yes

טיול מאורגן משולב קרוז לסרי לנקה, הודו ולאיים המלדיביים – ינואר 2020

טיול מאורגן משולב קרוז לסרי לנקה, הודו ולאיים המלדיביים

קוד הטיול: TCIS
משך הטיול: 20 ימים (8 ימי שייט)
יציאה:  20/1,  11/11
אוניה:  Costa NeoRiviera
מדינות: סרילנקה, הודו, האיים המלדיביים
סגנון: טיול עומק יבשתי משולב בקרוז
ויזה: יש להוציא ויזה להודו

יתרונות ודגשים מיוחדים

  • הטיול שלנו המשולב בקרוז, הוא היחיד הסובב את סרילנקה מדרום ולא מצפון. בדרום, הטיול נינוח וממוקד יותר באורח החיים והתרבות הסינהלזית, ולעומתו הצפון  רצוף במקדשים ובודהות שנראה מהם די והותר בהודו

  • ביקור מקיף ביותר בדלהי בירתה של הודו הכולל גם ביקור במשפחה הודית, נסיעה בריקשה ועוד.

  • ספארי ג’יפים בשמורת אדוולאווה
  • מופע מחול מקומי בעיר קנדי, סרי לנקה

סרילנקה היא מדינת אי הממוקמת בין מפרץ בנגל לים הערבי ומדרום לתת היבשת ההודית .חלקנו מכירים את המדינה הזו בשם ציילון אשר ניתן לה בתקופה הקולוניאלית. הנוסע הוונציאני המפורסם מארקו פולו הזכיר את סרי לנקה ביומן מסעותיו כ”אי האבנים היקרות”.הבריטים גידלו בה תה ותבלינים רבים כמו הכורכום, הג’ינג’ר, הפלפל השחור והציפורן .בשני העשורים האחרונים החלו לנהור אליה תיירים רבים .במהלך סיורינו בסרי לנקה נסייר בעריה העתיקות , במקדשיה,בארמונותיה ובשמורות הטבע שהיא מציע למטייל.

בתום הטיול בסרי לנקה נטוס להודו אשר בה מעורבים חיי היום יום עם מסורות דתיות מגוונות בצורה שאינה ניתנת להפרדה. במשך אלפי שנים נשלטה הודו בידי כובשים ומלכים בני עמים שונים שהטביעו בה מנהגים מגוונים, מקדשים ייחודיים וארמונות מפוארים, בהם נבקר ומהם נתפעל. הודו של היום היא מדינה המתפתחת בקצב מסחרר,בחינוך בתיירות ובטכנולוגיה. העם ההודי הנו עם חייכן ומסביר פנים, אשר תלבושותיהם הססגוניות והתנהלותם היא בהחלט שונה ומיוחדת.

את חלקו האחרון של הטיול נקדיש לסיורים במדינת האיים המלדיבים אשר מורכבת מ- 1,192 איים, שרק כ-190 מהם מיושבים. בעבר היו התושבים המקומיים באיים הללו מתפרנסים בעיקר מדייג אולם בעשור האחרון הם פיתחו מאוד את ענף התיירות. בסיורינו במלדיביים נהנה מנוף ימי משגע אשר אי אפשר להאמין שאינו תמונה שזויפה .

יום 1 │20/01 – תל אביב – יעד ביניים – קולומבו (סרי לנקה)
ניפגש לפנות ערב בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לקולומבו –בירת סרי לנקה אליה נגיע למחרת.

יום 2 │21/01 -קולומבו – נגומבו
אחר הצהריים ננחת בקולומבו . נצא משדה התעופה וניסע צפונה אל כפר הדייגים הציורי נגומבו.
ארוחות: ערב
לינה: נגומבו.

יום 3 │22/01 – נגומבו – גאלה- אדוולאווה
השכם בבוקר נצא לשוק הדייגים העמוס והצבעוני של נגומבו ,נסתובב בין הדוכנים ,נראה סוגים שונים של דגים וחיות ימיות אחרות שהדייגים מביאים מהים. לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נמשיך דרומה ונעצור בחוות צבים הנמצאים בסכנת הכחדה.נבקר במוזאון מסכות הדרמה הייחודיות ולאחר מכן נמשיך לסיור בעיר הנמל העתיקה גאלה.נשוטט ברחובותיה ששמרו על אופיים המיוחד, נראה בעלי מלאכה ופעילות יומיומית מגוונת של בני המקום, נראה את המצודה הפורטוגלית וההולנדית מהמאה ה 17, המהווה את לב העיר העתיקה וכן את כנסיות הברוק הלבנות שבה.בתום הסיור ניסע לארוחת ערב ולינה באודוולאווה.

