yes

שייט על נהר הסיין מפריז לנורמנדי בספינת הפאר MS Jane Austen

שייט בנהר הסיין , צרפת - מנורמנדי לפריז

שייט על הסיין בצרפת

קוד טיול:  TRPS  ב ה כ נ ה 

משך הטיול: 8 ימים

יציאות:  יולי 2022

מדינות: צרפת

ספינה: MS Jane Austen

מסלול: פריז-קונפלואנס-קוידאבק-רואן-לה האבר-הונפלר-ורנון-ז’יברני-אובר סור אואז-פריז

סגנון: שייט נהר מאורגן

חבל נורמנדי שבצפון מערב צרפת עשיר באירועים היסטוריים שעיצבו את התרבות המערבית. הוא מפורסם בכיבושי הוויקינגים (מקור השם “נורמנדי” הוא: “אנשי הצפון” – north men), מלחמת 100 השנים וסיפורה של ז’אן ד’ארק והפלישה לנורמנדי ששינתה את מהלך מלחמת העולם השנייה.

אורכו של נהר הסיין (Seine)  כ- 780 ק”מ והוא השני באורכו בנהרות צרפת (נהר הלואר הוא הארוך ביותר). הוא חוצה את פריז ומחלק אותה לפריז העליונה – “הגדה הימנית” ולפריז התחתונה – “הגדה השמאלית”. במשך מאות רבות של שנים הנהר היה נתיב התחבורה העיקרי להובלת אנשים וסחורות, עורק חיים למאות ישובים ששוכנים לגדותיו – כולל הבירה פריז. היום אוניות מטען ימיות מגיעות עד לעיר רואן – מרחק 120 ק”מ מהים. ספינות נהר שטות לאורך 560 ק”מ מאורכו של הנהר ומים שזורמים בו משמשים לקירור תחנות כוח הן תרמיות והן גרעיניות. למעלה ממחצית המים שאזור פריז צורך מקורם בנהר.

בנורמנדי נולד זרם “האימפרסיוניזם” האמנותי ובאזור ציירו המפורסמים שבציירים: קלוד מונה, פייר רנואר, אז’ן בודין, אלפרד סיסלי, קאמי פיסרו ועוד.

נורמנדי היא גם אזור המקור של גבינות מפורסמות: קממבר, פון לאבק, ליברו ועוד. משקאות הסיידר וקלבדוס מקורם בנורמנדי וכך גם ליקר הבנדיקטן המפורסם. נורמנדי הירוקה ידועה במאכלי הדגים ופירות הים, בחופי הים הפרחוניים שהיו “חופי הבית” של אצולת פריז ובהם נצפה לראשונה בגד ים הביקיני.

במוקד הטיול שלנו: הפלגה על נהר הסיין. נעגון בעיירות קטנות ונבקר במקומות יפהפיים שבחבל נורמנדי הצפוני העליון – Haute Normandy. נזכה לחוות את נורמנדי ההיסטורית, האמנותית וגם הגסטרונומית.

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף:

יום 1 | תל-אביב – פריס – עלייה לספינת הנהר
היום נצא בשעת בוקר לפריז ונגיע לשדה התעופה שארל דה-גול (CDG) לקראת השעה 13:00. נעלה לאוטובוס וניסע הישר לספינה. צוות הספינה יקבל את פנינו ולאחר שנבצע את תהליכי הקליטה הקצרים נתארגן בחדרים. לפני ארוחת הערב יהיה זמן להכרות עם הספינה ומתקניה. בשעת ערב נצא להפלגה. היעד: חבל נורמנדי.

