yes

פסח ביפן בתקופת פריחת הדובדבן – טיול ושייט

פסח ביפן בתקופת פריחת הדובדבן - טיול ושייט

קוד טיול: 0402-TCJA 

משך הטיול/קרוז: 20/21 ימים
(18 לילות, כולל 9 לילות שייט)

יציאה: 2 באפריל 2020
חזרה:  21/22 באפריל

אוניה: Diamond Princess

מדינות: יפן, קוריאה הדרומית

מסלול: אוסקה, הירושימה, קיוטו, נארה, יאוטסו, טקייאמה, שירקאווה גו, מאצומוטו, פוג’י, הקונה, טוקיו, ניקו, קמקורה, יוקוהמה, בוסאן (דרום קוריאה), סאקאיימינאטו, טסורוגה, קנאזאווה, ניגאטה, סאקאטה, טוקיו

סגנון: טיול מתגלגל /קרוז מאורגן

 

יתרונות בלעדיים ודגשים מיוחדים

  • אין טיול דומה לזה. החלק היבשתי של הטיול אינו מסתפק בקיוטו וטוקיו אלא מבקר בלעדית בהירושימה שהיא אחד המפתחות להבנת יפן המודרנית.
  • אופי הטיול בנוי כך שהמטייל לראשונה ביפן, לא יחסר מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומחייה בעידן המודרני, אך יעשה זאת בשילוב של טיול יבשתי נינוח ויסודי משולב בקרוז.

  • מלונות על בסיס חצי פנסיון במרכז הערים הגדולות, ארוחות בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.

  • טיסות קתאי פסיפיק דרך הונג קונג

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

טיול ליפן הוא מסע אל זהות תרבותית הנבדלת משאר עמי אסיה. ברצותם, נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבותיות, וברצותם מסתגרים בבידוד מזהיר. תנועת המטוטלת בין פתיחות להסתגרות הפכו את יפן לאומה בעלת צביון ייחודי משלה – מצד אחד, אומה פרגמטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים, ומצד שני, אומה נוקשה ושמרנית, אשר שומרת בקנאות על מסורתה. זהו קוד יפני שקשה לפצח אלא אם כן אתה מתכנן טיול עם מסלול והדרכה, שיתכוונו לכך.

אחד ההסברים המעניינים על התפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה מפיו של פרופ’ אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. “אוכלוסיית יפן” הוא אמר, “מונה כ- 40% מאוכלוסיית ארה”ב . כעת דמיינו את 40% מהאוכלוסייה המתגוררת בארה”ב, מצטופפת על שטח בגודל של פנסילבניה!

אם תרצו, “סיר הלחץ” הזה והבידוד לאורך מאות שנם מהעולם החיצון, הם המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו פתרונות רב מימדיים בתרבות, דתות, אורח חיים, הרגלי הגיינה, נימוס וכבוד הדדי ועוד ועוד.
אם אתם באמת מעוניינים לחדור לליבה של יפן, ולא רק לטייל בקיוטו ובטוקיו, אין ספק שהטיול&קרוז שלנו הוא דרך טובה לעשות זאת.

הטיול שלנו קורה בתקופת פריחת הדובדבן, שהיא חגיגה של הטבע משולבת עמוק בתוך התרבות והדתות של יפן לדורותיה.

יום 1 | תל אביב – אוסקה
פגישה בנתב”ג וטיסת אחה”צ בטיסת קתאי דרך הונג קונג לאוסקה. את הלילה נבלה במטוס.

יום 2 | אוסקה, הירושימה
לאחר הנחיתה בנמל התעופה של אוסקה, קנסאי, שנבנה על אי מלאכותי בלב ים, נצא לדרך אל הירושימה בשינקנסן רכבת הבולט המהירה. הירושימה נודעה ברחבי העולם בזכות הפצצה הגרעינית הראשונה שהוטלה ב-6 באוגוסט 1945. כוחה ההרסני של הפצצה היה עצום וחיסל כמעט כל דבר ברדיוס של שני קילומטר. לאחר המלחמה נעשו מאמצים רבים לבנייה מחדש של העיר ותחזיות שהעיר לא תהיה ראויה למגורים הוכחו ככוזבות. אתרי מורשת היסטורית של הירושימה, כמו טירת הירושימה והגן של שוקקין שוחזרו ובמרכז העיר נבנה פארק גדול ונתן שם שישקף את שאיפותיה של העיר שנולדה מחדש – פארק זיכרון השלום.
לינה: הירושימה.
ארוחות: ארוחת ערב.

