yes

יפן בתקופת פריחת הדובדבן – טיול ושייט 10.3.20

יפן בתקופת פריחת הדובדבן – טיול ושייט 

קוד טיול: TCJA 0310
משך הטיול/קרוז: 16 יום ( 15 לילות, כולל 9 לילות שייט)
יציאה: 10 במרץ 2020
חזרה: 25/26 במרץ 2020
מדינות: יפן, דרום קוריאה
מסלול: אוסקה, קיוטו, טוקיו, מיאזאקי, האקאטה/פוקוקה, בוסאן (דרום קוריאה), סאסבו, קגושימה, בפו, יוקוהומה (טוקיו).
סגנון: טיול מתגלגל + קרוז

 

  • אין טיול דומה לזה. החלק היבשתי של הטיול אינו מסתפק בקיוטו וטוקיו אלא מבקר בלעדית בהירושימה שהיא אחד המפתחות להבנת יפן המודרנית.

  • אופי הטיול בנוי כך שהמטייל לראשונה ביפן, לא יחסר מתרבותה המסורתית, מההיסטוריה המרתקת שלה ומחייה בעידן המודרני, אך יעשה זאת בשילוב של טיול יבשתי נינוח ויסודי משולב בקרוז.

  • מלונות על בסיס חצי פנסיון במרכז הערים הגדולות, ארוחות בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

טיול ליפן הוא מסע אל זהות תרבותית הנבדלת משאר עמי אסיה. ברצותם, נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבותיות, וברצותם מסתגרים בבידוד מזהיר. תנועת המטוטלת בין פתיחות להסתגרות הפכו את יפן לאומה בעלת צביון ייחודי משלה – מצד אחד, אומה פרגמטית, הנכונה
להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים, ומצד שני, אומה נוקשה ושמרנית, אשר שומרת בקנאות על מסורתה. זהו קוד יפני שקשה לפצח אלא אם כן אתה מתכנן טיול עם מסלול והדרכה, שיתכוונו לכך
.

אחד ההסברים המעניינים על התפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה מפיו של פרופ’ אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. “אוכלוסיית יפן” הוא אמר, “מונה כ- 40% מאוכלוסיית ארה”ב . כעת דמיינו את 40% מהאוכלוסייה המתגוררת
בארה”ב, מצטופפת על שטח בגודל של פנסילבניה
!

אם תרצו, “סיר הלחץ” הזה והבידוד לאורך מאות שנם מהעולם החיצון, הם המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו פתרונות רב מימדיים בתרבות, דתות, אורח חיים, הרגלי הגיינה, נימוס וכבוד הדדי ועוד ועוד.
אם אתם באמת מעוניינים לחדור לליבה של יפן, ולא רק לטייל בקיוטו ובטוקיו, אין ספק שהטיול&קרוז שלנו הוא דרך טובה
לעשות זאת
.

הטיול שלנו קורה בתקופת פריחת הדובדבן, שהיא חגיגה של הטבע משולבת עמוק בתוך התרבות והדתות של יפן לדורותיה.

יום 1-2 | תל אביב – אוסקה – קיוטו
פגישה בנתב”ג וטיסת צהריים דרך יעד ביניים באירופה לאוסקה. עם הנחיתה בשעות הבוקר של היום השני לטיול, התארגנות ונצא בנסיעה קצרה לעבר קיוטו. עם ההגעה נבקר בגיון (Gion), פרבר של קיוטו המפורסם ביותר בגיישות שבו, המשופע בחנויות, מסעדות ובתי תה שבו geiko (ניב קיוטו לגיישה) ומאיקו (גיישות חניכות) שתפקידן לבדר. בשל העובדה שהארנונה התבססה בעבר על רוחב חזית הבית לרחוב, הבתים נבנו עם חזיתות צרות ועומק ניכר. העברה למלון.
לינה: קיוטו.
ארוחות: ארוחת ערב.

