טיול מאורגן לצפון קוריאה וחבל מנצ'וריה בסין כולל חגיגות יום העצמאות בפיונגיאנג

קוד הטיול: TGNM
משך הטיול: 15 ימים
יציאות: 
03/09
(כולל חגיגות יום העצמאות בפיונגיאנג)
5/10
(כולל חגיגות ה-Party Foundation של ה-10 לאוקטובר)
מדינות: צפון קוריאה, בייג'ין וחבל מנצ'וריה בסין
סגנון: טיול חווייתי מתגלגל
הדרכה: אברהם תש"ח, מדריך בכיר ומומחה לצפון קוריאה ומנצ'וריה

למסלול 10 ימים לצפון קוריאה בלבד לחצו כאן

על הטיול:

 • טיול מאורגן וחלוצי לאחת המדינות המסוגרות בתבל
 • נבקר בבירה פיונגיאנג ואתריה המרכזיים, באזור המפורז בין שתי הקוריאות, בשמורות טבע ובפארקים לאומיים
 • נבקר במוזיאונים המשקפים את תרבותה העתיקה של קוריאה
 • מנצו'ריה:
  • דנדונג- ביקור בצידה המזרחי של חומת סין
  • חארבין- פארק הנמרים הסיביריים, הפינגווינים ודובי קוטב
  • המוזיאון היהודי, בית הכנסת, בית העלמין
 •  מדריך בכיר מצוות "תרבותו" – אברהם תש"ח המומחה לצפון קוריאה ומנצ'וריה
מבוא

רק עם תרבותו:
*סיור מקיף בצפון קוריאה- המדינה המסוגרת והמסתורית ביותר בעולם
*חבל מנצו'ריה- חבל בלתי מתויר בצפון מזרחה של סין עם היסטוריה יהודית מפוארת

צפון קוריאה היא ללא ספק אחת המדינות המסקרנות ביותר בעולם כיום. זוהי מדינה סגורה, מנותקת משאר העולם, כולל שכנותיה, ואשר רב הנסתר על הנגלה אודותיה.
לתייר מערבי (ורק מעטים הגיעו למדינה זאת בינתיים) היא משרה אוירה של טירה נצורה הקיימת במעין חלל ריק: מעט מאוד כלי רכב נעים ברחובות, אין פרסומות בצידי הדרך, לא רואים בעלי חיים וכולם מיישרים קו וסוגדים (מרצון או שלא מרצון) לשליט אחד, דיקטטור כל יכול המתנהג כאל.
אבל השוני הזה מכל דבר מוכר, הוא הוא האחראי למסתורין האופף את המדינה ואחראי לכח המשיכה המיוחד שלה.
דוגמאות המעידות על מוזרותה ושונותה של המדינה הזו?
לפי לוח השנה הצפון קוריאני השנה היא 105 ולא 2016 שכן הוא מבוסס על תאריך לידתו של אביה ומיסדה של המדינה קים איל סונג.
לצפון קוריאה, בעלת 24 מיליון אזרחים, יש את הצבא הרביעי בגודלו בעולם ובבירתה פיונגיאנג נמצא האצטדיון הגדול בעולם המכיל 150 אלף מקומות ישיבה ומשמש לאירועים ומיפגנים המוניים בחסות השליט הכל יכול של המדינה.
זוהי "מדינה דמוקרטית" בה האזרחים מחויבים לבחור פעם בחמש שנים – אבל רק בפתק אחד הנושא את שמו של השליט.
צפון קוריאה מתגאה באזרחיה שכולם יודעים קרוא וכתוב, אין בה אנאלפביתים, אך יש הטוענים כי 100% מהאוכלוסיה יודעים לכתוב את שמו של השליט הנוכחי קים ג'ונג און.
הרקע לבידודה של צפון קוריאה שנוסדה בשנת 1945 בידי קים איל סונג (סבו של השליט הנוכחי), הוא החלוקה הזמנית של חצי האי לדרום ולצפון בהסכם בין המעצמות אחרי מלחמת העולם השניה. כאשר ביקשה ארה"ב ב- 1950 לקיים את הסכם, לבטל את החלוקה ולקיים בחירות לעם הקוריאני כולו, התנגד לכך קים איל סונג בחסות ברית המועצות וסין.
המלחמה שפרצה בעקבות כך בין שתי הקוריאות, ארכה 3 שנים וגבתה את חייהם של 2.5 מיליון איש, רובם אזרחים. בסופה נחתם הסכם הפסקת אש בין שתי הקוריאות אך מעולם לא נחתם חוזה שלום בין המדינות.
מאז שנות השבעים אימצה המדינה את "אידאולוגית הג'וצ'ה", הדוגלת בעצמאות פוליטית, אי תלות כלכלית והסתמכות על הגנה עצמית. פילוסופיה זאת תרמה להסתגרותה ובידודה הכמעט מוחלט של צפון קוריאה משאר העולם.
במסגרת טיולנו המקיף בצפון קוריאה נראה בין היתר את המונומנטים הענקיים של הבירה פיונגיאנג, דרך האזורים המרוחקים של המדינה אל ההרים והחופים הציוריים בחוף המזרחי.

