yes

קרוז מאורגן סובב הים הבלטי עם רויאל קריביאן כולל 3 ימים בסנט פטרסבורג

קרוז מאורגן סובב הים הבלטי עם רויאל קריביאן כולל 3 ימים בסנט פטרסבורג

קוד טיול:  TCBA 
משך הטיול:  12 ימים (10 לילות באוניה)
יציאה: 19 ביוני  2019
חזרה: 01 ביולי 2019
אוניה: Serenade of the Seas
חברה: Royal Caribbean
מדינות: דנמרק, גרמניה, פינלנד, רוסיה, אסטוניה, שבדיה
מסלול: קופנהגן, אורהוס, ורנמונדה, הלסינקי, סנט פטרסבורג (3 ימים), טאלין ושטוקהולם.
סגנון:  קרוז מאורגן (טיסות, העברות, מלון, קרוז וכל סיורי החוף)

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

 • מסלול קרוז בים הבלטי רויאל קריביאן עשיר במיוחד ב-3 ימי הביקורים בסנט פטרסבורג כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בעיר, ביקור בגני פטרהוף וארמון קתרינה
 • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה עם כניסות ואטרקציות בלעדיות
 • חדרי חלונות ומרפסות המבטיחים נוף לא מוסתר

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים הכרוכים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, ואלו פערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מדינות הים הבלטי הן אוצר תיירותי של ממש. הקשר בין מדינות סקנדינביה ובין מדינות מזרח אירופה מתבסס על הים הבלטי, ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במיוחד כדי להכיר את הקסם שמפריד בין מזרח אירופה – לצפונה.
שייט בים הבלטי הוא למעשה חוויה מדהימה שתהפוך את הנופש הבא שלכם ללא רגיל. המעבר בין האיים של אסטוניה, פינלנד ושבדיה, וכמובן – ביקור בערים כמו טאלין האסטונית, בסנט פטרסבורג הרוסית והלסינקי הפינית יחשוף בפניכם ים מדהים, שלא רואים בכל יום. ים מלא בדגי הרינג וסלמון ענקיים, מלא בדייגים רבים המחפשים אחריהם ותרבות אירופית יפהפייה.
היו שנים שהיה קשה להגיע לחלק מהמדינות הללו מסיבות פוליטיות וגם יוקר ההגעה והביקור היו פשוט גבוהים. בשנים האחרונות, עם התפתחות יעדי ההפלגות ברחבי העולם, עלות הקרוזים ירדה בהתאם והפלגות לים הבלטי הפכו לאחד היעדים המבוקשים בחודשי הקיץ.
שייט בים הבלטי יפגיש אתכם עם הוויקינגים העתיקים “שיבקרו” אתכם בכל אחת מנמלי הערים בהם תבקרו במהלך שיט שכזה. תוכלו לדמיין לעצמכם היכן נהגו הוויקינגים לשוט, ותפגשו את האיים הנסתרים בהם היו נוהגים הוויקינגים הקדומים לעגון.
קרוז בים הבלטי זה אומר לשוט כמו בימה גדולה, מבודדת יחסית מהאוקיינוס, הגאות והשפל בה הם מינימליים, מה שגורם לחוויית הפלגה נעימה וחלקה רוב הזמן.
נקודת השיא בהפלגה לאזור הבלטי הינה ללא ספק ביקור בסנט פטרסבורג. מכיוון שריכוז האוצרות והמראות הבלתי נשכחים כה גדול, ספינות השייט מקדישות יומיים מלאים לביקור בנמל זה כדי לאפשר לנוסעים לראות לפחות חלק קטן משני מיליון יצירות האמנות שבמוזיאון ההרמיטאז` המפורסם והייחודי. נקודות משיכה נוספות כוללות את ארמון יוסופוב שבו נרצח רספוטין בשנת 1916; קתדרלת סנט אייזק אשר קירות השיש שלה משובצים בשלל אבנים יקרות; כנסיית הדם הנשפך (Spilled Blood) וספינת הקרב אורורה, אשר תותחיה סימנו בזמנם את פרוץ המהפכה הרוסית. בפושקין נמצא ארמונה של קתרינה, אשר קירותיו הכחולים-זהובים מתנשאים לגובה של כמעט 300 מטרים.
הרוח הרוסית האימפריאליסטית הינה מוטיב מרכזי גם בקתדרלת טאלין- אלכסנדר נבסקי; טירת טומפאה הוורודה שבנויה בסגנון בארוק; והיכל העירייה הגותי על צריחיו המתנשאים.
בהלסינקי כוללים ביקורים בחלק גדול ממוקדי המשיכה של עיר מופלאה זו, בין השאר היכל פינלנדיה, בית האופרה, קתדרלת אוספנסקי האורתודוקסית, כנסיית הסלע טמפליאקיו והאצטדיון האולימפי.
העיר שטוקהולם מתפרסת על מספר האיים, אולם מרבית המבקרים מעדיפים לסייר בסביבת גאמלה סטאן שב-סטאד שולמן, ומשם להמשיך למוזיאון ואסה וארמון דרוטנינגהולם.
בתולת-הים הקטנה, בהשראת האגדה הפופולרית מאת הנס כריסטיאן אנדרסון, וגני טיבולי הינם שני סמלים מוכרים של העיר קופנהגן הרוויה בקסם ייחודי ומושך.

