yes

דרום אמריקה – טיול וקרוז לברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי, צ’ילה ואיי פוקלנד – ינואר 2020

דרום אמריקה - ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי, צ'ילה ואיי פוקלנד ינואר 2020 כולל שייט בפטגוניה ומפלי איגואסו 

קוד הטיול: TCSA
משך הטיול/קרוז: 27 יום (14 לילות על האניה)
יציאה: 22 בינואר
חזרה: 17 בפברואר
מדינות: ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי, צ’ילה
אוניה: Norwegian Star
סגנון: טיול מאורגן משולב קרוז

יתרונות בלעדיים במסלול הטיול של “תרבותו” 

 • לא נוסעים ל”סוף העולם” בלי לראות את  קאלאפטה בפטגוניה
 • טיול הכולל שייט בפארק הקרחונים “ימת ארגנטינה”
 • סיור בצד הארגנטינאי ובצד הברזילאי של האיגואסו ושייט בסירה מתחת למפלים להעצמת החוויה
 • סיור באיי פוקלנד- ביקור במושבת פינגווינים ובבירה פורט סטנלי

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ושעות אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

קרוז וטיול בדרום אמריקה הוא ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר, ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.
0

נתחיל את טיולינו בברזיל, המדינה הגדולה והעשירה ביותר דרום אמריקה. נסייר בריו דה ז’ניירו הממוקמת על שפת האוקיינוס האטלנטי ונחשבת לאחת הערים היפות בעולם בשל האטרקציות המפורסמות שבה, כגון הר הקורקובדו עליו שוכן פסל ישו הגואל, הר הסוכר, חופי קופקבנה ואיפנמה המרהיבים, מפרץ גואנברה ואצטדיון המרקנה.
0

נטוס למפלי האיגואסו ואף נזכה לשוט מתחתם. מפלי איגואסו הם הגדולים בשטחם בעולם, ממוקמים בלב יער גשם שוקק חיים על גבול ארגנטינה-ברזיל- פרגוואי.
נטייל רגלית בצד הברזילאי והארגנטינאי של המפלים ונתרשם מיופי הטבע ועוצמתו.
0

חלק ניכר מהטיול יוקדש לארגנטינה – אחת המדינות היותר אטרקטיביות בדרום אמריקה, השמינית בעולם בגודלה,  והיא מציעה למטייל נופי קרחונים, הרים בגובה 7,000 מטר, יערות, נופי פמפס המכסים מרחבים אינסופיים,  נופי טונדרה. ולצידם ערים שוקקות המשלבות ישן עם חדש ובראשן הבירה בואנוס איירס (“רוחות טובות”) המונה 12 מיליון תושבים (כמעט שליש מאוכלוסיית ארגנטינה). בנוסף, נהנה המטייל בארגנטינה מסטייקים מעולים, יין טוב ושוקולד ממכר.
0

במרכז ביקורנו בארגנטינה יעמוד סיור מרתק בפארק הקרחונים שבפטגוניה שיכלול את ה”קרחון המתנפץ” פריטו מורנו שגובהו 700 מטר ואורכו 30 קמ’! אחד הבודדים בעולם הממשיכים להתקדם, וגם שייט על ימת ארגנטינו בין גושי קרח ענקיים, אל קרחוני אופסלה וספגציני. במהלך השייט נגיע למרכזה ודרומה של צ’ילה, נתרשם מתצורות הנוף המגוונות והמרהיבות שיש ומאגמי ענק ומישורים צחיחים רחבי ידיים.

יום 1│22/01  תל אביב –אמסטרדם- ריו דה ז’ניירו
ניפגש לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך אמסטרדם לריו דה ז’ניירו הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם. העיר נוסדה בשנת 1565 ע”י הכובשים הפורטוגזים ושימשה שנים רבות כבירת האימפריה ולאחר מכן בירת הרפובליקה הברזילאית עד 1960. בעיר מתגוררים כ-7 מיליון תושבים וניתן למצוא בה מארמונות הפאר של טייקוני ברזיל ועד לפחוני שכונות העוני המקיפות אותה.
ארוחות: בטיסות, ערב במסעדה
לינה: ריו דה ז ‘ניירו

