קרוז מאורגן שט ומטייל בין נפלאות נהר הדנובה

הדנובה אינה רק נופים עוצרי נשימה, כפרים ציוריים וערים גדולות בהם ארמונות גדולים ובתי קפה שבהם התפתחה הקולינריה כפי שאנו מכירים אותה כיום. היא הייתה גם המקום בו גרו והלחינו מוצרט, היידן, שוברט, שטראוס, סמטנה ואחרים.

קוד טיול: TRDO

משך הטיול: 9 ימים

יציאות: 3/6  19/7, 12/9

מדינות: גרמניה, צ'כיה, אוסטריה, סלובקיה, הונגריה

ספינה:  DCS Amethyst

מסלול: מינכן, פסאו, קרמס (עמק הוואכאו), בודפשט, סנטנדרה, אשטרגום, ברטיסלבה, וינה, מלק, דורנשטיין, פסאו, צ'סקי קרומלוב, מינכן

סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול:

 • נעמיק להכיר את שושלת הבסבורג, בית מלוכה ששלט באירופה מהמאה ה-13 עד המאה ה-20, ומילאה תפקיד חשוב בתולדותיה של היבשת. בזכות התמיכה של בית האבסבורג פרחה האדריכלות, האמנות, הספרות והמוסיקה במרכז אירופה. נבקר בוינה (ארמון שיינברון) ובבודפשט באתרים המרכזיים.
 • נופיו המרהיבים של עמק הווכאו, מאכלסים כמה מונומנטים הסטורים כמו: מנזרי 1000 השנים במלק ובקרמס, כמו גם את אזור הגידול של היינות האיכותיים של אוסטריה. נטעם מכולם.

נהר הדנובה הנחשב לנתיב מים השני באורכו באירופה ( 2,860 ק"מ) מחזיק גם בשיא עולמי – הוא זורם בין 10 מדינות. הרבה ערים גדולות וחשובות שוכנות על גדות הנהר או בסמוך לו , ובהן ארבע בירות: וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד. באוסטריה, סלובקיה, סלובניה, קרואטיה, סרביה וברומניה, אין כמעט עיר שאינה שוכנת על גדות הנהר עצמו או על אחד מיובליו.
במשך יותר מ-2,000 שנים שימש נהר הדנובה כאמצעי לתעבורת צבאות. החל מהאימפריה הרומית דרך הגותים, הסלאבים וההונים דרך הצלבנים שנעו דרכו אל עבר ירושלים וכלה במסעות הכיבוש של העות'מאנים עד שנבלמו במערכה על וינה בסוף המאה ה- 17. במאה ה- 19 כאשר השפעת האימפריה העות'מאנית בבלקן נחלשה ואילו השפעת האימפריה הרוסית עלתה, השתלטו בהצלחה מדינות אירופה החזקות על הנהר, מצב שנשאר עד היום.
מרכז אירופה היה האזור שבו התקיימה המורשת התרבותית של בית הבסבורג. רב-לאומיות, פלורליזם דתי ושפה בינלאומית אחת – גרמנית. זהו האזור שאותו זעזעה הרפורמציה הדתית של לותר, המלחמות של נפוליון, מאבקי השחרור הלאומיים, ופרץ היצירתיות של משוררים, מלחינים, סופרים וממציאים.
ב- 1992 חוברו נהר הריין, נהר המיין ונהר הדנובה ע"י גרמניה לתעלה אחת, מה שיצר נתיב מים באורך 3,500 ק"מ, אשר קצהו האחד בשפך נהר הריין שבים הצפוני וקצהו השני בשפך הדנובה בים השחור.
בשל כל אלו הוא משמש לאמצעי התעבורה העיקרי בין מרכז ומזרח אירופה, וגם מעודד את התיירות כאשר לצידו פורחים אזורי נופש, שבילי אופניים, שמורות טבע ופארקים לאומיים.
הדנובה הכחולה נעה לאורך נופים עוצרי נשימה וכפרים ציוריים והגיוון בין כל המקומות בהם היא עוברת הוא שמעניק לה יופי מיוחד. זהו גם הנהר שלאורכו מתקיימים מסלולי קרוז הנהרות הפופולארים ביותר בעולם.