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף

יום 1| תל אביב – (יעד ביניים ) – קופנהגן
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לקופנהגן, בירת דנמרק. לאחר הנחיתה, ניסע למלוננו להתארגנות ולינה.

יום 2│קופנהגן (דנמרק) – סיור בעיר ויציאה להפלגה
ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נצא לסיור בקופנהגן. נתחיל בארמון “אמיליאנבורג”, בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית. משם נמשיך למזרקת “גפיון” – תזכורת לעברה המיתולוגי של האמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהאגן: פסל “בת הים הקטנה” בהשראת גדול סופרי הילדים – הדני הנס כריסטיאן אנדרסן. נמשיך ל”כיכר ישראל” – כיכר המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית בימי מלחמת העולם השנייה. נתקדם ונראה את ארמון קריסטיננבורג – מקום מושבו של הפרלמנט ובית העירייה עם השעון היפה, המהווה את המרכז הסואן של העיר. נסיים את הסיור בסיור רגלי במדרחוב הארוך באירופה המכונה הסטרויט. בשעות הצהריים ניסע לנמל לקראת סידורי העלייה לאנייה והתמקמות בחדרים. בהמשך: תדרוך בנוגע למתקני האנייה והפעילויות השונות. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 17:00. ארוחת ערב ולינה על האנייה.

