yes

טיול מאורגן לארה"ב ומזרח קנדה משולב בקרוז בניו אינגלנד בתקופת השלכת

טיול מאורגן לארה"ב וקנדה

משולב בקרוז בניו אינגלנד ומזרח קנדה בתקופת השלכת

קוד הטיול:  TCNE  דרושה ויזה לארה"ב!
משך הטיול: 20 יום (7 לילות באוניה)
תאריך יציאה: 3 באוקטובר 2019
תאריך חזרה: 22 באורטובר 2019
אוניה:  Norwegian Gem
ארצות: ארצות הברית וקנדה
סיורים בקונטיקט, רוד איילנד, מיין,
ניו המפשייר, ורמונט, נובה סקוטיה, ניו ברונסוויק
סיורים מיוחדים בערים: מונטריאול, קוויבק סיטי, בוסטון וניו יורק
סגנון: קרוז וטיול עומק יבשתי וחוויתי

 

על הטיול:

 • יותר ביקורים בערים ועיירות ששת מדינות ניו אינגלנד וקנדה, מכל טיול דומה אחר. בדוק כאן.
 • מיצוי מלא של הטיול המשלב מסלול יבשתי של 12 ימים לעומק ניו אינגלנד יחד עם 7 לילות קרוז נינוח לאורך ערי החוף 
 • טיולים באתרים ההיסטורים בהם התגבשה עצמאות ארה"ב, בשמורות ובאתרים בהם ניתן לראות את השלכת במלוא הדרה
 • בסיום הטיול סיור בניו יורק עם אוטובוס צמוד
 • יותר ביקורים בערי ועיירות בששת מדינות ניו אינגלנד וקנדה, מכל טיול אחר ב- 2019. בדוק כאן.

מטיילים, בדקו את תוכנית הטיול המשולב שלנו, כולל סיורי החוף, מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

לטוס כל כך רחוק כדי לראות שלכת?
שאלו כל אלו שחוו את הנסיעה לאורך קילומטרים רבים בתוך יערות "בוערים" בקשת של צבעים הנעים בין צהוב, כתום, אדום וחום שאין העין שבעה מלהכילם. קרוב לוודאי שיאמרו לכם שזו חוויה חד פעמית.

השלכת היא תהליך המתרחש בסוף הסתיו, בתקופה שבה הימים מתקצרים אבל הטמפרטורות עדיין נוחות, בעוד הלילות מתארכים והטמפרטורות בהם יורדות. "קיץ אינדיאני" מכנים את התופעה.
מה בעצם קורה לעצים? כתגובה לאותות הסביבתיים הללו, נוצרת ריאקציה כימית, שגורמת לעצירת יצור הכלורופיל (המעניק לעלים את צבעם הירוק) ונותרים חומרי הצבע האחרים – הקרוטנואידים – הצהובים, כתומים, אדומים.
התוצאה? טיול בתקופה קסומה שבה הטבע מציג מראות מרהיבים המזכירים את זיקוקי הדינור של יום העצמאות. זה הזמן לבוא לניו אינגלנד!

ניו אינגלנד (New England) היא האזור הצפוני מזרחי של ארצות הברית הכולל את המדינות מיין, ורמונט, ניו המפשייר, מסצו'סטס, קונטיקט ורוד איילנד.

השלכת בניו אינגלנד, כמו זו שביפן, נחשבות למרהיבות בעולם, בעיקר במשום  שהיערות באזורים הללו משופעים במאות זני עצים נשירים. רשימה חלקית שלהם בניו אינגלנד כוללת מיני עצים, כמו: אדר (מייפל), אלונים, לבנה, שדר צהוב, תרזה, צפצפות, דובדבנים, אשור (בוק), שזיף, עצי ערמונים ועוד.

העלים בניו אינגלנד, מתחילים לשנות צבעם בצפון (מיין, ורמונט וניו המפשייר) בסביבות סוף ספטמבר ומגיעים לשיאם באמצע אוקטובר. באזורים הדרומיים יותר – קונטיקט, מסצ'וסטס ורוד איילנד, צבעי השלכת מופיעים מאוחר ולעיתים נשארים עד נובמבר.

