טיול מאורגן משולב בקרוז בניו אינגלנד בתקופת השלכת

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד הטיול:  TCNE
משך הטיול: 19 יום (8 ימים באוניה)
תאריך יציאה: אוקטובר 2018
ספינה: NCL Dawn
ארצות: ארצות הברית וקנדה
סיורים בקונטיקט, רוד איילנד, מיין,
ניו המפשייר, ורמונט, נובה סקוטיה, ניו ברונסוויק
סיורים מיוחדים בערים: מונטריאול, קוויבק סיטי, בוסטון וניו יורק
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול" וסיורים עם אוטובוס צמוד

 

על הטיול:

 • מיצוי מלא של הטיול בשילוב של 8 ימי קרוז נינוח לאורך ערי החוף עם מסלול יבשתי של 10 ימים לעומק ניו אינגלנד
 • טיולים בשמורות ובאתרים בהם ניתן לראות את השלכת במיטבה
 • מגוון עשיר של ביקורים בכל ששת מדינות ניו אינגלנד, כולל אתרים הסטוריים ואתרי טבע יחודיים
 • סיורי החוף עם אוטובוס צמוד בכל נמלי העגינה בארה"ב וקנדה
 • בסיום הטיול סיור בניו יורק עם אוטובוס צמוד
 • מדריך הטיול הוא איתן דביר, מדריך בכיר, בוגר לימודי גאוגרפיה והיסטוריה, הדריך עשרות טיולים לארה"ב, כולל לניו אינגלנד בשנה האחרונה.
%d7%9e%d7%a4%d7%aa-%d7%a7%d7%a8%d7%95%d7%96-%d7%a0%d7%99%d7%95-%d7%90%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-5-10-17

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

לטוס כל כך רחוק כדי לראות שלכת?
כן, אבל לא רק.  שאלו כל אלו שחוו את הנסיעה לאורך קילומטרים רבים בתוך יערות "בוערים" בקשת של צבעים הנעים בין צהוב, כתום, אדום וחום שאין העין שבעה מלהכילם.

השלכת היא תהליך המתרחש בסוף הסתיו, בתקופה שבה הימים מתקצרים אבל הטמפרטורות עדיין נוחות, בעוד הלילות מתארכים והטמפרטורות בהם יורדות. "קיץ אינדיאני" מכנים את התופעה.
מה בעצם קורה לעצים? כתגובה לאותות הסביבתיים הללו, נוצרת ריאקציה כימית, שגורמת לעצירת יצור הכלורופיל (המעניק לעלים את צבעם הירוק) ונותרים חומרי הצבע האחרים – הקרוטנואידים – הצהובים, כתומים, אדומים.
התוצאה? טיול בתקופה קסומה שבה הטבע מציג מראות מרהיבים המזכירים את זיקוקי הדינור של יום העצמאות. זה הזמן לבוא לניו אינגלנד!

ניו אינגלנד (New England) היא האזור הצפוני מזרחי של ארצות הברית הכולל את המדינות מיין, ורמונט, ניו המפשייר, מסצו'סטס, קונטיקט ורוד איילנד.

השלכת בניו אינגלנד, כמו זו שביפן, נחשבות למרהיבות בעולם, בעיקר במשום  שהיערות באזורים הללו משופעים במאות זני עצים נשירים. רשימה חלקית שלהם בניו אינגלנד כוללת מיני עצים, כמו: אדר (מייפל), אלונים, לבנה, שדר צהוב, תרזה, צפצפות, דובדבנים, אשור (בוק), שזיף, עצי ערמונים ועוד.

העלים בניו אינגלנד, מתחילים לשנות צבעם בצפון (מיין, ורמונט וניו המפשייר) בסביבות סוף ספטמבר ומגיעים לשיאם באמצע אוקטובר. באזורים הדרומיים יותר – קונטיקט, מסצ'וסטס ורוד איילנד, צבעי השלכת מופיעים מאוחר ולעיתים נשארים עד נובמבר.

