yes

טיול מאורגן לצפון קוריאה – המדינה המסוגרת והמסתורית ביותר בעולם

טיול מאורגן לצפון קוריאה - המדינה המסוגרת והמסתורית ביותר בעולם

קוד הטיול: TGNK
משך הטיול: 10 ימים
יציאה:  ספטמבר 2019
מדינות: צפון קוריאה
סגנון: טיול חווייתי מתגלגל לצפון קוריאה 

על הטיול:

 • טיול מאורגן וחלוצי מיוחד במינו לאחת המדינות המסוגרות בתבל 

 • טיסות ישירות לבייג’ין בחברת התעופה הסינית Hainan וסיור בעיר
 • נבקר בבירה פיונגיאנג ואתריה המרכזיים, באזור המפורז בין שתי הקוריאות, בשמורות טבע ובפארקים לאומיים
 • נבקר במוזיאונים המשקפים את תרבותה העתיקה של קוריאה
 • מדריך בכיר מצוות “תרבותו”, ד”ר איתי גלבוע
צפון קוריאה היא ללא ספק אחת המדינות המסקרנות ביותר בעולם כיום. זוהי מדינה סגורה, מנותקת משאר העולם, כולל שכנותיה, ואשר רב הנסתר על הנגלה אודותיה.
לתייר מערבי (ורק מעטים הגיעו למדינה זאת בינתיים) היא משרה אוירה של טירה נצורה הקיימת במעין חלל ריק: מעט מאוד כלי רכב נעים ברחובות, אין פרסומות בצידי הדרך, לא רואים בעלי חיים וכולם מיישרים קו לשליט אחד, אבל השוני הזה מכל דבר מוכר, הוא הוא האחראי למסתורין האופף את המדינה ואחראי לכח המשיכה המיוחד שלה.

דוגמאות המעידות על מוזרותה ושונותה של המדינה הזו?
לפי לוח השנה הצפון קוריאני השנה היא 108 ולא 2019 שכן הוא מבוסס על תאריך לידתו של אביה ומיסדה של המדינה קים איל סונג.
לצפון קוריאה, בעלת 24 מיליון אזרחים, יש את הצבא הרביעי בגודלו בעולם ובבירתה פיונגיאנג נמצא האצטדיון הגדול בעולם המכיל 150 אלף מקומות ישיבה ומשמש לאירועים ומיפגנים המוניים בחסות השליט הכל יכול של המדינה.
זוהי “מדינה דמוקרטית” בה האזרחים מחויבים לבחור פעם בחמש שנים – אבל רק בפתק אחד הנושא את שמו של השליט.
צפון קוריאה מתגאה באזרחיה שכולם יודעים קרוא וכתוב, אין בה אנאלפביתים, אך יש הטוענים כי 100% מהאוכלוסיה יודעים לכתוב את שמו של השליט הנוכחי קים ג’ונג און.

הרקע לבידודה של צפון קוריאה שנוסדה בשנת 1945 בידי קים איל סונג (סבו של השליט הנוכחי), הוא החלוקה הזמנית של חצי האי לדרום ולצפון בהסכם בין המעצמות אחרי מלחמת העולם השניה. כאשר ביקשה ארה”ב ב- 1950 לקיים את הסכם, לבטל את החלוקה ולקיים בחירות לעם הקוריאני כולו, התנגד לכך קים איל סונג בחסות ברית המועצות וסין.
המלחמה שפרצה בין שתי הקוריאות  ארכה 3 שנים וגבתה את חייהם של 2.5 מיליון איש, רובם אזרחים. בסופה נחתם הסכם הפסקת אש בין שתי הקוריאות אך מעולם לא נחתם חוזה שלום בין המדינות.

מאז שנות השבעים אימצה המדינה את “אידאולוגית הג’וצ’ה”, הדוגלת בעצמאות פוליטית, אי תלות כלכלית והסתמכות על הגנה עצמית. פילוסופיה זאת תרמה להסתגרותה ובידודה הכמעט מוחלט של צפון קוריאה משאר העולם.

במסגרת טיולנו המקיף בצפון קוריאה נראה בין היתר את המונומנטים הענקיים של הבירה פיונגיאנג, דרך האזורים המרוחקים של המדינה אל ההרים והחופים הציוריים בחוף המזרחי.

