טיול מאורגן לצפון קוריאה וחבל מנצ'וריה בסין

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד הטיול: TGNM
משך הטיול: 16 ימים
יציאה:  אפריל 2019
חזרה: 
מדינות: צפון קוריאה, סין – מנצ'וריה
סגנון: טיול חווייתי מתגלגל

על הטיול:

 • טיול מאורגן וחלוצי לאחת המדינות המסוגרות בתבל
 • נבקר בבירה פיונגיאנג ואתריה המרכזיים, באזור המפורז בין שתי הקוריאות, בשמורות טבע ובפארקים לאומיים
 • נבקר במוזיאונים המשקפים את תרבותה העתיקה של קוריאה
 • חבל מנצו'ריה בסין:
  * אתריה המרכזיים והיהודיים של העיר חארבין
  * אתריה ההסטוריים של העיר שניאנג המהווים זכר להיותה בירת ממלכת מנצ'וריה ולשושלת הקיסרית האחרונה בסין שושלת צ'ינג
  * בייג'ין – סיור באתרים המרכזיים בעיר
 • מדריך בכיר מצוות "תרבותו" מומחה לצפון קוריאה ומנצ'וריה
מבוא

רק עם תרבותו:
*סיור מקיף בצפון קוריאה- המדינה המסוגרת והמסתורית ביותר בעולם
*חבל מנצו'ריה- חבל בלתי מתויר בצפון מזרחה של סין עם היסטוריה יהודית מפוארת

צפון קוריאה היא ללא ספק אחת המדינות המסקרנות ביותר בעולם כיום. זוהי מדינה סגורה, מנותקת משאר העולם, כולל שכנותיה, ואשר רב הנסתר על הנגלה אודותיה.
לתייר מערבי (ורק מעטים הגיעו למדינה זאת בינתיים) היא משרה אוירה של טירה נצורה הקיימת במעין חלל ריק: מעט מאוד כלי רכב נעים ברחובות, אין פרסומות בצידי הדרך, לא רואים בעלי חיים וכולם מיישרים קו וסוגדים (מרצון או שלא מרצון) לשליט אחד, דיקטטור כל יכול המתנהג כאל.
אבל השוני הזה מכל דבר מוכר, הוא הוא האחראי למסתורין האופף את המדינה ואחראי לכח המשיכה המיוחד שלה.
דוגמאות המעידות על מוזרותה ושונותה של המדינה הזו?
לפי לוח השנה הצפון קוריאני השנה היא 105 ולא 2016 שכן הוא מבוסס על תאריך לידתו של אביה ומיסדה של המדינה קים איל סונג.
לצפון קוריאה, בעלת 24 מיליון אזרחים, יש את הצבא הרביעי בגודלו בעולם ובבירתה פיונגיאנג נמצא האצטדיון הגדול בעולם המכיל 150 אלף מקומות ישיבה ומשמש לאירועים ומיפגנים המוניים בחסות השליט הכל יכול של המדינה.

זוהי "מדינה דמוקרטית" בה האזרחים מחויבים לבחור פעם בחמש שנים – אבל רק בפתק אחד הנושא את שמו של השליט.

צפון קוריאה מתגאה באזרחיה שכולם יודעים קרוא וכתוב, אין בה אנאלפביתים. 

הרקע לבידודה של צפון קוריאה שנוסדה בשנת 1945 בידי קים איל סונג (סבו של השליט הנוכחי), הוא החלוקה הזמנית של חצי האי לדרום ולצפון בהסכם בין המעצמות אחרי מלחמת העולם השנייה. כאשר ביקשה ארה"ב ב- 1950 לבטל את החלוקה ולקיים בחירות לעם הקוריאני כולו, התנגד לכך קים איל סונג בחסות ברית המועצות וסין.

המלחמה שפרצה בעקבות כך בין שתי הקוריאות, ארכה 3 שנים וגבתה את חייהם של 2.5 מיליון איש, רובם אזרחים. בסופה נחתם הסכם הפסקת אש בין שתי הקוריאות אך מעולם לא נחתם חוזה שלום בין המדינות.