אם קוריאה הצפונית מסתורית, למרות היותה בכותרות, הרי ששכנתה מנצ'וריה היא בבחינת "נוכח נפקד". באזור הצפון מזרחי של סין, גובל עם קוריאה, שוכן חבל ארץ המשתרע על שטח של למעלה ממליון קמ"ר, מחולק בין ארבע פרובינציות סיניות וחיים בו כ 110 מליון תושבים.
המנצ'ורים אינם סינים, אך השושלת הקיסרית האחרונה בסין-שושלת צ'ינג היתה של בני מאנצ'ו אנשי מנצו'ריה.
ממנצ'וריה "שלט" קיסר ה"בובה" בחסות יפאן (הקיסר האחרון) על סין.
במנצ'וריה מרוכזת תעשיית המטוסים הסינית, לצד מרכז תעשיית רכב הגדולה בסין.
במנצ'וריה נמצאת העיר ה"רוסית" בעלת המורשת היהודית המפוארת –חרבין "נסיכת מנצ'וריה".
מנצ'וריה – יפה, מסתורית ומפתיעה. בין ארבע ערים ינוע טיולנו. כל עיר והסיפור שלה, כל עיר והייחוד שלה. מנצ'וריה היא השלמה מתבקשת לטיול בצפון קוריאה!

יום 1| 03/09 – תל- אביב – (קייב) -בייג'ין
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך תחנת ביניים לבייג'ין. ננחת בבייג'ין לאחר חצות ולאחר שנסדיר את סידורי הכניסה לסין ניסע למלוננו באזור שדה התעופה.
לינה בביג'ין.

יום 2 │ בייג'ין – טיסה לחרבין
ארוחת הבוקר במלון ולאחר מכן נטוס לחרבין שבחבל מנצ'וריה. העיר משתרעת על שטח של 20,500 קמ"ר ,שוכנת על גדות נהר השונגואה ואוכלוסייתה מונה מעל לעשרה מיליון תושבים. חרבין הינה בירת מחוז היילונגג'יאנג וסיפורה מתחיל למעשה בסוף המאה ה- 19 עם סלילת קו הרכבת מזרח סין כהמשך לרכבת הטראנס סיבירית – על ידי רוסיה. חרבין התפתחה במהירות שיא ותבוסת רוסיה במלחמה עם יפן (1905) רק הגבירה את התפתחותה בשל חדירת השקעות מערביות ויפניות אליה. גורם מרכזי נוסף בהתפתחותה של העיר הייתה הקהילה היהודית הדומיננטית, אשר בשיאה מנתה כ- 8,000 איש.
לאחר הנחיתה, נתחיל את סיורינו בחרבין. נבקר באי השמש המחבר בין שתי גדות נהר השונגואה ובו פארק עירוני המשמש בימות החורף את פסטיבל הקרח של סין. במהלך השנה נשמרים פסלי הקרח מהפסטיבל בתערוכה אשר בה נבקר. בכניסה לתערוכה נקבל מעילים מיוחדים לצורך הביקור בתצוגה מרהיבה זו. בהמשך, נגיע לביקור בפארק הנמרים הסיביריים בו נעבור ברכבים מוגנים בין מאות נמרים החיים ב"טבע".
בתום הסיור נגיע למלוננו בחרבין.

