טיול מאורגן לאיי סיישל – כולל מדגסקר, מאוריציוס וריוניון

טיול משולב קרוז לסיישל, מדגסקר ואיי האוקיינוס ההודי

קוד הטיול: TCMM
אורך הטיול והקרוז: 17 יום, מתוכם 14 ימי קרוז
תאריכי יציאה:   15/2
מדינות: מאוריציוס, סיישל, מדגסקר, ריוניון
אוניה: COSTA VICTORIA
סגנון הטיול: קרוז וסיורי חוף
יתרונות ודגשים מיוחדים:
  • קרוז חד פעמי לאיים האקזוטיים ביותר באוקיינוס ההודי המשלבים צמחיה ובעלי חיים יחודיים, חופים ציוריים ואוכלוסיה מהמגוונות ביותר בעולם.
  • שלוש ארוחות צהריים בתפריט מקומי אותנטי
  • כיבוד טרופי – פריסת פירות במדגסקר
  • בקבוק מים לכל נוסע בסיורי החוף

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

קרוז משולב בטיול חד פעמי לאיים האקזוטיים ביותר באוקינוס ההודי המשלבים צמחיה ובעלי חיים יחודיים, חופים ציוריים ואוכלוסיה מהמגוונות ביותר בעולם.
במהלך סיורי החוף נבקר באיי סיישל המונים 115 איים ששטחם 455 קמ"ר ואוכלוסייתם מונה 80 אלף תושבים ממוצא מקומי (Seychellois) אפריקני, הודי ואירופי הדוברים אנגלית, צרפתית וקריאולית.
איי סיישל ניתקו מתת היבשת ההודית לפני כ-65 מיליון שנה וחלקם איי גרניט.
בסיישל הוכרזו 4 פארקים המגינים על אוכלוסיית ציפרים מהמגוונות בעולם, הצבים הגדולים ביותר החיים כיום, שוניות אלמוגים ולמעלה מ- 150 מיני דגים טרופיים, וצמחים אנדמיים נדירים בהם קשת גדולה של סחלבים. כן מציעים האיים חופים ציוריים, שווקים שוקקים ואוכל משובח.
האי השני בו נעגון ונטייל בשלושה אזורים שונים הוא מדגסקר, "אי האגדות", הרביעי בשטחו בעולם (587 אלף קמ"ר) שאוכלוסיתו מונה כ- 23 מיליון תושבים. זהו אי קסום שבגלל ניתוקו מיבשת אפריקה לפני כ- 165 מיליון שנה ובידודו הגיאוגרפי משאר העולם התפתחו על האי מינים יחודיים אנדמיים למדגסקר בלבד של צמחים ובעלי חיים. כך למשל יש באי 7 מינים שונים(!) של עץ הבאובאב, "יער קוצני" יחודי, מיני למורים (ממשפחת הקופיפים) החל מהקטן בעולם שמשקלו 25 גרם בלבד ועד ה"למור המזמר" (אינדרי אינדרי) שמשקלו מגיע ל-7 ק"ג.
בנוסף ניתן לראות באי בעל הנופים המגוונים המזכירים נופי ירח מגוון ענק של זיקיות ובעלי חיים "מוזרים" ובהם ה"איי איי" המכשף, הפוסה הטורפת וגם פרחי יאלנג יאלנג וצמחי תבלין. אין ספק כי מדגסקר הוא גן עדן לכל חובב טבע. ויש במדגסקר גם "נקודה יהודית". לפני מלחמת העולם השניה יזמו הנאצים את "תכנית מדגסקר" שבמרכזה גרוש יהודי אירופה לאי. כידוע התכנית לא התממשה….
אניית הקרוז שלנו תשיט אותנו לאי השלישי – ראוניון השוכן כ-900 ק"מ מזרחית ממדגסקר. האי ששטחו 2500 קמ"ר הוא אחד מתוך 27 מחוזות מנהליים בצרפת ונחשב לנקודה המזרחית ביותר באיחוד האירופי! באי חיים כ-850 אלף תושבים ממוצא מגוון: צרפתים, אפריקאים, מלגשים, סינים, פקיסטנים והודים. אי זה הוא בעל טופוגרפיה וולקנית מיוחדת ומהווה בית גידול לצמחיה ובעלי חיים יחודיים. 40% משטחו הוכרז "אזור שימור עולמי" של אונסק"ו.
תחנתנו האחרונה תהיה באי מאוריציוס עליו כתב הסופר המפורסם מארק טווין: תחילה נברא מאוריציוס ולאחר מכן גן העדן הועתק ממנו. 400 שנה לאחר שהתגלה "במקרה" ע"י מלחים הולנדים שעשו את דרכם לאי התבלינים, נחשב מאוריציוס לאי החיים הטובים בזכות חופיו המיוחדים, הנופים עוצרי הנשימה שלו, המטבח העשיר ועשרות המלונות המפנקים המגשימים לנופשים ולמבקרים בו חלומות אקזוטיים.
ואי אפשר בלי נקודה יהודית. טרם קום המדינה נשלחו למאוריציוס 1600 מעפילים שנתפסו ע"י השלטון הבריטי בזמן נסיונם לעלות לארץ, הובאו בחשאי לאי ונאסרו למשך 5 שנים עד שהוחזרו לישראל בשנת 1945 . המצבות שנותרו בבית הקברות המקומי מספרות את סיפורם הנשכח.