יום 2 | קונפלאונס –  רואן
לפנות בוקר תעגון הספינה בעיר Conflans-Sainte-Honorine, הממוקמת כחצי שעה של נסיעה ברכבת מפריז ולכן גם נחשבת כפרבר של עיר הבירה. מקור השם “”Conflans הוא בלטינית והמשמעות: “חיבור בין נהרות”. הכוונה היא לנהרות הסיין והאויס, מפגש שהפך את האזור למרכז הסחר ותנועה של מטענים ונוסעים בצרפת. העיר נודעת גם ביער המלכותי ששימש במשך מאות שנים כאתר הציד של מלכי צרפת. בקרבת מקום שוכן גם הארמון המלכותי, בו שכנו מלכי צרפת בין המאות ה-10 ועד ה-19.
במהלך שעות הבוקר נטייל לאורך גדת נהר הסיין ונצפה לעבר כלי שיט שעוגנים באופן קבוע ומשמשים כבתי מגורים. באזור 370 כלי שייט שכאלה, ובמהלך הטיול נחלוף גם על פני דוברה שנבנתה במקור ב-1919 להובלת פחם ובשנת 1936 הוסבה לכנסייה (Bateau-Chapelle Je Sers). הטיול לאורך הגדה יוביל אותנו למפגש הנהרות הסיין והאויס (Oise & Seine). נבקר באנדרטה שנמצאת בתוך גן ציבורי קטן ויפה לזכר עובדים שפיתחו את הדרכים הימיות בעיירה ונפלו במלחמות העולם הראשונה והשניה (Pointil). במקום תצפית יפה לעבר הנהרות, מפגש מים מרשים שהיווה את מרכז הסחר שדרכו הובלו סחורות לבירה פריז. נחזור לספינה לקראת שעת הצהרים לארוחת צהרים והמשך ההפלגה במורד הסיין לכיוון העיר רואן (Rouen). בשעות אחר הצהרים נתכנס כדי לשמוע הרצאה על נורמנדי, בליווי מצגת המתארת את המאפיינים המיוחדים כל כך של חבל ארץ זה: גבינות מקור וליקרים, היסטוריה צבאית מפלישות הוויקינגים ועד לפלישת בנות הברית במהלך מלחמת העולם השניה, ציירים אימפרסיוניסטים וחופי ים פרחוניים שהיווי יעד נחשק לאצולה הפריזאית.

יום 3 | רואן – חופי הנחיתה – קוידאבק
אחר ארוחת הבוקר נצא מהעיר רואן ליום של טיול בסימן חזרה אל ההיסטוריה הלא כל כך רחוקה של נורמנדי – ה- D-day,  “הפלישה לנורמנדי” שהחלה ב-6 ביוני 1944. המבצע הצבאי ששינה את פני מלחמת העולם השנייה והוביל להכרעת הנאצים ולשחרור יבשת אירופה (במקביל לחזית המזרחית שהוכרעה ע”י הרוסים). את הסיור נתחיל ארומאנש, החוף בו נחתו הכוחות הבריטים במסגרת המבצע. החוף המכיל את אחד משני נמלי הנחיתה המלאכותיים שנועדו להבטיח את המשך האספקה לכוחות המשחררים מהים. נטפס על הגבעה המבוצרת ממנה נראה את מצופי הענק  שיצרו את הנמל הזמני ונבקר במוזיאון המרשים המציג ב-360 מעלות סרט דוקומנטרי המספר את סיפור הנחיתה.  נמשיך בנסיעה לחוף אומהה – שם הקוד שניתן לאחד מחמשת החופים בהם נחתו בעלות הברית. לחוף אומהה היתה משמעות אסטרטגית ושם התחולל קרב אכזרי בין הנחתים האמריקאיים לבין כוחות הנאציים שהשקיפו מהצוקים מעל. כיום משמש המקום בית קברות מטופח ומעורר כבוד לחללים האמריקאים. נבקר בבית הקברות המפורסם ב- Colleville-sur-Mer ובתום הביקור נחזור למקום עגינת הספינה – עיירה הקטנה בשם: קוידאבק, Caudebec-en-Caux. מקור שם העיירה הוא בשפה סקנדינבית עתיקה ומשמעותו: “נחל קר”, זכר לוויקינגים שכבשו בשנת 876 את האזור – כולל העיר רואן של היום.

