yes

טיול מאורגן לארה”ב ומזרח קנדה משולב בקרוז בניו אינגלנד בתקופת השלכת אוקטובר 2022

טיול מאורגן לארה”ב וקנדה

משולב בקרוז בניו אינגלנד – צפון מזרח ארה”ב וקנדה בתקופת השלכת

קוד הטיול:  TCNE  
משך הטיול: 17 יום (7 לילות באוניה)
יציאה: 30 בספטמבר 2022
אוניה:  Norwegian Pearl
ארצות: ארצות הברית וקנדה
סיורים בקונטיקט, רוד איילנד, מסצ’וסטס, מיין,
ניו המפשייר, ורמונט, נובה סקוטיה
סיורים מיוחדים בערים: מונטריאול, קוויבק סיטי, בוסטון וניו יורק
סגנון: קרוז וטיול עומק יבשתי וחוויתי
דרושה ויזה לארה”ב!

 

על הטיול:

 • מיצוי מלא של הטיול המשלב מסלול יבשתי של 10 ימים לעומק ניו אינגלנד  עם 7 לילות קרוז נינוח לאורך ערי החוף 

 • טיולים באתרים ההיסטורים בהם התגבשה עצמאות ארה”ב, בשמורות ובאתרים בהם ניתן לראות את השלכת במלוא הדרה

 • בסיום הטיול סיור בניו יורק עם אוטובוס צמוד

מטיילים, בדקו את תוכנית הטיול המשולב שלנו, כולל סיורי החוף, מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

לטוס כל כך רחוק כדי לראות שלכת?
שאלו כל אלו שחוו את הנסיעה לאורך קילומטרים רבים בתוך יערות “בוערים” בקשת של צבעים הנעים בין צהוב, כתום, אדום וחום שאין העין שבעה מלהכילם. קרוב לוודאי שיאמרו לכם שזו חוויה חד פעמית.
השלכת היא תהליך המתרחש בסוף הסתיו, בתקופה שבה הימים מתקצרים אבל הטמפרטורות עדיין נוחות, בעוד הלילות מתארכים והטמפרטורות בהם יורדות. “קיץ אינדיאני” מכנים את התופעה.
מה בעצם קורה לעצים? כתגובה לאותות הסביבתיים הללו, נוצרת ריאקציה כימית, שגורמת לעצירת יצור הכלורופיל (המעניק לעלים את צבעם הירוק) ונותרים חומרי הצבע האחרים – הקרוטנואידים – הצהובים, כתומים, אדומים.
התוצאה? טיול בתקופה קסומה שבה הטבע מציג מראות מרהיבים המזכירים את זיקוקי הדינור של יום העצמאות. זה הזמן לבוא לניו אינגלנד!
ניו אינגלנד (New England) היא האזור הצפוני מזרחי של ארצות הברית הכולל את המדינות מיין, ורמונט, ניו המפשייר, מסצו’סטס, קונטיקט ורוד איילנד.
השלכת בניו אינגלנד, כמו זו שביפן, נחשבות למרהיבות בעולם, בעיקר משום שהיערות באזורים הללו משופעים במאות זני עצים נשירים. רשימה חלקית שלהם בניו אינגלנד כוללת מיני עצים, כמו: אדר (מייפל), אלונים, לבנה, שדר צהוב, תרזה, צפצפות, דובדבנים, אשור (בוק), שזיף, עצי ערמונים ועוד.
העלים בניו אינגלנד, מתחילים לשנות צבעם בצפון (מיין, ורמונט וניו המפשייר) בסביבות סוף ספטמבר ומגיעים לשיאם באמצע אוקטובר. באזורים הדרומיים יותר – קונטיקט, מסצ’וסטס ורוד איילנד, צבעי השלכת מופיעים מאוחר ולעיתים נשארים עד נובמבר.
אולם השלכת, מרהיבה ככל שתהיה, היא רק רקע קסום לטיול באזור זה הידוע בזכות חלקו החשוב בהיסטוריה הקולוניאלית בארה”ב בכלל והמאבק לעצמאות מידי האנגלים בפרט.
ניו אינגלנד הוא המקום אליו הגיעו ראשוני המתיישבים שבאו מאירופה. כאן הם ניסו להיאחז תוך ניהול מאבק מר עם הילידים האינדיאניים שסירבו לקבל בשוויון נפש את הפלישה הלבנה למרחב המחייה שלהם. האינדיאנים נדחקו להרים. המתיישבים ביראו יערות, הכשירו חלקות עיבוד חקלאי, ייסדו נמלי דיג ופיתחו מספנות. כאן הכל החל!
זאת ועוד. מזרח קנדה והפרובינציות שלה נובה סקוטיה וניו ברונסוויק הנמצאות מצפון-מזרח לניו אינגלנד, קשורות בתולדות ה”גילוי” וההתיישבות הלבנה בצפון אמריקה שהחלה כנראה כבר ב-1000 לספירה עם הגעתם של הוויקינגים הראשונים, ולאחריהם המגלים הצרפתים שהביאו איתם את התרבות והשפה הצרפתית לאזור כולו, הניכרת גם כיום בשפה, בתרבות ובאדריכלות.
כדי לחוות את ניו אינגלנד במלואה, רצוי לבקר בכל ששת המדינות כיוון שלכל מדינה אופי מיוחד ושונה משלה. מיין, שהיא גדולה יותר מכל מדינות ניו אינגלנד גם יחד ותושביה המאדירים את החיים הקרובים לטבע. ורמונט, מדינת הירוק-עד, המדהימה אותך בעצי המייפל “הבוערים” בשלכת. ניו המפשייר הזעירה שהיא יעד אולטימטיבי לאוהבי הרפתקאות טבע. מסצ’וסטס “האירופאית” ביותר באמריקה, משכילה, מתוחכמת קולינרית ועשירה באוצרות אמנות. רוד איילנד הזעירה בעלת הריכוז הגדול באתרים היסטוריים באמריקה, ולסיום קונטיקט, שילוב מושלם של טבע ותרבות המאפשרים לבלות בה 4 עונות בשנה באותה עוצמת חוויות.
כדי ליהנות מכל אלו לא מספיק רק “לגרד” את יישובי החוף אלא יש להיכנס גם לעומקה של היבשת למקומות כמו “ההרים הלבנים”, הר וושינטון והרי האפלצ’ים בניו המפשייר, למוזיאון הפתוח בשלבורן, לברלינגטון ולסטואו בוורמונט, לגרוטון ומיסטיק בקונטיקט ועוד.
במהלך השייט וסיורי החוף נלמד על ההיסטוריה והתרבות הייחודיות של ניו אינגלנד ומזרח קנדה באמצעות ביקורים בערים ובאתרים החשובים ונסייר באתרי טבע ייחודיים המפורסמים בצבעי השלכת שלהם, בהם נוכל לצפות ביפי הטבע ובאתרי החוף המרהיבים בחבל ארץ זה.