אולם השלכת, מרהיבה ככל שתהיה, היא רק רקע קסום לטיול באזור זה הידוע בזכות חלקו החשוב בהיסטוריה הקולוניאלית בארה"ב בכלל והמאבק לעצמאות מידי האנגלים בפרט.

ניו אינגלנד הוא המקום אליו הגיעו ראשוני המתיישבים שבאו מאירופה. כאן הם ניסו להיאחז תוך ניהול מאבק מר עם הילידים האינדיאניים שסירבו לקבל בשוויון נפש את הפלישה הלבנה למרחב המחייה שלהם. האינדיאנים נדחקו להרים. המתיישבים ביראו יערות, הכשירו חלקות עיבוד חקלאי, ייסדו נמלי דיג ופיתחו מספנות. כאן הכל החל!

זאת ועוד. מזרח קנדה והפרובינציות נובה סקוטיה וניו ברונסוויק הנמצאות מצפון לניו אינגלנד, קשורות בתולדות ה"גילוי" וההתיישבות הלבנה בצפון אמריקה שהחלה כנראה כבר ב-1000 לספירה עם הגעתם של הויקינגים הראשונים, ולאחריהם המגלים הצרפתים שהביאו איתם את התרבות והשפה הצרפתית לאזור כולו, הניכרת גם כיום בשפה, בתרבות ובאדריכלות.

כדי לחוות את ניו אינגלנד במלואה, רצוי לבקר בכל ששת המדינות כיוון שלכל מדינה אופי מיוחד ושונה משלה. מיין, שהיא גדולה יותר מכל מדינות ניו אינגלנד גם יחד ותושביה המאדירים את החיים הקרובים לטבע. ורמונט, מדינת הירוק-עד, המדהימה אותך בעצי המייפל "הבוערים" בשלכת. ניו המפשייר הזעירה שהיא יעד אולטימטיבי לאוהבי הרפתקאות טבע.  מסצ'וסטס "האירופאית" ביותר באמריקה, משכילה, מתוחכמת קולינרית ועשירה באוצרות אמנות. רוד איילנד הזעירה בעלת ריכוז האתרים ההיסטורים הגדול באמריקה, ולסיום קונטיקט, שילוב מושלם של טבע ותרבות המאפשרים לבלות בה 4 עונות בשנה באותה עוצמת חוויות.

כדי ליהנות מכל אלו לא מספיק רק "לגרד" את ישובי החוף אלא יש להיכנס גם לעומקה של היבשת למקומות כמו "ההרים הלבנים", הר וושינטון והרי האפלצ'ים בניו המפשייר, למוזיאון הפתוח בשלבורן, לברלינגטון ולסטואו בורמונט, לגרוטון ומיסטיק בקונטיקט ועוד.

במהלך השייט וסיורי החוף נלמד על ההיסטוריה והתרבות היחודיים של ניו אינגלנד ומזרח קנדה באמצעות בקורים בערים ובאתרים החשובים ונסייר באתרי טבע יחודיים המפורסמים בצבעי השלכת שלהם בהם נוכל לצפות ביפי הטבע ובאתרי החוף המרהיבים בחבל ארץ זה.

יום 1 | 03/10 – תל אביב – טיסה לניו יורק – ניו פורט
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת לילה ישירה לניו יורק .לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה, ניסע לכיוון העיר ניו פורט שברוד איילנד. בדרכינו נעבור בגרוטון המהווה את אחד המרכזים החשובים ביותר לבניית צוללות בארצות הברית. נבקר בצוללת נאוטילוס הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית. נמשיך לעיירה מיסטיק שבקונטיקט. נעצור ליד מיסטיק פיצה, הפיצריה שנוסדה בשנת 1975 וזכתה לפרסום בשנת 1988 בזכות הסרט מיסטיק פיצה בכיכובה של ג'וליה רוברטס שהייתה אז עדיין שחקנית אלמונית. המקום הפך אתר עליה לרגל בזכות הסרט ,אך גם בגלל הפיצה הטעימה והפריכה הנמכרת במקום. בשעות אחר הצהריים נגיע לניו פורט,עיר הנופש לעשירי ארה"ב בשלהי המאה ה-19.נטייל בין האחוזות בדרך החוף היפה. לינה באזור ניו פורט.