יום 4 | קוידאבק – רואן
היום ניסע לבקר בעיר רואן – Rouen שהיתה בעבר בירתו של וויליאם הכובש והיום היא עיר הבירה של חבל נורמנדי. בשנת 911 נהפכה למושבה ויקינגית, כאשר רולו, המנהיג הויקינגי שהגיע מהצפון הרחוק, הסכים להיטבל לנצרות בתמורה לשליטה באזור  שברבות הימים ייהפך לדוכסות נורמנדי. לפרסומה הרב זכתה במהלך מלחמת מאה השנים, כאשר “הנערה מאורליאן”: ז’אן ד’ארק, נשבתה בידי האנגלים ונשרפה למוות על המוקד בכיכר העיר ב-1499.
רואן התפרסמה ברחבי העולם גם בזכות היותה מוקד לפעילות ציירי הזרם האימפרסיוניסטי, בהם קלוד מונה אשר צייר בסדרה של 30 תמונות את הקתדרלה של העיר בשנים 1892-1893.                                                                                                                                            
את הטיול נתחיל בעיר העתיקה בביקור בקתדרלת רואן המרשימה שבנייתה החלה בשנת 1145. נחלוף על פני הקפלה לזכר ז’אן ד’ארק, קברו של רולו הוויקינגי – מייסד דוכסות נורמנדי, והקבר בו טמון הלב של המלך האנגלי ריצ’ארד לב ארי. עם תום הביקור בקתדרלה נטייל ברגל ברחובות העיר העתיקה לכיוון כיכר השוק העתיקה (Place du Vieux- Marche). בדרך נחלוף על פני שעון חוצות מוזהב (Gros Horloge), השעון המכני הכי עתיק בצרפת – משנת 1389. נעצור להתרשמות ממנו ומשלל חנויות הפטיסרי ובוטיקים של שוקולד וגבינות שנפוצים באזור. נגיע לכיכר העיר העתיקה להתרשמות מהמקום בו הוצאה להורג ז’אן ד’ארק. נצפה באנדרטה לזכרה ונבקר בכנסיה הסמוכה לה ולזכרה. בתום הטיול ניסע בחזרה לספינה העוגנת בעיירה Caudebec.

יום 5 | לה האבר – אונפלר
הבוקר נשכים לקום בעיר הנמל לה האבר, המפורסמת כמקום בו נהר הסיין פוגש את התעלה האנגלית – היא תעלת לה-מאנש. העיר, שהוקמה במאה ה-15, שימשה כנמל ממנו יצאה רוב האספקה למורדים האמריקאים לעתיד במלחמת העצמאות. במאה ה-19 שימש הנמל טרמינל ראשי עבור אניות הפאר שחצו את האוקיינוס האטלנטי לניו-יורק. במלחמת העולם השנייה העיר נחרבה ברובה על-ידי הפצצות של בנות הברית, ולאחר הפלישה לנורמנדי הגרמנים החריבו את הנמל ומתקניו. את פרסומה חייבת העיר (בין היתר) לאומן קלוד מונה, שצייר בשנת 1873 את ציורו הנודע: “התרשמות – הזריחה” (Impression – soleil levant). הציור נחשב למבשר את זרם האימפרסיוניזם באומנות ואומנים נוספים כגון: סיסלי, פיסרו ורנואר הרבו לצייר את העיר ונופיה.          
את טיולנו נתחיל בנסיעה לכיוון גשר נורמנדי (Pont de Normandie), שמחבר בין שתי גדותיו של הנהר סיין בסמוך לשפך הנהר ובעת חנוכתו בשנת 1995 הוא נחשב לגשר הכבלים הארוך ביותר בעולם. נחצה את הגשר ונגיע לעיירה אונפלר (Honfleur), שהיתה מקום אסטרטגי עליו נלחמו האנגלים והצרפתים במהלך מלחמת 100 השנים. הנמל היווה מקום יציאה מצרפת לסוחרים ומגלי ארצות שהפליגו במאות ה-15 וה-16 ללצפונה ולדרומה של אמריקה. העיירה היתה גם במשך מאות שנים מרכז של סחר בדגים ומפורסמת בתעשיית המלח לשימור דגים.                                                                         
הביקור באונפלר יתחיל בטיול בנמל הציורי העתיק והמשופע בדוכני אוכל עם פירות ים, דגים וכוסות יין לבן למטיילים. נמשיך בסמטאות העיר העתיקה ונהנה ממגוון בוטיקים של שוקולד, גבינות וחנויות אומנות מחפצים שיוצרו במלאכת יד. נבקר גם בכנסייה הגדולה ביותר בצרפת שבנויה מעץ – כנסיית סנט קתרין ונתרשם מהמבנה המיוחד ומסביבתו. בתום הביקור נשוב לספינה ובשעות אחה”צ נצא להפלגה.

