yes

טיול מאורגן למרוקו בטיסות ישירות

טיול מאורגן למרוקו - בטיסות ישירות

קוד הטיול: TGMO  
משך הטיול: 11 ימים
יציאה:  27 במרץ 2022
מדינות: מרוקו
סגנון: טיול חוויתי
קזבלנקה, רבט, מקנס, פס, איפראן, ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה, קניון התודרה, דרך “אלף הקסבות”, ווארזאזאת, מרקש, עמק האוריקה, אגדיר ואיסווירה.

על הטיול

  • טיול גדוש ועשיר בסיורים וביקורים

  • טיסות אל על ישירות למרוקו

  • הנפקת ויזה
  • סיור ג’יפים בסהרה בחולות מרזוגה

  • בילויי ערב ביניהם חפלה בפס כולל משקה ראשון, ופנטזיה במרקש כולל משקה ראשון

יום 1 | תל אביב – קזבלנקה
נמריא מנתב”ג בטיסה ישירה לקזבלנקה לאחר קבלת אישורי כניסה נערוך סיור בו נתרשם מהאדריכלות מתקופת השלטון הצרפתי. נראה את השדרות הרחבות והמבנים המרשימים בסגנון ארט-דקו מורשת הפרוטקטורט הצרפתי, נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות
עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה, אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית. בתום הסיור נגיע למלון. ארוחת ערב.
( לינה בקזבלנקה )

יום 2 | קזבלנקה – רבט – מקנס – פס
לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה לרבט, בירת הממלכה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במאוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, ובשרידי המסגד הענק טור חסן. נסייר בקסבת אודייה הציורית מהמאה ה-12, הבנויה על צוק ממנה תצפית על העיר סאלה ונהר הבורגרג. נמשיך לעיר הקיסרית מקנס מהמאה ה-17, המכונה “ירושלים של מרוקו”. ניכנס דרך באב (שער) “אלחמיס” שנבנה במאה ה-17 דרכו נכנסים לרובע היהודי. נמשיך לבריכת “אגדל” ששימשה כמאגר מים ובריכת תענוגות. נראה את השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור, השער מעוטר באריחי קרמיקה מיוחדים ובחלקו העליון כתובת המתארת את ניצחונותיו של השליט מולאי איסמעיל. נשוטט בכיכר “אלהדים” רחבה סואנת וססגונית הנמצאת מול באב אלמנסור. ונסיים את היום בפס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו.
למלון וארוחת ערב.
( לינה בפס )

יום 3 | פס
היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים ובסמטאותיה המפותלות. נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים. ניכנס דרך שער “בו ג’לוד” שער ארכיטקטוני מרשים הבנוי בסגנון מסורתי. נסייר בסמטאות הצרות ונצפה על הבית בו התגורר הרמב”ם. נראה ונקבל הסבר על שעון המים העתיק.
נבקר ברובע הקדרים. האומנים של פס ידועים כמומחים בעבודות הקרמיקה.
נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית – נפחים, רקעי נחושת ועוד.
לאחר ארוחת הערב נצא לבילוי בערב פולקלור, הכולל טקס חינה מסורתי.
( לינה בפס )

יום 4 | פס – איפראן – ארפוד
יום נופים מגוונים לפנינו. נחצה את האטלס התיכון ובהמשך נגיע לפתח הסהרה. נבקר בעיירה איפראן – עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה “שוייץ של מרוקו”. במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז”ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה ונמשיך דרומה דרך יערות ארזים, זו השמורה הגדולה ביותר במרוקו. נחצה את העיירות מידלת וריש השוכנות בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק”מ ומצידיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני חימר. בדרך נראה נאות מדבר שבהן אלפי דקלים. נחצה את האגם “חסן אדח’יל” שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז. לעת ערב נגיע לעיירה ארפוד, הנמצאת בחבל תפילאלאת ומשמשת בסיס יציאה לטיולי ג’יפים בדיונות הסהרה. ארוחת ערב.
(לינה בארפוד)