יום 2│23/01   ריו דה ז’ניירו ואתריה
היום נסייר בריו דה ז’ניירו. נראה את האזור הקולוניאלי העתיק ובו מבנים מרשימים ובהם הקתדרלה הענקית, התיאטרון והספרייה הלאומית. נעבור באצטדיון המראקנה הנחשב לאחד הגדולים בעולם. נעבור במרכז העיר ובאזור הלגואה. בהמשך נגיע לסיור ב”הר הסוכר”, אחד מסמליה המובהקים של ריו. זהו הר עשוי גרניט המתנשא לגובה 396 מטר מעל פני הים. שמו בא לו כי הוא מזכיר חרוט סוכר מזוקק כמו אלה שיוצרו בתקופה הקולוניאלית. נערוך מפסגתו תצפית פנורמית מדהימה על ריו וסביבותיה. נסייר בשכונותיה המרהיבות של ריו המצויות לארוך החוף כמו קןפקבנה, איפנמה ולבלון.
ארוחות: בוקר במלון וערב במסעדה מקומית
לינה: ריו דה ז’נייירו

יום 3 │24/01   יער טיז’וקה והקורקובדו – ה”פאבלות”
הבוקר נצא ברכבי ג’יפים מקומיים לסיור בשבילי יער טיז’וקה, אחת מהריאות הירוקות האחרונות בריו. נראה מגוון גדול של צמחים ועצים ונעצור לתצפיות יפות על הסביבה. מכאן ניסע לאטרקציה נוספת והיא הר הקורקובדו. כאן, בגובה 710 מטר מוצב פסלו של ישו הגואל שגובהו 40 מטר כשהוא פורש ידיים ומברך את כל בני האנוש. נעלה עד למרגלות הפסל המרשים ונערוך תצפית מהממת על ריו, חופיה ושכונותיה. נמשיך לסיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני – ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני. נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם (במידה וברמה הביטחונית, לא ניתן יהיה להיכנס לפאבלה , נטייל בשכונה הציורית סנטה תרזה המפורסמת ברחובותיה הצרים והמתעקלים, גלריות, בתי קפה ובתים ציוריים).
ארוחות: בוקר במלון, ערב במסעדה מקומית
לינה: ריו דה ז’ניירו

יום 4│25/01  ריו – טיסה לאיגואסו -ביקור בצד הברזילאי של המפלים – פארק הציפורים
ניפרד מהעיר ריו דה דה ז’ניירו ונטוס למפלי האיגואסו המהווים סדרה של מפלי מים על נהר האיגואסו, במשולש הגבולות ברזיל- ארגנטינה -פרגוואי. הפארק הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו, מכיל כ- 275 מפלים המשתרעים לאורך 2.7 קילומטר. כמות המים העוברת בהם לשעה, היא השנייה בעולם אחרי מפלי ויקטוריה. בסמיכות למפלים נוסדו 3 ערים מרכזיות,  פוז דו איגואסו בברזיל, פוארטו איגואסו בארגנטינה וסיודד דל אסטה בפרגוואי. עיקר פרנסתן של שלושת הערים הללו היא מהתיירים הבאים לצפות במפלים. עם הנחיתה בשדה התעופה פוז דה איגואסו ניסע לסיור במפלים מהצד הברזילאי ונתפעל מעוצמתו ויופיו של הטבע. נצעד על שביל מסודר בתוך יער גשם טרופי ונעצור בנקודות תצפית כדי להתרשם ולצלם את המים הנופלים בשאון מכל עבר. במידה והתמזל מזלנו ניתקל גם בבעלי חיים אופייניים ליערות הגשם של דרום אמריקה ובהם דביבון, חוטמן ובעלי כנף צבעוניים. נמשיך לסיור בפארק הציפורים המרהיב המשתרע על פני 65,000 מ”ר של יער טרופי ונחשב לגדול ביותר באמריקה הלטינית. הציפורים והעופות מצויים בכלובים עצומים שגובהם 8 מטר ושטחם ענק, כך שהציפורים והעופות יכולים לעוף בו בחופשיות וניתן לצפות בהם בהתנהגותם הטבעית. הפארק מכיל כ-160 זני ציפורים ועופות נדירים ומרהיבים ביופיים כמו תוכים בשלל צבעי הקשת, טוקנים ופלמנקו. מלבד ציפורים, אפשר לצפות במקום בתנינים, נחשים ענקיים כמו אנקונדות ואפילו קופים קטנים שחיים רק באזורים הטרופיים של דרום אמריקה.
ארוחות: בוקר וערב
לינה: פוז דה איגואסו