אולם השלכת, מרהיבה ככל שתהיה, היא רק רקע קסום לטיול באזור זה הידוע בזכות חלקו החשוב בהיסטוריה הקולוניאלית בארה"ב בכלל והמאבק לעצמאות מידי האנגלים בפרט.

ניו אינגלנד הוא המקום אליו הגיעו ראשוני המתיישבים שבאו מאירופה. כאן הם ניסו להיאחז תוך ניהול מאבק מר עם הילידים האינדיאניים שסירבו לקבל בשוויון נפש את הפלישה הלבנה למרחב המחייה שלהם. האינדיאנים נדחקו להרים. המתיישבים ביראו יערות, הכשירו חלקות עיבוד חקלאי, ייסדו נמלי דיג ופיתחו מספנות. כאן הכל החל!

זאת ועוד. מזרח קנדה והפרובינציות נובה סקוטיה וניו ברונסוויק הנמצאות מצפון לניו אינגלנד, קשורות בתולדות ה"גילוי" וההתיישבות הלבנה בצפון אמריקה שהחלה כנראה כבר ב-1000 לספירה עם הגעתם של הויקינגים הראשונים, ולאחריהם המגלים הצרפתים שהביאו איתם את התרבות והשפה הצרפתית לאזור כולו, הניכרת גם כיום בשפה, בתרבות ובאדריכלות.

כדי לחוות את ניו אינגלנד במלואה, רצוי לבקר בכל ששת המדינות כיוון שלכל מדינה אופי מיוחד ושונה משלה. מיין, שהיא גדולה יותר מכל מדינות ניו אינגלנד גם יחד ותושביה המאדירים את החיים הקרובים לטבע. ורמונט, מדינת הירוק-עד, המדהימה אותך בעצי המייפל "הבוערים" בשלכת. ניו המפשייר הזעירה שהיא יעד אולטימטיבי לאוהבי הרפתקאות טבע.  מסצ'וסטס "האירופאית" ביותר באמריקה, משכילה, מתוחכמת קולינרית ועשירה באוצרות אמנות. רוד איילנד הזעירה בעלת ריכוז האתרים ההיסטורים הגדול באמריקה, ולסיום קונטיקט, שילוב מושלם של טבע ותרבות המאפשרים לבלות בה 4 עונות בשנה באותה עוצמת חוויות.

כדי ליהנות מכל אלו לא מספיק רק "לגרד" את ישובי החוף אלא יש להיכנס גם לעומקה של היבשת למקומות כמו "ההרים הלבנים", הר וושינטון והרי האפלצ'ים בניו המפשייר, למוזיאון הפתוח בשלבורן, לברלינגטון ולסטואו בורמונט, לגרוטון ומיסטיק בקונטיקט ועוד.

במהלך השייט וסיורי החוף נלמד על ההיסטוריה והתרבות היחודיים של ניו אינגלנד ומזרח קנדה באמצעות בקורים בערים ובאתרים החשובים ונסייר באתרי טבע יחודיים המפורסמים בצבעי השלכת שלהם בהם נוכל לצפות ביפי הטבע ובאתרי החוף המרהיבים בחבל ארץ זה.

יום 1 │תל אביב – ניו יורק – ניו פורט
נצא בטיסה ישירה לניו יורק. לאחר ההגעה וסידורי הכניסה נצא בנסיעה לכוון העיר ניו פורט (Newport) שברוד איילנד. בדרכנו נעבור בגרוטון (Groton) שהיא אחד המרכזים החשובים ביותר לבניית צוללות בארצות הברית, ונבקר הצוללת נאוטילוס, הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית. נמשיך לעיירה מיסטיק (Mystic ) שבקונטיקט. נעצור ליד "מיסטיק פיצה" הפיצריה שנוסדה בשנת 1975 וזכתה לפרסום בשנת 1988 בזכות הסרט "מיסטיק פיצה" בכיכובה של ג'וליה רוברטס שהיתה אז עדיין שחקנית אלמונית. המקום הפך אתר עליה לרגל בזכות הסרט אך גם בגלל הפיצה הטעימה והפריכה הנמכרת במקום. בשעות אחר הצהרים נגיע לניופורט, עיר הנופש לעשירי ארה"ב בשלהי המאה ה- 19. נטייל בין האחוזות בדרך החוף היפה ובית הכנסת אל טורו- בית הכנסת הראשון שהוקם בארצות הברית.
לינה: ניופורט