יום 3 │ חרבין ואתריה
היום נרחיב את סיורינו בחרבין. נעסוק במורשת היהודית של העיר ונבקר בבית הכנסת הגדול המשמש כיום כמוזיאון ליהדות חרבין וכן בבית העלמין Huang Mountain. נראה את כנסיית איה סופיה הרוסית ולאחר מכן נמשיך ונבקר במוזיאון הקרח המציג אקווריום, לצד פינגווינים, דובי הקוטב ועוד. נסייר ברחובה הראשי של העיר ההיסטורית המהווה מוזיאון ארכיטקטוני פתוח וכיום מדרחוב הומה ותוסס. בתום הסיור נשוב למלוננו בחרבין.

יום 4│ חרבין – שניאנג
הבוקר נשלים את סיורינו בחרבין ונטייל בפארק סטאלין אשר הוקם לגדות נהר השונגואה. נוכל להתחכך באוכלוסייה המקומית הנהנית לבלות שם, לשחק, לרקוד ולשיר במקום. בהמשך נעלה על הרכבת לשניאנג בירת פרובינציית ליאונינג. שניאנג, בנוסף להיותה מרכז אורבני ואדמיניסטרטיבי, בת כשישה מיליון תושבים, נחשבת העיר למרכז תעשיית המטוסים הסינית. עם הגיענו לשניאנג נסייר במתחם ארמון מוקדן המהווה את ה"עיר האסורה" של שניאנג, הנחשבת למהדורה מפוארת ועשירה לעומת העיר האסורה הקיימת בבייג'ין.
בתום הסיור ניסע למלוננו ולינה בשניאנג.

יום 5│ שניאנג ואתריה
היום נתמקד באתרי העיר שניאנג. נבקר ב"פולינג" (fuling) – אתר הקבורה של מייסד שושלת צ'ינג-נורהצ'י ורעייתו. אתר זה ממוקם באזור של נוף הררי מרהיב. נתבונן בנחלת הקבורה המרשימה בהיקפה ובאופי הארכיטקטוני הסיני המרהיב הגלום בה. נמשיך לאתר מורשת ארמון המרשל ז'אנג שואלינג המהווה מוזיאון מפתיע בהיקפו ובעושרו התרבותי. תחנתנו הבאה תהיה הכנסייה הקתולית הניאו גותית המרשימה בשל מיקומה בלב עיר סינית עלומה.
אחר הצהריים נבקר בתצוגת מטוסים המקומית וככל שיתיר הזמן, נוסיף ונטייל במרכז התוסס של העיר וברובע המוסלמי הציורי. בתום הסיור נשוב למלוננו בשניאנג.

