דרום אפריקה כולל מפלי ויקטוריה ושמורת צו'בה בבוטסואנה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד הטיול: TGSF
משך הטיול: 12 ימים
(נחיתה בבוקר יום 13)
יציאה: בהכנה
מדינות: דרום אפריקה, בוטסוואנה
סגנון: טיול יבשתי מתגלגל

למה אנחנו אוהבים את הטיול הזה?

 • הטיול היחיד המשלב סיור מקיף בדרום אפריקה עם טיולים במפלי ויקטוריה ובוטסואנה במחיר השווה לכל כיס
 • רוובע סווטו ביוהנסבורג, סיור בפרטוריה הבירה, קייפטאון וכף התקווה הטובה
 • ספארי בשמורת הטבע קרוגר ברכבי שטח פתוחים
 • אי אריות הים, שמורת הפינגווינים
 • שייט על נהר הזמבזי במדינת זימבבואה
 • ספארי ושייט בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל כיבוד
דרום יבשת אפריקה ובמיוחד מדינת דרום אפריקה הוא ללא ספק אחד האזורים האקזוטיים, המגוונים והמרשימים בעולם.
המקום בו נפגשים שני האוקינוסים הגדולים – ההודי והאטלנטי – מכיל מגוון נדיר של תופעות גיאוגרפיות ואקלימיות המשפיעות על הרכב יחודי של בעלי חיים וצמחים המצויים רק באזור זה.
דרום אפריקה ידועה בנופים הציוריים שלה הכוללים נופי סוואנה, שהם משכן למספר עצום של חיות בר, מדבריות צחיחים, יערות צפופים וחופים מפורצים, שהם בית גידול ליונקי ועופות מים.
בנוסף, התברכה המדינה בהרכב אנושי צבעוני ומיוחד הכולל שבטים רבים השומרים עדיין על צביון חיים מסורתי לצד ערים מודרניות מפותחות והיסטוריה מרתקת הכוללת כיבושים ומלחמות.
את חלקו השני של הטיול נבלה בשתי אטרקציות יחודיות: מפלי ויקטוריה השוצפים שבמדינת זימבבואה, ושמורת צ'ובה בבוטסואנה שבה נערוך ספארי בשייט וספארי רכוב.
יום 1 │ טיסה תל אביב- יוהנסבורג
נטוס מתל אביב ליוהנסבורג בטיסת ערב ישירה של אל על. נחיתה צפויה ביום 2 בבוקר.

יום 2 │ יוהנסבורג -קייפטאון – דרך היין

לאחר הנחיתה נמשיך בטיסת פנים לקייפטאון אליה נגיע בשעות לפני הצהרים. לאחר סידורי הכניסה נצא לסיור בשמורת הר השולחן , האתר המפורסם ביותר בקייפטאון (מותנה בתנאי מזג האויר). נערוך תצפית פנורמית יפה על העיר ונלמד על הצמחיה המיוחדת שבשמורה. נראה את בנייני הממשל, בית העיריה המיוחד, מצודת קייפטאון ונבקר במוזיאון היהודי ורובע Bo Kaap הציורי. בחלקו השני של היום ניסע ב"נתיב היין" של דרום אפריקה, המשתרע ממזרח ומדרום לקייפטאון. נבקר באחד היקבים הממוקמים בלב כרם ציורי ונזכה להסבר על תעשיית היין בדרום אפריקה וטעימות של יין מקומי. בתום סיורנו נשוב לקייפטאון.