יום 1 │ת"א – מינכן – פסאו, עליה לספינת הנהר
נטוס מתל אביב למינכן. לאחר הנחיתה נערוך סיור פנורמי במינכן ומשם ניסע אל פסאו שבבוואריה, הידועה גם בשמה "עיר שלושת הנהרות" בה מתחברים נהרות הדנובה, האין והאילץ בנקודה אחת. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון מהודר צף בימים הקרובים.

יום 2 | קרמס – עמק הוואכאו 
הבוקר נעגון בקרמס (Krems) שבאוסטריה,עיירה בת 1,000 שנים שיש בה מרכז היסטורי משומר היטב שקירותיו, כך נדמה, נצבעו וחודשו רק אתמול. קרמס, בלב עמק היין וואכאו, היא העיר הראשונה באוסטריה שזכתה לתואר "צ'יטה דל וינו" – עיר היין, תואר שהמחזיקות בו נחשבות למועדון סגור, מעין "היכל התהילה" של הייננים בעולם.
סיור החוף שלנו
נבקר במנזר גטוויג – ה"מונטה קסינו" של אוסטריה, הבולט למרחוק בעוצמת גודלו ואדריכלות הברוק. המנזר שנבחר להיות אתר מורשת אונסקו ב-1992, הוא אוצר של אמנות ואדריכלות עם ציורים, פסלים, פרסקאות עבודת טיח, שטיחי קיר, הדפסים וספרייה עצומה של ספרים (מעל 300,000). כיאה למיקומו בעמק הווכאו, יש בו גם את כרם הענבים העתיק ביותר באוסטריה, החוגג השנה "יום הולדת" 902.
באם יאפשר לנו לוח הזמנים, נמשיך אל העיירה הפסטורלית דורנשטיין ואחרי טיול קצר ונעים ברחוב המרכזי וביקור בטירה בה היה כלוא ריצ'רד לב הארי, נחזור לספינה.

יום 3 | בודפשט
הבוקר נעגון בבודפשט (Budapest) בירת הונגריה הבנויה משני חלקים המחוברים מעל נהר הדנובה – בודה (החלק העתיק) ופשט (החלק המודרני יותר).
בודפשט גדושה בהיצע מופלא של אטרקציות היסטוריות, אדריכליות ותרבותיות, ומיקומה במרכז אירופה האיצו את פיתוחה לכיוון המערב בקצב מרשים. התוצאה, שילוב מרתק בין ישן וחדש, אותנטי וראוותני, שמרני ומתירני.
סיור החוף שלנו
את רב היום נקדיש לצד פשט ונתחיל בבית הפרלמנט ההונגרי – מבנה מרשים אשר נבנה עוד במאה ה-19. משם לכיכר הגיבורים – האנדרטה לאבות האומה של הונגריה. נמשיך לביקור בבית הכנסת הגדול ברח' דוהני – בית הכנסת הגדול ביותר ששרד באירופה ואל המוזיאון היהודי ובית הרצל המקפל את סיפורה של קהילה יהודית ששני שליש ממנה הושמד בשואה.
אחרי ארוחת הערב נצא בסיור אוטובוס לגבעת גלרט, ממנה נשקף נוף עיר לילי הנחשב לאחד המרהיבים באירופה.

