yes

הביאנלה של וונציה – יוני 2019

הביאנלה של וונציה - יוני 2019

קוד הטיול:  TGVB-9621
משך הטיול:  6 ימים
יציאה:  21 ביוני 2019
חזרה:  26 ביוני 2019
מדינה:  איטליה
סגנון:  טיול כוכב אורבני – מלון במרכז ונציה

 

 

  • טיול אורבני עמוק ומקיף ביותר באחת הערים המתוירות בתבל, בדגש מיוחד על הנושאים שהפכו אותה לכזאת – אמנות ואדריכלות.

  • שפע אירועי התרבות בכל רחבי וונציה הרוחשת וגועשת לכבוד התערוכה החשובה בעולם בתחום האמנות העכשווית – הביאנלה ה-58, עושים את הביקור בוונציה, דווקא בזמן הזה, לחוויה מיוחדת וחד פעמית.

  • את הטיול תוביל ד”ר ורדה רוטשטיין מאייר, בעלת תואר שלישי לאמנות ומגדר מאוניברסיטת מיזורי, ארה”ב, המתמחה באמנות מודרנית ועכשווית. הובילה עשרות טיולים בוונציה ולא החמיצה ביאנלה אחת במשך 20 השנים האחרונות.

בוונציה שהיתה מדינה בימי הרנסנס וגם אחת העשירות והנאורות באירופה בעת ההיא, פרחה האמנות ונסקה לגבהים חדשים. התפתחו בה אסכולת ציור ייחודית (שושלות אמני משפחות בליני, טיציאן, טינטורטו וורונזה), אדריכלות מסוגננת שהובלה ע”י האדריכל הנודע של המאה ה- 16, אנדראה פלאדיו,  ותחומי אמנות נוספים.

כל אלו הפכו את וונציה מזה מאות שנים לחגיגה אחת גדולה לכל שוחרי האמנות והמוסיקה,  כמו גם למקום המתאים ביותר לאירוע התרבות והאמנות הידוע ביותר בעולם – הביאנלה
הביאנלה של וונציה הינה תערוכת אמנות עכשווית. אחת לשנתיים בשנים לא זוגיות, מאז 1895, הופך האי להיות ה”מֵכָּה” ומוקד העליה לרגל העולמי לכל אוהבי התרבות באשר הם. הביאנלה הפכה למקום תצוגה חשוב של מדינות רבות, ובעיקר מקום להציג את האמנים הפועלים היום בזירה הבינלאומית באמנות. במהלך האירוע מוצגים שפע של עבודות, מֵיצגים ומופעים מהעולם כולו בתחומי האמנות, תיאטרון, מחול, אמנות פלסטית ועוד.
העיר כולה אז, חוגגת את מיקומה בפסגת האמנות העולמית ואין זמן טוב מזה לבקר בה.
הבינאלה מתקיימת בכל חלקי האי ונציה ובעיקר בג’ארדיני (Giardini) בו ממוקמים יותר מ- 80 ביתנים קבועים שנבנו במהלך השנים והם מייצגים יותר מ- 100 מדינות  שכל אחת מהן בוחרת את האמן או האמנים שיציגו בביתן שלה, ובארסנל (Arsenale), שהוא האנגר ענקי המשמש מרחב תצוגה אלטרנטיבי, מציגים אמנים עצמאיים ומספר מדינות נוספות.
.
האוצר הראשי של הביאנלה ב 2019 הינו ראלף רוגוף שנתן שם לתערוכות: “אתה יכול לחיות בזמנים מענינים”, מתוך כוונה שהאמנות תציג חשיבה חדשה על נושאים מסורתיים מתוך רצון לשקף את ההתמודדות של האמנים עם המצב הקיים, היצירה האמנותית תפגין דרכים חדשות ומגוונות להבנת העולם.
את ישראל תייצג השנה האמנית איה בן רון שעבודותיה יוצגו בביתן הישראלי שתכנן האדריכל זאב רכטר עוד ב- 1952. הביתן עוצב על פי עקרון הסגנון הבינלאומי שצמח בבית הספר הבאוהאוס על פי תפיסתו של האדריכל לה- קורביזיה. אוצר הביתן הישראלי הינו אבי לובין
במשך כל ימי הסיורים יערכו דיונים ע”י מדריכת הטיול, בנושאים שונים המעסיקים כיום את עולם האמנות העכשווית.

יום1 | ת”א – ונציה
נצא בטיסת אל על בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה מרקו פולו אשר בוונציה. נשוט בספינה פרטית למלון באי עצמו ולאחר מכן נתחיל בסיור. אחר הצהרים נצא למוזיאון פגי גוגנהים שבו מוצג האוסף של הגב’ פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב’ גוגנהיים ב- 1948, האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג’אקומטי ועוד. האוסף שייך למשפחת גוגנהיים וזו הזדמנות לדון בשאלה מהו אוסף פרטי ומיהו האספן האמנות המודרני ותפקידו בשיח האמנותי.