יום 3  | – נארה, קיוטו Kyoto
עם בוקר נצא אל נארה (Nara), כשעה נסיעה מקיוטו. נארה, בירת הקבע הראשונה של יפן, איבדה את תוארה לאחר 76 שנים בלבד לנגאוקה (Nagaoka). הדבר קרה כאשר ההשפעה והשאיפות הפוליטיות של המנזרים הבודהיסטים רבי העוצמה של העיר גדלו והפכו להיות איום רציני על הממשלה. בשל עברה כבירה, היא נותרה עם אוצרות היסטוריים רבים, כולל כמה מהמקדשים העתיקים והגדולים ביותר ביפן. נבקר בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נמשיך למקדש טודאיג’י (Todai Ji) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נחזור לקיוטו נצא לסיור מודרך אותו נתחיל בגן האבנים המפורסם במקדש ריואנג’י (Ryonanji), בו היו הסמוראים עושים תרגילי מדיטציה בטרם צאתם לקרב. במקום נמצא גם אחד מגני הסלעים המפורסם בעולם. 15 הסלעים שבו מסודרים באופן כזה שלא ניתן לראות את כולם מנקודה אחת.
נמשיך ונבקר במקדש המוזהב (Kinkaku-ji), שנבנה במאה ה- 14 והוא בעל 3 קומות ושתי העליונות מכוסות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול וההשתקפות שלו במים התכולים היא מראה מרהיב. נמשיך ונבקר בטירת ניג’ו (Nijo) עוצרת הנשימה, שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים, טוגאוורה ושימשה גם כארמון המגורים שלו. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים, רצפת עץ שמגיבה בקול חריקה צייצני לכל פסיעה כדי לגלות פולשים, פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים והיא מוקפת גן נאה שבמרכזו מפל. נסיים את היום במרכז קהילת בית שלום (קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל) ונזכה לקבלת פנים מסורתית. הביקור בבית שלום מותנה בקבלת האישורים המתאימים.
לינה: קיוטו.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 4  | קיוטו – רכבת הבולט – טוקיו
לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכנו לטוקיו, בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של קיסר יפן.
נעלה את רכבת הבולט, השינקנסן, הרכבת המהירה בעולם המגיעה למהירות שיא של 300 ק”מש ותביא אותנו לעיר הבירה במהירות ובנוחות מופלאה. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים שהם פאר האדריכלות המודרנית לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה. עם ההגעה נסע לביקור באי המלאכותי אודאיבה, שנבנה במקור כבר בשנת 1853 במטרה להגן עם העיר מספינות זרות, וכיום משמש כריאה ירוקה ופארק לתושבים כמו גם מרכז מסחרי וביתם של מספר חברות ענק בניהם אולפני פוג’י. בשעות הצהריים נגיע לבית המלון להתארגנות ומנוחה ובשעות הערב נצא יחדיו לביקור ברובע שינג’וקו – מרכז בילוי נוצץ וססגוני. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונעלה לתצפית מרהיבה על טוקיו מהמגדל העירוני, המתנשא לגובה של 243 מ’. נבקר גם בקאבוקישו, אזור המפורסם בחיי הלילה שבו.
לינה: טוקיו.
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 5 | טוקיו, ניקו – טוקיו
יום טיול לפארק הלאומי ניקו, שמורת טבע הכוללת הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. נבקר בקומפלקס המקדשים המפואר והיפה ביפן – טושוגו, שהוכרז ע”י ארגון אונסק”ו כאתר מורשת עולמית ובו נמצא המאוזוליאום של השוגון טוקוגאווה לייאסו, מייסד השושלת ואשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. נראה את דמויות 3 הקופים המפורסמים ונמשיך בדרך הזיגזג (“אירוהא”) המפורסמת אל פסגת ההר לתצפיות על אגם צ’וזנג’י ומפלי קיגון המרהיבים. חזרה לטוקיו ושם נבקר במוזיאון הלאומי המרתק Edo, המראה את התפתחות העיר לאורך השנים. בתום הביקור במוזיאון אם הזמן יאפשר לנו נבקר ברובע האלקטרוניקה אקיהברה, עם כ-600 חנויות העוסקות בכל מה “שזז” בתחום הזה בעולם וטרם הגיע לארץ. גם בלי לרכוש שם משהו, האורות הבוהקים באזור והניגונים המתנגנים ברקע הם חוויה “טוקיואית” אותנטית ונחלוף בליבה של טוקיו ברובע גינזה היוקרתי.
לינה: טוקיו
ארוחות: בוקר, ערב.