יום 3 | הירושימה – קיוטו
ניסע אל המעגן ממנו נצא בשייט אל האי מיאג’ימה, אחד האתרים המפורסמים ביפן. זהו אי רומנטי והיסטורי, שבו ממוקמים מקדשים ומונומנטים היסטוריים רבים וביניהם מקדש איצוקושימה יחד עם יער הבתולה של הר מיסאן ושער ה”טוריי” האייקוני, המקבל את האורחים המגיעים במעבורת מהחוף הנגדי. באי זה קיימת הרמוניה בין מקדשים נפלאים ומיוחדים, בתים עתיקים, תופעות של גאות ושפל ואווירה מיוחדת ומיסטית. נסייר באי ונגיע לסיור במקדש היפהפה איצוקושימה (Itsukushima), המקדש הצף שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע”י אונסקו. המקדש ידוע ברחבי העולם בזכות שער הטוריי הצף שלו, המופיע כסמל של יפן בפרסומים רבים. המקדש בן 1,400 השנים מוגדר כאתר מורשת עולמית ממוקם בתוך מפרץ קטן, בעוד שער ה”טוריי” ממוקם מולו בתוך הים. עם סיום הסיור נחזור בשייט אל המעגן המקומי וממנו חזרה להירושימה לסיור במוזיאון השלום. המוזיאון סוקר את ההיסטוריה של הירושימה ואת הופעת הפצצה הגרעינית. ההתמקדות העיקרית שלו היא על אירועי אוגוסט 6 – הפלת הפצצה ותוצאותיה בסבל האנושי. נבקר גם במתחם פארק השלום, בו היה מרכז הפיצוץ האטומי שהביא לסיום מלחמת העולם. ארבע שנים לאחר הפצצה, הוחלט כי האזור לא יפותח מחדש אלא יוקדש למתקני הנצחה. בהמשך העברה לתחנת הרכבת ונסיעה ברכבת המהירה לקיוטו. עם ההגעה נבקר בגיון (Gion), פרבר של קיוטו המפורסם ביותר בגיישות שבו, המשופע בחנויות, מסעדות ובתי תה שבו geiko (ניב קיוטו לגיישה) ומאיקו (גיישות חניכות) שתפקידן לבדר את באי המועדונים. העברה למלון.
לינה: קיוטו.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 4 | נארה, קיוטו
עם בוקר נצא אל נארה (Nara), כשעה נסיעה מקיוטו. נארה, בירת הקבע הראשונה של יפן, איבדה את תוארה לאחר 76 שנים בלבד לנגאוקה (Nagaoka). הדבר קרה כאשר ההשפעה והשאיפות הפוליטיות של המנזרים הבודהיסטים רבי העוצמה של העיר גדלו והפכו להיות איום רציני על הממשלה. בשל עברה כבירה, היא נותרה עם אוצרות היסטוריים רבים, כולל כמה מהמקדשים העתיקים והגדולים ביותר ביפן. נבקר בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נמשיך למקדש טודאיג’י (Todai Ji) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נחזור לקיוטו נצא לסיור מודרך אותו נתחיל בגן האבנים המפורסם במקדש ריואנג’י (Ryonanji), בו היו הסמוראים עושים תרגילי מדיטציה בטרם צאתם לקרב. במקום נמצא גם אחד מגני הסלעים המפורסם בעולם, 15 הסלעים שבו מסודרים באופן כזה שלא ניתן לראות את כולם מנקודה אחת.
נמשיך ונבקר במקדש המוזהב (Kinkaku-ji) שנבנה במאה ה- 14 והוא בעל 3 קומות כאשר שתי העליונות מצופות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול והשתקפות הבבואה שלו במים התכולים היא מראה מרהיב. נמשיך ונבקר בטירת ניג’ו (Nijo) עוצרת הנשימה, שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים טוגאוורה ושימשה גם כארמון המגורים שלו. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים, רצפת עץ שמגיבה בקול חריקה צייצני לכל פסיעה כדי לגלות פולשים, פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים והיא מוקפת גן נאה שבמרכזו מפל. נסיים את היום במרכז קהילת בית שלום (קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל) ונזכה לקבלת פנים מסורתית. הביקור בבית שלום מותנה בקבלת האישורים המתאימים.
לינה: קיוטו.
ארוחות: בוקר, ערב