יום 2 | ביאנלה של וונציה
בבוקר נבקר במוזיאון לאמנות עכשווית פונטה דלה דוגנה (Punta della Dogana) שנבנה במאה ה 14 כדי לשמש כבית המכס של האי וונציה ואשר בעזרתו של פרנסואה פינו אספן אמנות ידוע והמעצב — אדריכל של טדאו אנדו (Tadao Ando) הפך למוזיאון לאמנות עכשווית על שטח של 5,000 מ”ר. בצהרים נשוט לעבר פלאצ’ו גראסי (Palazzo Grassi) ונבקר באוסף של פרנסואה פינו. הארמון נבנה בסגנון ניאו קלאסי על ידי האדריכל ג’ורג’ו מאסארי בין השנים 1748 – 1772 למשפחת גראסו. הארמון נקנה ב- 2005 על ידי פרנסואה פינו שלקח את האדריכל טדאו אנדו לשפץ את הארמון להתאימו לתצוגת יצירות אמנות. פרנסואה פינו הינו איש עסקים צרפתי ואספן של יצירות אמנות מודרנית, הוא החליט שחשוב מאוד שבאי ונוציה, שהרבה מאוד תיירים פוקדים אותה, יהיה מוזיאון לאמנות עכשווית. ולכן החליט לשכן במבנה את האוסף הפרטי שלו שכולל יצירות של אמנות מודרנית, מינימליזם, האמנות הענייה והאבסטרקט.

יום 3 | וונציה
הבוקר נשוט לאי סן ג’ורגיו מגו’רה לביקור בכנסיית סן ג’ורגיו מג’ורה שמאה ה-16 בנה הארכיטקט פלאדיו ועיטר אותה טינטורטו בציור ה”הסעודה האחרונה”. לאחר מכן נשוטט בין הארמונות והכנסיות שבהן מוצגות יצירות של אמני הביאנלה.

יום 4 | וונציה
הבוקר נערוך סיור בארסנל המהווה חלק מתצוגת יצירות האמנות של הבינאלה. זו תהיה הזדמנות לדון על היצירות המוצגות במרחב אלטרנטיבי, שהיה בעבר מקום איחסון לאוניות הצי הוונציאני והפך למרחב תצוגה ולמוזיאון שמציג אמנים רבים עכשוויים, וכן נמצאים שם מספר ביתנים, כמו הביתן הדרום אפריקאי, הביתן האיטלקי ועוד.  בצהרי היום נשוט לקאנארג’יו לבקר בסקואלה סן רוקו, הארמון שימש במאות 16-17 כמרכז תמיכה חברתי וכלכלי לתושבי ונציה העניים והוקדש לקדוש סן רוקו. את הארמון עיטר בסיפורי הברית החדשה וספר התנ”ך האמן הוונציאני טינטורטו והקדיש חדר אחד גדול לצליבתו של ישו. לאחר מכן נבקר בכנסיית סנטה מאריה גלוריה די פרארי, נראה את יצירתו של טיציאן “מאריה עולה השמימה”. אחר הצהרים נטייל בין הכנסיות והארמונות שבהם מציגים אמנים עכשוויים את יצירתם הקשורה לביאנלה.

יום 5 | וונציה
יום זה יוקדש כולו לסיור בין הביתנים של הביאנלה. הבינאלה של וונציה היא תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית הנערכת בוונציה מדי שנתיים בשנים אי-זוגיות ומכאן גם שמה, “בינאלה”, שפירושו באיטלקית הוא “דו-שנתי”. הביאנלה של ונציה נחשבת לאחת מהתערוכות החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם האמנות, ומכל מדינה נבחרים להשתתף בה אך ורק האמנים הבולטים ביותר בתחומם, אשר יוצרים יצירות אמנות במיוחד לקראתה. נתחיל בסיור בג’רדיני, בביתן הישראלי שבו יוצגו עבודותיה של איה בן רון. אוצר הביתן  הינו אבי לובין.

יום 6 | וונציה – תל אביב

מוזיאון פגי גוגנהיים
פונטה דלה דוגנה- מוזיאון לאמנות עכשווית
פלאצ’ו גראסי ובו אוסף פרנסואה פינו
כנסית סן ג’ורגיו מג’ורה
סיור בארסנל ובביאנאלה
בסקואלה סן רוקו
הביתן הישראלי
פיאצה סן מרקו
הבזיליקה

מחירים באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת לחדר יחיד מדריכה    
 21.06.19  26.06.19     1,750 € 575 € ד”ר ורדה רוטשטיין מאייר     
 תוספת יחיד בחדר             

**אין כפל מבצעים והנחות

 
2019-05-17T08:25:57+00:00