יום 3│אורהוס (דנמרק)
אורהוס נחשבת לעיר השנייה בגודלה בדנמרק ולנמלה הראשי של המדינה. העיר מצויה במזרח חצי האי יוטלנד, על שפת מפרץ אורהוס ומרוחקת כ-175 קילומטר מהבירה קופנהגן. אוכלוסייתה מונה כ-270 אלף תושבים והיא משמשת כמרכז התעשייתי והמסחרי הגדול של דנמרק. עיר דנית טיפוסית זו מחולקת לשני חלקים מרכזיים. החלק העתיק המהווה ערבוביה של בתים מימי הביניים, המוקפים בחלקה השני – המודרני. שני חלקים אלו, מסמלים למעשה שתי תקופות שונות בעיר. עידן הויקינגים ומסורתם המפורסמת בה העיר הגיעה לשיא תפארתה ומאוחר יותר, ימי התפתחותה של העיר לצדו של המפרץ המקסים שלה שהביא להקמת הנמל. מכאן קצרה הדרך להפיכתה למרכז מסחרי גדול.
סיור החוף שלנו
נרד מהאנייה ונתחיל את סיורינו בעיר העתיקה של אורהוס, המאופיינת ברחובות קטנים וציוריים, בהם מסעדות ובתי קפה הומי אדם. נראה את הקתדרלה המפורסמת מן המאה ה-13 הבנויה בסגנון גותי, פרסקאות מקשטים את תקרתה ונחשבת לארוכה ביותר בדנמרק. לא הרחק מהקתדרלה שוכן בית העירייה שעיצובו זיכה אותו במספר פרסים ארכיטקטוניים. התחנה הבאה שלנו תהיה המוזיאון הפתוח, המספק הצצה אל חיי העבר בעיירות הדניות. במוזיאון מצויים כ-70 בתים משוחזרים מכל רחבי דנמרק שנעקרו והועברו לכאן. כמו כן ניתן למצוא במקום סדנאות מלאכה שעודן ממלאות אחר ייעודם המקורי, תחנת רוח ותחנת מים. נמשיך לאזור היערות שבדרום העיר, שם שוכן ארמון מרסילסבורג, אשר נבנה בשנת 1902 ומשמש כמעון הקיץ של משפחת המלוכה הדנית. אחר הצהריים נשוב לאנייה לקראת המשך ההפלגה.

יום 4│נמל ורנמונדה, לובק, רוסטוק (גרמניה)
הבוקר תעגון האנייה בנמל ורנמונדה שבצפון גרמניה.
סיור החוף שלנו
נרד מהאנייה וניסע לסיור בעיר היפה לובק, הנחשבת לאחת הערים ההיסטוריות באזור הים הבלטי. במרץ 1942 יצאו מפציצי כוחות הברית להפצצה הראשונה על אדמת גרמניה והחריבו חלקית את המרכז ההיסטורי של העיר בן 1000 השנים. בשנת 1987, לאחר שחזור מאומץ, הוכרז המרכז ההיסטורי של לובק כאתר מורשת עולמית. במהלך סיורינו בלובק נראה את מבניה ההיסטוריים המצויים במרכזה העתיק. נראה את מנזר בורג, רובע קוברג מהמאה ה-13, כנסיית יעקובי, בית החולים הייליג גייסט, המבנים סביב רחוב גְלוֹקֶנגיסֶר ורובע אֶגידיאֶן עם בתי הפטריקים, שער הולסטֶן ומחסני המלח בגדה השמאלית של נהר הטְרָאבֶה.
בחלקו השני של הסיור נגיע לרוסטוק (Rostock), העיר הגדולה במחוז מקלנבורג, אשר הייתה אחת הערים הראשיות בגרמניה המזרחית בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה. העיר משלבת ארכיטקטורה גותית, האנזתית, סוציאליסטית ומערבית מודרנית בתערובת מרתקת. יש בה עיר עתיקה הבנויה מ”לבנים שרופות”, סצנה תרבותית רחבה, גסטרונומיה מודרנית ואפשרויות קנייה מגוונות. נבקר בכנסייה שהמוצג המעניין ביותר בה הוא תגלית מדעית – שעון אסטרונומי שנוצר בשנת 1472, הממשיך לשמור על הזמן ובכל יום בצהריים מהווה הצגת בובות מחויכת.
נחלוף על פני האוניברסיטה הראשונה בצפון אירופה שנוסדה במאה ה- 15 ועומדת על תילה עד היום. נתרשם מהאדריכלות הקומוניסטית של מזרח גרמניה ברחוב Lange Straße ונחוש בדופק של העיר, במעבר בכיכר המרכזית הימי ביינמית- נוייר מרקט. בתום הסיור ניסע לנמל ורנמונדה ונמשיך בהפלגה.

יום 5 | יום ים
יום של בילוי ונופש באנייה. תוכלו ליהנות מהפעילויות שהאנייה מציעה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי המדריך.

