yes

פריחת הדובדבן – טיול משולב קרוז סובב יפן

טיול מאורגן ליפן - טיול משולב קרוז בתקופת פריחת הדובדבן

קוד טיול: 0315-TCJA 
משך הטיול/קרוז: 20/21 ימים
(18 לילות, כולל 9 לילות שייט)
יציאה: מרץ 2022
אוניה: Diamond Princess
מדינות: יפן, קוריאה הדרומית
מסלול: אוסקה, הירושימה, קיוטו, נארה, יאוטסו, טקייאמה, שירקאווה גו, מאצומוטו, פוג’י, טוקיו, ניקו, יוקוהמה, טובה, טקאמצו (קוראשיקי), קוצ’י, מאצויאמה, בוסאן (דר’ קוריאה), שימוזו (הקונה), טוקיו
סגנון: טיול מתגלגל /קרוז מאורגן

 

יתרונות בלעדיים ודגשים מיוחדים

  • אין טיול דומה לזה. החלק היבשתי של הטיול אינו מסתפק בקיוטו וטוקיו אלא מבקר בלעדית בהירושימה שהיא אחד המפתחות להבנת יפן המודרנית.
  • אופי הטיול בנוי כך שהמטייל לראשונה ביפן, לא יחסר מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומחייה בעידן המודרני, אך יעשה זאת בשילוב של טיול יבשתי נינוח ויסודי משולב בקרוז.

  • מלונות על בסיס חצי פנסיון במרכז הערים הגדולות, ארוחות בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.

  • טיסות קתאי פסיפיק דרך הונג קונג

  • מדריך הטיול אברהם תש”ח, חוקר תרבויות ומדריך בכיר

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

טיול ליפן הוא מסע אל זהות תרבותית הנבדלת משאר עמי אסיה. ברצותם, נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבותיות, וברצותם מסתגרים בבידוד מזהיר. תנועת המטוטלת בין פתיחות להסתגרות הפכו את יפן לאומה בעלת צביון ייחודי משלה – מצד אחד, אומה פרגמטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים, ומצד שני, אומה נוקשה ושמרנית, אשר שומרת בקנאות על מסורתה. זהו קוד יפני שקשה לפצח אלא אם כן אתה מתכנן טיול עם מסלול והדרכה, שיתכוונו לכך.

אחד ההסברים המעניינים על התפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה מפיו של פרופ’ אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. “אוכלוסיית יפן” הוא אמר, “מונה כ- 40% מאוכלוסיית ארה”ב . כעת דמיינו את 40% מהאוכלוסייה המתגוררת בארה”ב, מצטופפת על שטח בגודל של פנסילבניה!

אם תרצו, “סיר הלחץ” הזה והבידוד לאורך מאות שנם מהעולם החיצון, הם המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו פתרונות רב מימדיים בתרבות, דתות, אורח חיים, הרגלי הגיינה, נימוס וכבוד הדדי ועוד ועוד.
אם אתם באמת מעוניינים לחדור לליבה של יפן, ולא רק לטייל בקיוטו ובטוקיו, אין ספק שהטיול&קרוז שלנו הוא דרך טובה לעשות זאת.

הטיול שלנו קורה בתקופת פריחת הדובדבן, שהיא חגיגה של הטבע משולבת עמוק בתוך התרבות והדתות של יפן לדורותיה.

יום 1 | תל אביב – אוסקה
פגישה בנתב”ג וטיסת אחה”צ בטיסת קתאי דרך הונג קונג לאוסקה. את הלילה נבלה במטוס.