יום 2 | ניו פורט – פליימוט – סאלם –רוקפורט
היום ניסע בתחומי מדינת מסצ'וסטס ונעבור בפליימוט בה נבקר ב-Plimouth Plantation המהווה מרכז מורשת ופולקלור לראשית ההתיישבות האירופאית בצפון אמריקה. משם נמשיך ונראה את סלע פליימוט המציין את המקום בו נחתו ראשוני המתיישבים על אדמת מסצ'וסטס והספינה מייפלאור שהביאה אותם מאירופה בתחילת המאה ה-17. נמשיך לסיור בעיירה סיילם המוכרת כ"עיר המכשפות של ארצות הברית". במהלך שנת 1692 נידונו 13 נשים ו-6 גברים למוות בתלייה על ידי בית המשפט המקומי, לאחר שהורשעו במעשי מאגיה שחורה וכישוף. מאות אחרים, שלא הורשעו, נכלאו לעיתים לזמן ממושך,לאחר שנחשדו כעוסקים בכישוף.נראה את הפסלים הרבים המעצבים את העיר ואת המזח שעליו סיילם ממוקמת. אחר הצהריים נסייר בעיירה הציורית רוקפורט.
לינה באזור רוקפורט או בסאלם.

יום 3 │ גלוצ'סטר – אוגונקיט – פרקינס קוב – נורת' קונווי
הבוקר נסייר באזור העיירה גלוצ'סטר ((Cloucecter ) שבמסצו'סטס, השוכנת לאורך מפרץ סלעי. נמשיך בנסיעה דרך כפרי דייגים קטנים וציוריים במדינת מיין כמו אוגונקיט (Ogunquit) שבה מצויים בתי קפה, חנויות, גלריות ומסעדות על שפת מפרץ יפה וכן הכפר פרקינס קוב. נחצה את הגבול לניו המפשייר ונגיע לפנות ערב לנורת' קונווי.
לינה בנורת' קונווי.

יום 4 │ ההרים הלבנים – נורת' קונווי
יום שכולו טבע וצבעי שלכת ב"הרים הלבנים", אזור הררי המכסה כרבע משטח מדינת ניו המפשייר ומגיע לגובה של עד 2,000 מטר! המקום ידוע בשל הנופים היפים הנשקפים ממנו וצבעי השלכת העזים המכסים את היערות בתקופת הסתיו.נעלה לסיור בהר וושינגטון, הגבוה בהרי צפון מזרח ארצות הברית, ברכבת האוטנטית המפורסמת The Cog, הרכבת הראשונה בעולם שנבנתה לטיפוס במדרון תלול של הר. נמשיך למעבר ההרים פרנקוניה (Franconia State Park) הידועה כמקום משכנו של "איש ההרים הקדמון" שהיא חלק מהרי האפאלצ'ים שבה טונדרה אלפינית ונלמד על הגיאולוגיה והצמחייה המעניינים של האזור. לבסוף נלך בקניון פלום (Gorge Flume) הציורי העשוי גרניט שקירותיו מזדקרים לגובה של 90 מטר.
לינה בנורת' קונווי.

יום 5 │ מעבר ה"קנקמגוס" – לינקולן – וודסטוק – מונפלייה – סטואו
נצא הבוקר מנורת' קונווי לנסיעה על כביש מספר 112 החוצה את ההרים הלבנים וידוע גם בשם "דרך קנקמגוס". זוהי דרך נופית מרהיבה המקשרת בין העיירות נורת' קונווי ללינקולן ולאורכה מספר נקודות עצירה להליכה קצרה ותצפיות בשבילים מוסדרים. נרד מספר פעמים ונצעד בין מפלי מים שוצפים, בריכות מים ותפאורה נהדרת של צבעי שלכת. הטבע במיטבו!! נמשיך לכיוון העיירות לינקולן וודסטוק ונגיע לבירת מדינת ורמונט- מונפלייה. נערוך סיור פנורמי בבירה הקטנה ביותר בארצות הברית (8,000 תושבים בלבד). נמשיך לביקור בחווה לייצור סירופ המייפל ונקבל הסברים על שלבי הפקת הסירופ הטבעי המתוק. בתום הביקור נמשיך לעיירת הקיט סטואו.
לינה בסטואו.