יום 6│ שניאנג – טיסה לפיונגיאנג (צפון קוריאה)
הבוקר נשלים את סיורינו בשניאנג ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה לפיונגיאנג, בירת צפון קוריאה  והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. אחר הצהריים ננחת בפיונגיאנג ונעבור את הליך הכניסה למדינה. בדרכינו למלון, נערוך סיור ראשוני בעיר ונראה את קשת הניצחון (Arch of Triumph) – הקשת הגדולה בעולם ובאתר Mansudae Grand Monument, בו ניצבים פסלי ברונזה בגובה 22 מטר של השליטים קים איל סונג וקים ג'ונג איל.
ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 7 | פיונגיאנג & אירועי יום העצמאות של צפון קוריאה
הבוקר נתעורר בפיונגיאנג ליום העצמאות ה-70 של צפון קוריאה ולצד הביקורים בעיר נצפה גם בחגיגות העצמאות הססגוניות הנערכות בה. לפי המסורת נוסדה העיר פיונגיאנג בשנת 2333 לפנה"ס ובשנת 427 לספירה הייתה לבירת ממלכת קוריאה. בשנת 1945 כאשר חולק חצי האי קוריאה לשתי מדינות, הפכה פיונגיאנג לבירת קוריאה הצפונית. נתחיל את סיורנו בעיר בארמון השמש קומסוסאן המשמש כהיכל הקבורה של מנהיגי קוריאה הצפונית קים איל-סונג וקים ג'ונג-איל. נמשיך לכיכר קים איל סונג, ששטחה 75 דונם וסביבה מספר מבני ממשל. הכיכר נחשבת לאחת הגדולות בעולם והיא משמשת למצעדים, חגיגות ועצרות עם. נמשיך לביקור קצר ב"חנות הספרים בלשונות זרות" שם נוכל לקנות מזכרות. נעשה אתנחתא לארוחת צהריים ולאחר מכן נגיע לפארק Moran Hill שם נצפה ואף נוכל להשתתף בחגיגות הרקדה המוניות המתקיימות לכבוד יום העצמאות הלאומי.
בהמשך, נגיע למגדל Juche שנבנה לכבוד יום הולדתו ה 70 של קים איל סונג והושלם ב-1982. גובה המגדל 170 מטר וזהו מונומנט העמודים השני בגובהו בעולם. בתום הסיור נשתתף באירוע חגיגות נוסף המתקיים בעיר לרגל חג העצמאות. ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 8 |  פיונגיאנג – האזור המפורז בין שתי הקוראות (DMZ) – פיונגיאנג
לאחר ארוחת הבוקר נדרים לעיר Kaesong, בעבר בירת ממלכת קוריאה וכיום עיר תעשייה בגבול שבין הצפון לדרום. העיר ממוקמת ב"שטח המפורז" (DMZ-Demilitarized Zone) שהוכרז בהסכמת שתי המדינות בתום 3 שנים של מלחמה ביניהן. נשמע הסברים על המלחמה "הנשכחת" ונסייר ב- Panmunjom, הכפר הנטוש בו נחתם ההסכם לסיומה. נבקר בבית היחיד ששרד מאז ובו לחצו ידיים נציגי האו"ם וצפון קוריאה וקרוי היום בשם "מוזיאון השלום". ארוחת צהריים מסורתית תוגש באזור ולאחר מכן ניסע ל- Koryo History Museum הממוקם 2 קילומטר ממרכז קאסונג בתוך מבנה היסטורי שהיה המכון הלימוד המרכזי בתקופת שושלת קוריו. נראה את הגשר המפורסם Sonjuk Bridge שנבנה ב-1290 והתפרסם כמקום בו נרצח המדינאי Jeong Mong Ju בשנת 1392.
בתום הסיור באזור המפורז נעצור במונומט האיחוד מחדש הצפון קוריאני וכן נשוטט רגלית ברחוב Ryomyong הססגוני.
בתום הסיור נשוב לארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 9 |  פיונגיאנג – פיונגסונג – הרי מיויאנג
היום ניסע לסיור בעיר פיונגסונג המצויה כ-35 ק"מ מהבירה פיונגיאנג ומהווה למעשה עיר לוויין שלה. העיר מאופיינת בבניינים שעברו שימור, ציורי קיר ומונומנטים רבים. במרכז העיר נראה שתי אנדרטאות גדולות של מנהיגי האומה. נסייר במוזיאון המהפכה המחוזי המציג את גיבורי המהפכנים מהתקופה האנטי-יפנית, את אירועי מלחמת קוריאה ואת הבנייה מחדש של המדינה הצפון קוריאנית. לאחר ארוחת צהריים נבקר בבית ספר יסודי בעיר ונהנה ממופע מוסיקלי שיבוצע על ידי התלמידים. בתום הסיור נצא בנסיעה להרי Myohyangsan – "הר הניחוח המסתורי". הרים אלו מהווים שמורת טבע המצטיינת בנוף ייחודי, עם צמחייה אנדמית אשר חלקה מצוי בסכנת הכחדה.
לעת ערב נגיע למלוננו באזור הרי מיויאנג לארוחת ערב ולינה.

