yes

קרוז וטיול בדרום אמריקה בתקופת הקרנבל: פברואר 1920

קרוז וטיול בדרום אמריקה בתקופת הקרנבל 2019: ארגנטינה, צ'ילה, אורוגוואי וברזיל  

קוד הטיול: TCSA  בהכנה !
משך הטיול/קרוז: 28 יום  
יציאה: 4 בפברואר 2020
חזרה:  3 במרץ 
מדינות: צ'ילה, ארגנטינה, אורוגוואי, ברזיל
אניה: 
חברת שייט:

סגנון: טיול מאורגן משולב קרוז

יתרונות בלעדיים במסלול הטיול של תרבותו 

  • 28 ימים, הטיול המעמיק ביותר מסוגו    
  • טיול בפטגוניה וקאלאפטה. לא נוסעים ל"סוף העולם" בלי לראות את קאלאפטה!

  • טיול בפארק הקרחונים "ימת ארגנטינה" כולל שייט 

  • שייט בסירה מתחת למפלי איגואסו להעצמת החוויה של המפלים

  • יום טיול שלם בסנטיאגו, בירת צ'ילי

  • ביקור במונטוידאו, אורוגוואי

south-amrica

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת ! 

קרוז וטיול בדרום אמריקה הוא ללא ספק מסע מרתק של פעם בחיים המשלב נופים מרהיבים, אתרי טבע ונוף שאין כמותם בשום מקום אחר ואוכלוסיה מקומית מגוונת בעלת תרבות מרתקת.
חלק ניכר מהטיול יוקדש לארגנטינה – אחת המדינות היותר אטרקטיביות בדרום אמריקה המשתרעת על פני שטח ענק של 2.7 מיליון קמ"ר (השמינית בעולם בגודלה) והיא מציעה למטייל נופי קרחונים, הרים בגובה 7,000 מטר, יערות, נופי פמפס המכסים מרחבים אינסופיים ואף נופי טונדרה.
לצד אלה נמצא בארגנטינה ערים שוקקות המשלבות ישן עם חדש ובראשן הבירה בואנוס איירס ("רוחות טובות") המונה 12 מיליון תושבים (כמעט שליש מאוכלוסית ארגנטינה). בנוסף, נהנה המטייל בארגנטינה מסטייקים מעולים, יין טוב ושוקולד ממכר…

במרכז ביקורנו במדינה יעמוד סיור מרתק בפארק הקרחונים שבפטגוניה שיכלול את ה"קרחון המתנפץ" פריטו מורנו שגובהו 700 מטר ואורכו 30 קמ'! אחד הבודדים בעולם הממשיכים להתקדם, וגם שייט על ימת ארגנטינו בין גושי קרח ענקיים, אל קרחוני אופסלה וספגציני.

במהלך השייט נפקוד גם את אורוגוואי, שהיא בין המדינות הקטנות בדרום אמריקה (176 אלף קמ"ר, 3.5 מיליון תושבים) הידועה כארץ שלווה, מעניינת וזולה (יחסית) שבה תרבות מסורתית של שתיית מאטה (תה חזק), גאוצו' (בוקרים) וכמובן אכילת סטייקים מעולים. העיר מונטבידאו בירת המדינה ידועה בגניה ויש בה מספר אתרים מעניינים בהם נבקר ואילו עיירת הנופש, פונטה דל אסטה, הנמצאת על החוף ממזרח לבירה, נחשבת לאחת הערים היקרות בדרום אמריקה ובה נוכל לראות איך חיים עשירי ברזיל, ארגנטינה וצ'ילה.

בחלקו האחרון של טיולנו נזכה לטעום גם מברזיל- המדינה הגדולה והעשירה בדרום אמריקה. נסייר בריו דה ז'ניירו- אחת הערים  היפות בעולם אליה נגיע בתקופת הקרנבל הגדול בתבל. נצא במשותף לצפות בחגיגה העליזה והענקית הזאת ממרומי הסמבודרומו. לקראת סוף הטיול נטוס למפלי איגואסו ואף נזכה לשוט מתחתם. מפלי איגואסו הם הגדולים בעולם בשטחם ושניים בספיקת המים שלהם,  והם ממוקמים בלב יער גשם שוקק חיים על גבול ארגנטינה-ברזיל- פרגוואי.
נטייל רגלית בצד הבזילאי והארגנטינאי של המפלים ונתרשם מיפי הטבע ועוצמתו.   