יום 6 │ סטואו – ברלינגטון – אגם שמפליין – מונטריאול
נטייל באזור העיר סטואו (Stowe) וסביבתה. העיר ידועה כמרכז לתערוכות, עבודות יד, פסטיבלים שנתיים של הצגות ומופעים. נבקר במפעל הגלידות של בן אנד ג'רי. נעבור בעיירה ברלינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין וניסע לבקר במוזיאון הפתוח בשלבורן, המציג במבניו את אורחות החיים של ראשית ההתיישבות במזרח ארה"ב. ניסע צפונה לעבר הגבול הקנדי אותו נחצה ונגיע בערבו של היום לעיר מונטריאול.
לינה במונטריאול.

יום 7 │ מונטריאול ואתריה המרכזיים
היום נסייר במונטריאול (Montreal) הנחשבת לעיר השנייה בגודלה בקנדה ובעלת האוכלוסייה הדוברת צרפתית השנייה בגודלה בעולם לאחר פאריס! העיר בנויה על אי בין שני נהרות והיא מקושרת ליבשה באמצעות עשרות גשרים.נעלה לפסגת הר רויאל השולט על העיר ונערוך תצפית על הסביבה כולה, נבקר בקתדראלת הנוטראדאם היפה בעלת עבודות העץ והויטראג'ים המרהיבים וכן בחלק העתיק של העיר בשעות אחר הצהרים יינתן זמן לשוטט במרכז העיר השוקק החנויות,מרכזי הקניות ומסעדות.
לינה במונטריאול.

יום | מונטריאול – קוויבק סיטי
הבוקר ניסע לעיר קוויבק (Qebec), בירתה של פרובינציית קוויבק הגדולה ביותר במדינת קנדה השוכנת על שפת נהר סן לורנץ. זוהי העיר האירופית העתיקה ביותר בצפון אמריקה והיחידה המוקפת חומה. העיר העתיקה, אחת היפות ביותר בצפון אמריקה, הוכרזה "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. נסייר בעיר התחתונה והעיר העליונה ונראה את הביצורים המקיפים את העיר, נבקר בטירת פרונטאנק הענקית השולטת על קו הרקיע של העיר ונלך לאורך הטיילת היפה המשקיפה על נהר סט. לורנץ. בזמן הפנוי נסייר בסמטאות הציוריות שלאורכן חנויות ומסעדות בוטיק, נראה את המבנים הבנויים בסגנון צרפתי ונתרשם מהאווירה הייחודית של העיר.
לינה בקוויבק .

יום 9 │ קוויבק – מפלי מונטמורנסי – קניון סט.אן – יציאה להפלגה
היום נצא לפרברי העיר קוויבק ונבקר בשני אתרי טבע יפים. תחילה נעלה במעלית מיוחדת לצוק הנמצא כ-12 קילומטר מהעיר ונצפה ממעוף ציפור על המפל הגועש הנשפך לנהר סט. לורנץ. את דרכנו בחזרה נעשה בירידה על מדרגות העץ שיאפשרו לנו תצפיות יפות על המפל מזוויות שונות. נמשיך לאתר טבע נוסף, הקניון ומפלי סט.אן. נלך על גשר תלוי המתוח מעל הקניון הציורי ונצפה על המפל הנופל לתוכו מגובה 74 מטר. במהלך טיולנו נהנה כמובן מצבעי השלכת שיקיפו אותנו מכל עבר.בתום הסיור ניסע לנמל, נערוך את סידורי העלייה לאוניה ונתמקם בחדרים. אחר הצהריים נצא להפלגה.
ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 10 │ יום ים
יום של שייט ובילויים על האוניה. המעוניינים יוכלו ליהנות ממתקני האוניה, לסייר בחנויות או לנוח וליהנות מהמראות היפים בדרך. במהלך השייט נשמע הרצאה מפי מדריך. ארוחות ולינה באוניה.