יום 2 | אוסקה, הירושימה
לאחר הנחיתה בנמל התעופה של אוסקה, קנסאי, שנבנה על אי מלאכותי בלב ים, ניסע להירושימה בשינקנסן רכבת הבולט המהירה, כאתנו תיקי יד בלבד עם הציוד הנחוץ לנו ללילה אחד (המוודות תועברנה בנפרד לקיוטו). הירושימה נודעה ברחבי העולם בזכות הפצצה הגרעינית הראשונה שהוטלה ב-6 באוגוסט 1945. כוחה ההרסני של הפצצה היה עצום וחיסל כמעט כל דבר ברדיוס של שני קילומטר. לאחר המלחמה נעשו מאמצים רבים לבנייה מחדש של העיר ותחזיות שהעיר לא תהיה ראויה למגורים הוכחו ככוזבות. אתרי מורשת היסטורית של הירושימה, כמו טירת הירושימה וגן של שוקקין שוחזרו ובמרכז העיר נבנה פארק גדול ונתן שם שישקף את שאיפותיה של העיר שנולדה מחדש – פארק זיכרון השלום.
לינה: הירושימה.
ארוחות: ארוחת ערב.

יום 3 | הירושימה, קיוטו
ניסע אל המעגן ממנו נצא בשייט אל האי מיאג’ימה, אחד האתרים המפורסמים ביפן. זהו אי רומנטי והיסטורי, שבו ממוקמים מקדשים ומונומנטים היסטוריים רבים וביניהם מקדש איצאקושימה יחד עם יער הבתולה של הר מיסאן ושער ה”טוריי” האייקוני, המקבל את האורחים המגיעים במעבורת מהחוף הנגדי. באי זה קיימת הרמוניה בין מקדשים נפלאים ומיוחדים, בתים עתיקים, תופעות של גאות ושפל ואווירה מיוחדת ומיסטית. נסייר באי ונגיע לסיור במקדש היפהפה איצוקושימה (Itsukushima), המקדש הצף שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע”י אונסקו. המקדש ידוע ברחבי העולם בזכות שער הטוריי הצף שלו, המופיע כסמל של יפן בפרסומים רבים. המקדש בן 1,400 השנים מוגדר כאתר מורשת עולמית ממוקם בתוך מפרץ קטן, בעוד שער ה”טוריי” ממוקם מולו בתוך הים. עם סיום הסיור נחזור בשייט אל המעגן המקומי וממנו חזרה להירושימה לסיור במוזיאון השלום. המוזיאון סוקר את ההיסטוריה של הירושימה ואת הופעת הפצצה הגרעינית. ההתמקדות העיקרית שלו היא על אירועי אוגוסט 6 – הפלת הפצצה ותוצאותיה בסבל האנושי. נבקר גם במתחם פארק השלום, בו היה מרכז הפיצוץ האטומי שהביא לסיום מלחמת העולם ושהיה הלב הפוליטי והמסחרי של העיר. מסיבה זו, הוא נבחרה כמטרה של הטייס. ארבע שנים לאחר הפצצה, הוחלט כי האזור לא יפותח מחדש אלא יוקדש למתקני הנצחה. בהמשך העברה לתחנת הרכבת ונסיעה ברכבת המהירה לקיוטו. עם ההגעה נבקר בגיון (Gion), פרבר של קיוטו המפורסם ביותר בגיישות שבו, המשופע בחנויות, מסעדות ובתי תה שבו geiko (ניב קיוטו לגיישה) ומאיקו (גיישות חניכות) שתפקידן לבדר. בשל העובדה שהארנונה התבססה בעבר על רוחב חזית הבית לרחוב, הבתים נבנו עם חזיתות צרות ועומק ניכר. העברה למלון.
לינה: קיוטו.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 4 | נארה, קיוטו
עם בוקר נצא אל נארה (Nara), כשעה נסיעה מקיוטו. נארה, בירת הקבע הראשונה של יפן, איבדה את תוארה לאחר 76 שנים בלבד לנגאוקה (Nagaoka). הדבר קרה כאשר ההשפעה והשאיפות הפוליטיות של המנזרים הבודהיסטים רבי העוצמה של העיר גדלו והפכו להיות איום רציני על הממשלה. בשל עברה כבירה, היא נותרה עם אוצרות היסטוריים רבים, כולל כמה מהמקדשים העתיקים והגדולים ביותר ביפן. נבקר בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נמשיך למקדש טודאיג’י (Todai Ji) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נחזור לקיוטו נצא לסיור מודרך אותו נתחיל בגן האבנים המפורסם במקדש ריואנג’י (Ryonanji), בו היו הסמוראים עושים תרגילי מדיטציה בטרם צאתם לקרב. במקום נמצא גם אחד מגני הסלעים המפורסם בעולם. 15 הסלעים שבו מסודרים באופן כזה שלא ניתן לראות את כולם מנקודה אחת.