יום 1│ תל- אביב- בייג’ין

ניפגש בשעות הצהריים בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לבייג’ין (לינה במטוס)

יום 2│ בייג’ין – פיונגיאנג

הבוקר ננחת בשדה התעופה בבייג’ין. נקבל את אשרות הכניסה לצפון קוריאה ובהתאם לשעת הטיסה, נטוס לפיונגיאנג (Pyongyang) בירת צפון קוריאה והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. לאחר ההגעה, נערוך סיור ראשוני בעיר. נראה את קשת הניצחון (Arch of Triumph) – הקשת הגדולה בעולם ובאתר Mansudae Grand Monument, בו ניצבים פסלי ברונזה בגובה 22 מטר של השליטים קים איל סונג וקים ג’ונג איל. בתום הסיור הראשוני נגיע למלוננו להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

יום 3│  סיור בפיונגיאנג

“אניונגהאסיאו”, בוקר טוב בקוריאנית. הבוקר נכיר מקרוב את עיר הבירה של צפון קוריאה פיונגיאנג. לפי המסורת נוסדה העיר בשנת 2,333 לפנה”ס ובשנת 427 לספירה הייתה לבירת ממלכת קוריאה. בשנת 1945 כאשר חולק חצי האי קוריאה לשתי מדינות, הפכה פיונגיאנג לבירת קוריאה הצפונית. העיר ניזוקה קשות במלחמת קוריאה אך נבנתה מחדש בסגנון אדריכלי קומוניסטי עם שדרות רחבות, מונומנטים גדולי ממדים ובתים מונוליתיים. בעיר רכבת תחתית וכן חשמליות ואוטובוסים. מספר כלי הרכב הפרטיים על הכבישים הוא מזערי ומאות אלפי אנשים צועדים לעבודתם ברגל.

נתחיל את סיורנו באזור כיכר קים איל סונג, הכיכר ששטחה 75 דונם בנויה בסגנון כיכר טייננמן והיא מהגדולות בעולם. סביב הכיכר מצויים מספר מבני ממשל והיא משמשת למצעדים וחגיגות המוניים. נמשיך ל”חנות הספרים בלשונות זרות” שם נוכל לקנות מזכרות. תחנתנו הבאה תהיה פארק המזרקות המרשים (Mansudae Fountain Park) ולאחר מכן נבקר בבניין הספרייה הלאומית (Grand People’s Study House ) שנבנה בסגנון מסורתי על שפת נהר הטאדונג לציון יום הולדתו ה-70 של קים איל סונג. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית.
נתקדם ל- Mangyongdae Native House – הבית בו נולד קים איל סונג ב- 1912 הממוקם בראש גבעה המשקיפה על מרכז העיר. נסתובב באתר ונוכל לראות את באר המים, מונומנטים ומוצגים ותמונות מאותה תקופה. נכיר את תולדות המדינה הצפון קוראנית בביקורינו במוזיאון המלחמה (Liberation War Museum ). בהמשך נתנסה בנסיעה במטרו המקומי המהווה עורק חיים חשוב עבור המקומיים. ארוחת ערב ולינה במלוננו בפיונגיאנג.

יום 4│  פיונגיאנג – פיונגסונג – הרי מיויאנג

הבוקר נכיר מעט את חיי התרבות והאמנות בפיונגיאנג. נבקר בסטודיו לאמנות המפורסם ביותר במדינה Mansudae Art Studio. בהמשך ניסע לעיר פיונגסונג המצויה כ-35 ק”מ מהבירה פיונגיאנג ומהווה למעשה עיר לוויין שלה. העיר מאופיינת בבניינים שעברו שימור, ציורי קיר ומונומנטים רבים. במרכז העיר נראה שתי אנדרטאות גדולות של מנהיגי האומה. נסייר במוזיאון המהפכה המחוזי המציג את גיבורי המהפכנים מהתקופה האנטי-יפנית, את אירועי מלחמת קוריאה ואת הבנייה מחדש של המדינה הצפון קוריאנית. לאחר ארוחת צהריים נבקר בבית ספר יסודי בעיר ונהנה ממופע מוסיקלי שיוכן על ידי התלמידים. בתום הסיור נצא בנסיעה להרי Myohyang – “הר הניחוח המסתורי”. הרים אלו מהווים שמורת טבע  המצטיינת בנוף ייחודי, עם צמחייה אנדמית אשר חלקה מצוי בסכנת הכחדה. נגיע למלוננו באזור הרי מיויאנג לארוחת ערב ולינה.