יום 5│26/01  סכר איטאייפו – ביקור בצד הארגנטינאי של המפלים
בשעות הבוקר נהנה מתצפית מרהיבה על סכר האיטייפו אדיר הממדים אשר נבנה על נהר הפאראנה כפרויקט משותף של ברזיל ופרגוואי לצורך הפקת חשמל. בעת השלמתו בשנת 1982 נחשב הסכר לגדול בעולם וכושר הייצור שלו עלה על הצריכה השנתית של מדינת ישראל. בהמשך, ניסע לבקר את המפלים המצויים בצד הארגנטינאי של הפארק הלאומי איגואסו. ניהנה מהליכה על גשרי עץ בסמוך ומסביב למפלים ונעצור בנקודות תצפית רבות ומגוונות. נתבונן במפל המפורסם ביותר הקרוי “גרון השטן” אשר צורתו דומה לפרסה ברוחב של 150 מטר ובאורך של 700 מטר. נהנה מחווית ספארי מיוחדת הכוללת שייט מרהיב בסירות זודיאק אל תחתית המפלים הגועשים.
ארוחות: בוקר וערב
לינה: פוז דה איגואסו
בילוי ערב: מופע פולקלור צבעוני (Rafain) הכולל ארוחת ערב עשירה.

יום 6│27/01 – איגואסו – טיסה לקלפטה
ארוחת בוקר במלון ולאחריה  ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים לקלפטה – בירת דרום פטגוניה הארגנטינאית. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי קצר בעיר ונגיע למלוננו להתארגנות.
ארוחות: בוקר במלון וערב במסעדה
לינה: קלפטה.

יום 7│ 28/01  ימת ארגנטינה, קרחוני אופסלה וספגציני
יום מיוחד ומהנה לפנינו. נצא בנסיעה למעגן בפונטה בנדרה, ממנו נצא לשייט חוויתי בין קרחונים וגושי קרח צפים בימת ארגנטינה. נשוט בספינה בלב שמורת הקרחונים לוס גליישרס דרך “מיצר השטן” ונצפה בקרחון אופסלה, שהוא השני בגודלו בדרום אמריקה ושטחו 765 קמ”ר, למרות שהוא “נסוג” כל העת. נמשיך לקרחון מרשים נוסף, ספגציני ששטחו “רק” 66 קמ”ר אך גובהו 130 מטר – הגבוה בשמורת הקרחונים. כל העת נשוט בין קרחוני ענק כחולים הצפים במי האגם המעניקים רקע ציורי מדהים ביופיו. בסיום ההפלגה נשוב למזח ממנו ניסע למלוננו.
ארוחות: בוקר וערב
לינה: קלפטה

יום 8│29/01  קרחון פריטו מורנו – טיסה לבואנוס איירס
הבוקר נצא בנסיעה של כשעה וחצי לצפות בקרחון המרשים והמפורסם ביותר בפטגוניה, פריטו מורנו, הקרוי גם “הקרחון המתנפץ” בגלל נפילות גושי הקרח ממנו לתוך ימת ארגנטינה בקול נפץ גדול. הקרחון, ששטחו 250 קמ”ר ואורכו 30 קילומטר, הוא בין הבודדים הממשיכים לגדול ולהתקדם כל הזמן. בתום הסיור, ניסע לשדה התעופה בקאלאפטה ונעלה על הטיסה לבואנוס איירס.
ארוחות: בוקר במלון וערב במסעדה מקומית
לינה: בואנוס איירס

יום 9 │ 30/01  בואנוס איירס ואתריה
נקדיש את היום לסיור בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה המכונה “פריס של דרום אמריקה”. זוהי אחת הערים היפות והשוקקות בדרום אמריקה עם מבנים קולוניאליים, אתרים היסטוריים ושווקים צבעוניים. נרד מהאוניה ונתחיל את סיורנו בפלאסה דה מאיו שבחזיתה פסל גדול ממדים המציין את המרד שפרץ כאן נגד השלטון הספרדי ב- 25 למאי 1912 ונתן את האות לשחרורן ועצמאותן של מדינות דרום אמריקה. כאן נהגו להתאסף מידי יום שישי אמותיהם של נעדרי תקופת שלטון הגנרלים עם מטפחותיהם הלבנות בשנות השמונים. מול הכיכר ניצב ה”בניין הוורוד” המרשים (Casa Rosada) שהוא משכן נשיאי ארגנטינה וממרפסתו נשאו חואן ואוויטה פרון את נאומיהם חוצבי הלהבות לאומה.
נמשיך לשדרות ה-9 ביולי הרחבות ביותר בדרום אמריקה! 150 מטר מצד לצד. במרכז השדרה המרשימה נראה את האובליסק שגובהו 67 מטר והוא נבנה בשנת 1936 לציון 400 שנה ליסוד בואנוס איירס. בקרבת מקום נראה את תיאטרון קולון (ע”ש קולומבוס), אחד מחמשת בתי האופרה הטובים בעולם שנבנה ב- 1908 ומכיל 2,487 מושבים.
נעבור דרך שכונת פלרמו, נראה את פסלה של אוויטה פרון ונגיע לשכונת ריקולטה, שם נבקר בבית הקברות העתיק בו קבורים חשובי האומה ונראה גם את אחוזת הקבר של משפחת דוארטה – אוויטה פרון. נסיים את הסיור בטיילת פוארטו מאדרו המרהיבה.
ארוחות: בוקר וערב
לינה:  בואנוס איירס

