טיול מאורגן לפרו, אקוודור ולאיי גלאפגוס כולל מאצ'ו פיצ'ו 

קוד הטיול: TGPG-9325
משך הטיול: 17 ימים
5 ימי טיול בפרו, 6 ימי טיול באקוודור כולל יער הגשם, 5 ימי טיול באיי גלאפגוס,
יציאה: 25 במרץ 2019
מדינות: פרו, אקוודור כולל יער הגשם האמזוני ואיי גלאפגוס
סגנון: טיול יבשתי מתגלגל

על הטיול:

  • הטיול לפרו ואקוודור הוא היחידי מסוגו המציע שילוב מרתק של אתרי היסטוריה וארכיאולוגיה מהשורה הראשונה כמו קוסקו ומאצו' פיצו' עם אתרי טבע ונוף  מהיפים בעולם
  • מגע בלתי אמצעי עם אוכלוסיה מקומית אותנטית תוך כדי סיור בשווקים וכפרים מסורתיים
  • התנסות מרתקת בנופי יער גשם אמיתי עם טיולים בנופי הרי געש וימות ציוריות בגבהים של 4,000 מטר

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום ושעות אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

טיול מאורגן משולב קרוז לפרו, אקוודור ולאיי גלאפגוס – טיול המהווה ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.

פרו ואקוודור הן שתי מדינות דרום אמריקאיות החולקות גבול משותף ואזורים גאוגרפיים מגוונים ובהם אגן האמזונס הירוק והלח, הרי האנדים המושלגים ומדבר צחיח.

פרו התברכה בתרבויות עתיקות מפוארות שהשאירו את רישומן בעשרות אתרים ארכיאולוגיים שהשתמרו באופן מדהים. הידועה מבין הציביליזציות שקמה ופרחה לפני בואם של הספרדים לדרום אמריקה היא תרבות האינקה אשר תרמה לאנושות אתרים הסטוריים מרהיבים.
במהלך טיולנו בפרו נבקר בעיר קוסקו אשר היתה בירת ממלכת האינקה וכן במאצו' פיצו' – העיר האינקאית האבודה  "שהתגלתה" מחדש בתחילת המאה ה-20.
אקוודור היא אחת המדינות הקטנות בדרום אמריקה (283,000 קמ"ר) אך גם אחת המגוונות והעשירות בתופעות טבע. בתחומי המדינה עשרות הרי געש פעילים שהינם חלק מהרי האנדים המהווים את השדרה המרכזית של המדינה. בחלקה המזרחי נמצא אגן האמאזונס ובו יער הגשם העשיר ביותר בצמחים ובעלי חיים.
אנו נסייר ביער הגשם ונחקור את המגוון האדיר של החי והצומח שאין דומה לו בעולם כולו. נטייל בקיטו בירת אקוודור,  נסייר בשמורת הר הגעש קוטופקסי וכן נבלה בעיירה אוטאבלו, בה מתקיים אחד מהשווקים הססגוניים ביותר בדרום אמריקה.
את חלקו האחרון של הטיול נקדיש לסיורים בלתי נשכחים באיי הגלאפגוס השוכנים בלב האוקינוס האטלנטי,  1,000 קילומטר ממערב לאקוודור וגם שייכים לה.
איי גלאפגוס הינם אתר חובה לכל חובב טבע. באיים אלו השתמרו מיני בעלי חיים וצמחים אנדמיים מיוחדים המהווים את הבסיס לתורת האבולוציה של דארווין. נסייר ונראה את צבי הגלאפגוס הענקיים, איגואנות, פינגווינים, אריות ים ויצורים ימיים נוספים.

יום 1│25/03 – תל אביב – אמסטרדם – לימה (פרו)

ניפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך אמסטרדם) ללימה, בירת פרו. העיר נוסדה בשנת 1535 על ידי הכובש הספרדי פרנסיסקו פיסארו ונקראה עיר המלאכים. בתקופת השלטון הקולוניאלי שימשה לימה כבירת מלכות המשנה של ספרד ולאחר עצמאותה של פרו בשנת 1821 הפכה לבירתה.
לאחר הנחיתה ניסע למלוננו להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