 

יום 1│ 12/02- תל אביב – (פריז) – סנטיאגו דה צ'ילה
ניפגש בשדה התעופה בשעות הצהריים ונטוס דרך פריז לסנטיאגו בירת צ'ילה.

יום 2│ סנטיאגו 
הבוקר ננחת בסנטיאגו ונתחיל את סיורינו בעיר המונה כ- 6 מיליון תושבים (שליש מאוכלוסיית צ'ילה!) ומהווה את מוקד החיים הכלכליים והתרבותיים של צ'ילה. רוב האתרים המרכזיים בסנטיאגו נמצאים ב"משולש" התחום בין הנהר ריו מאפוצ'ו, שדרת ויה נורטה ואלמדה. נראה את אתריה המרכזיים וביניהם כיכר הנשקים שליד בית העירייה, המוזיאון הלאומי והקתדרלה שנבנתה בשנת 1745 בסגנון בארוקי. נמשיך לארמון שנבנה ע"י ארכיטקט איטלקי ומשמש משכן לנשיאי המדינה החל מאמצע המאה ה-19.  מכאן נגיע לשוק המרכזי הצבעוני והשוקק, נטפס לפסגת הגבעה סנטה לוסייה לתצפית יפה על העיר, שם נתרשם מציורי קיר עם ציטוטים משיריה של זוכת פרס נובל לספרות גבריאלה מיסטרל. בתום הסיור ניסע להתארגנות במלוננו.
ארוחות: ערב (בוקר בטיסה)
לינה: סנטיאגו

יום 3│ סנטיאגו – עליה לאוניה ויציאה להפלגה
הבוקר נשלים את סיורינו בסנטיאגו ולאחר מכן ניסע לנמל, נעבור את סידורי העלייה לאוניה ונתמקם בתאינו לקראת ההפלגה. בערב ניפגש כדי לשמוע פרטים על מתקני האוניה וסיורי החוף המתוכננים לנו.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה.

יום 4 | יום ים
יום נופש על האוניה. מומלץ לשוטט בין כל הסיפונים להיכרות עם כל מתקניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה מפי המדריך על  דרום אמריקה.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: באוניה.

יום 5│ פוארטו מונט – אזור האגמים – מפלי פטרואה – פוארטו ואראס
הבוקר נעגון בעיר הצ'יליאנית פוארטו מונט אשר נוסדה בשנת 1853 על ידי מהגרים גרמנים ונקראה על שמו של נשיא צ'ילה באותה תקופה- מנואל מונט.  העיר נמצאת באזור שהיה מכוסה כולו ביער.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר באוניה ניסע לסיור בשוק הססגוני של Angelmo ונראה את הדגה העשירה המובאת כל בוקר ע"י הדייגים ונתרשם מעבודות היד המקומיות. נצא מהעיר וניסע בדרך נופית יפה בלב אזור האגמים של צ'ילה. נראה את ימת Llanquihue השלישית בגודלה בדרום אמריקה וכן את הר הגעש המרשים אוסורנו בעל הפסגה המושלגת המתנשא גבוה מעל סביבתו.
בחלקו השני של הטיול נבקר במפלי פטרואה הגועשים החוצבים בסלע הבזלת השחור. נסייר גם בעיירת הנופש הציורית פוארטו ואראס. בתום הסיור נשוב לאוניה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה.

