yes

ספארי חורף בלפלנד הפינית והשוודית בטיסות ישירות לרובניימי – טיול מאורגן אל ארץ הזוהר הצפוני

ספארי חורף בלפלנד הפינית והשוודית בטיסות ישירות לרובניימי - טיול מאורגן אל ארץ הזוהר הצפוני

קוד הטיול: LAPT  

משך הטיול: 7 ימים

יציאות: 18/2/22,  8/3/22

מדינות: פינלנד, שוודיה

אזורים: לפלנד

סגנון: טיול כוכב, הכל כלול

על הטיול:

  • הטיול היחיד המבקר גם בלפלנד השוודית וגם בלפלנד הפינית
  • רכיבה ע”ג אופנועי שלג, מזחלות כלבים, איילי הצפון, מפלים קפואים, שייט על שוברת קרח, הם רק חלק מההרפתקה הבלתי נשכחת בטיול כוכב אל לפלנד של אלה קארי.

  • טיסה ישירה לרובניימי בירת לפלנד

  • לפלנד גם מהווה בית לבני הסאמי, קבוצה אתנית הקרובה במנהגיה ובמבנה גופה לאסקימואים בצפון אמריקה ואשר התפתחה במהלך השנים תוך התאמה לתנאי המקום ולאקלים השורר בו. נבקר אצלם.

lapland map

לפלנד. המילה בלבד מציפה בדמיון תמונות יפהפיות של שלג, איילים, דובי קוטב, אורות ירוקים מרהיבים המרצדים בשמיים, אלה קארי.

חבל הארץ לפלנד, שוכן בארבע מדינות – נורווגיה, רוסיה פינלנד ושוודיה. הטיול המיוחד שלנו, בניגוד למקובל, מבקר בשתי האחרונות – לפלנד השוודית ולפלנד הפינית.
לשני חלקי חבל הארץ הללו אופי שונה. לפלנד הפינית היא יותר מפותחת ויש בה שפע של אטרקציות תיירותיות, בעוד שלפלנד השוודית נותרה בתולית ופראית יותר שרגלי תיירים לא הרבו לדרוך בו עדיין. התושבים שומרים על אורח חיים אותנטי מה שמאפשר לנו להיות קרובים הרבה יותר לתרבות המקור ששררה בו לפני מאות שנים.

בשנים האחרונות הפכה לפלנד לאתר טיולי חורף פופולארי אליו נוהרים אליו מכל רחבי עולם ולא רק בגלל שבה סנטה קלאוס מכין את מתנות חג המולד וממנה הוא יוצא לרחבי העולם לחלק אותם.

לפלנד משופעת בשלל אטרקציות טיולי חורף הכוללים בין היתר מסע רכיבה על מזחלות שלג ממונעות בידי אופנועי שלג, הליכה באזור המפלים הקפואים, ביקור בחוות כלבי האסקי ורכיבה עצמאית על מזחלות רתומות לכלבים, קורס קצר בנהיגת מזחלות איילים, קורס הליכה על מגלשיים בשלג, נסיעה לצפייה בזוהר הצפוני, ביקור במוזיאון ארקטיקום, ביקור בפארק חיות הבר ברנוא ושיט בשוברת הקרן “סמפו” למפרץ בוטניה הקפוא ולארמון הקרח לומינילה.

בואו איתנו לחוויה של פעם בחיים בחבל ארץ שונה מכל מה שהכרתם עד כה, בואו להכיר את הלאפים, עם מיוחד המוצא את מחייתו בערבות השלג הנצחי.

יום 1 | רובניימי – פינלנד, לולאה – שוודיה
טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר היושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו “סנטה קלאוס” מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לכל קצווי תבל.
עם הנחיתה, ניסע למרכז ההצטיידות ונקבל ציוד מותאם לחורף, הכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים וכפפות.
העברה למלון בשוודיה, כשעה וחצי. המלון, Haparanda Stadshotell שוכן במבנה היסטורי אפוף אווירה נורדית בשילוב מתקנים מודרנים וממוקם במרחק הליכה מגדות נהר הטורנה השוצף והגועש . התפריט משובץ חומרי גלם מקומיים והכנה אותנטית מקומית.
ארוחות: ערב
לינה: לולאה, שוודיה.

