yes

טיול ושייט נהרות בדורדון שבדרום מערב-צרפת לאוהבי החיים הטובים

טיול שייט נהרות בדורדון שבדרום מערב-צרפת לאוהבי החיים הטובים

קוד טיול: TRBD 
משך הטיול: 9 ימים
יציאה: 26 במאי 2020
חזרה:
3 ביוני (נחיתה 4 ביוני)
מדינות: צרפת
ספינה:  MS Cyran26o de Bergerac
מסלול:  טולוז – אלבי – עמר הלוט – סן סיר לה פופי- מערות האדם הקדמון- קאור- תהום פאדיראק- רוק אמדור- סרלה- עמק הדורדון בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו -פוייאק – מדוק- הייקבים ה”גדולים”-שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה-ליבורן- סנט אמיליון-בורדו
סגנון: טיול כוכב יבשתי (3 לילות) ו-5 לילות שייט נהרות

 • טיול בחבל דורודן-פריגור, מהיפים שבצרפת – נופים יפהפיים, טירות, אתרים הסטוריים וגסטרונומיה משובחת
 • שייט בספינת פאר על נהר הגארון הזורם מהרי הפירנאים לדרום-מערב צרפת, מתלכד עם נהר הדורדון ונשפך לאוקינוס האטלנטי
 • יין, מים, שתיה חמה, קרה ואלכוהול – חופשי בארוחות ובלאונץ’ בר.

מסלול השייט

map-river-garonne-boa-דורדון

בורדו, בירת חבל אקיטן, שוכנת סמוך לחופי האוקיינוס האטלנטי, על גדות נהר הגארון. היא מכונה גם “פנינת אקיטאן”, ולא בכדי. העיר מוכרת בעולם כבירת היין, בשל הכרמים הרבים הסובבים את העיר ויין בורדו המשובח המיוצר באזור. העיר בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.
נהר הגרון, מתלכד עם נהר הדורדון ויוצרים יחד את שפך נהר הז’ירונד הזורם לאוקיאנוס האטלנטי.
האזור בו נשוט ונטייל הינו ידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו?  הרים, ים, ערים מרשימות, עיירות עתירות אמנות והיסטוריה, טירות ונהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות,  מסלולי הליכה ושייט, וכמובן האוכל – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים .

יום 1 | טולוז –אלבי – קאור
          Toulouse –  Albi –  Cahors

טיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לטולוז – “העיר הוורודה” (Ville Rose), שזכתה לכינויה על רקע סגנון הבנייה המאפיין אותה, העושה שימוש בחיפוי אבן ורודה במבנים המרשימים הממוקמים בלב העיר, ומשווה לה מראה ייחודי וססגוני. עם הנחיתה ולאחר התארגנות קצרה, נצא צפונה לעבר אלבי (Albi), עיר קטנה שמוכרת גם בתור היותה הבירה של מחוז טארן ומוקפת בנהר. נבקר במוזיאון לאמנות שמתאר את יצירותיו של אנרי דה טולוז-לוטרק, שנודע בעיקר בתור מי שתיעד את חיי הבוהמה של פריז בסוף המאה ה- 19. משם נמשיך בנסיעה צפונה לעבר העיר קאור – בירת מחוז לוט המוקפת משלושת עבריה בעיקול של נהר הלוט. העיר ההיסטורית שהחלה להיבנות עוד מימי הקלטים, מאופיינת בבתים עתיקים הבנויים מאבן ועץ, ובזכות היין ה”שחור” והמצוין שלה, שמיוצא עוד מימי הביניים דרך בורדו. בקאור נלון ב- 3 הלילות הבאים.