מאז שנות השבעים אימצה המדינה את "אידאולוגית הג'וצ'ה", הדוגלת בעצמאות פוליטית, אי תלות כלכלית והסתמכות על הגנה עצמית. פילוסופיה זאת תרמה להסתגרותה ובידודה הכמעט מוחלט של צפון קוריאה משאר העולם.
במסגרת טיולנו המקיף בצפון קוריאה נראה בין היתר את המונומנטים הענקיים של הבירה פיונגיאנג, דרך האזורים המרוחקים של המדינה אל ההרים והחופים הציוריים בחוף המזרחי.

אם קוריאה הצפונית מסתורית, למרות היותה בכותרות, הרי ששכנתה מנצ'וריה היא בבחינת "נוכח נפקד". באזור הצפון מזרחי של סין, גובל עם קוריאה, שוכן חבל ארץ המשתרע על שטח של למעלה ממליון קמ"ר, מחולק בין ארבע פרובינציות סיניות וחיים בו כ 110 מליון תושבים.
המנצ'ורים אינם סינים, אך השושלת הקיסרית האחרונה בסין-שושלת צ'ינג היתה של בני מאנצ'ו אנשי מנצו'ריה.
ממנצ'וריה "שלט" קיסר ה"בובה" בחסות יפאן (הקיסר האחרון) על סין.
במנצ'וריה מרוכזת תעשיית המטוסים הסינית, לצד מרכז תעשיית רכב הגדולה בסין.
במנצ'וריה נמצאת העיר ה"רוסית" בעלת המורשת היהודית המפוארת – חרבין "נסיכת מנצ'וריה".
מנצ'וריה – יפה, מסתורית ומפתיעה, והטיול בה ינוע בין שתי ערים, חרבין הקוסמופוליטית (והיהודית) ושניאנג בירת שושלת צ'ינג ומרכז תעשיית החלל והתעופה הסינית.


יום 1| תל- אביב- בייג'ין

נטוס מתל אביב לבייג'ין והעברה למלון. לינה בבייג'ין (הגעה מאוחרת).

יום 2 │בייג'ין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבייגין. נבקר במוזיאון הלאומי הממוקם באזור ככר טיננמאן בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה הארוכה והעשירה של סין. בהמשך היום נסייר בשוק המשי המפורסם ונוכל לקנות מכל הבא ליד…בסיומו של יום נשוב למלוננו.

יום 3 | בייג'ין – פיונגיאנג

הבוקר נצא לשדה התעופה בבייג'ין ונקבל שם את הויזה לצפון קוריאה. נטוס לפיונגיאנג (Pyongyang) בירת צפון קוריאה והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. בדרכנו למלון Koryo המפואר בו נשהה, נעצור כדי לראות את שער הניצחון (Arch of Triumph) ובאתר Mansudae Grand Monument, בו ניצבים פסלי ברונזה בגובה 22 מטר של השליטים קים איל סונג וקים ג'ונג איל.
בשעות אחר הצהרים נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4 | סיור בפיונגיאנג

"אניונג האסיאו", בוקר טוב בקוריאנית. הבוקר נכיר מקרוב את עיר הבירה של צפון קוריאה פיונגיאנג (Pyongyang). לפי המסורת נוסדה העיר בשנת 2333 לפנה"ס ובשנת 427 לספירה היתה לבירת ממלכת קוריאה. בשנת 1945 כאשר חולק חצי האי קוריאה לשתי מדינות, הפכה פיונגיאנג לבירת קוריאה הצפונית. העיר ניזוקה קשות במלחמת קוריאה אך נבנתה מחדש בסגנון אדריכלי קומוניסטי עם שדרות רחבות, מונומנטים גדולי מימדים ובתים מונוליתיים. בעיר רכבת תחתית וכן חשמליות ואוטובוסים. מספר כלי הרכב הפרטיים על הכבישים הוא מזערי ומאות אלפי אנשים צועדים לעבודתם ברגל.
נתחיל את סיורנו ב- Kumsusan Palace of the Sun מקום קבורתם המלכותי של שליטי צפון קוריאה. נמשיך ונסייר ברגל באזור כיכר קים איל סונג, הכיכר ששטחה 75 דונם בנויה בסגנון ככר טייננמן והיא מהגדולות בעולם. סביב הכיכר מספר מבני ממשל והיא משמשת למצעדים וחגיגות המוניים. נמשיך לביקור קצר ב"חנות הספרים בלשונות זרות" שם נוכל לקנות מזכרות ונמשיך לארוחת צהרים במסעדה מקומית.
בתום מנוחה קצרה נגיע ל- Mangyongdae Native House – הבית בו נולד קים איל סונג ב- 1912 והממוקם בראש גבעה המשקיפה על מרכז פיוניאנג. נסתובב באתר ונוכל לראות את באר המים, מונומנטים ומוצגים ותמונות מאותה תקופה. בתום סיורנו נתנסה בנסיעה במטרו המקומי שיביא אותנו למגדל Juche שנבנה לכבוד יום הולדתו ה 70 של קים איל סונג והושלם ב-1982. גובה המגדל 170 מטר וזהו המונומנט העמודי השני בגובהו בעולם!