יום 1 | תל אביב – טיסה לניו יורק – ניו פורט
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת בוקר דרך יעד ביניים לניו יורק .לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה, ניסע לכיוון העיר ניו פורט שברוד איילנד. בדרכנו נעבור דרך העיירה מיסטיק שבקונטיקט, נעצור ליד מיסטיק פיצה, הפיצריה שנוסדה בשנת 1975 וזכתה לפרסום בשנת 1988 בזכות הסרט מיסטיק פיצה בכיכובה של ג’וליה רוברטס שהייתה אז עדיין שחקנית אלמונית. המקום הפך אתר עליה לרגל בזכות הסרט, אך גם בגלל הפיצה הטעימה והפריכה הנמכרת במקום. בשעות אחר הצהריים נגיע לניו פורט, עיר הנופש לעשירי ארה”ב בשלהי המאה ה-19. נטייל בין האחוזות בדרך החוף היפה. לינה באזור ניו פורט.

יום 2 | ניו פורט – פלימות’ – רוקפורט – סיילם
היום ניסע בתחומי מדינת מסצ’וסטס ונעבור בפלימות בה נבקר ב-Plimouth Plantation המהווה מרכז מורשת ופולקלור לראשית ההתיישבות האירופאית בצפון אמריקה. משם נמשיך ונראה את סלע פלימות’ המציין את המקום בו נחתו ראשוני המתיישבים על אדמת מסצ’וסטס והספינה מייפלאואר שהביאה אותם מאירופה בתחילת המאה ה-17. נמשיך לסיור בעיירה סיילם המוכרת כ”עיר המכשפות של ארצות הברית”. במהלך שנת 1692 נידונו 13 נשים ו-6 גברים למוות בתלייה על ידי בית המשפט המקומי, לאחר שהורשעו במעשי מאגיה שחורה וכישוף. מאות אחרים, שלא הורשעו, נכלאו לעיתים לזמן ממושך, לאחר שנחשדו כעוסקים בכישוף. נראה את הפסלים הרבים המעצבים את העיר ואת המזח שעליו סיילם ממוקמת. אחר הצהריים נסייר בעיירה הציורית רוק פורט.
לינה באזור רוק פורט או בסיילם.