יום 5│  הרי מיויאנג – פיונגיאנג

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בתערוכה הבין לאומית לידידות (International Friendship Exhibition) המהווה קומפלקס ענק המכיל מתנות שניתנו למושלי קוריאה לדורותיהם. נעלה לראש המבנה לתצפית יפה על ההרים והסביבה. בהמשך נלך מסביב למקדש ההיסטורי הבודהיסטי פויהון (Poyhon Temple) שנבנה בשנת 1042 וחודש במאות 15-18. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי קצר בעמק מנפהוק (Manphok Valley) המרהיב ביופיו.
ארוחת ערב ולינה במלוננו בפיונגיאנג.

יום 6│ פיונגיאנג &ציון יום ההולדת של המנהיג קים איל סונג

הבוקר נתעורר בפיונגיאנג לאחד מהתאריכים המשמעותיים ביותר במדינה ,”Day of the Sun”, הלא הוא יום ה-15 לאפריל ,יום הולדתו של המנהיג קים איל סונג. נתחיל את סיורנו בעיר בארמון השמש קומסוסאן המשמש כהיכל הקבורה של מנהיגי קוריאה הצפונית. נמשיך לביקור בפסטיבל פרחי הסחלבים (Kimilsungia Flower Festival ) הנערך בתקופה זו של השנה. נעשה אתנחתא לארוחת צהריים ולאחר מכן נגיע לפארק Moran Hill שם נצפה בחגיגות הרקדה המוניות המתקיימות לכבוד יום הולדתו של מנהיג האומה. בהמשך, נגיע למגדל Juche שנבנה לכבוד יום הולדתו ה 70 של קים איל סונג והושלם ב-1982. גובה המגדל 170 מטר וזהו מונומנט העמודים השני בגובהו בעולם. נמשיך ונבקר באנדרטת המפלגה אשר הוקמה לכבוד חגיגות ה-50 ליסודה של מפלגת הפועלים הצפון קוריאנית.
ארוחת ערב ולינה במלוננו בפיונגיאנג.

יום 7│  פיונגיאנג – האזור המפורז בין שתי הקוראות (DMZ) -פיונגיאנג

לאחר ארוחת הבוקר נדרים לעיר Kaesong, בעבר בירת ממלכת קוריאה וכיום עיר תעשייה בגבול שבין הצפון לדרום. העיר ממוקמת ב”שטח המפורז” (DMZ-Demilitarized Zone) שהוכרז בהסכמת שתי המדינות בסוף המלחמה ביניהן שארכה 3 שנים. נשמע הסברים על המלחמה “הנשכחת” ונסייר ב- Panmunjom, הכפר הנטוש בו נחתם ההסכם לסיומה. נבקר בבית היחיד ששרד מאז ובו לחצו ידיים נציגי האו”ם וצפון קוריאה וקרוי היום בשם  “מוזיאון השלום”. ארוחת צהריים מסורתית תוגש באזור ולאחר מכן ניסע ל- Koryo History Museum הממוקם 2 קילומטר ממרכז קאסונג בתוך מבנה היסטורי שהיה המכון הלימוד המרכזי בתקופת שושלת קוריו. נראה את הגשר המפורסם Sonjuk Bridge שנבנה ב-1290 והתפרסם כמקום בו נרצח המדינאי JeongMongJu בשנת 1392. בתום הסיור באזור המפורז נעצור במונומט האיחוד מחדש הצפון קוריאני וכן נשוטט רגלית ברחוב Ryomyong הססגוני.
בתום הסיור נשוב לארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 8│  פיונגיאנג – נאמפו – פיונגיאנג

