קרוז נהר שט ומטייל על הדנובה עד לקניון שערי הברזל

זהו טיול אל שני חלקיו מתוך שלושה של הנהר השני באורכו באירופה. החלק העליון - עד לברטיסלבה והחלק המרכזי והארוך ביותר עד לקניון וסכר שער הברזל שעל גבול רומניה-סרביה. בדרכנו נפגוש לא רק בערי בירה גדולות וסגנונות אדריכליים מגוונים או בנופים עוצרי נשימה, אלא גם בבליל של תרבויות ומסורות שנוצרו באלפי השנים שחלפו..

קוד טיול: TRIG
אורך הטיול: 12 ימים
יציאות: 22 ביוני 2017
מדינות: גרמניה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה, סרביה, רומניה
ספינה: Amethyst
מסלול: וינה, פסאו, מלק (עמק הוואכאו), סנטאנדרה, אשטרגום, בודפשט, מוהאץ, שערי הברזל, בלגרד, קלקסובה, ברטיסלבה, וינה, לינץ, מלק, פסאו, וינה
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול:

  • נעמיק ללמוד על שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (ארמון שיינברון) ובבודפשט באתרים המרכזיים.
  • נבקר בנופיו המרהיבים של עמק הווכאו, המאכלסים כמה מונומנטים הסטורים כמו: מנזר 1000 השנים במלק, כמו גם את אזור הגידול של היינות האיכותיים של אוסטריה. נטעם מכולם.
  • נחווה את אחת האטרקציות המרכזיות על הדנובה- שערי הברזל, המקום בו נהר הדנובה יורד מהרי הקרפטים אל העמק. המעבר בשערי הברזל הוא לאורך 3 קילומטרים צרים יחסית אבל מרהיבים ביופיים.
  • את הטיול יוביל פרופ' גוסטב מייסלס, היסטוריון המתמחה בתולדות אירופה ומשלב אקדמיה עם הדרכת טיולים ביבשת. הנחייתו מבטיחה עומק ייחודי להדרכה ולחוויה מיוחדת של שייט יפה זה.

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

אחת הדרכים היפות ביותר לחוות נופים ואתרים במרכז אירופה היא תוך טיול בספינה השטה על נהר. זהו שילוב מצוין של חופשה במלון צף בדרגת 5 כוכבים, המציע חדרים באיכות גבוהה ואוכל משובח ומגוון, עם סיורים בערים החשובות ובאתרי הטבע והנוף המרכזיים שלאורך המסלול.

נהר הדנובה חוצה בדרכו 10 מדינות ו-4 בירות והוא היחיד הזורם ממרכז אירופה ונשפך לים השחור. במהלך ההפלגה אנו יורדים לסיורי חוף הכוללים את האטרקציות המרכזיות בערים ואתרי הטבע שלאורך המסלול וכל זאת עם אוטובוס צמוד ובצורה נינוחה המאפשרת זמן להנאה מן המראות והאתרים.

השייט על הדנובה מרתק ביופיו החל מהעיר פסאו "עיר שלושת הנהרות", שבבוואריה ועד "שערי הברזל" ברומניה. בעשרת ימי השייט והטיול תבקרו ב- 6 מדינות וביותר ערי בירה שניתן למצוא בכל נהר אחר בעולם. החל מוינה המלכותית, דרך בודפשט עתירת ההשפעות של כובשיה מן העבר וכלה בבלגרד, החוזרת לימי הזהר שלה.
תסיירו באזורים כפריים פחות מתויירים ובעלי מורשת היסטורית עשירה, תצפו במצודות עתיקות וערים רומאיות, צמחיה מגוונת ועשירה, מטעי פרי, כרמים ואפילו שדות חמניות.

השייט על נהר הדנובה "חלק" וללא גלים וטלטולים המוכרים משייט בים הפתוח, והנופים המגוונים והציוריים חולפים לאיטם אל מול העיניים.