יום 2 │ניופורט – פליימוט-סאלם – גלוצ'סטר
היום ניסע בתחומי מדינת מסצו'סטס ונעבור בפליימוט (Plymouth) בה נבקר ב- Plimouth Plantation שהוא מרכז מורשת ופולקלור לראשית ההתיישבות האירופית בצפון אמריקה משם נמשיך ונראה את סלע פליימוט המציין את המקום בו נחתו ראשוני המתיישבים על אדמת מסצו'סטס והספינה מייפלאור שהביאה אותם מאירופה בתחילת המאה ה-17. נמשיך מכאן לעיירה סיילם (Salem) הקרויה גם "עיר המכשפות של ארצות הברית" שהפכה למפורסמת בשנת 1692 בעקבות 1500 איש, גברים ונשים, שהואשמו בכישוף ועבודת וודו ומתוכם הוצאו 19 להורג בתלייה.
עוד נבקר ב- Salem Witch Museum ונשמע על רוחות הרפאים והבתים המכושפים הנמצאים בעיר (אם הזמן יאפשר זאת). נמשיך לעיירה הציורית רוקפורט (Rockport). בערב נגיע לעיירה גלוצ'סטר.
לינה: גלוצ'סטר.

יום 3 │גלוצ'סטר – אוגונקיט – נורת' קונווי
ניסע לפרברי העיירה גלוסטר ((Cloucecter שבמסצו'סטס, השוכנת לאורך מפרץ סלעי ונצא לתצפית לויתנים המגיעים לאזור בסתיו. נמשיך בנסיעה דרך כפרי דייגים קטנים וציוריים במדינת מיין ובהם אוגונקיט (Ogunquit) שבה בתי קפה, חנויות, גלריות ומסעדות על שפת מפרץ יפה, פרקינס קוב ועוד ככל שיותיר הזמן. נחצה את הגבול לניו המפשייר ונגיע לפנות ערב לנורת' קונווי.
לינה: נורת' קונווי.

יום 4 │ההרים הלבנים
יום שכולו טבע וצבעי שלכת ב"הרים הלבנים", אזור הררי המכסה כרבע משטח מדינת ניו המפשייר ןמגיע לגובה של עד 2000 מטר!. המקום ידוע בשל הנופים היפים הנשקפים ממנו וצבעי השלכת העזים המכסים את היערות בתקופת הסתיו.
נעלה לסיור בהר וושינגטון, הגבוה בהרי צפון מזרח ארצות הברית, ברכבת האוטנטית המפורסמת The Cog, הרכבת הראשונה בעולם שנבנתה לטיפוס במדרון תלול של הר.
נמשיך למעבר ההרים פרנקוניה (Franconia State Park) הידועה כמקום משכנו של "איש ההרים הקדמון" שהיא חלק מהרי האפאלצ'ים שבה טונדרה אלפינית ונלמד על הגיאולוגיה והצמחיה המענינים של האזור. לבסוף נלך בקניון פלום (Gorge Flume) הציורי העשוי גרניט שקירותיו מזדקרים לגובה 90 מטר.
לינה: נורת' קונווי.

יום 5 │ נורת' קונווי – מעבר ה"קנקמגוס" – מונפליה
נצא הבוקר מנורת' קונווי לנסיעה על כביש מספר 112 החוצה את ההרים הלבנים וידוע גם בשם "דרך קנקמגוס". זוהי דרך נופית יפהפיה המקשרת בין העיירות נורת' קונווי ללינקולן ולאורכה מספר נקודות עצירה להליכה קצרה ותצפיות בשבילים מוסדרים. נרד מספר פעמים ונצעד בין מפלי מים שוצפים, בריכות מים ותפאורה נהדרת של צבעי שלכת. הטבע במיטבו!! נמשיך לכיוון העיירות לינקולן וודסטוק ונגיע לבירת מדינת ורמונט- מונפלייה. נערוך סיור פנורמי בבירה הקטנה ביותר בארצות הברית (8000 תושבים בלבד) ונמשיך לעיירת הקייט סטואו.
לינה: סטואו