יום 6 | הלסינקי (פינלנד)
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בה גורדי שחקים. להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית. הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והתחושה למבקרים בה, היא שהתואר הומצא במיוחד בשבילה. העיצוב להלסינקי הוא כמו הספרות לדבלין או הסמבה לריו. אוצרותיה יתגלו לעיניכם אט אט. זאת עיר של מבט שני, של פרטים קטנים.
סיור החוף שלנו
עם בוקר נצא לסיור בהלסינקי במסלול שיכלול את כיכר הסנט, בניין הפרלמנט, הכפר האולימפי, מונומנט סיבליוס והכנסייה המרשימה החצובה בסלע. המשך סיור רגלי בכיכר השוק, כנסיית אוספנסקי, הרובע הרוסי, שד’ מנרהיים ועוד (ככל שיותיר הזמן). את הטיול נתחיל בביקור בקתדרלה הפרובוסלבית “אוספנסי”- שריד אותנטי להיותה של פינלנד דוכסות רוסית בתקופת הצארים לבית רומנוב. נמשיך לכיכר הסנט, בה נמצאת הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. נמשיך גם לאחת האטרקציות הייחודיות של הלסינקי, כנסיית הסלע. הכנסייה, שנבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת, היא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק. בהמשך נבקר בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם, מחבר האפוס המוזיקלי “פינלניה” ומהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. נמשיך את הטיול בכיכר השוק ומשם נשוב לאנייה להמשך ההפלגה.

ימים 7-8-9 | 3 ימים בסנט פטרסבורג (רוסיה)
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. הפאר וההיסטוריה של הבירה האימפריאלית של רוסיה לעולם לא יפסיקו להדהים, אך כדאי לזכור שזוהי גם עיר בעלת רוח מהפכנית. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נייבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול שהתכוון לשלוט באמצעותה על הימים הבינלאומיים. סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה. בתקופה הצארית, אחרי מלחמת האזרחים, העיר הייתה ידועה בשם “פטרוגרד”. בתקופת המשטר הקומוניסטי נקראה לנינגרד ובשנת 1991 הושב לה שמה המקורי. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר, משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. מה שבולט בה, הוא אוסף המבנים ההיסטורי והמרהיב, אותם נראה במלוא הדרם במהלך הטיול. הלילה האנייה תעגון בנמל למשך יומיים אותם ננצל לסיורים בעיר.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום הראשון
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאוניה ונתחיל את טיולינו בסנט פטרסבורג. נראה את האי וסילבסקי המוקף בנהרותיה של העיר ושוכן ממול לארמון החורף. שניים מהגשרים המפורסמים ביותר של סנט פטרסבורג, גשר הארמון וגשר בלגובסשנסקי, מחברים את האי לחלק הדרומי של העיר. נסייר במבצר פטר ופול שנבנה בשנת 1703 על מנת להגן על העיר ושימש במשך שנים רבות כבית מעצר למתנגדי הצארים. תחנתנו הבאה תהיה הביקור במוזיאון ההרמיטז’, האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית (ביקור של כשעתיים). נבקר גם בבית הכנסת הגדול שנבנה בשנת 1893. נסיים את סיורינו בשדרות נייבסקי הנחשבת ל”שאנז אליזה” של סנט פטרסבורג. אפשר למצוא כאן את חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. לכאן יוצאים בערבים לראות ולהיראות, כאן מטיילים אחר הצהריים ונהנים מאווירה עירונית קלאסית. כמעט כל בית בשדרה (ולרוב אלה ארמונות) יש עמו סיפור. כל בית מפואר יותר ממשנהו וגם צבעיהם שונים. סטרוגנוב, גוגול, סטניסלבסקי ורבים אחרים – כולם התגוררו כאן. בתום הסיור נשוב לאנייה .ארוחת ערב ולינה באוניה.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום השני
נרד מהאוניה וניסע לסיור בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. אורך חזיתו 325 מטרים ופארו נועד להדהים את המבקרים בו. נעשה בו שימוש בלמעלה מ-100 ק”ג זהב כדי לעטר את המבנה. בחזית הארמון הוקמו גנים רשמיים בסגנון צרפתי, אשר תוכננו כך שבמרכזם יהיה ביתן הארמיטז’. במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה הסתיימו עם השלמת שחזור חדר הענבר בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג. בתום הביקור בפושקין, נשוב לסנט פטרסבורג אל פולקוב שם ממוקמת האנדרטה לזכר הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ושחזור המצור על לנינגרד. בערב נצא למופע בלט בביצוע אחת מלהקות הבלט הטובות ביותר, באחד מאולמות התיאטרון המפוארים בעיר. בתום המופע נשוב לאנייה ללינה.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום השלישי
היום ניסע לגני ארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים.
הארמון נכבש על ידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. סטאלין הורה להפגיז את הארמון והוא חרב תחת מטר הפגזים. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו. הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם. נבקר בגנים, בהם עשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגנים מתוכננים על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), עם כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מהגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים. נחזור לסנט פטרסבורג ונסייר בקתדרלת אייזיק הקדוש הנחשבת לגדולה ביותר בעיר ומשמשת כיום כמוזיאון. הקתדרלה מהווה דוגמה לאדריכלות קלאסית תוך שימוש באלמנטים של סגנונות אחרים. בתום סיורנו נשוב לאנייה להמשך ההפלגה.