יום 3 │ גלוצ’סטר – אוגונקיט – פרקינס קוב – נורת’ קונווי
הבוקר נסייר באזור העיירה גלוצ’סטר (Gloucester) שבמסצו’סטס, השוכנת לאורך מפרץ סלעי. נמשיך בנסיעה דרך כפרי דייגים קטנים וציוריים במדינת מיין כמו אוגונקוויט (Ogunquit) שבה מצויים בתי קפה, חנויות, גלריות ומסעדות על שפת מפרץ יפה וכן הכפר פרקינס קוב. נחצה את הגבול לניו המפשייר ונגיע לפנות ערב לנורת’ קונווי.
לינה בנורת’ קונווי.

יום 4 │ ההרים הלבנים – נורת’ קונווי
יום שכולו טבע וצבעי שלכת ב”הרים הלבנים”, אזור הררי המכסה כרבע משטח מדינת ניו המפשייר ומגיע לגובה של עד 2,000 מטר! המקום ידוע בשל הנופים היפים הנשקפים ממנו וצבעי השלכת העזים המכסים את היערות בתקופת הסתיו. נעלה לסיור בהר וושינגטון, הגבוה בהרי צפון מזרח ארצות הברית, ברכבת האותנטית המפורסמת The Cog, הרכבת הראשונה בעולם שנבנתה לטיפוס במדרון תלול של הר. נמשיך למעבר ההרים פרנקוניה (Franconia State Park) הידועה כמקום משכנו של “איש ההרים הקדמון” שהיא חלק מהרי האפלצ’ים שבה טונדרה אלפינית ונלמד על הגיאולוגיה והצמחייה המעניינים של האזור. לבסוף נלך בקניון הציורי פלום (Gorge Flume) העשוי גרניט שקירותיו מזדקרים לגובה של 90 מטר.
לינה בנורת’ קונווי.

יום 5 │ מעבר ה”קנקאמגוס” – לינקולן – וודסטוק – מונפלייה – סטואו
נצא הבוקר מנורת’ קונווי לנסיעה על כביש מספר 112 החוצה את ההרים הלבנים וידוע גם בשם “דרך קנקאמגוס”. זוהי דרך נופית מרהיבה המקשרת בין העיירות נורת’ קונווי ללינקולן ולאורכה מספר נקודות עצירה להליכה קצרה ותצפיות בשבילים מוסדרים. נרד מספר פעמים ונצעד בין מפלי מים שוצפים, בריכות מים ותפאורה נהדרת של צבעי שלכת. הטבע במיטבו!! נמשיך לכיוון העיירות וודסטוק ולינקולן ונגיע לבירת מדינת ורמונט – מונפלייה. נערוך סיור פנורמי בבירה הקטנה ביותר בארצות הברית (8,000 תושבים בלבד). נמשיך לביקור בחווה לייצור סירופ המייפל ונקבל הסברים על שלבי הפקת הסירופ הטבעי המתוק. בתום הביקור נמשיך לעיירת הקיט סטואו.
לינה באזור סטואו.

יום 6 │ סטואו – ברלינגטון – אגם שמפליין – מונטריאול
נטייל באזור העיר סטואו (Stowe) וסביבתה. העיר ידועה כמרכז לתערוכות, עבודות יד, פסטיבלים שנתיים של הצגות ומופעים. נבקר במפעל הגלידות של בן אנד ג’רי. נעבור בעיירה ברלינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין וניסע לבקר במוזיאון הפתוח בשלבורן, המציג במבניו את אורחות החיים של ראשית ההתיישבות במזרח ארה”ב. ניסע צפונה לעבר הגבול הקנדי אותו נחצה ונגיע בערבו של היום לעיר מונטריאול.
לינה במונטריאול.