13 עובדות מעניינות על מדגסקר
האי מדגסקר היווה השראה לסרטי תעודה וסרטים רבים, והוא אחד המקומות המעניינים ביותר והמסקרנים ביותר על פני כדור הארץ. האתגר שלנו הוא להפתיע אתכם בעובדות מעניינות, גם אם אינכם יודעים הרבה על "היבשת השמינית"…
להלן כמה מהם:
– מדגסקר, ולא סין, צורכת את הכמות הגדולה ביותר של אורז לנפש בעולם.
– אוהב גלידת וניל? קרוב לוודאי שחומרי הטעם הגיעו ממדגסקר, שהיא היצרן ויצואן של וניל הגדול ביותר בעולם.
– 90 אחוזים מהאוכלוסייה משתכרים פחות מ -3 $ ליום, אבל הם עדיין שמחים לקדם בברכה את המבקרים בבתיהם.
– רוב חיות הבר של מדגסקר אינן מצויות בשום מקום אחר על פני כדור הארץ. מדגסקר הוא אי בודד מזה עשרות מיליוני שנים. בידוד זה הוביל לפיתוח של צמחים ובעלי חיים ייחודיים (אֶנדֵמים), עם 90  אחוזים של חיות בר שנמצאו רק במדגסקר. ביניהם היו יונקים שנכחדו, ציפור ענקית והיפופוטמים גמדיים.
– מעל 930 מיני סחלבים גדלים באופן טבעי באי. אקולוגים מתייחסים לאי כאל  "היבשת השמינית" בגלל המגוון הביולוגי המדהים שלה.
– אחת הצורות העיקריות של אמנות במדגסקר הוא הנאום. המלגשים (ילידי מדגסקר), ידועים באהבתם לכתיבה ולדקלום של שירים אפיים.
– האי הוא גן עדן לחברות תרופות המוצאות בו כמות גדולה של צמחי מרפא, ביניהן כאלו למחלת ההודג'קין (סרטן הדם) וסוגי סרטן אחרים, המטופלים ע"י התרופות vinblastine vincristine, אשר החומר הפעיל שבהם מגיע משיחי הרדוף שבמדגסקר.
– בניגוד למקובל לחשוב על מדינות עולם שלישי, למדגסקר יש מסורת וחוקה חזקה בהגנה על זכויות אדם. המדינה חתמה על אמנות והסכמים בינלאומיים, כמו: ההכרזה האוניברסאלית בדבר זכויות אדם ואמנת זכויות הילד. מיעוטים אתניים, דתיים ומיניים מוגנים על פי חוק, וחופש ההתארגנות מובטח גם הוא. רמת הדיכוי והעינוי במדינה הם נמוכים, ויש מאמץ מתמשך לחיסול השחיתות בכוחות הביטחון.
– במדגסקר, מקובל לערוך ברית מילה לבנים בהגיעם לגיל 5 ואז אחד מקרובי המשפחה "מתכבד" באכילת העורלה.
– המטבח המלגשי מורכב מאורז ומקורות מזון שנוספו עם השנים ע"י מהגרי מזרח אפריקה, סוחרים ערבים והודיים, וסוחרים אירופיים שהזדמנו לאי. במטבח מודרני מלגשי מככבים: שום, בצל, זנגביל, עגבניות, קארי, חלב קוקוס, וניל, ציפורן וכורכום כתבלינים נפוצים. זבו (Zebu), סוג של בקר אפריקאי, הוא הבשר הנפוץ באי ומשלימים את התפריט: בוטנים, ירקות, בננות ורום.
– מדגסקר רחוקה אלפי מייל מצרפת. ולמרות זאת אלוף העולם ב"פטנג" הוא ממדגסקר.|
("פטנג" הוא ספורט לצרפתים כמו פוטבול לאמריקאים).
– הדת המוכרת הגדולה ביותר במדגסקר היא הנצרות עם 50%  מהאוכלוסייה. 50% האחרים מאמינים בתערובת של רוחניות ילידים.
– הריבון האחרון של הממלכה של מדגסקר, לפני שנכבשה והפכה למושבה צרפתית, הייתה אישה. המלכה Ranavalona  היה שמה ושנות שלטונה התפרסו בין  1883-1897.

