yes

טיול מאורגן לחובבי גנים, טירות והסטוריה – מנורמנדי דרך בריטני, עמק הלואר ופריס

טיול מיוחד לחובבי גנים, טירות והיסטוריה - מחופי נורמנדי דרך בריטני, עמק הלואר ופריס

 

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה עדכנים

קוד הטיול:  TGFG  בהכנה!
משך הטיול:  9 ימים
יציאה:  13/5
מדינה:  צרפת
מסלול:  פריז, ז’יברני, קאן, אטרטה, הונפלר, חופי הנחיתה, מון סן מישל,  קנקן, סן מלו, פוז’ר, עמק הלואר, פריז
סגנון:  טיול יבשתי 

 

 

  • 9 ימי סיור בנורמנדי בדגש על גנים, פריחות וטירות

  • הדרכה של מדריך מומחה לאזור, מבטיחה עומק ייחודי לחוויה תרבותית מיוחדת.

  • טיסות ישירות של אל על לפריז וחזרה לתל אביב

חבל נורמנדי שבצפון מערב צרפת עשיר באירועים היסטוריים שעיצבו את התרבות המערבית. הוא מפורסם בכיבושי הוויקינגים (מקור השם “נורמנדי” הוא: “אנשי הצפון” – north men), מלחמת 100 השנים וסיפורה של ז’אן ד’ארק והפלישה לנורמנדי ששינתה את מהלך מלחמת העולם השנייה.

אורכו של נהר הסיין (Seine) כ- 780 ק”מ והוא השני באורכו בנהרות צרפת (נהר הלואר הוא הארוך ביותר). הוא חוצה את פריז ומחלק אותה לפריז העליונה – “הגדה הימנית” ולפריז התחתונה – “הגדה השמאלית”. במשך מאות רבות של שנים הנהר היה נתיב התחבורה העיקרי להובלת אנשים וסחורות, עורק חיים למאות ישובים ששוכנים לגדותיו – כולל הבירה פריז. היום אוניות מטען ימיות מגיעות עד לעיר רואן – מרחק 120 ק”מ מהים. ספינות נהר שטות לאורך 560 ק”מ מאורכו של הנהר ומים שזורמים בו משמשים לקירור תחנות כוח הן תרמיות והן גרעיניות. למעלה ממחצית המים שאזור פריז צורך מקורם בנהר.

בנורמנדי נולד זרם “האימפרסיוניזם” האמנותי ובאזור ציירו המפורסמים שבציירים: קלוד מונה, פייר רנואר, אז’ן בודין, אלפרד סיסלי, קאמי פיסרו ועוד.

נורמנדי היא גם אזור המקור של גבינות מפורסמות: קממבר, פון לאבק, ליברו ועוד. משקאות הסיידר וקלבדוס מקורם בנורמנדי וכך גם ליקר הבנדיקטן המפורסם. נורמנדי הירוקה ידועה במאכלי הדגים ופירות הים, בחופי הים הפרחוניים שהיו “חופי הבית” של אצולת פריז ובהם נצפה לראשונה בגד ים הביקיני.

במוקד הטיול שלנו: סיורים בגנים ייחודיים, ארמונות ונבקר באתרים החשובים ובמקומות יפהפיים שבחבל נורמנדי, בריטני ועמק הלואר.

יום 1) יום ו’ פריס – ג’יברני – קאן
טיסה ישירה תל אביב-פריס. עם ההגעה התארגנות ונסיעה לג’יברני לביקור בגן המקסים אותו תכנן קלוד מונה, מאבות הזרם האHמפרסיוניסטי . הגן מחולק לשנים. בצד אחד ערוגות של פרחים ובצידו השני – גן יפני עם בריכות של נימפאות מרהיבות. לאחר הביקור ניסע לקאן , בירתו של ויליאם הכובש , בה נלון ביומיים הבאים . לינה וארוחת ערב.