יום 7 │ מונטריאול ואתריה המרכזיים
היום נסייר במונטריאול (Montreal), העיר השנייה בגודלה בקנדה ובעלת האוכלוסייה הדוברת צרפתית השנייה בגודלה בעולם לאחר פאריס! העיר בנויה על אי בין שני נהרות והיא מקושרת ליבשה באמצעות עשרות גשרים. נעלה לפסגת הר רויאל השולט על העיר ונערוך תצפית על הסביבה כולה, נבקר בקתדרלת הנוטרדאם היפה בעלת עבודות העץ והוויטראז’ים המרהיבים, וכן בחלק העתיק של העיר. בשעות אחר הצהרים יינתן זמן לשוטט במרכז העיר השוקק החנויות, מרכזי הקניות ומסעדות.
לינה במונטריאול.

יום 8 | מונטריאול – קוויבק סיטי – עליה לאוניה
הבוקר ניסע לעיר קוויבק (Quebec), בירתה של פרובינציית קוויבק הגדולה ביותר במדינת קנדה השוכנת על שפת נהר סנט לורנס. זוהי העיר האירופית העתיקה ביותר בצפון אמריקה והיחידה המוקפת חומה. העיר העתיקה, אחת היפות ביותר בצפון אמריקה, הוכרזה “אתר מורשת עולמית” של אונסק”ו. נערוך סיור קצר בעיר התחתונה והעיר העליונה ונראה את הביצורים המקיפים את העיר, נצפה על טירת פרונטנאק (Château Frontenac) הענקית השולטת על קו הרקיע של העיר. אם הזמן יאפשר לנו נטייל רגלית לאורך הטיילת היפה המשקיפה על נהר סנט. לורנס. בתום הסיור ניסע לנמל, עלייה לאוניה והתארגנות בחדרים. אחר הצהרים תחל ההפלגה ואנו ניפגש לארוחת ערב. לינה באוניה.

יום 9 │ יום ים
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאוניה להציע: פעילויות תרבות, בריכות וג’קוזי, חדר כושר וספורט, מופעי בידור, ספא, טרקליני בר עם מוסיקה חיה, מגוון מסעדות וקזינו. במהלך היום ניפגש עם המדריך לסיור באוניה ובמתקניה.

יום 10│ שרלוט טאון (קנדה)
היום בצהריים תעגון האוניה בשרלוט טאון, בירת הפרובינציה הקנדית אי הנסיך אדוארד השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. אי הנסיך אדוארד זכה לפרסום בעקבות ספריה של הסופרת הקנדית הידועה לוסי מוד מונטגומרי, אשר עלילת ראשון ספריה “האסופית ” התרחש באי זה. העיר קרויה על שם הנסיכה שארלוט, אשתו של המלך ג’ורג’ השלישי. שרלוט טאון הייתה בעבר חלק מההתיישבות הצרפתית באזור זה.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה וניסע לסיור לאורך החופים הצפוניים המרהיבים של אי הנסיך אדוארד המכונים Green Gables Shore. נראה בסיורנו צוקי אבן אדומים, חול לבן וחופים חקלאיים מתגלגלים. לפנות ערב נשוב לספינה להמשך ההפלגה.

יום 11 │ סידני, נובה סקוטיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיירה סידני (Sidney) שבנובה סקוטיה, קנדה. סידני הייתה בעבר מרכז לתעשיית פלדה והפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה תיירותי בזכות המגוון האנושי החי במקום התורם לריבוי אירועים ופסטיבלים.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה וניסע לסיור במצודת לואיבָּור הנחשבת לאתר לאומי היסטורי המנציח עיר צרפתית מבוצרת מתחילת ההתיישבות הצרפתית במזרח קנדה. נמשיך לביקור בבית המדען, המהנדס והממציא הבריטי גרהם בל אשר ייסד את חברת הטלפון בל ונחשב בעיני רבים לממציא הטלפון. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