ימים 1-2 | תל אביב – דרך יעד באירופה – מאוריציוס  

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך דרך יעד ביניים למאוריציוס. בשעות הצהריים שביום המחרת ננחת בעיר פורט לואיס (Port Louis) בירת האי מאוריציוס. ניסע למזח ונעלה על האוניה Costa Victoria שתהיה המלון הצף שלנו בשבועיים הקרובים. ההפלגה צפויה בשעה תשע בערב. לאחר התארגנות קצרה ניפגש כדי לשמוע על אפשרויות הנופש והבילוי באוניה וסיורי החוף הצפויים לנו בהמשך הקרוז.

יום 3-4 │ימי ים
ביומיים הקרובים נשוט במרחבי האוקיינוס ההודי ונהנה מהחיים הטובים המזומנים באוניה. ניתן לנוח, להשתתף בפעילויות שונות ולחזות במופעי הבידור. ארוחות ולינה באוניה.

יום 5 │סיישל – שמורת האלמוגים סנט אן
הבוקר נעגון בויקטוריה, בירת סיישל, הממוקמת בצד הצפון מזרחי של האי מאהא הנחשב לגדול באיי סיישל. כשליש מתושבי סיישל מתגוררים בויקטוריה אשר בה מצוי נמל ייצוא חשוב.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה ונהנה מיום חוויתי בעולם התת-ימי של איי סיישל. נעלה על סיפון של סירה בעלת רצפת זכוכית ונשוט לשמורת האלמוגים סנט אן שממזרח לעיר ויקטוריה. במהלך השיט נערוך תצפיות נדירות אל עולם שלם ופלאי של חיים תת ימיים. נעצור בלב ים ולמעוניינים תינתן אפשרות לשחייה וצלילת שנורקלים.
ארוחת צהריים תוגש באחד מאיי השמורה. נמשיך בשייט לאי מואיין (Moyenne) המעניין, הנמצא בבעלותו של מיליונר בריטי, ומאפשר בין השאר צפייה בצבי ענק ושלל דגים מסוגים שונים. בתום הסיור נחזור למעגן הסירות ומשם נשוב לאוניה.
ארוחת ערב באוניה.

יום 6 │סיישל – איי פרלין ולה דיג
את יומנו השני באיי סיישל נבלה בטיול מרתק לשני איים ציוריים שהתברכו באוצרות טבע יחודיים ונופים עוצרי נשימה.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר על האוניה נצא בשייט לאי פרלין (Praslin) השני בגודלו בסיישל. האי ידוע ביערות הטרופיים שלו ובחופים הציוריים והוא מהווה מוקד משיכה חשוב לתיירות. נטייל ביער הגשם ונראה את יער קוקוס הים (Coco de mer) הייחודי לסיישל וכן מגוון צפורים אנדמיות. ארוחת צהריים תוגש במסעדה מקומית. נמשיך בשיט לאי לה דיג (La Digue) בו נוכל לראות כיצד מכינים קוקוס בעזרת שור המניע אבן ריחיים וכמובן ניסע ונסייר בינות חוף הסלעים הציורי Anse Source d'Argent בו פיסל הטבע פסלים טבעיים באבן הגרניט המזכירים בחלקם יצירות של הפסל הידוע הנרי מור. חוף זה היווה תפאורה לצילומי סרטים שונים.
בתום הטיול המרהיב, נשוב לאוניה. ארוחת ערב באוניה.