2) יום שבת אטרטה – אונפלר – חוות קלבדוס – קאן
היום יוקדש לחופיה הצפונים של נורמנדי. ניסע אל אטרטה, שם נצפה בצוקי הגיר העצומים הבולטים למרחוק בצבעם הלבן, ובשלל הצורות שהם יוצרים בהיכנסם לאוקיאנוס. בהמשך אנחנו נטפס אל אחד הצוקים עליו יש גן מיוחד – גן צרפתי גזום וסימטרי עם פסלים עם תצפיות אל הצוקים שממול ואל הים והחופים שמתחת . נמשיך ונעלה על גשר נורמנדי , יצירה ארכיטקטונית והנדסית מרשימה ביותר, החולף מעל שפך נהר הסיין, ונגיע אל אונפלר, עיר הנמל העתיקה, שנתנה השראה לאמנים רבים שהתגוררו בה. נסייר בעיר ונבקר באתריה החשובים.
ניסע באיזור הכפרי של נורמנדי, בין עצי התפוחים מהם מיצרים את המשקה הפורסם של נורמנדי – קלבדוס. נבקר בחווה בה מייצרים את המשקה החריף הזה . נורמנדי ידועה גם בגבינות , ואנחנו נבקר כמובן במשק בו מייצרים את הגבינות המפורסמות של האזור. מכאן נחזור לבית המלון בקאן.

3) יום א’ חופי הנחיתה – מון סן מישל
נתחיל את היום בנסיעה ל”חופי הנחיתה”, וביקור במוזיאון 360 המוקדש ל”די דיי” בארומנש.
מכאן לבית הקברות האמריקאי הנמצא על אדמה צרפתית אך בניהול אמריקאי. המקום פסטורלי להפליא וקשה לחשוב שהיו שם קרבות מהקשים ביותר שהתרחשו לאורך חופי הנחיתה.
אחר הצהריים ניסע לעבר מון סן מישל – אחד מפלאי תבל לינה באזור.

4) יום ב’ מון סן מישל – קנקל – סן מלו
נבקר במון סן מישל המוקף בים והבולט למרחוק . זהו מנזר שנבנה על צוק אדיר , ההופך עם הגאות לאי ומחובר אל החוף בגשר ארוך וצר. המשך לקנקל הידועה בעולם כולו כמרכז יצור הצדפות העולמי. נבקר בחווה המגדלת צדפות ונקבל הסברים . ההסברים ילוו בטעימות. מכאן לסן מלו, הציורית, השוכנת לחוף תעלת לה-מאנש, ומזכירה מצודת ים אדירה מימי הביניים. נטייל על חומות העיר האדירות ובין ברחובות והסמטאות לאחר הביקור חזרה למלון.

5) יום ג’ הגן הבוטאני של בריטאני – פוז’ר – עמק הלואר
ניפרד ממון סן מישל וניסע לפארק מיוחד המשלב את הטבע כפי שנמצא במקום, אזור הביצות, עם גנים מרהיבים. הסיור במקום ילווה בהסבר שינתן על ידי צוות הפארק.
עם סיום הביקור ניסע לביקור בעיר הסמוכה פוז’ר., עיר שהייתה חשובה מאוד בתקופת מלחמת 100 השנים ולכן נבנתה במקום טירה מבוצרת . נבקר בעיר ובטירה המרשימה ולאחר מכן נמשיך לעבר עמק הלואר .לינה באזור טור. .

6) יום ד’ ארמון שומון –ארמון שנוננסו
טירת שומון, היא טירה עם חומות וצריחים שנבנתה במאה ה-15 על גדות נהר הלואר. הטירה המטופחת, שהוכרה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק”ו, מוקפת בגני תצוגה קבועים ומשמשת מדי שנה את פסטיבל הגנים הבינלאומי, שנערך מאז שנת 1992, על 20 חלקות בנות 210 מ”ר כל אחת. אל הפסטיבל מגיעים אדריכלי נוף ומעצבי בתחומי האמנות החזותית מרחבי העולם. מידי שנה, הופכים שטחי הבור שסביבו לגנים מעוצבים סביב נושא מסוים לאותה שנה.
אנחנו נבקר בגנים ולאחר מכן נמשיך לביקור בגנים מפורסמים אחרים: בגני ארמון שנוננסו , הקרוי גם ארמונן של הנשים ולא סתם כך. הגנים בהם נבקר נבנו זה מול זה – האחד על ידי אהובתו של המלך הנרי השני – דיאן דה פואטיה, ואילו השני על ידי אשתו- קטרינה דה מדיצ’י. ההבדל בין שני הגנים בולט לעיין. מכאן חזרה לבית המלון

