yes

פניני היופי של מרוקו

טיול מאורגן לפניני היופי של מרוקו - בטיסות ישירות

קוד הטיול: TGMT  
משך הטיול: 11 ימים
יציאה:  28/9
מדינות: מרוקו
סגנון: טיול חוויתי

על הטיול

  • טיול גיאוגרפי גדוש ועשיר בסיורים וביקורים

  • טיול עומק באזורי נוף מדהימים בצפון מערב מרוקו, בהרי האטלס, בכפרים ברבריים ציוריים 

  • טיסות אל על ישירות למרוקו 

  • הנפקת ויזה 

  • בילוי ערב: מופע פולקלור – פנטזיה במרקש כולל משקה ראשון

טיול גיאוגרפי איכותי בתוכנית מלאה, מעניינת, בעלת תכנים מקיפים וללא ימים חופשיים. הסיורים כוללים אזורי נוף מדהימים בצפון מרוקו, בהרי האטלס, ברכסים ירוקים ובכפרים ברבריים ציוריים. סיור בעיר העתיקה של פס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם – זהו סיור קסום של תקופת ימי הביניים בסמטאותיה המפותלות במבוכיה הצרים, בשווקים צבעוניים, בעבודת הבורסקאים ובעלי מלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית – נפחים, ורקעי נחושת. סיור בעיר האדומה מרקש – בשוק הססגוני, בו שילוב של צבעים ריחות וטעמים עשירים המפעילים את כל החושים. סיורים בקניון הטודרה. טיול ג’יפים בחולות מרזוגה שבסהרה ועוד.

מרוקו מזווית אחרת: מרוקו היא מדינה שלא מפסיקה להפתיע. במהלך 11 ימים לא נסתפק רק בביקור באתרים מתבקשים כמו קזבלנקה, רבט ופס, אלא נגלה כמה יעדים שאולי לא הייתם מצפים למצוא בארץ הנמצאת בשיפולי הסהרה; כמו למשל איפראן -עיירת נופש אלפיני, העיר תטואן, העיר הכחולה שפשאוואן וצוקי העיר טנג’יר מהם ניתן להבחין בנקל בצד האירופי של מיצרי גיברלטר.

קזבלנקה, רבט, טנג’יר, מערות הרקולס,כף ספרטל, תטואן, שפשאוואן, וואזאן, פס, איפראן, ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה, קניון התודרה, דרך “אלף הקסבות”, מרקש, עמק האוריקה.

יום 1 | ת”א – קזבלנקה
נמריא מנתב”ג בטיסה ישירה לקזבלנקה. לאחר קבלת אישורי כניסה בנמל התעופה, נגיע למלון התארגנות וארוחת ערב. (לינה בקזבלנקה)

יום 2 | קזבלנקה
היום נקדיש לקזבלנקה נערוך סיור בו נתרשם מהאדריכלות מתקופת השלטון הצרפתי. נראה את השדרות הרחבות והמבנים המרשימים בסגנון ארט-דקו מורשת הפרוטקטורט הצרפתי, נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נבקר במסגד ע”ש חסן השני, השלישי בגודלו בעולם המוסלמי, שנבנה בפאר רב. נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה, אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית. נבקר בשוק הססגוני “חובוס” בתום הסיור ניסע למלון התארגנות וארוחת ערב. (לינה בקזבלנקה)

יום 3 | קזבלנקה – רבט – טנג’יר
לאחר ארוחת בוקר ניסע צפונה לרבט, בירת הממלכה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במאוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, ובשרידי המסגד הענק טור חסן. נסייר בקסבת אודייה הציורית מהמאה ה-12, הבנויה על צוק ממנה תצפית על העיר סאלה ונהר הבורגרג. נמשיך צפונה לטנג’יר, העיר השוכנת בפתח מיצר גיברלטר, עיר תיירותית ומסחרית, המקשרת בין אירופה למרוקו. עם ההגעה נערוך סיור היכרות ונגיע למלון ללינה התארגנות וארוחת ערב. (לינה בטנג’יר)

יום 4 | טנג’יר – תטואן – טנג’יר
לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיר החדשה הבנויה בסגנון אירופי, בכיכר המפורסמת “פלאס דה פראנס” ובשדרות המפוארות. נמשיך לסיור ברובע היוקרתי מרשאן ומכאן נמשיך למערות הרקולס ולכף ספרטל, ממנה תצפית נהדרת לעבר מיצרי גיברלטר. הלאה לעיר תטואן, העיר שמשך תקופה ארוכה הייתה תחת השלטון הספרדי. תושביה דוברי ספרדית ממגורשי ספרד ומפורטוגל אשר הצליחו לשמר את שפתם. העיר בעלת אופי ערבי ספרדי מעורב ושני הסגנונות מתערבבים בה זה בזה. עדיין ניתן לשמוע במקום מוסיקה אנדלוסית. נסייר במרכז העיר ובתום הסיור ניסע למלון.
אחרי ארוחת ערב נצא לסיור רגלי (לינה בטנג’יר)