יום 12 │ הליפקס, נובה סקוטיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיר הליפקס (Halifax) בירת מחוז נובה סקוטיה המונה כ- 400 אלף תושבים. הליפקס היא מרכז כלכלי, תחבורתי ותרבותי חשוב במזרח קנדה והנמל שלה הוא מהעמוסים ביותר במדינה. הליפקס הוקמה בשנת 1749 ע”י הבריטים ולאחר שקנדה קיבלה את עצמאותה בשנת 1867 שימשה כנמל הקליטה למהגרים שהגיעו מאירופה. מעניין לציין שבשנת 1912 נשלחו מהליפקס כוחות החילוץ העיקריים למקום טביעתה של הטיטניק שהיה לא הרחק מהעיר. בשנת 1917, בתקופת מלחמת העולם הראשונה, התפוצצה בנמל אוניית נשק. כתוצאה מהפיצוץ שהיה החזק ביותר בהיסטוריה עד להטלת פצצות האטום על יפן, נהרגו 1635 איש, נפצעו אלפים ונהרסו 1600 בתים! אירוע מכונן בתולדות העיר.
סיור החוף שלנו
לאחר הירידה מהאוניה נערוך סיור בהליפקס ונראה את בנין העירייה, מגדל השעון ההיסטורי, מרכז הקניות הססגוני Springs Garden, שוק האיכרים המקורה והמגדלור המפורסם ב- Peggy’s Point.
את חלקו השני של היום נבלה במוזיאון הימי של הליפקס הממוקם בנמל הישן ובו תיעוד מרתק של טביעת הטיטניק ואסון פיצוץ אונית הנשק בעיר ב-1917. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 13 │ פורטלנד, מיין
הבוקר תעגון האוניה בנמלה ההיסטורי של פורטלנד, העיר הגדולה ביותר במדינת מיין ויעד קולינרי, תרבותי ודינמי.
סיור החוף שלנו
נרד מהספינה וניסע דרומה בדרכים המקסימות של מיין עד הגעתנו לכפר הדייגים הציורי (Kennebunk) שהפך לאזור של נחלות מגורים יוקרתיות. נסתובב בכפר ולאחר מכן נשוב לפורטלנד ונטייל ברחובותיה הצרים ומרוצפי האבן. נראה את המגדלור העתיק ביותר בארצות הברית שנבנה בשנת 1791 ועדיין נמצא בשימוש רציף. נתרשם ממבני העיר בסגנון ויקטוריאני וכן נשוטט באזור ה-East End אשר קם לתחייה בשנים האחרונות והפך להיות משכנם של אמנים צעירים אשר פתחו בו גלריות מעוצבות. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 14 │ בר הרבור, מיין
הבוקר נעגון בעיירה הקטנה והציורית בר הרבור (Bar Harbor) הנמצאת בדרום מדינת מיין (Maine). העיירה נוסדה בשנת 1796 והיא מונה כ-5000 תושבים בלבד אך בחודשים יוני- אוקטובר היא עמוסה בתיירים המגיעים אליה בעשרות אוניות קרוז.
סיור החוף שלנו
נפתח את סיורנו בנסיעה לשמורת אקדיה (Acadia National Park) המשתרעת על רוב שטחו של “אי הר המדבר” (Mt. Desert Island) ומספר איים נוספים באוקיינוס האטלנטי. שמורת אקדיה הוכרזה בשנת 1916 והיא אחת משתי השמורות הלאומיות היחידות שהוכרזו בחוף המזרחי של ארצות הברית והיא משמרת נופים ייחודיים של הרי גרניט המגיעים עד קו החוף, יערות, אגמים, בריכות ובעלי חיים ייחודיים בים וביבשה. השמורה מרושתת בשבילי הליכה באורך כולל של 200 קילומטר, בדרכים לרכיבה על אופניים וכן מרכזי הסבר על החי והצומח.
נעלה לתצפית מהר קדילק (Cadillac Mt.) הגבוה בהרי החוף של מזרח ארה”ב (462 מטר), ניסע בכביש המקיף שאורכו 43 קילומטר ונעצור בנקודות תצפית ציוריות, נגיע לחצי האי שודיק (Schoodic) שבו פינות נוף יפהפיות עם צומח ייחודי ונבקר במרכז המבקרים של השמורה בו נצפה במיצג אור קולי יפה המסכם את המבנה הגיאולוגי, החי והצומח של שמורת אקדיה. בתום הסיור המקיף בשמורה נשוב לבר הרבור ונערוך סיור במרכז העיירה ובאזור החוף שלה.
ארוחות ולינה באוניה.