יום 10 |  אזור הרי מיויאנג
לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בתערוכה הבין לאומית לידידות (International Friendship Exhibition) המהווה קומפלקס ענק המכיל מתנות שניתנו למושלי קוריאה לדורותיהם. נעלה לראש המבנה לתצפית יפה על ההרים והסביבה. בהמשך נלך מסביב למקדש ההיסטורי הבודהיסטי פויהון (Poyhon Temple) שנבנה בשנת 1042 וחודש במאות 15-18. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי קצר בעמק מנפהוק (Manphok Valley) המרהיב ביופיו.
לאחר מכן נשוב לפיונגיאנג ונהנה מארוחת ערב במסעדה אשר ממנה יש תצפית מרהיבה על נהר ה- Taedonggang. לינה במלוננו בפיונגיאנג.

יום 11 |  פיונגיאנג
היום נשלים את סיורינו בפיונגיאנג. נבקר בסטודיו לאמנות המפורסם ביותר במדינה Mansudae Art Studio. נמשיך לביקור ב- Mangyongdae Native House – הבית בו נולד בשנת 1912 קים איל סונג והממוקם בראש גבעה המשקיפה על מרכז העיר. נערוך היכרות עם המטרו המקומי הלא היא הרכבת התחתית ולאחר מכן נבקר באחד מהמשקים הלאומיים הגדולים לייצור הירקות המהווה מודל חקלאי למופת לייצור מקומי. תחנתנו הבאה בסיור תהיה ארמון הילדים הידוע Mangyongdae Children’s Palace המוקדש לפעילויות העשרה לתלמידים בתחומי ספורט, אמנות ושפות.
ארוחת ערב ולינה במלוננו בפיונגיאנג.

יום 12 |  פיונגיאנג – נאמפו – פיונגיאנג
היום ניסע לעיר הנמל נאמפו הנחשבת לשלישית בגודלה במדינה ,ממוקמת בדרום-מערב צפון קוריאה ,על גדתו הצפונית של נהר הטאדונג.נאמפו הייתה כפר דייגים קטן עד אשר בשנת 1897 הפכה לנמל סחר עם מדינות אחרות. לאחר מלחמת העולם השנייה, שופץ והורחב הנמל והפך להיות מודרני. נאמפו היא מרכז חשוב בתעשיית ייצור הספינות הצפון קוריאנית. לאחר הגעתנו לעיר, נערוך ביקור מיוחד במשק שיתופי המהווה חלק ממערכת של חוות קולקטיביות עבור הצרכים החקלאיים של הקהילות הסובבות. ניפגש עם אחד מאנשי המקצוע המקומיים אשר יספר לנו אודות התפעול של מערכת חקלאית זו. בהמשך, נסייר בשלושת המאוזוליאומים של קנגסו – אתר של אונסקו, כדי לראות קברים קדומים, עתיקים ומקוריים. בתחנותינו הבאות נגיע לנמל נאמפו ונתרשם מהתפעול של נמל צפון קוריאני זה ולאחר מכן נסייר בכיכר המרכזית של העיר בה נראה מונומנטים של אבות האומה. נאכל ארוחת צהריים אשר תלווה במאכלים מקומיים ולאחר מכן נסייר במפעל מי מינרלים אשר משמש גם את התעשייה המקומית. בתום הסיור נשוב לפיונגיאנג.
ארוחת ערב ולינה בפיונגיאנג.

יום 13 |  פיונגיאנג – שניאנג – בייג'ין
הבוקר בפיונגיאנג נבקר במוזיאון הבולים הלאומי המרשים. בתום הביקור ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה לשניאנג שבסין ולאחר מכן בטיסת המשך לבייג'ין. אחר הצהריים ננחת בבייג'ין ונעבור למלוננו להתארגנות ומנוחה.
לינה בבייג'ין.