יום 6 │ברלינגטון – אגם שמפליין – מונטריאול
נטייל באזור בעיר סטואו (( Stowe וסביבתה. העיר ידועה כמרכז לתערוכות, עבודות יד, פסטיבלים שנתיים של הצגות ומופעים ועוד.לצד הארועים הנערכים בה, ידועה העיר כמקום משכנה של החווה של משפחת טראפ מ "צלילי המוסיקה" , המפעל של בן אנד ג'רי, מפעל הסיידר והמייפל ועוד שבחלקם נבקר במהלך סיורנו. נעבור את העיירה ברינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין וניסע לבקר במוזיאון הפתוח בשלבורן, המציג את המבנים אורחות החיים של ראשית ההתיישבות במזרח ארה"ב. ניסע צפונה לעבר הגבול הקנדי אותו נחצה ונגיע בערבו של היום לעיר מונטריאול.
לינה: מונטריאול

יום 7 │ מונטריאול
היום נסייר בעיר מונטריאול (Montreal), השניה בגודלה בקנדה ובעלת האוכלוסיה הדוברת צרפתית השניה בגודלה בעולם לאחר פאריס! העיר בנויה על אי בין שני נהרות והיא מקושרת ליבשה באמצעות עשרות גשרים.
נעלה לפסגת הר רויאל השולט על העיר ונערוך תצפית על הסביבה כולה, נבקר בקתדראלת הנוטראדאם היפה בעלת עבודות העץ והויטראג'ים המרהיבים ולא נפסח על בית הכנסת "מקדש שלמה" בו נשמע הסברים על תולדות הקהילה היהודית הגדולה ותרומתה לעיר. בשעות אחר הצהרים ינתן זמן לשוטט במרכז העיר השוקק בין החנויות, מרכזי הקניות והמסעדות.
לינה: מונטריאול

יום 8 │מונטריאול – קוויבק סיטי – עליה לאניה
ניסע לעיר קוויבק (Qebec), בירתה של פרובינציית קוויבק הגדולה ביותר במדינת קנדה השוכנת על שפת נהר סן לורנץ. זאת העיר האירופית העתיקה ביותר בצפון אמריקה והיחידה המוקפת חומה. העיר העתיקה, אחת היפות ביותר בצפון אמריקה, הוכרזה "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו.
נסייר בעיר התחתונה והעיר העליונה ונראה את הביצורים המקיפים את העיר, נבקר בטירת פרונטאנק הענקית השולטת על קו הרקיע של העיר ונלך לאורך הטיילת היפה המשקיפה על נהר סט. לורנץ. בזמן הפנוי נסייר בסמטאות הציוריות שלאורכן חנויות ומסעדות בוטיק, נראה את המבנים הבנויים בסגנון צרפתי ונתרשם מהאווירה הייחודית של העיר. בתום סיורנו נגיע למזח ולאחר סידורי העליה לאוניה נתמקם בחדרים. בהמשך הערב נפגש לארוחה ותדרוך על ידי המדריך.
ארוחות ולינה באניה.

יום 9 │מפלי מונטמורנסי – קניון סט. אן
היום נצא לפרברי העיר קוויבק ונבקר בשני אתרי טבע יפים. תחילה נעלה במעלית מיוחדת לצוק הנמצא כ-12 קילומטר מהעיר ונצפה ממעוף ציפור על המפל הגועש הנשפך לנהר סט. לורנץ. את דרכנו בחזרה נעשה בירידה על מדרגות העץ שיאפשרו לנו תצפיות יפות על המפל מזויות שונות. נמשיך לאתר טבע נוסף, הקניון ומפלי סט. אן (Chute Saint Anne) . נלך על גשר תלוי המתוח מעל הקניון הציורי ונצפה על המפל הנופל לתוכו מגובה 74 מטר. במהלך טיולנו נמנה כמובן מצבעי השלכת שיקיפו אותנו מכל עבר. בתום סיור מהנה נשוב לאניה לקראת ההפלגה הצפויה בשעה 1700 .
ארוחות ולינה באניה.

