yes

פריגור והדורדון – טיול כוכב לכפרים הכי יפים של צרפת ושייט נהרות בספינה Cyrano de Bergerac

פריגור והדורדון - טיול ושייט לכפרים הכי יפים של צרפת

קוד טיול: TRBD  
משך הטיול: 11 ימים
יציאה:  יפורסם
מדינות: צרפת, ספרד
ספינה:  MS Cyrano de Bergerac
מסלול:  מרסיי-סנט גויים לה דסרט-רודז-פיז’אק-עמק הלוט-סן סיר לה פופי-מערת האדם הקדמון-קאור-נקרת השטן (תהום פאדיראק)-רוק אמדור-סרלה-עמק הדורדון -בינאק-לה רוק גז’אק-בורדו-פוייאק-מדוק-היקבים ה”גדולים”-מפרץ הז’ירונד-רויאן-רושפור לה רושל-סנט-משר סור ז’ירונד-ליבורן-סנט אמיליון-בורדו-קדיאק-טולוז-קרקסון-קוליור-פורטבו- קדקס -ברצלנה
סגנון: טיול כוכב יבשתי (3 לילות)+לילה ו-6 לילות שייט נהרות 

 • 11 ימי טיול בחבל דורודן-פריגור, מהיפים שבצרפת – נופים יפהפיים, טירות, אתרים היסטוריים וגסטרונומיה משובחת

 • 4 ימים בטיול כוכב יבשתי בכפרים הנמנים ברשימת הכפרים הכי יפים של צרפת

 • שייט בספינת פאר על נהר הגארון הזורם מהרי הפירנאים לדרום-מערב צרפת, מתלכד עם נהר הדורדון ונשפך לאוקיינוס האטלנטי

 • יין, מים, שתיה חמה, קרה ואלכוהול – חופשי בארוחות ובלאונץ’ בר.

map-river-garonne-boa-דורדון

בורדו , בירת חבל אקיטן, שוכנת סמוך לחופי האוקיינוס האטלנטי, על גדות נהר הגארון. היא מכונה גם “פנינת אקיטאן”, ולא בכדי. העיר מוכרת בעולם כבירת היין, בשל הכרמים הרבים הסובבים את העיר ויין בורדו המשובח המיוצר באזור. העיר בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.
נהר הגרון, מתלכד עם נהר הדורדון ויוצרים יחד את שפך נהר הז’ירונד הזורם לאוקיאנוס האטלנטי.
האזור בו נשוט ונטייל הינו ידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו?  הרים, ים, ערים מרשימות, עיירות עתירות אמנות והיסטוריה, טירות ונהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות,  מסלולי הליכה ושייט, וכמובן האוכל – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים .

יום 1 | מרסיי – סנט גויים לה דסרט – רודז
          Marseille – Saint Guilhem le Desert – Rodez
טיסת בוקר  ישירה למרסיי. עם ההגעה נצא  מערבה לשמורת הסוון, אזור הנמצא בין הים ובין הרמה המרכזית, ומתאפיין בטבע פראי, תופעות טבע ייחודיות ובכפרים נידחים. תחנתנו הראשונה תהיה בכפר קטן וציורי בשם סנט גויים לה דסרט, שבשל מיקומו היה מבודד משך שנים רבות. נמשיך מערבה לעבר הרמה המרכזית, נצפה וגם ניסע על הגשר החדש והמדהים שנבנה מעל קניון נהר הטארן – פלא הנדסי ויצירה ארכיטקטונית מדהימה. לקראת ערב נגיע לרודז, עיר קטנה השוכנת במסיף סנטראל    בגובה של כ-550 מ’.  לינה וארוחת ערב ברודז.

 יום 2| שוק האיכרים ברודז – פיז’אק  – עמק הלוט – סן סיר לה פופי – מערת האדם הקדמון – קאור
          Figeac -Lot Valley – St cirq lapopie – Cahors – Pech Merle
ביום שבת מתקיים ברודז  שוק האיכרים המפורסם של העיירה, ניקח זמן ליהנות מהשוק וממטעמיו. לאחר מכן נצא לעבר העמק הצר של נהר הלוט, דמוי קניון מרהיב ביופיו שחלקו המערבי הוא חבל יינות קאהור. נעצור בפיז’אק, העיירה בה נולד שמפוליון, מפענך כתב החרטומים שהתלווה לנפוליאון במסעו למצרים, ונבקר בביתו שהפך למוזיאון מרתק. נמשיך בנסיעה בעמק נהר הלוט הפסטורלי. נבקר במערת האדם הקדמון, פש מרל, נמשיך לאורך הנהר לסן סיר להפופי, אחד מרשימת “הכפרים היפים ביותר של צרפת”, כפר תלוי על מצוק המשקיף על נהר הלוט, והוא גם נקודת עצירה בדרך הצליינים סנטיאגו. נבקר בכפר העתיק והיפהפה. ניסע לקאור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, ונעלה על גשר ולנטרה, שריד מרשים ביותר  למלחמת 100 השנים. מכאן לבית המלון בקאור בו נשהה בשני הלילות הבאים.  ארוחת ערב במסעדה.