יום 5 | קיוטו – יאוטסו – טקאיימה
לפני שנפרד מקיוטו נבקר במקדש קיומיזו (Kiyomizu), אחד המקדשים המפורסמים ביותר ביפן, שהתווסף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. המקום ידוע בעיקר בשל בימת העץ שלו, הבולטת מהאולם המרכזי שלה ונמצאת 13 מטר מעל הגבעה שמתחתיה. הבימה מעניקה למבקרים נוף מרהיב של יער עצי דובדבן ואדר, המתפרצים מתחתיה בים של צבע באביב ובסתיו, על רקע קיוטו העיר. נמשיך ליאוטסו נבקר במוזיאון לכבודו של חסיד אומות עולם היפני – סמפו סוגיארה, שהציל יהודים רבים במלחמת העולם השנייה. משם בנסיעה לעבר הרי האלפים היפניים, עד שנגיע לטקאיימה, השוכנת בצפון האזור ההררי גיפו (Gifu).
לינה: טקאיימה.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 6 | טקאיימה – שירקאווה גו
טקאיימה – עיירה עתיקה שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה מפורסמת בזכות הרובע ההיסטורי סאנו-מאצ’י (Sanno-machi) ובפסטיבל הנחשב כאחד הפסטיבלים היפים ביותר ביפן. פעמיים בשנה, באביב בסתיו, נערך אחד הפסטיבלים הגדולים של יפן ובמהלך הפסטיבל מתקיים מצעד של עגלות מעוטרות. חלק מהעגלות מעוטרות במה שנקרא קאראקורי – בובות מתוחכמות המסוגלות לנוע ולרקוד. בימים רגילים, שמורות המרכבות במוזיאון ב-יטאי קאיקן Yatai Kaikan)).
הבוקר נשכים קום ולאחר ארוחת הבוקר נבקר בשוק האיכרים. מדי בוקר מתקיים שוק של איכרים, חקלאים מקומיים ובעלי מלאכה המוכרים את מעשה ידיהם. נבקר גם ברובע ההיסטורי, המורכב משלושה רחובות בלב העיר העתיקה של טאקאיאמה, שנשתמרה יפה עם בניינים רבים ורחובות שלמים של בתים מתקופת אדו (1600-1868), כאשר העיר שגשגה כעיר אמידה של סוחרים.
משם נצא אל הכפר שירקאווה גו(Shirakawa Go) ,כפר מסורתי קסום, שלו וציורי על בתיו בעלי גגות הקש המחודדים ואשר הוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתי העץ בנויים בסגנון ייחודי ובאחד הבתים הללו, הנקראים Wada House אף נבקר. זהו ביתה לשעבר של משפחת וואדה, בעלת החווה הגדולה באזור ואחת המשפחות העשירות.
בימינו משמש הבית כמוזיאון ציבורי, המאפשר למבקרים להתרשם מקרוב מאורח חיי האיכרים היפניים אשר חלקם שומרים על מנהגיהם עד היום, נחזור למלון.
לינה: טקאיימה.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 7 | מאצומוטו – פוג’י – הקונה
נמשיך בנסיעה אל מאצומוטו, השוכנת במרכז אזור נאגאנו ומהווה שער אל נתיבי הטיפוס של האלפים הצפוניים. האטרקציה המרכזית היא הטירה המקורית העתיקה ביותר ביפן, ומכונה טירת העורב (Crow Castle), בגלל צבעה הכהה. הטירה היא אחת מ- 12 הטירות המקוריות שנותרו בכל יפן. המבנה הושלם בסביבות 1594 תחת שלטונו של השליט המקומי והוא המבנה בעל שש הקומות העתיק ביותר. הצבע הכהה היה לכבודו של שליט יפן של אז שגם טירתו באוסקה עוצבה בחזית החיצונית כהה. הטירה בעלת שש הקומות עדיין שומרת על מבנה העץ המקורי שלה. נערוך סיור בטירה.