יום 6 | ורנון – ג’יברני
בשעת בוקר תעגון הספינה בעיירה ורנון, ממנה ניסע לביקור בכפר ג’יברני אשר צמוד לאחד מפיתולי נהר הסיין ומפורסם בזכות פועלו של הצייר הנודע קלוד מונה שהתגורר בו בשנים 1883 – 1926. נבקר ב”פונדסיון קלוד מונה” – ביתו המפורסם של הנודע בציירי האימפרסיוניזם. נטייל רגלית בין שבילי הגן המפורסם בעולם שהיווה השראה לרבים מציוריו המבטאים את זרם האימפרסיוניזם, בהם סדרות ציורי הנימפאות – חבצלות המים. נראה את בריכת החבצלות ואת הגשר היפני המפורסם שניצב מעליה. נסיים בביקור בתוך ביתו המרשים של מונה ובחנות הגדולה לממכר מזכרות ופוסטרים יפהפיים של ציוריו. בצאתנו נטייל מעדנות בכפר הקטן השופע בתי קפה ומסעדות מקומיות ונהנה מזמן חופשי לשאוב ולקבל, בדומה לקלוד מונה, השראה מהטבע והרוגע שהסביבה מעניקה למבקרים. נמשיך בנסיעה ונהנה ממראות האזור בנורמנדי הירוקה. נצפה לעבר כרי דשא בהם רועות פרות נורמנדי המפורסמות וגם נעבור בין מטעי תפוחים מהם מפיקים את משקאות הסיידר והקלבדוס שבמקור מיוצרים רק בחבל נורמנדי. בשעות אחר הצהרים נחזור לספינה להמשך של הפלגה לפריז.

יום 7 – פריז – אובר סור אואז
את היום הראשון לשהותנו בפריז נתחיל בנסיעה לכפר אובר סור אואז (Auvers-sur-Oise), הממוקם כ- 40 ק”מ מחוץ לפריז ומוכר ברחבי העולם כמקום בו בילה הצייר הנודע וינסנט ואן גוך את ימיו האחרונים. לכאן הוא הגיע בהמלצת אחיו תיאו כדי להתרפא ולנוח בהשגחת רופא מקומי חובב האמנות ד”ר גשה. הוא הספיק לצייר 70 תמונות, לפני ששם קץ לחייו בשדה חיטה שבכפר ונטמן בבית קברות מקומי לצד אחיו – תיאו ואן גוך. נבקר במוזיאון האימפרסיוניזם, ארמון לעבר עם גנים יפהפיים ואולי המוזיאון האימפרסיוניסטי המרשים ביותר, ונצפה, במעבר מחדר לחדר, במצגת אור קולית מרהיבה.  נסיים בסיור בכפר במקומות שונים שמהווים ציוני דרך בחייו של ואן גוך ונספוג אווירה צרפתית, שמחוץ למסלולים השגרתיים. עם תום הביקור נשוב לספינה בפריז. 

