yes

הביאנלה של וונציה – אוקטובר 2022

הביאנלה של וונציה - אוקטובר 2022

קוד הטיול:  TGVB-1019
משך הטיול:  5 ימים
יציאה:  19 באוקטובר 2022
חזרה:  23 באוקטובר 2022
נחיתה: 24/10 שעה 02:35
מדינה:  איטליה – ונציה
סגנון:  סיורים במוקדי אמנות בינלאומיים בביאנלה

 

 

 • טיול בדגש מיוחד על הנושאים שהפכו את ונציה לאחת הערים המתויירות ביותר בתבל – אמנות ואדריכלות.

 • שפע אירועי התרבות בכל רחבי וונציה הרוחשת וגועשת באווירה בינלאומית לכבוד התערוכה החשובה בעולם בתחום האמנות העכשווית – הביאנלה, עושים את הביקור בוונציה לחוויה מיוחדת וחד פעמית.

 • הטיול בהדרכה של לִידָה שָרֵת מָסָד, אמנית רב תחומית בתחומי הציור והפיסול, מרצה בשנקר – בית ספר גבוה לעיצוב ואמנות ואוצרת תערוכות, מדריכה סיורי אמנות. עבודותיה של לידה מוצגות במוזיאונים ברחבי הארץ.

 • מלון 4* ספלנדיד וניס (Splendid Venice – Starhotels Collezione) במרכז ונציה במרחק הליכה קצר מככר סאן מרקו

הביאנלה של ונציה היא תערוכת האמנות העכשווית, הבינלאומית, היוקרתית והחשובה שמתקיימת כל שנתיים בוונציה (פירוש השם ״ביאנלה״ באיטלקית הוא ״דו-שנתי״ – מכיוון שהתערוכה מתקיימת אחת לשנתיים). בתערוכה משתתפים אמנים נבחרים מכל העולם הבולטים בתחומם. כל מדינה מחזיקה ביתן בוונציה ושולחת מידי שנתיים אמן אחד שמייצג אותה

אחת לשנתיים הופך האי למוקד העלייה לרגל העולמי לכל אוהבי התרבות באשר הם. הביאנלה הפכה למקום תצוגה חשוב של מדינות רבות, ובעיקר מקום להציג את האמנים הפועלים היום בזירה הבינלאומית באמנות. במהלך האירוע מוצגים שפע של עבודות, מֵיצגים ומופעים מהעולם כולו בתחומי האמנות, תיאטרון, מחול, אמנות פלסטית ועוד.

הביאנלה מתקיימת בכל חלקי האי ונציה ובעיקר בג’ארדיני (Giardini) בו ממוקמים עשרות ביתנים המייצגים את המדינות הרבות שכל אחת מהן בוחרת את האמן או האמנים שיציגו בביתן שלה, ובארסנל (Arsenale), שהוא האנגר ענקי המשמש מרחב תצוגה אלטרנטיבי, ובו מציגים אמנים עצמאיים ומספר מדינות נוספות.
.
יום 1 | תל אביב – ונציה
נוחתים בשדה תעופה ונציה, נוסעים בסירת מונית ישירות למלון, מתמקמים בחדרים לשנת לילה טובה, ומכינים את עצמנו לסיורי אמנות בוונציה ביום שלמחרת.

יום 2 | ונציה
ארוחת בוקר במלון נתארגן ליציאה לסיור בין הביתנים של הביאנלה – תערוכת אמנות עכשווית בינלאומית, הכי כיף להתחיל את הביאנלה בג’רדיני. גן יפיפה עם ערוצי נחל זורמים בין השבילים והעצים. את גני הג’רדיני הקים נפוליאון בתחילת המאה ה- 19 וההוד שמלווה את העצים ואת הגן כולו מפעים ביופיו .
בג’רדיני 29 ביתנים של המדינות. גם הביתן של ישראל נמצא פה, וכמובן נבקר גם בתערוכה של עילית אזולאי, אמנית צילום ישראלית מאוד מוערכת. במתחם הג’רדיני יש מספר קפיטריות לממכר מזון , נחלק את היום שלנו ל-2 חלקים וכך נוכל לקיים הפסקה למנוחה ולארוחת צהרים ולאחר מכן להמשיך את הסיור.
בתום הסיור אפשר לחזור למלון אבל כדאי להישאר בעיר וליהנות מהיופי של הסמטאות התעלות והרחובות האלגנטיים.