מכאן נעשה את דרכנו להר פוג’י, סימלה האייקוני של יפן והגבוה מבין הריה (3,776 מ’), המהווה מוקד משיכה לתיירים וליפנים כאחד. נעצור לביקור במרכז המבקרים, למרגלותיו של ההר. נמשיך להקונה (Hakone), שם גם נמצא המוזיאון לפיסול מודרני המרשים מסוגו בעולם ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי הנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בכל השטח מפוזרות יצירות פיסוליות של מיטב האומנים: חלק מהיצירות המפורסמות הן של- Henry Moor, Greco, Medardo Rosso. במתחם המוזיאון הפתוח משולבות גלריות, בתי קפה ופביליון פיקאסו המציג כ- 300 מיצירותיו של פיקאסו.
העברה לבית המלון וארוחת ערב בעיר.
לינה: הקונה.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 8 | הקונה, טוקיו
נקדיש את הבוקר להשלמת הסיור בעיר הקונה (Hakone), המהווה חלק מהפארק הלאומי “פוג’י-האקונה איזו”, על דרך טוקאידו העתיקה – הכביש הראשי בין טוקיו לקיוטו. הפארק מושך אליו מיליוני תיירים, במרכזו אגם אשי (Ashi) היפהפה הממוקם בתוך לוע הר הגעש. נעלה ברכבל לגובה 1,100 מ’ אל או-ואקודאני (O-Wakudani) – אזור מעיינות חמים, אדים מתפרצים ותופעות וולקניות שיתרחשו לנגד עינינו. עם סיום הביקור, נעשה דרכנו לטוקיו, בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים שהם פאר האדריכלות המודרנית לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה. עם ההגעה נבקר ברובע שינג’וקו – מרכז בילוי נוצץ וססגוני. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונעלה לתצפית מרהיבה על טוקיו מהמגדל העירוני, המתנשא לגובה של 243 מ’. נבקר גם בקאבוקישו, אזור המפורסם בחיי הלילה שבו.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 9 | טוקיו, ניקו
יום של תרבות וטבע לפנינו. טיול לפארק הלאומי ניקו, שמורת טבע הכוללת הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. נבקר בקומפלקס המקדשים המפואר והיפה ביפן – טושוגו, שהוכרז ע”י ארגון אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ובו נמצא המאוזוליאום של השוגון טוקוגאווה לייאסו, מייסד השושלת ואשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. נראה את פסלי שלושת הקופים המפורסמים ונמשיך בדרך הזיגזג (“אירוהא”) המפורסמת אל פסגת ההר לתצפיות על אגם צ’וזנג’י ומפלי קיגון המרהיבים. חזרה לטוקיו.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 10 | קמקורה – יוקוהמה- עליה לאוניה
בבוקר ניסע לקמקורה, מרכז השלטון הצבאי של השוגון הראשון. בעיר כ-80 מקדשים מפוארים אך אנו נבקר בשרידי המקדש שנסחף בצונמי ומה שנותר מהמקדש הוא פסל בודהה ענק מהמאה ה-13 יציקת ברונזה, פלא טכנולוגי לאותה עת. נמשיך ליוקוהמה, שם נעלה לאונייה התענוגות שתהיה בית המלון הצף שלנו בעשרת הימים הבאים.

