פריחת הדובדבן - טיול משולב קרוז סובב יפן
 כולל הפסטיבלים טאקיאמה ושיבאזאקורה

קוד טיול: TCJA

משך הטיול/קרוז: 20 ימים
8 לילות קרוז,

יציאה: 11 אפריל 2018 

מדינות: יפן, קוריאה הדרומית

אוניה: Diamond Princess

סגנון: טיול/קרוז מאורגן

 

יתרונות בלעדיים ודגשים מיוחדים
 • אין טיול דומה לזה. החלק היבשתי של הטיול אינו מסתפק בקיוטו וטוקיו אלא מבקר בלעדית בהירושימה שהיא אחד המפתחות להבנת יפן המודרנית.
 • סיורים בלעדיים באלפים היפנים ובשמורת הר פוג'י ומבט עמוק לתוך מאצומוטו, טאקייאמה, ושירקוואה, מאתרי מורשת אונסקו המייצגות את יפן הכפרית העתיקה, ההררית והאותנטית. השוו זאת בקפידה לתוכניות אחרות.
 • שתי נסיעות ברכבת הקליע.
 • מלונות במרכז הערים הגדולות, ארוחות בבתי המלון או במסעדות כדי לאפשר לכם לטעום מהקולינריה היפנית המסורתית.
 • טיסות קתאי פסיפיק דרך הונג קונג
 • מנהל ומדריך הטיול אברהם תש"ח, מדריך טיולים בכיר וותיק ביפן
Diamond_8DayCircleJapan017_R1_NL

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

טיול ליפן הוא מסע אל זהות תרבותית הנבדלת משאר עמי אסיה. ברצותם, נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבותיות, וברצותם מסתגרים בבידוד מזהיר. תנועת המטוטלת בין פתיחות להסתגרות הפכו את יפן לאומה בעלת צביון ייחודי משלה – מצד אחד, אומה פרגמטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים, ומצד שני, אומה נוקשה ושמרנית, אשר שומרת בקנאות על מסורתה. זהו קוד יפני שקשה לפצח אלא אם כן אתה מתכנן טיול עם מסלול והדרכה, שיתכוונו לכך.

אחד ההסברים המעניינים על התפתחות התרבותית של יפן והיפנים בהשוואה לחלקים אחרים בעולם, היה מפיו של פרופ' אמריקאי ממוצא יפני שביקר בארץ לפני שנים אחדות. "אוכלוסיית יפן" הוא אמר, "מונה כ- 40% מאוכלוסיית ארה"ב . כעת דמיינו את 40% מהאוכלוסייה המתגוררת בארה"ב, מצטופפת על שטח בגודל של פנסילבניה!

אם תרצו, "סיר הלחץ" הזה והבידוד לאורך מאות שנם מהעולם החיצון, הם המפתח לפיצוח הקוד היפני. כדי לנטרל את תוצאות הדחיסות הזו, היפנים פיתחו פתרונות רב מימדיים בתרבות, דתות, אורח חיים, הרגלי הגיינה, נימוס וכבוד הדדי ועוד ועוד.
אם אתם באמת מעוניינים לחדור לליבה של יפן, ולא רק לטייל בקיוטו ובטוקיו, אין ספק שהטיול&קרוז שלנו הוא דרך טובה לעשות זאת.

הטיול שלנו קורה בתקופת פריחת הדובדבן, שהיא חגיגה של הטבע משולבת עמוק בתוך התרבות והדתות של יפן לדורותיה. נטייל בהירושימה על השפעותיה המופלגות על יפן המודרנית, נעלה לאלפים היפנים אל מרבדי הפרחים והעצים בשיא ליבלובם ואל אורח החיים הכפרי אותנטי שעדיין נשמר שם, נבקר בשמורת הטבע של הר הפוג'י, נשתתף בפסטיבל טקיאמה הגדול ובפסטיבל הפרחים שיבאזאקורה, נבקר בטוקיו עם העבר העשיר והפנים של העתיד, קיוטו המסורתית, קנזאווה הסמוראית, הערים המרתקות במערב וצפונו של האי הגדול- הונשו ועוד.

