טיול מאורגן משולב קרוז להודו ולאיים המלדיביים

קוד הטיול: TCIM
משך הטיול: 17 ימים (8 ימי שייט)
יציאה: 1.12.18
חזרה:  16.12.18
מדינות: הודו, איים מלדיביים
סגנון: טיול מתגלגל + קרוז
ויזה: יש להוציא ויזה להודו

 • טיול בעקבות אתרי מורשת ופאר הארכיטקטורה ההודית בכל הזמנים. סיור מיוחד ללימוד ארכיטקטורת המערות בהודו- מערות אלורה ואג'נטה, נחקור את נבכי הדתות הגדולות של אסיה: ההינדואיזם, הבודהיזם והג'ייניזם

תת היבשת ההודית היא אחת המדינות המעניינות והמאתגרות ביותר על פני הגלובוס.

בהודו מעורבים חיי היום עם מסורות דתיות מגוונות בצורה שאינה ניתנת להפרדה. חיים בה מעל מיליארד בני אדם הינדים, בודהיסטים, ג'ינים, סיקים, מוסלמים, נוצרים ואף מעט יהודים השומרים על אורחות חייהם, תלבושותיהם, מאכליהם, אתרי הפולחן, החגים ומנהגי הקבורה הייחודיים להם.

לכל אלה יש להוסיף אלפי שנים בהן נשלטה הארץ בידי כובשים ומלכים בני עמים שונים שהטביעו בה מנהגים מגוונים, מקדשים ייחודיים וארמונות מפוארים, בהם ניתן לבקר גם היום.

הודו ידועה גם בזכות הפסטיבלים והטקסים הרבים הנחגגים בה כל השנה, חלקם קשורים לחגים חקלאיים והאחרים לסיפורים דתיים-מיתולוגיים.

במהלך הטיול נלמד להכיר את "הודו האמיתית" בצורה בלתי אמצעית ברכב, ברגל, בשייט, מעל גבי רקשה או אפילו כרכרה הרתומה לגמל…. נבקר  באתרים, במקדשים ובשווקים, ואף נשתתף בטקסים.

השילוב בין טיול לקרוז יאפשר לנו גם להתפנק ולהנות מאוכל טוב, פעילויות נופש וספורט, קניות ומופעי בידור הניתנים באניה בימים ובשעות שבין הסיורים.

לסיום, נסייר בעיר מאלה, בירת האיים המלדיביים בה נוכל ליהנות מאוירה אקזוטית יחודית ושונה על רקע נופיו הציוריים של האוקינוס ההודי.

יום 1 | תל אביב – דלהי

נטוס דרך יעד ביניים לדלהי (Delhi) בירת הודו. נחיתה בבוקרו של יום 2.

יום 2 | דלהי החדשה והישנה

הבוקר ננחת בדלהי ונצא לסיור באתריה החשובים של דלהי הישנה והחדשה. דלהי ששטחה 1483 קמ"ר מונה כ- 13 מיליון תושבים והיא העיר השניה בגודלה בהודו (אחרי בומביי ((Mumbai. העיר יושבה כבר במאה ה-6 לפני הספירה אך החלק החדש שלה, New Delhi, נבנה במאה ה-20 ע"י הבריטים.

נראה את בניני הממשל המפוארים ומשכן הנשיא, שער הודו המרשים לידו נערכים הטקסים החשובים של המדינה, מקדש הלוטוס- המרכז של בני הכת הבהאית בהודו. מכאן נמשיך לאזור העיר העתיקה ונראה את המסגד הגדול ג'מה מסג'יד שנבנה ע"י בני השושלת המוגולית והוא הגדול ביותר בהודו (באם תהיה תפילה נצפה על המסגד מבחוץ), קוטאב מינאר שהיה מרכז החליפות המוסלמית ששלטה בהודו עד בו האנגלים ולא נחמיץ גם הצצה לשוק הציורי ההומה. נסיים בראג' גאט- אתר שריפת גופתו של גאנדי. לעת ערב נשוב למלוננו  בדלהי.

 

יום 3 | דלהי- וראנסי – סארנאט

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לואראנסי (Varanasi) , העיר המקודשת ביותר להינדים היושבת על שפת הגנגס. זוהי אחת הערים העתיקות ביותר בדרום מזרח אסיה והיא מונה יותר ממיליון תושבים. העיר ידועה באלפי עולי הרגל העולים אליה כל השנה כדי לטבוטל ולהטהר במי הגנגס הקדושים.