יום 10│31/01  בואנוס איירס – שייט בטיגרה
נתחיל את היום בטיול ושייט בטיגרה, פרבר קטן ומקסים של בואנוס איירס הממוקם על דלתת נהר הפראנה, הנחשבת לאחת מהגדולות בעולם והיחידה שאיננה נשפכת לים. הדלתא המדהימה ביופייה מורכבת מעשרות נחלים ותעלות שיוצרים ביניהם מאות איים קטנים וגדולים. באיים אלו מתגוררים התושבים על המים כשלכל אחד יש מזח וסירה משלו וכך הם מסתובבים ממקום למקום. נהנה מהנוף הציורי הקיים בטיגרה וניחשף לסגנון חיים שונה לחלוטין ממה שקורה בבואנוס איירס העירונית והצפופה המצויה רק כ-50 ק”מ משם.
אחר הצהריים נטייל בשכונת סן טלמו העתיקה ובלה בוקה, השכונה בה צמח אחד מגדולי הכדורגלנים בעולם – דייגו מרדונה. נראה את האצטדיון ונטייל במדרחוב קמיניטו שוקק החיים בלב השכונה הצבעונית והססגונית.
ארוחות: בוקר וערב
בילוי ערב: מופע טנגו מרהיב הכולל את ארוחת הערב
לינה: בואנוס איירס

יום 11│01/02  בואנוס איירס – עליה לאוניה
הבוקר נשלים את סיורינו בבואנוס איירס ונסייר בשכונותיה הססגוניים של העיר כמו פלרמו ורקולטה. לאחר מכן ניסע לנמל בה עוגנת האוניה. נעבור את סידורי העלייה ונתמקם בחדרים.  נשמע פרטים אודות סיורי החוף המתוכננים.
ארוחות: בוקר במלון וערב באוניה
לינה: באוניה.

יום 12 │02/02  מונטווידאו , אורוגוואי 
הבוקר נעגון במונטבידאו (Montevideo) בירת אורוגוואי. העיר היא ביתם של יותר ממחצית תושבי המדינה (1.8 מיליון איש) ויש בה שילוב של עיר גדולה ותוססת עם אווירה של פרבר שקט ורגוע. העיר ידועה באתריה המעניינים, מבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו, שווקים ענקיים עם סחורות באיכות גבוהה, פארקים מוריקים, חופים יפים,אוכל משובח וחיי תרבות עשירים.
סיור החוף שלנו
ניסע לעיר העתיקה La Ciudad Vieja שהיא מרכז העיר וליבה הפועם ביום ובלילה. נכנס דרך “שער העיר” La Puerta de la Ciudadela שהוא השריד שהשתמר מהחומה האורגינלית ונגיע למדרחוב Bulevard Sarandi השוקק והצבעוני שבליבו שוק המזכיר במשהו את נחלת בנימין… נסייר באזור ונראה מספר מבנים מרשימים, חלקם מאכלסים כיום מוזיאונים. נמשיך לשוק הנמל – El Mercado del Puerto בעיני רבים, גולת הכותרת של העיר העתיקה ומונטבידאו כולה. נשוטט להנאתנו בשוק ציורי זה ונוכל לטעום בו ממיטב מאכלי אורוגוואי ובמיוחד בשר הנחשב לטוב בעולם, צו’ריסוס, אמפנדס, ריבת חלב ועוד. המעוניינים יוכלו ללגום כאן את המשקה המקומי “מדיו אי מדיו”.נמשיך לכיכר העצמאות La Plaza Independencia , הכיכר המרכזית של העיר המחברת בין העיר העתיקה ורחוב 18 ביולי שהוא הרחוב המרכזי בבירה. נראה את פסלו של חוזה ארטיגס מוביל מלחמת העצמאות של אורוגוואי ומאוזוליאום המכיל את עצמותיו .מסביב מבנים קולוניאליים מרשימים ובהם משרדי ממשל וכן פלאסיו סלבו – בעבר המבנה הגבוה ביותר בדרום אמריקה. נראה גם את אולם התיאטרון המרשים Teatro Solis שנחנך ב-1856 .נגיע לרחוב 18 ביולי הגדוש במסעדות, בתי קפה, שווקים, ככרות ציוריות ומבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו. אחר הצהריים נשוטט בטיילת המרכזית La Rambla שאורכה 22 קילומטר ונחשבת לארוכה בדרום אמריקה.
ארוחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 13 │03/02  יום ים
לפנינו יום של שיט . נוכל ליהנות מהפעילויות שמציעה האוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך.
ארוחות: באוניה.
לינה: באוניה

