yes

טיול מאורגן משולב בקרוז בניו אינגלנד בתקופת השלכת

טיול מאורגן משולב בקרוז בניו אינגלנד בתקופת השלכת

קוד הטיול:  TCNE
משך הטיול: 19 יום
תאריך יציאה: 19 בספטמבר 2019
תאריך חזרה: 7 באוקטובר
אוניה:  Norwegian Gem
ארצות: ארצות הברית וקנדה
סיורים: בקונטיקט, רוד איילנד, מיין, ניו המפשייר, ורמונט, נובה סקוטיה.
סיורים מיוחדים בערים: מונטריאול, קוויבק סיטי, בוסטון וניו יורק
סגנון: קרוז משולב בטיול עומק יבשתי וחוויתי
דרושה ויזה לארה"ב !

 

על הטיול:

 • מיצוי מלא של סיורי החוף של הקרוז ושל הטיול היבשתי לעומק ניו אינגלנד
 • טיולים בשמורות ובאתרים בהם ניתן לראות את השלכת במיטבה
 • מגוון עשיר של ביקורים בכל ששת מדינות ניו אינגלנד כולל אתרים הסטוריים ואתרי טבע 
 • סיורי החוף עם אוטובוס צמוד בכל נמלי העגינה בארה"ב וקנדה
 • בסיום הטיול סיור בניו יורק עם אוטובוס צמוד

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

לטוס כל כך רחוק כדי לראות שלכת?
כן, אבל לא רק.  שאלו כל אלו שחוו את הנסיעה לאורך קילומטרים רבים בתוך יערות "בוערים" בקשת של צבעים הנעים בין צהוב, כתום, אדום וחום שאין העין שבעה מלהכילם.

השלכת היא תהליך המתרחש בסוף הסתיו, בתקופה שבה הימים מתקצרים אבל הטמפרטורות עדיין נוחות, בעוד הלילות מתארכים והטמפרטורות בהם יורדות. "קיץ אינדיאני" מכנים את התופעה.
מה בעצם קורה לעצים? כתגובה לאותות הסביבתיים הללו, נוצרת ריאקציה כימית, שגורמת לעצירת יצור הכלורופיל (המעניק לעלים את צבעם הירוק) ונותרים חומרי הצבע האחרים – הקרוטנואידים – הצהובים, כתומים, אדומים.
התוצאה? טיול בתקופה קסומה שבה הטבע מציג מראות מרהיבים המזכירים את זיקוקי הדינור של יום העצמאות. זה הזמן לבוא לניו אינגלנד!

ניו אינגלנד (New England) היא האזור הצפוני מזרחי של ארצות הברית הכולל את המדינות מיין, ורמונט, ניו המפשייר, מסצו'סטס, קונטיקט ורוד איילנד.

השלכת בניו אינגלנד, כמו זו שביפן, נחשבות למרהיבות בעולם, בעיקר במשום  שהיערות באזורים הללו משופעים במאות זני עצים נשירים. רשימה חלקית שלהם בניו אינגלנד כוללת מיני עצים, כמו: אדר (מייפל), אלונים, לבנה, שדר צהוב, תרזה, צפצפות, דובדבנים, אשור (בוק), שזיף, עצי ערמונים ועוד.

העלים בניו אינגלנד, מתחילים לשנות צבעם בצפון (מיין, ורמונט וניו המפשייר) בסביבות סוף ספטמבר ומגיעים לשיאם באמצע אוקטובר. באזורים הדרומיים יותר – קונטיקט, מסצ'וסטס ורוד איילנד, צבעי השלכת מופיעים מאוחר ולעיתים נשארים עד נובמבר.

אולם השלכת, מרהיבה ככל שתהיה, היא רק רקע קסום לטיול באזור זה הידוע בזכות חלקו החשוב בהיסטוריה הקולוניאלית בארה"ב בכלל והמאבק לעצמאות מידי האנגלים בפרט.