יום 1| 10.4 | תל-אביב- אוסקה
פגישה בנתב"ג וטיסת "קתאי פסיפיק" לקיוטו דרך יהונג קונג. את הלילה נבלה במטוס.

יום 2 | אוסקה – הרכבת המהירה "שינקנסן" – הירושימה
הגעה לשדה התעופה של אוסקה "קנסאי" הנמצא על אי מלאכותי בלב ים. לאחר הנחיתה
נעבור אל הרכבת המהירה עם תיקי יד המכילים ציוד ללילה אחד. אנחנו נוסעים להירושימה והמזוודות יועברו לאחסון במלון בקיוטו. עם ההגעה העברה למלון.
לינה: הירושימה
ארוחות: ע.

יום 3 | הירושימה – קיוטו
בקיץ 1939, נוחת מכתבו של פרופ' אלברט איינשטיין על שולחנו של נשיא ארה"ב, פרנקלין רוזוולט. במכתב מביע המדען את חששותיו מהתקדמות פיתוח מדע הגרעין בגרמניה. רוזוולט הגיב מיידית. שש שנים לאחר מכן, נוחת "הילד הקטן" (הכינוי לפצצת האטום) בהירושימה וקוטל למעלה מ- 90 אלף איש. תשעה ימים לאחר מכן, מכריז הקיסר על כניעת יפן. אנשי צבא רבים התאבדו ואזרחים ריטשו את בטנם מול ארמונו.
הבוקר נבקר במוזיאון השלום ובמתחם פארק השלום, המקום בו פגעה הפצצה הגרעינית הראשונה והיחידה בהיסטוריה עד כה. בהמשך נגיע למעגן ממנו נצא לשייט אל האי מיאג'ימה אחד האתרים האהובים ביפן ובמרכזו המקדש הצף. בתום הסיור באי היפייפה נשוט חזרה להירושימה ומשם ברכבת מהירה ניסע לקיוטו. נתארגן במלון ולאחר ארוחת ערב נערוך סיור היכרות רגלי ראשוני עם העיר.
לינה: קיוטו
ארוחות: ב.ע.

יום 4 | קיוטו
את סיורינו נפתח בגן האבנים המפורסם במקדש ריואנג'י (Ryonanji) שבו היו הסמוראים מתרגלים מדיטציה טרם צאתם לקרב. במקום נמצא גם נמצא אחד מגני הסלעים המפורסמים בעולם. 15 סלעים המסודרים באופן כזה שלא ניתן לראות את כולם מאותה נקודה. נסיעה קצרה והרינו במקדש המוזהב (Kinkaku-ji) שנבנה במאה ה- 14 ושתי קומותיו העליונות מכוסות בזהב טהור. בחזיתו נמצא אגם צלול וההשתקפות של צבע הזהב במים התכולים היא מראה מרהיב.
נמשיך ונבקר בביקור בטירת ניג'ו (Nijo) עוצרת הנשימה שנבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים טוגאוורה ושימשה גם כארמון המגורים שלו. בטירה השתמרו ציורי קיר מרהיבים, רצפת עץ שנבנתה במיוחד כדי להרעיש בקול חריקה צייצני לכל פסיעה כדי לגלות פולשים, פיתוחי עץ אמנותיים, ציורים על פרגודים וגן נאה שבמרכזו מפל.
מכאן נצא לגיון (Gion) במרכזה של קיוטו, אזור גדוש החנויות, המסעדות ובתי תה מסורתיים אשר קנה את פרסומו העולמי הודות ל- geiko (גיישות בכירות) ול- meiko (גיישות חניכות), שתפקידן לבדר את באי הבארים והמועדונים. עם מספיק מזל נוכל להיתקל גם בגיישה בדרכה למועדון. לגיון יש גם יחוד היסטורי המושך אליו תיירים בשל הריכוז הגבוה של בתי העץ בעלי החזית הצרה והעומק הניכר, מבנים שסיפור מעניין מאחוריהם.
בערב נבקר במרכז קהילת בית שלום – קהילת נוצרים יפנים אוהבי ישראל בה נזכה לקבלת פנים מסורתית (הביקור מותנה באישור הקהילה).
לינה: קיוטו
ארוחות: ב.ע.