יום 14│04/02  פוארטו מדרין (ארגנטינה) – חצי האי ולדז
הבוקר נעגון בעיר הנמל הקטנה פוארטו מדרין (Puerto Madrin )הממוקמת בפטגוניה הארגנטינאית ומונה כ-65 אלף תושבים. העיר נוסדה על ידי מהגרים ולשים אשר קראו לה על שמה של מדרין, חוותו של סר לאב ג’ונס-פרי, מדינאי ובעל אדמות שהיה מיוזמי ההתיישבות הוולשית בארגנטינה.
סיור החוף שלנו
נרד מהאוניה וניסע דרך נוף פטגוני מרשים לחצי האי ולדז, אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שקיבל הכרה בשל עולם החי המפותח שבו. נסייר בפוארטו פירמידה שם נוכל לצפות באריות ים ובכלבי ים. נמשיך לפונטה דלגדה, ישוב ימי עתיק אשר מגדלור מאפיין אותו. נראה את מושבת פילי הים המצויה במקום וכן את הצוקים המרשימים אשר מהווים חלק מהתצפית הייחודית לאוקיינוס האטלנטי.
ארוחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 15 │05/02 – יום שיט
לפנינו יום של שיט . נוכל ליהנות מהפעילויות שמציעה האוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך.
ארוחות: באוניה.
לינה: באוניה

יום 16 │06/02 – פורט סטנלי (איי פולקלנד) – סיור למושבת הפינגווינים
הבוקר נעגון בעיר סטנלי (Stanley) המשמשת כבירת איי פוקלנד המצויים בדרום האוקיינוס האטלנטי. זהו ארכיפלג של 776 איים ובו כ- 3,400 תושבים בלבד. האיים הינם טריטוריה אנגלית מאז שנת 1833 .ארגנטינה הטוענת לבעלות על האיים הללו נחלה הפסד במלחמת פוקלנד שנערכה נגד אנגליה ב-1982 .הישוב העירוני היחיד בארכיפלג הוא סטנלי ובו מתגוררים יותר מ-2,000 תושבים. שאר התושבים מתגוררים בכפרים קטנים ובמספר חוות. לאחר שנרד מהאוניה ניסע כ-40 דקות עד להגעתנו לחוף ברת’ס המרהיב (Bertha’s Beach) המהווה מושבה עבור מספר מאות של פינגווינים .נסתובב בין הפינגווינים ונוכל להתחקות אחר התנהגותם האופיינית. בהמשך, נערוך סיור בסטנלי השוכנת על שפת מפרץ ציורי ומצטיינת בארכיטקטורה אנגלית, מונומנטים, מוזיאונים ,חנויות ומרכזי קניות. נראה את המבנים בעלי גגות הברזל וקירות העץ הצבעוניים ואת הקוטג’ים שנבנו על ידי ראשוני המתיישבים לצד מספר בתי אבן מקומית מהודרים. נראה את בנין העיריה, בית המשפט וכמובן בנין הממשלה שהוא ביתו הפרטי של מושל איי פוקלנד. בנוסף נראה את קתדראלת ישו ואת Whalebone Arch הבנויה מעצמות הלסתות של שני ליויתנים כחולים שנבנתה בשנת 1933 לציון מאה שנות שלטון בריטי. נבקר במוזיאון איי פולקלנד ובו מוצגים המתעדים את ההיסטוריה האנושית, הימית והטבע העשיר של האיים. בחלקו האחרון של סיורנו יינתן זמן חופשי לסיור בחנויות.