היום ניסע לנאמפו הנחשבת לעיר השלישית בגודלה במדינה, ממוקמת בדרום-מערב צפון קוריאה, על גדתו הצפונית של נהר הטאדונג. נאמפו הייתה כפר דייגים קטן עד אשר בשנת 1897 הפכה לנמל סחר עם מדינות אחרות. לאחר מלחמת העולם השנייה, שופץ והורחב הנמל והפך להיות מודרני. נאמפו מהווה גם מרכז חשוב בתעשיית ייצור הספינות הצפון קוריאנית. לאחר הגעתנו לעיר, נערוך ביקור במפעל הנדסי מרשים – סכר על שפך נהר הטאנדונג היוצר אגם ענק המספק מים לחקלאות ולמחיה עבור העיר פיונגיאנג. בהמשך, נסייר בשלושת המאוזוליאומים של קנגסו – אתר של אונסק”ו, כדי לראות קברים קדומים, עתיקים ומקוריים. תחנתנו הבאה תהיה סיור במפעל מים מינרלים אשר משמש גם את התעשייה המקומית. ארוחת צהריים תינתן במסעדה מקומית .בהמשך היום נגיע לנמל נאמפו ונתרשם מתפעולו של נמל צפון קוריאני זה.
בתום הסיור נשוב לפיונגיאנג לארוחת ערב ולינה .

יום 9│ פיונגיאנג – בייג’ין – טיסה לתל אביב

הבוקר ניסע לשדה התעופה בפיונגיאנג ונטוס לבייג’ין. לאחר הנחיתה נסייר באתריה המרכזיים של בייג’ין .נבקר באזור כיכר טיננמאן ובמקדש השמים בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה הארוכה והעשירה של סין. נשתתף ב-Tea Ceremony ונצפה במופע מסכות הזהב המסורתי. ארוחת ערב במסעדה בשעות הערב המאוחרות ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

יום 10│ נחיתה בנתב”ג

הבוקר ננחת בתל אביב. תמה לה חווית חיים חד פעמית!!!

הערות:
1. ייתכנו שינויים בסדר התוכנית בהתאם לזמני הטיסות ובהתאם לשעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.   לעיתים ייתכנו אף ויתורים על מקצת הביקורים במקום ומתן תחליף ראוי בהתאם להחלטת המדריך.
2. כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד “תרבותו” והאחריות כולה היא על חברות התעופה  ולפיכך “תרבותו”  תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

האם בטוח לבקר בצפון קוריאה?
למרות האירועים הפוליטיים הקשורים בשמה של צפון קוריאה, התיירות אינה מושפעת מכך. החברה איתה תרבותו התקשרה לביצוע הטיול, היא אחת ממארגני הטיולים הספורים אשר זכו לרישיון מהמשטר לצורך כך. לא ניתן לבקר במדינה שלא באמצעות החברות הללו. היא עושה זאת מזה עשור שנים בביטחון רב וללא תקלות עם הרשויות.
לגבי הביטחון האישי. צפון קוריאה מתגאה באחד משיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם ותיירים מרגישים בה מאד בטוחים. עד היום, לא היו לחברה המארגנת שום אירועים בעלי אופי פלילי כמו כייסות, גניבת חפצים וכו’. צוות החברה בצפון קוריאה עומד בקשר עם כל השגרירויות והנציגויות הזרות בפיונגיאנג, לכל מקרה בו תידרש התערבות.

כיצד אורגן הטיול שלכם?
חברת התיירות איתה התקשרנו לביצוע הטיול, פועלת בשיתוף עם סוכנות הנסיעות הלאומית של צפון קוריאה (“KISTC”) באופן ישיר. כל הבקשות לוויזה מוגשות לסוכנות זו בפיונגיאנג וכל אשרות התייר שהחברה מספקת למטיילים ניתנים כדין על ידי רשויות צפון קוריאה.

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים לקבל ויזת תייר לטיול בצפון קוריאה?
כן, אזרחים ישראלים, כמו אזרחי רב המדינות בעולם , כשירים לקבל ויזת ביקור בצפון קוריאה. את הויזה יקבלו המשתתפים בבייג’ין.סידורי הנפקת הויזה לצפון קוריאה יטופלו ע”י תרבותו.

האם ויזה שהונפקה ע”י החברה בבייג’ין תכובד תמיד בצפון קוריאה?
ויזות התייר שיונפקו לכם בבייג’ין, מכובדות תמיד ע”י שלטונות צפון קוריאה. למרות שזה לא קרה לחברה המארגנת עד כה, במידה ויקרה, תרבותו תחזיר את כל הסכומים ששולמו על ידיכם עבור הטיול החל מהרגע בו עליתם על המטוס מבייג’ין לפיונגיאנג.

