טיול מאורגן משולב קרוז להודו ולאיים המלדיביים

קוד הטיול: TCIM
משך הטיול: 17 ימים (8 ימי שייט)
יציאה:   27/12
אוניה:  Costa NeoRiviera
מדינות: הודו, איים מלדיביים
סגנון: טיול מתגלגל + קרוז
ויזה: יש להוציא ויזה להודו
יתרונות ודגשים מיוחדים
 • טיול ייחודי המשלב טיול יבשתי מקיף בהודו עם קרוז המשייט לאורך חופי הודו ועד לאיים המלדיבים.
 • הטיול שלנו הוא היחיד הכולל את העיר המקודשת ואראנסי – "ירושלים של הודו" וקהגו'רהו – אתר המקדשים הארוטיים עם סיור באיים המלדיביים שבאוקיינוס ההודי
 • 3 טיסות פנים בהודו כדי להגיע לאתרי חובה מבלי לשרוף זמן על נסיעות
 • נסיעה ברכבת – אחד מהאייקונים התרבותיים של הודו
 • מדריכת הטיול היא יעל שרייבר, שהמזרח הוא ביתה השני וטיוליה להודו, וייטנאם, קמבודיה, וסרילנקה, משלבים את חווית הקבוצה וחווית היעד. בוגרת האונ' העברית וקיימברידג', אנגליה.

תת היבשת ההודית היא אחת המדינות המעניינות והמאתגרות ביותר על פני הגלובוס.

בהודו מעורבים חיי היום עם מסורות דתיות מגוונות בצורה שאינה ניתנת להפרדה. חיים בה מעל מיליארד בני אדם הינדים, בודהיסטים, ג'ינים, סיקים, מוסלמים, נוצרים ואף מעט יהודים השומרים על אורחות חייהם, תלבושותיהם, מאכליהם, אתרי הפולחן, החגים ומנהגי הקבורה הייחודיים להם.

לכל אלה יש להוסיף אלפי שנים בהן נשלטה הארץ בידי כובשים ומלכים בני עמים שונים שהטביעו בה מנהגים מגוונים, מקדשים ייחודיים וארמונות מפוארים, בהם ניתן לבקר גם היום.

הודו ידועה גם בזכות הפסטיבלים והטקסים הרבים הנחגגים בה כל השנה, חלקם קשורים לחגים חקלאיים והאחרים לסיפורים דתיים-מיתולוגיים.

במהלך הטיול נלמד להכיר את "הודו האמיתית" בצורה בלתי אמצעית ברכב, ברגל, בשייט, מעל גבי רקשה או אפילו כרכרה הרתומה לגמל…. נבקר  באתרים, במקדשים ובשווקים, ואף נשתתף בטקסים.

השילוב בין טיול לקרוז יאפשר לנו גם להתפנק ולהנות מאוכל טוב, פעילויות נופש וספורט, קניות ומופעי בידור הניתנים באניה בימים ובשעות שבין הסיורים.

לסיום, נסייר בעיר מאלה, בירת האיים המלדיביים בה נוכל ליהנות מאוירה אקזוטית יחודית ושונה על רקע נופיו הציוריים של האוקינוס ההודי.

יום 1 | תל אביב – דלהי

נטוס דרך יעד ביניים לדלהי (Delhi) בירת הודו. נחיתה בבוקרו של יום 2.

יום 2 | דלהי

דלהי ששטחה 1483 קמ"ר מונה כ- 13 מיליון תושבים והיא העיר השניה בגודלה בהודו (אחרי מומבאי). העיר יושבה כבר במאה ה-6 לפני הספירה אך החלק החדש שלה, New Delhi, נבנה במאה ה-20 ע"י הבריטים.
נבקר בדלהי החדשה-נראה את בניני הממשל המפוארים ומשכן הנשיא ואת שער הודו. ונבקר בבית משפחה הודית לקבלת פנים מסורתית. לינה בדלהי.

