yes

דורדון-פריגור שבדרום מערב צרפת – שייט משולב בטיול בספינת הנהר Cyrano de Bergerac

דורדון-פריגור, צרפת -טיול ושייט מאורגן בנהרות הגארון והדורדון

 

קוד טיול: TRBD   
משך הטיול: 11 ימים
יציאה:  4/5
מדינות: צרפת
ספינה:  MS Cyrano de Bergerac
מסלול:  טולוז – סרלה – עמר הלוט – סן סיר לה פופי- מערות האדם הקדמון- קאור- תהום פאדיראק- רוק אמדור- סרלה- עמק הדורדון בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו -פוייאק – מדוק- הייקבים ה”גדולים”-שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה-ליבורן- סנט אמיליון-בורדו
סגנון: שייט נהרות משולב בטיולים יבשתיים

 • שישה לילות שייט בספינת פאר על נהר הגארון אל מדוק ואזורי היין היוקרתי בעולם, ערי ימי ביניים לחופי האוקיינוס האטלנטי

 • בנוסף, 5 ימי טיול יבשתי בחבל דורדון-פריגור משולבים בגיחה אל חבל הבסקים ושיפולי הפירנאים. 

 • ביקור יסודי בבורדו רבת האטרקציות.

 • נופים וטבע לא נגוע, טירות וביצורים מימי הביניים, אתרים פרה-הסטוריים וגסטרונומיה משובחת.

 • יין ומשקאות אלכוהוליים, שתיה חמה וקרה – חופשי בארוחות ובלאונצ’ בר

 • את הטיול תדריך, יעל הרמלין, ילידת בורדו בצרפת, בעלת ידע אישי והכרת האזור כמו שרק מקומי יכול.

מסלול השייט
map-river-garonne-boa-דורדון

לָה בֶּל פְרַאנס (צרפת היפה) לא הגיעה, לחינם, להיות יעד הטיולים מספר אחד בעולם, 90 מיליון תיירים בשנה! צרפת על כל חבליה, אזוריה ומחוזותיה מהווה יעד מגוון ומרתק לטיול. חבלי פרובאנס לנופש יוקרתי, נורמנדי לחופי הנחיתה ואמנות, בריטאני לתרבות הים, בורגונדי ליין, האלפים לסקי, הפירנאים לנופים פראיים ואזורי ימי ביניים כפריים, פריז לרומנטיקה ואמנות, ובכל אלו גסטרונומיה משובחת.
אז עם שפע כזה של עושר באזורי טיול, איך מתחילים לבחור?

הנה כמה סיבות משכנעות מדוע מטיילים שרוצים את הכל, יכולים לפנות היישר אל עמק הדורדון.
לטיול העומק שלנו שלושה חלקים. הראשון, עמק הדורדון, הידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו? עיירות ימי ביינמיות שקפאו בזמן, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון מהחשובים בעולם, כפרים תלויים על מדרונות, ערי ביצורים מימי מלחמת 100 השנים, מצבור מדהים של טירות עתיקות (למעלה מ- 1000), כנסיות עתירות אמנות והיסטוריה, נהרות שוצפים וקניונים וכמובן הגסטרונומיה. כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל תיירים.

הסופר האמריקאי הנרי מילר סיכם את ביקורו בדורדון-פריגור במילים הבאות: “גם אם תתאפשר לך הצצה בלבד בנוף המדהים הנפרש מהמצוקים, זה משהו שעליך להיות אסיר תודה עליו לשארית חייך…זהו המקום הקרוב ביותר לגן העדן…”.

חלקו השני של הטיול יערך בשייט על ספינת 5* והוא יתחיל בבורדו שעל גדות נהר הגארון הנשפך לאוקיינוס האטלנטי. נערוך ביקור יסודי בעיר המוכרת בעולם כבירה העולמית של היין אבל בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת שלה, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.

לקינוח, בחלקו השלישי והאחרון של הטיול ולאחר סיום השייט, נעשה הכרה עם חבל הבסקים הצרפתי וגיחה לחבל הספרדי. לבסקים שפה משל עצמם וגם תרבות והיסטוריה בדלניות. בביקורינו באזור ננסה להבין איך זה שבמשך אלפי שנים, התרבות הבאסקית שמרה על זהותה?
החבל נוגע במספר מקומות בים ויוצר ערי חוף מדהימות ביופיין (ביאריץ ובאיון), ובאותה נשימה משופע גם בכפרים הרריים הרים נישאים ובגאיות ירוקים ושטופי שמש. נבקר בהם.
נערוך גם גיחה לספרד לביקור בסאן סבסטיאן, המלכה הבלתי מעורערת של חבל הבסקים. נבקר ברובע העתיק של העיר היפה במיוחד.