יום 5 | קיוטו – נארה – נגויה
הבוקר נצא לטייל ונעלה אל מקדש קיומיזו (Kiyomizu) אחד המקדשים המפורסמים ביותר ביפן אשר התווסף לרשימת אתרי המורשת של אונסקו. המקום ידוע בעיקר בשל בימת העץ שלו הבולטת מהאולם המרכזי ונמצאת 13 מ' מעל הגבעה שמתחתיה. הבימה מעניקה למבקרים נוף מרהיב של יער עצי דובדבן ואדר, על רקע קיוטו שבאופק.
נמשיך לנארה – הבירה הראשונה של יפן. שהוקמה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודאיג'י (Ji Todai) שהוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה. בתום הביקור נצא לנגויה.
לינה: נגויה
ארוחות: ב.ע.

יום 6 | יאוטסו – פסטיבל טקיאמה
בבוקר נצא לעבר הכניסה הדרומית של הרי האלפים היפנים. בדרכנו נעצור בעיירה יאוטסו כדי לחלוק כבוד ליפני היחיד שהוענק לו אות חסיד אומות עולם – סמפו סוגיהרה, הדיפלומט שסיכן את חייו בשואה כדי להציל למעלה מ¬ 5000 יהודים מפולין וליטא. נבקר במוזיאון ההומניות על שמו.
בשעות הצהריים נגיע אל טקיאמה (Takayama) אל יומו השני של פסטיבל האביב הנחשב לאחד משלושת הפסטיבלים החשובים ביפן. אז מוציאים לרחובות העיירה מרכבות עם מקדשים ניידים הנחשבים ליפים ביותר ביפן. טקיאמה עצמה היא עיירה עתיקה, שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה, הממוקמת בלב אזור יערות, הפכה את חרושת העץ למרכיב ההשפעה הבולט ביותר על האדריכלות שלה, התעסוקה, האומנות ועוד. אומני העץ של טקיאמה היו האומנים המועדפים על המשפחה הקיסרית.
לינה: באזור טקיאמה
ארוחות: ב.ע.

יום 7 | טקיאמה – מאצומוטו (האלפים היפנים) – פסטיבל שיבאזאקורה – האקונה
נצא לכיוון מאצומוטו, עיירה הנמצאת בשער הכניסה הצפוני להרי האלפים ובשל כך הייתה תמיד יעד אסטרטגי למבקשים לשלוט באזור. האלפים הם שלושה רכסי הרים החוצים לשניים את האי הגדול בו אנו מטיילים- הונשו. הפסגות הגבוהות מגיעות לגבהים של כ- 2,500 מ' וחלק ניכר מהמדרונות מכוסים בפריחה מרהיבה בחודשי האביב ובצבעי שלכת אדומים וכתומים בסתיו. האלפים מכילים גם הרי געש פעילים שהתפרצותו האחרונה של אחד מהם אירעה בשנת 1980.
במאצומוטו נבקר במבצר העיר המסוגנן המכונה "מבצר העורב" בשל צבע חומותיו השחורות, אחד מראשוני המבצרים שנבנו ביפן ובין היחידים שנותרו בשלמותם. לאחר הביקור אנו בדרכנו לתצפית על אחד מסמליה החשובים של יפן – הר פוג'י (Fuji), הר געש בעל מבנה חרוטי מושלם שגובהו 3776 מ'. נצפה בהר למרגלותיו בעודנו משתתפים בשיבאזאקורה, פסטיבל פרחים בו מוצגים
כ- 80,000 פריטים המכסים גבעות קטנות בצבעי אדמדם, ורוד, סגול ולבן. הכינו את המצלמות לקראת הזדמנות נהדרת לצלם את הר פוג'י במלוא הדרו. נמשיך לשמורת האקונה ובה אגם אשי ומעיינות המים החמים.
לינה: באזור האקונה
ארוחות: ב.ע.