יום 2│26/03 – לימה ואתריה

היום נסייר בלימה בירת פרו המונה כ-9 מיליון תושבים ומהווה את ליבה הכלכלי, הפוליטי והתרבותי של המדינה. נראה את מקדש הואקה פוקלנה הנחשב לאחד המבנים ההיסטוריים החשובים ביותר בלימה. מדובר בפירמידה שנבנתה בשנת 500 לספירה לערך והחוקרים משערים כי שימשה כמרכז טקסי ומנהלי בלימה הקדומה. נמשיך ונסייר באזור ההיסטורי של העיר אשר הוכרז כאתר שימור עולמי על ידי אונסקו. נראה את כיכר סן מרטין, ארמון הנשיאות, הקתדרלה העתיקה המציגה סגנונות ארכיטקטוניים מתקופת הבארוק ועד לתקופה הניאו קלאסית, ארמון הארכיבישוף ומבנים ציבוריים וקולוניאליים נוספים. נבקר במנזר סן פרנסיסקו, שהוקם בשנת 1673 ומפורסם בזכות ארכיטקטורת הבארוק הספרדית שלו. מנזר מפואר זה מציג אוסף אומנות דתית הגדול ביותר ביבשת אמריקה. בסיורינו במקום נראה את הקטקומבות של המנזר אשר בו קבורים כ-25,000 גופות. בהמשך, נכיר את שכונותיה המודרניות של לימה כמו סאניסידרו ומיראפלורס. בחלקו האחרון של הסיור נבקר במוזיאון הזהב המפורסם המציג עשרות אלפי פריטים העשויים מזהב ומכסף הלקוחים מתרבות האינקה ומהתרבויות שקדמו לה, וכן תערוכת כלי נשק היסטוריים ומדים עתיקים.
בתום הסיור נשוב למלון בלימה לארוחת ערב לינה בלימה.

יום 3│27/03 – לימה – קוסקו – מקדשי עמק האורובמבה

ארוחת בוקר במלון ולאחריה ניסע לשדה התעופה ונטוס ל- קוסקו השוכנת בלב הרי האנדים ובגובה של כ-3,400 מטר. קוסקו נחשבת לעיר העתיקה ביותר ביבשת אמריקה והייתה בעבר הקדום בירתה של אימפריית האינקה. היא נכבשה על ידם בשנת 1438והפכה במהרה לבירתם המשגשגת. שליטיה הקימו בה רשת של תעלות מים, טרסות ומקדשים מרהיבים. במהלך סיורינו בקוסקו נגיע לכיכר פלאזה דה ארמאס שבלב העיר, במקום בו עמד בעבר ארמונו של מלך האינקה. לצד הכיכר נמצאת הקתדרלה של קוסקו, אשר נבנתה במאות ה-15 וה-16 בסגנון בארוקי, כנסייה נוספת בשם לה קומפניה ומבנים קולוניאליים נוספים אותם נראה. בהמשך היום נסייר בעמק ה-Urubamba (העמק הקדוש) המצוי כ-20 ק"מ צפונית לקוסקו. העמק הקדוש היה מיושב על ידי בני האינקה בתקופה שבין המאה ה-11 למאה ה-15 לספירה ומכיל כיום מספר אתרים ארכיאולוגיים מעניינים אשר אותם נראה בטיולינו. האתר הראשון בו נבקר יהיה מקדש האינקה העתיק קנקו (Kenko ) אשר ככל הנראה שימש לפולחנים וטקסים אליליים קדומים, ונראה גם מתקן אבן עתיק שסייע לבני האינקה לחזות את עונות השנה ובהתאם לכך לדעת מתי לזרוע ומתי לקצור את גידוליהם החקלאיים.

נמשיך למתחם נוסף בשם טמבומצ'אי ((Tambomachay אשר מעבר להיותו אתר ארכאולוגי חשוב ומרשים, הוא ממוקם באזור חורשת טבע יפה עם מפלי מים ומעיין פסטורלי, ובדרך אליו נוכל לראות כפריים מקומיים המוכרים את מרכולתם.
נסיים את הסיור באתר פוקה פוקארה (Puca Pucara) המהווה מעין מבוך בתוך מבצר, הבנוי גבוה על גבעה, עשוי אבן אדומה ושימש בעבר כתחנת מכס מקומית.
ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