יום 4 | בודפשט – סנט אנדרה – אשטרגום
סיור החוף שלנו
המשך הסיור בבודפשט – הפעם בצד בודה. נפתח את היום ב"קובנט גארדן" ההונגרי (Nagyvבsבrcsarnok) – השוק המרכזי המפורסם והתוסס של בודפשט במבנה ניאו-גוטי שתוכנן בהשראת הסגנון האדריכלי של אלפרד אייפל הידוע. נמשיך לתצפית על העיר ממצודת הדייגים ולקראת הצהריים נפרד מבודפשט ומהספינה בדרכנו אל סנט אנדרה (Szetendre) – עיו הוד" של הונגריה עם מדרחוב אומנויות יפיפה. לאחר הביקור נמשיך לאשטרגום (Estergom) העיר העתיקה בהונגריה ובירתה לשעבר, מקום מושבה המרכזי של הכנסייה הקתולית בהונגריה וכן מקום משכנו של בית המשפט החוקתי של הונגריה. כיאה למעמדה, הקתדרלה בעיר היא הכנסייה הגדולה ביותר בהונגריה ובה נבקר. לקראת ערב, נפגוש את הספינה במעגן "ברך הדנובה" ונמשיך בהפלגה בדרכנו לברטיסלבה.

יום 5 | ברטיסלבה
לא רבים זוכרים כי בירתה של סלובקיה דהיום, לא היתה כזו עד לפני 28 שנים! עד מלחמת העולם הראשונה היתה חלק מהונגריה ולאחריה התאחדו העם הסלובקי והצ'כי ויצרו את צ'כסלובקיה שבירתה פראג. ב- 1989 הופרדו המדינות ורק אז ברטיסלבה הוכרזה כבירת סלובקיה.
העיר הקומפקטית הזו, מציעה למבקרים בה אווירה אירופית נעימה בסגנון ימי הביניים עם רחובות צרים ומתפתלים, טירה בקצה גבעה, כיכרות מרשימות ואטרקציות תיירותיות.
סיור החוף שלנו
נקדיש את היום לעיר ברטיסלבה, בירת סלובקיה ואתריה. נסייר במרכז העיר העתיקה, המכיל את התיאטרון הלאומי, הקתדראלה הגותית סנט. מרטין, בית העיריה העתיק ועוד. משם אל הכיכר המרכזית ובה מזרקת מקסימיליאן, ארמון מועצת הממשל המלכותי, ארמון קוטשרפלד (אחד מהבניינים היפים בסגנון הרוקוקו), התיאטרון הסלובקי הלאומי, הממוקם במבנה מדהים ביופיו בסגנון ברוק ורנסנס. נטפס (באוטובוס) למצודת ברטיסלבה – סמל העיר, הצופה על מפגש הגבולות הונגריה, אוסטריה וסלובקיה ומשם אל המאוזוליאום של "החת"ם סופר" כינויו הידוע של הרב משה סופר– רב גדול ופילוסוף שהיה מנהיג היהדות האורתודוקסית של יהודי גרמניה ואירופה התיכונה. אל ברטיסלבה הגיע ב-1806, הקים בה ישיבה והפך אותה למרכז רוחני לכל יהדות אירופה התיכונה במאה ה-19.

יום 6 | וינה
גם ביקור של שבוע בוינה לא יספיק כדי לגלות את כל מכמניה. אדריכלות ותרבות שהתפשטו לכל רחבי תבל, נוכחות מלחיניה הידועים-שטראוס, מוצרט, בטהובן ואחרים שפעלו כאן, בתי הקפה (כאן הומצא הקונצפט), הקולינריה, השופינג, כל אלו הביאו להכרזתה של העיר כולה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.
סיור החוף שלנו
שבוע אין לנו אבל נבלה יום שלם בוינה. נתחיל בביקור באתר האמנותי שהקים גדול צייריה של אוסטריה בעידן המודרני- הונדרטוואסר. להיות בוינה ולא לבקר בארמון שיינברון, האטרקציה המרכזית בעיר, זהו פיספוס. הארמון המשמש כיום כמוזיאון, נחשב לאחד היפים ביבשת אירופה ונכלל ברשימת אונסקו של אתרי התרבות שיש לשמרם."הבית הלבן" של אירופה לכל אורך שלטונה של שושלת הבסבורג האוסטרית, זכה לארח בין כתליו את נפוליאון, מוצארט ואת כל מנהיגי המעצמות של התקופה. יש בו 1,440 חדרים (שרק חלקם פתוחים לקהל הרחב), גדושי מוצגים מרהיבים, ביניהם חדר השינה של הנסיכה אליזבט הלא היא "סיסי". את מנוחת הצהריים נעשה בגנים המרהיבים המקיפים את הארמון ואת האזור הקיסרי.
לאחריה, נטייל רגלי בעיר העתיקה על כל אוצרות האדריכלות שבה, הקתדרלה "דום סט.סטפן" והמדרחוב עמוס המותגים היוצא ממנה, רובע ההופבורג ונסייר גם ברובע היהודי הסמוך לו ונקנח בנסיעה לאורך ה"רינג שטרסה".
לאחר ארוחת הערב, ככל שיספיק הזמן עד להפלגת הספינה, נערוך סיור לילי רגלי בליווי המדריך.