ניו אינגלנד הוא המקום אליו הגיעו ראשוני המתיישבים שבאו מאירופה. כאן הם ניסו להיאחז תוך ניהול מאבק מר עם הילידים האינדיאניים שסירבו לקבל בשוויון נפש את הפלישה הלבנה למרחב המחייה שלהם. האינדיאנים נדחקו להרים. המתיישבים ביראו יערות, הכשירו חלקות עיבוד חקלאי, ייסדו נמלי דיג ופיתחו מספנות. כאן הכל החל!

זאת ועוד. מזרח קנדה והפרובינציות נובה סקוטיה וניו ברונסוויק הנמצאות מצפון לניו אינגלנד, קשורות בתולדות ה"גילוי" וההתיישבות הלבנה בצפון אמריקה שהחלה כנראה כבר ב-1000 לספירה עם הגעתם של הויקינגים הראשונים, ולאחריהם המגלים הצרפתים שהביאו איתם את התרבות והשפה הצרפתית לאזור כולו, הניכרת גם כיום בשפה, בתרבות ובאדריכלות.

כדי לחוות את ניו אינגלנד במלואה, רצוי לבקר בכל ששת המדינות כיוון שלכל מדינה אופי מיוחד ושונה משלה. מיין, שהיא גדולה יותר מכל מדינות ניו אינגלנד גם יחד ותושביה המאדירים את החיים הקרובים לטבע. ורמונט, מדינת הירוק-עד, המדהימה אותך בעצי המייפל "הבוערים" בשלכת. ניו המפשייר הזעירה שהיא יעד אולטימטיבי לאוהבי הרפתקאות טבע.  מסצ'וסטס "האירופאית" ביותר באמריקה, משכילה, מתוחכמת קולינרית ועשירה באוצרות אמנות. רוד איילנד הזעירה בעלת ריכוז האתרים ההיסטורים הגדול באמריקה, ולסיום קונטיקט, שילוב מושלם של טבע ותרבות המאפשרים לבלות בה 4 עונות בשנה באותה עוצמת חוויות.

כדי ליהנות מכל אלו לא מספיק רק "לגרד" את ישובי החוף אלא יש להיכנס גם לעומקה של היבשת למקומות כמו "ההרים הלבנים", הר וושינטון והרי האפלצ'ים בניו המפשייר, למוזיאון הפתוח בשלבורן, לברלינגטון ולסטואו בורמונט, לגרוטון ומיסטיק בקונטיקט ועוד.

במהלך השייט וסיורי החוף נלמד על ההיסטוריה והתרבות היחודיים של ניו אינגלנד ומזרח קנדה באמצעות בקורים בערים ובאתרים החשובים ונסייר באתרי טבע יחודיים המפורסמים בצבעי השלכת שלהם בהם נוכל לצפות ביפי הטבע ובאתרי החוף המרהיבים בחבל ארץ זה.

יום 1 | 19/9 – תל אביב – טיסה לניו יורק – ניו פורט
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת לילה ישירה לניו יורק. לאחר הנחיתה וסידורי הכניסה, ניסע לכיוון העיר ניו פורט שברוד איילנד. בדרכנו נעבור בגרוטון המהווה את אחד המרכזים החשובים ביותר לבניית צוללות בארצות הברית. נבקר בצוללת נאוטילוס, הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית. נמשיך לעיירה מיסטיק שבקונטיקט. נעצור ליד מיסטיק פיצה, הפיצריה שנוסדה בשנת 1975 וזכתה לפרסום בשנת 1988 בזכות הסרט "מיסטיק פיצה" בכיכובה של ג'וליה רוברטס שהייתה אז עדיין שחקנית אלמונית. המקום הפך אתר עליה לרגל בזכות הסרט, אך גם בגלל הפיצה הטעימה והפריכה הנמכרת במקום. בשעות אחר הצהריים נגיע לניו פורט, עיר הנופש לעשירי ארה"ב בשלהי המאה ה-19. נטייל בין האחוזות בדרך החוף היפה. לינה באזור ניו פורט.