יום 6│ פוארטו צ'קבוקו – הפטגוניה הצ'יליאנית ודרך הקארטרה אוסטרל
הבוקר תעגון האוניה בפוארטו צ'קבוקו שבפטגוניה הצ'יליאנית.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר באוניה ניסע לסיור באזור הקארטרה אוסטרל המהווה דרך באורך של כ-1,200 ק"מ החוצה את חלקה הדרומי של צ'ילה. לאורכה של דרך ה"קארטרה" חיים כ-100,000 תושבים בלבד, רובה עוברת באזורים כפריים פוריים במיוחד והטבע הפראי נותר במיטבו. הדרך נסללה בשנות ה-70 ונחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם! תוואי הנוף משתנה באופן תדיר ומשלב הרים מושלגים לצד אגמים בצבעי תכלת וירוק עז, נהרות גועשים, יערות עד ומפלים מרהיבים. האזור שופע בצמחייה מגוונת ואקזוטית ובחיות בר נדירות. חלק גדול מתושבי המקום אינם צ'יליאנים טיפוסיים אלא צאצאיהם של מהגרים אירים, גרמנים ובני האי צ'ילואה. בסיורינו נעבור בפורטו אייסן, נבקר במרכז המבקרים שבפארק הלאומי של נהר הסימפסון שם נגלה את עולם החי והצומח של האזור ולא נפסח על ביקור בעיירה הטיפוסית הנעימה קוייאקה.
בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה.

יום 7 | יום ים
יום לנופש ופעילויות במתקני האוניה השונים. ארוחות ולינה באוניה.

יום 8 │ קרחון אמליה (צ'ילה)
היום נחלוף ליד קרחון אמליה שבדרום פטגוניה הצי'לאנית. קרחון זה נמצא בנסיגה דרמטית ומאז שנת 1945 איבד כ-8 קילומטר מאורכו. נצפה בקרחון ממרפסת האוניה ונמשיך בהפלגה. ארוחות ולינה באוניה.

יום 9 │ פונטה ארנס
הבוקר נגיע לפונטה ארנס הנחשבת לעיר הדרומית ביותר בצ'ילה.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר באוניה נערוך סיור פנורמי בעיר. נעצור ב- Plaza de Armas המהווה את המרכז המסחרי של העיר, נראה את האנדרטה לפרננדו מגלאן ונסתובב להנאתנו בחנויות ובשווקים. נמשיך לתצפית מ- Cruz Hill ממנו נוכל לראות את העיר ממעוף ציפור, מיצרי מגלאן והאי טיירה דל פואגו. נמשיך לביקור במוזיאון הסלסיאני (שנפתח בשנת 1893 ומציג את ההיסטוריה של ההתיישבות האנושית והטבע בפטגוניה. בתום ביקורנו ניסע כ- 60 קילומטר בדרך יפה לאורך מיצרי מגלאן לשרידיו של אחד המבצרים הראשונים שנוסדו בצ'ילה. נגיע לשמורת Patagonia Historical Park שם נראה העתק מדויק של מצודת בולנס (Fuerte Bulnes ) המקורית הבנויה מעץ ונועדה לשמור על מיצרי מגלאן באמצע המאה ה-199. בתום סיורנו נשוב לאוניה.

יום 10 │ אושואיה – הפארק הלאומי טיירה דל פואגו
הבוקר נעגון באושואיה השוכנת על חופי תעלת ביגל ונחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם והעיר הארגנטינאית היחידה השוכנת בצד המערבי של הרי האנדים.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר באוניה נערוך סיור בעיר אושואיה עם מספר ירידות קצרות מהאוטובוס לצילום. נמשיך לביקור בפארק הלאומי טיירה דל פואגו אשר הוכרז ונפתח לציבור בשנת 1960. הפארק מכיל מגוון גדול של נופים ובהם יערות, הרים, קרחונים ומפלי מים. בפארק ששטחו 630 קמ"ר גדלים מיני עצים מיוחדים, כדוגמת האשור הארקטי, ועשרות מינים של יונקים ובהם גואנקו, שועל אנדיני, בונה אמריקאי וכן 90 מינים של בעלי כנף ובהם הקונדור האנדיני. נלך בשבילי השמורה, בהליכה קלה, ונהנה מהנופים והטבע המקיפים אותנו מכל עבר. בשעות אחר הצהרים נשוב לאוניה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה.

יום 11 │כף הורן
הבוקר נעבור ליד כף הורן (ללא ירידה מהאוניה). הכף הוא צוק סלעי בתחום ארץ האש בצ'ילה, המציין את הקצה הדרומי של יבשת אמריקה הדרומית ונקרא על שם העיר הורן בהולנד. לאורך תקופה ארוכה עברו בכף אניות בין האוקיינוס השקט לאטלנטי למרות הסכנות האורבות באזור לכלי השייט: רוחות עזות, גלי ים גבוהים, זרמי מים חזקים וקרחונים. הצורך להקיף את יבשת אמריקה דרך כף הורן פחת עם פתיחתה של תעלת פנמה בשנת 1914 וכיום עוברות דרכו רק אניות גדולות במיוחד.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: באוניה.