נמשיך ונבקר במקדש המוזהב (Kinkaku-ji), שנבנה במאה ה- 14 והוא בעל 3 קומות ושתי העליונות מכוסות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול וההשתקפות שלו במים התכולים היא מראה מרהיב. נמשיך ונבקר בטירת ניג’ו (Nijo) עוצרת הנשימה, שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים, טוגאוורה ושימשה גם כארמון המגורים שלו. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים, רצפת עץ שמגיבה בקול חריקה צייצני לכל פסיעה כדי לגלות פולשים, פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים והיא מוקפת גן נאה שבמרכזו מפל. נסיים את היום במרכז קהילת בית שלום (קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל) ונזכה לקבלת פנים מסורתית. הביקור בבית שלום מותנה בקבלת האישורים המתאימים.
לינה: קיוטו.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 5 | קיוטו, יאוטסו ,טקאיימה
לפני שנפרד מקיוטו נבקר במקדש קיומיזו (Kiyomizu), אחד המקדשים המפורסמים ביותר ביפן, שהתווסף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. המקום ידוע בעיקר בשל בימת העץ שלו, הבולטת מהאולם המרכזי שלה ונמצאת 13 מטר מעל הגבעה שמתחתיה. הבימה מעניקה למבקרים נוף מרהיב של יער עצי דובדבן ואדר, המתפרצים מתחתיה בים של צבע באביב ובסתיו, על רקע קיוטו העיר. נמשיך ליאוטסו נבקר במוזיאון לכבודו של חסיד אומות עולם היפני – סמפו סוגיארה, שהציל יהודים רבים במלחמת העולם השנייה. נמשיך בנסיעה לעבר הרי האלפים היפניים, עד שנגיע לטקאיימה, השוכנת בצפון האזור ההררי גיפו (Gifu).
לינה: טקאיימה.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 6 | טקאיימה, שירקאווה גו
טקאיימה – עיירה עתיקה שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה מפורסמת בזכות הרובע ההיסטורי סאנו-מאצ’י (Sanno-machi) ובפסטיבל הנחשב כאחד הפסטיבלים היפים ביותר ביפן. פעמיים בשנה, באביב בסתיו, נערך אחד הפסטיבלים הגדולים של יפן ובמהלך הפסטיבל מתקיים מצעד של עגלות מעוטרות. חלק מהעגלות מעוטרות במה שנקרא קאראקורי – בובות מתוחכמות המסוגלות לנוע ולרקוד. בימים רגילים, שמורות המרכבות במוזיאון ב-יטאי קאיקן YATAI KAIKAN)). הבוקר נשכים קום ולאחר ארוחת הבוקר נבקר בשוק האיכרים. מדי בוקר מתקיים שוק של איכרים, חקלאים מקומיים ובעלי מלאכה המוכרים הכול. נבקר גם ברובע ההיסטורי, המורכב משלושה רחובות בלב העיר העתיקה של טאקאיאמה, שנשתמרה יפה עם בניינים רבים ורחובות שלמים של בתים מתקופת אדו (1600-1868), כאשר העיר שגשגה כעיר אמידה של סוחרים. לאחר מכן, נצא אל הכפר שירקאווה גו(SHIRAKAWA GO) , כפר מסורתי קסום, שלו וציורי בו נמצאים בתים עם גגות קש מחודדים ואשר הוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתי העץ בנויים בסגנון ייחודי ובאחד הבתים הללו, הנקראים Wada House אף נבקר. זהו בית לשעבר של משפחת וואדה, אחת המשפחות העשירות ביותר בעיר והוא בית החווה הגדולה בעיר. עכשיו משמש הבית כמוזיאון ציבורי, בו אפשר להיכנס ולחוות את עיצוב הפנים. לאחר שנתרשם מחיי האיכרים היפניים השומרים על מנהגיהם עד היום, נחזור למלון.