יום 6  | יוקוהמה, שייט
בבוקר ניסע לקמקורה, מרכז השלטון הצבאי של השוגון הראשון. בעיר כ-80 מקדשים מפוארים אך אנו נבקר בשרידי המקדש שנסחף בצונמי ומה שנותר מהמקדש הוא פסל בודהה ענק מהמאה ה-13 יציקת ברונזה, פלא טכנולוגי לאותה עת. נמשיך ליוקוהמה, שם נעלה לאנייה המפוארת ,Dimond Princess  לשייט של 9 לילות.

יום7  | יום שייט
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום נפגש לראשונה למפגש קבוצה והרצאה מרתקת על קוריאה בכלל ובוסאן כפרט שם נבקר בהמשך מסענו.

יום 8  | מיאזאקי

מיאזאקי היא הבירה של המחוז באי קיושו. העיר שנחצית על ידי מספר נהרות השוכנת על חוף הים נחשבת למקום מועדף של מקומיים ותיירים כאחד. בנוף הפנורמי ניתן לראות מספר הרים וצמחיה טרופית שנותנים נוף קצת שונה ממה שראינו עד כה בטיול שלנו.
סיור החוף שלנו
את סיור החוף הראשון שלנו במסלול ההפלגה נתחיל במקדש ג’ינגו (JINJU)  המפורסם שהוקדש לקיסר הראשון של האימפריה היפנית. נעלה בנסיעה קצרה צפונה על עבר העיר ההיסטורית איה המוכרת גם בזכות הטירה. נצפה באחד הגשרים התלויים להולכי רגל הגבוהים בעולם, גשר Teruha Otsuri. נסייר רגלית בעיירה העשירה בעבודות יד יפניות, קרמיקה ועץ. נחזור ונטייל בפארק Heiwadai, בו נבנתה אנדרטת השלום המפורסמת לפני שנים רבות. לפני שנשוב לאנייה נקפוץ לביקור באי הטרופי אושימה (Aoshima) שם בולט לעין יצירות של הטבע בסלעים המקומיים שנוצרו בין היתר מפגעי מזג האוויר לצד החופים הטרופיים.חזרה לאנייה.

יום 9  | האקאטה/פוקואוקה

נמל האקאטה שימש במשך דורות כנקודת סחר ותרבות חשובה בין קוריאה לסין. הנמל כמובן מפורסם בשל ניסיון הפלישות המונגוליות בשנת 1274 ו- 1281, שנהדפו לפי ההיסטוריה על ידי “קאמקיזה” או בשפה המקומית הרוח האלוהית. יש לציין כי ניסיונות אלו היו המקרה היחידי בו עמדה יפן בסכנת פלישה לאורך 1500 שנות קיומה.נבקר גם בפוקואוקה הנמצאת על החוף הצפוני של האי לחופי מצר קוריאה, והיא נחשבת לפעילה ביותר בתחום התרבות ואף זכתה בפרס אסיה של שמירת המסורת והרחבת התרבות האסיאתית בעולם.
סיור החוף שלנו
את ביקורנו נתחיל בעיר האקאטה, שם נכנס לביקור במקדש קושידה שקיים עוד מהמאה השמינית, שם גם יש שרידים למתקפה המונגולית. נמשיך ונבקר בטירת קוקורה המוקפת בגן מיוחד ומטופח ונעלה לתצפית על הנמל. את ביקורנו נמשיך במוזיאון הלאומי של קיושו המתאר את ההיסטוריה המקומית של האי ושל המדינה בכלל ונמשיך בנסיעה קצרה על עבר פוקואוקה שם נעלה על מגדל ה- TV, מהגבוהים בעולם לתצפית נהדרת על המפרץ והאוקיינוס המתפרש מתחת. בתום הביקור חזרה לאנייה.

