yes

חדש! דורדון-פריגור שבדרום מערב צרפת – טיול ושייט בספינת הנהר Cyrano de Bergerac

דורדון-פריגור, צרפת -טיול ושייט מאורגן בנהרות הגארון והדורדון

 

קוד טיול: TRBD   
משך הטיול: 11 ימים
יציאה:  5/9
מדינות: צרפת
ספינה:  MS Cyrano de Bergerac
מסלול:  ולוז – אלבי – עמר הלוט – סן סיר לה פופי- מערות האדם הקדמון- קאור- תהום פאדיראק- רוק אמדור- סרלה- עמק הדורדון בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו -פוייאק – מדוק- הייקבים ה”גדולים”-שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה-ליבורן- סנט אמיליון-בורדו
סגנון: טיול משולב שייט כולל טיסות, העברות, מלון, סיורי חוף עם מדריך בכיר ישראלי

 

 • שישה לילות שייט בספינת פאר על נהר הגארון אל מדוק ואזורי היין היוקרתי בעולם, ערי ימי ביניים לחופי האוקיינוס האטלנטי

 • בנוסף, 5 ימי טיול יבשתי בחבל דורדון-פריגור משולבים בגיחה אל חבל הבסקים ושיפולי הפירנאים. 

 • ביקור יסודי בבורדו רבת האטרקציות.

 • נופים וטבע לא נגוע, טירות וביצורים מימי הביניים, אתרים פרה-הסטוריים וגסטרונומיה משובחת.

 • יין ומשקאות אלכוהוליים, שתיה חמה וקרה – חופשי בארוחות ובלאונצ’ בר

מסלול השייט
map-river-garonne-boa-דורדון

לָה בֶּל פְרַאנס (צרפת היפה) לא הגיעה, לחינם, להיות יעד הטיולים מספר אחד בעולם, 90 מיליון תיירים בשנה! צרפת על כל חבליה, אזוריה ומחוזותיה מהווה יעד מגוון ומרתק לטיול. חבלי פרובאנס לנופש יוקרתי, נורמנדי לחופי הנחיתה ואמנות, בריטאני לתרבות הים, בורגונדי ליין, האלפים לסקי, הפירנאים לנופים פראיים ואזורי ימי ביניים כפריים, פריז לרומנטיקה ואמנות, ובכל אלו גסטרונומיה משובחת.
אז עם שפע כזה של עושר באזורי טיול, איך מתחילים לבחור?

הנה כמה סיבות משכנעות מדוע מטיילים שרוצים את הכל, יכולים לפנות היישר אל עמק הדורדון.
לטיול העומק שלנו שלושה חלקים. הראשון, עמק הדורדון, הידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו? עיירות ימי ביינמיות שקפאו בזמן, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון מהחשובים בעולם, כפרים תלויים על מדרונות, ערי ביצורים מימי מלחמת 100 השנים, מצבור מדהים של טירות עתיקות (למעלה מ- 1000), כנסיות עתירות אמנות והיסטוריה, נהרות שוצפים וקניונים וכמובן הגסטרונומיה. כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל תיירים.

הסופר האמריקאי הנרי מילר סיכם את ביקורו בדורדון-פריגור במילים הבאות: “גם אם תתאפשר לך הצצה בלבד בנוף המדהים הנפרש מהמצוקים, זה משהו שעליך להיות אסיר תודה עליו לשארית חייך…זהו המקום הקרוב ביותר לגן העדן…”.

חלקו השני של הטיול יערך בשייט על ספינת 5* והוא יתחיל בבורדו שעל גדות נהר הגארון הנשפך לאוקיינוס האטלנטי. נערוך ביקור יסודי בעיר המוכרת בעולם כבירה העולמית של היין אבל בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת שלה, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.