יום 4 │23/01 –אדוולאווה – נווארה אליה
השכם בבוקר נצא לספארי בשמורת Udawalawe לראות את חיות הבר המתעוררות. לאחר מכן נמשיך להאכלה בבית היתומים לפילים ומשם נחזור למלוננו. לאחר ארוחת בוקר מאוחרת, ניסע אל נוווארה אליה המכונה גם “אנגליה הקטנה”. זוהי העיירה הגבוהה בערי סרי לנקה,כ- 1889 מטרים מעל פני הים עם נוף ציורי ואקלים ממוזג. העיירה משמרת את הסגנון האנגלי הויקטוריאני בבתיה וברחובותיה. בדרך, נראה את מפל ראבאנה המפורסם, שנחשב למפל הגדול ביותר בסרי לנקה. בערב נשוטט בשוק לילה ייחודי. ארוחת ערב ולינה בנווארה אליה.

יום 5 │24/01 – נווארה אליה -קנדי
לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרך מטעי תה יפיפיים ונעצור במפעל תה בכדי לראות את תהליך ייצור התה הציילוני המפורסם וללמוד על סוגי התה השונים ועיבודם. נמשיך לתצפית במפל רמבודה אחר הצהריים נגיע לקנדי הנחשבת לעיר השנייה בגודלה בסרי לנקה השוכנת לחופו של אגם קסום. בערב נצפה במופע מחול תרבותי עם תופים מסורתיים.ארוחת ערב ולינה בקנדי.

יום 6 │25/01 – קנדי ואתריה
נקדיש את היום לסיור באתריה של קנדי.נבקר בגנים הבוטניים המלכותיים שבפרדניה, גן מרשים בו ניתן למצוא מעל ל-5,000 זנים של צמחים, פרחים וסחלבים. נבקר במקדש השן שעל פי המסורת שמורה בו שן של בודהה. האמונה הייתה שמי שמחזיק את שנו של בודהה, מחזיק את השלטון במדינה. העיר קנדי הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו בין היתר בגלל המקדש.ארוחת ערב ולינה בקנדי .

יום 7 │26/01 – קנדי-קולומבו
עם בוקר ניסע לקולומבו, בירתה והמרכז המסחרי והעסקי של סרי לנקה. נראה את המוזיאון הלאומי, אגם ביירה, כיכר העצמאות, פארק ויהרמה דוי, הנמל, בזאר פטה, כנסיות, מסגדים ומקדשים. ארוחת ערב ולינה בקולומבו

יום 8 │27/01 – קולומבו- טיסה לדלהי (הודו)
בשעות הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לדלהי בירת הודו.דלהי ששטחה 1483 קמ”ר מונה כ- 13 מיליון תושבים והיא העיר השנייה בגודלה בהודו (אחרי מומבאי). העיר יושבה כבר במאה ה-6 לפני הספירה אך החלק החדש שלה, New Delhi, נבנה במאה ה-20 על ידי הבריטים. נבקר בדלהי החדשה-נראה את בניני הממשל המפוארים ,את משכן הנשיא ואת שער הודו. נבקר בבית משפחה הודית לקבלת פנים מסורתית. ארוחת ערב ולינה בדלהי .

יום 9 │28/01 – דלהי ואתריה
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור באתריה החשובים של דלהי הישנה. נראה את המסגד הגדול ג’מה מסג’יד והמבצר האדום שנבנו ע”י השושלת המוגולית. נכיר את העיר העתיקה ושוק צ’נדי צ’וק כשאנו רכובים על גבי ריקשות.נבקר בקוטאב מינאר שהיה מרכז החליפות המוסלמית ששלטה בהודו עד בוא האנגלים.בערב נבקר במקדש אקשרדם החדיש והמפואר .ארוחת ערב ולינה בדלהי.