יום 8 | האקונה – טוקיו
את סיור הבוקר נפתח במוזיאון האקונה המרשים לפיסול מודרני, הנחשב לאחד הטובים בעולם באמנות עכשווית. בשטח הפתוח בו נטייל, תמצאו פסלים פרי יצירתם של גדולי האמנים במאה העשרים ובראשם פבלו פיקסו עם כ- 300 מיצירותיו!
בתום הביקור ניסע לטוקיו בירת יפן מאז 1868 ומקום מושבו של הקיסר. טוקיו היא עיר של ישן וחדש, קידמה ומסורת, גורדי שחקים ורחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, מקדשים ושווקים והכל בהרמוניה נפלאה. את ביקורינו נתחיל במקדש מייג'י, אחד החשובים ביפן המוקדש לקיסר מייג'י ואשתו הקיסרית. הזוג המלכותי היה זה ששם קץ לשלטון הפאודלי ומעמד השוגון ובכך הוציאו את יפן מהבידוד בו הייתה נתונה שנים רבות. המקדש ממוקם ביער ובו כ- 120 אלף עצים מכ- 365 זנים שונים. מרשים.
נמשיך לאזור הראג'וקו המפורסם ובו שדרת אומוטה סנדו, השאנז אליזה של טוקיו ותופעה עולמית ייחודית המושכת אליה קהל רב מכל קצוות תבל. כאן, לכל מעצב¬ על, במקום חנות יש בניין שלם המוקדש למותג שלו! התפיסה שאדריכלות הולכת יחד עם שיווק אופנה, מיקמה כאן גודש של יצירות מופת אדריכליות בשמות הכ"כ מוכרים לכם: בניין פראדה, לואי ויטון, דיור ועוד. נתארגן במלון.
בערב נצא לארוחה בשיבויה, רובע בילויי הצעירים.
לינה: טוקיו
ארוחות: ב.ע.

יום 9 | טוקיו
עם בוקר נבקר בשוק הפתוח הצמוד לשוק הדגים (שנסגר לביקורים בהוראת שלטונות) שבו נלמד להכיר את סוגי הירקות הפירות ומאכלי הים האהובים על תושבי טוקיו. משם לחוויה תרבותית מעודנת אחרת, המוזיאון לתולדות תקופת האדו, המתמקד באחת מתקופותיה החשובות של יפן במאות השנים האחרונות.
נחלוף בליבה של טוקיו ברובע גינזה היוקרתי, ונתרשם מבניין "דייאט", הוא בניין הפרלמנט היפני, נראה את חומת גני ארמון הקיסר המשתרע על שטח של כמיליון מ"ר של חורשות עצי מחט, הגזומים בסגנון יפני.
פנינו אל מקדש אסאקוסה קאנון (Asakusa Kanon) המוקדש לאלה קאנון- אלת הרחמים הבודהיסטית שבכוחה לרפא מחלות. נבקר בשוק הססגוני שליד המקדש נסיים בתצפית מרהיבה על העיר ממגדל סקאי טרי, המגדל השני בגובהו בעולם (634 מ') וכפול ממגדל אייפל. המגדל שהושלם ב- 2012 מאיים על ההגמוניה של אחד מסמליה הוותיקים של בירת יפן, מגדל טוקיו. בערב נצא לרובע שינג'וקו המואר ומלא פעילויות לילה ובדרך נעשה היכרות עם מערכת התחבורה הציבורית הייחודית של יפן.
לינה: טוקיו
ארוחות: ב.ע.