יום 3 | נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור
          Gouffre de Padirac – Rocamadour
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה על עבר תהום פאדירק, אחד מפלאי הטבע של צרפת, מערה קרסטית מדהימה שבתחתיתה, בעומק של כ-100 מ’ זורם נהר תת קרקעי. נלבש מעילים (הטמפרטורה שם כ- 13 מעלות), נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה המרהיבים בתצורותיו.
נמשיך לביקור בכפר המפורסם רוק אמדור, התלוי ומבוצר על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון לכנסיות ולמנזרים הדבוקים לסלע, ומשם לעיירה השוכנת למרגלות הצוקים ומעל העמק היפה. חזרה לבית המלון בקאור.

יום 4 | סרלה – עמק הדורדון – בינאק – לה רוק גז’אק 0– בורד – עלייה לספינה
Sarlat- Dordogne Valley- Beynac – La Roque gageac Domme – Bordeaux
נתחיל את הבוקר בנסיעה לסרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת ונסייר בעיר העתיקה. מכאן נגיע בנסיעה קצרה מאוד לעמק ולנהר הדורדון ונכיר את אחד האזורים היותר אהובים על הצרפתים. נטפס עם האוטובוס לבינאק, מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בלה רוק גז’יאק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול.  נמשיך בנסיעה לבורדו ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש כבית מלון צף ב-6 הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל תוך כדי הצגת אנשי הצוות ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב.
הספינה תחל בהפלגה לעבר פוייאק. נשוט מערבה לאורך נהר הגארון, הנשפך אל מפרץ ז’ירונד הצר והארוך. המפרץ עצמו מגיע כעבור 100 ק”מ אל האוקיינוס האטלנטי. נחלוף על פני איים בנהר ונגיע לפוייאק, עיר קטנה השוכנת על הגדה המערבית של הז’ירונד, השייכת למחוז מדוק וידועה גם כמותג יין חשוב שלו. העיר נבנתה על ידי סוחרי יין עשירים וימאים וניתן לראות בה את פאר העבר.

יום 5 | פוייאק – מדוק – הייקבים ה”גדולים” – מפרץ הז’ירונד – רויאן
        Bordeaux – Pauillac – Medoc – Gironde – Royan
הבוקר נצא לסיור במחוז מדוק, שנחשב כנראה בצדק, לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק, להפיט רוטשילד, להטור ומוטון רוטשילד. נראה טירות מפוארות ונבקר באחד היקבים שנראים כמו ארמונות. נחזור לספינה לארוחת צהריים בעוד הספינה מפליגה צפונה לאורך חופי המפרץ כשמדי פעם חולפים על פני עיירות דייג וחופים של עיירות נופש. אחר הצהריים נגיע לרויאן, עיר קייט ונופש השוכנת על צידו הצפוני של שפך הז’ירונד ממש במקום בו הוא מתחבר לאוקיאנוס. נצא לסיור בעיר ונראה את בתי ה”Belle Epoque ” שנבנו על החוף המקסים, את הכנסייה המיוחדת הבולטת למרחוק ועוד ככול שיותיר הזמן. לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 | רויאן – רושפור – לה רושל – רויאן
         Royan – Rochefort – La Rochelle
היום נצא ליום טיול שלם מחוץ לספינה. ניסע לרושפור, עיר נמל חשובה, בסיס עיקרי של הצי הצרפתי במשך שנים רבות. נטייל בעיר ונבקר במוזיאון במקום בו היה המפעל המלכותי לייצור חבלים. המפעל נבנה במאה ה-17 והוא סיפק חבלים לצי הצרפתי במשך שלש מאות שנים. מכאן נמשיך ללה רושל, עיר נמל יפהפייה המפורסמת במרינה הגדולה ביותר על החוף האטלנטי של אירופה, וכן כייצרנית יאכטות. בלב ליבה של העיר נמצא הנמל הישן הציורי (Vieux Port). את ארוחת הצהריים היום נאכל במסעדה מקומית ולאחר מכן נטייל בעיר העתיקה היפה הנמצאת בין החומות. לקראת ערב נחזור לארוחת ערב בספינה שנשארה לעגון ברויאן.

יום 7 | סנט – משר סור ז’ירונד – ליבורן
          Saintes – Meschers sur Gironde – Libourne
יום נוסף בצדו הצפוני של הז’ירונד.
לאחר ארוחת הבוקר בספינה נצא ונבקר בעיר סנט, עיר רומית גאלית לשעבר הנחצית על ידי נהר השרנט. בעיר שרידים רבים מהתקופה הרומית. נבקר באתר ונראה בין היתר את קשת גרמניקוס והאמפיתיאטרון, שניהם מראשית המאה הראשונה. העיר העתיקה משופעת במדרחובים, ואנחנו נקדיש זמן גם לחלק הזה של העיר. נחזור לארוחת צהריים בספינה ולאחריה שוב נצא לטיול, אלא שהפעם ניסע לאורך החוף היפה לשתי עיירות היושבות על צוקים המשתפלים אל המפרץ. נבקר בעיירות היפות והשונות כל כך זו מזו, ולאחר מכן נחזור אל הספינה שתחל בהפלגה לעבר נהר הדורדון , ליעד הבא – ליבורן.