יום 5 | ארפוד – דיונות מרזוגה – קניון הטודרה – ווארזאזאת
בשעות הבוקר המוקדמות ניסע בג’יפים אל דיונות הזהב של מרזוגה. נפגוש את אנשי הגלימות הכחולות “הטוארגים” נעלה לדיונה ממנה נראה את הזריחה. נחזור למלון לארוחת בוקר. נמשיך דרך מתחם המאובנים ונקבל סקירה על היווצרותם. נבקר בבארות השרשרת (פוגארות) ונשמע הסברים על תהליך הובלת המים התת קרקעי, שסיפק מים לתושבי הסהרה. הלאה לקניון הטודרה, השוכן בפתחו של עמק פורה בו אלפי דקלים וכפרים הבנויים בלבני חימר. נסייר רגלית בקניון, שקירותיו הזקופים אדמדמים ונמשיך בדרך “אלף הקסבות”, על שום היותה רצופה כפרי קסבות, שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. הלאה דרך העיירה קלעה אלמגונה, המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים נגיע לווארזאזאת, השוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה, בה קסבות מרשימות ונופים מדבריים מרהיבים. ווארזאזאת נחשבת להוליווד של מרוקו בעקבות התפתחות תעשיית הסרטים בה.ובניית מספר אולפנים מפוארים. התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה והקסבות המרהיבות מוסיפות נופך אקזוטי לסרטים רבים. ארוחת ערב.
( לינה בווארזאזאת )

יום 6 | ווארזאזאת – איית בן חידו – טיזין טיצ’קה – מרקש
נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי אונסק”ו כאתר שמור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים – עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד. נמשיך למרקש דרך מעבר טיזין טיצ’קה הדרך מטפסת לגבהים מעל 2500מ’ ובהמשך הדרך מפותלת ויורדת למרקש משופעת בנופים מרהיבים. נעצור לתצפיות על מספר כפרים הבנויים למרגלות ההר. לאחר ארוחת הערב נצא לג’מאע אל פנה – הכיכר המפורסמת, הססגונית והתוססת ביותר במרוקו בה להטוטנים, מרקידי נחשים, קוסמים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות ועוד.
( לינה במרקש )

יום 7 | מרקש
נקדיש את היום למרקש, פנינת הדרום הססגונית והתוססת ביותר במרוקו. נבקר בגני המנרה – ששימשו כמאגרי מים של העיר, נסייר במלאח היהודי – בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, ובבית הכנסת העתיק “אלעזאמה” שנבנה בשנת 1492 על ידי יהודים ממגורשי ספרד. נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נמשיך למדינה דרך שער “באב אגנאו” מהמאה ה-12 דרכו נכנסו בעבר לקסבה. נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס שנבנתה ע”י הצרפתים
בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא למופע ברברי מרשים, “פנטזיה של עלי” – מופע פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר (משקה ראשון כלול).
( לינה במרקש )

יום 8 מרקש – עמק האוריקה – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בעשרות כפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני חימר ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. נבקר
בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני חימר ונראה את אורח חיי הברברים בתום הסיור ניסע למלון. לאחר ארוחת הערב.
( לינה במרקש )

יום 9 | מרקש – איסווירה – אגדיר
לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר “איסווירה” (מוגדור) הושכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי. בדרך נעצור לביקור במתחם לייצור שמן ארגאן, בו נראה את תהליך ההפקה. נמשיך לאסאווירה הנראית כגלויה מצוירת.
נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר באתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו ונבקר בסקאלה (“מצודה”) – שנבנתה על ידי הפורטוגלים.
נסייר בשווקים הססגוניים ובנמל הדייג, ובמקום דוכני דגים המעניקים אווירה של רוגע. יינתן זמן חופשי לקניות בכיכר המרכזית. ולשוטטות בין הדוכנים. בתום הביקור ניסע לאגדיר עיר קיט ונופש השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. למלון התארגנות וארוחת ערב.
( לינה באגדיר )

יום 10 | אגדיר
אגדיר היא אחת מערי הקיט היפות ביותר במרוקו ואקלימה נוח במשך כל ימות השנה. נבקר בקסבה – השריד האחרון מהעיר העתיקה, אשר נחרבה ברעידת האדמה שהתרחשה ב-29/02/1960 . לאחר רעידת האדמה המלך מוחמד החמישי נתן הוראה לשקמה מחדש ואכן טובי האדריכלים ממרוקו ומחוצה לה נרתמו והוקמו: נמל תעופה מודרני, נמל דייג הנחשב לנמל הראשון בייצוא הדייג, מרכזי קניות, טיילת מקסימה ועשרות בתי מלון.
מהקסבה נצפה על העיר החדשה והנמל. נסייר בטיילת, בעיר המודרנית, בשדרות המפוארות ובמרכזי הקניות כמו גם בשוק הברברי המרשים בתום הסיור ניסע למלון ארוחת ערב ולאחריה נצא לסיור רגלי לאורך הטיילת.
( לינה באגדיר )

יום 11 | אגדיר – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הסיור באגדיר משם ניסע באוטוסטרדה לשדה התעופה במרקש ובטיסה ישירה ארצה.