לאחר שננחת בואראנסי ניסע לעיירה סארנאט (( Sarnat המקודשת לבודהיסטים כמקום בו נשא בודהא את דרשתו הראשונה לאחר שזכה להארה. נסייר באתר ונראה את הממצאים המענינים מראשית הבודהיזם המוצגים במוזיאון המקומי. לאחר מכן ניסע למלוננו.

בערב צפויה לנו חוויה מיוחדת: נצא ברכב, ברגל ובריקשות לסיור לילה בסמטאות הצרות של העיר העתיקה ובאזור הגאתות שעל הגנגס שם נערכים טקסים המוניים מרשימים לאור לפידים. נצפה בטקסי ה-   Aartiיחד עם אלפי המאמינים ונסייר רגלית גם באזור גתות השריפה שם נשרפות גופות המתים 24 שעות ביממה. בתום סיורנו המרתק נשוב למלון.

 

יום 4 | ואראנסי – קהגו'רהו

הבוקר נשכים קום ונצא לשייט על נהר הגנגס במהלכו נוכל לראות את אלפי המאמינים היורדים בגתות כדי לטבול במי הגנגס המקודשים לפני שהם ממשיכים לעבודתם. נעקוב אחר המחזה הססגוני והציורי הזה ונמשיך לסיור במספר מקדשים חשובים בעיר. בתום סיורנו נשוב למלון לארוחת בוקר, ולאחר מכן נצא לשדה התעופה ממנו נטוס לקהגו'רהו (Khajuraho). עם ההגעה ניסע למלוננו למנוחה קצרה.

אחר הצהרים נצא לסיור במקדשי קהגו'רהו. המקום שהוא "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו מכיל עשרות מקדשים הבנויים מאבן חול אדומה שעל קירותיהם מאות תבליטים מפוסלים ביד אמן המציגים סצנות ארוטיות נועזות  בסגנון קאמה סוטרה ותמונות מחיי יום יום השופכות אור על הרגלי האנשים, לבושם והתנהגותם לפני למעלה מאלף שנה. נסייר בין המקדשים שבקבוצה המערבית ונתפעל מהיכולת האמנותית של האמנים שיצרו פסלים אלה. בתום סיורנו נצא לראות גם את המקדשים בצד המזרחי שחלקם מציגים מוטיבים ג'יניים. בתום סיורנו נשוב למלון.

 

יום 5 | קהגו'רהו-אורצ'ה – ג'אנסי – רכבת לאגרה

הבוקר נצא בנסיעה לעיירה השלווה אורצ'ה (Orcha ) השוכנת על גדות נהר הבטווה. העיירה נוסדה בתחילת המאה ה-16 כבירה של השושלת הרג'פוטית ששלטה במרכז הודו. נראה את המקדשים והארמונות שנבנו בעיירה ונערוך סיור קצר כדי לראות את הפעילות לאורך הנהר. בתום סיורנו ניסע לג'אנסי (Jhansi) ממנה נצא ברכבת מקומית לעיר אגרה. הרכבת, אחד מסמליה החשובים של הודו, תאפשר לנו להכיר מקרוב את "עמך" ההודים הנוסעים בהמוניהם ברכבות מידי יום. עם ההגעה ניסע למלוננו באגרה.

 

יום 6 | אגרה – פטפור סיקרי – ג'ייפור

הבוקר נסייר בעיר אגרה ((Agra ואתריה החשובים. העיר מונה כ-2 מיליון תושבים והיא ידועה בזכות אתריה ובניניה שנבנו בזמן היותה בירת השושלת המוגולית במאות 16-17 .