לקינוח, בחלקו השלישי והאחרון של הטיול ולאחר סיום השייט, נעשה הכרה עם חבל הבסקים הצרפתי וגיחה לחבל הספרדי. לבסקים שפה משל עצמם וגם תרבות והיסטוריה בדלניות. בביקורינו באזור ננסה להבין איך זה שבמשך אלפי שנים, התרבות הבאסקית שמרה על זהותה?
החבל נוגע במספר מקומות בים ויוצר ערי חוף מדהימות ביופיין (ביאריץ ובאיון), ובאותה נשימה משופע גם בכפרים הרריים הרים נישאים ובגאיות ירוקים ושטופי שמש. נבקר בהם.
נערוך גם גיחה לספרד לביקור בסאן סבסטיאן, המלכה הבלתי מעורערת של חבל הבסקים. נבקר ברובע העתיק של העיר היפה במיוחד.

יום 1 | 5/9 – שני – בורדו – ביאריץ
טיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לבורדו. עם הנחיתה ולאחר התארגנות ניסע לביאריץ, הנמצאת “בארץ הבאסקים”, עיירת הנופש היוקרתית שעל חוף האוקיינוס האטלנטי שם צולם הסרט של ארנסט המינגווי “וזרח השמש”. אליה נגיע לקראת ערב. לינה וארוחת ערב.

יום 2 | 6/9 – שלישי ביאריץ ((Biarritz –סנט ז’אן פיה דה פור (Saint Jean Pied de Port) –קמבו לה באן( ( Cambo les Bains אספלט (( Espelet ביאריץ ((Biarritz
הבוקר נערוך סיור בביאריץ לא רחוק מהגבול עם ספרד ומהחוף הבאסקי. בתחילת המאה ה-11 היה זה כפר קטן של דייגי לוויתנים ולכן השראת סמל היישוב מורכב מציור סירה גדולה של דייגי לווייתנים. היה זה ויקטור הוגו אשר ניבא בסוף המאה ה-19 כי על פי יופיו של המקום עתידו להיות עיירת קיט ואכן ב 1808 ניצל נפוליאון את שהותו בביאריץ בימי מסעו לספרד. נראה את המגדלור המהווה אחת הנקודות הבולטות ביותר מן המפרץ הגסקוני, את בניין הקזינו הבנוי בסגנון ארט דקו, את סלע הבתולה, Rocher de la Vierge, ממנו ניתן להשקיף על כל החוף, ועוד. נמשיך וניסע לסן ז’אן פייה דה פור, עיירה מבוצרת מקסימה, הנחצית על ידי נחל הררי והשומרת באדיקות על אופייה הבסקי. נמשיך בנסיעה בשיפולי הפירנאים ונגיע לאספלט Espelette, עיירה טיפוסית המתמחה בגידול פלפלים אדומים שהפכו לסמל החבל הבאסקי ולקמבו לה באן Cambo-les-Bains, עיירת נופש ומרפא ידועה ומטופחת. נחזור למלוננו בסיום יום קסום בחבל הבאסקי.

יום 3| 7/9 –רביעי -סאן סבסטיאן(San Sebastian ( -סנט ז’אן דה לוס (Saint Jean de Luz) –באיון(Bayonne )
ניסע לאורך החוף הבסקי ונגיע לסן ז’אן דה לוז הנמצאת סמוך לגבול הספרדי, עיירת קייט בסקית מקסימה, עם נמל יכטות גדול ,תוססת ומלאת חיים. נטייל בין הבתים היפים ובסמטאות הצרות, ובטיילת הנושקת למימי האוקיאנוס. נמשיך בנסיעה קצרה לסן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה. העיר משתרעת לחופו של מפרץ סגור הקרוי, בגלל צורתו, מפרץ הצדף כשמשני עבריו בולטים הרים. נטייל ברחובות הציוריים, נעלה לתצפית על הר איגואלדו וכמובן נטייל בטיילת המקסימה שלאורך החוף. נחזור צפונה נחצה חזרה את הגבול לצרפת לבאיון , עיר הניצבת במקום התמזגותם של שני נהרות , לביקור במוזיאון הבאסקי, המציג את התרבות ההיסטוריה והמסורת של האזור. לקראת ערב נחזור למלוננו.