יום 7 │סיישל – האי מהא
סיור החוף שלנו
בשעות הבוקר נסייר באי מהא הגדול והמגוון בקבוצת איי סיישל המשופע ביערות גשם עבותים, חופים ציוריים והרי גרניט המזדקרים ברקע. נטפס בדרך תלולה במעלה ההר ללודג' המיסיון המציין את מיקומו של בית הספר בו למדו ילדי העבדים המשוחררים ומנקודה זו נערוך תצפית מרהיבה על האי. נמשיך לסיור בגנים הבוטניים של האי בהן נוכל לראות כ- 50 מינים של דקלים, צבי ענק, עטלפי עצים ובעלי כנף אנדמיים.
בדרכנו חזרה לספינה נסייר בויקטוריה, נראה את הביג בן המיניאטורי של העיר המהווה תזכורת לתקופה בה נשלטו האיים על ידי הבריטים. בצהריים תמשיך האוניה בהפלגה.

יום 8 │ יום ים
היום תמשיך האוניה לחצות את האוקיינוס ההודי בשייט דרומה לעבר מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם ואחד מבתי הגידול הייחודיים לצומח וחי הידוע במספר הגדול של המינים האנדמיים החיים בו.

יום 9 │איי מדגסקר – נוסי בה – נוסי קומבה – נוסי טניקאלי
הבוקר תעגון הספינה באי נוסי בה (Nosy Be), הממוקם בקצה הצפוני של מדגסקר. אי וולקני זה נחשב למוקד התיירות החשוב והעמוס ביותר במדגסקר.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאוניה נושוט בסירה מס' קילומטרים לאי הקטן נוסי קומבה (Nosy Komba) הנמצא בין נוסי בה לאי מדגסקר. נפגוש מקרוב בסמל המפורסם ביותר של מדגסקר- קופיפי הלֵמורים! קופיפים חומים ושחורים, שגדלים רק במדגסקר, בוייתו עם השנים ואינם פוחדים להתקרב לבני אדם. המעוניינים יוכלו להאכיל חיות מיוחדות אלה בבננות.
בתום ביקורנו נמשיך בשייט קצר לאי Nosy Tanikely שהוא גן עדן לדגים ועשיר ביצורים ימיים צבעוניים אחרים. עם מסכה ושנורקל בלבד, נוכל לרדת למים וליהנות ממגוון אדיר של דגי ירח, דגי חרב, באראקודה, דגי תוכי, צבי ים ועוד. המעוניינים יוכלו ליהנות גם מהחוף החולי הציורי. בשעות אחר הצהרים נשוט בחזרה לנוסי בה ונשוב לאוניה.

יום 10 │איי מדגסקר – דייגו סוארז
לאחר הפלגת לילה מנוסי בה, נגיע הבוקר לדייגו סוארז, עיר נמל הממוקמת במפרץ טבעי בקצה הצפוני של האי, הקרויה על שם המגלה הפורטוגזי שיסד אותה במאה ה-16.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה וניסע בכביש המוליך לעבר האתר המרשים – רד טסינגי. לאחר נסיעה של כשעה וחצי בדרך נופית יפה נגיע לאתר הייחודי העשוי אבן גיר שעברה ארוזיה על ידי רוחות וגשמים. אלו הפכו אותו למערכת גדולה ומסועפת המזכירה "צינורות אורגן" בעלי קצוות מחודדים שחלקם מכוסים בצמחיה. זהו אזור הנראה כנוף ירחי בו עמד הזמן מלכת. שמורה זאת הוכרזה כ"אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. נסייר באתר ונלמד על הגיאולוגיה המיוחדת שלו. בתום סיורנו נשוב לעיר דייגו סוארז. לפי הזמן שיוותר נעלה לנקודת תצפית יפה על העיר וסביבתה ולאחר מכן נסייר בשוק המקומי ההומה במרכז העיר.
בתום סיורנו נשוב לאוניה.
הערה: יתכן וביום זה האוטובוס/מיניבוס לא יהיה ממוזג.