יום 11 | שייט אל קוריאה
קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה על קוריאה אליה נגיע למחרת.

יום 12 | בוסאן
עם בוקר נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950- 1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן- ¬”סטלינגרד של המזרח”. למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון, לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מכם יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם דרך העיר שהיא סמל, משהו מההיסטוריה והתרבות של המדינה המרתקת הזו. נלמד על מלחמת הצפון והדרום בביקור בבית הקברות של כח האו”ם שהגן על בוסאן במלחמה, נבקר בשוק הדגים שהוקם ע”י נשים, במדרחוב. חזרה לאונייה.

יום 13 | סקאימינטו
המראה המתגלה לעוגנים בנמלה של עיירת הדייגים סקאימיאנטו (Sakaiminato), הוא שילוב של מים, שמים והרים. האזור הוא מקור עשיר לפירות ים המשווקים למסעדות יוקרה ברחבי העולם. במרכז העיירה נבנה מבצר הידוע כמבצר השחור שנבנה בתקופת שושלת טוקוגאווה לפני כ-350 שנה.
סיור החוף שלנו
בביקורנו במקום נראה את מקדש איזומו (Izumu), אחד המקדשים העתיקים ביפן. נבקר בטירת מאצו (Matsu), טירה בת שש קומות ונסיים בפארק הפרחים טוטרי, אחד מגני הפרחים הגדולים ביפן. בתום הסיורים נשוב לאונייה.

יום 14 | טסורוגה
טסורוגה Tsuruga)) ידועה בכל יפן באומנות הלכה והנייר היפני המיוחד, באזור של עצי אורן הידועים בצבעם העז ובפינות החמד הפזורות ברחבי העיר .
סיור החוף שלנו
בביקורנו במקום נראה את מוזיאון ההומניות לכבודם של התושבים היפנים שעזרו לפליטים יהודים שהגיעו ליפן בעזרתו של קונסול יפן. נמשיך ונבקר בסדנאות האומנים לעבודות יד ונתרשם מהיכולת הטכנית והביצוע המושלם של האמנים במגוון תחומים. נמשיך לאחד משווקי הדגים הגדולים ביפן סאקאנה מאצי. נסיים במחסני האבן העתיקים שנבנו בשנת 1905 ושופצו לאחרונה והפכו למרכז מבקרים סואן.

יום 15 | קנאזאווה
אגדה בה מסופר על איכר שחיפש תפוחי אדמה בביצות האזור, אך תחת זאת מצא באדמה פיסות זהב, העניקה לעיר את שמה – קאנזאווה – “ביצת זהב”. העיר שהייתה בעבר נחלתו של שבט מאדה (Maeda) עתיר העוצמה, צמחה לעיר עם הישגים תרבותיים גדולים, לא פחותים מקיוטו ו-אדו, טוקיו של היום. במהלך מלחמת העולם 2, פסחו עליה ההתקפות האוויריות והיא נשתמרה להפליא. כך, בדומה לקיוטו, הפכה עבור המקומיים ליעד עם נופך “נוסטלגי” המזכיר את ליפנים את שורשיהם.
העיר מפורסמת בממתקים המעוצבים והטעימים, רובעיה המשומרים, תרבות הסמוראים ואומנויות יד בראשן עבודות מעלי זהב.
סיור החוף שלנו
עם העגינה, נצא לאטרקציה הייחודית ביותר של העיר- גן קנרוקואן (Kenrokuen), הנחשב בצדק כאחד מ-“שלושת הגנים היפים ביותר ביפן”. הביקור בגן יאפשר לנו להבין את עיקרון ששת המרכיבים של גן יפני מושלם: מרחב, פרטיות, מלאכותיות, עתיקות, שפע מים ונוף רחב. איך כל אלו מתיישמים בשטח עם גשרונים, אבנים, עצים ופרחים, מים, בתי תה ובהרמוניה מושלמת, יהיה מסקרן לגלות. מהגן נפנה לעוד אתר בולט של קאנזאווה – רובע נגמאצ’י (Nagamachi). לא ניתן לפצח את הקוד היפני מבלי להבין את משקלם של הסמוראים בהיסטוריה ובתרבות שלהם. השכונה שהשתמרה יפה, מספקת לנו הצצה לחלק החשוב הזה בעברה של יפן. נסייר ברובע המיוחד הזה עליו אומרים כי ניתן לדמיין את הסמוראים מסתובבים ברחובות בקימונו המתנפנף שלהם עם החרבות המשתלשלות לאורך הירך. חזרה לאנייה