יום 11│ שרלוט טאון (קנדה)

היום בצהריים תעגון האוניה בשארלוט טאון, בירת הפרובינציה הקנדית אי הנסיך אדוארד השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. אי הנסיך אדוארד זכה לפרסום בעקבות ספריה של הסופרת הקנדית הידועה לוסי מוד מונטגומרי, אשר עלילת ראשון ספריה "האסופית " התרחש באי זה. העיר קרויה על שם הנסיכה שארלוט, אשתו של המלך ג'ורג' השלישי. שארלוט טאון הייתה בעבר חלק מההתיישבות הצרפתית באזור זה. נרד מהאוניה וניסע לסיור לאורך החופים הצפוניים המרהיבים של אי הנסיך אדוארד המכונים Green Gables Shore. נראה בסיורנו צוקי אבן אדומים, חול לבן וחופים חקלאיים מתגלגלים.
לפנות ערב נשוב לספינה להמשך ההפלגה.

יום 12 │ סידני, נובה סקוטיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיירה סידני (Sidney) שבנובה סקוטיה, קנדה. סידני הייתה בעבר מרכז לתעשיית פלדה והפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה תיירותי בזכות המגוון האנושי החי במקום התורם לריבוי אירועים ופסטיבלים. נרד מהאוניה וניסע לסיור במצודת לואיבור הנחשב לאתר לאומי היסטורי המנציח עיר צרפתית מבוצרת מתחילת ההתיישבות הצרפתית במזרח קנדה. נמשיך לביקור בבית המדען, המהנדס והממציא הבריטי גרהם בל אשר ייסד את חברת הטלפון בל ונחשב בעיני רבים לממציא הטלפון. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