יום 4│28/03 – קוסקו – פיסאק – אויינטייטמבו – אגואס קליינטס

הבוקר ניסע כ-30 ק"מ לביקור בעיירה הקטנה פיסאק. נשוטט בשוק הצבעוני והססגוני של העיירה וכמו המקומיים הרבים המגיעים לכאן לערוך את קניותיהם, נוכל למצוא תיקי עור, מפות תחרה, כלי קרמיקה, סוודרים העשויים מצמר אלפקה ומוצרי הלבשה ומזון נוספים.
בהמשך, נבקר בכפר העתיק אויינטאיטמבו אשר שימש בתקופת האינקה כמרכז אדמיניסטרטיבי ושמר על צביונו המסורתי. נבקר במקדש השמש האינקאי המשקיף על הכפר. ארוחת צהריים תוגש במסעדה מקומית ולאחריה נצא מתחנת הרכבת בנסיעה לאורך נהר האורובמבה עד הגיענו לעיירה אגואס קלייטנס, אשר למרגלות המאצ'ו פיצ'ו. ארוחת ערב ולינה במקום.

יום 5│29/03 –אגואס קליינטס – מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

היום נגיע לשיאו של הטיול ! נעפיל עם האוטובוס בשביל המתפתל העולה אל מאצ'ו פיצ'ו – העיר האבודה של האינקה. אתר מרשים זה הבנוי על שלוחה הררית מבודדת התגלה מחדש בשנת 1911 על ידי הארכיאולוג והחוקר האמריקאי חירם בינגהם ומאז הפך לאחד הסמלים הידועים ביותר באמריקה הלטינית ובעולם כולו. נסייר בין המקדשים, המחסנים ובתי האתר שהשתמרו בצורה מעולה ולמעשה שופכים אור על תרבותם, מנהגיהם וכישרון הבנייה הייחודי של בני האינקה.
נערוך גם תצפיות מרהיבות מנקודות שונות באתר מרשים זה.
בתום הסיור המרתק נרד לארוחת צהריים מאוחרת בעיירה אגואס קליינטס ומשם באמצעות הרכבת ניסע חזרה לקוסקו .
לינה במלוננו בקוסקו.

יום 6│30/03 – קוסקו – לימה – קיטו (אקוודור)

בשעות הבוקר נגיע לשדה התעופה בקוסקו ונטוס ללימה ומשם בטיסת המשך נטוס לקיטו בירת אקוודור המשתרעת על פני מספר גבעות בגובה 2,850 מטר מעל פני האדמה והנחשבת לאחת הערים הגבוהות בעולם. העיר נוסדה בשנת 1534 ומהווה את בירתה של אקוודור מאז עצמאותה ב-1,822. נצא לסיור פנורמי הכולל תצפית יפה על העיר מגבעת פנסיו (Panecillo) עליה מתנוסס פסלה המפורסם של "הבתולה מקיטו".
ארוחת ערב ולינה במלוננו בקיטו.

יום 7│31/03 – קיטו – מעיינות פאפלקטה – יער הגשם באמזונס (אזור טאנה)

ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נצא לסיור בעיר העתיקה של קיטו אשר במרכזה כיכר העצמאות על מבניה הקולוניאליים הנהדרים שהשתמרו בצורה מצוינת והוכרזו "אתרי מורשת עולמית" ע"י אונסק"ו. נראה את ארמון קרונדלט, הקתדרלה הגדולה, הכנסיות הבארוקיות היפהפיות, כנסיית סן פרנסיסקו, והשוק המקומי. בהמשך היום נעצור לרחצה במעיינות החמים בפאפאלקטה ומשם ניסע ליער הגשם האמזוני של אקוודור.
ארוחת ערב ולינה בלודג' ציורי הממוקם באזור נהר הנאפו, אחד מיובליו הגדולים של נהר האמזונס.