יום 17 │07/02  כף הורן
הבוקר נעבור ליד כף הורן (ללא ירידה מהאוניה). הכף הוא צוק סלעי בתחום ארץ האש בצ’ילה, המציין את הקצה הדרומי של יבשת אמריקה הדרומית ונקרא על שם העיר הורן בהולנד. לאורך תקופה ארוכה עברו בכף אניות בדרכן מהאוקיינוס השקט לאטלנטי (והפוך) למרות הסכנות האורבות לכלי שייט באזור זה: רוחות עזות, גלי ים גבוהים, זרמי מים חזקים וקרחונים.. הצורך להקיף את יבשת אמריקה פחת עם פתיחתה של תעלת פנמה בשנת 1914 וכיום עוברות דרכו רק אוניות גדולות. ארוחות ולינה באוניה.

יום 18 │ 08/02  אושואיה (ארגנטינה) – הפארק הלאומי טיירה דל פואגו
הבוקר נעגון באושואיה, העיר הדרומית ביותר בעולם והעיר הארגנטינאית היחידה השוכנת בצד המערבי של הרי האנדים, על חופי תעלת ביגל. 
סיור החוף שלנו
נצא לסיור בעיר אושואיה עם מספר ירידות קצרות מהאוטובוס לצילום. נמשיך לביקור בפארק הלאומי טיירה דל פואגו שנפתח לציבור בשנת 1960. הפארק מכיל מגוון גדול של נופים ובהם יערות, הרים, קרחונים ומפלי מים. בפארק ששטחו 630 קמ”ר גדלים עצים ממינים מיוחדים כדוגמת האשור הארקטי, ועשרות מינים של יונקים ובהם גואנקו, שועל אנדיני, בונה אמריקאי וכן כ- 90 מינים של בעלי כנף ובהם הקונדור האנדיני.
נלך בשבילי השמורה (הליכה קלה) ונהנה מהנופים והטבע המקיפים אותנו מכל עבר.
ארוחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 19 │09/02  פונטה ארנס (צ’ילה)
הבוקר נגיע לפונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ’ילה. 
סיור החוף שלנו
נצא לסיור פנורמי בעיר.  נעצור במרכז המסחרי של העיר, Plaza de Armas, נראה את האנדרטה לפרננדו מגלאן ונשוטט להנאתנו בין החנויות והשווקים. נמשיך לתצפית
מ- Cruz Hill ממנו נוכל לראות את העיר ממעוף ציפור, מיצרי מגלאן והאי טיירה דל פואגו. נמשיך לביקור במוזיאון הסלסיאני אשר נפתח בשנת 1893 ומציג את ההיסטוריה של ההתיישבות האנושית והטבע בפטגוניה. בתום ביקורנו ניסע כ- 60 קילומטר בדרך יפה לאורך מיצרי מגלאן לשרידיו של אחד המבצרים הראשונים שנוסדו בצ’ילה. נראה העתק מדויק של מצודת בולנס (Fuerte Bulnes ) המקורית הבנויה מעץ ונועדה לשמור על מיצרי מגלאן באמצע המאה ה-19. 
ארוחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 20 │10/02 – מעבר במצרי מגלן (יום שיט)
היום האוניה תעבור במצר מגלן המשמש למעבר בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט. המצר כולו נמצא בתחומי צ’ילה, אך משמש כנתיב שיט בינלאומי והמעבר בו פתוח לכל מדינה. אורכו של המצר כ-600 ק”מ ורוחבו נע בין 3 ל-30 ק”מ. בתחומי המצר איים רבים וגדותיו תלולים, מבותרים ומפורצים. לחופיו שוכנת העיר הצ’יליאנית פונטה ארנס.
ארוחות: באוניה
לינה: באוניה.

יום 21 │11/02  יום שיט
לפנינו יום של שיט . נוכל ליהנות מהפעילויות שמציעה האוניה .במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך.
ארוחות: באוניה
לינה:  באוניה.