יום 12 │ פורט סטנלי (איי פוקלנד)
הבוקר נעגון בעיר סטנלי (Stanley) בירת איי פוקלנד המצויים בדרום האוקיינוס האטלנטי. זהו ארכיפלג המונה 776 איים המונה כ- 3,400 תושבים ומהווה טריטוריה אנגלית מאז 1833. ארגנטינה טוענת לבעלות על האיים הללו אך נחלה הפסד במלחמת פוקלנד שנערכה נגד אנגליה ב-1982. הישוב העירוני היחיד באי הוא סטנלי, בו מתגוררים יותר מ-2,000 תושבים. שאר התושבים מתגוררים בכפרים קטנים ובמספר חוות.
סיור החוף שלנו
נסייר בסטנלי השוכנת על שפת מפרץ ציורי ומצטיינת בארכיטקטורה אנגלית, מונומנטים, מוזיאונים ,חנויות ומרכזי קניות. נראה את המבנים בעלי גגות הברזל וקירות העץ הצבעוניים ואת הקוטג'ים שנבנו על ידי ראשוני המתיישבים מ"קיטים" שיובאו מאנגליה לצד מספר בתי אבן מקומית מהודרים, בנין העיריה, בית המשפט וכמובן בנין הממשלה שהוא ביתו הפרטי של מושל איי פוקלנד. בנוסף נראה את קתדראלת ישו ואת Whalebone Arch הבנויה מעצמות הלסתות של שני לווייתנים כחולים שנבנתה בשנת 1933 לציון מאה שנות שלטון בריטי. בהמשך נבקר במוזיאון איי פוקלנד ובו מוצגים המתעדים את ההיסטוריה האנושית, הימית והטבע העשיר של האיים. בחלקו האחרון של סיורנו יינתן זמן חופשי לסיור בחנויות. בתום סיורנו נשוב לאוניה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה.

ימים 13-14│ ימי ים
ימי נופש ופעילויות במתקני האוניה. במהלך השהייה יינתנו הרצאות בנושאים שונים על ידי המדריך. ארוחות ולינה באוניה.

יום 15 │ מונטווידאו (אורוגואי)
הבוקר נעגון במונטבידאו (Montevideo) בירת אורוגוואי. העיר היא ביתם של יותר ממחצית תושבי המדינה (1.8 מיליון איש) ויש בה שילוב של עיר גדולה ותוססת עם אווירה של פרבר שקט ורגוע. העיר ידועה באתריה המעניינים, מבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו, שווקים ענקיים עם סחורות באיכות גבוהה, פארקים מוריקים, חופים יפים,אוכל משובח וחיי תרבות עשירים,
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת הבוקר באוניה ניסע לעיר העתיקה La Ciudad Vieja שהיא מרכז העיר וליבה הפועם ביום ובלילה. נכנס דרך "שער העיר" La Puerta de la Ciudadela שהוא השריד שהשתמר מהחומה האורגינלית ונגיע למדרחוב Bulevard Sarandi השוקק והצבעוני שבליבו שוק המזכיר במשהו את נחלת בנימין….נסייר באזור ונראה מס' מבנים מרשימים, חלקם מאכלסים כיום מוזיאונים. נמשיך לשוק הנמל – El Mercado del Puerto – גולת הכותרת של העיר העתיקה ומונטבידאו כולה. נשוטט להנאתנו בשוק ציורי זה ונוכל לטעום ממיטב מאכלי אורוגוואי, כגון צו'ריסוס, אמפנדס ממולאים ריבת חלב והמוכרים לנו, ובמיוחד בשר, הנחשב לטוב בעולם, המעוניינים יוכלו ללגום כאן את המשקה המקומי "מדיו אי מדיו".
נמשיך לכיכר העצמאות La Plaza Independencia , הכיכר המרכזית של העיר המחברת בין העיר העתיקה ורחוב 18 ביולי שהוא הרחוב המרכזי בבירה. נראה את פסלו של חוזה ארטיגס, מוביל מלחמת העצמאות של אורוגוואי, ואת המואוזוליאום המכיל את עצמותיו. מסביב לכיכר מבנים קולוניאליים מרשימים ובהם משרדי ממשל וכן פלאסיו סלבו שהיה בעבר המבנה הגבוה ביותר בדרום אמריקה. נראה גם את אולם התיאטרון המרשים Teatro Solis שנחנך ב-1856. נגיע לרחוב 18 ביולי הגדוש במסעדות, בתי קפה, שווקים, ככרות ציוריות ומבנים מרשימים בסגנון ארט-דקו. אחר הצהריים נשוטט בטיילת המרכזית La Rambla שאורכה 22 קילומטר ונחשבת לארוכה בדרום אמריקה. בתום סיורנו נשוב לאוניה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באוניה