יום 5 | טנג’יר – שפשאוואן – וואזאן – פס
לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיירה הציורית שפשאוואן, הנמצאת ברצועת הרי הריף. העיר מתאפיינת בארכיטקטורה אנדלוסית ייחודית. בתיה צבועים בצבעים מרהיבים ודלתות הבתים צבועות בכחול. היא גם מתאפיינת בגלריות איכותיות. נסייר רגלית בעיירה המקסימה. בתום הסיור נמשיך בדרך מעניינת המתפתלת לאורך הוואדי ובצידה צמחייה טבעית. ניסע לעיר וואזאן נבקר באתר הקדוש והמפורסם של רבי עמרם בן דיוואן. לעת ערב נגיע לפס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. למלון וארוחת ערב. (לינה בפס)

יום 6 | פס
היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים ובסמטאותיה המפותלות. נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים. ניכנס דרך שער “בו ג’לוד” שער ארכיטקטוני מרשים הבנוי בסגנון מסורתי. נסייר בסמטאות הצרות ונצפה על בית בו התגורר הרמב”ם. נראה ונקבל הסבר על שעון המים העתיק. נבקר ברובע הקדרים. האומנים של פס ידועים כמומחים בעבודות הקרמיקה.

נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית – נפחים, רקעי נחושת ועוד’. (לינה בפס)

יום 7 | פס – איפראן – ארפוד
יום נופים מגוונים לפנינו. נחצה את האטלס התיכון ובהמשך נגיע לפתח הסהרה. נבקר בעיירה איפראן – עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה “שוייץ של מרוקו”. במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז”ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה ונמשיך דרומה דרך יערות ארזים, זו השמורה הגדולה ביותר במרוקו. נחצה את העיירות מידלת וריש השוכנות בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק”מ ומצידיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני בוץ. בדרך נראה נאות מדבר שבהן אלפי דקלים. נחצה את האגם “חסן אדח’יל” שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז. לעת ערב נגיע לעיירה ארפוד, הנמצאת בחבל תפילאלאת ומשמשת בסיס יציאה לטיולי ג’יפים בדיונות הסהרה. ארוחת ערב (לינה בארפוד)

יום 8 | ארפוד – דיונות מרזוגה – קניון הטודרה – ווארזאזאת
בשעות הבוקר המוקדמות ניסע בג’יפים אל דיונות הזהב של מרזוגה. נפגוש את אנשי הגלימות הכחולות “הטוארגים” ונעלה על הדיונה ממנה נראה את הזריחה. נחזור למלון לארוחת בוקר. נמשיך דרך מתחם המאובנים ונקבל סקירה על היווצרותם. נבקר בבארות השרשרת (פוגארות) ונשמע הסברים על תהליך הובלת המים התת קרקעי, שסיפק מים לתושבי הסהרה. הלאה לקניון הטודרה, השוכן בפתחו של עמק פורה בו אלפי דקלים וכפרים הבנויים בלבני בוץ. נסייר רגלית בקניון, שקירותיו הזקופים אדמדמים ונמשיך בדרך “אלף הקסבות”, על שום היותה רצופה כפרי קסבות, שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. הלאה דרך העיירה קלעה אלמגונה, המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים נגיע לווארזאזאת, השוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה, בה קסבות מרשימות ונופים מדבריים מרהיבים. ווארזאזאת נחשבת להוליווד של מרוקו בעקבות התפתחות תעשיית הסרטים בה. ובניית מספר אולפנים מפוארים. התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה והקסבות המרהיבות הוסיפו נופך אקזוטי לסרטים רבים. ארוחת ערב ( לינה בווארזאזאת )

יום 9 | ווארזאזאת – איית בן חידו – טיזין טיצ’קה – מרקש
נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי אונסק”ו כאתר שמור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים – עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד. נמשיך למרקש דרך מעבר טיזין טיצ’קה הדרך מטפסת לגבהים מעל 2500מ’ ובהמשך הדרך מתפתלת ויורדת למרקש משופעת בנופים מרהיבים. נעצור לתצפיות על כפרים רבים הבנויים למרגלות ההר. לאחר ארוחת הערב נצא לג’מאע אל פנה – הכיכר המפורסמת, הססגונית והתוססת ביותר במרוקו בה להטוטנים, מרקידי נחשים, קוסמים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות ועוד. ( לינה במרקש )