יום 14│ בייג'ין ואתריה – טיסה (דרך קייב ) לתל אביב
היום נסייר באתריה המרכזיים של בייג'ין .נבקר באזור כיכר טיננמאן ובשער השמים בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה הארוכה והעשירה של סין. נשתתף ב-Tea Ceremony ונשוטט בשוק המשי המפורסם. לעת ערב נצפה במופע מסכות הזהב המסורתי ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה הלילית לקייב ומשם בטיסת המשך חזרה לתל אביב.

נחיתה ביום ה-15 של הטיול, 17/9.

האם בטוח לבקר בצפון קוריאה?
למרות האירועים הפוליטיים הקשורים בשמה של צפון קוריאה, התיירות אינה מושפעת מכך. החברה איתה תרבותו התקשרה לביצוע הטיול, היא אחת ממארגני הטיולים הספורים אשר זכו לרישיון מהמשטר לצורך כך. לא ניתן לבקר במדינה שלא באמצעות החברות הללו. היא עושה זאת מזה עשור שנים בביטחון רב וללא תקלות עם הרשויות.
לגבי הביטחון האישי. צפון קוריאה מתגאה באחד משיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם ותיירים מרגישים בה מאד בטוחים. עד היום, לא היו לחברה המארגנת שום אירועים בעלי אופי פלילי כמו כייסות, גניבת חפצים וכו'. צוות החברה בצפון קוריאה עומד בקשר עם כל השגרירויות והנציגויות הזרות בפיונגיאנג, לכל מקרה בו תידרש התערבות.

כיצד אורגן הטיול שלכם?
חברת התיירות איתה התקשרנו לביצוע הטיול, פועלת בשיתוף עם סוכנות הנסיעות הלאומית של צפון קוריאה ("KISTC") באופן ישיר. כל הבקשות לוויזה מוגשות לסוכנות זו בפיונגיאנג וכל אשרות התייר שהחברה מספקת למטיילים ניתנים כדין על ידי רשויות צפון קוריאה.

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים לקבל ויזת תייר לטיול בצפון קוריאה?
כן, אזרחים ישראלים, כמו אזרחי רב המדינות בעולם , כשירים לקבל ויזת ביקור בצפון קוריאה. את הויזה יקבלו המשתתפים בבייג'ין.סידורי הנפקת הויזה לצפון קוריאה יטופלו ע"י תרבותו.

האם ויזה שהונפקה ע"י החברה בבייג'ין תכובד תמיד בצפון קוריאה?
ויזות התייר שיונפקו לכם בבייג'ין, מכובדות תמיד ע"י שלטונות צפון קוריאה. למרות שזה לא קרה לחברה המארגנת עד כה, במידה ויקרה, תרבותו תחזיר את כל הסכומים ששולמו על ידיכם עבור הטיול החל מהרגע בו עליתם על המטוס מבייג'ין לפיונגיאנג.

האם משרד החוץ הישראלי מאשר לישראלים לבקר בצפון קוריאה?
כן, אתר משרד החוץ קובע כי אין מניעה לבקר בצפון קוריאה.

מי לא יכול לקבל ויזת תייר לצפון קוריאה?
עיתונאים מקצועיים ואזרחי דרום קוריאה, אינם יכולים לקבל אשרת תייר רגילה ונדרשים להגשת בקשות מיוחדות לשלטונות ולתהליך ארוך לשם כך.

האם אני צריך ויזת תייר לסין?
כן, כמו בכל נסיעה רגילה לסין.אולם יש להקפיד על ויזה עם 2 כניסות לסין!