יום 1 | תל אביב – פראג – עליה לספינת הנהר
נטוס אל פראג ומשם אל פסאו, הידועה גם בשמה "עיר שלושת הנהרות", בה מתחברים נהר הדנובה, האין והאילץ. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הקרובים.

יום 2 | מלק
גוטן מורגן. הבוקר אנו עוגנים בעמק הוואכאו, אלא שבנקודה אחרת. נבקר בעיירה מלק השמורה היטב זה 1000 שנה ובמנזר המפורסם שלה. זהו מנזר האם של המסדר הבנדקטיני האוסטרי המייצג את הפאר הכנסייתי בשיא הדרו. אחרי טיול קצר ונעים ברחוב המרכזי נחזור לספינה.

יום 3 | סנט אנדרה – אשטרגום – בודפשט
בדרכנו אל סנט אנדרה (Szetendre), "עיו הוד" של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפייפיה. לאחר הביקור נמשיך לאשטרגום (Estergom) העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית בהונגריה וכן מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה. כיאה למעמדה, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ובה נבקר. לקראת הצהריים נגיע לבודפשט.
נתחיל את הסיור ונראה את בית הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים אשר נבנה עוד במאה ה-19. משם לכיכר הגיבורים- האנדרטה לאבות האומה של הונגריה. נמשיך לביקור בבית הכנסת של בודפשט- בית הכנסת הגדול ביותר ששרד באירופה ואל המוזיאון היהודי המקפל את סיפורה של קהילה יהודית ששני שליש ממנה הושמד בשואה. אחרי ארוחת הערב נצא לסיור לגבעת גלרט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.

יום 4 | מוהאץ
הבוקר נעגון במוהאץ הידועה בתולדות הונגריה בשל שני הקרבות המפורסמים שהתרחשו ליד העיר במאה ה-16 וה-17 וסימנו את סופו של השלטון העות'מאני על הונגריה.
את סיורנו נפתח בנסיעה לוילאני (Villány), אזור ידוע ביינות האדומים באיכות בורדו, כלומר באיכות הגבוהה ביותר. נטעם מהיינות הללו במרתף עם לחם טרי ואפוי במקום.
נחזור למוהאץ לסיור בעיר בה יש מספר כנסיות מרתקות: הכנסייה בסגנון הבארוק הפרוטסטנטית מהמאה ה -18, הכנסייה היוונית האורתודוקסית הסרבית וכנסיית אוואס עם מגדל הפעמון המרשים שלה. בכיכר המרכזית ממוקם בית העירייה, בניין בסגנון מורי מסקרן, בנוי לבנים בצבע שמנת וורוד וכיפות ירוקות.

יום 5 | שערי הברזל
הבוקר מזמן לנו את אחת מגולות הכותרת של הטיול- "שערי הברזל". זהו האזור היפה ביותר של נהר הדנובה, המתחבר לקניון עמוק במפגש בין הרי הקרפטים עם הרי הבלקנים, בגבול רומניה עם סרביה. שערי הברזל הוא קניון שחצב נהר הדנובה בסלעי ההרים לאורך 134 ק"מ, בדרכו אל הים השחור. המעבר צר ושימש בימי קדם מקום נוח להציב בו מארבי שודדים לעוברי הדרך וגם למארבים צבאיים נגד פולשים. לאורך גדות הנהר, ניתקל במצודות רומאיות עתיקות, גשר מופלא שבנו הרומאים על הנהר (טריאנוס), סכרים הידרו-אלקטרים אדירי מימדים, מצוקים ומפרצים בעלי תצורות מורפולוגיות מרהיבות.

יום 6 | בלגרד
הבוקר נעגון ב"עיר הלבנה"- בלגרד שבסרביה, עיר שחוותה מהפכות וכיבושים רבים. אלו הותירו את חותמם על האדריכלות בעיר ועל ריבוי הסגנונות המשתקפים בכל קרן רחוב. נבקר במצודת קלמגדן (Kalemegdan) ובמבצר בלגרד כדי להתבשם מהתצפית המרהיבה. נמשיך אל בית העירייה ההדור אשר שימש כמרכז העירוני הראשי בימי זוהרה של יוגוסלביה הגדולה והעושר הרב עדיין ניכר במבני הפאר, הגנים, והשדרות היפות. נסיים במדרחוב הארוך של העיר ובתום הסיור נחזור לספינה.