יום 8 | ליבורן – סנט אמיליון – בורדו
Libourne – Saint Emilion – Bordeaux
הבוקר נצא ליום סיור ונפגוש את הספינה בבורדו. נתחיל בביקור בסנט אמיליון. הדרך אל העיירה המוקפת מכל עבר בכרמים, והעיירה עצמה, הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר לשימור, ובצדק, שכן זאת אחת העיירות היפות ביותר באזור ובצרפת כולה. לאחר הביקור בסנט אמיליון הפסקה לארוחת פיקניק ארוזה שנקבל מהספינה וניסע ישירות לבורדו.  העיר היפה הזו, שהוכרזה  על ידי אונסק”ו כאתר מורשת לשימור, יושבת על שתי גדות נהר הגארון, כשמעליו ניצבים גשרים מתקופות שונות ובסגנונות שונים. נטייל במרכזה ונראה את כיכר הז’ירונדינים, כיכר הבורסה, בית העירייה, את הקתדרלה בה נישאה אלינור דה אקיטאן,  וכמובן שלא נוותר על המדרחוב הנחשב לארוך ביותר באירופה ובין היפים שביניהם. נחזור לארוחת ערב בספינה.

יום 9 | בורדו – קדיאק – ארמון רוקטיאד
        Bordeaux-  Libourne – Cadillac
בשעות הבוקר נרד מהספינה ונצא בנסיעה בין הכרמים  והגבעות של אזור קדיאק לביקור בארמון רוקטייאד, ארמון מתקופת ימי הביניים. נבקר בארמון ונטעם מהיין המיוצר במקום. בשעות הצהריים נשוב אל הספינה ונפליג חזרה לבורדו. הערב יהייה הערב האחרון בספינה וכנהוג זהו ערב הגאלה בו מוגשת ארוחת ערב חגיגית ולאחר מכן ערב ריקודים.

יום 10 | בורדו – טולוז – קרקסון – קוליור
  Bordeaux –    Toulouse – Carcassonne – Colioure
ניפרד מצוות הספינה ומבורדו ונצא בנסיעה מזרחה לטולוז, העיר הוורודה. נבקר במרכז העיר העתיקה, כיכר ווילסון, הקפיטוליום, ונסייר רגלית בין רחובות העיר היפיפייה ככול שיותיר הזמן. נמשיך בנסיעה קצרה על עבר קרקסון, המצודה הגדולה והמרשימה באירופה. נטייל בין החומות ובסמטאות הצרות. המשך נסיעה מזרחה לקוליור, עיירה קטנה השוכנת במפגש הרי הפירנאים עם הים התיכון, על שפת מפרץ מבוצר, אותה גילו אומנים הרבים בשנות החמישים של המאה הקודמת, ביניהם פיקאסו, מאטיס ושאגאל.
לינה וארוחת ערב באזור העיירה.

יום 11 | פורטבו – קדקס – ברצלונה – תל-אביב   
            Portbou –    Cadaques – Barcelona – Tel-Aviv
ניסע בדרך נופית המתפתלת לאורך החוף, נחצה את הגבול הספרדי ונגיע לפורטבו, עיירה בה יצר דני קרוון את “מעברים” לזכרו של הפילוסוף הסופר היהודי וולטר בנז’מין שהתאבד כאן בתקופת מלחמת העולם השנייה. נמשיך בכביש הנופי לקדקס, עיירת החוף הנחשבת לאחת היפות בחוף הקטלני. נוכל לראות את בתי העיירה הלבנים המקיפים את המפרץ הקסום המלא בסירות ומפרשיות. נצא לסיור קצר בעיירה, זמן חופשי לארוחת צהריים עצמאית ולקצת קניות. לאחר מכן ניסע אל  נמל התעופה הבינלאומי של ברצלונה לטיסת לילה ישירה חזרה לארץ.*
* כל הביקורים היום כפופים לשעת הטיסה חזרה ארצה.

המחיר :

 • טיסות דרך יעד ביניים:  ת”א-מרסיי // ברצלונה-ת”א  
 • 3 לילות בבית מלון בדורדון + 1 לילה בדרום צרפת בדרגת תיירות טובה 
 • 4 ארוחות ערב במלון או במסעדות כולל יין בארוחות
 • 6 לינות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בתאים חיצוניים
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא)
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי מומחה מצוות  “תרבותו”
 • מדריכים מקומיים בהתאם לצורכי הטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה עם מדריך הטיול באולם המפגשים שבמשרדינו החדשים (כשבוע לפני היציאה)

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
  • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

  הערות:
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
  • תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
  • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בקומה אמצעית תוספת לאדם לקומה עליונה    
           
תוספת לאדם בחדר יחיד:          

 

2020-11-04T06:10:06+00:00