יום 2 | ניו פורט – פליימוט – סאלם – רוקפורט
היום ניסע בתחומי מדינת מסצ'וסטס ונעבור בפליימוט בה נבקר ב-Plimouth Plantation המהווה מרכז מורשת ופולקלור לראשית ההתיישבות האירופאית בצפון אמריקה. משם נמשיך ונראה את סלע פליימוט המציין את המקום בו נחתו ראשוני המתיישבים על אדמת מסצ'וסטס והספינה מייפלאור שהביאה אותם מאירופה בתחילת המאה ה-17. נמשיך לסיור בעיירה סאלם המוכרת "עיר המכשפות של ארצות הברית". במהלך שנת 1692 נידונו 13 נשים ו-6 גברים למוות בתלייה על ידי בית המשפט המקומי, לאחר שהורשעו במעשי מאגיה שחורה וכישוף. מאות אחרים, שלא הורשעו, נכלאו לעיתים לזמן ממושך, לאחר שנחשדו כעוסקים בכישוף. נראה את הפסלים הרבים המעצבים את העיר ואת המזח שעליו סאלם ממוקמת. אחר הצהריים נסייר בעיירה הציורית רוקפורט.
לינה באזור רוקפורט או בסאלם

יום 3 │ גלוצ'סטר – אוגונקיט – פרקינס קוב – נורת' קונווי
הבוקר נסייר באזור העיירה גלוצ'סטר ((Cloucecter ) שבמסצו'סטס, השוכנת לאורך מפרץ סלעי. נמשיך בנסיעה דרך כפרי דייגים קטנים וציוריים במדינת מיין כמן אוגונקיט (Ogunquit) שבה בתי קפה, חנויות, גלריות ומסעדות על שפת מפרץ יפה, וכן דרך הכפר פרקינס קוב. נחצה את הגבול לניו המפשייר ונגיע לפנות ערב לנורת' קונווי.
לינה: נורת' קונווי.

יום 4 │ ההרים הלבנים – נורת' קונווי   
יום שכולו טבע וצבעי שלכת ב"הרים הלבנים",  אזור הררי המכסה כרבע משטח מדינת ניו המפשייר ומגיע לגובה של עד 2,000 מטר!  המקום ידוע בשל הנופים היפים הנשקפים ממנו וצבעי השלכת העזים המכסים את היערות בתקופת הסתיו. נעלה לסיור בהר וושינגטון, הגבוה בהרי צפון מזרח ארצות הברית, ברכבת האותנטית המפורסמת The Cog, הרכבת הראשונה בעולם שנבנתה לטיפוס במדרון תלול של הר. נמשיך למעבר ההרים פרנקוניה (Franconia State Park) הידועה כמקום משכנו של "איש ההרים הקדמון". פרנקוניה היא חלק מהרי האפאלצ'ים ובה טונדרה אלפינית.  נלמד על הגיאולוגיה והצמחייה המעניינים של האזור. לבסוף נלך בקניון פלום (Gorge Flume) הציורי העשוי גרניט שקירותיו מזדקרים לגובה של 90 מטר.
לינה בנורת' קונווי.

יום 5 │  מעבר ה"קנקמגוס" – לינקולן – וודסטוק – מונפלייה – סטואו
נצא הבוקר מנורת' קונווי לנסיעה על כביש מספר 112 החוצה את ההרים הלבנים וידוע גם בשם "דרך קנקמגוס". זוהי דרך נופית מרהיבה המקשרת בין העיירות נורת' קונווי ללינקולן ולאורכה מספר נקודות עצירה להליכה קצרה ותצפיות בשבילים מוסדרים. נרד מספר פעמים ונצעד בין מפלי מים שוצפים, בריכות מים ותפאורה נהדרת של צבעי שלכת. הטבע במיטבו!! נמשיך לכיוון העיירות לינקולן ווודסטוק ונגיע לבירת מדינת ורמונט – מונפלייה. נערוך סיור פנורמי בבירה הקטנה ביותר בארצות הברית (8,000 תושבים בלבד). נמשיך לביקור בחווה לייצור סירופ המייפל ונקבל הסברים על שלבי הפקת הסירופ הטבעי המתוק. בתום הביקור נמשיך לעיירת הקיט סטואו.
לינה בסטואו.