יום 16 | ניגאטה
את היום נקדיש לשלושת אייקוני התרבות של יפן: הים, הסאקה והסאקורה. אזור ניגאטה (Nigata) ממוקם לאורך החוף של ים יפן באזור של צ’ובו. היא מפורסמת בזכות האורז האיכותי שלה, נופים יפים של חוף והרים, סקי בחורף ומרחצאות חמים סביב כל השנה.
עוד אטרקציה, החשובה מאד לנושא המלווה את הטיול שלנו, היא העובדה כי בשל המיקום הגיאוגרפי של ניגאטה, היא נהנית מתקופה ארוכה של פריחת הדובדבן (Sakura), הנמשכת באזור יותר מחודש אחד, דבר נדיר ביפן.
סיור החוף שלנו
במדינת איים שבה הים ונגזריו הם בחשיבות עליונה, ראוי לפתוח את היום בביקור באקווריום של נייאג’ה (Marinepia Nihonkai) עם כ- 500 סוגים ו- 20,000 פריטים של דגים ויצורי הים בתצוגה, זהו אחד משלושת האקווריומים הבולטים ביותר במדינה. האקווריום מציג צורות חיים ימיות גם מרחבי העולם אבל בדגש על ים יפן המחבר אותה לקוריאה ורוסיה. המבקרים יכולים לראות מינים בסכנת הכחדה כגון לוטרות הים, אריות ים באיקל, ופינגוויניי הומבולט. ייחודו העולמי של האקווריום הוא הדגש על מגוון של תערוכות אינטראקטיביות שבהן המבקרים יכולים לגעת ולחקור חלק מיצורי הים המוצגים. במידה ויתאפשר נצפה באחת מהתצוגות של האכלת אריות ים, תהלוכת פינגווינים ומופעי להטוטי דולפינים.
סאקה הוא משקה האלכוהול הלאומי של יפן וכל טיול בה ללא ביקור במזקקת השרף המופק מהאורז, אינו שלם. לא מדובר רק במשקה אלא באייקון סביבו הוקמה תרבות שלמה של מנהגים, כלים וסטנדרטים של איכות. המזקקה בה נבקר פועלת מאז 1767 והיא עדיין משתמשת בדרך המסורתית של בישול הסאקה. במילים אחרות, רק במרכיבים טבעיים וללא אלכוהול מלאכותי. נלמד מקרוב את ההיסטוריה של הסאקה, המתקנים והכלים המשמשים לייצורו.ובלי סאקורה אי אפשר. במשך היום, נעבור בדרך בה ניטעו יותר מ- 4,000 עצי דובדבן. מראה מרהיב!

יום 17 | סאקאטה
סאקאטה (Sakata), עיר עם אופי מסורתי, מרכזו של שבט אונמה. שבט זה יצר עושר רב באזור והיה בעל הקרקעות הגדול ביותר ביפן. השבט האנרגטי פיתח את מקורות המים בנה דרכים ואירגן אדמיניסטרציה מעולה בנה בתים אשר חלקם שרד למרות השריפות הרבות שפקדו את העיר. נקודות העניין בה מתגלות למבקר טיפין טיפין, אך האוכל המיוחד והמבנים המסורתיים ידועים בכל רחבי יפן .
סיור החוף שלנו
נתחיל את ביקורנו בתצפית מפארק מהיאוריאמה על העיר והחוף. נקודת התצפית הטובה ביותר בעת פריחת הדובדבן כאשר 400 עצים עוטפים את הגבעה. נמשיך אל ביתו של אחד הסוחרים משבט אונמה שכולו הערצה לסגנון הבניה בתקופת אדו. נשלים את ביקורינו באותם מחסנים הבנויים עץ שהצליחו לשרוד את השריפות הרבות והיום הם מרכז תיירותי משגשג.