יום 10 | בוסאן
עם בוקר נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950- 1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן- ­”סטלינגרד של המזרח”. למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון, לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מכם יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם דרך העיר שהיא סמל, משהו מההיסטוריה והתרבות של המדינה המרתקת הזו. נלמד על מלחמת הצפון והדרום בביקור בבית הקברות של כוח האו”ם שהגן על בוסאן במלחמה, בשוק הדגים שהוקם ע”י נשים, במדרחוב ובכפר האמנים גמצ’און (GAMCHEON) -“עין הוד” של קוריאה. חזרה לאנייה.

יום 11 | סאסבו 

סאסבו הייתה כפר דייגים במחוז נגאסאקי, כיום זו עיר בת  251,000 תושבים. בתום מלחמת העולם נבחר חלק מהנמל כבסיס לצי האמריקאי. בעזרתו הוקמו מספנות רבות המשרתות את הצי היפני. הנמל והכוחות הזרים השפיעו כך שיש בעיר סגנונות רבים של בניה ולבוש.
 סיור החוף שלנו
סיורנו יכלול בעיקר סיור טבע. ניסע בדרך יפהפייה ונעפיל להר יומיארי (Mt. Yumihari), לאחר מכן נגיע לשרשרת איים שהוכרזו כפארק לאומי איי קוזוקו Kujuku Island) ). 208 איים שופעים צמחיה חלקם בלתי מיושבים .בסיור נהנה מהטבע המקסים ומהאזור המיוחד. חזרה לאנייה.

יום 12 | קאגושימה
קאגושימה היא בירת המחוז והעיר הגדולה ביותר בקיושו. העיר המפורסמת זכתה לא פעם לכינוי “נאפולי של המזרח” בשל המיקום הגיאוגרפי בקצה המפרץ, האקלים הטרופי והחם והר הגעש בדומה למקבילתה האיטלקית. מסוף המאה ה – 12 המחוז והעיר היו מרכז הטריטוריה של הסמוראים והנמל המסחרי בעיר פעיל כבר בימי שלטנו של הקיסר אדו.
סיור החוף שלנו
את ביקורנו נתחיל ונעלה לפסגת הר שירויאמה, זהו בעצם הר מבוצר שנקרא גם “הר הטירה” ומשקיף על העיר והנמל לצורכי הגנה. נמשיך בנסיעה קצרה על עבר איבוסוקי בכדי להתנסות בחוויה מיוחדת של אמבטיית חול שיש הטוענים שבריא מאוד לגוף ואף לנפש. נסיים את ביקרונו בגן סנגאנאן בסגנון יפני קלאסי ונראה את המקדשים, הבריכות והנחלים. חזרה לאנייה.

יום 13 | בפו
בפו היא העיר השנייה בגודלה במחוז איוטה ביפן והוקמה כבר בשנת 1924 מאיחוד של מספר עיירות קטנות הממוקמת בין הים להרים. אבל מה שבעיקר מאפיין את העיר ואת האזור כולו אלו המעיינות החמים ומאות בתי מרחץ אותנטיים ועתיקים המושכים מיליוני תיירים ומקומיים כל שנה.
סיור החוף שלנו
את ביקורנו היום נתחיל בחוויה מעט שונה, מיוחדת ובעיקר מאוד מאוד “חמה”. נבקר במתחם המעיינות החמים בניהם מספר מעיינות בצבעים ייחודים ושובי לב צבע כחול בוהק ואדום ארגמן. חום המים במעיינות מגיע ל 94 מעלות צלזיוס והם נועדו לצפייה בלבד. נוכל לראות שיטות בישול יפניות מסורתיות ואף לטעום באמצעות האדים והמים הרותחים. נסייר בין המקומות ובין הוואדי בהרים שם גם חיים קופי המקוק ואם יתמזל מזלנו נצליח לראות אותם משחקים ומשתוללים בין צמרות העצים. נסיים את ביקורנו במרכז לאומנות הבמבוק שמאוד מאפיין ומוכר בתרבות המקומית שם נוכל לראות את החיים המסורתיים היפנים באמצעות הכלים שהם יצרו בניהם רהיטים וכלים נוספים. בתום הביקור חזרה לאנייה.