נבקר בטאג' מאהל (Taj Mahal) המבנה המוכר ביותר בהודו (ואולי בעולם….) הנחשב לבניין המושלם בתבל ונבנה ע"י השליט המוגולי המפורסם שאה ג'יהאן כאחוזת קבר לאשתו האהובה מומטאז במשך למעלה מעשרים שנה. נסייר בגנים ונתפעל מהארכיטקטורה היחודית המשלבת סגנונות הינדים, פרסיים ומוסלמיים. מכאן נמשיך ךמצודת אגרה ((Agra Fort, עיר-מצודה שנבנתה כולה מאבן חול כמרכז שלטוני ע"י השליט המוגולי המפורסם  אכבר הגדול. נסייר באתר ונשקיף ממנו על נהר הימונה המקודש שהוא יובל של הגנגס. בתום סיורנו ניסע לגייפור ((Jaipur בירת חבל רג'סטאן. בדרכנו נעצור לביקור מעניין בפטפור סיקרי (Fathepur Sikri) – "אתר שימור עולמי" של אונסק"ו. זוהי עיר שנבנתה ע"י השליט אכבר הגדול ושימשה כבירת הממלכה המוגהולית 14 שנים בלבד ( 1571-1585) עד שננטשה מסיבה לא ידועה. נסייר בארמונות, המקדשים ומבני המגורים המפוארים ונמשיך לג'ייפור.

 

יום 7 | ג'ייפור

היום נסייר בג'ייפור (Jaipur) בירת חבל רג'סטאן הנקראת גם "העיר הורודה" בגלל צבע החומות המקיפות את העיר העתיקה. העיר נבנתה ב- 1727 ומונה כיום 3.5 מיליון תושבים.

נסייר בעיר העתיקה ונבקר בארמון המלכותי ה- City Palace המשמש עד היום את משפחת המהארג'ה וחלק ממנו הוסב למוזיאון כלי נשק וטכסטיל ששימש את שליטי העיר. נמשיך ונראה את "ארמון הרוחות"- מבנה ארכיטקטוני יחודי שנבנה במיוחד כמשכן לנשות ההרמון ולאחר מכן נערוך סיור מעניין בג'אנטר מאנטר- מצפה הכוכבים שנבנה במאה ה-18 ומשמש עד היום למדידות אסטרונומיות. המקום הוכרז " אתר מורשת עולמית" ע"י אונסק"ו. בחלקו השני של היום ניסע לביקור במצודת אמבר (Amber (Fort  שנבנתה במאה ה-15 על הר המשקיף על האזור כמרכז שלטוני של הראג'פוטים ששלטו באזור. נעפיל למצודה על גבי פילים (אם יתאפשר) ונסייר במבני המגורים המפוארים, האולמות הציוריים והחצרות. בתום סיורנו נשוב לג'ייפור ונסייר בשוק ההומה והצבעוני של העיר. בערב: נצא במשותף לחזות בסרט הודי בג'אג מאנדיר- אחד מאולמות הקולנוע הגדולים בעולם. לינה בג'ייפור.

 

יום 8 | טיסה למומביי – מוזיאון הנסיך מווילס

הבוקר נטוס לבומביי (Mumbai), העיר הגדולה ביותר בהודו והמנוע הכלכלי שלה. לאחר הנחיתה ניסע לביקור במוזיאון הנסיך מווילס (Prince of Wales Museum Western India) הידוע בין השאר בזכות הארכיטקטורה המיוחדת של המבנה שלו, מוגולית, גוג'רטית, מוסלמית ובריטית. במוזיאון מוצגים פריטים מוגולים מענינים, כלי נשק עתיקים, פריטים הינדים ובודהיסטים, אבני חן, אמנות ארופאית ופרטי טקסטיל הודים. בתום בקורנו במוזיאון ניסע למלוננו בעיר.

 

יום 9 | מומביי – סיור בעיר – עלייה לאניה

היום נרד מהאניה ונערוך סיור מקיף בעיר מומביי.

נבקר במתחם של שער הודו המפורסם, שנבנה בשנת 1924 לכבוד בקורו של המלך גורג' ה-5 בהודו והוא אחד מסמליה המפורסמים של הוד, נראה את מלון הטאג' מאהל המפואר שלידו, נסייר בתחנת הרכבת של ויקטוריה- מבנה קולוניאלי מרשים שהוא "אתר מורשת עולמית", ככר הורנימן שמסביבה מבנים ניאו קלאסיים מרשימים, מסגד חאג'י הבנוי על לשון יבשה הנכנסת לים הערבי וניתן לבקר בו רק בשעות השפל, מטה הפעולה של מהטמה גאנדיMuseum)  Mani Bhavan Mahatma Gandhi) וכמובן המכבסה הגדולה בעולם, Dhobi Ghat בה עובדים כ-5000 איש המכבסים בצורה ידנית כ-15 טון כביסה מידי יום. בתום סיורנו ניסע לאניה ולארוחת ערב ולינה.