יום 22│ 12/02- פוארטו צ’קבוקו – פטגוניה צ’יליאנית
הבוקר תעגון האוניה בפוארטו צ’קבוקו שבפטגוניה הצ’יליאנית. נרד מהאוניה וניסע לסיור באזור הקארטרה אוסטרל המהווה דרך באורך של כ-1,200 ק”מ החוצה את חלקה הדרומי של צ’ילה. לאורכה של ה”קארטרה” חיים כ-100,000 תושבים בלבד, רובה עוברת באזורים כפריים פוריים במיוחד והטבע הפראי נותר במיטבו. הדרך נסללה בשנות ה-70 ונחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם! תוואי הנוף משתנה באופן תדיר ומשלב הרים מושלגים לצד אגמים בצבעי תכלת וירוק עז, נהרות גועשים ,יערות עד ומפלים מרהיבים. האזור שופע בצמחייה מגוונת ואקזוטית ובחיות בר נדירות. חלק גדול מתושבי המקום אינם צ’יליאנים טיפוסיים והם צאצאיהם של מהגרים אירים, גרמנים ובני האי צ’ילואה. בסיורינו נעבור בפורטו אייסן, נבקר במרכז המבקרים שבפארק הלאומי נהר הסימפסון שם נגלה את עולם החי והצומח של האזור וכן לא נפסח על ביקור בעיירה הטיפוסית הנעימה קוייאקה.
ארוחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 23│13/02  פוארטו מונט – אזור האגמים – מפלי פטרואה – פוארטו ואראס
הבוקר נעגון בעיר הצ’יליאנית פוארטו מונט אשר נוסדה בשנת 1853 באזור שהיה מכוסה ביער על ידי מהגרים גרמנים ונקראה על שמו של נשיא צ’ילה באותה תקופה- מנואל מונט. סיור החוף שלנו
ניסע לסיור בשוק הססגוני של Angelmo ונראה בין השאר את הדגה העשירה המובאת כל בוקר ע”י הדייגים וכן עבודות יד מקומיות. נצא מהעיר וניסע בדרך נופית יפה בלב אזור האגמים של צ’ילה. נראה את ימת Llanquihue השלישית בגודלה בדרום אמריקה וכן את הר הגעש המרשים אוסורנו בעל הפסגה המושלגת המתנשא גבוה מעל סביבתו.
בחלקו השני של הטיול נבקר במפלי פטרואה הגועשים החוצבים בסלע הבזלת השחור. נסייר גם בעיירת הנופש הציורית פוארטו ואראס.
אורחות: בוקר וערב באוניה
לינה: באוניה

יום 24 │14/02 – יום שיט
לפנינו יום של שיט. נוכל ליהנות מהפעילויות שמציעה האוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך.
ארוחות: באוניה
לינה: באוניה.

יום 25 │15/02 – נמל סן אנטוניו – סנטיאגו דה צ’ילה
היום יגיע הקרוז שלנו לסיומו. נעגון בנמל סן אנטוניו, ניפרד מהאוניה לסיור בסנטיאגו, בירתה של צ’ילה המונה כ- 6 מיליון תושבים (שליש מאוכלוסיית צ’ילה!) ומהווה את מוקד החיים הכלכליים והתרבותיים של צ’ילה. רוב האתרים המרכזיים בסנטיאגו נמצאים ב”משולש” התחום בין הנהר ריו מאפוצ’ו, שדרת ויה נורטה ואלמדה. נראה את אתריה המרכזיים וביניהם כיכר הנשקים שליד בית העיריה, המוזיאון הלאומי והקתדרלה שנבנתה בסגנון בארוקי  בשנת 1745.  נמשיך לארמון המשמש משכן לנשיאי המדינה החל מאמצע המאה ה-19. נעלה ברכבל אל עבר פסגת סאן קריסטובל, שם נערוך תצפית מרהיבה על העיר וסביבותיה.
נסיים את סיורינו בשוק הצבעוני והשוקק של העיר. 
ארוחות: בוקר וערב
לינה: סנטיאגו

יום 26 │16/02  סנטיאגו – טיסה לפריז
הבוקר נשלים את סיורינו בסנטיאגו ונסייר בשכונותיה העשירות של העיר כמו לאס קונדס. בצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה לפריז.

יום 27 │17/02  פריז – טיסה לתל אביב
לקראת הצהריים ננחת בפריז. ניסע למנוחה במלון ובשעת ערב מאוחרת נעלה על הטיסה חזרה לתל אביב .