יום 16 │ בואנוס איירס ואתריה
הבוקר תעגון האוניה בבואנוס איירס בירת ארגנטינה, המכונה "פריס של דרום אמריקה". זוהי אחת הערים היפות והשוקקות בדרום אמריקה עם מבנים קולוניאליים, אתרים היסטוריים ושווקים צבעוניים. נרד מהאוניה ונתחיל את סיורנו בפלאסה דה מאיו שבחזיתה פסל גדול ממדים המציין את המרד שפרץ כאן נגד השלטון הספרדי ב- 25 למאי 1912 ונתן את האות לשחרורן ועצמאותן של מדינות דרום אמריקה.
כאן נהגו להתאסף מידי יום שישי אמותיהם של נעדרי תקופת שלטון הגנרלים עם מטפחותיהם הלבנות בשנות השמונים. מול הכיכר ניצב ה"בניין הוורוד" המרשים (Casa Rosada) שהוא משכן נשיאי ארגנטינה וממרפסתו נשאו חואן ואוויטה פרון את נאומיהם חוצבי הלהבות לאומה. נמשיך לשדרות ה-9 ביולי הנחשבות לרחבות ביותר בדרום אמריקה, רוחבן 150 מטר מצד לצד! במרכז השדרה המרשימה נראה את האובליסק שגובהו 67 מטר ואשר נבנה בשנת 1936 לציון 400 שנה ליסוד בואנוס איירס. בקרבת מקום נראה את תיאטרון קולון (ע"ש קולומבוס), אחד מחמשת בתי האופרה הטובים בעולם שנבנה ב- 1908 ומכיל 2,487 מושבים. נסיים את הסיור בטיילת פוארטו מאדרו המרהיבה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: באויה
בילוי ערב: מופע טנגו מהנה באחד מהאולמות בעיר.

יום 17 │ בואנוס איירס – סיום השייט – חגיגת גאוצ'וס במישורי הפמפס
הבוקר ניפרד מהאוניה ונצא עם האוטובוס למישורי ה"פמפס" (הערבה) הפוריים המצויים כשעה וחצי נסיעה מבואנוס איירס. נקדיש את היום לביקור מרהיב בחוות בוקרים-ג'אוצ'וס טיפוסית. נתקבל על ידי הבוקרים בכניסה לחווה עם מאפי  אמפנאדס מקומיים ויין מתוצרת ביתית. נשמע אודות אורחות החיים שלהם, נבקר בבתי החווה, נצפה ברכיבות ראווה מסורתיים והמעוניינים יוכלו גם להתנסות ברכיבה. בהמשך נצפה במופע פולקלור אותנטי ונתענג על ארוחת בשרים עשירה ומגוונת בסגנון "אסאדו". בתום הביקור נשוב לבואנוס איירס ונתמקם במלוננו.
ארוחות: ב.צ.ע.
לינה: בואנוס איירס.

יום 18 | בואנוס איירס – טיסה לקאלאפטה
הבוקר נשלים את סיורנו בבואנוס איירס. נעבור דרך שכונת פלרמו, נראה את פסלה של אוויטה פרון ונגיע לשכונת ריקולטה, שם נבקר בבית הקברות העתיק בו קבורים חשובי האומה ונראה גם את אחוזת הקבר של משפחת דוארטה – אוויטה פרון. נמשיך לשכונת סן טלמו העתיקה ובלה בוקה, השכונה בה צמח אחד מגדולי הכדורגלנים בעולם – דייגו מרדונה. נראה את האצטדיון ונטייל במדרחוב קמיניטו שוקק החיים בלב השכונה הצבעונית והססגונית. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה ונטוס לקאלאפטה – בירת דרום פטגוניה הארגנטינאית.
ארוחות: ב.ע.
לינה: קאלאפטה.