 

יום 10 | שייט לאי אליפנטה – תחילת הפלגה

ניסע למזח שליד שער הודו ונשוט כשעה לאי אליפנטה הידוע במקדשים שנחצבו במערותיו במאות ה-8 עד ה-4 לפני הספירה. האי מיושב באוכלוסית דייגים קטנה אך האטרקציה העיקרית בו היא מערת המקדש (Cave Temple) המשתרעת על שטח של 5000 מ"ר ובה מתנשא פסלו של האל שיווא בעל שלושת הראשים (שיווא טרימורטי) לגובה 20 מטר. במערות האי גם ציורי קיר, מזבח לינגאם ופסלים של אלים ויצורים מיתולוגיים נוספים. בתום סיורנו באי נשוט בחזרה למזח במומביי ומשם נועבר לאנית הקרוז. תחילת ההפלגה מתוכננת לשעה 2100 .

 

יום 11 | יום ים

היום ננפוש ונהנה ממתקני האניה. נוכל לרחוץ בבריכה, להסתובב בחנויות, להמר בקאזינו או סתם לנוח במרפסת השיזוף אל מול הים. ארוחות ולינה על האניה

 

יום 12 | מנגאלור

הבוקר נעגון בעיר הנמל מנגאלור (Mangalore) שבמדינת קרנאטאקה, המונה כחצי מיליון תושבים ונחשבת אחת הערים הנקיות והמסודרות ביותר בהודו.

סיור החוף שלנו

נרד מהאניה וניסע לסיור באתרי העיר המענינים. נבקר במפעל אריחים מסורתי, בית מלאכה לבניית ספינות, ומפעל לעיבוד ואריזת אגוזי קשיו. מכאן נמשיך לקאפלת סט. אלויסלוס (St. Aloyslus Chapel ) ונראה את הציורים בני מאה השנים שבה, נסייר במוזיאון Shreemanthi Bai Memorial המציג מוצגים מגוונים של פיסול, ציור, אתנוגרפיה וכו', ונראה כיצד מייצרים את הסיגריות ההודיות המיוחדות הנקראות Beedi,. כן נראה מספר מקדשים מענינים ויחודיים מבחינה ארכיטקטונית ובהם Mangala Devi Temple , Udupi Krishna Temple, Thousand Pillar Jain Temple ועוד ככל שיותיר הזמן. בסיום סיורנו נשוב לאניה. לינה באניה.

 

יום 13 | קוצי'ן

הבוקר נעגון בקוצי'ן (Kochi) שבמדינת קאראלה, אחד הנמלים הגדולים והחשובים בהודו. העיר מונה כ- 700 אלף תושבים ונחשבה במשך מאות שנים כמרכז הסחר בתבלינים של הודו ונקראה גם "מלכת הים הערבי". העיר היתה בשליטת הפורטוגזים במאות ה-16-17 ולאחר מכן תחת שלטון הולנדי עד הגעת הבריטים. בעיר חיה קהילה יהודית גדולה שמרביתה היגר לישראל ולארצות הברית. אנשי הקהילה שנשארו בעיר מתפללים בבית הכנסת המפואר פאראדסי שנבנה בשנת 1568 .

סיור החוף שלנו

נסייר בעיר וסביבתה. נבקר תחילה בארמון מאטאנצ'רי שהפורטוגלים העניקו כמתנה לדאג'ה של קוצ'ין והוא מכיל ציורי קיר (פרסקות) המתארים ספורים ומאורעות מהמיתולוגיה ההינדית. נראה את בית הכנסת המפואר (כניסה לתוכו אם יתאפשר) שנבנה במאה ה-16 ועדיין משמש את אנשי הקהילה המעטים שנותרו בעיר,  נמשיך לכנסיית סן פרנסיס הנחשבת לעתיקה ביותר בהודו וכן בבזיליקת סנטה קרוז. בחלקו השני של היום נבקר במבצר קוצי'ן שנבנה ע"י ההולנדים ונראה את רשתות הדייגים של הסוחרים הסיניים המתוחות עדיין על עמודי עץ כמו לפני 500 שנה….אחר הצהרים  ניסע לחזות במופע פולקלור מקומי המבוסס על מחול הקאטאקלי. בסיום יום עמוס נשוב לאניה ללינה.   