יום 2 | העיירה גמלשטאדט, לולאה ,ספא איסט קאפ
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל גמלשטאדט, עיירת מחוז, ובמרכזה כנסייה מהמאה ה-15, שהוכרזה בשנת1996 כאתר מורשת עולמית של אונסקו. גמלשטאד, היא הדוגמה השמורה ביותר של עיר שפעם הייתה נפוצה ברחבי צפון סקנדינביה. יש בה 400 קוטג’ים אשר שימשו כתחנת לילה עבור בני הקהילה שגרו רחוק מדי מכדי לבצע את המסע אל הכנסייה וחזרה ביום אחד.
בסיום הביקור נחזור אל לולאה, בירת לפלנד השוודית.
נפנה זמן לארוחת הצהריים ולאחר מכן נצא אל אתר הספא “קייפ איסט” המאכלס את הסאונה הגדולה בעולם, המעוצבת בהשראת מקדש של המאיה. תוכלו להתפנק במסורות ספא וטיפולים שוודים ממאות קודמות המיושמים כיום באופן מודרני. בערבים קרים, יש אפשרות לצפות משם בתופעת הזוהר הצפוני הקסום על כל צבעיו הזרחניים.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: לולאה, שוודיה.

יום 3 | כפר הדייגים, שוברת קרח – שוודיה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור מודרך בכפר דייגים שוודי בשם קוקולפורסן (Kukkolaforsen). לכפר, השוכן משני צידי נהר טורניו השוצף, יש תרבות משלו ושפה משלו הנקראת – מנקיאלי. סביב לכפר זורמים מפלים רדודים יחסית שהם מושלמים לשיטת דיג ייחודית. דיג מסוג זה מקורו בימי הביניים וכיום הוא נהוג רק בשני מקומות בעולם – באמזונס ובקוקולפורסן. נוכל לחוות אותו בסיור ובמוזיאון הכפר הפתוח.
משם נמשיך לארוחת צהריים על שפת הנהר ובסיומה נצא אל עבר אחת האטרקציות המרכזיות של הטיול – שייט בשוברת קרח במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים, בכדי לפנות מעבר לספינות ההספקה המביאים מצרכים חיוניים לתושבי האזור. באחת הנקודות, הספינה תיצור “בריכה” בים הקפוא, נדומם מנועים ונוכל לרדת לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות המסופקות ע”י צוות הספינה.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: לולאה, שוודיה

יום 4 | הכפר של סנטה קלאוס, ספארי אופנועי שלג, דייג באגם הקפוא, תצפית על הזוהר הצפוני
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון בשוודיה ונבקר בכפר על שם “סנטה קלאוס”, הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. לפנינו חוויה נוספת ובלתי נשכחת של המסע והפעם על מזחלות שלג ממונעות – אופנועי שלג . ננוע רכובים (בנהיגה עצמית) זוגות זוגות מול הנופים הקפואים של הארקטי. קטעים של מסע זה יעברו על פני נהרות ואגמים קפואים, ובתוך יערות אין סופיים. נערוך הפסקת צהרים באחד האגמים הקפואים, נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של בני המקום, ונשתתף בעצמנו בחוויה מיוחדת זו.
נחזור לרובניימי על גבי האופנועים לארוחת ערב במלון.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: רובניימי
בילוי ערב: ניסע אל מחוץ לעיר ונצעד מעט לאזור חשוך בו נוכל לצפות בתופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני. זו העונה בה הסיכויים הטובים ביותר לחזות בתופעה.