יום 6 │ סטואו – ברלינגטון – אגם שמפליין – מונטריאול
נטייל באזור העיר סטואו (Stowe) וסביבתה. העיר ידועה כמרכז לתערוכות, עבודות יד, פסטיבלים שנתיים של הצגות ומופעים. נבקר במפעל הגלידות של בן אנד ג'רי. נעבור בעיירה ברלינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין וניסע לבקר במוזיאון הפתוח בשלבורן, המציג את אורחות החיים של ראשית ההתיישבות במזרח ארה"ב. ניסע צפונה לעבר הגבול הקנדי אותו נחצה ונגיע בערבו של היום לעיר מונטריאול.
לינה במונטריאול.

יום 7 │ מונטריאול ואתריה המרכזיים
היום נסייר במונטריאול (Montreal) הנחשבת לעיר השנייה בגודלה בקנדה ובעלת האוכלוסייה הדוברת צרפתית השנייה בגודלה בעולם לאחר פאריס! העיר בנויה על אי בין שני נהרות והיא מקושרת ליבשה באמצעות עשרות גשרים. נעלה לפסגת הר רויאל השולט על העיר ונערוך תצפית על הסביבה כולה, נבקר בקתדרלת הנוטרדאם היפה בעלת עבודות העץ והויטראז'ים המרהיבים וכן בחלק העתיק של העיר. בשעות אחר הצהרים יינתן זמן לשוטט במרכז העיר השוקק החנויות, מרכזי הקניות ומסעדות.
לינה במונטריאול.

יום 8 │ מונטריאול – קוויבק סיטי
הבוקר ניסע לעיר קוויבק (Qebec) בירתה של פרובינציית קוויבק הגדולה ביותר במדינת קנדה והשוכנת על שפת נהר סן לורנץ. זוהי העיר האירופית העתיקה ביותר בצפון אמריקה והיחידה המוקפת חומה. העיר העתיקה, אחת היפות ביותר בצפון אמריקה, הוכרזה "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. נסייר בעיר התחתונה והעיר העליונה ונראה את הביצורים המקיפים את העיר, נבקר בטירת פרונטאנק הענקית השולטת על קו הרקיע של העיר ונלך לאורך הטיילת היפה המשקיפה על נהר סט. לורנץ. בזמן הפנוי נסייר בסמטאות הציוריות שלאורכן חנויות ומסעדות בוטיק, נראה את המבנים הבנויים בסגנון צרפתי ונתרשם מהאווירה הייחודית של העיר.
לינה בקוויבק .

יום 9 │ קוויבק – מפלי מונטמורנסי – קניון סט.אן – יציאה להפלגה
היום נצא לפרברי העיר קוויבק ונבקר בשני אתרי טבע יפים. תחילה נעלה במעלית מיוחדת לצוק הנמצא כ-12 קילומטר מהעיר ונצפה ממעוף ציפור על המפל הגועש הנשפך לנהר סט. לורנץ. את דרכנו בחזרה נעשה בירידה על מדרגות העץ שיאפשרו לנו תצפיות יפות על המפל מזוויות שונות. נמשיך לאתר טבע נוסף, הקניון ומפלי סט. אן. נלך על גשר תלוי המתוח מעל הקניון הציורי ונצפה על המפל הנופל לתוכו מגובה 74 מטר. במהלך טיולנו נהנה כמובן מצבעי השלכת שיקיפו אותנו מכל עבר. בתום הסיור ניסע לנמל, נערוך את סידורי העלייה לאוניה ונתמקם בחדרים. אחר הצהריים נצא להפלגה. ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 10 │ יום ים
יום של שייט ובילויים על האוניה. המעוניינים יוכלו ליהנות ממתקני האוניה, לסייר בחנויות או לנוח וליהנות מהמראות היפים בדרך. במהלך השייט נשמע הרצאה מפי מדריך. ארוחות ולינה באוניה.