יום 3 | דלהי הישנה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור באתריה החשובים של דלהי הישנה.
נראה את המסגד הגדול ג'מה מסג'יד והמבצר האדום שנבנו ע"י השושלת המוגולית, נכיר את העיר העתיקה ושוק צ'נדי צ'וק כשאנו רכובים על גבי ריקשות, נבקר בקוטאב מינאר שהיה מרכז החליפות המוסלמית ששלטה בהודו עד בוא האנגלים, נבקר במקדש הסיקי ובערב נבקר במקדש אקשרדם החדיש, היפה והמפואר מכולם.
לעת ערב נגיע למלוננו בדלהי.

יום 4 | דלהי – וראנסי – סארנאט

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לואראנסי (Varanasi) , העיר המקודשת ביותר להינדים היושבת על שפת הגנגס. זוהי אחת הערים העתיקות ביותר בדרום מזרח אסיה והיא מונה יותר ממיליון תושבים. העיר ידועה באלפי עולי הרגל הבאים אליה כל השנה כדי לטבול ולהטהר במי הגנגס הקדושים.עם ההגעה נבקר בסראנאט, המקום בו היתה התגלותו של בודהה ובמוזאון המעניין
בערב צפויה לנו חוויה מיוחדת: נצא ברכב, ברגל ובריקשות לסיור באזור הגאתות שעל הגנגס שם נערכים טקסים המוניים מרשימים לאור לפידים. נצפה בטקס ה- Dipmala יחד עם אלפי המאמינים.
בתום סיורנו המרתק ניסע למלוננו בורנאסי.

יום 5 | ואראנסי – קהגו'רהו

הבוקר נשכים קום ונצא לשייט עם הזריחה על נהר הגנגס במהלכו נוכל לראות את המאמינים היורדים בגתות כדי לטבול במי הגנגס המקודשים לפני תחילת יומם. נסייר רגלית באזור גתות השריפה שם נשרפות גופות המתים 24 שעות ביממה. בתום סיורנו נשוב למלון לארוחת בוקר, ולאחר מכן נצא לשדה התעופה ממנו נטוס לקהגו'רהו (Khajuraho). עם ההגעה ניסע למלוננו למנוחה קצרה.
אחר הצהרים נצא לסיור במקדשי קהגו'רהו. המקום שהוא "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו מכיל עשרות מקדשים הבנויים מאבן חול שעל קירותיהם מאות תבליטים מפוסלים ביד אמן המציגים סצנות ארוטיות נועזות בסגנון קאמה סוטרה ותמונות מחיי יום יום השופכות אור על הרגלי האנשים, לבושם והתנהגותם לפני למעלה מאלף שנה. נסייר בין המקדשים שבקבוצה המערבית ונתפעל מהיכולת האמנותית של האמנים שיצרו פסלים אלה. בערב נצא למופע פולקלור מקומי
בתום סיורנו נשוב למלון בקג'ורהו.

יום 6 | קהגו'רהו – אורצ'ה – ג'אנסי – רכבת לאגרה

הבוקר נצא בנסיעה לעיירה השלווה אורצ'ה (Orcha ) השוכנת על גדות נהר הבטווה. העיירה נוסדה בתחילת המאה ה-16 כבירה של השושלת הרג'פוטית ששלטה במרכז הודו. נראה את המקדשים והארמונות שנבנו בעיירה. בתום סיורנו ניסע לג'אנסי (Jhansi) ממנה נצא ברכבת מקומית לעיר אגרה. הרכבת ההודית היא חוויה ייחודית ומפעימה שהיא אחד מסמליה החשובים וחלק בלתי נפרד מהודו, החוויה תאפשר לנו להכיר מקרוב את ההודים הנוסעים בהמוניהם ברכבות מידי יום.
עם ההגעה ניסע למלוננו באגרה.