יום 5 | האזור המפורז בין שתי הקוריאות (DMZ)

היום מוקדש לתרבות הקוריאנית ולאירוע המכונן בעברה הקצר של מדינת צפון קוריאה. לאחר ארוחת הבוקר נדרים לעיר Kaesong, בעבר בירת ממלכת קוריאה וכיום עיר תעשיה בגבול שבין הצפון לדרום. העיר ממוקמת ב"שטח המפורז" (DMZ-Demilitarized Zone) שהוכרז בהסכמת שתי המדינות בסוף המלחמה ביניהן שארכה 3 שנים. נשמע הסברים על המלחמה "הנשכחת" ונסייר ב- Panmunjom, הכפר הנטוש בו נחתם ההסכם לסיומה. נבקר גם בבית היחיד ששרד שלם מאז ובו לחצו ידיים נציגי האו"ם וצפון קוריאה ונקרא היום "מוזיאון השלום".
בתום בקורנו ניסע ל- Koryo History Museum הממוקם 2 קילומטר ממרכז קאסונג בתוך מבנה היסטורי שהיה המכון הלימודי המרכזי בתקופת שושלת קוריו ( 918-1392 לספירה) שממנה נגזר שם המדינה קוריאה". המקום שהוא "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו מציג את עיקרי התורה החינוכית הקונפוציאנית באותה תקופה בעזרת יותר מאלף מוצגים מחומרים שונים וכן את ההישגים המדעיים והאמנותיים בתקופת השושלת.
בצהרים נתנסה בארוחה קוריאנית מסורתית- Pansanggi המורכבת ממספר קערות קטנות שבהן ניתן למצוא דג ומנות מגוונות של ירקות שונים- Kimchi . תפריט כזה נחשב לסעודה מלכותית בתקופת השושלות הקוראניות. בתום הארוחה נראה את הגשר המפורסם Sonjuk Bridge שנבנה ב-1290 והתפרסם כמקום בו נרצח המלומד והמדינאי Jeong Mong Ju בשנת 1392 בתקופת שושלת קוריו. גשר האבן הוא מונומנט לאומי אשר זכה להכרה "כאתר מורשת עולמית" של אונסק"ו.
נשוב לפיונגיאנג ונבקר במוזיאון המחודש Victorious Fatherland Liberation War Museum בו נוכל ללמוד מקרוב על מלחמת קוריאה כפי שהיא נראית בעיני קוריאה הצפונית בעזרת מוצגים וציורים שונים. אחד המוצגים המענינים ביותר הוא אנית הצי האמריקאית US Pueblo שנשבתה בשנת 1968 עת חדרה למים הטריטוריאליים של צפון קוריאה. בדרכנו למלון נעצור לטעימה של ארוחה מסורתית נוספת Bibimbap המורכבת מאורז לבן, ירקות מבושלים ברוטב סויה, ביצה ורצועות בשר עם בירה מקומית במבשלת בירה מקומית. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6 | פיונגיאנג – נסיעה להרי מיויאנג

היום נמשיך לחקור את חיי התרבות והאמנות בפיונגיאנג. נבקר בסטודיו לאמנות המפורסם ביותר במדינה Mansudae Art Studio ולאחר מכן נסייר באולפנים בהם נעשים כל הסרטים של צפון קוריאה. לאחר ארוחת הצהרים נבקר בבנין הספריה הלאומית (Grand People's Study House ) שנבנה בסגנון מסורתי על שפת נהר הטאדונג בשנת 1982 לציון יום הולדתו ה-70 של קים איל סונג . נמשיך לסיור רגלי בפארק המזרקות המרשים (Mansudae Fountain Park) הסמוך ונסייר בארמון הילדים (Mangyongdae Children’s Palace) המוקדש לפעילויות העשרה לתלמידים בתחומי ספורט, אמנות ושפות ונחזה במופע ילדים. בשעות אחר הצהרים נצא בנסיעה להר Myohyangsan – "הר הניחוח המיסתורי" הנמצא במרחק שעתיים נסיעה. זוהי שמורה ייחודית המצטיינת בנוף יחודי וחי וצומח אנדמי שחלקו בסכנת הכחדה. כמו כן מצויים באתר מבנים היסטוריים בני 1000 שנה. האתר הוכרז "שמורה ביוספרית עולמית" ע"י אונסק"ו. לעת ערב נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 7 | הרי Myohyangsan