יום 13 │ הליפקס, נובה סקושיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיר הליפקס (Halifax) בירת מחוז נובה סקושיה המונה כ- 400 אלף תושבים. הליפקס היא מרכז כלכלי, תחבורתי ותרבותי חשוב במזרח קנדה והנמל שלה הוא מהעמוסים ביותר במדינה. הליפקס הוקמה בשנת 1749 ע"י הבריטים ולאחר שקנדה קיבלה את עצמאותה בשנת 1867 שימשה כנמל הקליטה למהגרים שהגיעו מאירופה. מעניין לציין שבשנת 1912 נשלחו מהליפקס כוחות החילוץ העיקריים למקום טביעתה של הטיטניק שהיה לא הרחק מהעיר. בשנת 1917, בתקופת מלחמת העולם הראשונה, התפוצצה בנמל אוניית נשק. כתוצאה מהפיצוץ שהיה החזק ביותר בהיסטוריה עד להטלת פצצות האטום על יפן, נהרגו 1635 איש, נפצעו אלפים ונהרסו 1600 בתים! אירוע מכונן בתולדות העיר. לאחר הירידה מהאניה נערוך סיור בעיר ונראה את בנין העיריה, מגדל השעון ההיסטורי, מרכז הקניות הססגוני Springs Garden, שוק האיכרים המקורה והמגדלור המפורסם ב- Peggy's Point. את חלקו השני של היום נבלה במוזיאון הימי של הליפקס הממוקם בנמל הישן ובו תיעוד מרתק של טביעת הטיטניק ואסון פיצוץ אונית הנשק בעיר ב-1917. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 14 │ סנט גו'הן, ניו ברונסוויק
סנט גו'הן (Saint John) שבדרום פרובינציית ניו ברונסוויק הינה עיר גדולה במונחי אוכלוסין של קנדה וכ- 80% משטחה מכוסה יערות ותושביה מתפרנסים בעיקר מתיירות. העיר נוסדה בשנת 1604 על שפת מפרץ פאנדי ע"י המגלה סמואל דה שמפליין הצרפתי ונקראה על שם יוחנן הקדוש. לאחר שנעגון נצא לסיור בעיר היפה. נלך לאורך Market Square כשברקע הנמל הציורי ונהנה ממגוון החנויות, המסעדות והגלריות שלאורכה. כפוף ללוח הזמנים שלנו נוכל לצפות בתופעת טבע מעניינת שבה זרמי המים של מפרץ פאנדי גורמים למי נהר סט. גו'הן לזרום "אחורה". נבקר במוזיאון של ניו ברונסוויק המתאר את הטבע הייחודי לאזור, כולל אולם הלווייתנים הגדולים המפורסם. בתום ביקורנו נגיע לסיור בשוק סט. גו'הן, שוק האיכרים הפעיל הוותיק ביותר בצפון אמריקה! בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 15 │ פורטלנד, מיין
הבוקר תעגון האוניה בנמלה ההיסטורי של פורטלנד, העיר הגדולה ביותר במדינת מיין ויעד קולינרי, תרבותי ודינמי. נרד מהספינה ,נצא דרומה וניסע בדרכים המקסימות של מיין עד הגעתנו לכפר הדייגים הציורי Kennebunk שהפך לאזור של נחלות מגורים יוקרתיות. נסתובב בכפר ולאחר מכן נשוב לפורטלנד ונטייל ברחובותיה המרוצפים והצרים. נראה את המגדלור העתיק ביותר בארצות הברית שנבנה בשנת 1791 ועדיין נמצא בשימוש רציף. נתרשם ממבני העיר בסגנון וויקטוריאני וכן נשוטט באזור ה-East End אשר קם לתחייה בשנים האחרונות והפך להיות משכנם של אמנים צעירים אשר פתחו בו גלריות מעוצבות. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 16 │סיום הקרוז – בוסטון ואתריה
הבוקר עם הגעתנו לנמל בוסטון, הגיע הקרוז שלנו לסיומו. נרד מהאוניה וניסע לסיור בבוסטון, בירתה של מדינת מסצו'סטס, העיר הגדולה ביותר בניו אינגלנד והמרכז הכלכלי והתרבותי של האזור. היא נוסדה בשנת 1630, שיחקה תפקיד מרכזי לפני ובמהלך מלחמת העצמאות נגד האנגלים ומתוכה צמחו כמה מהמנהיגים החשובים של ארצות הברית מאז הקמתה ועד היום ובהם 3 נשיאים. היא נחשבת ל"עיר אקדמית" מהמעלה הראשונה עקב המצאות מספר אוניברסיטאות יוקרתיות בתחומה ובהן הרווארד ו- MIT. הסיור שלנו בעיר, ישולב בקטעי הליכה באתרים החשובים. נסייר תחילה במרכז העיר (Down Town) ובבייקון היל (Beacon Hill) שהוא המרכז ההיסטורי של העיר. נראה את Boston Common – הגן הציבורי הוותיק ביותר בארצות הברית שנוסד בשנת 1634 ושימש לנאומים היסטוריים חשובים של מרטין לותר קינג, האפיפיור יוחנן פאולוס השני ועוד. נמשיך ל- Public Garden ונהנה משפע המים והפרחים המעטרים את מרחבי הגן וגם נראה את פסלו של ג'ורג' וושינגטון. נגיע ל"שביל החרות" (Freedom Trail) אחת האטרקציות המרכזיות בבוסטון שנחנך בשנת 1951 והוא עובר בדרכן ב-16 תחנות היסטוריות מהתקופה שלפני מלחמת העצמאות ובמהלכה עם הסברים כתובים בכל תחנה. בתום הסיור נגיע למלוננו באזור בוסטון.

יום 17 │ בוסטון – ניו יורק
היום בדרכנו לניו יורק נעבור בניו הייבן ונראה את אוניברסיטת ייל היוקרתית. נגיע בשעות אחר הצהרים לניו יורק ולאחר התארגנות במלון נוכל לצאת לסיור רגלי במרכז מנהטן. לינה בניו יורק.

יום 18 |  ניו יורק ואתריה
היום נערוך סיור פנורמי מודרך באתריה החשובים של העיר ניו יורק, הבירה הכלכלית והתרבותית של ארצות הברית. נראה את אזור הוול סטריט הנחשב למרכז הפיננסים העולמי ,"גראונד זירו" – האנדרטה הענקית לזכר אסון התאומים, הטיים סקוור, הסנטרל פארק, השדרה החמישית המפורסמת והמהודרת, רוקפלר סנטר ושדרת ברודווי. נערוך תצפית מרהיבה ממרומי ה-One World Observatory (לשעבר מגדלי התאומים).
לינה בניו יורק.