יום 3 | ונציה
נבקר בארסנלה, כשמו כן הוא, הארסנלה היה בעבר מתחם לייצור ולאיחסון נשק, ובעיקר מוקד לבניית ספינות. צי הספינות האדיר של ונציה החל מימי הביניים ועד לתקופה המודרנית נבנה במתחם הארסנלה. זהו אחד המפעלים התעשייתיים הגדולים הראשונים בהיסטוריה. מכיוון שהנהלת הביאנלה הפכה את מחסני הענק לאולמות תצוגה , אנחנו יכולים להתפעם מההצבה הנפלאה של העבודות בחללי הענק. גם פה יהיו עוד ביתני מדינות ועוד תערוכות קבוצתיות מדהימות. גם כאן נחלק את הסיור ל-2 חלקים להפסקה למנוחה ולארוחת צהרים.

יום 4 | ונציה
בכל ביאנלה יש המון תערוכות לווין של אמנים בינלאומיים חיים, או כאלה שעדיין אהודים וחשובים גם אחרי מותם. נראה לי שהשנה כמות תערוכות הלוויין והאמנים הכוכבים גדולה מתמיד.
נפתח במוזיאון פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection), שביתה הפך למוזיאון כולל הגן ובו מוצגות יצירות ציור ופיסול מאוסף האמנות של משפחת גוגנהיים. הארמון נבנה במאה ה- 18 בסגנון ניאו קלאסי ונקנה על ידי הגב’ גוגנהיים ב- 1948, האוסף כולל יצירות של פיקאסו, קליי, ארנסט וג’אקומטי ועוד.
נבקר בתערוכת האוסף וכן בתערוכה החדשה של סוריאליזם שמקיימת דיאלוג עם אחת מתערוכות הביאנלה שאצרה האוצרת הראשית של הביאנלה ססיליה אלמני.
כמו כן נראה את התערוכות של מרלן דומא בארמון גראצ’י (Palazzo Grassi) שנבנה בסגנון ניאו קלאסי בין השנים 1748 – 1772 ואת אניש קאפור באקדמיה.

יום 5 | ונציה – תל אביב
נבקר בתערוכה של לואיז נבלסון, אנסלם קיפר ותערוכה קטנה ונהדרת בחנות Olivetti בסאן מרקו.
נחזור למלון להתארגנות אחרונה, וניסע לשדה התעופה לחזרה הביתה.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים בתערוכות ובארמונות .

 • הדרכה של האומנית לִידָה שָרֵת מָסָד 
  אמנית רב תחומית בתחומי הציור והפיסול, בוגרת האקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים ולימודי אוצרות ומוזיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב.
  מרצה בשנקר – בית ספר גבוה לעיצוב ואמנות ואוצרת תערוכות. פיתחה מודל ייחודי של סיורי אמנות הפותחים חלון לעולם המסקרן של האמנות
  ובמסגרתם מובילה קבוצות של סקרנים ואוהבי אמנות. עבודותיה של לידה מוצגות במוזיאונים ברחבי הארץ.
 • מלון 4* ספלנדיד וניס (Splendid Venice – Starhotels Collezione) ממוקם 5 דקות הליכה מכיכר סן מרקו (St. Mark),
  על גדות תעלה באזור מרצ’ריה (Mercerie) בוונציה
  (או דומה לו ברמתו)
 • ביקורים:
  גני ז’רדיני וסיור בביתנים
  הביתן הישראלי
  תערוכה של אומנית הצילום הישראלית עילית אזולאי
  סיור בארסנלה ובביאנלה
  מוזיאון פגי גוגנהיים
  פלאצ’ו גראסי ותערוכה של מרלן דומא
  האקדמיה והתערוכה של אניש קאפור
  התערוכות של לואיז נבלסון, אנסלם קיפר
  פיאצה סן מרקו ותערוכה קטנה ונהדרת בחנות Olivetti

מחירים באירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת לחדר יחיד מדריכה    
19.10.22 23/24.1022 מ ל א   האומנית לִידָה שָרֵת מָסָד      
 תוספת יחיד בחדר             

**אין כפל מבצעים והנחות

 
2022-08-09T06:01:03+00:00