יום 7 | קלקסובה
"בירת הפפריקה" של הונגריה, שהייתה פעם אחת הערים החשובות בהונגריה, פוליטית וכלכלית, וסבלה קשות מהשלטון העותומאני במאה ה-16. נבקר בכיכר "השילוש הקדוש", בקתדרלה המרשימה הממוקמת מצפון לה ואת הספריה הנמצאת בקרבת מקום. חובבי הקולינריה יוכלו להתבשם במוזיאון הפפריקה המכונה כאן, ובצדק, "הזהב האדום". מספרים שצבעי הדגל ההונגרי נקבעו על פי צבעי התבלין: ירוק- כצבע עלי הצמח, לבן – כצבע הפריחה ואדום כצבע התבלין הסופי. אם יספיק הזמן, נבקר גם ב"בית האמנויות העממיות" המציג בין היתר את מסורת מלאכות היד באזור.

יום 8 | ברטיסלבה
את היום נקדיש לעיר ברטיסלבה, בירת סלובקיה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, המכיל את התיאטרון הלאומי, הקתדראלה הגותית סנט. מרטין, בית העיריה העתיק ועוד. משם אל הכיכר המרכזית ובה מזרקת מקסימיליאן, ארמון מועצת הממשל המלכותי, ארמון קוטשרפלד (אחד מהבניינים היפים בסגנון הרוקוקו), התיאטרון הסלובקי הלאומי, הממוקם במבנה מדהים ביופיו בסגנון ברוק ורנסנס. נטפס (באוטובוס) למצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה ומשם אל המאוזוליאום של משה סופר, הידוע בכינויו "החת"ם סופר" – רב גדול ופילוסוף שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה. אל ברטיסלבה הגיע ב-1806, הקים בה ישיבה, ששימשה כמרכז רוחני ליהדות אירופה התיכונה.

יום 9 | וינה
נבלה את כל היום בוינה. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול צייריה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. נמשיך (באמצעות מדריך מומחה),לביקור בארמון שיינברון, המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם. הארמון, שהיה "הבית הלבן" של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון, מוצרט ואת כל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים (שרק חלקם פתוחים לקהל הרחב), גדושי מוצגים מרהיבים, ביניהם חדר השינה של הנסיכה אליזבט הלא היא "סיסי". את מנוחת הצהריים נעשה בגנים המרהיבים המקיפים את הארמון ואת האזור הקיסרי.
לאחריה, נטייל רגלי בעיר העתיקה על כל אוצרות האדריכלות שבו, הקתדרלה "דום סט.סטפן" בכיכר המרכזית, המדרחוב עמוס המותגים היוצא ממנו, רובע ההופבורג וברובע היהודי ונקנח בנסיעה לאורך ה"רינג שטרסה". לאחר ארוחת הערב, סיור לילי בוינה בליווי המדריכה.

יום 10 | לינץ
לינץ, העיר השלישית בגודלה באוסטריה, זכתה ב- 2009 בתואר בירת התרבות של אירופה הודות למורשת ארוכת שנים של אמנות, מוסיקה ואדריכלות. מוצרט הקדיש לה סימפוניה שלמה (מס' 38) אותה כתב הגאון ב- 4 ימים, בטהובן סיים כאן את הסימפוניה השמינית וכאן נולד וגדל אחד מגדולי מלחיניה של אוסטריה- אנטון ברוקנר.
נעבור ליד המבנה הייחודי של מוזיאון לנטוס לאמנות. המוזיאון עומד על גדות הדנובה בולט בצורתו ובצבעיו המשתנים הייחודיים. אחת האטרקציות הבולטות בעיר היא רכבת הרים, התלולה ביותר באירופה, תביא אותנו אל פוסטלינגברג- הגבעה המשקיפה על העיר. החוויה חביבה במיוחד, בקרונות המעוצבים בסגנון קלאסי, ועל פסי רכבת שנבנו בראשית המאה. על הגבעה אפשר גם לטייל ולצפות בבעלי החיים ובצמחייה המקומית.