יום 3│קייפטאון – כף התקווה הטובה
עם בוקר נצא בנסיעה מקייפטאון דרומה לעיירה הציורית הוט ביי (Hout Bay) ונעלה על ספינה איתה נשוט כ-25 דקות לאי Duiker עליו ולידו מתגוררת אוכלוסיה של אלפי אריות ים. נצפה מקרוב על יונקים ימיים אלה ונשמע על אורחות חייהם. לאחר שנשוב למזח נמשיך בדרך נופית ומפותלת העוברת דרך מעבר ההרים צ'פמן פיק (( Chapman's Peak Pass ונגיע לקצה הדרומי של הכף הלא הוא "כף התקווה הטובה". נקח פניקולר שיעלה אותנו לתצפית נפלאה מראש הצוק החודר למי האוקינוס האטלנטי ונשחזר את מסעו של דיאז מסביב לכף. בתום סיורנו ניסע לעיירה בולדרס (Boulders) שלידה שמורת טבע יחודית בה השתכנה קהילה של פינגווינים אפריקאיים. נלך על גשר עץ ממנו נוכל לצפות מקרוב על עופות מענינים אלה שאינם יכולים לעוף אך הם שחיינים מצוינים. בתום סיורנו נאכל ארוחת צהרים המבוססת על מאכלי ים במסעדה מקומית. בשעות אחר הצהרים נשוב לקייפטאון ונשלים את סיורינו בעיר. לינה בקייפטאון.

יום 4 │ קייפטאון – מוסל ביי – דרך הגנים – נייזנה
הבוקר ניסע מזרחה לעבר העיירה סוולנדאם (Swellendam) וממנה דרומה לעיירת החוף מוסל ביי (Mossel Bay) שנוסדה בשנת 1848 בה נבקר במוזיאון הימי על שם הספן והמגלה הפורטוגזי ברתולומיאו דיאז, האירופי הראשון ששט מהאוקינוס האטלנטי לאוקינוס ההודי והקיף את חופי אפריקה. המוזיאון מתעד בצורה יפה את תולדות הספנות באזור החל מהמאה ה-16 ובו נראה דגם מדויק של ספינת הקאראוול בה שט בשנת 1488 כשגילה לראשונה את המעבר ואת "עץ הדואר" ששימש כנקודה לקבלת והעברת הודעות כתובות החל משנת 1500 ! בתום סיורנו ננוע על "דרך הגנים" לעיירה נייזנה (Knysna ) הממוקמת על שפת לגונה ציורית. לינה בנייזנה

יום 5│ נייזנה – דרך הגנים – פורט אליזבט
הבוקר נצפה על שני "ראשי נייזנה"- 2 צוקים ענקיים הסוגרים על האוקינוס ויוצרים לגונה ציורית ויפה. ננוע על דרך הגנים מערבה עם מספר עצירות לביקורים בדרכנו לעיר פורט אליזבט. תחילה נבקר ב- Monkey Land שהוא מתחם ענקי בלב יער ליד חוף פלטנברג הציורי בו נוכל לראות בקרבה יחסית מיני פרימטים שונים החיים בסביבה טבעית ולעקוב אחר אורחות חייהם. נמשיך לביקור בפארק צפרים יפהפה Birds of Edenונוכל לעקוב מקרוב אחרי בעלי כנף צבעוניים החיים בסביבה טבעית. בתום סיורנו נמשיך בנסיעה לשמורת טסיטסיקמה (Tsitsikama Reserve ) בה נוכל לראות את ה"עץ הגדול" ובהמשך נערוך תצפית על גשר בלוקרנס ממנו נערכות קפיצות הבאנג'י הגבוהות בעולם, 216 מטר מעל התהום! לאחר מכן נגיע ליער טסיטסיקמה ונלך בשביל יפהפה בתוך היער שיביא אותנו לשפך נחל הסערות לאוקינוס ההודי שמעליו מתוחים מספר גשרים תלויים עליהם נוכל לצעוד. לעת ערב נגיע לעיר פורט אליזבט לארוחת ערב ולינה.

יום 6 │פורט אליזבט – יוהנסבורג – מפומלנגה
הבוקר נטוס ליוהנסבורג, העיר הגדולה והמרכז הכלכלי של דרום אפריקה. לאחר הנחיתה המשך נסיעה לפרובינציית מפומלנגה הנחשבת ליפה ביותר בדרום אפריקה. לינה באזור דרך הפנורמה.