יום 10 │נהר סט. לורנץ
יום שייט ובילוי על האניה. נשוט מזרחה על נהר סט. לורנץ, אחד הגדולים והחשובים בנהרות צפון אמריקה שלאורכו עובר הגבול בין קנדה לארצות הברית. הנהר הוא נתיב שייט חשוב בין הימות הגדולות והאוקינוס האטלנטי והוא משרת את נמל מונטריאול, אחד הגדולים בעולם.
במהלך השייט נשמע הרצאה מפי מדריך הטיול על ההיסטוריה של האזור, תולדות ההתיישבות האירופאית בקנדה, מלחמות האנגלים והצרפתים ועוד. כמובן שהמעוניינים יוכלו ליהנות ממתקני האוניה, לסייר בחנויות או לנוח וליהנות מהמראות היפים בדרך.
ארוחות ולינה באניה.

יום 11 │סידני, נובה סקוטיה
הבוקר נעגון בעיירה סידני (Sidney) שבנובה סקוטיה, קנדה. סידני היתה מרכז לתעשיית פלדה והפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה תיירותי. המגוון האנושי החי במקום תורם לריבוי אירועים ופסטיבלים.
סיור החוף שלנו
נסייר בטיילת הציורית ונראה את הכינור הגדול ביותר בעולם! נמשיך למצודת לואיבור, אתר לאומי היסטורי המנציח עיר צרפתית מבוצרת מהמאה ה-17 מתחילת ההתיישבות הצרפתית במזרח קנדה, וניסע לעיירה הציורית הקטנה Glace Bay בה נראה את האתר המנציח את שידור הרדיו הראשון שנעשה מכאן על ידי מרקוני בשנת 1902 .
ארוחות ולינה באוניה.

יום 12 │הליפקס, נובה סקוטיה
נגיע הבוקר לעיר הליפקס ((Halifax בירת מחוז נובה סקושיה המונה כ- 400 אלף תושבים. הליפקס היא מרכז כלכלי, תחבורתי ותרבותי חשוב במזרח קנדה והנמל שלה הוא מהעמוסים ביותר במדינה. הליפקס הוקמה בשנת 1749 ע"י הבריטים ולאחר שקנדה קיבלה את עצמאותה בשנת 1867 שימשה כנמל הקליטה למהגרים שהגיעו מאירופה. מעניין לציין שבשנת 1912 נשלחו מהליפקס כוחות החילוץ העיקריים למקום טביעתה של הטיטניק שהיה לא הרחק מהעיר. בשנת 1917 , בתקופת מלחמת העולם הראשונה, התפוצצה בנמל אניית נשק. כתוצאה מהפיצוץ שהיה החזק ביותר בהיסטוריה עד להטלת פצצות האטום על יפן, נהרגו 1635 איש, נפצעו אלפים ונהרסו 1600 בתים! אירוע מכונן בתולדות העיר.
סיור החוף שלנו
לאחר הירידה מהאניה נערוך סיור בעיר ונראה את בנין העיריה, מגדל השעון ההיסטורי, מרכז הקניות הססגוני Springs Garden, שוק האיכרים המקורה והמגדלור המפורסם ב- Peggy's Point. את חלקו השני של היום נבלה במוזיאון הימי של הליפקס הממוקם בנמל הישן ובו תיעוד מרתק של טביעת הטיטניק ואסון פיצוץ אנית הנשק בעיר ב-1917 .
ארוחות ולינה באוניה.