יום 8 │01/04 – יער הגשם באמזונס

ארוחת בוקר תוגש בלודג' ולאחר מכן נצא לפעילויות חווייתיות ביער הגשם. נטייל רגלית ונשוט בסירות קאנו במעמקי הג'ונגל. נכיר את עולם החי והצומח, נתוודע לצמחי מרפא. נפגוש בקהילות מקומיות משבט הקיצ'ואה ונוכל אף להיחשף לתרבותם ומנהגיהם.
ארוחת צהריים תוגש במהלך הסיור. בהמשך היום נבקר במרכז הצלה לחיות בר ולאחר מכן נסייר באחד הכפרים בו יקבלו את פנינו להקת קופים אשר "אומצו" על ידי הכפריים.
בתום הסיור נשוב ללודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 9│02/04 – אזור טאנה – בניוס דה אגווה סנטה

ניפרד מאזור יער הגשם של האמזונס וניסע לעיירה הציורית בניוס הנמצאת בגובה של 1,800 מטר ולמרגלות הר הגעש טונגורהואה הממוקם בפאתי יער הגשם. העיר ידועה במעיינות החמים שלה ובמפלי המים אשר בסביבתה. נסייר במפל Pailon de Diablo, נחצה את הקניון ב- Tarabita ונשוטט בעיירה הציורית היפה.
ארוחת ערב ולינה בבניוס.

יום 10│03/04 – בניוס דה אגווה סנטה – שמורת הר הגעש קוטופאקסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לטיול בשמורת הר הגעש קוטופקסי, אחד מהרי הגעש מכוסי השלג הגבוהים בעולם! "מבול של אש" בשפת הקצו'אה או "כס מלכות הירח" בשפת הילידים המקומיים.
ההר נראה היטב מקיטו ונחשב כמקום קדוש, מקום מושב האלים. נעפיל עם האוטובוס לגובה של כ-4,200 מטר ונלך בנוף טונדרה ייחודי עם סיכוי לראות סוסי בר ואולי גם קונדור. נטייל ללגונה יפה בגובה 4,500 מטר ונהנה מתצפיות על פסגתו של ההר ומנוף גבהים ייחודי.
בתום סיורנו ניסע לארוחת ערב ולינה בהסיינדה פאפאגיו – אחוזה קולוניאלית ציורית שהוסבה למלון.

יום 11│04/04 – אוטבלו – קויקוצ'ה – קוטוקאצ'י – פואמבו

אחד הימים היפים לפנינו. ניפרד מאזור קוטופקסי וניסע לבקר בשוק של אוטבלו (Otavalo) , אחד היפים, הגדולים והציוריים ביותר בדרום אמריקה. נטייל בין הדוכנים העמוסים ונקבל הסברים על עבודות היד האופייניות לאקוודור. זה המקום להצטייד במיטב המזכרות המיוצרות באקוודור ממוצרי טקסטיל ועד תכשיטים, פסלים, תמונות ותבלינים ובקיצור חגיגה לעיניים. המעוניינים יוכלו להתנסות באוכל מקומי באחת המסעדות המקומיות בשוק.

בתום הסיור בעיירה נמשיך ללגונה קויקוצ'ה שפירושה בשפת הקיצו'אה "לגונת השרקנים". הלגונה נקראת כך עקב דמיונו של האי שנוצר במרכז הלגונה, לזה של שרקן, שהוא מרכיב חשוב בתזונה המקומית, עקב יכולתו להתרבות מהר והסתפקותו במזון צנוע. הלגונה הינה שמורת טבע מעניינת ויפה המורכבת מימה ושביל הררי המקיף אותה בלב צמחיה טבעית ומגוונת. נערוך תצפיות על הימה ולאחר מכן ניסע לעיירה הציורית קוטוקאצ'י – בירת תעשיית העור של אקוודור. נסייר ברחובות העיירה ונוכל לקנות מוצרי עור שונים באיכות טובה.
בתום הסיור ניסע לארוחת ערב ולינה במלון בפואמבו (אזור הסמוך לשדה התעופה בקיטו).

יום 12 │05/04 – טיסה לבלטרה באיי הגלאפגוס – האי סנטה קרוז

בשעות הבוקר נטוס משדה התעופה בקיטו לאי בלטרה שבקבוצת איי גלאפגוס. איים אלו מהווים את המודל החשוב ביותר עליו מבוססת תורת האבולוציה של דארווין. האיים מהווים בית גידול מדהים למינים ייחודיים של בעלי חיים יבשתיים וימיים. לאחר הנחיתה ,נעלה על האוטובוס ונגיע לאי סנטה קרוז הנחשב לשני בגודלו באיי הגלאפגוס .האי עשיר במגוון גדול של בעלי חיים וצמחים ייחודיים ואנדמיים. נעפיל לרמות הגבוהות של האי ונראה מקרוב את צבי הגלאפגוס הענקיים והמרשימים שעל שמם נקראת קבוצת האיים. בהמשך, נעבור בתעלה מוארת החושפת תצורות לבה שנוצרו כתוצאה מתהליכים געשיים שהתרחשו בסנטה קרוז בימי קדם.
בתום הסיור ניסע לארוחת ערב ולינה במלוננו בעיר פוארטו איורה שבאי סנטה קרוז.