יום 10 | טוקיו – ניקו
הבוקר מוקדש לניקו (Nikko), אזור הררי ומיוער הממוקם כ- 150 ק"מ מצפון לטוקיו. זהו המוזילאום של השוגון הנערץ טוקוגאווה, מייסד השושלת שהצליחה לאחד את יפן במשך יותר מ- 250 שנה. לכבודו בנה נכדו קומפלקס מקדשים מפואר ׁׁ(Toshogu) הנחשב ליפה בכל יפן. היפנים מאמינים כי כל אדם חייב לראות לפחות פעם אחת בחייו את יופייה של ניקו. על שמורת הטבע שלה הכוללת בתוכה הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים. מכירים את שלוש דמויות הקופים המפורסמים? אלו שאינם שומעים, רואים או מדברים? הם מכאן.
מניקו נצא לאגם צ'וזנג'י (Chuzenji) שנוצר ע"י סכר טבעי עשוי לבה. צורתו של האגם היא אובלית והוא ידוע בשל עומקו היוצא-דופן. בתקופת הקיץ המקום פופולארי ביותר כאתר נופש לדייג ושייט יאכטות וסירות .מפלי קגון (Kegon), המפלים הגבוהים ביותר ביפן (96 מ') אשר מדרונותיו עשויים קווארץ ולבה, תוצאת התפרצות הר הגעש ננטאי.
לינה: טוקיו
ארוחות: ב.ע.

יום 11 | קמאקורה – יוקוהאמה – עלייה לאוניה
הבוקר נצא אל קמאקורה (Kamakura) פעם בירת יפן למשך 100 שנים והיום עיר קטנה מלאת מקדשים ומונומנטים היסטוריים המהווה מוקד משיכה לתיירים.
כאן אפשר לחוש את "יפן של פעם" בזכות 80 מקדשיה וגניה, הבתים הקטנים והתושבים שחולפים בסימטאות, חלקם בלבוש מסורתי. האתר המפורסם ביותר בקמאקורה הוא הבודהה הענק "דאיבוצו" הנחשב לשני בגודלו ביפן.
בצהרים נצא ליוקוהמה לפגוש את אוניית הקרוז המפוארת שלנו  Diamond Princess עליה נשהה בשמונת הלילות הבאים.

יום 12 | יום ים
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאוניה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה על קוריאה אליה נגיע למחרת.

יום 13 | בוסאן
בשעות הצהריים נגיע אל העיר בוסאן בדרום קוריאה. בין השנים 1950- 1953 התחוללה מלחמה עקובה מדם בין קוריאה הצפונית לדרומית. במהלך החודשים הראשונים של אותה מלחמה, כבשו כוחות הצפון את מירב שטחה של קוריאה הדרומית. המקום היחיד שבו נעצרו הצפוניים ונתקלו בהתנגדות עזה הייתה העיר בוסאן – "סטאלינגרד של המזרח". למרות המצור הקשה ויחסי הכוחות שנטו בבירור לטובת הצפון, לא נכנעה העיר העיקשת ומאז ועד היום משמשת בוסאן כסמל ומופת לגבורה בקרב.
סיור החוף שלנו
כיוון שלרבים מחברי הקבוצה יהיה זה הביקור הראשון בקוריאה, סיור החוף שלנו יעשה מאמץ להכיר לכם משהו מההיסטוריה והתרבות של קוריאה. נסייר באזור הנמל והגשר המרהיב החוצה את המפרץ (גשר היהלום), נחלוק כבוד לחללי הכח המיוחד של האו"ם בבית הקברות בו קבורים כ- 10 אלפים חללים ונשמע על המלחמה שגבתה את חייהם של כ- 2.5 מיליון איש! נבקר בשוק הדגים המפורסם של העיר שהוקם ע"י נשים בזמן מלחמת קוריאה ונותיר גם מעט זמן חופשי לשוטט בעיר הנמל המודרנית הזו.