יום 4 | 8/9 – חמישי – ביאריץ ((Biarritz – דיון דה פילה ((Dune du Pyla – ארקשון (Arcachon) – בורדו(Bordeaux )
ניפרד מביאריץ וניסע אל הדיונה של פילאט, שהיא הדיונה החולית הגדולה ביותר באירופה. מכאן ניסע לסיור בארקשון עיירת נופש אשר בזכות המפרץ הסגור והמוגן נחשבת בעלת אקלים נוח בכל עונות השנה. ארבעת הרובעים של העיר קרויים על שם ארבע העונות, והווילות הבנויות בה מזכירות למבקרים את תור הזהב של העיר. ארקשון ידועה גם באיכות הצדפות שלה והיא אחת מהיצרניות הגדולות בצרפת. נוכל ליהנות גם מטעימות במקום. נמשיך לסיור בבורדו, במהלך הסיור נתעכב על כמה מהמתחמים והמונומנטים שבזכותם בורדו הגיעה למעמד של אחת הערים המתיירות בצרפת עם כ-7 מיליון מבקרים בשנה: כיכר הז’ירונדינים , כיכר הבורסה והקתדרלה בה נישאה אלינור דה אקיטאן – אחת מדמויות הנשים המפורסמות והססגוניות בהיסטוריה של צרפת שהייתה נשואה לשני מלכים ושמה נקשר בתחילת הייצוא וההכרה ביינות בורדו המשובחים. נשוטט במדרחוב היפה והשוקק ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש כבית מלון צף ב-4 הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו ויציג את אנשיו במסיבת קוקטייל, ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב.

יום 5 | 9/9 – שישי – בורדו (Bordeaux) – מדוק (Le Medoc)
נשוט מערבה מבורדו לעבר פויאק (Pouillac) על גדת הג’ירונד, אליו נשפכים נהרות הגארון והדורדון. נסייר באחד מחבלי היין בצרפת, במחוז מדוק, שנחשב לאזור היין היוקרתי בעולם עקב האקלים המיוחד בו. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק, להפיט רוטשילד, להטור, ומוטון רוטשילד, נעצור לביקור טעימות יין באחת מהטירות שבאיזור. בסיום הסיור נשוב לספינה למנוחה וארוחה.

יום 6 | 10/9 – שבת – שפך מפרץ הז’ירונד (Gironde) – בלאייה (Blaye)
הבוקר נבלה בספינה בשייט נעים בסמוך לחופי מפרץ הג’ירונד הנשפך אל האוקיינוס האטלנטי. המפרץ עצמו, ארוך מאוד ומגיע אל האוקיינוס האטלנטי. בדרך נראה כפרים ועיירות דייג ואחר הצהרים נגיע לבלאייה. נעלה למצודה הגדולה פרי תכנונו של הארכיטקט הצבאי וובאן כחלק ממערך ההגנה על הנמל של בורדו. אל ביצורי העיר מצטרפות עוד שתי מצודות שיחדיו הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. נחזור לספינה לארוחת הערב ולאחריה נהנה מערב של מוסיקה וריקודים על הספינה.

יום 7 | 11/9 – ראשון – ליבורן (Libourn) – סנט אמיליון (Saint Emilion )
הבוקר נשוט לנמל הקטן של העיירה ליבורן, השוכנת על גדות נהר הדורדון, ק”מ ספורים ממקום המפגש של הדורדון עם נהר הגארון. העיירה נבנתה ככפר מבוצר על ידי אציל אנגלי בשם רוז’ה דה ליבורן במחצית השנייה של המאה ה-13, בתקופת השליטה האנגלית באזור. במהלך ההיסטוריה, עבר הכפר מיד ליד במלחמות בין צרפת ואנגליה והיום ניתן לזהות בו עקבות מהתקופות השונות. בסיור, נראה את שרידי החומות, מגדל השעון והכנסייה הגותית המרשימה. משם נצא בדרך היין לעבר העיירה סנט אמיליון אשר יחדיו עם העיירה עצמה הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר לשימור. סנט אמיליון, המוקפת כרמים מכל עבריה, הוכרה כאחת העיירות היפות ביותר באזור ובצרפת כולה. לאחר הביקור בסנט אמיליון נחזור לספינה לארוחת הערב החגיגית.