 

יום 14 | יום ים

יום של נופש ובילויים על האניה. נוכל להנות מהמתקנים, החנויות, המסעדות הטובות ומופעי הבידור שמציעה האניה. לינה וארוחות על האניה.

 

יום 15 | מאלה, האיים המלדיביים

הבוקר נעגון בעיר מאלה (Male), עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר ברפובליקת המלדיביים בה מתגוררים 105 אלף איש, כשליש מתושבי המדינה.

האם המלדיביים הם מדינת איים מוסלמית המונה 1192 איים השוכנים באוקינוס ההודי משני צידי קו המשווה וקיבלו את עצמאותם בשנת 1965 מאנגליה. תושבי האיים המאכלסים 192 איים בלבד, מתפרנסים מתיירות נופש המגיעה להתאכסן במלונות היוקרתיים והאקזוטיים שבה ולהינות מהחופים ואתרי הצלילה המרהיבים שבתחומה. 60% מהכנסות המדינה מגיעות מתיירות ועל כן משקיעה המדינה באתרי יוקרה מהיפים והטובים בעולם. החקלאות מהווה 40% מההכנסות והגידול הכלכלי החשוב הוא אגוז קוקוס ממנו מפיקים מוצרים שונים. זוהי המדינה בעלת האוכלוסיה הקטנה ביותר באסיה והיא גם השטוחה בעולם! גובהה הממוצע 2.3 מטר מעל פני הים.

סיור החוף שלנו

לאחר שנרד מהאניה נצא לסיור רגלי באתרי העיר מאלה. נראה את מעון הנשיא והמשרדים שלו, מסגד יום השישי, פארק הסולטן, המרכז האיסלמי, שוק הדגים, שוק הפירות, המרכז המסחרי ועוד. אחר הצהרים נוכל לנפוש על אחד החופים הציוריים שמסביב לעיר מתחת לעצי הקוקוס. בתום סיורנו נשוב לאניה.

 

יום 16 | טיסה לתל אביב

על פי שעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב.

נחיתה ביום 17

 הטיול היחיד בשוק המשלב קרוז וטיול יבשתי מלא ומקיף לאתרי הודו הקלאסית כולל העיר המקודשת ואראנסי – "ירושלים של הודו", עם סיור באיים המאלדיביים שבאוקינוס ההודי.

*דלהי בירת הודו

*ואראנסי- "ירושלים של הודו"- טקסים על הגנגס, שייט על הגנגס

*קהגו'רהו- אתר המקדשים הארוטיים

*נסיעה ברכבת הודית מקומית

*הטאג' מאהל

*העיר הנטושה פטפור סיקרי

*ג'ייפור- "העיר הורודה"

*רכיבה על פילים למצודת אמבר

*בומביי (מומביי)- סיור מקיף באתרי העיר

*שייט למערות אליפנטה

*העיר מנגאלור בדרום הודו

*קוצ'ין- המבצר, בית הכנסת, מופע פולקלור קאטאקלי

*המלדיביים: העיר מאלה

 

המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות תל אביב – דלהי, מאלה – תל אביב (דרך יעד ביניים)
 • טיסות פנים בהודו
 • 8 ימים/7 לילות קרוז באוקינוס ההודי על סיפון האניה קוסטה נאוקלאסיקה על בסיס "הכל כלול"
 • אוטובוס צמוד ממוזג במהלך הטיולים והסיורים
 • מלונות ברמת תיירות גבוהה על בסיס חצי פנסיון בהודו
 • כניסות לאתרים ולמופעים
 • שייט לפי המפורט
 • רכיבה על רקשות וכרכרות רתומות לגמלים
 • רכיבה על פילים
 • מדריך ישראלי מומחה להודו
 • מדריך מקומי דובר אנגלית

המחיר אינו כולל:

 • דמי הוצאת ויזה להודו
 • שתיה קלה בארוחות צהרים/ערב בהודו
 • הוצאות אישיות וביטוחים

חיסונים: יש לברר בלשכת הבריאות המחוזית

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון   הערות
   28.12.18     12.01.19  יפורסם בקרוב       
   22.02.19     09.03.19  יפורסם בקרוב