יום 13 │סנט גו'הן – ניו ברונסוויק
 סט. גו'הן (Saint John) שבדרום פרובינציית ניו ברונסוויק (New Brunswick)  הינה עיר גדולה במונחי אוכלוסין של קנדה (גדולה גם מעיר הבירה פרדיקסון),  80% משטחה מכוסה יערות ותושביה מתפרנסים בעיקר מתיירות.
סט.גו'הן נוסדה בשנת 1604 על שפת מפרץ פאנדי (Fundy Bay) ע"י המגלה סמואל דה שמפליין הצרפתי ונקראה על שם יוחנן הקדוש (המטביל).
סיור החוף שלנו:
לאחר שנעגון נצא לסיור בעיר היפה. נלך לאורך Market Square כשברקע הנמל הציורי ונהנה ממגוון החנויות, המסעדות והגלריות שלאורכה. כפוף ללוח הזמנים שלנו נוכל לצפות בתופעת טבע מעניינת שבה זרמי המים של מפרץ פאנדי גורמים למי נהר סט. גו'הן לזרום "אחורה".
נבקר במוזיאון המרתק של ניו ברונסוויק המתאר את הטבע היחודי לאזור, כולל אולם הלוויתנים הגדולים המפורסם וההיסטוריה של האזור. בתום בקורנו נגיע לסיור בשוק סט. גו'הן, שוק האיכרים הפעיל הוותיק ביותר בצפון אמריקה! בהתאם לזמן שיוותר, נערוך סיור קצר ב- Rockwood Park ונהנה ממראות הנוף, היערות ונופי המים.
ארוחות ולינה באוניה.

יום 14 │בר הרבור, מיין
הבוקר נחזור שנית לארה"ב והפעם באוניה. עגון לראשונה בתחום מדינת ארצות הברית כשנגיע לעיירה הקטנה והציורית בר הרבור (Bar Harbor) הנמצאת בדרום מדינת מיין (Maine). העיירה נוסדה בשנת 1796 והיא מונה כ-5000 תושבים בלבד אך בחודשים יוני- אוקטובר היא עמוסה בתיירים המגיעים אליה בעשרות אניות קרוז.
סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה ניסע לסיור בשמורת אקדיה (Acadia National Park) המשתרעת על רוב שטחו של "אי הר המדבר" (Mt. Desert Island) ומספר איים נוספים באוקיינוס האטלנטי. שמורת אקדיה הוכרזה בשנת 1916 והיא אחת משתי השמורות הלאומיות היחידות שהוכרזו בחוף המזרחי של ארצות הברית והיא משמרת נופים יחודיים של הרי גרניט המגיעים עד קו החוף, יערות, אגמים, ברכות, ובעלי חיים יחודיים בים וביבשה. השמורה מרושתת בשבילי הליכה באורך כולל של 200 קילומטר, בדרכים לרכיבה על אופניים וכן מרכזי הסבר על החי והצומח.
נעלה לתצפית מהר קאדילק (Cadillac Mt.) הגבוה בהרי החוף של מזרח ארה"ב (462 מטר), ניסע בכביש המקיף שאורכו 43 קילומטר ונעצור בנקודות תצפית ציוריות, נגיע לחצי האי Schoodic שבו פינות נוף יפהפיות עם צומח יחודי ונבקר במרכז המבקרים של השמורה בו נצפה במיצג אור קולי יפה המסכמת את המבנה הגיאולוגי, החי והצומח של שמורת אקדיה. בתום הסיור המקיף בשמורה נשוב לבר הרבור ונערוך סיור במרכז העיירה ובאזור החוף שלה.
ארוחות ולינה באוניה.