יום 8 | 12/9 – שני– בורדו (Bordeaux– עמק הדורדון ( (Dordogne Valley: – בינאק (Beynac) – לה רוק גאז’אק ((La Roque-Gageac – דום ( Domme) ) – סרלה (Sarlat Caneda)
לאחר ארוחת הבוקר בספינה ניפרד מהצוות שהנעים את זמננו בהפלגה וניסע לעמק הדורדון הפסטוראלי. נטפס עם האוטובוס לבינאק מבצר מרשים בגודלו הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בכפר לה רוק גז’יאק, מהכפרים היפים והמתויירים של צרפת היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. ניסע ברכבת קלה ומיוחדת אל “בסטיד” (כפר מבוצר), דום- עיירונת קטנה עתיקה ומבוצרת שנבנתה על ראש הצוק. מכאן ניסע לסרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת, ללינה וארוחת ערב.

יום 9 | 13/9-שלישי – נקרת השטן (Gouffre de Padirac) – רוקאמאדור (Rocamadour)
נתחיל את היום באחד מפלאי הטבע של צרפת – תהום פאדירק התהום היא למעשה מערת נטיפים עוצרת נשימה המגיעה לעומק של כ-100 מטר ובתחתיתה זורם נהר תת קרקעי שבמשך השנים חצב בגיר תצורות מרהיבות. את דרכנו מטה נעשה במדרגות ובמעלית כשאנו עוטים מעילים שיחממו אותנו עם צניחת הטמפרטורות בעומק כה רב. בהגיענו מטה, נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה המרהיבים. נמשיך לביקור בכפר רוקאמאדור המפורסם, כפר ימי ביניימי, בנוי על צוק נישא ואדיר בממדיו מעל תהומו של ערוץ אלזו. על הצוק כמו תלויה ערימה צפופה של מבנים המבקשים להיאחז בו בשארית כוחם ומיקומם נראה כנוגד את חוקי כוח המשיכה. את הסיור נתחיל בנקודה הגבוהה ביותר ליד הארמון וממנו נמשיך מטה אל עבר הכנסיות והמנזרים הצמודים לסלע, ומשם לעיירה עצמה השוכנת לרגלי הצוקים ומעל העמק היפה. חזרה לבית המלון בסרלה ללינה.


יום 10 | 14/9- רביעי – עמק הלוט (Lot Valley) – סן סיר לה פופי (St.Cirq-Lapopie) – מערת האדם הקדמון (Grotte du Pech Merle) – אלבי (Albi )

הבוקר ניסע לעמק הצר של נהר הלוט, המשלב שלל אטרקציות ונופים מרהיבים. נבקר במערת האדם הקדמון בה נראה ציורים פרהיסטורים אותנטיים. נמשיך לאורך הנהר לביקור בכפר העתיק סן סיר לה פופי אחד מרשימת “הכפרים היפים ביותר של צרפת”. הכפר התלוי על מצוק, משקיף על נהר הלוט ומהווה אחד מנקודות העצירה בדרך הצליינים סנטיאגו. משם ניסע לקאור (Cahors), עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, ונעלה על גשר ולנטרה, שריד מרשים ביותר למלחמת 100 השנים. נמשיך מזרחה ולקראת ערב נגיע לאלבי, העיר בה נולד הצייר המפורסם טולוז לוטרק. לינה וארוחת ערב.

יום 11 | 15/9 – חמישי – אלבי (Albi ) – טולוז (Toulouse )– תל-אביב
היום נבקר במרכז העיר העתיקה, במוזיאון המוקדש ליצירותיו של האמן יליד המקום, טולוז לוטריק, ובקתדרלה סן ססיל המדהימה. מכאן ניסע לסיור קצר בטולוז (העיר הוורודה) ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של טולוז ממנו נטוס דרך יעד באירופה חזרה לארץ.