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בתערוכה הבין לאומית לידידות (International Friendship Exhibition) קומפלקס ענק המכיל מתנות שניתנו למושלי קוריאה לדורותיהם. נעלה לראש המבנה להפסקת קפה/תה ולתצפית יפה על ההרים והסביבה. בהמשך נלך מסביב למקדש ההיסטורי הבודהיסטי פויהון (Poyhon Temple) שנבנה בשנת 1042 וחודש במאות 15-18 . אחר הצהרים נצא לטיול רגלי קצר בעמק מנפהוק (Manphok Valley) ונערוך פיקניק בחיק הטבע (בהתאם למזג האויר). בערב נחזור למלוננו בפיונגיאנג ונהנה מארוחה טיפוסית של אורז וירקות אפויים על תנור אבנים לוהטות. לינה במלון Koryo.

יום 8 | פיונגיאנג

היום נעמיק את הכרותנו עם פיונגיאנג ונבקר במספר אטרקציות שאינן על מפת הביקורים הרגילה.
תחילה ניסע אל מחוץ לעיר כדי לראות חווה חקלאית טיפוסית בה נוכל ללמוד על חיי היום יום של מרבית תושבי צפון קוריאה. נשוב לעיר ונבקר במוזיאון Agritec. בתום סיורנו נאכל ארוחת ערב ונשוב למלוננו בפיונגיאנג.

יום 9 │פיונגיאנג – דאנדונג (סין)

תמו ביקורינו בקוריאה הצפונית!
נפרד מקוריאה בנסיעה ברכבת, שתיקח אותנו מערבה בנופים חקלאיים הרריים לכוון העיר הקוריאנית סינויג'ו בואכה נהר היאלו ועיר הגבול הסינית דאנדונג. לאחר מעבר הגבול, נחצה את נהר היאלו ואנו בסין, בעיר דאנדונג. בדאנדוג, באופן מוזר ואירוני כלשהו, נחוש ששבנו אל הציוויליזציה של המאה ה-21.
עם השלמת מעבר הגבול, נתרשם מהעיר הסינית התוססת ונערוך סיור בעיר וסביבותיה. נתחיל עם חומת סין, (כן, חומת סין המפורסמת) בנקודת הקצה הצפון מזרחית שלה. ניסע לאורך הנהר כדי לצפות ב"גשר המפוצץ" – זכר למלחמת קוריאה. נצפה בעיר הקוריאנית סינויג'ו, ונבחין כיצד, בשעות הערב, בולט ההבדל בין התאורה הבוהקת בסין מול האור האפלולי שממול. ככל שיאפשר לנו הזמן, נוכל להנות ממרכז העיר השוקקת, על שלל האורות והחנויות.

יום 10-11│דאנדונג – שניאנג

עם בוקר נעשה דרכנו ברכבת "קליע" מהירה לשניאנג בירת פרובינצית ליאונינג. בנוסף להיותה מרכז אורבני ואדמינסטרטיבי, בת כשישה מליון תושבים. העיר התוססת היא גם מרכז תעשית המטוסים הסינית. אולם מעבר לכך, העבר ההיסטורי המרתק של העיר הופך אותה ל"אוצר נסתר" לתייר.

בשנת 1625 שליט המנצ'ורי נורהאצ'י, קבע את מושבו בעיר ובכך נעשתה לבירת ממלכת המאנצ'ו. השלישי בשושלת-הואנג טאיג'י, כובש בשנת 1644 את בייג'ין ומייסד את השושלת הקיסרית האחרונה בסין – שושלת צ'ינג.
עם נפילת שושלת צ'ינג בשנת 1910 והתפוררות סין, נוסדה, לפרק זמן מסויים בצפון מזרח סין, רפובליקה, בראשה עמד המרשל ז'אנג שואליאנג. המרשל חובר מאוחר יתר לגנרל צ'אנג קאי צ'ק. הוא מתפרסם בגין תקרית שיאן – בה אולץ צ'אנג קאי צ'ק, על ידי אנשיו לשתף פעולה עם המורדים הקומוניסטים במלחמה הגדולה מול יפאן.