יום 19│ 02/03 – ימת ארגנטינה, קרחוני אופסלה וספגציני
יום מיוחד ומהנה לפנינו. נצא בנסיעה למעגן בפונטה בנדרה ממנו נצא לשייט חוויתי בין קרחונים וגושי קרח צפים בימת ארגנטינה. נשוט בספינה בלב שמורת הקרחונים לוס גליישרס דרך "מיצר השטן" ונצפה בקרחון אופסלה שהוא השני בגודלו בדרום אמריקה ושטחו 765 קמ"ר למרות שהוא "נסוג" כל העת. נמשיך לקרחון מרשים נוסף, ספגציני ששטחו "רק" 66 קמ"ר אך גובהו 130 מטר- הגבוה בשמורת הקרחונים. כל העת נשוט בין קרחוני ענק כחולים הצפים במי האגם המעניקים רקע ציורי מדהים ביופיו. בסיום ההפלגה נשוב למזח ממנו ניסע למלוננו.
ארוחות: ב.ע.
לינה: קאלאפטה

יום 20│ קרחון פריטו מורנו – טיסה לבואנוס איירס
ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נצא בנסיעה של כשעה וחצי לצפות בקרחון המרשים והמפורסם ביותר בפטגוניה, פריטו מורנו הקרוי גם "הקרחון המתנפץ" בגלל נפילות גושי הקרח ממנו לתוך ימת ארגנטינה בקול נפץ גדול. הקרחון ששטחו 250 קמ"ר ואורכו 30 קילומטר, הוא בין הבודדים הממשיכים לגדול ולהתקדם כל הזמן. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה בקאלאפטה ונעלה על הטיסה לבואנוס איירס.
ארוחות: ב.ע.
לינה: בואנוס איירס.

יום 21│ בואנוס איירס – טיסה למפלי האיגואסו -ביקור בצד הארגנטינאי של המפלים
הבוקר נטוס מבואנוס איירס למפלי האיגואסו המהווים סדרה של מפלי מים על נהר האיגואסו במשולש הגבולות ארגנטינה-ברזיל- פרגוואי .הפארק שהוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, מכיל כ- 275 מפלים המשתרעים לאורך 2.7 קילומטר וכמות המים העוברת בהם לשעה, היא השנייה בעולם אחרי מפלי ויקטוריה. בסמיכות למפלים נוסדו 3 ערים מרכזיות אשר האחת היא פוארטו איגואסו בארגנטינה, פוז דו איגואסו בברזיל וסיודד דל אסטה בפרגוואי.עיקר פרנסתן של שלושת הערים הללו היא מהתיירים הבאים לבקר במפלים. לאחר הנחיתה בשדה התעופה פוארטו איגואסו נעלה על האוטובוס וניסע לבקר את המפלים המצויים בצד הארגנטינאי של הפארק הלאומי איגואסו. ניהנה מהליכה על גשרי עץ בסמוך ומסביב למפלים ונעצור בנקודות תצפית רבות ומגוונות. נתבונן במפל המפורסם ביותר הקרוי "גרון השטן" אשר צורתו דומה לפרסה ברוחב של 150 מטר ובאורך של 700 מטר. בהמשך מצפה לנו חווית ספארי מיוחדת הכוללת שייט מרהיב בסירות זודיאק אל תחתית המפלים הגועשים. בתום הסיור ניסע למלוננו בעיר פוז דה איגואסו הממוקמת בצדו הברזילאי של אזור המפלים.
ארוחות: ב.ע.
לינה:  באיגואסו.