יום 11│ שרלוט טאון (קנדה)
היום בצהריים תעגון האוניה בשארלוט טאון, בירת הפרובינציה הקנדית אי הנסיך אדווארד, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. אי הנסיך אדווארד זכה לפרסום בעקבות ספריה של הסופרת הקנדית הידועה לוסי מוד מונטגומרי, אשר עלילת ראשון ספריה "האסופית " התרחש באי זה, העיר קרויה על שם הנסיכה שארלוט, אשתו של המלך ג'ורג' השלישי. שארלוט טאון הייתה בעבר חלק מההתיישבות הצרפתית באזור זה. נרד מהספינה וניסע לסיור לאורך החופים הצפוניים המרהיבים של אי הנסיך אדוארד המכונים Green Gables Shore. נראה בסיורינו צוקי אבן אדומים, חול לבן וחופים חקלאיים מתגלגלים. לפנות ערב נשוב לספינה להמשך ההפלגה.

יום 12 │ סידני, נובה סקוטיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיירה סידני (Sidney) שבנובה סקוטיה, קנדה. סידני הייתה בעבר מרכז לתעשיית פלדה והפכה בשנים האחרונות למוקד משיכה תיירותי בזכות המגוון האנושי החי במקום, התורם לריבוי אירועים ופסטיבלים. נרד מהאוניה וניסע לסיור במצודת לואיבור הנחשב לאתר לאומי היסטורי המנציח עיר צרפתית מבוצרת מתחילת ההתיישבות הצרפתית במזרח קנדה. נמשיך לביקור בבית המדען, המהנדס והממציא הבריטי גרהם בל, אשר ייסד את חברת הטלפון בל ונחשב בעיני רבים לממציא הטלפון. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

יום 13 │ הליפקס, נובה סקוטיה (קנדה)
הבוקר נעגון בעיר הליפקס (Halifax) בירת מחוז נובה סקושיה המונה כ- 400 אלף תושבים. הליפקס היא מרכז כלכלי, תחבורתי ותרבותי חשוב במזרח קנדה והנמל שלה הוא מהעמוסים ביותר במדינה. הליפקס הוקמה בשנת 1749 ע"י הבריטים ולאחר שקנדה קיבלה את עצמאותה בשנת 1867 שימשה כנמל הקליטה למהגרים שהגיעו מאירופה. מעניין לציין שבשנת 1912 נשלחו מהליפקס כוחות החילוץ העיקריים למקום טביעתה של הטיטניק, שהיה לא הרחק מהעיר. בשנת 1917, בתקופת מלחמת העולם הראשונה, התפוצצה בנמל אוניית נשק. כתוצאה מהפיצוץ, שהיה החזק ביותר בהיסטוריה עד להטלת פצצות האטום על יפן, נהרגו 1,635 איש, נפצעו אלפים ונהרסו 1,600 בתים! אירוע מכונן בתולדות העיר.
לאחר הירידה מהאוניה נערוך סיור בעיר ונראה את בנין העירייה, מגדל השעון ההיסטורי, מרכז הקניות הססגוני Springs Garden, שוק האיכרים המקורה והמגדלור המפורסם ב- Peggy's Point. את חלקו השני של היום נבלה במוזיאון הימי של הליפקס הממוקם בנמל הישן ובו תיעוד מרתק של טביעת הטיטניק ואסון פיצוץ אונית הנשק ב-1917. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 14 │ יום ים
יום של שייט ובילויים על האוניה. המעוניינים יוכלו ליהנות ממתקני האוניה, לסייר בחנויות או לנוח וליהנות מהמראות היפים בדרך. במהלך השייט נשמע הרצאה מפי מדריך. ארוחות ולינה באוניה.