יום 1 תל אביב – פרנקפורט – טולוז
טיסת לופטהנזה דרך פרנקפורט לטולוז. עם הנחיתה התארגנות ונסיעה לבית המלון.
ארוחות: ערב (בוקר, צהרים בטיסות)
לינה: אזור טולוז

יום 2 | עמק הלוט: מערת האדם הקדמון פש מרל – סן סיר לה פופי – קאהור – רוקאמדור
בקר טוב צרפת! נתחיל את היום בביקור במערת האדם הקדמון, פש מרל, נסייר במערה, נראה את ציורי הקיר בני אלפי השנים ונבקר במוזיאון הסמוך. נמשיך לאורך נהר הלוט לסן סיר לה פופי, כפר תלוי המשקיף על נהר הלוט. נבקר בכפר העתיק והיפהפה ולאחר מכן נמשיך בנסיעה לקאהור, השוכנת משני צידי נהר הלוט, והידועה גם בזכות הגשר האדיר שריד לימי הביניים, הניצב מעל נהר הלוט. משם ניסע לרוקאמדור, כפר מבוצר התלוי על צוק אדיר כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון למנזרים ולכנסיות הדבוקים לסלע ומשם לעיירה היפה בה נבקר. לקראת ערב נגיע לבית המלון הנמצא באיזור.


יום 3 | תהום פדיראק – סרלה – עמק הדורדון: לה רוקגז’אק – בינאק – בורדו – עליה לספינה

נתחיל את היום בביקור בתהום פאדירק, מערה קארסטית מדהימה, שבתחתיתה בעומק של כ-100 מטרים זורם נהר תת קרקעי. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה. נמשיך בנסיעה לביקור בסרלה, הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת. לאחר הביקור בעיר ניסע לאורך נהר הדורדון בנוף פסטוראלי, נבקר ברוקגז’אק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. נטפס בנסיעה למבצר בינאק האדיר ממנו נצפה על העמק כולו.
נמשיך בנסיעה מערבה לבורדו ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש לנו כבית מלון צף ב-6 הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל תוך כדי הצגת אנשי הצוות. ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב.
הספינה תשוט משך הלילה מערבה למדוק, אזור היין האיכותי והמפורסם

יום 4 | מדוק – ביקור ביקב – מפרץ הז’ירונד – רואיין

הבוקר נצא לטיול במחוז מדוק , שנחשב כנראה בצדק, לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק, להפיט רוטשילד, להטור, ומוטון רוטשילד. נראה טירות מפוארות ונבקר באחד היקבים שנראים כמו ארמונות. נחזור לארוחת צהריים בספינה, בעוד הספינה שטה מערבה למפרץ הז’ירונד. המפרץ עצמו, ארוך מאוד ומגיע כעבור 100 ק”מ אל האוקיינוס האטלנטי. אחר הצהריים נגיע אל הצד השני של המפרץ לרואיין, השוכנת ממש על שפת המפרץ. עם ההגעה נצא לסיור בעיר היפה . נחזור לארוחת ערב בספינה.

יום 5 | רואיין – לה רושל – איל דה רה

הבוקר ניסע צפונה לביקור בלה רושל, בירת אזור שראנט, עיר נמל לחופו של האוקיינוס האטלנטי, במפרץ ביסקאיה. העיר נודעה כבר בימי הביניים כעיר נמל, שעיקרה, מסחר עם אנגליה, דבר שניכר גם במבנים שבעיר העתיקה וגם בנמל העתיק על שני מגדליו השומרים על הכניסה אליו. העיר מחוברת בגשר שאורכו 2.9 ק”מ לאיל דה רה, אי צר שרוחבו כ-5 ק”מ ואורכו כ-30 ק”מ. ניסע על הגשר שנבנה על ידי מישל וירלוז’ה , שבנה הרבה מהגשרים הידועים בעולם ובצרפת. נחצה את האי ממזרח למערב, ונגיע למגדלור הניצב על שפת האוקיינוס . במקום ניצבים שני מגדלורים, העתיק לצד החדש יותר. המעוניינים יוכלו לטפס אל המרפסת הבנייה בקצה המגדלור.
את ארוחת הצהריים נקבל במסעדה מקומית. מכאן, נחזור אל הספינה ברואיין.

יום 6 | ליבורן – סנט אמיליון
משך הלילה שטה הספינה דרומה בנהר הגארון ולאחר מכן בדורדון אל ליבורן, עיר נמל מבוצרת השוכנת על גדות הנהר. לאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך היין (של היינות הגדולים) לסנט אמיליון. הדרך והעיירה הוכרזו על ידי אונסקו כאתר לשימור. טיול רגלי בעיר העתיקה כולל ביקור מיוחד בכנסייה תת קרקעית לאחר הביקור בסנט אמיליון, נחזור לספינה עליה נשוט לבורדו. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בעיר היפה והמוארת על שלל אתריה .