יום 14 | סאקאימונוטו
נמל דייגים זה, ממוקם בנוף מרהיב של ים, שמים והרים, ידוע בקרב אניני טעם בכל העולם בסרטנים ובטונה  Bluefin המהוללת. סאקאימינטו (Sakaiminato) הוא גם השער לאזור עתיק מאוד בהונשו (האי הגדול מבין ארבעת איי יפן), בו שוכן Izumo Taisha, אחד המקדשים העתיקים הקדושים ביותר של השינטו.
סיור החוף שלנו
היום נעשה הכרה עם האמנות היפנית. עם העגינה נצא למוזיאון אדאצ'י לאמנות הממוקם בעיר יאסוג'י ואוצר בין כתליו יצירות אמנות שנאספו במשך שנים רבות על ידי Adachi Zenko, יזם מן העיר. יש בו אוסף של אחד הציירים המקומיים הגדולים (Yokoyama Taikan), יצירות אמנות רבות אחרות, כולל יצירות קרמיקה, ציורי ילדים, גילופי עץ וציורים עכשוויים. המוזיאון משנה את העבודות המוצגות בו 4 פעמים בשנה, בהתאם לעונות המשתנות. הגנים היפניים המרהיבים המקיפים אותו, הם בונוס נוסף לחוויה.

יום 15 | קאנזאווה
אגדה בה מסופר על איכר שחיפש תפוחי אדמה בביצות האזור, אך תחת זאת מצא באדמה מטילי זהב, העניקה לעיר את שמה, קאנזאווה – "ביצת זהב". העיר שהיתה בעבר נחלתו של שבט מאדה עתיר העוצמה, צמחה לעיר עם הישגים תרבותיים גדולים, לא פחות מקיוטו ו"אדו"- טוקיו של היום. במהלך מלחמת העולם 2, פסחו עליה התקפות אוויריות, וכך, בדומה לקיוטו, הפכה עבור המקומיים ליעד עם נופך "נוסטלגי" המזכיר את שורשיהם.
סיור החוף שלנו
עד היום ראינו המון מקדשים, טבע וגנים ועוד נראה כאלו בהמשך. לכן את היום נקדיש לשירקאווה גו (Shirakawa Go) הכפר האחרון ביפן שנותר על תילו כפי שהיה במאה ה- 18. האזור הכפרי מסורתי כולו, הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו ועל תושביו והרשות המקומית, נאסר לבצע כל שינוי בכפר או במגוריהם, ללא אישור ממשלתי. האטרקציה המרכזית בכפר היא בתי החוות שלו, בני כ- 250 השנים. הבתים מאופיינים בגגות קש (zukuri gassho) ופירוש השם הוא "נבנה כידיים בתפילה", כיוון שצורת הגגות דומה לידיהם הקפוצות של נזירים בתפילה. הסגנון האדריכלי הפרקטי הזה, פותח במשך דורות כדי להשיל את כמויות השלג הגדולות הנופלות באזור במהלך החורף. נבקר באחד הבתים שהפך למוזיאון, ונלמד להכיר את אורח החיים האותנטי של משפחת איכרים באזור כפרי מבודד זה.

יום 16 | האקודאטה
היום נערוך יום סיור מלא בעיר הנמל האקודאטה – הנמל הראשון שנפתח למערב לאחר סגר מרצון של מאות שנים. בעיר שנוסדה במאה ה- 15 מתגוררים כיום כ- 400 אלף תושבים והנמל שלה הוא אחד הנמלים החשובים ביפן.
סיור החוף שלנו
נתחיל בביקור בשוק בוקר יפני מסורתי שכולו סדר וניקיון, חלק בלתי נפרד משיגרת יומה של עקרת בית יפנית הקונה בו את המצרכים היומיים.
נבקר במבצר גוריוקאקו, מבצר מרשים בגודלו, בתעלות המים ובחומות האבן סביבו ונשלים את ביקורנו ברובע מוטומאצ'י, הרובע שבו התיישבו הסוחרים הזרים עם פתיחת הנמל ב- 1854 לעולם הרחב. בתי הרובע מצטיינים בסגנונות האירופיים השונים לפי מוצאם.
נשלים את ביקורינו בתצפית יפה ממרומי הר האקודטה אליו נטפס ברכבל.