יום 2 | סרלה – עמק הדורדון – בינאק – לה רוק גז’אק – דום
          Sarlat- Dordogne Valley- Beynac – La Roque gageac Domme
נתחיל את הבוקר בנסיעה לסרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת ונסייר בעיר העתיקה. אחד המאפיינים הבולטים של חבל ארץ זה היא האהבה לאוכל – מסורת שהשתרשה מימים ימימה, של בישול צרפתי עממי ועילי המבוסס על מרכיבים טריים ומשובחים אותם ניתן למצוא בשלל השווקים הפרוסים באזור. ביניהם, שוק האיכרים של סרלה הוא הידוע, הצבעוני ואולי היפה מכולם, עם מבחר ענק של סחורה טרייה ומעוררת תאבון. משם נמשיך בנסיעה קצרה לעמק ולנהר הדורדון ונתוודע לאחד מהמחוזות הכפריים האהובים על הצרפתים, המבלים כאן את חופשותיהם. אלו נהנים ממלונות קטנים וכפריים עד לארמונות פאר ומטיולים בחיק הטבע ובין אתרים פרה היסטוריים לחוויות קולינאריות מובחרות. נטפס עם האוטובוס לבינאק, מבצר מרשים בגודלו הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בכפר לה רוק גז’יאק – מהכפרים היפים והמתויירים של צרפת היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. לאחר מכן, באמצעות טיפוס באוטובוס ומשם ברכבת קלה ומיוחדת, נגיע לעיירה דום הקטנה, העתיקה והמבוצרת שנבנתה על ראש הצוק. בשעות אחר הצהריים נשוב לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3 | נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור
          Gouffre de Padirac – Rocamadour
נתחיל את היום באחד מפלאי הטבע של צרפת – תהום פאדירק. התהום היא למעשה מערת נטיפים עוצרת נשימה המגיעה לעומק של כ-100 מטר ובתחתיתה זורם נהר תת קרקעי שבמשך השנים חצב בגיר תצורות מרהיבות. את דרכנו מטה נעשה במדרגות ובמעלית כשאנו עוטים מעילים שיחממו אותנו עם צניחת הטמפרטורות בעומק כה רב. בהגיענו מטה, נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה המרהיבים.
נמשיך לביקור בכפר רוק אמדור המפורסם, יעד התיירות השני בחשיבותו בצרפת המזמין כמעט מיליון מבקרים בשנה. המקום מוכר בהיותו תלוי על צוק אדיר ומבוצר מכל צדדיו, כשמעליו כנסיות וארמון. את הסיור נתחיל בביקור בארמון הממוקם בנקודה הגבוהה ביותר, וממנו נמשיך מטה אל עבר הכנסיות והמנזרים הצמודים לסלע, ומשם לעיירה עצמה. ניסע חזרה לקאור ונעלה על גשר ולנטרה היפה החוצה את הנהר לעיר עתיקה, שריד מרשים ביותר למלחמת 100 השנים. חזרה לבית המלון .

יום 4 | עמק הלוט – סן סיר לה פופי – מערת האדם הקדמון – בורדו – עלייה לספינה
          Lot Valley – St cirq lapopie – Pech Merle- Bordeaux
עם סיום ארוחת הבוקר במלון, נצא לטיול בעמק הצר של נהר הלוט, המשלב שלל אטרקציות ונופים מרהיבים. לאורך דרכינו בכביש המתפתל נעבור בכרמים של חבל יינות קאהור הידוע ביינותיו האדומים, נחזה בשורה של כפרים תלויים על מצוקים ונעצור בכמה מהמערות הפרהיסטוריות המפוזרות באזור ששימשו לפני 20,000 שנים מקום מושבו של האדם הקדמון. חבל הדורדון הוא מחבלי הארץ הבולטים בעולם. במערות הקדומות שהשתמרו בו בצורה מופלאה, חלקן רחבות מימדים ובחלקן ציורים פרהיסטוריים אותנטיים המתגלים בין גבישים ונטיפים מעשה ידי הטבע. נמשיך לאורך הנהר לביקור בכפר העתיק סן סיר לה פופי, אחד מרשימת “הכפרים היפים ביותר של צרפת”. הכפר, התלוי על מצוק, משקיף על נהר הלוט ומהווה אחד מנקודות העצירה בדרך הצליינים סנטיאגו. משם נצא בנסיעה לכיוון בורדו ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש אותנו כבית מלון צף ב-5 הלילות הבאים. את פנינו יקבל צוות הספינה באירוע קוקטייל ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב. לאחריה נצא לסיור לילי בעיר.