יום 7 | מלק – עמק הוואכאו
סיור החוף שלנו
שוב אנו עוגנים בעמק הוואכאו היפהפה. הפעם נבקר בעיירה מלק ומטרת ביקורנו הוא מנזר מלק הבנדיקטיני בן 928 השנים. זה איננו עוד מנזר אלא אחד הנחשב לאחד המיוחדים והמפורסמים באירופה. במשך מאות שנות קיומו ועד היום הוא משמש כבית ספר לנזירים, ספריה, בית דפוס, מרכז התנועה וכנסיה. על המנזר עצום המימדים עברו תלאות קיום רבות החל מתקופת פרנץ יוזף, דרך נפוליאון ועד הנאצים.
סיור החוף שלנו
נסייר בחדרי המנזר, בספרייה המורכבת מעשרה אולמות המכילים למעלה ממאה אלף ספרים בנושאים רבים מהמאות העשירית והלאה, נבקר בגן המנזר בסגנון הברוק, בביתן הגן ובמסעדה . נשמע הסברים.

ימים 8 | פסאו – מינכן – ת"א
הבוקר נעגון בפסאו. השייט הסתיים אבל הטיול לא תם. ניסע למינכן – בירת באווריה, עיר שידעה תהפוכות רבות מימי הביניים עד סוף המאה ה-20. החל מהשריפה שהחריבה אותה עד ליסוד במאה ה-14, דרך מלחמת שלושים השנים וימי הפוטש של היטלר, כמו גם הפגיעה הקשה שספגה במלחמת העולם השנייה והטבח של אולימפיאדת 1972. זו עיר שהיתה עדה לדרמות היסטוריות חורצות גורלות, אך גם לימים של ניצחונות ושגשוג גדול.
סיור החוף שלנו
אזור העיר העתיקה בגדה המערבית של נהר איסר, הוא החלק המעניין במיוחד עבור תיירים. את סיפורה המרתק של העיר כדאי להתחיל ממש במרכז העיר העתיקה בכיכר מאריאנפלאץ, הבנויה בסגנון גותי ובו השעון המפורסם עם הבובות הרוקדות. כאן נמצאים בית העירייה החדש והישן, מוזיאון הצעצועים המפורסם, כנסיית פטר הקדוש ודוכני שוק ויקטוליאן הססגוני.
הסיור שלנו יעבור גם דרך בניין האופרה, שדרות מקסימיליאן- אחד הרחובות הנוצצים והיוקרתיים ביותר של מינכן וכמובן שלא נפסח על האיצטדיון האולימפי והמתחם בו נחטפו ונרצחו 11 הספורטאים שלנו באולימפיאדת מינכן ב- 1972. את אחה"צ נפנה לבילוי ולשופינג במדרחוב משופע בתי הכל בו וחנויות האופנה.
נפגש שוב לקראת הערב ונעשה את דרכנו לשדה התעופה לקראת חזרתנו הביתה.