יום 15 │ פורטלנד ,מיין
הבוקר תעגון האוניה בנמלה ההיסטורי של פורטלנד, העיר הגדולה ביותר במדינת מיין ויעד קולינרי, תרבותי ודינמי. נרד מהספינה, נצא דרומה וניסע בדרכים המקסימות של מיין עד הגעתנו לכפר הדייגים הציורי Kennebunk שהפך לאזור של נחלות מגורים יוקרתיות. נסתובב בכפר ולאחר מכן נשוב לפורטלנד ונטייל ברחובותיה המרוצפים והצרים. נראה את המגדלור העתיק ביותר בארצות הברית שנבנה בשנת 1791 ועדיין נמצא בשימוש רציף. נתרשם ממבני העיר בסגנון וויקטוריאני וכן נשוטט באזור ה-East End אשר קם לתחייה בשנים האחרונות והפך להיות משכנם של אמנים צעירים אשר פתחו בו גלריות מעוצבות. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 16 │ ירידה מהאוניה – בוסטון ואתריה
הבוקר עם הגעתנו לנמל בוסטון, הגיע הקרוז שלנו לסיומו. נרד מהאוניה וניסע לסיור בבוסטון, בירתה של מדינת מסצו'סטס, העיר הגדולה ביותר בניו אינגלנד והמרכז הכלכלי והתרבותי של האזור. היא נוסדה בשנת 1630, שיחקה תפקיד מרכזי לפני ובמהלך מלחמת העצמאות נגד האנגלים, ומתוכה צמחו כמה מהמנהיגים החשובים של ארצות הברית מאז הקמתה ועד היום ובהם 3 נשיאים. היא נחשבת ל"עיר אקדמית" מהמעלה הראשונה. בתחומה נמצאות בה מספר אוניברסיטאות יוקרתיות ובהן הרווארד  ו- MIT. הסיור שלנו בעיר ישולב בקטעי הליכה באתרים החשובים. נסייר תחילה במרכז העיר (Down Town) ובבייקון היל (Beacon Hill) שהוא המרכז ההיסטורי של העיר. נראה את Boston Common – הגן הציבורי הוותיק ביותר בארצות הברית שנוסד בשנת 1634 ושימש לנאומים היסטוריים חשובים של מרטין לותר קינג, האפיפיור יוחנן פאולוס השני ועוד. נמשיך ל- Public Garden ונהנה משפע המים והפרחים המעטרים את מרחבי הגן, וגם נראה את פסלו של ג'ורג' וושינגטון. נגיע ל"שביל החרות" (Freedom Trail), אחת האטרקציות המרכזיות בבוסטון שנחנך בשנת 1951 והוא עובר בדרכן של 16 תחנות היסטוריות מהתקופה שלפני מלחמת העצמאות עם הסברים כתובים בכל תחנה.
לינה באזור בוסטון.

יום 17 │ בוסטון – ניו יורק
היום בדרכנו לניו יורק, נעבור בניו-הייבן ונראה את אוניברסיטת ייל היוקרתית. נגיע בשעות אחר הצהרים לניו יורק  ולאחר התארגנות במלון, נוכל לצאת לסיור רגלי במרכז מנהטן.
לינה במלוננו בניו יורק.

יום 18 |  ניו יורק ואתריה
היום נערוך סיור פנורמי מודרך באתריה החשובים של העיר ניו יורק, הבירה הכלכלית והתרבותית של ארצות הברית. נראה את אזור הוול סטריט הנחשב למרכז הפיננסים העולמי , "גראונד זירו" – האנדרטה הענקית לזכר אסון התאומים, הטיים סקוור, הסנטרל פארק, השדרה החמישית המפורסמת והמהודרת, רוקפלר סנטר ושדרת ברודווי. נערוך תצפית מרהיבה ממרומי ה-One World Observatory (לשעבר מגדלי התאומים).
אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

יום 19 │ נחיתה בשעות הצהרים בתל אביב

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי בתוספת חלון  מרפסת בתוספת הערות   
19.9.19  07.10.19   6,430 $  530 $ 1,150 $   הנחה 200 $ עד 25/4  
 תוספת לחדר יחיד     2,050 $  3,000 $  4,350 $   דרושה ויזה לארה"ב!  

 * אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:

 • טיסות אל על ישירות בנתיב תל אביב – ניו יורק – תל אביב
 • העברות
 • 7 לילות קרוז על סיפון האוניה Norwegian Gem
 • סיורי חוף בארצות הברית וקנדה לפי התכנית עם אוטובוס צמוד והדרכה בעברית
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא (למעט ארוחת צהרים בימי ירידות לחוף)
  כלכלה במהלך הטיול היבשתי על בסיס ארוחת בוקר ( B & B )
 • כל הכניסות לאתרים שבתכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל (לא כולל טיפים באוניה)
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "תרבותו" המתמחה בארה"ב ובקנדה
 • מפגש קבוצה לפני הטיול

המחיר אינו כולל:

 • טיפים באוניה (100 דולר לאדם, חובה)
 • אשרת כניסה לארה"ב
 • טיפ למדריך הישראלי
 • ארוחות מעבר למוזכר ושתייה קלה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי וביטוחים
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "המחיר כולל"

הערה:
1. דרושה ויזה לארצות הברית

האתרים המרכזיים בהם יעבור הטיול לניו אינגלנד

מדינת קונטיקט
גרוטון – ביקור בצוללת נאוטילוס, הצוללת הגרעינית הראשונה של ארצות הברית
העיירה מיסטיק שם ממוקמת "מיסטיק פיצה"
מדינת מסצו'סטס
פליימות' – ביקור ב- Plimouth Plantation שהוא מרכז מורשת ופולקלור
העיירה סאלם – "עיר המכשפות של ארצות הברית"
רוקפורט – כפרי הדייגים
מדינת מיין
אוגונקיט – כפר הדייגים שהפך למושבת אמנים
פרקינס קוב

ההרים הלבנים: יום טיול באזור, נסיעה ברכבת ה-Cog, הפארק הלאומי פרנקוניה, קניון פלום.
נסיעה בדרך הנופית המרהיבה הקרויה דרך הקנקמגוס                                                                

מדינת ורמונט
מונפלייה
אגם שמפליין והמוזיאון הפתוח ב"שלבורן" המציג את ראשית ההתיישבות במזרח ארה"ב
עיירת הקייט סטואו.
ביקור בחווה לייצור סירופ המייפל
המפעל של בן אנד ג'רי
ברלינגטון השוכנת על שפת ימת שמפליין

קנדה
מונטריאול – סיור בעיר כולל פסגת הר רויאל וקתדרלת הנוטרדם
קוויבק – סיור בעיר כולל טירת טירת פרונטאנק
סיור למפלי מונטמורנסי וקניון סט. אן
שרלוטאון – סיור בבירת הפרובינציה הקנדית "אי הנסיך אדווארד"

סידני – ביקור במצודת לואיבור ובבית הממציא והמדען הבריטי גרהם בל
הליפקס – סיור בעיר ההיסטורית ובמוזיאון הימי המתעד את טביעת הטיטניק
פורטלנד- סיור בעיר הגדולה ביותר במיין ובמרחבים הסובבים אותה.
בוסטון – סיור באתריה המרכזיים של העיר כולל הבייקון היל ו"שביל החרות"
ניו יורק – סיור רגלי ופנורמי למרכז מנהטן, וול סטריט, "גראונד זירו, טיים סקוור, השדרה החמישית , סנטרל פארק ותצפית מרהיבה ממרומי מגדלי התאומים.

2019-04-17T04:51:58+00:00