דורדון - עמק הדורדון היפה - עמק הלוט – והפירנאים המרכזים

קוד טיול: TGBD
משך הטיול: 8 ימים
יציאות: 23 במאי 2018
מדינות: צרפת
סגנון: טיול מתגלגל
  • טיול בחבל דורודן-פריגור, מהיפים שבצרפת – נופים יפהפהים, טירות, אתרים הסטוריים וגסטרונומיה משובחת
  • את הטיול יוביל מומחה לצרפת
%d7%9e%d7%a4%d7%94
הדורדון – חבל הארץ הכפרי היפה והאותנטי ידוע כאזור קסום מהיפים באירופה.
מה אין בו?  מרחבים ירוקים, עיירות עתיקות עתירות אמנות והיסטוריה, טירות מרשימות, נהרות, מערות נטיפים ומערות האדם הקדמון, כפרים תלויים וכנסיות מבוצרות,  מסלולי הליכה ושייט, וכמובן האוכל – כל אלה הפכו את האזור לאחד האהובים ביותר על הצרפתים ועל התיירים .
תוכנית הטיול:

יום 1 I אלבי – רודז
טיסת בוקר דרך יעד ביניים לטולוז. . מיד עם ההגעה נצא לעיר אלבי, לביקור בעיר הולדתו של טולוז לוטריק, הצייר הידוע והאומלל. נבקר בארמון הבישוף שהפך למוזיאון המכיל רבות מאוד מעבודותיו של האמן, ובהמשך קתדרלה סן ססיל, המדהימה. נמשיך צפונה לרודז, עיר קטנה השוכנת במסיף סנטראל(הרמה המרכזית) בליבה של שמורת טבע ואזור כפרי יפהפה, בגובה של כ-550 מ’. ארוחת ערב ולינה ברודז.

יום 2 I קניון הטארן – גשר מיו
יום שכולו טבע. ניסע לאורך ערוץ הטארן. כביש צר ומתפתל בנופי בראשית. נעצור מדי פעם לתצפיות נשכשך רגלינו במי הנהר הזורמים בשצף קצף. נבקר בעיירה סנט אנמי, עיירה קסומה היושבת ממש על גדות הנחל. נמשיך וניסע לאורך הנחל, ונצפה על הגשר החדש והמדהים שנבנה מעליו- פלא הנדסי ויצירה ארכיטקטונית מדהימה.לקראת ערב נחזור לבית המלון ברודז . ארוחת ערב ולינה.

יום 3 I נקרת השטן (תהום פאדיראק) – רוק אמדור – סרלה
ניסע לתהום פאדירק, מערה קרסטית מדהימה, שבתחתיתה, בעומק של כ 100 מ’ זורם נהר תת קרקעי. נרד במדרגות ובמעלית. נשוט בנהר ונסייר בין חללי המערה . נמשיך לביקור ברוק אמדור ,כפר מבוצר התלוי על צוק אדיר, כשמעליו כנסיות וארמון. נרד מהארמון למנזרים ולכנסיות הדבוקים לסלע, ומשם לעיירה השוכנת מתחת לצוקים ומעל העמק היפה. מכאן לסרלה , עיר קטנה ומקסימה הנחשבת לבירת כבד האווז ושוכנת בעמק הדורדון.
לינה בסרלה.

יום 4 I סרלה ושוק האיכרים – עמק הדורדון – בינאק – לה רוק גז’אק – דום
נתחיל את היום בביקור בסרלה הנחשבת לפנינת הדורדון ודרום מערב צרפת בכלל ובשוק האיכרים המפורסם של העיירה ואחד הנחשבים בצרפת כולה. ניקח זמן ליהנות מהשוק ומטעמיו. נמשיך ונסייר בעיר העתיקה והשמורה, בסמטאות הציוריות, והכיכרות העתיקות. מכאן בנסיעה קצרה נגיע לעמק ונהר הדורדון ונכיר את אחד האזורים היותר אהובים על הצרפתים..נטפס עם האוטובוס לבינאק, מבצר אדיר הצופה על העמק כולו. נמשיך לביקור בלה רוק גז’יאק, כפר היושב על שפת הנהר למרגלות מצוק תלול. נשוט על הנהר בין הארמונות ולאחר מכן נטפס עם האוטובוס, ועם “רכבת” מיוחדת ל”בסטיד”(כפר מבוצר) דום . המראה הנשקף מהטיילת של דום הוא סיום נהדר ליום מקסים . מכאן חזרה לבית המלון בסרלה.