יום 7 | אגרה

הבוקר נסייר בעיר אגרה ((Agra ואתריה החשובים. העיר מונה כ-2 מיליון תושבים והיא ידועה בזכות אתריה שנבנו בזמן היותה בירת השושלת המוגולית במאות 16-17 .
נבקר בטאג' מאהל (Taj Mahal) המבנה המוכר ביותר בהודו (ואולי בעולם….) הנחשב לבניין המושלם בתבל ונבנה ע"י השליט המוגולי המפורסם שאה ג'האן כאחוזת קבר לאשתו האהובה מומטאז במשך למעלה מעשרים שנה. נסייר בגנים ונתפעל מהארכיטקטורה היחודית המשלבת סגנונות הינדים, פרסיים ומוסלמיים. נלמד על עבודות האומנות השונות בעיר. נמשיך למצודת אגרה ((Agra Fort, עיר-מצודה שנבנתה כולה מאבן חול כמרכז שלטוני ע"י השליטים המוגולים.
לינה באגרה.

יום 8 | פטפור סיקרי – ג'ייפור

עם בוקר נעזוב את אגרה וניסע לגאיפור ((Jaipur בירת חבל רג'סטאן. בדרכנו נעצור לביקור מעניין בפטפור סיקרי (Fathepur Sikri) – "אתר שימור עולמי" של אונסק"ו. זוהי עיר שנבנתה ע"י השליט אכבר הגדול ושימשה כבירת הממלכה המוגהולית 14 שנים בלבד ( 1571-1585) עד שננטשה מסיבה לא ידועה. נסייר בארמונות, המקדשים ומבני המגורים המפוארים ונמשיך לג'ייפור.
בערב: נצא במשותף לחזות בסרט הודי בראג' מאנדיר- בית הקולנוע הגדול בהודו ומהגדולים בעולם.
לינה בג'ייפור.

יום 9 | ג'איפור

היום נסייר בג'איפור (Jaipur) בירת חבל רג'סטאן הנקראת גם "העיר הורודה". העיר נבנתה ב- 1727 ומונה כיום 4 מיליון תושבים.
ניסע לביקור במצודת אמבר (Amber (Fort שנבנתה במאה ה-15 על הר המשקיף על האזור כמרכז שלטוני של הראג'פוטים ששלטו באזור. נעפיל למצודה על גבי פילים או ג'יפים ונסייר במבנים המפוארים, האולמות הציוריים והחצרות.
בחלקו השני של היום נבקר בארמון המלכותי ה- City Palace המשמש עד היום את משפחת המהארג'ה. נראה את "ארמון הרוחות"- מבנה ארכיטקטוני יחודי שנבנה במיוחד כמשכן לנשות ההרמון ונערוך סיור בג'אנטר מאנטר- מצפה הכוכבים שנבנה במאה ה-18. המקום הוכרז " אתר מורשת עולמית" ע"י אונסק"ו. כמוכן נלמד על אומנויות העיר והאיזור (רג'סטן).
בתום סיורנו נסייר בשוק ההומה והצבעוני של העיר.
לינה בג'ייפור.

יום 10 | ג'ייפור-מומביי, מומביי – סיור בעיר – עלייה לאניה

הבוקר נטוס לבומביי (Mumbai), העיר הגדולה ביותר בהודו והמנוע הכלכלי שלה. בהתאם לשעת הנחיתה נחל את סיורנו בעיר המסחר הגדולה והמעניינת, נעלה לגבעת מריבור, נשמע על הדת הפרסית ונתרשם מהטיילת שעל חוף הים הערבי
בשעות אחהצ' נעלה על האניה שתהיה בית המלון והבידור שלנו לימים הבאים.
לינה באניה.

יום 11 | מומביי – סיור בעיר

עם בוקר נרד לחוף ונמשיך את הסיור בעיר מומבאי, נבקר במתחם שער הודו המפורסם, שנבנה בשנת 1924 לכבוד בקורו של המלך גורג' ה-5 בהודו והוא אחד מסמליה המפורסמים של הודו, נראה את מלון הטאג' מאהל המפואר שלידו נראה את תחנת הרכבת ויקטוריה- מבנה קולוניאלי מרשים שהוא "אתר מורשת עולמית", נבקר במכבסה הגדולה בעולם, Dhobi Ghat בה עובדים כ-5000 איש המכבסים בצורה ידנית כ-15 טון כביסה מידי יום וניתן זמן חופשי בשוק מלאבה המפורסם.
נשוב ללינה על אנייתנו שמחכה לנו בנמל.