יום 10 | טאלין (אסטוניה)
בשנת 1997 הכריז ארגון אונסק”ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית ולא בכדי. מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. טאלין היא בירה אירופית גאה עם קסם משלה, תוססת ושלווה, פוטוגנית באופן מיוחד. המראות הנהדרים בה כוללים גם: כנסיות עתיקות, רחובות מתפתלים מימי הביניים מרוצפים אבן, בתי סוחרים אצילים, מגדלי שמירה לאורכה, מבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם. כל אלו, ועם השגשוג המודרני של העיר, הופכים את הסיור בה למרתק. טאלין שומרת על קסמה ונראית כאילו נשלפה מהאגדות. ביקור בעיר הוא בהחלט משב רוח רענן, שיתפוס לכם את מלוא תשומת הלב ויעורר בכם השראה.
סיור החוף שלנו
נסייר בעיר העתיקה ונצפה בבית העירייה – מבנה גותי מעניין עם מגדל מתומן. מבט לכנסיית סנט אולב שהייתה הגבוהה בכנסיות אירופה בימי הביניים ומשם אל מגדל “קיק אין דה קוק”- מגדל הגנה הבנוי על מורדותיה של גבעת טומפיאה המשמש כיום כמוזיאון וגם תצפית מרהיבה על העיר. שער החוף הגדול ובניין פט מרגרט הסמוך, המכיל כיום את בניין המוזיאון הימי של אסטוניה, בית הפרלמנט האסטוני – הנמצא בתוך מצודת טומפיאה, השוכנת על חוף תלול בגובה 50 מטר מעל פני הים. נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי. אשר נבנתה בשנת 1900 על גבעת טומפיאה, נראה גם את כנסיית “הולי גוסט”, שבחזיתה שעון קיר מצויר ובתוכה פיסולי עץ יפים מהתקופה הגותית. המזבח הינו מיצירות האמנות הימיביניימית החשובות במדינה. בסיום הסיור נעצור לביקור קצר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007. צמוד אליו גם מוזיאון המתעד את היסטוריית יהודי העיר.