לינה: טקאיימה.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 7 | מאצומוטו
נמשיך בנסיעה אל מאצומוטו, השוכנת במרכז אזור נאגאנו ומהווה שער אל נתיבי הטיפוס של האלפים הצפוניים. האטרקציה המרכזית היא הטירה המקורית העתיקה ביותר ביפן, ומכונה טירת העורב (Crow Castle), בגלל צבעה הכהה. הטירה היא אחת מ- 12 הטירות המקוריות שנותרו בכל יפן. המבנה הושלם בסביבות 1594 תחת שלטונו של השליט המקומי והוא המבנה בעל שש הקומות העתיק ביותר. הצבע הכהה היה לכבודו של שליט יפן של אז שגם טירתו באוסקה עוצבה בחזית החיצונית כהה. הטירה בעלת שש הקומות עדיין שומרת על מבנה העץ המקורי שלה. נערוך סיור בטירה ונגיע למלון (תיתכן לינה בהקונה, עם שינויים בסדר הסיורים והביקורים).
לינה: מאצומוטו (או הקונה).
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 8 | פוג’י, טוקיו
לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכנו להר פוג’י, סימלה של יפן והגדול מבין הריה (3,776 מ’), המהווה מוקד משיכה לתיירים וליפנים כאחד. נעצור לביקור במרכז המבקרים, למרגלותיו של ההר ונמשיך לטוקיו, בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של קיסר יפן. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים שהם פאר האדריכלות המודרנית לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה. עם ההגעה נצא לסיור ונתרשם מעוצמתה של הבירה היפנית. כדי להכיר היטב את שלוש הדתות העיקריות, נפתח באחד המקדשים החשובים ביפן – שינטואיסטי, המוקדש לרוחות של הקיסר מייג’י ואשתו הקיסרית. הזוג הקיסרי היה זה ששם קץ לשלטון הפאודלי ומעמד השוגון ובכך הוציאו את יפן מהבידוד בו הייתה נתונה שנים רבות. נמשיך לאזור האראג’וקו (Harajuko ) המפורסם ובו שדרת אומוטה סנדו, השאנז אליזה של טוקיו. תופעה עולמית ייחודית המושכת אליה קהל רב מכל קצוות תבל. כאן לכל מעצב-על, במקום חנות יש בניין שלם של המותג שלו! התפיסה שהארכיטקטורה הולכת יחד עם שיווק אופנה, מיקמה כאן גודש של יצירות מופת אדריכליות בשמות המוכרים לכם: בניין פראדה, לואי ויטון, דיור ועוד.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 9 | טוקיו, ניקו
יום טיול לפארק הלאומי ניקו, שמורת טבע הכוללת הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. נבקר בקומפלקס המקדשים המפואר והיפה ביפן – טושוגו, שהוכרז ע”י ארגון אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ובו נמצא המאוזוליאום של השוגון טוקוגאווה לייאסו, מייסד השושלת ואשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. נראה את דמויות 3 הקופים המפורסמים ונמשיך בדרך הזיגזג (“אירוהא”) המפורסמת אל פסגת ההר לתצפיות על אגם צ’וזנג’י ומפלי קיגון המרהיבים. חזרה לטוקיו.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 10 | יוקוהמה, התחלת הקרוז
בבוקר ניסע לקמקורה, מרכז השלטון הצבאי של השוגון הראשון. בעיר כ-80 מקדשים מפוארים אך אנו נבקר בשרידי המקדש שנסחף בצונמי ומה שנותר מהמקדש הוא פסל בודהה ענק מהמאה ה-13, יציקת ברונזה, פלא טכנולוגי לאותה עת. נמשיך ליוקוהמה, שם נעלה לאונייה המפוארת  Dimond Princess  לשייט של 9 לילות..