יום 15 │סיום הקרוז – בוסטון ואתריה
הבוקר עם הגעתנו לנמל בוסטון, הגיע הקרוז שלנו לסיומו. נרד מהאוניה וניסע לסיור בבוסטון, בירתה של מדינת מסצו’סטס, העיר הגדולה ביותר בניו אינגלנד והמרכז הכלכלי והתרבותי של האזור. היא נוסדה בשנת 1630, שיחקה תפקיד מרכזי לפני ובמהלך מלחמת העצמאות נגד האנגלים ומתוכה צמחו כמה מהמנהיגים החשובים של ארצות הברית מאז הקמתה ועד היום ובהם 3 נשיאים. היא נחשבת ל”עיר אקדמית” מהמעלה הראשונה עקב המצאות מספר אוניברסיטאות יוקרתיות בתחומה וביניהן הרווארד ו- MIT.
הסיור שלנו בעיר, ישולב בקטעי הליכה באתרים החשובים. נסייר תחילה במרכז העיר (Down Town) ובבייקון היל (Beacon Hill) שהוא המרכז ההיסטורי של העיר. נראה את Boston Common – הגן הציבורי הוותיק ביותר בארצות הברית שנוסד בשנת 1634 ושימש לנאומים היסטוריים חשובים של מרטין לותר קינג, האפיפיור יוחנן פאולוס השני ועוד. נמשיך רגלית ל- Public Garden ונהנה משפע המים והפרחים המעטרים את מרחבי הגן וגם נראה את פסלו של ג’ורג’ וושינגטון. נגיע לאחת האטרקציות המרכזיות בבוסטון, “שביל החרות” (Freedom Trail) שנחנך בשנת 1951 והוא עובר בדרכו ב-16 תחנות היסטוריות מהתקופה שלפני מלחמת העצמאות ובמהלכה עם הסברים כתובים בכל תחנה. בתום הסיור נגיע למלוננו באזור ניו הייבן (New Haven).

יום 16 │ ניו הייבן – ניו יורק – תל אביב
היום נעשה דרכנו לניו יורק. נערוך סיור פנורמי מודרך באתריה החשובים של העיר ניו יורק, הבירה הכלכלית והתרבותית של ארצות הברית. נראה את אזור הוול סטריט הנחשב למרכז הפיננסים העולמי ,”גראונד זירו” – האנדרטה הענקית לזכר אסון התאומים, הטיים סקוור, הסנטרל פארק, השדרה החמישית המפורסמת והמהודרת, רוקפלר סנטר ושדרת ברודווי. נערוך תצפית מרהיבה ממרומי מרכז הסחר העולמי החדש (One World Observatory), לשעבר מגדלי התאומים.
בשעות הערב ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

נחיתה בתל אביב ביום מס’ 17 .

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון תוספת מרפסת  הערות  
30.09.22 16.10.22 6,685 $ 490 $ 1,830 $ דרושה ויזה לארה”ב  
תוספת מחיר ליחיד   1,865 $        

 * אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:

 • טיסות אל על סדירות בנתיב תל אביב – ניו יורק – תל אביב
 • העברות
 • 7 לילות קרוז  על סיפון האוניה Norwegian Pearl
 • סיורי חוף בארצות הברית וקנדה לפי התכנית עם אוטובוס צמוד והדרכה בעברית
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בימי ירידות לחוף)
  כלכלה במהלך הטיול היבשתי על בסיס ארוחת בוקר ( B & B )
 • כל הכניסות לאתרים שבתכנית 
 • טיפים לנותני השירותים היבשתיים בחו”ל (לא כולל טיפים באוניה)
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” המתמחה בארה”ב וקנדה
 • מפגש קבוצה בזום לפני הטיול 

המחיר אינו כולל:

 • טיפים באוניה (כ-100 דולר לאדם, חובה)
 • ארוחות מעבר למוזכר ושתייה קלה בארוחות
 • אשרת כניסה לארה”ב
 • טיפ למדריך הישראלי
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף המחיר כולל

הערות:
1. דרושה ויזה לארצות הברית

2. טיולים בתקופת “הקורונה”:
הטיולים מיועדים למחוסנים בלבד היכולים להנפיק תעודת קורונה המיועדת לחו”ל (לא תו ירוק ישראלי).

יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.