יום 11 │יום ים
היום נמשיך ליהנות ממיטב פעילויות הבידור והספורט שמציעה האוניה. במהלך היום ניפגש להרצאה. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 12 │איי מדגסקר – טאמאטוה
הספינה תעגון היום בטאמאטוה (Tamatave), עיר הנמל החשובה ביותר במדגסקר הממוקמת בצידו המזרחי של האי. ניסע לסיור בפארק הזואולוגי Ivoloina המציג את מגוון הצמחים, הפרחים ובעלי החיים היחודיים של מדגסקר. הפארק משתרע על שטח של 2,800 דונם וניתן לנוע בו ברכב, ברגל ואף בשייט. עם קצת מזל נראה כעשרה מינים שונים של למור (Lemur), היונק המזוהה ביותר עם מדגסקר, מבחר צבים, נחש בואה העצים, זיקיות מוזרות, דו- חיים ועוד.
בתום הסיור ובטרם נשוב לספינה, תוגש פריסת פירות מקומיים.

יום 13 │סן דניס, האי ריוניון
בצהרים תעגון האוניה בעיר סן דניס (St. Denis) בירת האי ריוניון (Reunion), מושבה צרפתית, הנמצאת מזרחית לחופי מדגסקר. עיר זו נוסדה במאה ה-17 ובה תמצאו אדריכלות מעניינת, גלריות אמנות, גנים יפים ומגוון גדול של מסעדות ודוכני רחוב עם מאכלי רחוב קריאולים. נרד מהספינה וניסע לאורך החופים הצפוניים של האי ריוניון. נעלה בעמק הוולקני אל "קרקס הקרחונים" Cirque De Salazie. נראה את מפל המים המכונה "הינומת הכלה". נמשיך לכפר הטיפוסי אל בורג.
בדרכנו חזרה לספינה נעצור בבירת ריוניון,העיר סן דני, לסיור היכרות במרכז העיר.

יום 14 │האי ריוניון
היום נשכים קום ונצא לסיור נוסף באי ריוניון. נפנה דרומה לכוון הר הגעש Piton de la Fournaise. ניסע בדרך פנורמית לעבר עיירת החוף St. Pierre וממנה ננוע צפון מזרח לתוך פנים האי עד מישורי Le Cafres העשירים בתרבות ובשדות מרעה ירוקים שהיוו גם מקום מקלט לעבדים במאה ה-18.
נמשיך בדרך נופית לעבר מעבר ההרים Pas de Bellecombe בגובה 2300 מטר! ונעצור לתצפית מהממת מ- Plaine des Sables על נוף ירחי הצבוע אדום-שחור. נמשיך דרך לועות הרי געש עתיקים עד למרפסת תצפית מיוחדת שם נוכל להתרשם מעוצמתו של הר הגעש Piton de la Fournaise.
בצהרים נאכל במסעדה באזור ובה נוכל להתנסות במאכלים קריאוליים ולאחריה נערוך סיור מרתק במוזיאון הגיאולוגי החדש Volcano Museum La Cite du Volcan המצויד במיטב הטכנולוגיה להדגמת הפעילות הוולקנית בעולם.
נשוב לאוניה לקראת ההפלגה.

יום 15 │מאוריציוס: פורט לואיס, הר הגעש, ימת גנגה טלאו, הנהר השחור, מזקקת רום
הבוקר נעגון בתחנתנו האחרונה, העיר פורט לואיס (Port Louis) בירת האי מאוריציוס. זוהי העיר הגדולה ביותר והנמל החשוב ביותר באי דרכו מייצאת מאוריציוס טקסטיל, מוצרי פלסטיק, כימיקלים ותרופות. בעיר וסביבתה מלונות ומרכזי קניות מהודרים המושכים תיירים רבים ומהווים תרומה נכבדת להכנסות המדינה. העיר נוסדה ע"י הצרפתים אך רוב אוכלוסייתה מורכבת מצאצאי פועלים הודים שהיגרו למאוריציוס במאה ה-19.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאוניה ונצא לסיור באי מאוריציוס.
נערוך תצפית מגובה רב על לוע הר הגעש הכבוי Rou Aux Cerfs שהוא לוע "מושלם" שקוטרו 350 מ' הנמצא בתוך יער גשם . על פי הערכות יכול הר געש זה להתפרץ בכל רגע….
נמשיך לביקור בימת – Ganga Talao, הימה המקודשת ביותר ע"י ההינדים החיים במאוריציוס ש"התגלתה" בעקבות חלום של נזיר מכפר בסביבה. עולי הרגל מגיעים מכל רחבי האי כשהם יחפים כדי להיטהר ולהביא מנחות לפסלו של האל שיווא שגובהו 33 מטר, המונומנט הגבוה ביותר במאוריציוס.נמשיך בנסיעה לאזור הדרומי מערבי של האי לביקור בשמורה הלאומית של ערוץ הנהר השחור (Black River Gorges) ששטחה הממוקמת באזור הררי פראי של מאוריציוס. הפארק משמר את יער הגשם הטבעי שכיסה בעבר חלק ניכר מהאי ובעלי חיים אנדמיים ובהם השועל המעופף ובעלי כנף רבים.מכאן נסיעה לביקור במזקקת הרום המפורסמת Rhumerie de Chamarel השוכנת בעמק חקלאי פורה ונראה את כל שלבי יצור הרום החל מגידול קנה הסוכר, תהליך התסיסה, הזיקוק וקבלת המוצר הסופי. בתום סיורנו במפעל ניסע לאחד מפלאי הטבע היפים של מאוריציוס ואתר התיירות הידוע ביותר באי – "האדמה בעלת שבעת הצבעים" (Seven Coloured Erths ) – דיונות חול צבעוניות שנוצרו מהתפוררות סלעי בזלת ויצרו שכבות בצורות וצבעים אדום, חום, סגול, ירוק, כחול, צהוב כתוצאה מריאקציה של ברזל ואלומיניום. נשוב לאוניה לארוחת ערב ולינה.

