנו :
נתחיל את הטיול בנסיעה לאורכו של נהר נרווי, בין הרים מושלגים ומפלים שוצפים עד לאחת העיירות הציוריות באזור, גודוונגן. משם לכיוון עיירת הסקי ווס השוכנת לחופו של אגם בשם זהה, בו הוטבלו ראשי הויקינגים לנצרות. נמשיך למפלי "סווינדה" המרשימים ומשם נעפיל למלון "סטלהיים" שם נבקר במקום בו קבע הגסטפו את מטהו בזמן הכיבוש הנאצי. נבקר באחד מביצורי התותחים שהיו אמורים להגן על המטה ועל הדרך לברגן שהיתה נתיב המיכליות שהובילו לגרמניה את המים הכבדים לתעשיית פצצת האטום של הגרמנים. ל"סטלהיים" סיפור מסתורי נוסף, הנקשר לחוות הניסויים להשבחת הגזע שהקימו הנאצים באזור, במטרה לייצר "הכלאה" בין הגרמנים לבין בנות המקום. הילדים שנולדו וגודלו בחווה, נולדו להורים לא ידועים ותושבי המקום שומרים עד היום את דבר מוצאם בסוד.
אחרי ארוחה קלה במקום נשמע הרצאה על גבורת המחתרת הנורווגית במלחמת העולם ה-2 ונחזור לפלאם דרך המנהרה הארוכה ביותר בעולם. לאחר טיול רגלי בעיירה נחזור לאנייה.

יום 15 | יום ים
יום אחרון לנופש באניה. המעונינים יוכלו להשלים קניות אחרונות לקראת הירידה מהאניה. בערב נתכנס לשיחת סיכום.

יום 16 | המבורג, גרמניה
המבורג הינה העיר השנייה בגודלה בגרמניה אחרי ברלין, נחשבת ל"בירת הצפון" אבל די אלמונית לתייר הישראלי. יש בה מגוון אטרקציות מעניינות לכל גיל ובתחומים שונים: תרבות, אומנות, היסטוריה, ארכיטקטורה, אוניברסיטאות וגם אזורי קניות מרשימים וחיי לילה מפוארים. מעטים יודעים שיש בה יותר תעלות מים מאמסטרדם, המעניקים תחושה מיוחדת ופסטורלית לעיר.
יש בה שופינג מדהים והיא הפכה למטרופולין מוביל של אופנה. במרכז העיר ממוקמים בוטיקים מובילים של ביגוד אלגנטי, לצד חנויות מעוצבות עם אופנה חדשה וצעירה של מיטב המותגים, כמו Escada ,Joop ,Jil Sander, Unger. כמו כן, תמצאו בה חנויות תכשיטים מפוארות וריהוט מודרני ועתיק.
נבקר בשוק הדגים, מקום שהפך לאגדה, פועל מאז 1703 וכמעט כל דבר נסחר בשוק מסורתי זה. גולת הכותרת הם בתי הקפה הנמצאים בסמוך ומתמחים בהגשת בראנץ' מצוין באווירה ייחודית המלווה במוסיקת ג'אז, קאנטרי ומודרנית.
נבקר גם באגם אלסטר (Alster) שגודלו 160 דונם, שוכן בלב הליבה של העיר. מדובר בגן עדן אמיתי למרות שעומקו לא יותר מ-2.5 מטרים.
לקראת אחה"צ נצא לעבר ברלין ומשם הביתה.

יום 17 │לפנות בוקר ננחת בישראל

אוניית הפאר MSC  Preziosa

ה-"MSC Preziosa " היא ספינת תיירים אירופאית עם נוסעים ממדינות רבות. היא מציעה תמורה טובה לכסף והזדמנות נוחה לחוות שייט רגוע. במיוחד בזמן בית ספר, משפחות רבות עם ילדים על הסיפון. בעונת הקיץ ביולי ואוגוסט, הרבה משפחות איטלקיות מביאות אווירה איטלקית לספינה. מחוץ לעונה הכל קצת יותר רגוע, וגם אורחים מבוגרים יותר מנסים להנות משייט לא יקר. בגלל מגוון האטרקציות על הספינה, אורחים בכל הגילאים יכולים להיות בחג, בדיוק בדרך שהם אוהבים. יש אפשרות לטיפול בילדים ( לא תמיד בשפה האנגלית/גרמנית ) במגוון אפשריות ספורט ופנאי כל אחד יכול למצוא את המקום האהוב שלו בספינה, אם זה בתאטרון הגדול, במתחם הספא, הדיסקו או בברים השונים. בנוסף יש קולנוע 4D, וסימולציית פורמולה 1, בית קפה עם אינטרנט וספרייה. רמז: בסוויטת היאכטה ( שנמצאות בספינות ברמת ה"Fantasia" ) אורחים יכולים לצפות לשירות עם בטלר אישי, מסעדה אקסקלוסיבית ושתייה בחינם.

כי נבקר:

 • ברגן- בריגן- הרובע העתק, רובע ההנזה, שוק הדגים, עליה ברכבל לפסגת הר פלויין
 • טרומסו- ארקטיקום "פולאריה", הגן הבוטאני באוניברסיטה, הקתדרלה הארקטית, 
 • לונגיירבייאן, ארכיפלג שפיצברגן- מוזיאון סבאלברד, חווה לאילוף כלבי הסקי, 
 • הונינגסווגה – ביקור אצל שבט בני הסאמי, הכנסיה הצפונית בעולם, נורדקאפ- אתר הגלובוס בכף הצפוני, מרכז המבקרים עם שהות של עד לאחר חצות
 • הלסילט/גייראנגר – מפלי "שבע האחיות" ו"מפלי ההינומה", הר דאלסניבה, תצפית לעבר קרחון היוסטדל
 • פלאם- נהר נרווי, מפלי סווינדה, מלון סטלהיים-מטה הנאצים בנורווגיה, חוות הניסויים, ארוחת צהריים קלה, המנהרה הארוכה בעולם
 • המבורג- שוק הדגים, אגם אלסטר, סיור פנורמי 

 צריך עוד סיבות?

– ביקור בשפיצרגן – ישוב הקבע הצפוני בעולם
– 14 לילות על האניה
– הפלגה ב"פרציוסה" – אניה חדישה ומפוארת ביותר 2013
– מדריך מנוסה, חיים גרשון, המפליג באזור מזה 26 שנים
– הרצאות באניה

המחיר כולל:

 • קרוז + מיסים + טיפ באניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום חובה עפ"י כללי חברת האוניות.
 • כלכלה במהלך השיט – פנסיון מלא.
 • טיסות לברלין וחזרה.
 • כל ההעברות
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול, אין מסלולים אופציונלים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מדריך ישראלי, חיים גרשון, המתמחה בסקנדינביה בלבד, מזה 26 שנים.
 • טיפים לנותני השירותים השונים
 • מיסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:
כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כולל

הערות:

 • יש רופא ואחות על האניה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי –

יציאה חזרה  חדר פנימי חדר  חלון חדר עם מרפסת הערות
             
             
             
* אין כפל מבצעים והנחות