יום 11 | פסאו – פראג – תל אביב
הבוקר ניפרד מהספינה ונצא בדרכנו אל פראג. נצא לסיור ביערות הסובבים אותה ניסע בנוף יערות לבאדן בה נטייל במדרחוב, בגן העיר ובמרחצאות. הלאה למאיירלינג, שם התאבדו הנסיך רודולף ובחירת ליבו בשל אהבה אסורה. במקום מנזר שהוקם כאנדרטה לסיפור אהבים זה ע"י האב, הקיסר פרנץ יוזף. אם יוותר זמן, נשלים את ביקורנו בעיר ולקראת ערב ניסע לשדה התעופה שליד פראג לקראת הטיסה הביתה.

יום 12 | ברוכים השבים
בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בנתב"ג.

השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים. בתכנון הספינה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי בד בבד עם נוחות מרבית לנוסעים. לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית בד בבד עם אווירה נינוחה ורגועה המתאימה לשיט נהרות.

החדרים: בכל החדרים בקומות 2 ו-3, "מרפסת צרפתית", חלונות-דלתות הזזה. מיטה זוגית, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, אביזרי אמבט, טלוויזיה, רדיו, כספת.
חדר האוכל: כל הארוחות מוגשות בחדר האוכל המרכזי בספינה בהושבה מסודרת. ארוחות הצהריים והערב בהגשה, בבוקר בופה. המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי. משקאות חמים לאחר הארוחה, ללא תשלום. סביב לאולם האוכל, חלונות בפריסה פנורמית המאפשרת ליהנות מנוף הנהר תוך כדי השייט.
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שרות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
לבוש: ביום-יום לבוש ספורטיבי. ג'קט אלגנט מומלץ לקבלת הפנים ואירועים חגיגיים אחרים. מומלץ ללבוש בגדים הניתנים להפשלה בגלל החימום/המיזוג בספינה והשמש המחממת את הספינה בעונה זו של השנה.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
מס' נוסעים מכסימלי: 170
דגל: גרמניה
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ"ר לסוויטה
כמות התאים בספינה: 85 חדרים
אבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
מתקנים בספינה: אביזרי כושר, ג'קוזי, מספרה, לאונצ' בר,
שירותים נוספים:
• מטבח קונטיננטלי
• 3 ארוחות ביום
• ארוחת פתיחה וארוחת פרידה חגיגית
• משחקי חברה
• בידור בערבים

המחיר כולל:
• טיסות ישירות אל על/סאנדור בנתיב: תל אביב- פראג – תל אביב.
• 10 לילות בספינת הנהר כאשר כל החדרים חיצוניים. קומות אמצע ועליונה, עם French Balcony (דלת הזזה).
• סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוסים תיירותיים וממוזגים).
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא לאורך השיט.
• אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
• מיסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
• טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם 7 € לאדם ליום).
• מרצה ומדריך ישראלי* עתיר ניסיון, צמוד לכל אורך הטיול.
• תוכנית מלאה ללא סיורי אופציה.

*בחלק מהטיולים יהיה מדריך בלבד

הערות
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• חברת השייט ו"תרבותו" שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תקלות בספינת הנהר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות במעברים (לוקרים) בנהרות, תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם.
• הטיול מותנה בהשתתפות 30 משתתפים.

מומלץ לעיין ב-תנאים ומידע כללי

מחיר באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה 2 תוספת לקומה 3 תוספת יחיד מדריך הערות
 22.6.17  3.7.17  2,595 אירו    390 אירו  750 אירו פרופ' גוסטב מייסלס   
             

* מחיר לאדם בחדר זוגי