יום 15 │בוסטון, סיום שייט
הבוקר נעגון בבוסטון, נפרד מהאוניה ונצא לחלקו האחרון של הטיול שלנו.
בוסטון (Boston) היא בירתה של מדינת מסצו'סטס, העיר הגדולה ביותר בניו אינגלנד והמרכז הכלכלי והתרבותי של האזור. היא נוסדה בשנת 1630, שיחקה תפקיד מרכזי לפני ובמהלך מלחמת העצמאות נגד האנגלים ומתוכה צמחו כמה מהמנהיגים החשובים של ארצות הברית מאז הקמתה ועד היום ובהם 3 נשיאים. היא נחשבת ל"עיר אקדמית" מהמעלה הראשונה עקב המצאות מספר אוניברסיטאות יוקרתיות בתחומה ובהן הרווארד ו- MIT. בוסטון היא "עיר תאומה" של חיפה.
הסיור הפנורמי שלנו בעיר, ישולב בקטעי הליכה באתרים החשובים. נסייר תחילה במרכז העיר (Down Town) ובביקון היל (Beacon Hill) שהוא המרכז ההיסטורי של העיר. נראה את Boston Common – הגן הציבורי הוותיק ביותר בארצות הברית שנוסד בשנת 1634 ושימש לנאומים היסטוריים חשובים של מרטין לותר קינג, האפיפיור יוחנן פאולוס השני ועוד. נמשיך ל- Public Garden ונהנה משפע המים והפרחים המעטרים את מרחבי הגן וגם נראה את פסלו של גורג' וושינגטון. נגיע ל"שביל החרות" (Freedom Trail) אחת האטרקציות המרכזיות בבוסטון שנחנך בשנת 1951 והוא עובר בדרכן ב-16 תחנות היסטוריות מהתקופה שלפני מלחמת העצמאות ובמהלכה עם הסברים כתובים בכל תחנה.
לא נפסח גם על קיימברידג' (Cambridge) משכנם של אונ' הרווארד ו- MIT"הטכניון" של מסצ'וסטס. נמשיך לטייל בעיר היפייפיה הזו בעלת האופי "האירופאי" עד שיגיע הזמן לחזור למלון. בערב, יצאו המעוניינים עם המדריך, לבילוי ערב.
לינה: בוסטון

יום 16 │בוסטון – ניו יורק
נצא בנסיעה של כחמש שעות לניו יורק, אליה נגיע בשעות אחר הצהרים. לאחר התארגנות קצרה במלון, נצא לסיור רגלי במרכז מנהטן.
ארוחות: (ב)
לינה: ניו יורק

יום 17 │ניו יורק
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך עם אוטובוס צמוד באתריה החשובים של העיר ניו יורק, הבירה הכלכלית והתרבותית של ארצות הברית. בין השאר נבקר בפארק באטרי שבדרום מנהטן, אזור וול סטריט שהוא המרכז הפיננסי של העולם, "גראונד זירו"- האנדרטה הענקית לזכר אסון התאומים, טיים סקוור, גריניג' וילג', איטליה הקטנה, הסוהו, העיר הסינית (צ'יינה טאון), וכמובן נערוך גם תצפית מרהיבה ממרומי מגדל האמפייר סטייט בילדינג.
עוד נסייר באקדמיה למוסיקה ג'וליארד בלינקולן סנטר, בנין "הדקוטה" בו התגורר ובפתחו נרצח הזמר ג'ון לנון, סנטרל פארק, השדרה החמישית המפורסמת והמהודרת, רוקפלר סנטר, טיימס סקוור ושדרת ברודווי וכיכר יוניון.
אחה"צ ינתן זמן חופשי לטיול בשדרה החמישית על שלל החנויות ובתי הכל-בו שלה.
ארוחות: (ב)
לינה: ניו יורק

יום 18 │ניו יורק – טיסה לארץ
יום חופשי לסיורים בניו יורק ו/או השלמת קניות. בשעות אחר-הצהרים ניסע לשדה התעופה ונטוס ארצה.

נחיתה בבוקר יום 19.