יום 5 | הליכה ביער, כלבי האסקי ואייל צפוני, ארמון הקרח
את היום נקדיש להיכרות פעילה עם אורח החיים והתרבות הלאפית. נצא לאזור וואטונקי, אזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה של היער הארקטי ושל הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. נמשיך לחוות כלבי האסקי. שם נתקבל בקבלת פנים אופיינית ונלמד להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם, לאחר קורס קצר בנהיגת מזחלות נצא לטייל במזחלות הכלבים באזור פראי ומיוחד. תוך כדי נהיגה נחוש כ”לאפים” בני המקום המתמזגים עם הטבע. בתום המסע, נתפנק במשקה חם וארוחה בתפריט מסורתי. משם נמשיך אל חוות איילי הצפון, בה נלמד להכיר את אורחות חייו ומנהגיו של בעל חיים זה החי בתנאים קיצוניים.
נעבור השתלמות קצרה בנהיגת מזחלות איילים ונערוך הכנה מעשית להסמכה ולקבלת “רישיון נהג אייל מוסמך”… נחזה בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: רובניימי

יום 6 | רובניימי, פארק חיות הבר
הבוקר נצא בנסיעה אל אזור פואיזו במזרחה של לפלנד לביקור בשמורת הטבע קורואומה בה חיים 55 זנים שונים של חיות בר נדירות אשר התאימו עצמן לאקלים הארקטי של לפלנד. טורפים, יונקים וציפורים מפוזרים לאורך נתיב הביקור המרהיב ביופיו, שאורכו 2,500 מ’.
*רמת הקושי בהליכה היא בינונית.
לאחר ארוחת הצהריים, נבקר בארמון הקרח (SnowCastle) מלון השלג והקרח הגדול ביותר בעולם, המגיע לכ- 20,000 מ”ר. מבנה דמוי מבצר זה נבנה מחדש בכל חורף באמצעות קוביות קרח קפואות ממפרץ בוטניה הסמוך.
לצד חדרי השלג המעוצבים להפליא במלון, המתחם העצום כולל גם בית תפילה ומסעדה, שבהם כל השולחנות והכיסאות עשויים קרח ותערוכת אמנות קרח.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: רובניימי

יום 7 | מוזיאון ארקטיקום ,תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ופינוי החדרים נצא לביקור במוזיאון “ארקטיקום”, שבו נוכל ללמוד ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי ככלל – ואזור רובניימי במיוחד. נצפה בסרט מרתק על תופעת “הזוהר הצפוני”, החי והצומח לפי עונות השנה. בתום הביקור ובהתאם ללוח הזמנים – העברה לשדה התעופה ברובניימי וטיסה ישירה לתל-אביב.
ארוחות: בוקר

המחיר כולל:

טיסות
מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
העברות
בית מלון
כלכלה מלאה, פרט לארוחה אחת בימי הטיסות.
כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
מדריכים מקומיים
תשר לנותני שירותים בחו”ל (למעט למדריך הישראלי בטיול)
מדריך טיול מצוות “תרבותו”
מפגש קבוצה ב”זום” לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
שינויים במחירי מיסי נמל.
טיפ למדריך הישראלי
כל מה שאינו מופיע בסעיף “הכל כלול”

תנאי תשלום:
* דמי קדימה על סך 250 אירו לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.
נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

מחירלאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר   הערות
18/02/2022 24/02/2022 2,295 אירו 400 אירו    
08/03/2022 14/03/2022 2,295 אירו 400 אירו    

דמי ביטול
מרגע הרשמה ועד 60 ימים לפני היציאה: 50  דולר   
פחות מ-  60 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה 30% ממחיר הטיול.
פחות מ-  30 ימים לפני היציאה ועד 15 ימים לפני היציאה 50% ממחיר הטיול.
פחות מ-  15 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים לפני היציאה 70% ממחיר הטיול.
פחות מ-  7 ימים לפני היציאה 100% מדמי הביטול.

*הערה:   בהגדרה “ימים / ימי עסקים” הכוונה לימים שאינם שישי, שבת, ערבי חג וחג.
 נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

2021-10-17T09:49:46+00:00