סיורנו בשניאנג יכלול ביקור ב"פולינג" (fuling) – ה"מזל הטוב", אתר הקבורה של מייסד שושלת צ'ינג-נורהצ'י ורעייתו. בנוף הררי מרהיב, שוכנת נחלת הקבורה המרשימה בהיקפה ובאופי הארכיטקטוני הסיני במיטבו.
בהמשך נגיע לרחוב צ'ינג, רחוב בעל מראה סיני עתיק וציורי המוביל אל ארמון מוקדן. ארמון מוקדן – ה"עיר האסורה" של שניאנג, היא מהדורה מוקטנת ומפוארת יותר ועשירה יותר בריהוט, כלים ושאר מוצגי אומנות לעומת העיר האסורה בבייג'ין.
נבקר גם באתר מורשת ארמון המרשל ז'אנג שואלינג המהווה מוזיאון מפתיע בהיקפו ובעושרו התרבותי. הארמון משלב ארכיטקטורה סינית ומערבית מתחילת המאה העשרים וממחיש בצורה חיה את חיי התקופה, בריהוט מקורי, עשיר בשכיות חמדה ומציג דמויות שעווה היוצרות תחושה של מעון חי.
אתר נוסף וייחודי לפנינו – כנסיה קתולית. כנסיה ניאו גותית מרשימה במיוחד בשל מיקומה בלב עיר סינית עלומה (למטייל המערבי), העובדה כי הכנסייה פעילה גם כיום מוסיפה פיקנטיות לביקור זה.
כאמור, שניאנג הינה מרכז תעשיית המטוסים הסיניים. בפארק התעופה בו נבקר תצוגת מטוסים כמתבקש מעיר התעופה הסינית.
ככל שיתיר הזמן, נוסיף ונטייל במרכז התוסס של העיר וברובע המוסלמי הציורי. לינה בשניאנג.

יום 12 – 13│שניאנג – חרבין

ניפרד משניאנגן,ושוב ברכבת הקליע, לחרבין.
חרבין – "נסיכת מנצ'וריה" הרוסית/מערבית/יהודית בערי סין. יצירה מרתקת, בעלת אופי ואווירה ייחודית לסין. חרבין רבתי משתרעת על שטח של 20,500 קמ"ר. בשטח זה מעל עשרה מליון תושבים, בתחומי העיר גופה, "רק" כחמישה מליון תושבים. העיר הינה בירת מחוז היילונגג'יאנג.
סיפורה של העיר מתחיל למעשה בסוף המאה ה 19 עם סלילת קו רכבת מזרח סין, כהמשך לרכבת הטראנס סיבירית – על ידי רוסיה.
חרבין התפתחה במהירות שיא, ותבוסת רוסיה במלחמה עם יפאן (1905) רק הגבירה את התפתחותה, בשל חדירת השקעות מערביות ויפאניות. גורם מרכזי בהתפתחותה של העיר הייתה הקהילה היהודית, אשר בשיאה מנתה כ 8,000 איש. יזמים, בנקאים ותעשיינים. חיים יהודיים מלאים ועשירים התנהלו בחרבין. במרכז העיר ניתן לראות עדיין שניים מבתי הכנסת שפעלו בחרבין, בית אבות, מרכז קהילתי, בית ספר ועוד. במרכז העיר ברחובה הראשי של העיר ההיסטורית, שהפך להיות המדרחוב הראשון בסין, מצויים לוחות ברונזה המציינים את מקורם ההיסטורי של הבניינים, ובולט ביניהם מספרם הרב של בנייני היהודים.
חרבין מפורסמת בפסטיבל הפיסול בקרח הנערך בה מידיי חורף, אך העיר עשירה במראות ואווירה בכל עונות השנה.
במהלך שהייתנו בחרבין סיורנו יתמקד בארבעה נושאים:
פסטיבל הקרח – המפורסם מתקיים מדי שנה בחורף. אך לאחר תום הפסטיבל נשמרים פסלי הקרח בתערוכה מתמדת בטמפרטורה של 15 מעלות צלסיוס. בכניסה לתערוכה נקבל מעילים מיוחדים לצורך הביקור בקור המקפיא ונבקר בתצוגה מרהיבה זו.
עולם החי. נבקר בפארק הנמרים הסיביריים. ברכבי ספארי מוגנים נעבור בין מאות נמרים החיים ב"טבע". נמשיך ונבקר במוזיאון המציג אקוואריום ,לצד פינגווינים דובי הקוטב ועוד.
המורשת התרבותית הייחודית המתבטאת במפגש תרבויות: סינית, רוסית, מערבית. רחובה הראשי של העיר ההיסטורית הוא מוזיאון ארכיטקטוני פתוח, כיום מדרחוב הומה ותוסס בו: אומני רחוב, מרכזי קניות, מרכזי אוכל סיני, רוסי ומערבי. רחוב קוסמופוליטי בו שלטי רחוב ברוסית סינית ואנגלית בערבוביה. נבקר גם בכנסיית איה סופיה הרוסית, בפארק סטלין ובטיילת על שפת נהר שונגואה.
ולקינוח, המורשת היהודית, הנראית, מורגשת ומודגשת באין ספור נקודות במרכז העיר. נבקר בבית הכנסת הגדול המשמש כמוזיאון ליהדות חרבין. נראה מוסדות ציבור יהודיים וכמובן נבקר בבית העלמין היהודי של חרבין.