נחיתה בנתב"ג ביום 9.
השיט יתבצע בספינת הנהר Amethyst, ברמת 4 כוכבים פלוס, הספינה מכילה מקום ל- 170 נוסעים. בתכנון הספינה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי בד בבד עם נוחות מרבית לנוסעים. לספינה ארבעה מפלסים ועיצובה הפנימי משלב עץ ובד בצבעים נעימים ויוצר אווירה אלגנטית בד בבד עם אווירה נינוחה ורגועה המתאימה לשיט נהרות.
החדרים: בכל החדרים בקומות 2 ו-3, "מרפסת צרפתית"- קיר דלתות הזזה. מיטה זוגית, מקלחת ושירותים, מייבש שיער, אביזרי אמבט, טלוויזיה, רדיו, כספת.
חדר האוכל: כל הארוחות מוגשות בחדר האוכל המרכזי בספינה בהושבה מסודרת. ארוחות הצהריים והערב בהגשה, בבוקר בופה. המטבח בספינה מציע תפריט בינלאומי. משקאות חמים לאחר הארוחה, ללא תשלום. סביב לאולם האוכל, חלונות בפריסה פנורמית המאפשרת ליהנות מנוף הנהר תוך כדי השייט.
צוות הספינה: 40 אנשי צוות, יחס מצוין המבטיח שרות מעולה. ניהול השייט- חברה גרמנית.
נקודות חשמל: מתח 220 וולט עם פלאג אירופאי שני פינים.
לבוש: ביום-יום לבוש ספורטיבי. ג'קט אלגנט מומלץ לקבלת הפנים ואירועים חגיגיים אחרים. מומלץ ללבוש בגדים הניתנים להפשלה בגלל החימום/המיזוג בספינה והשמש המחממת את הספינה בעונה זו של השנה.
עישון: אסור בכל שטחי הספינה למעט בסיפון השמש
מידות: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
מס' נוסעים מכסימלי: 170
דגל: גרמניה
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל, 22 מ"ר לסוויטה
כמות התאים בספינה: 85 חדרים
אבזור החדר: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, ארון, שולחן, כיסא, כספת.
מתקנים בספינה: אביזרי כושר, ג'קוזי, מספרה, לאונצ' בר,
שירותים נוספים:

 • מטבח קונטיננטלי
 • 3 ארוחות ביום
 • ארוחת פתיחה וארוחת פרידה חגיגית
 • משחקי חברה
 • בידור בערבים

 • קרמס ודורנשטיין- טעימות היין מהמיטב של אוסטריה
 • בודפשט – המוזיאון היהודי
 • בודפשט – הפתעה קולינרית ב"ממלכת המתוקים"
 • וינה – ארמון שנברון וחדר המיטות של "סיסי"
 • וינה – סיור בבית הונדרטווסר
 • צ'סקי קרומלוב – אחת מעיירות ימי הביניים היפות באירופה

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות סדירות עם אל על / לופטהנזה בנתיב: תל אביב- מינכן – תל אביב.
 • 7 לילות בספינת הנהר כאשר כל החדרים חיצוניים. קומות אמצע ועליונה, עם דלתות הזזה French Balcony
 • סיורי חוף בכל נמלי עגינת הספינה (חלקם רגליים וחלקם באוטובוסים תיירותיים וממוזגים).
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא למשך השיט.
 • אוטובוסים תיירותיים ממוזגים לביצוע ההעברות והסיורים.
 • מיסי נמל + מס דלק. (עשויים להשתנות).
 • טיפים לנותני השירותים (למעט בספינה בה יש לשלם 7.5 € לאדם ליום).
 • מרצה ומדריך ישראלי עתיר ניסיון וידע, צמוד לכל אורך הטיול.
 • תוכנית מלאה ללא סיורי אופציה.

המחיר אינו כולל:

 • טיפים בספינה
 •  כל מה שאינו מופיע בסעיף הקודם 

הערות:

המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.

חברת השייט שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרה של תקלה טכנית בספינת הנהר או שינויים במפלס המים בנהר אשר אינם מאפשרים את ביצוע המסלול שפורסם.

מומלץ לעיין  בתנאים ומידע כללי

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה   קומה 2 קומה 3  תוספת יחיד בחדר הערות
             
 19.7.17  27.7.17    2,095 אירו   500 אירו   
 12.9.17  20.9.17    2,095 אירו   50 אירו   

>* אין כפל מבצעים והנחות