יום 12 | יום ים

היום ננפוש ונהנה ממתקני האניה. נוכל לרחוץ בבריכה, להסתובב בחנויות, להמר בקאזינו או סתם לנוח במרפסת השיזוף אל מול הים. ארוחות ולינה באנייה.

יום 13 | מנגאלור

הבוקר נעגון בעיר הנמל מנגאלור (Mangalore) שבמדינת קרנאטאקה, המונה כחצי מיליון תושבים ונחשבת אחת הערים הנקיות והמסודרות ביותר בהודו.

סיור החוף שלנו

נרד מהאניה וניסע לסיור באתרי העיר המענינים. נבקר במפעל אריחים מסורתי, בית מלאכה לבניית ספינות, ומפעל לעיבוד ואריזת אגוזי קשיו. מכאן נמשיך לקאפלת סט. אלויסלוס (St. Aloyslus Chapel ) ונראה את הציורים בני מאה השנים שבה, נסייר במוזיאון Shreemanthi Bai Memorial המציג מוצגים מגוונים של פיסול, ציור, אתנוגרפיה וכו', ונראה כיצד מייצרים את הסיגריות ההודיות המיוחדות הנקראות Beedi. כמו כן נבקר במספר מקדשים מענינים ויחודיים מבחינה ארכיטקטונית ובהם Mangala Devi Temple , Udupi Krishna Temple, Thousand Pillar Jain Temple ועוד ככל שיותיר הזמן. בסיום סיורנו נשוב לאניה. לינה באנייה.

יום 14 | קוצי'ן

הבוקר נעגון בקוצי'ן (Kochi) שבמדינת קאראלה, אחד הנמלים הגדולים והחשובים בהודו. העיר מונה כ- 700 אלף תושבים ונחשבה במשך מאות שנים כמרכז הסחר בתבלינים של הודו ונקראה גם "מלכת הים הערבי". העיר היתה בשליטת הפורטוגזים במאות ה-16-17 ולאחר מכן תחת שלטון הולנדי עד הגעת הבריטים. בעיר היתה קהילה יהודית גדולה שהיגרה לישראל.

סיור החוף שלנו בקוצ'ין

נסייר בעיר וסביבתה. נבקר תחילה בארמון ההולנדי. נראה את בית הכנסת המפואר (נכנס לתוכו אם יתאפשר) שנבנה במאה ה-16 ועדיין משמש את אנשי הקהילה המעטים שנותרו בעיר והתיירים הצעירים, נמשיך לכנסיית סן פרנסיס הנחשבת לעתיקה ביותר בהודו וכן בבזיליקת סנטה קרוז. בחלקו השני של היום נבקר במבצר קוצי'ן שנבנה ע"י ההולנדים ונראה את רשתות הדייגים של הסוחרים הסיניים המתוחות עדיין על עמודי עץ כמו לפני 500 שנה
בסיום יום עמוס נשוב לאניה לארוחת ערב, בידור ולינה.

יום 15 | יום ים

יום של נופש ובילויים על האניה. נוכל להנות מהמתקנים, החנויות, המסעדות הטובות ומופעי הבידור שמציעה האניה. לינה וארוחות באנייה.

יום 16 | מאלה, האיים המלדיביים

הבוקר נעגון בעיר מאלה (Male), עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר ברפובליקת המלדיביים בה מתגוררים 105 אלף איש, כשליש מתושבי המדינה.
האיים המלדיביים הם מדינת איים מוסלמית המונה 1192 איים השוכנים באוקינוס ההודי משני צידי קו המשווה וקיבלו את עצמאותם בשנת 1965 מאנגליה. תושבי האיים המאכלסים 192 איים בלבד, מתפרנסים מתיירות נופש המגיעה להתאכסן במלונות היוקרתיים והאקזוטיים שבה ולהינות מהחופים ואתרי הצלילה המרהיבים שבתחומה. 60% מהכנסות המדינה מגיעות מתיירות ועל כן משקיעה המדינה באתרי יוקרה מהיפים והטובים בעולם. החקלאות מהווה 40% מההכנסות והגידול הכלכלי החשוב הוא אגוז קוקוס ממנו מפיקים מוצרים שונים. זוהי המדינה בעלת האוכלוסיה הקטנה ביותר באסיה והיא גם השטוחה בעולם! גובהה הממוצע 2.3 מטר מעל פני הים.