יום 14│ חרבין

הבוקר ניסע לשדה התעופה בחרבין ממנו נטוס לבייגין וממנה בטיסת המשך דרך יעד ביניים לתל אביב.

נחיתה בארץ ביום 15

הערות:
1. ייתכנו שינויים בסדר התוכנית בהתאם לזמני הטיסות ובהתאם לשעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
לעיתים ייתכנו אף ויתורים על מקצת הביקורים במקום ומתן תחליף ראוי בהתאם להחלטת המדריך.
2. כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד "תרבותו" והאחריות כולה היא על חברות התעופה     ולפיכך "תרבותו"  תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

האם בטוח לבקר בצפון קוריאה?
למרות האירועים הפוליטיים הקשורים בשמה של צפון קוריאה, התיירות אינה מושפעת מכך. החברה איתה תרבותו התקשרה לביצוע הטיול, היא אחת ממארגני הטיולים הספורים אשר זכו לרישיון מהמשטר לצורך כך. לא ניתן לבקר במדינה שלא באמצעות החברות הללו. היא עושה זאת מזה עשור שנים בביטחון רב וללא תקלות עם הרשויות.
לגבי הביטחון האישי. צפון קוריאה מתגאה באחד משיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם ותיירים מרגישים בה מאד בטוחים. עד היום, לא היו לחברה המארגנת שום אירועים בעלי אופי פלילי כמו כייסות, גניבת חפצים וכו'. צוות החברה בצפון קוריאה עומד בקשר עם כל השגרירויות והנציגויות הזרות בפיונגיאנג, לכל מקרה בו תידרש התערבות.

כיצד אורגן הטיול שלכם?
חברת התיירות איתה התקשרנו לביצוע הטיול, פועלת בשיתוף עם סוכנות הנסיעות הלאומית של צפון קוריאה ("KISTC") באופן ישיר. כל הבקשות לוויזה מוגשות לסוכנות זו בפיונגיאנג וכל אשרות התייר שהחברה מספקת למטיילים ניתנים כדין על ידי רשויות צפון קוריאה.

האם בעלי דרכון ישראלי יכולים לקבל ויזת תייר לטיול בצפון קוריאה?
כן, אזרחים ישראלים, כמו אזרחי רב המדינות בעולם , כשירים לקבל ויזת ביקור בצפון קוריאה. את הויזה יקבלו המשתתפים בבייג'ין.סידורי הנפקת הויזה לצפון קוריאה יטופלו ע"י תרבותו.

האם ויזה שהונפקה ע"י החברה בבייג'ין תכובד תמיד בצפון קוריאה?
ויזות התייר שיונפקו לכם בבייג'ין, מכובדות תמיד ע"י שלטונות צפון קוריאה. למרות שזה לא קרה לחברה המארגנת עד כה, במידה ויקרה, תרבותו תחזיר את כל הסכומים ששולמו על ידיכם עבור הטיול החל מהרגע בו עליתם על המטוס מבייג'ין לפיונגיאנג.