המקומות בהם נסייר:

ולוז – אלבי – עמר הלוט – סן סיר לה פופי- מערות האדם הקדמון- קאור- תהום פאדיראק- רוק אמדור- סרלה- עמק הדורדון בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו -פוייאק – מדוק- הייקבים ה”גדולים”-שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה-ליבורן- סנט אמיליון-בורדו

! אתרים הנמצאים רק במסלול תרבותו:
* בורדו להיות “בסביבה” ולא להיות בבורדו זו החמצה!! בשנים האחרונות, עיר בפריחה מתמדת.
  המרכז האורבני הגדול בעולם שהוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו”.
  רק הטיול שלנו מקדיש זמן לטיול יסודי בבורדו, עם ילידת המקום שתספר על העיר גם מנקודת מבט אישית!
* עמק הדורדון
  אם לא היית בשני הכפרים הללו, לא היית בדורדון.
  בינאק, כפר היושב על שפת נהר הדורדון למרגלות צוק תלול. זכה בתואר הכפר היפה ביותר בצרפת בתחרות “הכפרים היפים”.
  לה רוק גז’אק, כפר מקסים השוכן על צוק אדיר, הממוקם בצידו הצפוני של נהר הדורדון. גם הוא ברשימת הכפרים היפים של צרפת –
  ויש אומרים שהוא במקום השלישי המתוייר ביותר בצרפת.
* עמק הלוט
  קהור, בירת עמק הלוט, עיר מתקופת הקלטים, מאופיינת בבתים עתיקים הבנויים מאבן ועץ, ובזכות היין ה”שחור” והמצויין שלה.
  קדיאק, עיר עתיקה ויפה השוכנת על שפת נהר הגארון.
  ביאריץ, עיר הנופש היפה השוכנת על שפת האוקיינוס שהייתה אהובה מאוד על אוז’ני, אשתו של נפוליאון ה-3.
  סן ז’אן פיה דה פור, עיירה מבוצרת מקסימה, הנחצית על ידי נחל הררי והשומרת באדיקות על אופייה הבסקי.
  אספלט, בשיפולי הפירנאים עיירה טיפוסית המתמחה בגידול פלפלים אדומים שהפכו לסמל החבל הבאסקי.
  קמבו לה באן, עיירת מרפא מקסימה ונראה את ביתו של הסופר אדמון רוסטאן (מחבר סירנו דה ברג’ראק), המוקף בגנים מטופחים.
  סן ז’אן דה לוז עיירת קייט בסקית מקסימה, תוססת ומלאת חיים
  סן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה.
  תצפית על הר איגואלדו

המחיר כולל :

טיסה תאריך מוצא יעד המראה נחיתה  
LH-691 05.09.22 תל אביב פרנקפורט 04:50 08:20  
LH-098 05.09.22 פרנקפורט  בורדו 16:05 17:50  
LH-2219 15.06.22 טולוז מינכן 13:40 15:20  
LH-684 15.06.22 מינכן תל אביב 19:35 00:15  
 • 6 לילות בבית מלון על בסיס חצי פנסיון בלילה הראשון והאחרון בטיול. יתר הימים במלון על בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • 4 לילות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בתאים חיצוניים
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא) 
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך בכיר מצוות “תרבותו”
 • מדריכים מקומיים בהתאם לטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה בזום עם המדריך לקראת היציאה לטיול
 •  

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
  • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

  הערות:
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
  • תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
  • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בקומה אמצעית תוספת לאדם בקומה עליונה הערות  
05.09.22 15.09.22 3,795 € 164 € קבוצה סגורה  
           

הערות: 1) חדר בקומה האמצעית – חלון פנורמי גדול (חלון הזזה).
            2) חדר בקומה עליונה –  “פרנץ’ בלקוני” (דלת הזזה גדולה) 

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית  תוספת לקומה עליונה תוספת לחדר יחיד קומה אמצעית / עליונה  
13.05.20 22/23.05.20 3,195 € 200 € 670 € / 775 €  
06.07.20 15/16.07.20 2,995 € 150 € 695 € / 785 €  

* אין כפל מבצעים והנחות

2022-07-05T09:52:56+00:00