יום 19 │21/10 – ניו יורק – טיסה לתל אביב
יום חופשי לסיורים בניו יורק ו/או השלמת קניות. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

יום 20 │22/10 – נחיתה בתל אביב

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי בתוספת חלון מרפסת בתוספת הערות  
3.10.19  22.10.19   6,795 $ 530 $  1,150 $   הנחה 200 $ עד 25/4  
 תוספת מחיר ליחיד    2,200 $  3,190 $  4,400 $  דרושה ויזה לארה"ב !  

 * אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:

 • טיסות אל על סדירות בנתיב תל אביב – ניו יורק – תל אביב
 • העברות
 • 7 לילות קרוז (7 לילות) על סיפון האוניה Norwegian Gem
 • סיורי חוף בארצות הברית וקנדה לפי התכנית עם אוטובוס צמוד והדרכה בעברית
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בימי ירידות לחוף)
  כלכלה במהלך הטיול היבשתי על בסיס ארוחת בוקר ( B & B )
 • כל הכניסות לאתרים שבתכנית 
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו"ל (לא כולל טיפים באוניה)
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "תרבותו" המתמחה בארה"ב וקנדה
 • מפגש קבוצה לפני הטיול 

המחיר אינו כולל:

 • טיפים באוניה (כ-100 דולר לאדם, חובה)
 • ארוחות מעבר למוזכר ושתייה קלה בארוחות
 • אשרת כניסה לארה"ב
 • טיפ למדריך הישראלי
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף המחיר כולל

הערה:
1. דרושה ויזה לארצות הברית

אתרים מרכזיים הכלולים בטיול לניו אינגלנד:

* העיירה גרוטון – ביקור בצוללת נאוטילוס, הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית
* העיירה מיסטיק שם ממוקמת "מיסטיק פיצה"
* פליימות' – ביקור ב- Plimouth Plantation המהווה מרכז מורשת ופולקלור
* העיירה סאלם – סיור ב"עיר המכשפות של ארצות הברית"
* רוקפורט – סיור בעיירה הציורית
* סיור בכפרי הדייגים אוגונקיט ופרקינס קוב
* יום טיול באזור ההרים הלבנים: נסיעה ברכבת ה-Cog, הפארק הלאומי פרנקוניה,קניון פלום.
* נסיעה בדרך הנופית המרהיבה הקרויה דרך הקנקמגוס
* מונפלייה – סיור בבירת מדינת ורמונט
* ביקור בחווה לייצור סירופ המייפל
* עיירת הקיט סטואו
* ביקור במפעל הגלידות של בן אנד ג'רי
* אגם שמפליין והמוזיאון הפתוח ב"שלבורן"
* סיור במונטריאול כולל פסגת הר רויאל וקתדרלת הנוטרדם
* סיור בעיר קוויבק כולל טירת טירת פרונטאנק
* סיור למפלי מונטמורנסי וקניון סט.אן
* שרלוטאון – סיור בבירת הפרובינציה הקנדית "אי הנסיך אדוארד"
* סידני – ביקור במצודת לואיבור ובבית הממציא והמדען הבריטי גרהם בל
* הליפקס – סיור בעיר ההיסטורית ובמוזיאון הימי המתעד את טביעת הטיטניק
* סיינט ג'והן – סיור בעיר כולל שוק האיכרים והמוזיאון המרתק של ניו ברונסוויק
* פורטלנד – סיור בעיר הגדולה ביותר במיין ובמרחבים הסובבים אותה.
* בוסטון – סיור באתריה המרכזיים של העיר כולל הבייקון היל ו"שביל החרות"
* ניו יורק – סיור רגלי ופנורמי למרכז מנהאטן, הוול סטריט, "גראונד זירו", טיים סקוור, השדרה
  החמישית, סנטרל פארק ותצפית מרהיבה ממרומי מגדלי התאומים.
2019-04-17T04:53:08+00:00