האם משרד החוץ הישראלי מאשר לישראלים לבקר בצפון קוריאה?
כן, אתר משרד החוץ קובע כי אין מניעה לבקר בצפון קוריאה.

מי לא יכול לקבל ויזת תייר לצפון קוריאה?
עיתונאים מקצועיים ואזרחי דרום קוריאה, אינם יכולים לקבל אשרת תייר רגילה ונדרשים להגשת בקשות מיוחדות לשלטונות ולתהליך ארוך לשם כך.

האם אני צריך ויזת תייר לסין?
כן, כמו בכל נסיעה רגילה לסין.אולם יש להקפיד על ויזה עם 2 כניסות לסין!

באיזו שפה יתנהל הטיול?
שפת ההדרכה בטיול היא אנגלית והמדריכים המקומיים דוברי אנגלית טובה. המלווה הישראלי של הקבוצה, יתרגם לעברית בעת הצורך. המדריכים המקומיים, כולם מועסקים ע"י המדינה, נבחרו והוכשרו בקפידה רבה כדי לייצג את תרבותה של צפון קוריאה באופן המקצועי והמרתק ביותר.
בנוסף, הם תורגלו לטפל היטב במטיילים כדי להבטיח את שלומם ורווחתם ללא דופי.

מהי דרגת הקושי הגופני בטיול הזה?
עליכם להיות להיות בכושר גופני סביר כמו בכל טיול מאורגן בעצימות בינונית. חלק מימי הטיול עשויים להיות ארוכים – יציאה בבוקר וחזרה למלון בערב. למרות שהאוטובוסים נוחים, הכבישים במחוזות הכפריים "סובלים" מתחזוקה נמוכה וממהמורות בדרכים ולעיתים המסלול עובר בדרכי עפר.
ישנן קטעי הליכה רגלית ולעיתים אף טיפוס על משטחים שאינם מישוריים, אבל תמיד תוכלו לבחור לא להצטרף ולחכות לנו עד שהקבוצה תשוב לנקודת היציאה.

האם נוכל לצלם תמונות וסרטוני וידאו במהלך הטיול?
כן, ניתן לצלם תמונות וסרטוני וידאו באופן חופשי ברב המקומות בצפון קוריאה. יש מקומות שבהם אין לצלם והמדריכים המקומיים יתריעו מראש היכן שהצילום אינו מותר. בדרך כלל, אלו צילומים הקשורים בנושאים צבאיים. בכל מקרה שבו אינכם בטוחים בשאלות אלו, תוכלו לפנות למדריך המקומי.

האם תהיה לנו גישה לאינטרנט או לטלפון סלולארי?
כן, אבל רק בתחומי המדינה. מוקדם יותר השנה, הודיעו השלטונות כי מעתה יורשו זרים להביא איתם טלפונים סלולריים, לרכוש כרטיסי SIM מקומיים המאפשרים גישה לרשת הסלולרית המקומית.
תקשורת טלפונית בינלאומית, יש רק מהמלונות בהם נתאכסן. אלו מאפשרים לאורחים לשלוח מיילים באמצעות כתובת הדוא"ל של המלון כמו גם להשתמש בתאי הטלפון המוצבים בהם לביצוע שיחות בינלאומיות או משלוח פקס תמורת תשלום (בד"כ 1-3 יורו).

אני יכול להביא מחשב נייד, אייפד, או קינדל?
כן. אין הגבלות על הבאת מכשירים אלקטרוניים כנ"ל אבל לא מכשירי GPS עצמאיים.
מחשבים ניידים, אייפדים, קינדל – כולם מותרים.

איזה מטבע עלינו להכין לקראת הטיול?
דולר, אירו ויואן סיני הם מטבעות חוקיים בצפון קוריאה. אנו ממליצים להשתמש ביואן סיני עבור רכישות קטנות כמו מים, חטיפים, מזכרות. במטבע היורו טוב לשלם את דמי הכניסה לאירועים מיוחדים ובדולרים ניתן להשתמש בכל מקום אחר. מומלץ להביא תמהיל מהמטבעות הללו ובשטרות קטנים, כיוון שלא תמיד למקבל התשלום יהיה עודף לתת לכם. בנוסף, הבנקים לא מקבלים שטרות כסף שחוקים או קרועים, שהונפקו לפני שנת 2000 . כדאי להצטייד בשטרות בעלי מראה נקי וחדש. אין כספומטים או דוכנים להמרת מטבע במדינה.
המטבע המקומי וון (won), אסור בשימוש ע"י תיירים. ברי המזל מבינכם יוכלו לקבל שטר כמזכרת הביתה.