7) יום ה’ גני ארמון וילנדרי – גני ארמון וו לה ויקונט – פריס
ניסע לביקור בגני וילנדרי, גנים מרהיבים מתקופת תחילת הרנסנס, בנויים במספר טראסות ומחולקים לגנים נושאיים: גן הפרחים, גן התבלינים, גן ירקות, צמחי מרפא ועוד.
מכאן נמשיך לכיוון פריס, אך לא לפני שנבקר בגנים היפים והמרהיבים של ארמון וו לה ויקונט.
זהו גן בסגנון צרפתי, הידוע בסימטריה ובגאומטריה שלו. את הגן שאותו תכנן והקים הגנן המלכותי אנדרה לה נוטר עבור ניקולה פוקה, שר הכספים של לואי ה-14היה יצירתו החשובה והשאפתנית ביותר, עד שבנה את הגנים בארמון ורסאי.
הטירה עצמה בנויה על רמפה, שממנה ניתן להשקיף על הגן ומהגן ניתן להשקיף על הארמון.
לאחר שבנה לה נוטר את “וו-לה-ויקונט”, ביקש לואי ה-14 לבנות ארמון וגנים מרשימים יותר מאלה של פוקה, ופנה ללה נוטר שיתכנן עבורו את גני ורסאי.
מכאן – לבית המלון בפריס.

8) יום ו’ פארק סיטרואן – גני לוקסמבורג –סיור בפריס
בשנת 1915 בנה סיטרואן את מפעל המכוניות שלו על גדות נהר הסין. המפעל פעל במקום עד אמצע שנות השבעים ולאחר מכן הוחלט להקים במקום פארק מיוחד , שנפתח לציבור ב1992. זהו פארק מודרני שנבנה כריאה ירוקה בלב העיר הסואנת. במרכז הפארק נמצאת מדשאה. ובסמוך לה שתי חממות – באחת גדלה צמחייה טרופית, ובשנייה צמחייה ים תיכונית. כמו כן קרוב למדשאה ישנה מזרקה. בחלקה הדרומי, גובלת המדשאה בתעלה המשמשת כבריכת השתקפות. נמשיך עדיין בגדה השמאלית לגני לוקסמבורג, השוכנים ברובע בשישי צמוד לרובע הלטיני סמוך לפנתיאון ולסורבון. גני לוקסמבורג מרהיבים ביופיים ובעושרם שטחים רחבים של דשא , עצים, שבילים ובעיקר אלה הם הגנים האהובים ביותר על הפריסאים.
לאחר הביקור יינתן זמן חופשי . חזרה לבית המלון.

9) יום שבת פארק מונסו – סרג’י פונטואז -נמל תעופה שארל דה גול – תל אביב
יום אחרון בפריס ולא ניפרד ממנה מבלי לבקר באחד הפארקים המקסימים – פארק מונסו.
הפארק הוקם במאה ה-18 והעיצוב שאליו מכוון הבעלים של המקום – הדוכס משארטר – הוא גן אנגלי עם מונומנטים שונים המייצגים מקומות שונים בעולם. נצא מפריס צפונה ל סרג’י פונטואז, שם בנה דני קרוון את ה”ציר הגדול” שאורכו מגיע לשלשה ק”מ. זהו פרוייקט עצום המשלב פיסול, עיצוב סביבתי , גנים, מזרקות, אגמים ועוד ועוד.
בהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא לטיסת לילה ישירה לתל אביב.