האם משרד החוץ הישראלי מאשר לישראלים לבקר בצפון קוריאה?
כן, אתר משרד החוץ קובע כי אין מניעה לבקר בצפון קוריאה.

מי לא יכול לקבל ויזת תייר לצפון קוריאה?
עיתונאים מקצועיים ואזרחי דרום קוריאה, אינם יכולים לקבל אשרת תייר רגילה ונדרשים להגשת בקשות מיוחדות לשלטונות ולתהליך ארוך לשם כך.

האם אני צריך ויזת תייר לסין?
כן, כמו בכל נסיעה רגילה לסין.אולם יש להקפיד על ויזה עם 2 כניסות לסין!

באיזו שפה יתנהל הטיול?
שפת ההדרכה בטיול היא אנגלית והמדריכים המקומיים דוברי אנגלית טובה. המלווה הישראלי של הקבוצה, יתרגם לעברית בעת הצורך. המדריכים המקומיים, כולם מועסקים ע”י המדינה, נבחרו והוכשרו בקפידה רבה כדי לייצג את תרבותה של צפון קוריאה באופן המקצועי והמרתק ביותר.
בנוסף, הם תורגלו לטפל היטב במטיילים כדי להבטיח את שלומם ורווחתם ללא דופי.

מהי דרגת הקושי הגופני בטיול הזה?
עליכם להיות להיות בכושר גופני סביר כמו בכל טיול מאורגן בעצימות בינונית. חלק מימי הטיול עשויים להיות ארוכים – יציאה בבוקר וחזרה למלון בערב. למרות שהאוטובוסים נוחים, הכבישים במחוזות הכפריים “סובלים” מתחזוקה נמוכה וממהמורות בדרכים ולעיתים המסלול עובר בדרכי עפר.
ישנן קטעי הליכה רגלית ולעיתים אף טיפוס על משטחים שאינם מישוריים, אבל תמיד תוכלו לבחור לא להצטרף ולחכות לנו עד שהקבוצה תשוב לנקודת היציאה.

האם נוכל לצלם תמונות וסרטוני וידאו במהלך הטיול?
כן, ניתן לצלם תמונות וסרטוני וידאו באופן חופשי ברב המקומות בצפון קוריאה. יש מקומות שבהם אין לצלם והמדריכים המקומיים יתריעו מראש היכן שהצילום אינו מותר. בדרך כלל, אלו צילומים הקשורים בנושאים צבאיים. בכל מקרה שבו אינכם בטוחים בשאלות אלו, תוכלו לפנות למדריך המקומי.

האם תהיה לנו גישה לאינטרנט או לטלפון סלולארי?
כן, אבל רק בתחומי המדינה. מוקדם יותר השנה, הודיעו השלטונות כי מעתה יורשו זרים להביא איתם טלפונים סלולריים, לרכוש כרטיסי SIM מקומיים המאפשרים גישה לרשת הסלולרית המקומית.
תקשורת טלפונית בינלאומית, יש רק מהמלונות בהם נתאכסן. אלו מאפשרים לאורחים לשלוח מיילים באמצעות כתובת הדוא”ל של המלון כמו גם להשתמש בתאי הטלפון המוצבים בהם לביצוע שיחות בינלאומיות או משלוח פקס תמורת תשלום (בד”כ 1-3 יורו).

אני יכול להביא מחשב נייד, אייפד, או קינדל?
כן. אין הגבלות על הבאת מכשירים אלקטרוניים כנ”ל אבל לא מכשירי GPS עצמאיים.
מחשבים ניידים, אייפדים, קינדל – כולם מותרים.

איזה מטבע עלינו להכין לקראת הטיול?
דולר, אירו ויואן סיני הם מטבעות חוקיים בצפון קוריאה. אנו ממליצים להשתמש ביואן סיני עבור רכישות קטנות כמו מים, חטיפים, מזכרות. במטבע היורו טוב לשלם את דמי הכניסה לאירועים מיוחדים ובדולרים ניתן להשתמש בכל מקום אחר. מומלץ להביא תמהיל מהמטבעות הללו ובשטרות קטנים, כיוון שלא תמיד למקבל התשלום יהיה עודף לתת לכם. בנוסף, הבנקים לא מקבלים שטרות כסף שחוקים או קרועים, שהונפקו לפני שנת 2000 . כדאי להצטייד בשטרות בעלי מראה נקי וחדש. אין כספומטים או דוכנים להמרת מטבע במדינה.
המטבע המקומי וון (won), אסור בשימוש ע”י תיירים. ברי המזל מבינכם יוכלו לקבל שטר כמזכרת הביתה.