יום 11 | טובה
טובה היא עיירת נופש על חוף מפרץ מיי, שהייתה בעברה מושבת פירטים. הפנינה המתורבתת הראשונה הופקה כאן בסוף המאה ה-19, מה שהופך את טובה למקום הולדתו של ענף תעשיית הפנינים המתורבתות. האטרקציות בעיר כוללים את מוזיאון הפולקלור של הים של טובה, שבו אתה יכול לקרוא על ההיסטוריה של שולות הפנינים, האקווריום של טובה, ומסעדות מצוינות רבות כדי לספק את הכמיהה למאכלי ים.
סיור החוף שלנו
האי מיקימוטו (Mikimoto) הוא “מוזיאון פתוח” לפנינים, הקרוי על שמו של מיקימוטו קואיצ’י, הלא הוא האיש שהצליח לראשונה לפני 125 שנים לתרבת פנינים.
מיקימוטו הפך לשם מותג בינלאומי, הנמכר בחנויות יוקרה ברחבי העולם. נבקר במוזיאון המציג את סיפור חייו ומספק הסברים מפורטים על גידול, טיפוח ושליית הפנינים המתורבתות מהים. במקום ניתן גם לרכוש מגוון רחב של תכשיטי פנינה אשר לא ניתן להשיגם במקומות אחרים.
במרחק של 30 ד’ מטובה, ממוקם מקדש Ise הנחשב למקום הקדוש ביותר של השינטו ביפן. קומפלקס המקדשים הגדול הזה, הכולל 125 מקדשים בני 2000 שנה – מלא יופי ורוחניות אבל החשובים ביותר הם המקדש החיצוני (Geku) שומר מזון, דיור ובגדים; והמקדש הפנימי (Naiku) אשר מוקדש לאלת השמש. בכל 20 שנה, בהתאם לעקרונות השינטו של טוהר והתחדשות, מפורק המקדש המרכזי ומוקם מחדש!
איסה איננו עוד מקדש יפני והוא יעד מרכזי ואותנטי עבור עולי הרגל של השינטו, הדת המרכזית של יפן. לפני כשנה וחצי נערך במקום מפגש מנהיגי העולם הידוע בשם G7. למה בחר ראש ממשלתה של יפן, אבה, לגרור את הנשיא אובמה ועמיתיו, למקום מרוחק כ”כ מבירתו? פרשנים קובעים כי היה זה יותר מרמז לשינוי שמבקש אבה לחולל ביפן של היום. בבסיסו עומדת הגישה המבקשת לסלק את המרכיבים הפציפיסטיים מהחוקה היפנית (שנכפו עליהם אחרי מלחמת העולם השנייה) ולחדש את ההערצה לקיסר ולטכסים לכבוד הרוגי המלחמה. חזרה לאוניה.

