yes

טיול ושייט נהרות בדורדון שבדרום מערב-צרפת לאוהבי החיים הטובים

דורדון-פריגור, צרפת -טיול ושייט מאורגן בנהרות הגארון והדורדון

 

קוד טיול: TRBD
משך הטיול: 9 ימים
יציאות: מאי 2020
מדינות: צרפת
ספינה:  MS Cyrano de Bergerac
מסלול:  טולוז – סרלה – עמר הלוט – סן סיר לה פופי- מערות האדם הקדמון- קאור- תהום פאדיראק- רוק אמדור- סרלה- עמק הדורדון בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו -פוייאק – מדוק- הייקבים ה”גדולים”-שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה-ליבורן- סנט אמיליון-בורדו
סגנון: טיול כוכב יבשתי (3 לילות) ו-5 לילות שייט נהרות

 • טיול כוכב בחבל דורדון-פריגור משולב עם שייט – נופים יפהפיים, טירות, אתרים הסטוריים וגסטרונומיה משובחת
 • שייט בספינת פאר על נהר הגארון הזורם מהרי הפירנאים לדרום-מערב צרפת, מתלכד עם נהר הדורדון ונשפך לאוקינוס האטלנטי
 • יין, מים, שתיה חמה, קרה ואלכוהול – חופשי בארוחות ובלאונץ’ בר.

מסלול השייט
map-river-garonne-boa-דורדון

בורדו , בירת חבל אקיטן, שוכנת סמוך לחופי האוקיינוס האטלנטי, על גדות נהר הגארון. היא מכונה גם “פנינת אקיטאן”, ולא בכדי. העיר מוכרת בעולם כבירת היין, בשל הכרמים הרבים הסובבים את העיר ויין בורדו המשובח המיוצר באזור. העיר בולטת באדריכלות הניאו קלאסית הנהדרת, מה שהביא את אונסקו להכריז על מרכז העיר כאתר מורשת עולמית.
נהר הגרון, מתלכד עם נהר הדורדון ויוצרים יחד את שפך נהר הז’ירונד הזורם לאוקיאנוס האטלנטי.
האזור בו נשוט ונטייל הינו ידוע כאזור קסום מהיפים באירופה. מה אין בו? הרים, ים, ערים מרשימות, עיירות עתירות אמנות והיסטוריה, טירות ונהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות,  מסלולי הליכה ושייט, וכמובן האוכל – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים. כל זאת ועוד בטיול כוכב בדורדון משולב שייט.
יום 1 | טולוז – סארלה
Toulouse – Sarlat

טיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה לטולוז העיר הורודה. עם הנחיתה התארגנות קצרה ומייד נצא צפונה לעבר סרלה, בירת אזור הדורדון בה נלון ב- 3 הלילות הבאים.

יום 2 |  עמק הלוט – סן סיר להפופי – מערת האדם הקדמון – קהור
         Lot Valley – St cirq lapopie – Cahors – Pech Merle
ארוחת בוקר במלון ולאחריה יוקדש היום לעמק הצר של נהר הלוט, דמוי קניון מרהיב ביופיו שחלקו המערבי הוא חבל יינות קאהור.  ניסע בכביש המתפתל בין הצוקים עליהם ניצבים כפרים תלויים. נבקר במערות האדם הקדמון המדהימות, פש מרל, ששימשו לפני 20,000 שנה מסתור לאדם הקדמון ומהוות שילוב מופלא של הוד הממדים ופאר האמנות הציורים הפרהיסטוריים עם הגבישים והנטיפים שיצר הטבע. נמשיך לאורך הנהר לביקור בכפר העתיק סן סיר להפופי, אחד מרשימת “הכפרים היפים ביותר של צרפת”, כפר תלוי על מצוק המשקיף על נהר הלוט, והוא גם נקודת עצירה בדרך הצליינים סנטיאגו. בהמשך ניסע לקאור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, עם בתיה העתיקים הבנויים מאבן ועץ, ונעלה על גשר ולנטרה היפה החוצה את הנהר לעיר עתיקה, שריד מרשים ביותר למלחמת 100 השנים. חזרה לבית המלון בסרלה.

יום 3 | נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור
          Gouffre de Padirac – Rocamadour  

ניסע לתהום פאדירק, אחד מפלאי הטבע של צרפת, מערה קרסטית מדהימה שבתחתיתה, בעומק של כ-100 מ’ זורם נהר תת קרקעי. נלבש מעילים (הטמפרטורה שם כ- 13 מעלות), נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה המרהיבים בתצורותיו.
נמשיך לביקור ברוקאמדור הכפר המפורסם, התלוי ומבוצר על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון לכנסיות ולמנזרים הדבוקים לסלע, ומשם לעיירה השוכנת למרגלות הצוקים ומעל העמק היפה. חזרה לבית המלון בסרלה.

יום 4 | סרלה – עמק הדורדון  – בינאק – לה רוק גז’אק – דום – בורדו – עליה לספינה
          Sarlat- Dordogne Valley- Beynac – La Roque gageac Domme – Bordeaux
נתחיל את הבוקר בנסיעה לסרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת ונסייר בעיר העתיקה. ביום רביעי מתקיים בעיירה שוק האיכרים הידוע ואנחנו נקדיש זמן כדי ליהנות מהשוק הצבעוני והיפה. מכאן נגיע בנסיעה קצרה מאוד לעמק ולנהר הדורדון ונכיר את אחד האזורים היותר אהובים על הצרפתים. נטפס עם האוטובוס לבינאק, מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בלה רוק גז’יאק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. לאחר מכן נטפס עם האוטובוס, ועם “רכבת” מיוחדת ל”בסטיד” (כפר מבוצר) דום. המראה הנשקף מהטיילת של דום מרהיב ביופיו וסיום ליום מהנה.
נמשיך בנסיעה לבורדו ולקראת ערב נעלה על ספינת הנהר שתשמש כבית מלון צף ב-5 הלילות הבאים. צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל תוך כדי הצגת אנשי הצוות ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב. לאחריה נצא לסיור לילי בעיר.