יום 10 | מרקש
נקדיש את היום למרקש, פנינת הדרום הססגונית והתוססת ביותר במרוקו. נבקר בגני המנרה – ששימשו כמאגרי מים של העיר, נסייר במלאח היהודי – בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, ובבית הכנסת העתיק “אלעזאמה” שנבנה בשנת 1492 על ידי יהודים ממגורשי ספרד. נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נמשיך למדינה דרך שער “באב אגנאו” מהמאה ה-12 דרכו נכנסו בעבר לקסבה. נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס שנבנתה ע”י הצרפתים ונחזור למלון. ארוחת ערב ולאחריה נצא למופע ברברי מרשים, “פנטזיה של עלי” – מופע פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר (משקה ראשון כלול). (לינה במרקש)

יום 11 | מרקש – עמק האוריקה – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס הגבוה ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בעשרות כפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני בוץ ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. בדרך פזורים מסעדות קטנות הממוקמות בנופים מרהיבים. נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני בוץ ונראה את אורח חיי הברברים.
בתום הסיור ניסע לנמל התעופה של מרקש ונטוס בטיסה ישירה חזרה ארצה.

קזבלנקה – כיכר מוחמד החמישי, הטיילת והרובע היוקרתי אנפה.
ביקור ברחבת המסגד חסן השני, שוק “חובוס” הססגוני

רבאט – רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום, קסבת אודיה, העיר סאלה ונהר הבורגרג 

טאנג’יר – פלאס דה פראנס, הרובע היוקרתי מרשאן, מערות הרקולס וכף ספרטל

תטואן – סיור בעיר

העיירה שפשאוואן – סיור רגלי

וואזאן – האתר הקדוש של רבי עמרם בן דיוואן

עיירת הקייט איפראן – סיור בעיירה

האגם “חסן אדח’יל”

דיונות הזהב של מרזוגה

קניון הטודרה

ווארזאזאת – קסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו

מרקש          –  סיור לילי בכיכר ג’מאע אל פנה.
                      גני מנרה, רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12.
                      השוק הססגוני והעיר החדשה גיליס.
                      מופע ברברי “פנטזיה של עלי” כולל משקה ראשון.

עמק האוריקה – ביקור בבית ברברי אותנטי.

המחיר כולל:

טיסות אל על ישירות: תל אביב – מרקש // מרקש – תל אביב
LY 553   30/05  תל אביב – מרקש
LY 554  08/06   מרקש – תל אביב

* מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
* ויזה למרוקו
* בתי מלון 4 ו- כוכבים
* כלכלה על בסיס חצי פנסיון (בוקר וערב)
* כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
* מופע פולקלור במרקש כולל משקה ראשון
* מדריך ישראלי מומחה למרוקו
* אוטובוס תיירים צמוד
* טיפים לנותני השירותים בחו”ל: חדרי אוכל, סבלות בבתי המלון ( מזוודה אחת לאדם )
  (לא כולל למדריך ולנהג)
* מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען אישי
טיפ למדריך הישראלי ולנהג המקומי
בדיקות קורונה בארץ ובמרוקו
כל מה שאינו מופיע בסעיף “הכל כלול”

תנאי תשלום:
* דמי קדימה על סך 250 $ לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.

טיולים בתקופת “הקורונה

הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע

נא לקרוא: תנאים כלליים וגילוי נאות

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי: 

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר הערות    
28.09.22   —- קבוצה סגורה    

נוהל הוצאת ויזה למרוקו:
1. הוויזה מתבצעת באחריות הקונסוליה המרוקנית בישראל.
2. הוצאת הוויזה למרוקו בטיפול “תרבותו/רימון טיולים” בכפוף לתנאים המפורטים מטה.
3. חובה למסור את כל המסמכים הדרושים למשרדי חברת “תרבותו” מקבוצת “רימון טיולים” לא יאוחר מ – 21 ימים לפני מועד הטיול.

המסמכים הדרושים להנפקת ויזה:
1. דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים מלאים לפני יציאת הטיול.
חובה שיהיו בדרכון לפחות 2 עמודים ריקים להחתמת אשרת כניסה ויציאה.
2. 2 תמונות פספורט עדכניות וזהות זו לזו.
3. צילום צבעוני של עמוד הפרטים האישיים בדרכון – העמוד של התמונה.
4. צילום תעודת זהות כולל ספח מלא.
5. צילום תעודת מתחסן בתוקף.

הערות:
1. אין להוציא דרכון חדש לאחר הנפקת הוויזה. חברת רימון טיולים לא תהיה אחראית לבעיות העלולות להיווצר בשל כך.
2. אין חברת רימון טיולים אחראית לסירוב קבלת הוויזה על ידי שלטונות מרוקו.
3. בעקבות נגיף הקורונה יתכנו שינויים במסלול הטיול לרבות כניסות לאתרים לפי מדיניות משרד הבריאות המקומי של המדינה.
אנו נעשה כל מאמץ לקיים את מסלול הטיול כפי שהוא ואם יהיה צורך בשינוי אנו נמלא את החסר.

2022-07-14T22:05:14+00:00