יום 17 | אאמורי – הירוסאקי
העיר אאומורי בצפון יפן, שואבת את יופיה ממטעי תפוח עץ ועצי הדובדבן הפורחים והמקיפים את נופיה על רקע הרי Hakkoda המושלגים הנראים ממרחק. לאורך ההיסטוריה שלה, היא הוכתה באסונות פעם אחר פעם. בשנת 1910 הרסה שריפה גדולה חלק ניכר של העיר ובמהלך מלחמת העולם השניה, היא נותרה הרוסה לאחר הפצצה אווירית ובכל זאת ידעה להתאושש תמיד. אולם, אאמורי ידועה בעיקר בזכות פסטיבל Matsuri Neputa הנודע שלה, אירוע שנתי המושך אליו רבים.
סיור החוף שלנו
לאחר העגינה באאמורי, נצא להירוסקי השכנה, עיר עתיקה מהמאה ה¬8 שהיתה עיר מחוז חשובה בתקופת אדו. התחנה הראשונה שלנו היא פארק Castle Hirosaki הנודע, שבמרכזו טירת השוגון אשר נשרפה ונבנתה מחדש בשנת 1810. יש בה שלושה מפלסים, צריח, תעלות הגנה, שערים וקירות מבוצרים אשר נשמרו היטב ומאפשרים לנו להציץ לרגע לעולמו של מנהיג הלוחמים. אוצר היסטורי זה הוא גם משכנו של אחד המראות הטבעיים הפופולריים ביותר במדינה.
שפר מזלנו לבקר במקום בשבועיים בהם מתקיים פסטיבל Hirosaki Sakura כאשר הפארק כולו הופך למרבד ורוד חיוור. 600 עצי הדובדבן שבו מלבלבים במלוא פריחתם, מלאים מיופיו המרהיב של הטבע.
נמשיך אל העיירה נפוטה מורה (Mura Nepota) ובה נבקר במוזיאון "חי" ומרשים אבל כזה שאינו נראה כמוזיאון מצוי. תכולתו כוללת דמויות דו¬ מימד דמיוניות, מתוחות על מסגרות עץ ובמבוק הנישאות על עגלות במהלך הפסטיבל המפורסם של הירוסאקי. המדריך המקומי יספק הסברים על המסורות וההיסטוריה סביב הפסטיבל.

יום 18 | יום ים
יום שכולו שייט. קחו את הזמן ליהנות מכל מה שיש לאוניה להציע: פעילויות תרבות, ספא וספורט, מופעי בידור, מגוון מסעדות, שופינג וקזינו. במשך היום יתקיים מפגש לקבוצה והרצאה של המדריך.

יום 19 | טוקיו – הונג קונג – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מן האוניה, נשלים ביקורים ביפן ואחר הצהריים נעשה את דרכנו לשדה התעופה.

יום 20 | תל אביב
נחיתה בשעות הבוקר בנתב"ג.

אתרים בלעדיים לתרבותו בהם יבקר הטיול:

הירושימה
– הרכבת המהירה "שינקנסן"- הירושימה וחזרה
– מוזיאון השלום
– מתחם פארק השלום
– שייט אל האי מיאג'ימה

הרי האלפים היפנים
– מוזיאון ההומניות של מציל יהודי השואה- סוגיהרה

טקיאמה
– פסטיבל האביב הנחשב לאחד משלושת הפסטיבלים החשובים ביפן

מאצומוטו
– "מבצר העורב"
– תצפית על הר פוג'י (Fuji)