יום 7 │ דרך הפנורמה
היום יוקדש לסיורים ותצפיות באתרי הטבע הידועים של פרובינצית מפומלנגה שבתחומה נמצא גם פארק קרוגר.
ניסע על "דרך הפנורמה" הנופית ונעצור לביקורים ותצפיות על קניון בלייד הציורי, שלושת הרונדוולים, "חלון האלוהים", ו"חורי המזל של בורק" (Burke's Luck Potholes). נצפה גם על מספר מפלים בהם משופעת הפרובינציה ובהם מפלי ברלין וליסבון (בהתאם לזמן). לינה באזור .

יום 8 │ שמורת קרוגר
הבוקר נצא לסיור ספארי מהנה בשמורת קרוגר, אחת הגדולות בעולם (20000 קמ"ר) המשתרעת בשטחי דרום אפריקה ומוזמביק בנוף סוואנה. ננוע ברכבי שטח פתוחים 4X4 שיאפשרו לנו צפייה וצילום של בעלי חיים שונים בסביבתם הטבעית, ובהם טורפים, אוכלי עשב, בעלי כנף צבעוניים וזוחלים. בתום יום סיור מהנה נשוב למלון.

יום 9 │פרטוריה – יוהנסבורג
הבוקר נצא בנסיעה לכוון יוהנסבורג. בדרכנו נעצור בפרטוריה שהיא אחת משלוש הבירות של דרום אפריקה ובה פועלת הממשלה והנשיא.
נבקר במצבת הזיכרון לוורטרקרס (Voortrekkers Monument), היכל הנצחה למסע כיבוש חלקה הצפוני של דרא"פ על ידי תנועת האפריקנרים שיצאו ממושבת הקייפ ונעו צפונה. האפריקנרים מקשרים את מסעם למסע כיבוש המערב בארה"ב שהתרחש גם הוא במאה ה-19. מכיוון שהיו פרוטסטנטים אדוקים, הם ראו במסעם, מסע אל הארץ המובטחת. קירות ההיכל מעוטרים בתבליטי קיר יפיפיים שמספרים את תולדות המסע. משם נמשיך ונחצה את כיכר הכנסיה (Church Square) בדרכינו לסיור בגנים המקיפים את יוניון בילדינג (Union Building), בית מושבו של נשיא דרא"פ ומקום עבודתו. הבניין מרשים ומתנוסס על גבעה המשקיפה על העיר. מדרונות הגבעה מלאים בערוגות פרחים, עצים ומדשאות. בראש הגבעה. ברחבה לפני הבניין, הוכתר נלסון מנדלה כנשיאה השחור הראשון של דרא"פ.
בתום סיורנו נגיע למלוננו באזור שדה התעופה של יוהנסבורג ללינה.

יום 10│טיסה למפלי ויקטוריה – שייט על נהר הזמבזי – ארוחת בומה
הבוקר נטוס למפלי ויקטוריה שבגבול המדינות זמביה- זימבבואה. לאחר הנחיתה ניסע למלון למנוחה. בשעות אחר הצהרים נצא לשייט מהנה על נהר הזמבזי, השלישי בגודלו באפריקה שהוא המקור למפלי ויקטוריה. נצפה בבעלי חיים הבאים לשתות בגדת הנהר ונחזה בשקיעה ציורית. בתום סיורנו נשוב למלון ובערב נצא במשותף לארות בומה- ארוחת פולקלור בסגנון זימבבואי עם מזנון עשיר בסגנון בופה. לינה באזור מפלי ויקטוריה.

יום 11 │שמורת צו'בה – מדינת בוטסואנה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע למעבר הגבול אותו נחצה למדינת בוטסואנה. לאחר סידורי המעבר נחליף רכב וניסע לשמורה הלאומית צו'בה Chobe העשירה במגוון גדול של בעלי חיים ובהם טורפים, אוכלי עשב, עופות וזוחלים. נחל את סיורנו בשמורה ב"קרוז ספארי", במהלכו נצפה בבעלי החיים מספינה המשייטת על נהר הצו'בה – מקור המים העיקרי של השמורה. נוכל לראות מקרוב היפופוטמים, תנינים, פילים, אנטילופות למיניהן ועוד. נסעד ארוחת צהרים באחד הלודג'ים שבשמורה ואחר הצהרים נבצע ספארי יבשתי על גבי רכבי שטח 4X4 במהלכו נוכל לראות (עם קצת מזל) גם טורפים ובהם אריות, צ'יטות וצבועים.
בתום יום טבע מהנה, נשוב למלוננו בזימבבואה.