יום 11 │שטוקהולם (שבדיה)
“יפהפיה” זוהי המילה הראשונה שתשמעו ממבקרים בשטוקהולם בבואם לתאר את העיר, הידועה בכינויה “עיר על המים” או “יופי על המים”, משתרעת על פני 14 איים מחוברים בגשרים מרשימים על פני אגם מאלארן. העיר בת 700 השנים, הינה עיר מודרנית, דינמי ומשתנה. שטוקהולם כולה היא מעין “מוזיאון פתוח” שגם שיטוט ברחובותיה ללא מטרה, הוא חוויה תרבותית, היסטורית, אדריכלית ונופית.
סיור החוף שלנו
נרד מהאנייה ונצא לסיור בשטוקהולם, אשר יתחיל בכיכר בית העירייה הישן (בו נערכת הסעודה השנתית לחתני פרס נובל), המזכיר בצורתו את מבני הרנסנס האיטלקי ונחשב לאחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרהיבות באירופה של המאה הקודמת. משם נמשיך ונראה את אולם הקונצרטים, אשר בחזיתו עמודים קורינתיים בסגנון הניאו-קלאסי, שם נערך מדי שנה טקס הענקת פרסי נובל למדעים וספרות. לאחר מכן נערוך סיור ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה – “גמלא סטן” וכיכר “סטור”, בה הוצאו להורג 82 מנכבדי שטוקהולם על ידי הדנים ששלטו בשבדיה. לא רחוק משם ממוקמת כנסיית “סטור”, המשמשת כמקום בו נערכים טקסי ההכתרה והנישואין של משפחת המלוכה. נצפה בארמון המלוכה הייחודי, בניין הפרלמנט בסגנון ניאו-ברוק ובית האופרה. בתום הסיור נשוב לאנייה אשר תעגון הלילה בשטוקהולם.

יום 12 | שטוקהולם – טיסה דרך יעד ביניים לתל אביב
הבוקר יגיע השייט שלנו לסיומו. נרד מהאנייה ונשלים את סיורינו בשטוקהולם. נבקר במוזיאון האנייה “ואזה”. המוצג החשוב ביותר במוזיאון היא אניית המלחמה, שנבנתה על ידי המלך גוסטב ואזה – המלך שהכריז על שטוקהולם כבירת שבדיה. ה”ואזה” שהיא ה”טיטאניק” של ימי הביניים, טבעה בזמן השקתה ושהתה בקרקעית הים למעלה מ- 340 שנים. במבצע הנדסי מופלא חולצה בשלמותה והיא המוצג האותנטי היחיד מסוג זה בעולם. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

יום 13 | נחיתה בארץ
נחיתה בתל אביב לפנות בוקר.


בנוסף
לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:

סנט פטרסבורג
3 ימי סיורים בעיר
– מופע בלט באחד האולמות המפוארים
– ביקור בגני פטרהוף
– ביקור במבצר פטר ופול
הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– חדרים המבטיחים מיקום משופר ונוף לא מוסתר
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האניה.
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול
המחיר כולל:

 • טיסות
 • העברות
 • מלון ברמת תיירות טובה בקופנהגן על בסיס ארוחת בוקר
 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (למעט ארוחות צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בסנט פטרסבורג
 • מדריך בכיר ישראלי, המתמחה בסקנדינביה, מצוות “תרבותו”.
 • טיפים לנותני השירותים בסיורי החוף (לא כולל טיפים באוניה)
 • מסי נמל בארץ ובחו”ל.
 • מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

המחיר אינו כולל:

טיפים באונייה  (חובה עפ”י כללי חב’ האניות כ-13.5 דולר ללילה לאדם).
דמי סבלות בבית המלון בקופנהגן
ביטוח והוצאות אישיות
תשר למדריך הישראלי
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

 • יש רופא ואחות על האנייה.
 • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • לו”ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

מומלץ לעיין בתנאים ומידע כללי

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה חדר פנימי   + מרפסת הערות  
19.6.19  1.7.19  3,620 $   1,095 $     
תוספת ליחיד בחדר     1,600 $   2,188 $     

הערות:
*אין כפל מבצעים והנחות
*לכל בירור: “תרבותו”  03-526-0090

Click edit button to change this text.

Click edit button to change this text.

2019-06-18T14:49:44+00:00