יום 12 | טקאמצו (קוראשיקי)
טָקָמָאצוּ היא עיר נמל בצפון האי שיקוקו ביפן, בירתו של מחוז קאגווה. העיר שוכנת לחוף הים הפנימי סטו, ונמלה הוא הנמל הקרוב ביותר לאי הונשו. היא הוכרזה על ידי ממשלת יפן כעיר ליבה. בתקופת מלחמת העולם העיר הופצצה קשות ומרביתה נהרסה כיום עיר מסחרית פעילה.
סיור החוף שלנו
נצא בביקור החוף שלנו אל העיר העתיקה קוראשיקי. בדרכנו נחלוף על סידרת גשרים מפלאי הטכנולוגיה היפנית. קוראשיקי שמשה בעבר כמרכז מסחרי חשוב בתקופת אדו, משובצת בתעלות מים ששימשו בעבר כאמצעי תעבורה בין מחסני הסחורות לנמל וברבות השנים הוסבו המחסנים למוזאונים לחפצי אומנות . נבקר ברובע העתיק ביקאן, המציע למבקרים טעם של השפעה מערבית מעורב בסגנון יפני. הרובע היא מקום שקט עם מסעדות, גלריות, וחנויות. חזרה לאונייה.

יום 13 | קוצ’י
קוצ’י – בירת מחוז בשם זהה וממוקמת בחוף הדרומי של שיקוקו- הקטן מבין ארבעת איי יפן. מדובר בעיר קטנה, שקיבלה את שמה מהטירה הפיאודלית הגדולה היושבת בליבה, עם סצינה קולינרית מגוונת והיסטוריה גדולה עוד יותר. ידועה מאד בשמה הקודם- פרובינציית טוסה וכמקום הולדתו של הסמוראי האגדי ריומה סקאמוטו שמילא תפקיד מרכזי ברסטורציית מייג’י, זו אשר שינתה את פניה של יפן. העיר היא גם מרכז גורמה ידוע, אם כי נמצאת מתחת למכ”ם של פודיס מושבעים לעומת ערים כמו קיוטו ואוסקה.
סיור החוף שלנו
האטרקציות המעניינות בקוצ’י נמצאות בעיר עצמה ולכן אין טעם לצאת מחוץ לעיר. נבקר בטירת קוצ’י (Kochi Castle), אחת מתוך עשרת הטירות בכל יפן, ששרדו את השריפות המלחמות ואסונות שתקפו את יפן הפוסט פיאודלית. הטירה מאכלסת כיום אוצרות מקומיים וחפצים היסטוריים ומציעה בנוסף נקודת תצפית טובה על העיר. את הפסקת הצהריים נעשה בשוק הירומה (Hirome) וכיוון שאנחנו בעונת פריחת הדובדבן, נטייל לאורך שדירת עצי דובדבן ארוכה ומרשימה לאורך נהר הוריקאווה. חזרה לאונייה.

יום 14 | מצויאמה
מצויאמה ידועה כמרכז מסחרי הויא בירת מחוז אהימה שבדרום יפן. בעיר מתגוררים חצי מיליון תושבים והיא העיר הגדולה ביותר בחבל שיקוקו. מצויאמה שוכנת בצפון מחוז אהימה, לגדות נהר שיגנובו ולחוף הים הפנימי סטו. האזור עשיר במעיינות מים חמים ובבתי המרחץ מתקופת אדו. על האי נמצאים 8 מקדשים מתוך 88 מקדשים במסלול עולי הרגל שאורכו 1200 ק”מ.
סיור החוף שלנו
בביקור החוף שלנו נראה את טירת מצויאמה הנראית מכל נקודה באזור. הטירה שנבנתה ב1603 שמורה היטב. נלך לראות את השעון הקומי בויקור במצויאמה לא יהיה שלם ללא ביקור בבית המרחץ המפורסם ב- Dogo Onsen והרגוע והרוחני. חזרה לאונייה.

יום 15 | יום שייט
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה על קוריאה אליה נגיע למחרת.

יום 16 | בוסאן
עם בוקר נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950- 1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן- ¬”סטלינגרד של המזרח”. למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון, לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מכם יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם דרך העיר שהיא סמל, משהו מההיסטוריה והתרבות של המדינה המרתקת הזו. נלמד על מלחמת הצפון והדרום בביקור בבית הקברות של כח האו”ם שהגן על בוסאן במלחמה, בשוק הדגים שהוקם ע”י נשים, במדרחוב ובכפר האמנים גמצ’און (GAMCHEON) -“עין הוד” של קוריאה. חזרה לאונייה.

יום 17 | יום שייט
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה על שימיזו והקונה, אליה נגיע למחרת.

יום 18 | שימיזו (הקונה)
הבוקר נעגון בנמל שימוזו ( Shimuzu).
סיור החוף שלנו
ניסע להקונה (Hakone), המהווה חלק מהפארק הלאומי “פוג’י-האקונה איזו”, על דרך טוקאידו העתיקה – הכביש הראשי בין טוקיו לקיוטו. הפארק מושך אליו מיליוני תיירים, במרכזו אגם אשי (Ashi) היפהפה הממוקם בתוך לוע הר הגעש. נעלה ברכבל לגובה 1,100 מ’ אל או-ואקודאני (O-Wakudani) – אזור מעיינות חמים, אדים מתפרצים ותופעות וולקניות שיתרחשו לנגד עינינו. בהקונה נמצא גם המוזיאון לפיסול מודרני המרשים מסוגו בעולם ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי הנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בכל השטח מפוזרות יצירות פיסוליות של מיטב האומנים: חלק מהיצירות המפורסמות הן של- Henry Moor, Greco, Medardo Rosso. במתחם המוזיאון הפתוח משולבות גלריות, בתי קפה ופביליון פיקאסו המציג כ- 300 מיצירותיו של פיקאסו. עם סיום הביקור במוזיאון, נחזור לאנייה.