יום 18 | שייט לעבר טוקיו
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו.

יום 19 | טוקיו
עם בוקר נעגון ביוקוהמה וניסע לטוקיו. נערוך סיור במוזיאון המרתק Edo, המראה את התפתחות העיר לאורך השנים. נבקר ברובע האלקטרוניקה אקיהברה, עם כ-600 חנויות העוסקות בכל מה “שזז” בתחום הזה בעולם וחלקם טרם הגיע לארץ. גם בלי לרכוש שם משהו, האורות הבוהקים באזור והניגונים המתנגנים ברקע הם חוויה “טוקיואית” אותנטית. נחלוף גם בליבה של טוקיו- רובע גינזה היוקרתי ומשם נמשיך לביקור ברובע שינג’וקו – מרכז בילוי נוצץ וססגוני. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונבקר גם בקאבוקישו, אזור המפורסם בחיי הלילה שבו.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

ימים 20/21 | טוקיו – תל אביב
הבוקר נתעורר ליום אחרון של הטיול שלנו. לאחר ארוחת בוקר והתארגנות נערוך תצפית מרהיבה על העיר ממגדל סקאי טרי, המגדל השני בגובהו בעולם (634 מ’ וכפול ממגדל אייפל(. המגדל שהושלם ב- 2012 מאיים על ההגמוניה של אחד מסמליה הוותיקים של בירת יפן – מגדל טוקיו. נגיע לאסקוסה, האזור העתיק של טוקיו ששימש כאזור הבילויים במאות 17-19. נבקר במקדש הבודהיסטי סנסו-ג’י ונראה את פסלה של אלת החסד, קנון. לאחר שנהנה גם משוק נאקאמיסה, ניסע לנמל התעופה נריטה, לטיסה דרך הונג קונג חזרה ארצה.
נחיתה בנתב”ג בלילה שבין יום 20 ו-21.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרהחדר פנימי תוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךהערות
02-04-202021-04-20200סביון עמי--
  

* אין כפל מבצעים הנחות 

 
 
המחיר כולל:
• טיסות בינלאומיות בחברת קתאי פסיפיק (דרך הונג קונג).
• מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק.
• בתי מלון – אכסון למשך 9 לילות בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה עם שירותים צמודים.
• שייט – 9 לילות שייט באניית הפאר DIAMOND PRINCESS.
• כלכלה: באנייה – פנסיון מלא (לא כולל ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף) .
• כלכלה בטיול היבשתי – חצי פנסיון (9 ארוחות ערב) ע”פ הפירוט בתכנית הטיול. הארוחות תוגשנה במסעדות ו/או בבתי המלון.
• סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס צמוד.
• טיולים יבשתיים הכוללים אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים בהתאם לתוכנית.
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית.
• אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
• מדריך ישראלי לאורך כל הטיול הנמנה על צוות “תרבותו” ומומחה ליפן.
• מורה דרך מקומי דובר אנגלית צמוד לקבוצה.
• תשר לנותני שירותים בחו”ל.
• מפגש קבוצה לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען.
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק (מעודכנים ל-1.7.19).
• המחיר נקבע עפ”י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה. היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
• טיפ לצוות האנייה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה ע”פ כללי חב’ השייט).
• תחבורה ציבורית.
• תשר למלווה הישראלי.

הערות
• יש רופא ואחות על האנייה.
• המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי יקבע ביום ההזמנה.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח הזמנים וימי הטיסות ושל האתרים לאורך מסלול הטיול.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחב’ התעופה ו/או חב’ השייט, אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו מקבוצת רימון טיולים – והאחריות היא על חברות התעופה והשייט בלבד.
• שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השיט ובהתאם לקטגוריה שהוזמנה.
• אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להימנע מדמי ביטול עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי. פנו אלינו לקבלת הפניה לסוכן ביטוח.
• יציאת הטיול מותנית במינימום משתתפים.

2019-09-26T09:26:40+00:00