יום 1 | תל אביב – פריס – ז’יברני (GIVERNY) – טרוביל ( (Trouville
בשעות הבוקר המוקדמות נפגש בנתב”ג ונעלה על טיסת אל על ישירה לפריז, עיר האורות ובירת צרפת. עם ההגעה נצא מערבה לז’יברני בה נמצאת אחוזתו של הצייר קלוד מונה. נבקר בבית ונטייל בגן שהוא עצמו עיצב כדי שישמש לו השראה לציוריו. נבקר גם בתערוכה מיוחדת במוזיאון האימפרסיוניסטי הסמוך לאחוזה. התערוכה תתמקד בציורים” באוויר הפתוח” של קורו ומונה . החל מהמאה ה- 18 החלו הציירים לצאת לטבע ולצייר נופים ואת מה שהם ראו מחוץ לאטליה. בתום הביקור המרתק ניסע לבית המלון בטרוביל למנוחה. עיירת קייט קטנה הנמצאת על שפת האוקינוס, בה נלון בארבעת הלילות הבאים. לינה וארוחת ערב בבית המלון.
יום 2 | רואן (Rouen ) – אטרטה (ETRETAT) – נתיב המצוקים
לאחר ארוחת הבוקר במלון נתחיל את היום בנסיעה לבירתה של נורמנדי – העיר רואן. העיר התפרסמה בתולדות צרפת כמקום עלייתה על המוקד של ז’אן ד’ארק. אנחנו כמובן נראה את המקום הזה אבל לא נפסח גם על הקתדרלה הגותית המפוארת שמונה הנציח אותה בסדרת ציורים בלתי נשכחת ונבקר גם במוזיאון המקומי לאמנות שבו תתקיים תערוכה המוקדשת לאוסף פרנסואה דיפו – האיש עם 600 הציורים “תשוקה אימפרסיוניסטית.” פרנסואה דיפו היה תעשיין עתיר נכסים שהקדיש את מיטב זמנו וכספו לרכישת ציורים של אמנים כמו מונה, רנואר, סיסלי, טולוז-לוטרק ופסארו. מוזיאון רואן לאמנויות יפות מקדיש לראשונה תערוכה לתעשיין בעל חזון זה. אחר הצהריים ניסע לאטרטה. חוף המצוקים של אטרטה היה אחד הנופים המועדפים על הציירים האימפרסיוניסטים. נטייל לאורך קו החוף המיוחד וננסה להבין מה משך את הציירים למקום הזה. חזרה לבית המלון טרוביל . ארוחת ערב ולינה.

יום 3 | טרוביל (- (Trouville לה האבר (Le Havre ) – הונפלר (HONFLEUR )
הבוקר נבקר בשוק הדגים ופירות הים של טרוביל, שוק קטן אך איכותי וידוע באזור כולו. מכאן ניסע ללה האבר. העיר העתיקה נהרסה כמעט לחלוטין במלחמת העולם השנייה . לאחר המלחמה שוקם מרכז העיר בסגנון מודרניסטי על ידי המתכנן אוגוסט פרט. לה האבר עוטרה באות לגיון הכבוד בשנת 1949, ובשנת 2005 הוכרזה כאתר מורשת עולמי. המוזיאון לאמנות מודרנית על שם אנדרה מאלרו בו נבקר, הפך לשני בצרפת בכמות הציורים האימפרסיוניסטים שבו. לרגל הפסטיבל מוצגת במוזיאון תערוכה הנושאת את השם: “לילות מוארים” הופעת התאורה בערים, תחילה באמצעות גז ואחר כך חשמל הרשימה מאוד את האמנים של אותה תקופה והם ביטאו את החוויה החדשה בציוריהם. – בניהם מונה, פיסארו , ון דונגן, דלונה ואחרים.
בנסיעה קצרה נעבור לגדה השנייה של שפך נהר הסיין אל העיירה הונפלר. זו אחת העיירות היפות ביותר בנורמנדי שהייתה אבן שואבת לאמנים וציירים כבר במחצית השנייה של המאה ה– 19. אנחנו נטייל בעיירה, נתרשם מהנמל שלה, נבקר בכנסיית העץ הייחודית שלה. בעיר נולד אז’ן בודן, מראשוני המשפיעים בזרם האימפרסיוניסטי, מי שהיה חברו הטוב של קלוד מונה שהודה בהשפעתו של בודן על אמנותו. נבקר במוזיאון הקרוי על שמו, ומקדיש את התערוכה המיוחדת לאחד מחשובי אסכולת ברביזון – שארל-פרנסואה דוביני. לעת ערב נשוב לבית המלון בטרוביל לארוחת ערב ולינה.