יום 10 │29/01 – אגרה
הבוקר ניסע לאגרה ((Agra ונבקר באתריה החשובים. העיר מונה כ-2 מיליון תושבים והיא ידועה בזכות אתריה שנבנו בזמן היותה בירת השושלת המוגולית במאות 6-17 .נבקר בטאג’ מאהל המבנה המוכר ביותר בהודו (ואולי בעולם….) הנחשב לבניין המושלם בתבל ונבנה על ידי השליט המוגולי המפורסם שאה ג’האן כאחוזת קבר לאשתו האהובה במשך למעלה מעשרים שנה. נסייר בגנים ונתפעל מהארכיטקטורה הייחודית המשלבת סגנונות הינדים, פרסיים ומוסלמיים. נלמד על עבודות האומנות השונות בעיר.נמשיך למצודת אגרה ((Agra Fort, עיר-מצודה שנבנתה כולה מאבן חול כמרכז שלטוני ע”י השליטים המוגולים. ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום 11 │30/01 – פטפור סיקרי – ג’ייפור
ניפרד מאגרה וניסע לג’ייפור ((Jaipur בירת חבל רג’סטאן. בדרכנו נעצור לביקור מעניין בפטפור סיקרי הנחשב ל”אתר שימור עולמי” של אונסק”ו. זוהי עיר שנבנתה ע”י השליט אכבר הגדול ושימשה כבירת הממלכה המוגהולית 14 שנים בלבד ( 1571-1585) עד שננטשה מסיבה לא ידועה. נסייר בארמונות, המקדשים ומבני המגורים המפוארים ונמשיך לג’ייפור.בערב נצא במשותף לחזות בסרט הודי בראג’ מאנדיר- בית הקולנוע הגדול בהודו ומהגדולים בעולם. ארוחת ערב ולינה בג’ייפור.

יום 12 │31/01 – ג’ייפור ואתריה
היום נסייר בג’איפור (Jaipur) בירת חבל רג’סטאן הנקראת גם “העיר הוורודה”. העיר נבנתה ב- 1727 ומונה כיום 4 מיליון תושבים.ניסע לביקור במצודת אמבר שנבנתה במאה ה-15 על הר המשקיף על האזור כמרכז שלטוני של הראג’פוטים ששלטו באזור. נעפיל למצודה על גבי פילים ונסייר במבנים המפוארים, האולמות הציוריים והחצרות.בחלקו השני של היום נבקר בארמון המלכותי ה- City Palace המשמש עד היום את משפחת המהארג’ה. נראה את “ארמון הרוחות”- מבנה ארכיטקטוני מרשים שנבנה במיוחד כמשכן לנשות הארמון ונערוך סיור בג’אנטר מאנטר- מצפה הכוכבים שנבנה במאה ה-18.בתום סיורנו נסייר בשוק הצבעוני של העיר.ארוחת ערב ולינה בג’ייפור

יום 13 │01/02 – טיסה למומביי וסיור בעיר – עלייה לאוניה
הבוקר נטוס למומביי (Mumbai), העיר הגדולה ביותר בהודו והמנוע הכלכלי שלה. נערוך סיור פנורמי ראשוני במומביי ולאחר מכן נעלה על האוניה שתהיה בית המלון והבידור שלנו לימים הבאים.
ארוחת ערב ולינה באניה

יום 14 │02/02 – מומביי ואתריה – יציאה להפלגה
נרד מהאוניה ונמשיך את הסיור בעיר מומבאי. נבקר במתחם שער הודו המפורסם, שנבנה בשנת 1924 לכבוד ביקורו של המלך ג’ורג’ ה-5 בהודו והוא אחד מסמליה המפורסמים של הודו. נראה את מלון הטאג’ מאהל המפואר שלידו וכן את תחנת הרכבת ויקטוריה- מבנה קולוניאלי מרשים הנחשב ל”אתר מורשת עולמית”.נבקר במכבסה הגדולה בעולם, Dhobi Ghat בה עובדים כ-5,000 איש המכבסים בצורה ידנית כ-15 טון כביסה מידי יום.נסייר באחד השווקים המקומיים.בתום הסיור נשוב לאוניה שתצא להפלגה. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 15 │03/02- יום שיט
היום ננפוש ונהנה ממתקני האוניה. נוכל לרחוץ בבריכה, להסתובב בחנויות, להמר בקזינו או סתם לנוח במרפסת השיזוף אל מול הים. במהלך היום נשמע הרצאה שתינתן על ידי המדריך .ארוחות ולינה באוניה.