שמורת האקונה
– שיבאזאקורה
– אגם אשי
– מעיינות המים החמים.
– מוזיאון האקונה לפיסול מודרני, אחד הטובים בעולם

ניקו
קומפלקס מקדשים מפואר (Toshogu) הנחשב ליפה בכל יפן
שמורה הכוללת הרים וולקנים, אגמים, מפלים ואתרים היסטוריים.
אגם צ'וזנג'י Chuzenji))
מפלי קוגון, הגבוהים ביותר ביפן

יתרונות נוספים:

• טיול בתקופת פסטיבלי הדובדבן ובנוסף: פסטיבל טקיאמה ופסטיבל הפרחים שיבאזאקורה.
• טיול שמשלב קרוז מפנק עם טיול עומק של פעם בחיים למדינה מרוחקת
• חוויה כפולה של אחד מפלאי הטכנולוגיה היפנית: שתי נסיעות ברכבת הקליע המפורסמת, מהמהירות בעולם.
• הטיול היבשתי אינו מסתפק בטוקיו וקיוטו, אלא מבקר בלעדית בהירושימה, באלפים היפנים בעיירות העתיקות
  טקיאמה ומאצומוטו, בשמורת הקונה, ניקו ועוד. בדוק והשווה.
• הקרוז מאפשר ביקור בערי החוף ובכפרים של יפן בדגש על תרבות יפן, כולל מופע אומנויות יפניות מסורתיות
• שיט באוניה Diamond Princess המדורגת בליגת הפרימיום
• לינה בבתי מלון בדרגה של ארבעה כוכבים על בסיס חצי פנסיון ו/או מסעדות
  (הבדל משמעותי באיכות הטיול לעומת מלונות 3 כוכבים)
• מפגשים קבוצתיים ו/או הרצאות מפי מדריך הטיול במשך ההפלגה
• מפגש קבוצה על קפה ועוגיות לקראת היציאה לטיול, בו יינתן כל המידע הדרוש

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות בחברת התעופה קתאי פסיפיק
 • מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק מעודכן ל-1.7.16
 • בתי מלון בדרגת 4 כוכבים
 • כלכלה במהלך השיט: פנסיון מלא (למעט צהריים בסיורי החוף)
 • כלכלה בטיול היבשתי: חצי פנסיון. ארוחות במסעדות ובבתי המלון
 • טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט באוניה בה נדרש לשלם $121 לאדם).
 • כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
 • אוטובוס תיירות ממוזג לכל העברות וסיורים.
 • מדריך טיול בכיר ישראלי
 • מדריכים ומרצים מקומיים
 • מפגש קבוצה, עם כיבוד קל, לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
• ביטוח בריאות ומטען
• טיפים באוניה (חובה עפ"י כללי חברת השייט)
• שינויים במחירי מיסי נמל, היטל ביטחון ותוספת דלק – המחיר יעודכן בהתאם.
• סבלות, תשר למלווה הישראלי

הערות:

 • מרכיב מחיר השייט משתנה בחברת השייט עפ"י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • חדרי מלון במרכזי הערים יפן בדר"כ קטנים מהסטנדרטים במערב.
 • חדרי יחיד (SINGLE ROOM), בדר"כ קטנים יותר מאלו הזוגיים
 • ייתכנו שינויים בתכנית הטיול, ובסדר הביקור באתרים בהתאמה לתחזית התפתחות הפריחה ולאילוצים שאינם תלויים במארגנים.
 • שיבוץ החדר, מיקום, קומה ושדרוג, ייקבעו ע"י מחלקת הקבוצות של חברת השייט בהתאם לקטגוריה

תנאי תשלום:
• דמי הרשמה על סך 200 $ לנוסע הנכללים במחיר הטיול.
• עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו.
• ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
• התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי*

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת תוספת יחיד מדריך
11.4.18 30.4.18  7,695 $   477 $    960 $  2,700 $  אברהם תש"ח

*אין כפל הנחות ומבצעים