האתרים המרכזיים בהם יעבור הטיול לניו אינגלנד

טיול יבשתי

מדינת קונטיקט
גרוטון- ביקור בצוללת נאוטילוס, הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית
מיסטיק שם ממוקמת "מיסטיק פיצה"
מדינת רוד איילנד
ניופורט- בית הכנסת הראשון שהוקם בארצות הברית
מדינת מסצו'סטס
פליימוט- ביקור ב- Plimouth Plantation שהוא מרכז מורשת ופולקלור
סלע פלימוט- מקום נחיתת ה"מייפלאור", האתר ההיסטורי החשוב ביותר בארה'ב
העיירה סיילם- "עיר המכשפות של ארצות הברית"
רוקפורט- כפרי הדייגים
גלוצ'סטר- שייט ותצפית ליוויתנים
מדינת מיין
אוגונקיט- כפר הדייגים שהפך למושבת אמנים
פרקינס קוב
בר הרבור
שמורת אקדיה ו"אי הר המדבר"
הר קאדילק
חצי האי Schoodic
מדינת ניו המפשייר
נורס קונווי
"הרים הלבנים"
לינקולן
הר וושינגטון- נסיעה ברכבת האותנטית The Cog,
הרי פרנקוניה- משכנו של "איש ההרים הקדמון"
הרי האפאלצ'ים
קניון פלום (Gorge Flume) הציורי העשוי גרניט
"דרך קנקמגוס"
לינקולן
וודסטוק
מדינת ורמונט
מונפלייה
אגם שמפליין והמוזיאון הפתוח ב"שלבורן"
עיירת הקייט סטואו.
משכנה של החווה של משפחת טראפ מ "צלילי המוסיקה"
המפעל של בן אנד ג'רי
ברלינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין
המוזיאון הפתוח בשלבורן, המציג את ראשית ההתיישבות במזרח ארה"ב
קנדה
מונטריאול
פסגת הר רויאל
קתדראלת הנוטרדאם
בית הכנסת "מקדש שלמה" ותולדות הקהילה היהודית הגדולה

במהלך הקרוז
העיר קוויבק
טירת פרונטאנק
טיילת נהר סט. לורנץ
עליה לאוניה
מפל סט. לורנס
מפלי מונטמורנסי
קניון סט. אן- הליכה על גשר תלוי מעל המפל
נובה סקוטיה
סידני
הטיילת והכינור הגדול ביותר בעולם
מצודת לואיבור- אתר לאומי המנציח עיר צרפתית מבוצרת מהמאה ה-17
גלייס-ביי- שידור הרדיו הראשון של מרקוני
הליפקס- בירת נובה סקושיה
בנין העיריה
מגדל השעון ההיסטורי, מרכז הקניות הססגוני Springs Garden, שוק האיכרים המקורה המגדלור המפורסם ב- Peggy's Point
המוזיאון הימי ובו תיעוד מרתק של טביעת הטיטניק
מדינת ניו ברונסוויק
סט. גו'הן (Saint John)
פרדריקסון
מדינת מסצ'וסטס
בוסטון
יום שלם כולל אונ' הארוורד ולינה
מרכז העיר
ביקון היל- המרכז ההיסטורי של העיר
בוסטון קומן– הגן הציבורי הוותיק ביותר בארצות הברית
פבליק גרדן
פסלו של גורג' וושינגטון
"שביל החרות" (Freedom Trail)
ניו הייבן- אוניברסיטת ייל

טיול יבשתי
ניו יורק
סיור במרכז מנהאטן
פארק באטרי
וול סטריט
"גראונד זירו"- האנדרטה הענקית לזכר אסון ה-11 בספטמבר
טיים סקוור
תצפית מרהיבה ממרומי מגדל האמפייר סטייט בילדינג
השדרה החמישית

המחיר כולל:

 • טיסות בין לאומיות תל אביב – ניו יורק – תל אביב
 • 8 ימי קרוז (7 לילות) על סיפון האניה NCL DAWN.
 • סיורי חוף בארצות הברית וקנדה לפי התכנית עם אוטובוס צמוד והדרכה בעברית
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בימי ירידות לחוף)
  כלכלה במהלך הטיול היבשתי ארוחת בוקר ( B & B )
 • כל הכניסות לאתרים שבתכנית
 • בניו יורק, סיור באמצעות אוטובוס צמוד
 • מדריך ישראלי בכיר 
 • מפגש קבוצה לפני הטיול

המחיר אינו כולל:

 • טיפים באניה (95 דולר לאדם, חובה)
 • ארוחות מעבר למוזכר ושתיה קלה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף המחיר כולל

הערה:
1. דרושה ויזה לארצות הברית

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי* בתוספת חלון  מרפסת בתוספת תוספת יחיד הערות
              דרושה ויזה לארה"ב
             

 * אין כפל מבצעים והנחות