סיור החוף שלנו במאלה

לאחר שנרד מהאניה נצא לסיור רגלי באתרי העיר מאלה. נראה את מעון הנשיא ומשרדיו, מסגד יום השישי, פארק הסולטן, המרכז האיסלמי, שוק הדגים, שוק הפירות, המרכז המסחרי ועוד. אחר הצהרים נוכל לנפוש על אחד החופים הציוריים שמסביב לעיר מתחת לעצי הקוקוס. בתום סיורנו נשוב לאנייה.

יום 17 | סיום השייט – ביקור באי קסום – טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נתארגן ונפרד מהספינה, נבקר באחד האיים הקסומים הפזורים בים הטורקיז הצלול, נהנה ממתקני האי ושנורקלינג
ומארוחת צהריים אוטנטית מקומית.
נתרענן במלתחות המלון באי לפני היציאה לכיוון שדה התעופה חזרה ארצה.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון  תוספת יחיד בפנימי/בחלון הערות 
   27.12.18     12.01.19 4,095 $   256 $  1,000 $ /  1,350 $ מלא-הרשמה בסטנד ביי

 * אין כפל מבצעים והנחות
 * דרושה ויזה להודו
 * חיסונים: יש לברר במרפאות מטיילים בלשכת הבריאות המחוזית


המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות תל אביב – דלהי, מאלה – תל אביב (דרך יעד ביניים)
 • טיסות פנים בהודו
 • 8 ימים/7 לילות קרוז באוקינוס ההודי על סיפון האניה קוסטה נאוריביירה על בסיס "הכל כלול"
 • אוטובוס צמוד ממוזג במהלך הטיולים והסיורים
 • מים מינרלים במהלך הסיורים
 • מלונות בדרגת תיירות ראשונה על בסיס חצי פנסיון בהודו
 • כניסות לאתרים ולמופעים
 • שייט לפי המפורט
 • רכיבה על ריקשות וכרכרות רתומות לגמלים
 • רכיבה על גבי פילים
 • מדריך ישראלי מומחה להודו
 • מדריך מקומי דובר אנגלית

הערה:  המחיר כולל ארוחת ערב חג המולד בטיול שיוצא בדצמבר

המחיר אינו כולל:

 • דמי הוצאת ויזה להודו
 • שתיה קלה בארוחות צהרים/ערב בהודו
 • הוצאות אישיות וביטוחים

חיסונים: יש לברר במרפאות מטיילים בלשכת הבריאות המחוזית

 הטיול היחיד בשוק המשלב קרוז וטיול יבשתי מלא ומקיף לאתרי הודו הקלאסית כולל העיר המקודשת ואראנסי – "ירושלים של הודו", עם סיור באיים המאלדיביים שבאוקינוס ההודי.

*דלהי בירת הודו

*ואראנסי- "ירושלים של הודו"- טקסים על הגנגס, שייט על הגנגס

*סארנאט

*קהגו'רהו- אתר המקדשים הארוטיים

*נסיעה ברכבת הודית מקומית

*הטאג' מאהל

*אגרה

*העיר הנטושה פטפור סיקרי

*סרט הודי מבית היוצר בוליווד

*ג'ייפור- "העיר הורודה"

*רכיבה על פילים למצודת אמבר

*בומביי (מומביי)- סיור מקיף באתרי העיר

*העיר מנגאלור בדרום הודו

*קוצ'ין- המבצר, בית הכנסת

*המלדיביים: העיר מאלה