יום 5 | בורדו – פוייאק – מדוק – הייקבים ה”גדולים”
          Bordeaux – Pauillac – Medoc

הבוקר נשוט מערבה בנהר הגארון, הנשפך אל מפרץ ז’ירונד הצר והארוך. המפרץ עצמו מגיע כעבור 100 ק”מ אל האוקיינוס האטלנטי. נאכל את ארוחת הבוקר בספינה, נחלוף על פני איים בנהר ונגיע לפוייאק, עיר קטנה השוכנת על הגדה המערבית של הז’ירונד, שייכת למחוז מדוק וידועה גם כמותג יין חשוב שלו. העיר נבנתה על ידי סוחרי יין עשירים וימאים וניתן לראות בה את פאר העבר. נאכל צהריים על הספינה ולאחר מכן נצא לסיור במחוז מדוק, שנחשב כנראה בצדק, לאזור היין היוקרתי בעולם. נחלוף על פני יקבים ועיירות שהפכו למותגים מוכרים וחשובים כמו, סנט ז’וליין, מרגו, הוט מדוק , להפיט רוטשילד, להטור ומוטון רוטשילד. נראה טירות מפוארות ונבקר באחד היקבים שנראים כמו ארמונות.
לקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 | פוייאק – שפך מפרץ הז’ירונד – בלאייה
         Gironde – Blaye
בבוקר מוקדם תשוט הספינה במפרץ הז’ירונד לעבר בלאייה, עיר קטנה מוקפת בכרמים כשמעליה בולטת מצודה גדולה. לעיר נודעה חשיבות רבה כאשר במאה השש-עשרה בנה הארכיטקט הצבאי הנודע וובאן, את הביצורים במקום כחלק מההגנה על הנמל של בורדו. יחד עם המצודה הזאת נבנו עוד שניים בסביבה ושלשתם הוכרזו על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. ניסע בכביש הנופי היפהפה על המצוקים במקביל לנהר הדורדון, נטייל בעיירה בלאייה ונבקר במצודה. חזרה לספינה. לאחר ארוחת הערב נהנה מערב של מוסיקה וריקודים על הספינה. לינה בספינה.

יום 7| ליבורן – סנט אמיליון
         Libourne – Saint Emilion
הבוקר נשוט לנמל הקטן של העיירה ליבורן, השוכנת על גדות נהר הדורדון, ק”מ ספורים ממקום המפגש של הדורדון עם נהר הגארון . העיירה נבנתה כבסטיד(כפר מבוצר) על ידי רוז’ה דה ליבורן, בתקופה של השליטה האנגלית באזור ועברה מיד ליד במלחמות שהיו באזור בין האנגלים לצרפתים. נראה את שרידי החומות, מגדל השעון והכנסייה הגותית המרשימה.  משם נצא לסיור מודרך בדרך היין (של היינות הגדולים) לסנט אמיליון.  הדרך והעיירה הוכרזו על ידי אונסק”ו  כאתר לשימור, ובצדק, שכן זאת אחת העיירות היפות ביותר באזור ובצרפת כולה. לאחר הביקור בסנט אמיליון נחזור לספינה לארוחת הערב החגיגית. לינה בספינה.

יום 8 | שייט + בורדו
          Bordeaux
הבוקר תשוט הספינה חזרה לבורדו העיר היפה היושבת על שתי גדות נהר הגארון, כשמעליו ניצבים גשרים מתקופות שונות ובסגנונות שונים. נצא לסיור בעיר שהוכרזה כאתר מורשת על ידי אונסק”ו. נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי (מותנה באישור כניסה), במדרחוב הנחשב לארוך ביותר באירופה (וגם יפה), בכיכר הז’ירונדינים ובכיכר הבורסה. לינה בספינה.

יום 9 | בורדו – תל-אביב
          Bordeaux – Tel Aviv

הבוקר ניפרד מצוות הספינה, נשלים את הביקור בבורדו היפה, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של בורדו ממנו נטוס דרך יעד באירופה חזרה לארץ.

המחיר :

 • טיסות דרך יעד ביניים:  ת”א-טולוז/ בורדו-ת”א  
 • 3 לילות בבית מלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון (במלון או במסעדות)
 • 3 ארוחות ערב במלון או במסעדות כולל יין חופשי בארוחות
 • 5 לינות בספינת הנהר:  MS Cyrano de Bergerac, בתאים חיצוניים
 • כלכלה בספינה: פנסיון מלא, 3 ארוחות ביום כולל בר חופשי בכל שעות היום
  (למעט ארוחת צהרים ביום סיור חוף מלא) 
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך ישראלי מומחה לצרפת 
 • מדריכים מקומיים בהתאם לטיול
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (למעט טיפים בספינת הנהר)
 • מפגש קבוצה עם מדריך הטיול באולם המפגשים שבמשרדינו החדשים (כשבוע לפני היציאה)

המחיר אינו כולל:

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • טיפים בספינה ( 7.5 אירו ליום לאדם)
  • טיפ למדריך הישראלי (נהוג 5 אירו לאדם ליום)
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף “המחיר כולל”

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאהחזרהקומה אמצעיתקומה עליונהתוספת ליחיד בחדרמדריך  
מאי 2020      
       
2019-08-10T09:41:37+00:00