יום 16 │פורט לואיס (מאוריציוס) –יעד ביניים באירופה – תל אביב
הבוקר ניפרד מהאוניה ונשלים את סיורינו במאוריציוס. נסייר בגן הבוטני ובמוזיאון הסוכר .נתקדם לבית העלמין היהודי בפורט לואיס ונשמע את סיפורם המעניין של היהודים שהוגלו לאי ערב הקמת המדינה. נמשיך ונשוטט בדוכני השוק המקומי.נשאיר זמן חופשי להנאתכם ואחר הצהריים המאוחרות ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה (דרך יעד ביניים באירופה) חזרה לתל אביב.

נחיתה ביום ה-17

המחירים ב- אירו לאדם בחדר זוגי  

   428

יציאה חזרה חדר פנימי* + חלון + מרפסת   הערות
 18.01.19  03.02.19  4,280 € 328 €         700 €    סגור 
 15.02.19  03.03.19  4,265 € 328 €  700 €    רשימת המתנה
             

 * תוספת ליחיד בחדר פנימי:   1,795 €
 * אין כפל מבצעים והנחות
 * בדבר חיסונים יש להתייעץ בשרותי הבריאות המחוזיים ועם רופא המשפחה

*טיסות בין לאומיות עם טורקיש איירליינס תל אביב – איסטנבול -מאוריציוס ובחזרה
*קרוז על סיפון האניה Costa Victoria עם כלכלה מלאה (פרט לשתייה בהגשה אבל חופשי ב"בופה")
*שייט בסירת זכוכית לשמורת האלמוגים של איי סיישל
*3 סיורי חוף במדגסקר
*סיורים מקיפים במאוריציוס ובריוניון
*3 ארוחות צהרים במהלך סיורי החוף: 2- בסיישל, 1- בריוניון
*מדריך ישראלי בכיר – ברוך קרקו, ומדריכים מקומיים לפי הצורך
*טיפים לנותני שירותים מחוץ לאניה
*סיורי חוף עם אוטובוס צמוד כולל כל הכניסות לאתרים
*העברות משדות התעופה ואל שדות התעופה.
* מפגש קבוצה לפני הטיול

המחיר אינו כולל:
*טיפים באוניה (חובה עפ"י חברת האוניות) – 10 אירו לאדם ליום
*הוצאות אישיות וביטוחים
*ארוחות מעבר למצוין בתוכנית
*טיפ למדריך הישראלי

הערות: 
* בדבר חיסונים יש להתייעץ בשרותי הבריאות המחוזיים ועם רופא המשפחה
* בחלק מהסיורים לא יהיו כלי רכב ממוזגים.

 

         

יתרונות ודגשים מיוחדים:

  • קרוז חד פעמי לאיים האקזוטיים ביותר באוקיינוס ההודי המשלבים צמחיה ובעלי חיים יחודיים, חופים ציוריים ואוכלוסיה מהמגוונות ביותר בעולם.
  • ויזה למדגסקר
  • שלוש ארוחות צהריים בתפריט מקומי אותנטי
  • כיבוד טרופי – פריסת פירות בנוסי בה
  • בקבוק מים לכל נוסע בסיורי החוף