יום 22│ מפלי האיגואסו בצד הברזילאי – פארק הציפורים
היום נערוך תצפיות על המפלים מהצד הברזילאי ונתפעל מעוצמתו ויופיו של הטבע. נצעד על שביל מסודר בתוך יער גשם טרופי ונעצור בנקודות תצפית כדי להתרשם ולצלם את המים הנופלים בשאון מכל עבר. במידה והתמזל מזלנו ניתקל גם בבעלי חיים אופייניים ליערות הגשם של דרום אמריקה ובהם דביבון, חוטמן ובעלי כנף צבעוניים. נמשיך לסיור בפארק הציפורים המרהיב המשתרע על פני 65,000 מ"ר של יער טרופי ונחשב לגדול ביותר באמריקה הלטינית. הציפורים והעופות מצויים בכלובים עצומים שגובהם 8 מטר ושטחם ענק, כך שהציפורים והעופות יכולים לעוף בו בחופשיות וניתן לצפות בהם בהתנהגותם הטבעית. הפארק מכיל כ-160 זני ציפורים ועופות נדירים ומרהיבים ביופיים כמו תוכים בשלל צבעי הקשת, טוקנים ופלמנקו.מלבד ציפורים, אפשר לצפות במקום בתנינים, נחשים ענקיים כמו אנקונדות ואפילו קופים קטנים שחיים רק באזורים הטרופיים של דרום אמריקה. בתום הסיור נשוב למלוננו בצד הברזילאי.
ארוחות: ב.ע.
לינה:  באיגואסו.
בילוי ערב: נסיעה למופע פולקלור צבעוני (Rafain) הכולל גם ארוחת ערב עשירה.

יום 23│סכר איטייפו – טיסה לריו דה ז'ניירו
בשעות הבוקר נהנה מתצפית מרהיבה על סכר האיטייפו אדיר הממדים אשר נבנה על נהר הפאראנה כפרויקט משותף של ברזיל ופרגוואי לצורך הפקת חשמל. בעת השלמתו בשנת 1982 נחשב הסכר לגדול בעולם וכושר הייצור שלו עלה על הצריכה השנתית של מדינת ישראל. בהמשך ניסע לשדה התעופה באיגואסו ונטוס לעיר ריו דה ז'ניירו הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם. העיר נוסדה בשנת 1565 ע"י הכובשים הפורטוגזים ושימשה שנים רבות כבירת האימפריה ולאחר מכן בירת הרפובליקה הברזילאית עד 1960. בעיר מתגוררים כ-7 מיליון תושבים וניתן למצוא בה מארמונות הפאר של טייקוני ברזיל ועד לפחוני שכונות העוני המקיפות אותה.
ארוחות: ב.ע.
לינה: ריו דה ז'ניירו

יום 24│ ריו דה ז'ניירו ואתריה
היום נסייר בריו דה ז'ניירו. נראה את האזור הקולוניאלי העתיק ובו מבנים מרשימים ובהם הקתדרלה הענקית, התיאטרון והספרייה הלאומית. נעבור באצטדיון המראקנה הנחשב לאחד הגדולים בעולם. נראה מקרוב את המתחם בו מתקיים מצעד המנצחות של הקרנבל. נעבור במרכז העיר ובאזור הלגואה. בהמשך נגיע לסיור ב"הר הסוכר", אחד מסמליה המובהקים של ריו. זהו הר עשוי גרניט המתנשא לגובה 396 מטר מעל פני הים. שמו בא לו כי הוא מזכיר חרוט סוכר מזוקק כמו אלה שיוצרו בתקופה הקולוניאלית. נערוך מפסגתו תצפית פנורמית מדהימה על ריו וסביבותיה.
ארוחות: ב.ע.
לינה:  ריו דה ז'ניירו

יום 25│ ריו דה ז'ניירו – האיים הטרופיים
היום נצא לטיול חוויתי באיים הטרופיים הממוקמים מדרום-מערב לעיר ריו ובמרחק של כשעה וחצי נסיעה ממנה .נגיע לעיירה איטאקורוקה (Itacuruca) אשר ממנה נפליג לכיוון האיים הטרופים. נהנה מחופים לבנים, מים צלולים בצבע קריסטל ומעצי דקל אשר מאפיינים את האזור .במהלך הסיור נוכל ליהנות מרחצה באחד האיים ,תוגש לנו ארוחת צהריים דשנה וכן נצפה בלהקת בטוקדה כולל רקדניות בלבוש ססגוני .בתום הפעילות באיים נשוב לעיר.
ארוחות: ב.ע.
לינה: ריו דה ז'ניירו