יום 13│06/04 – האי איזבלה

הבוקר נשכים קום ונגיע למזח באי סנטה קרוז. נעלה על ספינת מנוע ציבורית שתוביל אותנו לאי איזבלה הנחשב לאי הגדול ביותר בגלאפגוס. אי ענק זה מורכב מחמישה הרי געש ש"התאחו" הינו גן עדן לחובבי הגיאולוגיה ובעלי חיים כאחד. בסיורינו באי איזבלה נתרשם מהמבנה הגיאולוגי הדרמטי, המרשים והמיוחד של האזור וכן ממגוון גדול של בעלי חיים ובהם קורמורן חסר כנפיים, פינגווינים, צבי ים ירוקים, אריות ים, נחשי ים ועוד.
בתום הסיור נתמקם במלוננו באי איזבלה לארוחת ערב ולינה.

יום 14│07/04 – איי לאס טינטורארס

היום נבלה ב-לאס טינטורארס המהווה שרשרת של איים קטנים המרובים במפרצונים וחופים יפים ומוסתרים הממוקמים בפוארטו וילאמיל שבאי איזבלה. בסיורינו נראה את פינגווין הגלאפגוס המקומי צבי ים, אריות ים, כרישי שונית ועופות מים. בתום הסיור ניסע למזח שבאי איזבלה ומשם נפליג לאי סנטה קרוז.
ארוחת ערב ולינה במלוננו בסנטה קרוז.

יום 15│08/04 – האי צפון סיימור

הבוקר נפליג לאי הקטן צפון סיימור (1.9 קמ"ר) המאופיין בצמחייה נמוכה ועם עושר רב של בעלי חיים. נעגון ונצא לסיור רגלי במהלכו נוכל לראות איגואנות יבשתיות, אריות ים ,עופות מים, סולה כחולת רגליים וזכרי פריגטה הבולטים למרחקים בזכות הזפק האדום אותו הם מנפחים כדי להרשים את הנקבות.
בתום הסיור נשוב למלון באי סנטה קרוז.

יום 16│09/04 – פוארטו איורה (סנטה קרוז) – בלטרה – גואייקיל – אמסטרדם

הבוקר נצא לעיירה פוארטו איורה נחתום את טיולנו היפה בביקור קצר בתחנת המחקר המדעית ע"ש צ'רלס דארווין. נראה את מרכז הרבייה לצבי הגלאפגוס ונשמע אודות פעילויות השימור והמחקר בהן עוסקת התחנה – הסבר שיתן משמעות נוספת ומסכמת לסיורינו באיי הגלאפגוס.
משם ניסע לשדה התעופה בבלטרה ונטוס לגואייקיל, ונמשיך בטיסת ערב לאמסטרדם.

יום 17│10/04 – אמסטרדם –טיסה לתל אביב

עם ההגעה לאמסטרדם ובהתאם לשעת הנחיתה נצא בתחבורה ציבורית לגיחה למרכז העיר. אחה"צ נתייצב בשדה התעופה לקראת הטיסה לתל אביב.

נחיתה באור ליום ה-18 של הטיול, 11/4.

אתרים מרכזיים ואטרקציות בטיול "תרבּוּתוּ" לפרו,אקוודור ואיי הגאלפגוס:

• סיור בעיר לימה, בירתה של פרו כולל ביקור במוזיאון הזהב
• סיור בקוסקו הנחשבת לעיר העתיקה ביותר ביבשת אמריקה
• סיור במקדשי האינקה המרהיבים שבעמק האורובמבה הקדוש
• ביקור בשוק הצבעוני והססגוני בעיירה פיסאק
• סיור במאצ'ו פיצ'ו – העיר האבודה והמסתורית של תרבות האינקה
• סיור בעיר קיטו, בירתה של אקוודור
• כניסה למעיינות החמים של פאפלקטה
• לינה באקו לודג', סיורים רגליים ,שייט קאנו ופעילויות ביער הגשם האמזוני
• סיור בעיירה הציורית בניוס כולל מפל המים Pailon De Diablo
• סיור בשמורת הר הגעש קוטופאקסי ולינה בהסיינדה – אחוזה קולוניאלית ציורית
• ביקור בשוק הציורי והצבעוני של אוטבלו ,אחד השווקים המפורסמים בדרום אמריקה
• סיור ללגונה קויקוצ'ה ולכפר קוטוקאצ'י –מרכז תעשיית העור של אקוודור
• סיורים מרהיבים באיי הגלאפגוס : האי סנטה קרוז, האי איזבלה,איי טינטורארס והאי צפון סיימור
• ביקור בתחנת המחקר המדעית ע"ש צ'רלס דארווין באי סנטה קרוז