מהי העונה הטובה לבקר בצפון קוריאה?
לכל עונה בצפון קוריאה יש קסם משלה. למרות זאת, האביב והסתיו הם כנראה התקופה הטובה ביותר לנסוע צפון קוריאה. העונה הגשומה היא מיולי עד תחילת אוגוסט. הטמפ’ בזמן הביקור שלנו תהיה 20+ ביום ובלילה 10-15+. בספטמבר יש 7 ימי גשם בממוצע.

ומה עם ארוחות?
לאורך הטיול בצפון קוריאה (למעט היום הראשון והאחרון) – פנסיון מלא, שלוש ארוחות ביום. ארוחת בוקר מערבית (עם ביצים, טוסט וכו’), תוגש במלון. ארוחות צהריים וערב תהיינה במסעדות המקומיות בתפריט קוריאני מסורתי, הכולל: אורז, ירקות ותבשילי בשרים. ניתן יהיה לקבל גם תפריט צמחוני.

ומה אם אחלה בזמן שהותי שם?
אנו דורשים מהנוסעים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות המכילה ביטוח פינוי רפואי מצפון קוריאה בעת הצורך. חב’ ביטוח בינלאומיות כמו SOS International ו- Travel Guard מציעות פוליסות כאלו. אנו במגעים סופיים עם חב’ ביטוח בריאות ישראלית לכיסוי הפוליסה שלהם גם בצפון קוריאה. כמו כן, טיפול רפואי ניתן לקבל בבית החולים של פיונגיאנג במתחם הדיפלומטי. הטיפול הרפואי במחוזות הכפריים של המדינה, עלול להיות מוגבל יותר.
במקרה שידרש פינוי רפואי מהמדינה, המדריכים המקומיים של החברה המארגנת יפעלו במשותף עם חב’ הביטוח והשגרירויות הזרות כדי לארגן זאת. קיימת גם אפשרות לרכוש ביטוח נסיעות חירום באמצעות חברת Travel Guard Chartis. 

המחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי:

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי  תוספת ליחיד בחדר  שם המדריך  הערות  
             

 

 

המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות במסלול ת”א-בייג’ין -ת”א 
 • טיסות בינלאומיות במסלול בייג’ין– פיונגיאנג – בייג’ין
 • אשרת כניסה לצפון קוריאה
 • אוטובוס צמוד בכל הסיורים בהתאם לתוכנית
 • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך כל המסלול
 • ארוחות בימי הטיול בצפון קוריאה על בסיס פנסיון מלא
 • סיורים וכניסות לאתרים בהתאם למפורט בתוכנית
 • מדריך ישראלי דובר עברית הנמנה על צוות “תרבותו” – ד”ר איתי גלבוע
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
 • טיפים לנותני שירותים בחו”ל (נהגים ומדריכים מקומיים בלבד)
 • מפגש קבוצה לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:

*אשרת כניסה לסין עם שתי כניסות (יש לטפל עצמאית בהנפקת אשרה זו)
*ביטוח רפואי ומטען לימי הטיול
*תשר למדריך הישראלי
*שרותי סבלות בבתי המלון
*הוצאות אישיות (כגון: משקאות)
*כל מה שאינו כלול בסעיף המחיר כולל

תנאי תשלום:

 • דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
 • עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
 • ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
 • התשלום יהיה בשער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.
 • מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

 הערות :

אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול, בסדר הימים ובבתי המלון עקב אילוצים מקומיים, אקלימיים, תעופתיים, מעברי גבול, כוח עליון ואחרים אשר אינן תלויים בחברתנו. ייתכנו אף ויתורים על מקצת הביקורים בהתאם להחלטת הרשויות בצפון קוריאה ובמקומם יינתנו אתרי ביקור חלופיים.

2019-03-26T09:52:43+00:00