דמי הביטול המפורטים בסעיף “מחירים” והטופס ההרשמה, יהיו תקפים גם במקרים בהם הנוסע יחלה בקורונה ו/או תחול עליו חובת בידוד וכן גם במקרים בהם תהא חובת בידוד לנכנסים לישראל, ו”משבר הקורונה” לא יהווה עילה לפטור מדמי ביטול.

על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן) על חשבונו, בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה.
“תרבותו” ממליצה לכל נוסעיה לרכוש גם ביטוח המכסה כל הכיסויים המקובלים וההרחבות המוצעות ע”י חברות הביטוח (לרבות הטסה רפואית)
וכן ביטוח נגד ביטול מכל סיבה שהיא המכסה את כל העלויות והנזקים העלולים להיגרם בטיול, לרבות עקב ביטול ו/או הפסקת ו/או קיצור הטיול ו/או שינויים בו, ו”תרבותו” לא תהיה אחראית כלפי הנוסע (או חברת הביטוח שלו), בכל אופן שהוא, בקשר לכל עלות ו/או נזק (לרבות חובת הנוסע לשלם דמי ביטול) בקשר לעניינים כאלה.

ההתנהלות בטיסות ובמדינות היעד תהנה בכפוף להוראות שיחולו באותה עת לגבי טיסות ו/או שהות במדינת היעד (חובת חבישת מסיכות, שמירת מרחק וכו’). חלה חובה על הנוסע לנהוג ולציית לחוקים ולהחלטות חברות התעופה והרשויות המקומיות.
על הנוסע חלה החובה לבדוק עוד בטרם הרשמתו לטיול את תנאי הטיסות והכניסה למדינת היעד והשהות בה וזאת באמצעות אתר משרד החוץ הבריאות ורשות שדות התעופה וכו’. כל מדינה ותנאיה השונים.

יובהר כי הנחיות הקורונה משתנות ממדינה למדינה ומחברת תעופה לחברת תעופה וכן משתנות מעת לעת ולכן חלה החובה על הנוסע בטרם נסיעתו להתעדכן ולפעול עפ”י ההנחיות התקפות לאותו מועד.

יודגש כי “תרבותו” לא תהא אחראית לכל נזק שייגרם לנוסע בעקבות אי השתתפותו בטיול או בעקבות מגבלות שונות שיחולו על הנוסע.

 נא לקרוא:  תנאים כלליים וגילוי נאות

אתרים מרכזיים הכלולים בטיול לניו אינגלנד:

* העיירה מיסטיק שם ממוקמת “מיסטיק פיצה”
* פלימות’ – ביקור ב- Plimouth Plantation המהווה מרכז מורשת ופולקלור
* העיירה סיילם – סיור ב”עיר המכשפות של ארצות הברית”
* רוקפורט – סיור בעיירה הציורית
* סיור בכפרי הדייגים אוגונקיט ופרקינס קוב
* יום טיול באזור ההרים הלבנים: נסיעה ברכבת ה-Cog, הפארק הלאומי פרנקוניה, קניון פלום.
* נסיעה בדרך הנופית המרהיבה הקרויה דרך הקנקאמגוס
* מונפלייה – סיור בבירת מדינת ורמונט
* ביקור בחווה לייצור סירופ המייפל
* עיירת הקיט סטואו
* ביקור במפעל הגלידות של בן אנד ג’רי
* אגם שמפליין והמוזיאון הפתוח ב”שלבורן”
* סיור במונטריאול כולל פסגת הר רויאל וקתדרלת הנוטרדאם
* סיור בעיר קוויבק כולל טירת טירת פרונטנאק
* שרלוטאון – סיור בבירת הפרובינציה הקנדית “אי הנסיך אדוארד”
* סידני – ביקור במצודת לואיבור ובבית הממציא והמדען הבריטי גרהם בל
* הליפקס – סיור בעיר ההיסטורית ובמוזיאון הימי המתעד את טביעת הטיטניק
* פורטלנד – סיור בעיר הגדולה ביוצר במיין + כפר הדייגים הציורי קנבונק 
* בוסטון – סיור באתריה המרכזיים של העיר כולל הבייקון היל ו”שביל החרות”
* ניו יורק – סיור רגלי ופנורמי למרכז מנהטן, הוול סטריט, “גראונד זירו”, טיים סקוור, השדרה
  החמישית, סנטרל פארק ותצפית מרהיבה ממרומי מרכז הסחר העולמי החדש.

2022-06-02T05:18:45+00:00