יום 16 | 04/02 – מנגאלור
הבוקר נעגון בעיר הנמל מנגאלור (Mangalore) שבמדינת קרנאטאקה, המונה כחצי מיליון תושבים ונחשבת לאחת הערים הנקיות והמסודרות ביותר בהודו. נרד מהאוניה וניסע לסיור באתרי העיר המעניינים. נבקר במפעל לתהליכי עיבוד מעניינים ואריזת אגוזי קשיו הגדלים באזור. נמשיך לקאפלת סט. אלויסלוס ונראה את הציורים בני מאה השנים שבה. כמו כן נבקר במקדש בעל ערך ארכיטקטוני. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 17 | 05/02 – קוצי’ן
הבוקר נעגון בקוצי’ן (Kochi) שבמדינת קאראלה, אחד הנמלים הגדולים והחשובים בהודו. העיר מונה כ- 700 אלף תושבים ונחשבה במשך מאות שנים כמרכז הסחר בתבלינים של הודו ונקראה גם “מלכת הים הערבי”. העיר הייתה בשליטת הפורטוגזים במאות ה-16-17 ולאחר מכן תחת שלטון הולנדי עד הגעת הבריטים. בעיר התגוררה קהילה יהודית גדולה אשר היגרה לישראל בשנת 1948 .
נרד מהאוניה ונסייר בעיר ובסביבתה. נבקר תחילה בארמון ההולנדי. נראה את בית הכנסת המפואר (ובמידת האפשר ניכנס) אשר נבנה במאה ה-16 ועדיין משמש את אנשי הקהילה המעטים שנותרו בעיר. נמשיך לכנסיית סן פרנסיס הנחשבת לעתיקה ביותר בהודו. בהמשך נראה את מבצר קוצי’ן שנבנה ע”י ההולנדים וכן את רשתות הדייגים של הסוחרים הסיניים המתוחות עדיין על עמודי עץ כמו לפני 500 שנה. בתום הסיור נשוב לאוניה .ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 18 | 06/02- יום שיט
יום של נופש ובילויים על האוניה. נוכל להנות מהמתקנים, החנויות, המסעדות ומופעי הבידור שמציעה האוניה. במהלך היום נשמע הרצאה שתינתן על ידי המדריך .ארוחות ולינה באנייה.

יום 19 | 07/02 – מאלה (האיים המלדיביים)
הבוקר נעגון בעיר מאלה (Male), עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר ברפובליקת המלדיביים בה מתגוררים כ- 105 אלף איש.האיים המלדיביים הם מדינת איים מוסלמית המונה 1192 איים השוכנים באוקיינוס ההודי משני צידי קו המשווה וקיבלו את עצמאותם מאנגליה בשנת 1965. תושבי האיים המאכלסים 192 איים בלבד, מתפרנסים מתיירות נופש המגיעה להתאכסן במלונות היוקרתיים והאקזוטיים שבה ולהנות מהחופים ואתרי הצלילה המרהיבים שבתחומה. 60% מהכנסות המדינה מגיעים מתיירות ועל כן משקיעה המדינה באתרי יוקרה מהיפים והטובים בעולם. החקלאות מהווה 40% מההכנסות והגידול הכלכלי החשוב הוא אגוז קוקוס ממנו מפיקים מוצרים שונים. זוהי המדינה בעלת האוכלוסייה הקטנה ביותר באסיה והיא גם השטוחה בעולם! גובהה הממוצע 2.3 מטר מעל פני הים. לאחר שנרד מהאניה נצא לסיור רגלי באתרי העיר מאלה. נראה את מעון הנשיא ומשרדיו, מסגד יום השישי, פארק הסולטן, המרכז האסלמי, שוק הדגים, שוק הפירות, המרכז המסחרי ועוד. אחה”צ נוכל לנפוש על אחד החופים הציוריים שמסביב לעיר מתחת לעצי הקוקוס.בתום סיורנו נשוב לאונייה.

יום 20 | 08/02- סיום השייט – יום נופש במלדיביים– מאלה – טיסה דרך יעד ביניים לתל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד ונרד מהאוניה. נבקר באחד האיים הקסומים הפזורים בים הטורקיז הצלול, נהנה ממתקני האי,נקבל ארוחת צהריים מקומית .נתרענן במלתחות המלון באי לפני היציאה לכיוון שדה התעופה לקראת הטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

יום 21 |09/02 – נחיתה בשעות הבוקר בתל אביב

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאהחזרהחדר פנימיתוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךהנחהתוקף הנחה
20-01-202009-02-20204995.00345527יעל שרייבר200 $19-09-2019
תוספת ליחיד בחדר  1250.00545200 $19-09-2019
  

 הערות:

* מרפסת / סוויטה בהזמנה מיוחדת
* תוספת לאדם בחדר יחיד עם חלון  

* חדר פנימי מקטגוריה IC בקומות 7-8.   חדר עם חלון מקטגוריה E קומות 8-10
חיסונים: יש לברר במרפאות מטיילים בלשכת הבריאות המחוזית
 
 
 
 

המחיר כולל:

• טיסות טורקיש איירליינס במסלול ת”א- איסטנבול – קולומבו // מאלה – איסטנבול –ת”א
• 2 טיסות מקומיות במסלול קולומבו – דלהי וכן ג’ייפור –מומביי
• מיסי נמל ודלק (נכון ל-17.03.19 וכפוף לשינויים)
• אוטובוס ממוזג וצמוד במהלך הטיולים והסיורים
• מלונות ב-סרי לנקה ובהודו בדרגת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון
• כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית
• 7 לילות קרוז על בסיס “הכול כלול”(לא כולל ארוחות צהריים בסיורי החוף)
• מדריך ישראלי מצוות תרבותו המתמחה בסרילנקה ובהודו
• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
• בקבוק של מים מינרלים למשתתף במהלך הסיורים
• טיפים לנותני שירותים יבשתיים בחו”ל (למעט טיפים באוניה)
• דמי סבלות בבתי המלון

המחיר אינו כולל:
• הוצאת ויזה להודו (חובה שתהיה אשרה המונפקת בדרכון ולא אשרת כניסה אלקטרונית)
• הוצאת ויזה לסרילנקה (ניתן לעשות זאת באינטרנט )
• הוצאות אישיות וביטוחים
• טיפים באוניה (חובה ע”פ כל חברות השייט)
• טיפ למדריך הישראלי
• כל מה שאינו כלול בסעיף “המחיר כולל”

הערות :
יש להוציא אשרת כניסה להודו אשר חייבת להיות מונפקת בדפי הדרכון. הכניסה להודו לא תתאפשר באמצעות אשרת כניסה אלקטרונית.
כמו כן חובה להוציא אשרת כניסה לסרילנקה .
יש לבדוק את הצורך בחיסונים לפני הכניסה לסרילנקה , הודו והמלדיביים מול לשכת הבריאות המחוזית.

רשימת אתרים מרכזיים ואטרקציות הכלולים בתוכנית הטיול של תרבותו :

* ביקור בשוק הדייגים המפורסם של נגומבו
* ביקור בחוות צבים ובמוזיאון מסכות
* סיור בעיר הנמל העתיקה גאלה
* ספארי ג’יפים בשמורת אדוולאווה
* סיור בעיירה נווארה אליה, המכונה “אנגליה הקטנה”
* סיור בעיר קנדי כולל הגנים בוטניים ,מקדש השן ומפעל לייצור תה.
* יציאה בקנדי למופע מחול מקומי
* סיור בקולומבו –בירת סרי לנקה
* סיור בדלהי: החלק החדש והעתיק , הקוטאב מינאר, שוק צ’נדי צ’וק עם ריקשה, מקדש אקשרדם
* ביקור בבית משפחה הודית כולל קבלת פנים
* סיור באגרה כולל הטאג’ מאהל ומצודת אגרה
* סיור בעיר הנטושה פטפור סיקרי
* סיור בג’ייפור כולל מצודת אמבר על גבי פילים,הארמון המלכותי ומצפה הכוכבים
* צפייה בסרט קולנוע הודי בראג’ מאנדיר- בית הקולנוע הגדול בהודו
* סיור בעיר מומביי :שער הודו, תחנת ויקטוריה ,המכבסה הגדולה, שוק מקומי.
* סיור בעיר מנגאלור כולל ביקור במפעל לאגוזי קשיו והתבוננות בציורים שבקאפלת סנט אלויסלוס
* סיור בקוצ’ין : הארמון ההולנדי, כנסיית סיינט פרנסיס ובית הכנסת מהמאה ה-16.
* סיור רגלי במאלה –בירת האיים המלדיביים
* יום נופש באחד הריזורטים באיים המלדיביים כולל ארוחת צהריים

מחירים ב- $ לאדם בחדר זוגי:

יציאהחזרהחדר פנימיתוספת חלוןהערות 
11.11.19  01.12.204,995 $345 $הנחה 200 $ עד 8/7 
 20.01.20 09.02.204,995 $345 $הנחה 200 $ עד 8/7 
תוספת ליחיד החדר 1,250 $1,250 $ + 545 $  
    
    

 

  

 הערות:

* מרפסת / סוויטה בהזמנה מיוחדת
* תוספת לאדם בחדר יחיד עם חלון  

* חדר פנימי מקטגוריה IC בקומות 7-8.   חדר עם חלון מקטגוריה E קומות 8-10
חיסונים: יש לברר במרפאות מטיילים בלשכת הבריאות המחוזית
 

 

2019-08-12T06:38:17+00:00