יום 7 | בורדו – קדיאק – בורדו

נתחיל את היום בשייט קצר אל קדיאק, עיר עתיקה ויפה השוכנת על שפת נהר הגארון. נצא מהספינה בנסיעה בין הכרמים והגבעות של אזור קדיאק לביקור בטירת רוקטייאד, טירה מתקופת ימי הביניים. נבקר בטירה ונטעם מהיין המיוצר במקום. היום נוותר על ארוחת צהריים בספינה וניקח איתנו ארוחות ארוזות. ניסע חזרה לבורדו היפה, שהוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת לשימור. העיר יושבת על שתי גדות נהר הגארון, כשמעליו ניצבים גשרים מתקופות שונות ובסגנונות שונים. נטייל במרכזה ונראה את כיכר הז’ירונדינים, כיכר הבורסה, בית העירייה, את הקתדרלה בה נישאה אלינור דה אקיטאן, וכמובן שלא נוותר על המדרחוב הנחשב לארוך ביותר באירופה ובין היפים שביניהם.

יום 8 | בורדו – ארקשון – הדיונה של פילאט
היום נטייל לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי. ניסע אל הדיונה של פילאט, שהיא דיונה חולית הגדולה ביותר באירופה. רוחבה כ-500 מטרים, גובהה כ-150 מטרים ומוקפת ביערות עצי אורן וממערב לה – הים. המעוניינים יוכלו לטפס לפסגת הדיונה וליהנות מחוויה מדהימה. מכאן ניסע לסיור קצר בארקשון, עיירת נופש ידועה שבעונות החופשות מלאה בנופשים הממלאים את חופיה היפים. ארקשון ידועה גם באיכות הצדפות שלה והיא אחת מהיצרניות הגדולות בצרפת.
את ארוחת הצהריים נאכל במסעדה מקומית ולאחר מכן נחזור לבורדו להשלמת הביקור בעיר היפה. חזרה לערב אחרון בספינה.


יום 9 | ארץ הבסקים – ביאריץ – סן ז’אן פיה דה פורט

ניפרד מצוות הספינה וניסע דרומה לביאריץ, עיר הנופש היפה השוכנת על שפת האוקיינוס שהייתה אהובה מאוד על אוז’ני, אשתו של נפוליאון ה-3, שם גם בנתה את ארמון הקייט שלה. נסייר בעיר והמעוניינים והאמיצים יוכלו לעלות למגדלור הגבוה לתצפית מדהימה אל החוף ומפרץ. אחר הצהריים ניסע לסן ז’אן פיה דה פור, עיירה מבוצרת מקסימה, הנחצית על ידי נחל הררי והשומרת באדיקות על אופייה הבסקי.
נמשיך בנסיעה בשיפולי הפירנאים ונגיע לאספלט, עיירה טיפוסית המתמחה בגידול פלפלים אדומים שהפכו לסמל החבל הבסקי. לאחר טיול בעיירה המקסימה, נמשיך לקמבו לה באן, עיירת מרפא מקסימה ונראה את ביתו של הסופר אדמון רוסטאן (מחבר סירנו דה ברג’ראק), המוקף בגנים מטופחים. מכאן ניסע לבית מלון באזור.

יום 10 | החוף הבסקי – סן סבסטיאן – סן ז’אן דה לוז
ניסע לאורך החוף הבסקי ונגיע לסן ז’אן דה לוז הנמצאת סמוך לגבול הספרדי. זוהי עיירת קייט בסקית מקסימה, תוססת ומלאת חיים. מכאן קצרה הדרך לסן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה. העיר משתרעת לחופו של מפרץ סגור הקרוי, בגלל צורתו, מפרץ הצדף כשמשני עבריו בולטים הרים. נטייל ברחובות הציוריים, נעלה לתצפית על הר איגואלדו וכמובן נטייל בטיילת המקסימה שלאורך החוף. עם סיום הביקור בעיר ניסע חזרה לכיוון בורדו. לינה באזור.

יום 11 | בורדו – ציריך – תל אביב
תם טיולנו היפה. ניסע לנמל התעופה של בורדו ממנו נטוס בחברת סוויס אייר לציריך, נסייר בעיר ובלילה נטוס חזרה ארצה.