יום 5 | בורדו – פוייאק – מדוק – הייקבים ה”גדולים”
          Bordeaux – Pauillac – Medoc
הבוקר נשוט מערבה בנהר הגארון הארוך והמפותל, היוצא מהרי הפירנאים בספרד וזורם כ-530 ק”מ בדרום צרפת עד שפך הז’ירונד, שם הוא מתלכד עם נהר דורדון ונשפך לאוקיינוס האטלנטי. במהלך ארוחת הבוקר שתוגש על הספינה נחלוף על איים בנהר ונגיע ליעדינו הראשון – העיר פוייאק – עיר קטנה השוכנת על הגדה המערבית של הז’ירונד, שייכת למחוז מדוק וידועה גם כמותג יין חשוב שלו. העיר נבנתה על ידי סוחרי יין עשירים וימאים והצליחה לשמר עד ימינו את פאר העבר. לאחר ארוחת צהריים על הספינה נצא לסיור במחוז מדוק, שנחשב בעיניי רבים לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק , להפיט רוטשילד, להטור ומוטון רוטשילד. נחזה בטירות מפוארות ונבקר באחד היקבים הבנוי כארמון.
לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.
יום 6 | פוייאק – שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה
         Gironde – Blaye
את היום נפתח בשעה מוקדמת בעצירה בעיר בלאייה הנמצאת לחופי מפרץ הז’ירונד. נטייל ברחובות העיר הקטנה המוקפת כרמים ונעלה למצודה הגדולה, אשר זכתה להכרה היסטורית במאה השש עשרה עם הבחירה למקם בה שורה של ביצורים פרי תכנונו של הארכיטקט הצבאי וובאן, כחלק ממערך ההגנה על הנמל של בורדו. אל ביצורי העיר מצטרפות עוד שתי קבוצות של ביצורים שיחדיו הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. נעזוב את בלאייה ונצא לנסיעה בכביש הנופי היפהפה על המצוקים הממוקמים במקביל לנהר הדורדון, בשעות הצהריים חזרה לספינה ונמשיך במסלולנו. לאחר ארוחת הערב נהנה מערב של מוסיקה וריקודים על הספינה.
יום 7| ליבורן – סנט אמיליון
        Libourne – Saint Emilion
הבוקר נשוט לנמל הקטן של העיירה ליבורן, השוכנת על גדות נהר הדורדון, ק”מ ספורים ממקום המפגש של הדורדון עם נהר הגארון . העיירה נבנתה ככפר מבוצר על ידי אציל אנגלי בשם רוז’ה דה ליבורן במחצית השנייה של המאה ה-13, בתקופה של שליטה אנגלית באזור. במהלך ההיסטוריה, עבר הכפר מיד ליד במלחמות בין צרפת ואנגליה והיום ניתן לזהות בו עקבות מהתקופות השונות. בסיור, נראה את שרידי החומות, מגדל השעון והכנסייה הגותית המרשימה. משם נצא לסיור מודרך בדרך היין לעבר העיירה סנט אמיליון ונעקוב אחר מקור הייצור של כמה מהיינות הגדולים המוכרים של האזור. המסלול הכולל את הדרך ואת העיירה עצמה הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר לשימור, הוכרה כאחת העיירות היפות ביותר באזור ובצרפת כולה. לאחר הביקור בסנט אמיליון נחזור לספינה לארוחת הערב החגיגית. לינה בספינה.
יום 8 | שייט + בורדו
         Bordeaux
הבוקר נשוט חזרה לבורדו היפה היושבת על שתי גדות נהר הגארון, כשמעליו ניצבים גשרים מתקופות שונות ובסגנונות שונים. נעגון על גדת הנהר ונצא לסיור בעיר. במהלך הסיור נתעכב על כמה מהמתחמים והמונומנטים שבזכותם בורדו הגיעה למעמד של אחת הערים המתיירות בצרפת עם כ-7 מיליון מבקרים בשנה: כיכר הז’ירונדינים , כיכר הבורסה והקתדרלה בה נישאה אלינור דה אקיטאן – אחת מדמויות הנשים המפורסמות והססגוניות בהיסטוריה של צרפת שהייתה נשואה לשני מלכים ושמה נקשר בתחילת הייצוא וההכרה ביינות בורדו המשובחים. כמו כן נבקר בבית העיריה וכמובן שלא נוותר על המדרחוב היפה והשוקק של העיר הנחשב לארוך ביותר באירופה. לינה בספינה.
יום 9 | בורדו – תל-אביב
Bordeaux – Tel Aviv
הבוקר ניפרד מצוות הספינה, נשלים את הביקור בבורדו היפה, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של בורדו ממנו נטוס דרך יעד באירופה חזרה לארץ.

המחיר :

 • טיסות דרך יעד ביניים:  ת”א-טולוז/ בורדו-ת”א  
 • 3 לילות במלון בדרגת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
 • 3 ארוחות ערב במלון כולל יין חופשי בארוחות
 • 5 לינות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בחדרים עם חלונות פנורמיים
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא)
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי מומחה מצוות  “תרבותו”
 • מדריכים מקומיים בהתאם לטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה עם מדריך הטיול באולם המפגשים שבמשרדינו החדשים (כשבוע לפני היציאה)

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
  • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

  הערות:
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
  • תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
  • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית תוספת לקומה עליונה תוספת ליחיד בחדר בקומה אמצעית / עליונה   מדריך
26.05.2020 3/4.06.2020 2,895 € 150 € 695 € / 785 €    
             
 • אין כפל מבצעים והנחות
2019-10-10T18:22:23+00:00