קזבלנקה – כיכר מוחמד החמישי, הטיילת והרובע היוקרתי אנפה.
ביקור ברחבת המסגד חסן השני.

רבאט – רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום ושרידי המסגד הענק טור חסן,
קסבת אודייה בסגנון אנדלוסי.

מקנס – באב (שער) אלחמיס, השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור. כיכר אלהדים.

פאס  – רחבת ארמון המלך, תצפית מהמצודה לעבר העיר העתיקה והחדשה.
          קברה של לאלה סוליקה, המלאח היהודי, העיר העתיקה. שער בו ג’לוד, נצפה על בית הרמב”ם,
         שעון המים, רובע הקדרים. ערב חפלה, כולל טקס חינה מסורתי ומשקה ראשון.

איפראן – סיור רגלי בעיירה.

סיור ג’יפים בסהרה – בחולות מרזוגה לצפייה בזריחה.
                            ביקור במתחם מאובנים ובארות השרשרת.

קניוני התודרה – סיור בקניון המדהים ביופיו ומפורסם בתופעות הגיאולוגיות.

ווארזאזאת    – קסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו.

מרקש          –  סיור לילי בכיכר ג’מאע אל פנה.
                      גני מנרה, רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12.
                      השוק הססגוני והעיר החדשה.
                      מופע ברברי “פנטזיה של עלי” כולל משקה ראשון.

עמק האוריקה – ביקור בבית ברברי אותנטי.

אגדיר – הקסבה, הטיילת והשוק הברברי.

איסווירה – הסמטאות המרשימות, המצודה ונמל הדייג.
האתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו.

המחיר כולל:
טיסות אל על ישירות: 
ly 555 7/1  תל אביב – קזבלנקה  
ly 554 17/1   מרקש – תל אביב
מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
ויזה למרוקו
בתי מלון 4 ו- כוכבים
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (בוקר וערב)
כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
סיור ג’יפים בסהרה בחולות מרזוגה
בילויי ערב ביניהם חפלה בפס כולל משקה ראשון ופנטזיה במרקש כולל משקה ראשון
מדריך ישראלי מומחה למרוקו
אוטובוס תיירים צמוד
טיפים לנותני השירותים בחו”ל: חדרי אוכל, סבלות בבתי המלון ( מזוודה אחת לאדם )
(לא כולל למדריך ולנהג)
מפגש קבוצה בזום לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען אישי
טיפ למדריך הישראלי ולנהג המקומי
בדיקות קורונה בארץ ובמרוקו
כל מה שאינו מופיע בסעיף “הכל כלול”

תנאי תשלום:
* דמי קדימה על סך 250 אירו לנוסע עם ההרשמה והנכללים במחיר הטיול.
* עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
* ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
* התשלום לפי שער המחאות והעברות.

* המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

טיולים בתקופת “הקורונה

הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע

נא לקרוא: תנאים כלליים וגילוי נאות

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי: 

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר      
27.03.22 02.04.22 1,780 $        

נוהל הוצאת ויזה למרוקו:
1. הוויזה מתבצעת באחריות הקונסוליה המרוקנית בישראל.
2. הוצאת הוויזה למרוקו בטיפול “תרבותו/רימון טיולים” בכפוף לתנאים המפורטים מטה.
3. חובה למסור את כל המסמכים הדרושים למשרדי חברת “תרבותו” מקבוצת “רימון טיולים” לא יאוחר מ – 21 ימים לפני מועד הטיול.

המסמכים הדרושים להנפקת ויזה:
1. דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים מלאים לפני יציאת הטיול.
חובה שיהיו בדרכון לפחות 2 עמודים ריקים להחתמת אשרת כניסה ויציאה.
2. 2 תמונות פספורט עדכניות וזהות זו לזו.
3. צילום צבעוני של עמוד הפרטים האישיים בדרכון – העמוד של התמונה.
4. צילום תעודת זהות כולל ספח מלא.
5. צילום תעודת מתחסן בתוקף.

הערות:
1. אין להוציא דרכון חדש לאחר הנפקת הוויזה. חברת רימון טיולים לא תהיה אחראית לבעיות העלולות להיווצר בשל כך.
2. אין חברת רימון טיולים אחראית לסירוב קבלת הוויזה על ידי שלטונות מרוקו.
3. בעקבות נגיף הקורונה יתכנו שינויים במסלול הטיול לרבות כניסות לאתרים לפי מדיניות משרד הבריאות המקומי של המדינה.
אנו נעשה כל מאמץ לקיים את מסלול הטיול כפי שהוא ואם יהיה צורך בשינוי אנו נמלא את החסר.

2021-11-24T06:20:53+00:00