 
! יעל הרמלין, ילידת העיר בורדו, מרצה וחוקרת בנושא תרבות צרפת, מדריכה טיולי עומק באירופה הקלאסית וביעדים נוספים.
  יעל כתבה רומן היסטורי “קוראים לי ז’אנט” העוסק בדמותה ובחייה של ז’אן ד’ארק הגיבורה הלאומית של צרפת.

! אתרים הנמצאים רק במסלול תרבותו:
* בורדו להיות “בסביבה” ולא להיות בבורדו זו החמצה!! בשנים האחרונות, עיר בפריחה מתמדת.
  המרכז האורבני הגדול בעולם שהוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו”.
  רק הטיול שלנו מקדיש זמן לטיול יסודי בבורדו, עם ילידת המקום שתספר על העיר גם מנקודת מבט אישית!
* עמק הדורדון
  אם לא היית בשני הכפרים הללו, לא היית בדורדון.
  בינאק, כפר היושב על שפת נהר הדורדון למרגלות צוק תלול. זכה בתואר הכפר היפה ביותר בצרפת בתחרות “הכפרים היפים”.
  לה רוק גז’אק, כפר מקסים השוכן על צוק אדיר, הממוקם בצידו הצפוני של נהר הדורדון. גם הוא ברשימת הכפרים היפים של צרפת –
  ויש אומרים שהוא במקום השלישי המתוייר ביותר בצרפת.
* עמק הלוט
  קהור, בירת עמק הלוט, עיר מתקופת הקלטים, מאופיינת בבתים עתיקים הבנויים מאבן ועץ, ובזכות היין ה”שחור” והמצויין שלה.
  רואיין, השוכנת ממש על שפת המפרץ לה רושל, כעיר נמל, שעיקרה, מסחר עם אנגליה.
  איל דה רה, אי מיוחד
  קדיאק, עיר עתיקה ויפה השוכנת על שפת נהר הגארון.
  ביאריץ, עיר הנופש היפה השוכנת על שפת האוקיינוס שהייתה אהובה מאוד על אוז’ני, אשתו של נפוליאון ה-3.
  סן ז’אן פיה דה פור, עיירה מבוצרת מקסימה, הנחצית על ידי נחל הררי והשומרת באדיקות על אופייה הבסקי.
  אספלט, בשיפולי הפירנאים עיירה טיפוסית המתמחה בגידול פלפלים אדומים שהפכו לסמל החבל הבאסקי.
  קמבו לה באן, עיירת מרפא מקסימה ונראה את ביתו של הסופר אדמון רוסטאן (מחבר סירנו דה ברג’ראק), המוקף בגנים מטופחים.
  סן ז’אן דה לוז עיירת קייט בסקית מקסימה, תוססת ומלאת חיים
  סן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה.
  תצפית על הר איגואלדו

המחיר כולל :

טיסה תאריך מוצא יעד המראה נחיתה  
LH-695 04.05.22 תל אביב פרנקפורט 08:00 11:30  
LH-098 04.05.22 פרנקפורט  טולוז 16:15 17:55  
LX-1098 14.05.22 בורדו ציריך 10:00 11:40  
LX-256 14/15.05.22 ציריך תל אביב 22:45 03:35  
 • 4 לילות בבית מלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון (במלון או במסעדות)
 • 4 ארוחות ערב במלון או במסעדות כולל יין חופשי בארוחות
 • 6 לינות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בתאים חיצוניים
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא) 
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריכה בכירה – יעל הרמלין, ילידת העיר בורדו, מרצה וחוקרת בנושא תרבות צרפת 
 • מדריכים מקומיים בהתאם לטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה בזום עם המדריכה לקראת היציאה לטיול
 •  

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
  • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

  הערות:
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, מיסי נמל ודלק.
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימים וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול
  • תוכנית הטיול מפרטת את מקומות הביקור אך יתכן שספינת הנהר תשנה במעט את מסלול השייט עקב גאות ושפל.
  • לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו והאחריות היא על חברות התעופה.

תנאים ומידע כללי

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בקומה אמצעית תוספת לאדם בקומה עליונה הערות  
04.05.22 14.05.22 3,495 אירו 165 אירו מלא  
  תוספת ליחיד בחדר: 795 אירו 175 אירו    

הערות: 1) חדר בקומה האמצעית – חלון פנורמי גדול (חלון הזזה).
            2) חדר בקומה עליונה –  “פרנץ’ בלקוני” (דלת הזזה גדולה) 

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה קומה אמצעית  תוספת לקומה עליונה תוספת לחדר יחיד קומה אמצעית / עליונה  
13.05.20 22/23.05.20 3,195 € 200 € 670 € / 775 €  
06.07.20 15/16.07.20 2,995 € 150 € 695 € / 785 €  

* אין כפל מבצעים והנחות

2022-06-14T12:07:56+00:00