מהי העונה הטובה לבקר בצפון קוריאה?
לכל עונה בצפון קוריאה יש קסם משלה. למרות זאת, האביב והסתיו הם כנראה התקופה הטובה ביותר לנסוע צפון קוריאה. העונה הגשומה היא מיולי עד תחילת אוגוסט. הטמפ' בזמן הביקור שלנו תהיה 20+ ביום ובלילה 10-15+. בספטמבר יש 7 ימי גשם בממוצע.

ומה עם ארוחות?
לאורך הטיול בצפון קוריאה (למעט היום הראשון והאחרון) – פנסיון מלא, שלוש ארוחות ביום. ארוחת בוקר מערבית (עם ביצים, טוסט וכו'), תוגש במלון. ארוחות צהריים וערב תהיינה במסעדות המקומיות בתפריט קוריאני מסורתי, הכולל: אורז, ירקות ותבשילי בשרים. ניתן יהיה לקבל גם תפריט צמחוני.

ומה אם אחלה בזמן שהותי שם?
אנו דורשים מהנוסעים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות המכילה ביטוח פינוי רפואי מצפון קוריאה בעת הצורך. חב' ביטוח בינלאומיות כמו SOS International ו- Travel Guard מציעות פוליסות כאלו. אנו במגעים סופיים עם חב' ביטוח בריאות ישראלית לכיסוי הפוליסה שלהם גם בצפון קוריאה. כמו כן, טיפול רפואי ניתן לקבל בבית החולים של פיונגיאנג במתחם הדיפלומטי. הטיפול הרפואי במחוזות הכפריים של המדינה, עלול להיות מוגבל יותר.
במקרה שידרש פינוי רפואי מהמדינה, המדריכים המקומיים של החברה המארגנת יפעלו במשותף עם חב' הביטוח והשגרירויות הזרות כדי לארגן זאת. קיימת גם אפשרות לרכוש ביטוח נסיעות חירום באמצעות חברת Travel Guard Chartis. התקשר אלינו לפרטים נוספים.

המחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי:

יציאה חזרה אדם בחדר זוגי  תוספת ליחיד בחדר  הערות    
             
             

המחיר כולל:
*טיסות בינלאומיות בחברת אוקראינה איירליינס במסלול ת"א-קייב-בייג'ין ובחזרה
*טיסה בינלאומית בחברת אייר קוריאו במסלול בייג'ין -פיונגיאנג
*אשרת כניסה לצפון קוריאה
*טיסת פנים אחת במסלול חרבין-בייג'ין
*נסיעה ברכבות כמפורט בתוכנית
*אוטובוס צמוד בכל הסיורים בהתאם לתוכנית
*לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך כל המסלול
*ארוחות בימי הטיול בצפון קוריאה על בסיס פנסיון מלא
*ארוחות בימי הטיול בבייג'ין ובחבל מנצ'וריה על בסיס ארוחות בוקר בלבד
*סיורים וכניסות לאתרים בהתאם למפורט בתוכנית
*מדריך ישראלי דובר עברית הנמנה על צוות "תרבותו" ומומחה לצפון קוריאה וסין
*מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
*טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהגים ומדריכים מקומיים בלבד)
*מפגש קבוצה לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:
*אשרת כניסה לסין עם שתי כניסות (יש לטפל עצמאית בהנפקת אשרה זו)
*ביטוח רפואי ומטען לימי הטיול
*תשר למדריך הישראלי
*שרותי סבלות בבתי המלון
הוצאות אישיות (כגון: משקאות)*
כל מה שאינו כלול בסעיף המחיר כולל*

תנאי תשלום:

דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע בעת ההרשמה.
לאחר הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו.
ניתן לשלם ב-3 תשלומים ללא ריבית.
התשלום יהיה בשער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.

הערות :
אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול, בסדר הימים ובבתי המלון עקב אילוצים מקומיים, אקלימיים, תעופתיים, מעברי גבול, כוח עליון ואחרים אשר אינן תלויים בחברתנו.
ייתכנו אף ויתורים על מקצת הביקורים בהתאם להחלטת הרשויות בצפון קוריאה ובסין ובמקומם יינתנו אתרי ביקור חלופיים.