יום 14 יום שייט
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאנייה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש קבוצה והרצאה מרתקת של מדריך הטיול וסיכום הקרוז ממנו ניפרד למחרת לפני חזרתנו ארצה.

יום 15/16| יוקוהומה – טוקיו – תל אביב
עם בוקר נעגון ביוקוהמה וניסע לטוקיו. נערוך סיור פנורמי בין רחובות העיר הסואנת ושוקקת החיים ונמשיך על עבר שדה התעופה הבינלאומי בטוקיו לטיסת צהריים חזרה לישראל דרך יעד ביניים באירופה.
נחיתה בישראל ביום ה 16 לטיול.
ארוחות: בוקר באנייה

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאהחזרהחדר פנימיתוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךהערות
10-03-202029-03-20206450.005501100נגב יגאל--
תוספת ליחיד בחדר  1950.00--
  

* אין כפל מבצעים הנחות 

 
 

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה.
* מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק
* בתי מלון – לינה למשך 4 לילות בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה עם שירותים צמודים.
* כלכלה במהלך השיט: פנסיון מלא (למעט ארוחת צהריים בסיורי החוף)
* שייט – 9 לילות שייט באניית הפאר DIAMOND PRINCESS.
* כלכלה: באנייה – פנסיון מלא (לא כולל ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף) .
*כלכלה בטיול היבשתי – חצי פנסיון (4 ארוחות ערב) ע”פ הפירוט בתכנית הטיול. הארוחות תוגשנה במסעדות ו/או בבתי המלון.
*סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס צמוד.
*טיולים יבשתיים הכוללים אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים בהתאם לתוכנית.
*כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית.
*אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
*מדריך ישראלי לאורך כל הטיול הנמנה על צוות “תרבותו” ומומחה ליפן.
*מורה דרך מקומי דובר אנגלית צמוד לקבוצה.
*תשר לנותני שירותים בחו”ל.
*מפגש קבוצה לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק (מעודכנים ל-4.8.19).
• המחיר נקבע עפ”י המחיר הנכון ליום מתן ההצעה. היה ומחירים אלו ישתנו, יעודכן המחיר בהתאם.
•טיפ לצוות האנייה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה ע”פ כללי חב’ השייט).
•תחבורה ציבורית.
• תשר למדריך

הערות:
* יש רופא ואחות על האנייה
*המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי יקבע ביום ההזמנה.
*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח הזמנים וימי הטיסות ושל האתרים לאורך מסלול הטיול.
*לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
*כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחב’ התעופה ו/או חב’ השייט, אינו מהווה עילה לתביעה ו/או פיצוי כנגד תרבותו – רימון טיולים והאחריות היא על חברות התעופה והשייט בלבד.
*שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע”י מחלקת הקבוצות של חברת השיט ובהתאם לקטגוריה שהוזמנה.
* אנו ממליצים לרכוש ביטוח בריאות מיד עם ההרשמה לטיול, על מנת להימנע מדמי ביטול עקב אירוע בריאותי בלתי צפוי.
* יציאת הטיול מותנית במינימום משתתפים.

תנאים ומידע כללי

אוניית הפאר Diamond Princess

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי*

יציאהחזרהחדר פנימיחלון בתוספתמרפסת בתוספתהערות 
11.11.1901.12.197,465 $  420 $  1,265 $  

*אין כפל הנחות ומבצעים

2019-11-02T19:07:45+00:00