מחירים בדולרים לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי* מדריך      
 25.03.19  10.04.19    7,995 $ אברהם תש"ח       
 תוספת יחיד בחדר      1,460 $        

**אין כפל מבצעים והנחות

 

המחיר כולל:
• טיסות בחברת Air Franceבמסלול ת"א -אמסטרדם -לימה // גואייקיל-אמסטרדם-ת"א
• 2 טיסות פנים בפרו במסלול לימה -קוסקו – לימה
• טיסה בין ארצית אחת במסלול לימה –קיטו
• 2 טיסות פנים באקוודור במסלול: קיטו – בלטרה (גלאפגוס) וכן בלטרה – גואייקיל
• 15 לילות בטיול במלונות ובלודג' בדרגת תיירות טובה ע"ב חצי פנסיון (בוקר-ערב / בוקר-צהריים)
• כניסות לכל האתרים והאטרקציות בהתאם לתוכנית
• אוטובוס צמוד וממוזג לביצוע הטיולים בהתאם לתוכנית
• נסיעה ברכבת (הלוך ושוב) לאגואס קליאנטס שלמרגלות אתר המאצ'ו-פיצ'ו
• הפלגות במעבורות ובספינות בין איי הגלאפגוס
• מדריך ישראלי מצוות תרבותו המומחה לפרו ,אקוודור ואיי הגלאפגוס
• מדריכים מקומיים דובר אנגלית בהתאם לנדרש
• ציוד צלילה בגלאפגוס הכולל שנורקל, מסכה וסנפירים
• מס Ingala בכניסה לאיי הגלפגוס
• טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהגים ומדריכים מקומיים בלבד)
• מפגש קבוצה כשבוע ימים לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• דמי כניסה לשמורת איי הגלאפגוס,כ- 100 $ למשתתף
• מיסי נמל המשולמים במקום (במידה ויחולו)
• טיפ למדריך הישראלי
• דמי סבלות בבתי המלון
• הוצאות בעלות אופי אישי, ביטוחים וכן שתיה וארוחות שאינן כלולות בתוכנית

הערות:
1. חיסונים – יש לפנות למרפאות המטיילים בלשכת הבריאות המחוזית.
2. ההפלגות במעבורות ובספינות בין איי הגלאפגוס אינן פרטיות אלא ציבוריות.
3. ביום הטיול האחרון (09/04) נציע ארוחת בוקר בלבד. ארוחות נוספות תינתנה בטיסות ואילו אחרות ברכישה עצמאית.
4. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול, בסדר הימים ובבתי המלון עקב אילוצים
   מקומיים, אקלימיים, תעופתיים, מעברי גבול, כוח עליון ואחרים אשר אינן תלויים בחברתנו.

תנאי תשלום ודמי ביטול:
* דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.
* אין כפל מבצעים והנחות

דמי ביטול
ביטול עד 97 ימי עסקים* לפני היציאה: ללא חיוב.
פחות מ- 97 ימים לפני היציאה ועד 67 ימים לפני היציאה: 30% ממחיר הטיול.
פחות מ- 67 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה: 50% ממחיר הטיול.
פחות מ- 30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה: 65% ממחיר הטיול.
פחות מ- 15 ימים לפני מועד היציאה לטיול: 80% ממחיר הטיול.
פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
*הערה: בהגדרה ימי עסקים, הכוונה לימים שאינם שישי, שבת, ערבי חג וחג.
ביטול קרוז ע"י נוסע אחד מתוך שניים בחדר הינו כביטול כל החדר אלא אם התחייב הנוסע השני לתוספת תשלום של יחיד בחדר.