יום 19 | טוקיו
עם בוקר נעגון ביוקוהמה וניסע לטוקיו. נערוך סיור במוזיאון המרתק Edo, המראה את התפתחות העיר לאורך השנים. נבקר ברובע האךקטרוניקה אקיהברה, עם כ-600 חנויות העוסקות בכל מה “שזז” בתחום הזה בעולם וטרם הגיע לארץ. גם בלי לרכוש שם משהו, האורות הבוהקים באזור והניגונים המתנגנים ברקע הם חוויה “טוקיואית” אוטנטית ונחלוף בליבה של טוקיו ברובע גינזה היוקרתי. נמשיך לביקור ברובע שינג’וקו – מרכז בילוי נוצץ וססגוני. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונעלה לתצפית מרהיבה על טוקיו מהמגדל העירוני, המתנשא לגובה של 243 מ’. נבקר גם בקאבוקישו, אזור המפורסם בחיי הלילה שבו.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

ימים 20/21 – טוקיו – תל אביב
הבוקר נתעורר ליום אחרון של הטיול שלנו. לאחר ארוחת בוקר והתארגנות נערוך תצפית מרהיבה על העיר ממגדל סקאי טרי, המגדל השני בגובהו בעולם (634 מ’ וכפול ממגדל אייפל). המגדל שהושלם ב- 2012 מאיים על ההגמוניה של אחד מסמליה הוותיקים של בירת יפן – מגדל טוקיו. נגיע לאסקוסה, האזור העתיק של טוקיו ששימש כאזור הבילויים במאות 17-19. נבקר במקדש הבודהיסטי סנסו-ג’י ונראה את פסלה של אלת החסד, קנון. לאחר שנהנה גם משוק נאקאמיסה, ניסע לנמל התעופה נריטה, לטיסה דרך הונג קונג חזרה ארצה.
נחיתה בנתב”ג בלילה שבין יום 20 ו-21.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

* אין כפל מבצעים הנחות 

 
 

המחיר כולל:
• טיסות בינלאומיות בחברת קתאי פסיפיק (דרך הונג קונג).
• מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק.
• בתי מלון –  9 לילות בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה עם שירותים צמודים.
• שייט – 9 לילות שייט באניית הפאר DIAMOND PRINCESS.
• כלכלה: באנייה – פנסיון מלא (לא כולל ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף) .
• כלכלה בטיול היבשתי – חצי פנסיון (9 ארוחות ערב) ע”פ הפירוט בתכנית הטיול. הארוחות תוגשנה במסעדות ו/או בבתי המלון.
• סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס צמוד.
• טיולים יבשתיים הכוללים אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים בהתאם לתוכנית.
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית.
• אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
• מדריך ישראלי לאורך כל הטיול הנמנה על צוות “תרבותו” ומומחה ליפן.
• מורה דרך מקומי דובר אנגלית צמוד לקבוצה {למעט במהלך הקרוז).
• תשר לנותני שירותים יבשתיים בחו”ל (למעט באוניה).
• מפגש קבוצה לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען.
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק (מעודכנים ל-1.7.19).
• המחיר נקבע עפ”י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה. היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
• טיפ לצוות האנייה כ- 13.5 דולר לאדם ליום (חובה ע”פ כללי חב’ השייט).
• תחבורה ציבורית.
• תשר למלווה הישראלי.

הערות
• יש רופא ואחות על האנייה.
• המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי יקבע ביום ההזמנה.
• ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח הזמנים וימי הטיסות ושל האתרים לאורך מסלול הטיול.
• לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
• כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחב’ התעופה ו/או חב’ השייט, אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו – רימון טיולים והאחריות היא על חברות התעופה והשייט בלבד.
• שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השיט ובהתאם לקטגוריה שהוזמנה.
• אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להימנע מדמי ביטול עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי. פנו אלינו לקבלת הפניה לסוכן ביטוח.
• יציאת הטיול מותנית במינימום משתתפים.

2021-07-20T07:12:29+00:00