(נחיתה בארץ ביום ה-28 של הטיול 18/2 )

הערה:
אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבצע שינויים במסלול, בסדר הימים ובבתי המלון עקב אילוצים מקומיים, אקלימיים, תעופתיים,
שיקולי אוניית השייט, מעברי גבול, כוח עליון ואחרים אשר אינן תלויים בחברתנו.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרהחדר פנימי תוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךהנחהתוקף הנחה
22-01-202018-02-20208995.006801100סביון עמי 190 $29-08-2019
תוספת ליחיד בחדר   2750.005201000 190 $29-08-2019
  

* אין כפל מבצעים הנחות 

 

אתרים ואטרקציות הכלולים בתוכנית הטיול שלנו :
* סיור מקיף בריו דה ז’ניירו כולל הר הסוכר, חלקה העתיק של העיר ושכונותיה לאורך החוף
* סיור ג’יפים ליער טיז’וקה’ אחת מהריאות הירוקות האחרונות בריו, עלייה להר הקורקובדו
* טיול מרתק לפאבלות – שכונותיה העניות של ריו דה ז’ניירו (מותנה באישור בטחוני של המשטרה)
* סיור במפלי האיגואסו מצדו הברזילאי ומצדו הארגנטינאי כולל שייט ספארי
* סיור בפארק הציפורים המצוי בצדו הברזילאי של האיגואסו וכן תצפית על סכר איטייפו האדיר
* טיול מיוחד בפארק הקרחונים – ימת ארגנטינה (קרחוני אופסלה , ספגציני ופריטו מורנו)
* סיור באתריה המרכזיים של בואנוס איירס בירת ארגנטינה
* שיט חביב לפרבר טיגרה הממוקם על דלתת נהר הפראנה
* יציאה למופע טנגו בבואנוס איירס כולל ארוחת ערב
* סיור במונטווידאו, בירתה של אורוגוואי
* סיור במושבות אריות הים ופילי הים בחצי האי ואלדז
* סיור באיי פוקלנד כולל ביקור במושבת פינגווינים ובבירה פורט סטנלי
*סיור באושואיה הנחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם וכן טיול לפארק הלאומי ארץ האש
* סיור בפונטה ארנס כולל ביקור במוזיאון סלסיאני ובמצודת בולנס 
* סיור בפטגוניה הצ’יליאנית ובאזור “הקארטרה אוסטרל” המפורסמת 
* סיור באזור האגמים המרהיב כולל ביקורים במפלי פטרואה ובעיירה הציורית פוארטו ואראס
* סיור בסנטיאגו –בירתה של צ’ילה

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות בחברות Air France  ו- KLM במסלול ת”א – אמסטרדם -ריו // סנטיאגו – פריז -ת”א
* 4 טיסות פנים במהלך הטיול במסלול ריו-איגואסו // איגואסו-(בואנוס)-קלפטה // קלפטה-בואנוס
* מיסי נמל והיטל בטחון (נכון לתאריך 11.03.19 וכפוף לשינויים!)
* 14 לילות קרוז ולינה באוניה
* סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס צמוד
* ארוחות בימי הקרוז על בסיס פנסיון מלא באוניה (לא כולל ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף)
* לינה במהלך הטיול היבשתי בבתי מלון בדרגת תיירות טובה (4****)
* ארוחות בימי הטיול היבשתי על בסיס חצי פנסיון בבתי מלון ו/או במסעדות מקומיות
* טיולים יבשתיים הכוללים אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים בהתאם לתוכנית
* מדריך ישראלי לאורך כל הטיול הנמנה על צוות “תרבותו” ומומחה לדרום אמריקה
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
* מופע טנגו טיפוסי בבואנוס איירס
* טיפים לנותני שירותים מקומיים במהלך הטיול היבשתי (לא כולל טיפים באוניה)
* דמי סבלות בבתי המלון
* מערכת שמע לכל משתתף
* מפגש קבוצה כולל שתיה חמה וכיבוד קל כ-10 ימים לפני היציאה

הטיול אינו כולל:
* טיפים באוניה (חובה עפ”י כללי חברות השיט)
* תשר עבור המדריך הישראלי
* ביטוח והוצאות אישיות (שתייה בארוחות וכיוצא בזה)
* כל מה שאינו כלול בסעיף הטיול כולל

הערות:

  • בדבר חיסונים יש לפנות למרפאות המטיילים בלשכת הבריאות המחוזית.
  • יש רופא ואחות על האנייה.
  • התוכנית כפופה לתנאי מזג האוויר
  • סדר הביקורים עשוי להשתנות מסיבות תפעוליות ובהתאם להחלטות המדריך
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.

תנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת הנחה הערות
 22.1.20 18.2.20 8,995 $ 680 $ 1,100 $ 190 $ עד 4/7  
             

**אין כפל מבצעים והנחות

2019-07-30T12:03:15+00:00