יום 5 I עמק הלוט – סן סיר להפופי – מערת האדם הקדמון – קהור – טולוז
היום יוקדש לעמק נהר הלוט הפסטוראלי. נבקר במערת האדם הקדמון, פש מרל, נמשיך לאורך הנהר לסן סיר להפופי, כפר תלוי המשקיף על נהר הלוט. נבקר בכפר העתיק והיפהפה. ניסע לקאור, עיר המוקפת כמעט מכל עבריה בנהר הלוט, ונעלה על גשר ולנטרה, שריד מרשים ביותר למלחמת 100 השנים. מכאן נמשיך לטולוז”העיר הורודה”, עיר יפה וחשובה הנחצית על ידי נהר הגרון ותעלת הדרום(קנאל דו מידי) . ארוחת ערב ולינה בטולוז.

יום 6 I טולוז – קרקסון
הבוקר ניסע לקרקסון, היפה והגדול במבצרי אירופה. נסייר בסמטאות הציוריות וברחובות הצרים בין החומות והמגדלים. נחזור לטולוז , נבקר בעיר ונראה את כנסיית סן סרנין היפה והמיוחדת, את כיכר הקפיטוליום, את תעלת המידי. נטייל בין הסמטאות המדרחובים העתיקים והמוני האנשים הממלאים את הרחובות הכיכרות , בתי הקפה המסעדות והחנויות. . ארוחת ערב ולינה בטולוז.

יום 7 I הפירנאים הצרפתים : מירפואה – פואה – מונסגור
יום שכולו טבע ונופים . נצא מטולוז דרומה ונטפס במדרונות הצפוניים של הרי הפירנאים ל”ארץ הקטארים” .תחנתינו הראשונה תהייה פואה, ששלושת מגדלי המבצר הקטארי בולטים בה למרחוק.נבקר בעיירה וממנה נמשיך למונסגור,הר נישא ומבודד , הבולט מאוד בשטח שבפיסגתו ניצבת מצודה . יש מאמינים שבתוך ההר מונסגור (Montsegur) שבצרפת נמצא מוחבא הגביע הקדוש. נטפס אל המצודה ולאחר מכן נמשיך בנסיעה ל מירפואה, כפר עתיק ומיוחד שמרכזו נמצא השוק המקורה, מבנה מיוחד ויפה . לקראת ערב נחזור לבית המלון בטולוז, ארוחתערב ולינה .

יום 8 I טולוז – תל-אביב
בהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של טולוז ממנו ממנו נמריא לטיסת דרך יעד ביניים חזרה לארץ.

המחיר כולל:
 טיסות דרך יעד ביניים לטולוז ובחזרה.
 מסי נמל, מס בטחון והיטל דלק – ראה הערה
 בתי מלון בדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה
•  כלכלה: חצי פנסיון
•  סבלות

 כניסות לכל האתרים ופעילויות לפי התוכנית
 אוטובוס תיירות חדיש וממוזג לכל העברות וסיורים.
 מדריך ישראלי מומחה לצרפת
 טיפים לנותני שירותים בחו”ל 

המחיר אינו כולל:
 ביטוח בריאות ומטען
•  טיפ למדריך הישראלי
•  
כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

תנאי תשלום:
*  דמי הרשמה על סך 200 אירו לנוסע עם ההרשמה.
*
 עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
*
 ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית  
*
 התשלום לפי שער המחאות והעברות.

מחירים ב-אירו לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי    תוספת ליחיד בחדר הערות  
23.5.18 30.5.18 1,600 אירו    395 אירו     
             

>* אין כפל מבצעים והנחות

Print Friendly