יום 8 | פריז – קטקומבות – מארה – טיסה לתל אביב
היום אנו נפרדים מהספינה שהיתה לנו לבית במהלך הטיול. לאחר ארוחת הבוקר נפגש על הרציף עם המזוודות. את הטיול נתחיל בחוויה מיוחדת במינה: הקטקומבות של פריז – The Paris Catacombs. אלו מנהרות קבורה בעומק של כ-20 מטרים – רשת מסועפת של מחילות, חדרים וכוכים, אשר במקור נחצבו בתקופה הרומית כדי להשתמש באבן הגיר לבניה. במאה ה-18 המנהרות הוסבו לאתרי קבורה ומעריכים כי עצמות אדם מכ-6 מיליון קברים הועברו אליהן. במהלך מלחמת העולם השנייה הגרמנים הקימו במנהרות בונקרים ואילו המחתרת הצרפתית השתמשה במחילות על מנת לבצע פיגועים בכובש הנאצי. היום רק קטע קטן פתוח לציבור וביקור במקום הוא חוויה יוצאת דופן.  
לאחר הביקור באתר התת קרקעי נצא אל פריז המוארת. נבקר במסגרת זמן חופשי ברובע המארה – Le Marais, ככל הנראה הצבעוני ביותר בפריז. האזור מאופיין בסמטאות צרות מרוצפות אבן מימי הביניים, אחוזות מגורים מפוארות מהמאה ה-17, קהילה יהודית שוקקת חיים אשר מתנהלת בנחת לצד לקהילה גאה פעילה, מוזיאונים ותיקים, כגון מוזיאון פיקאסו, לצד גלריות אמנות עכשווית וחנויות בוטיק יוקרתיות בסמוך לחנויות יד-שנייה. את טיולנו נתחיל ב”כיכר המלכותית” – שכיום מוכרת יותר בשמה “פלאס דה-ווז’”, וממנה ניתן יהיה לטייל לכיוונים שונים: ביתו של הסופר ויקטור הוגו, מרכז פומפידו, רחוב ריבולי המפורסם בחנויות הבוטיק ורשתות האופנה הבינלאומיות, רחוב רוזייה שסביבו התרכזה בעבר הקהילה היהודית ועוד שכיות חמדה פריזאיות – כולם במרחק הליכה.
לקראת סיום היום, ככל שהזמן יאפשר, ניסע לבקר בשכונת מגורים לא תיירותית, בה נחווה במסגרת של זמן חופשי את פריז “הרגילה”: רחובות מגורים פנימיים ושקטים, בתי קפה שכונתיים וחנויות קטנות. חוויה נעימה להיפרד מפריז הלא תיירותית. בתום הטיולים ניסע לשדה התעופה לדרכנו בחזרה ארצה.

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות לפריז
• 7 לילות בספינת הנהר MS Jane Austen
• כלכלה בספינה פנסיון מלא = 3 ארוחות ביום כולל שתיה קרה, חמה (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא)
• אוטובוס תיירים ממוזג
• כניסות לאתרים כמפורט במסלול
• טיפים לנותני השירותים בחו”ל (למעט טיפים בספינה)
• מערכת שמע
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו”
• מפגש קבוצה עם מדריך הטיול כ-10 ימים לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• הוצאות אישיות
• טיפים בספינה (9 יורו ליום לאדם)
• טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 יורו לאדם ליום)
• כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

הערות:
• המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
• תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית תוספת לקומה עליונה     הערות
             
             

ספינת הנהר  MS JANE AUSTEN הושקה בשנת 2015, דגל שוויץ
אורך 110 מ ‘,  רוחב 11.45 מ ‘, נוסעים 148, צוות 36 איש, מתח 230 וולט
מתקנים: 
טרקלין מסוגנן עם בר פנורמי, מסעדה ביסטרו בר נוחה עם מרפסת, אולם כניסה לקבלת פנים.
יש מעלית, מיזוג אוויר.
המסעדה הראשית האלגנטית ממוקמת בסיפון “רובי”. 
מספרה, סאונה, אמבט אדים ו”מקלחת גשם” מיוחדת על סיפון האזמרגד (אין אליו מעלית)
מרפסת השמש הגדולה מצוידת בג’קוזי, כסאות נוח ואזורים מוצלים.
החדרים:
74 חדרים ל-148 אורחים.בכל החדרים בסיפון “דיאמונד” ובסיפון “רובי” (קומה אמצעית ועליונה) חלונות גדולים בסגנון “פרנץ בלקוני”.
טלוויזיה עם מסך שטוח, רדיו, מיני בר, כספת, מייבש שיער, מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית תוספת לקומה עליונה תוספת ליחיד בקומה אמצעית / עליונה הערות  
4.5.20 13.5.20 2,995 € 210 € 750 € / 960 €    

* אין כפל מבצעים והנחות

2021-07-20T09:14:53+00:00