יום 4 | דוביל (DEAUVILLE) – חוף הפרחים – קאן (CAEN) – חוף הפרחים
את הבוקר נתחיל בביקור בדוביל, העיירה המרכזית בריוויירה של נורמנדי, מושכת את עשירי צרפת והעולם למרוצי הסוסים שנערכים בה ולקזינו המפורסם. נערוך סיור פנורמי ונתרשם מעושרה של העיירה המקסימה, משם נמשיך לתחנתנו הבאה בדיב שם בנה וויליאם הכובש, דוכס נורמנדי, את הצי שבאמצעותו חצה את הלמנש וכבש את אנגליה. נתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת שלה, ונמשיך דרך קאבור לעבר קאן, אחת מערי הקיט בריביירה הצרפתית ומפורסמת בעיקר בזכות פסטיבל הסרטים הנחשק שמתקיים בה כל שנה. נטייל בעיר ונבקר במוזיאון המקומי לאמנות שגם בו נערכת תערוכה מיוחדת והפעם מוקדשת לרנואר. לקראת ערב נחזור לבית המלון בטרוויל. ארוחת ערב במלון.

יום 5 | פונטואז – אובר סור אואז – פריס
ניפרד מנורמנדי ונחזור לכיוון פריס. תחנתנו הראשונה תהייה העיירה פונטואז הסמוכה לפריס, בה התגורר ויצר במשך שנים רבות קאמי פיסארו שהיה צייר יהודי צרפתי, שנחשב על ידי רבים כחשוב שבאמנים של אותה תקופה, בניהם סזאן שנתן לו את הכינוי “ראשון האימפרסיוניסטים”. נבקר במוזיאון המוקדש ליצירותיו אך לא רק להם אלא גם לפול סיניאק ולאחרים שציירו באזור יפה זה שעל גדות נהר האואז. הן בסגנון הפרה-אימפרסיוניזם והן מהפוסט אימפרסיוניזם. מרחק נסיעה קצר מאוד נגיע לכפר אובר סור אואז, הכפר בו שהה ואן גוך בתקופת חייו האחרונה ושם גם נקבר. נעלה לקברו של האמן האומלל ומשם נמשיך לביקור במקום מיוחד ,ארמון, שבחלליו מתקיימת מצגת אור קולית מרשימה המתארת את התקופה של סוף המאה ה19 ותחילת המאה העשרים. מכאן ניסע לבית המלון בפריס. ארוחת ערב ולינה.

יום 6 | ברביזון – פריס – תל-אביב
לאחר ארוחת הבוקר בבית המלון נצא לביקור בברביזון . כפר שהתפרסם מאוד בתקופה הטרום אימפרסיוניסטית . אחרי שנת 1830, הכפר שרוב תושביו התפרנסו מחטיבת עצים ביערות שמסביב ,התחיל לארח באכסניה ג’אן שבמקום ציירים שבאו לחפש השראה בנופיו, בשדות וביער פונטנבלו הסמוך. מאוחר יותר קיבלו האמנים את השם אסכולת ברביזון. נטייל בכפר ונבקר באכסניית ג’אן, שהפכה למוזיאון של אסכולת ברביזון. העיצוב והריהוט המקושטים עוצבו על ידי האמנים המקוריים. מוצגים בה כמה תמונות מקוריות. החל מדצמבר 1984 המקום מוכר כמונומנט היסטורי של צרפת. נחזור לפריס כדי ליהנות מהעיר המקסימה תמיד, ולקראת ערב ניסע לנמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לארץ.

המחיר כולל:
• טיסות אל על ישירות לפריז הלוך ושוב
• מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
• העברות
• בתי מלון מרכזיים על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)
• כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
• מדריכים מקומיים
• תשר לנותני שירותים בחו”ל (למעט למדריך הישראלי בטיול)
• מערכת שמע (אוזניות).
• מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• שינויים במחירי מיסי נמל.
• טיפ למדריך הישראלי
• התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.20.
• כל מה שאינו מופיע בסעיף “הכל כלול”

תנאי תשלום:
* דמי קדימה על סך 250 אירו לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.
הערות:

טיולים בתקופת “הקורונה

הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע

נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

מחירים בדולרים לאדם בחדר זוגי

מחיר ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי  תוספת לחדר יחיד מדריך  
           

* אין כפל מבצעים והנחות

2022-02-13T21:17:39+00:00