באיזו שפה יתנהל הטיול?
שפת ההדרכה בטיול היא אנגלית והמדריכים המקומיים דוברי אנגלית טובה. המלווה הישראלי של הקבוצה, יתרגם לעברית בעת הצורך. המדריכים המקומיים, כולם מועסקים ע"י המדינה, נבחרו והוכשרו בקפידה רבה כדי לייצג את תרבותה של צפון קוריאה באופן המקצועי והמרתק ביותר.
בנוסף, הם תורגלו לטפל היטב במטיילים כדי להבטיח את שלומם ורווחתם ללא דופי.

מהי דרגת הקושי הגופני בטיול הזה?
עליכם להיות להיות בכושר גופני סביר כמו בכל טיול מאורגן בעצימות בינונית. חלק מימי הטיול עשויים להיות ארוכים – יציאה בבוקר וחזרה למלון בערב. למרות שהאוטובוסים נוחים, הכבישים במחוזות הכפריים "סובלים" מתחזוקה נמוכה וממהמורות בדרכים ולעיתים המסלול עובר בדרכי עפר.
ישנן קטעי הליכה רגלית ולעיתים אף טיפוס על משטחים שאינם מישוריים, אבל תמיד תוכלו לבחור לא להצטרף ולחכות לנו עד שהקבוצה תשוב לנקודת היציאה.

האם נוכל לצלם תמונות וסרטוני וידאו במהלך הטיול?
כן, ניתן לצלם תמונות וסרטוני וידאו באופן חופשי ברב המקומות בצפון קוריאה. יש מקומות שבהם אין לצלם והמדריכים המקומיים יתריעו מראש היכן שהצילום אינו מותר. בדרך כלל, אלו צילומים הקשורים בנושאים צבאיים. בכל מקרה שבו אינכם בטוחים בשאלות אלו, תוכלו לפנות למדריך המקומי.

האם תהיה לנו גישה לאינטרנט או לטלפון סלולארי?
כן, אבל רק בתחומי המדינה. מוקדם יותר השנה, הודיעו השלטונות כי מעתה יורשו זרים להביא איתם טלפונים סלולריים, לרכוש כרטיסי SIM מקומיים המאפשרים גישה לרשת הסלולרית המקומית.
תקשורת טלפונית בינלאומית, יש רק מהמלונות בהם נתאכסן. אלו מאפשרים לאורחים לשלוח מיילים באמצעות כתובת הדוא"ל של המלון כמו גם להשתמש בתאי הטלפון המוצבים בהם לביצוע שיחות בינלאומיות או משלוח פקס תמורת תשלום (בד"כ 1-3 יורו).

אני יכול להביא מחשב נייד, אייפד, או קינדל?
כן. אין הגבלות על הבאת מכשירים אלקטרוניים כנ"ל אבל לא מכשירי GPS עצמאיים.
מחשבים ניידים, אייפדים, קינדל – כולם מותרים.

איזה מטבע עלינו להכין לקראת הטיול?
דולר, אירו ויואן סיני הם מטבעות חוקיים בצפון קוריאה. אנו ממליצים להשתמש ביואן סיני עבור רכישות קטנות כמו מים, חטיפים, מזכרות. במטבע היורו טוב לשלם את דמי הכניסה לאירועים מיוחדים ובדולרים ניתן להשתמש בכל מקום אחר. מומלץ להביא תמהיל מהמטבעות הללו ובשטרות קטנים, כיוון שלא תמיד למקבל התשלום יהיה עודף לתת לכם. בנוסף, הבנקים לא מקבלים שטרות כסף שחוקים או קרועים, שהונפקו לפני שנת 2000 . כדאי להצטייד בשטרות בעלי מראה נקי וחדש. אין כספומטים או דוכנים להמרת מטבע במדינה.
המטבע המקומי וון (won), אסור בשימוש ע"י תיירים. ברי המזל מבינכם יוכלו לקבל שטר כמזכרת הביתה.

מהי העונה הטובה לבקר בצפון קוריאה?
לכל עונה בצפון קוריאה יש קסם משלה. למרות זאת, האביב והסתיו הם כנראה התקופה הטובה ביותר לנסוע צפון קוריאה. העונה הגשומה היא מיולי עד תחילת אוגוסט. הטמפ' בזמן הביקור שלנו תהיה 20+ ביום ובלילה 10-15+. בספטמבר יש 7 ימי גשם בממוצע.