יום 12 │ מפלי ויקטוריה – טיסה לתל אביב
אחד משיאי הטיול לפנינו. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במפלי ויקטוריה, "העשן הרועם" כפי שהם נקראים בפי המקומיים מזה דורות, עקב ענן הטיפות המתנשא לגובה מאות מטרים המתלווה לקול הרועם של נפילת המים לתוך הקניון הצר שעל נהר הזמבזי.
המפלים שהם "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו נחשבים לגדולים בעולם בשטחם עם אורך של 1700 מטר וגובה של 108 מטר. ספיקת המים הממוצעת כ- 1100 מ"ק בשניה. האירופאי הראשון שצפה במפלים היה המיסיונר והמגלה הסקוטי דויד ליוינגסטון שהגיע למקום בנובמבר 1855 ופסל לזכרו מוצב בשמורה אל מול המפלים. נערוך סיור רגלי בשביל שנסלל על שפת הקניון בין נקודות תצפית שונות ונוכל להתבונן במפלים מזויות שונות שיאפשרו לנו להתרשם מיופיו ועוצמתו של הטבע. נראה את "העשן הרועם" היוצר קשתות צבעוניות ונשמע את קולות נפילת המים. בתום סיורנו המרגש שימשך כשעה, נשוב לרכב וננוע לשדה התעופה ממנו נטוס ליוהנסבורג. (בהתאם לזמן שיוותר, נעשה עצירה בשוק עבודות היד המקומי בו נוכל להתרשם מעבודות אבן מגוונות ולרכוש מספר מזכרות)
לאחר הנחיתה ביוהנסבורג נמשיך בטיסה ישירה לתל אביב.

נחיתה צפויה בבוקר יום 13.

 • הטיול היחיד המוצע המשלב סיור מקיף בדרום אפריקה עם טיולים במפלי ויקטוריה ובוטסואנה במחיר שווה לכל כיס
 • רובע סווטו ביוהנסבורג
 • סיור בפרטוריה בירת דרום אפריקה
 • ספארי בשמורת הטבע קרוגר ברכבי שטח פתוחים
 • העיר קייפטאון
 • כף התקווה הטובה
 • אי אריות הים, שמורת הפינגווינים
 • קייפטאון: הר השולחן, בניני הפרלמנט ומרכז העיר
 • שייט על נהר הזמבזי במדינת זימבבואה
 • ספארי ושייט בשמורת צו'בה בבוטסואנה כולל כבוד
 • סיור רגלי ותצפיות על מפלי ויקטוריה

המחיר כולל

 • טיסות בין לאומיות כמפורט
 • טיסות פנים כמפורט
 • העברות
 • מלונות ברמת תיירות גבוהה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר + צהרים/ערב)
 • סיור ספארי ברכבי שטח פתוחים בשמורת קרוגר
 • לינה באתר נופש The Kingdom (או דומה) בזימבבואה על בסיס חצי פנסיון
 • אוטובוס צמוד ממוזג במהלך כל הטיול
 • כניסות לכל האתרים שבתכנית
 • שייט על נהר הזמבזי
 • שייט וספארי רכוב ברכבי שטח בשמורת צו'בה
 • מדריך ישראלי מומחה לדרום אפריקה
 • מפגש קבוצה לפני היציאה


המחיר אינו כולל:

 • ויזה לזימבבואה (2 כניסות) כ- 65 דולר
 • ארוחות נוספות ושתיה קלה בארוחות
 • הוצאות אישיות וביטוחים

תנאי תשלום:

 • דמי הרשמה על סך 200 דולר לנוסע עם ההרשמה.
 • עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
 • ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
 • התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה   תוספת ליחיד בחדר  תוספת ליחיד בחדר    
  יפורסם                       
             
           

* אין כפל הנחות ומבצעים