ומה עם ארוחות?
לאורך הטיול בצפון קוריאה (למעט היום הראשון והאחרון) – פנסיון מלא, שלוש ארוחות ביום. ארוחת בוקר מערבית (עם ביצים, טוסט וכו'), תוגש במלון. ארוחות צהריים וערב תהיינה במסעדות המקומיות בתפריט קוריאני מסורתי, הכולל: אורז, ירקות ותבשילי בשרים. ניתן יהיה לקבל גם תפריט צמחוני.

ומה אם אחלה בזמן שהותי שם?
אנו דורשים מהנוסעים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות המכילה ביטוח פינוי רפואי מצפון קוריאה בעת הצורך. חב' ביטוח בינלאומיות כמו SOS International ו- Travel Guard מציעות פוליסות כאלו. אנו במגעים סופיים עם חב' ביטוח בריאות ישראלית לכיסוי הפוליסה שלהם גם בצפון קוריאה. כמו כן, טיפול רפואי ניתן לקבל בבית החולים של פיונגיאנג במתחם הדיפלומטי. הטיפול הרפואי במחוזות הכפריים של המדינה, עלול להיות מוגבל יותר.
במקרה שידרש פינוי רפואי מהמדינה, המדריכים המקומיים של החברה המארגנת יפעלו במשותף עם חב' הביטוח והשגרירויות הזרות כדי לארגן זאת. קיימת גם אפשרות לרכוש ביטוח נסיעות חירום באמצעות חברת Travel Guard Chartis. התקשר אלינו לפרטים נוספים.

המחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי:

יציאה חזרה בחדר זוגי  תוספת ליחיד  הערות    
03/09 17/09  3,950 $  720 $ כולל חגיגות יום העצמאות בפיונגיאנג    
05/10 20/10  3,950 $  720 $ כולל חגיגות ה-Party Foundation של ה-10 לאוקטובר      
             
              

 

המחיר כולל:

 • אשרת כניסה לצפון קוריאה
 • טיסות בינלאומיות בחברת אוקראינן איירליינס במסלול ת"א-קייב-בייג'ין ובחזרה
 • טיסות בינלאומיות בחברת אייר קוריאו במסלול שניאנג – פיונגיאנג – שניאנג
 • שתי טיסות פנים במסלול בייג'ין-חרבין וכן שניאנג-בייג'ין.
 • נסיעה ברכבת כמפורט בתוכנית
 • אוטובוס צמוד בכל הסיורים בהתאם לתוכנית
 • סיורים וכניסות לאתרים בהתאם למפורט בתוכנית
 • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך כל המסלול
 • ארוחות בימי הטיול בצפון קוריאה על בסיס פנסיון מלא
 • ארוחות בימי הטיול בבייג'ין ובחבל מנצ'וריה על בסיס ארוחות בוקר בלבד
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "תרבותו" מומחה לצפון קוריאה ולסין
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (נהגים ומדריכים מקומיים בלבד)
 • מפגש קבוצה לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:

אשרת כניסה לסין עם שתי כניסות
ביטוח רפואי ומטען
ארוחות מעבר למפורט ושתיה קלה וחריפה בארוחות
תשר למדריך הישראלי
כל מה שאינו כלול בסעיף "המחיר כולל"

תנאי תשלום:

 • דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע עם ההרשמה.
 • עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
 • ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
 • התשלום לפי שער המחאות והעברות.
 • מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

הערות :

אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול, בסדר הימים ובבתי המלון עקב אילוצים מקומיים, אקלימיים, תעופתיים, מעברי גבול, כוח עליון ואחרים אשר אינן תלויים בחברתנו.
ייתכנו אף שינויים במקצת הביקורים ובמקומם יינתנו אתרי ביקור חלופיים בהתאם להחלטת הרשויות בצפון קוריאה ובסין.