יום 26 │יער טיז'וקה והקורקובדו – סנטה תרזה – מצעד "המנצחות" של הקרנבל
הבוקר נצא ברכבי ג'יפים מקומיים לסיור בשבילי יער טיז'וקה, אחת מהריאות הירוקות האחרונות בריו.נכיר מגוון גדול של צמחים ועצים, נהלך בין מפלי מים ונעצור לתצפיות יפות על הסביבה. מכאן ניסע לאטרקציה נוספת והיא הר הקורקובדו אליו נגיע ברכבת מיוחדת המטפסת בנופי היער האטלנטי. כאן, בגובה 710 מטר מוצב פסלו של ישו הגואל שגובהו 40 מטר כשהוא פורש ידיים ומברך את כל בני האנוש. נעלה עד למרגלות הפסל המרשים ונערוך תצפית מהממת על ריו, חופיה ושכונותיה. נמשיך לביקור בשכונה הציורית סנטה תרזה המפורסמת ברחובותיה הצרים והמתעקלים, גלריות ,בתי קפה ובתים ציוריים שהם מקום מועדף על אמנים מקומיים וסלבריטאים. בתום הסיור נאכל ארוחת ערב ובהמשך נגיע להשתתף באחד משיאיו של הטיול – "מצעד המנצחות" של הקרנבל במהלך המצעד יעברו לפנינו אלפי רקדנים הלבושים ומאופרים בצורה מרשימה בחגיגה ענקית של צליל וצבע כשהם רכובים ע"ג כרכרות מקושטות, חיות ענק או נעים רגלית בקצב הסמבה המשכר.
ארוחות: ב.ע.
לינה:  ריו דה ז'ניירו

יום 27 │10/03 – ריו דה ז'ניירו – (אמסטרדם) – טיסה לתל אביב
ארוחת בוקר במלון ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה בריו לקראת הטיסה לאמסטרדם והמשך לתל אביב.

נחיתה בארץ בתום יום ה-28 של הטיול אור ליום 12/03

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון  מרפסת בתוספת הנחה  הערות
 12.2.19  12.3.19ָָָ*  8,850 $    —–    995 $  100 $ עד 1/8  חדר אחרון!
             

* נחיתה לפנות בוקר 12/3
**אין כפל מבצעים והנחות

 
המחיר כולל:
*טיסות בינלאומיות בחברת Air France &KLM במסלול ת"א-פריז-סנטיאגו // ריו-אמסטרדם-ת"א
* מיסי נמל והיטל בטחון (נכון לתאריך 01.04.18 וכפוף לשינויים!)
* 14 לילות קרוז בהם המשתתפים ילונו באוניה וכן 4 טיסות פנים במהלך הטיול
* לינה במהלך הטיול היבשתי בבתי מלון בדרגת תיירות טובה (4****)
* ארוחות בימי הקרוז על בסיס פנסיון מלא באוניה (לא כולל ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף)
*ארוחות בימי הטיול היבשתי על בסיס חצי פנסיון בבתי מלון ו/או במסעדות מקומיות
* סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס צמוד
* טיולים יבשתיים הכוללים אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים בהתאם לתוכנית
*מדריך ישראלי לאורך כל הטיול הנמנה על צוות "תרבותו" ומומחה לדרום אמריקה
*מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
* מופע טנגו טיפוסי בבואנוס איירס
* ביקור בחוות בוקרים (Gauchos) במישורי הפמפס כולל ארוחת בשרים בסגנון "אסאדו"
* השתתפות במצעד המנצחות של הקרנבל בריו
* טיפים לנותני שירותים מקומיים במהלך הטיול היבשתי (נהג ומדריכים מקומיים בלבד)
* מפגש קבוצה כ-10 ימים לפני היציאה

הטיול אינו כולל:
*טיפים לנותני שירותים באוניה (חובה ע"פ כל חברות השיט)
* דמי סבלות בבתי המלון
* תשר עבור המדריך הישראלי
* הוצאות בעלות אופי אישי
*כל מה שאינו כלול בסעיף הטיול כולל

הערות:

  • בדבר חיסונים יש לפנות למרפאות המטיילים בלשכת הבריאות המחוזית.
  • התוכנית כפופה לתנאי מזג האוויר
  • סדר הביקורים עשוי להשתנות מסיבות תפעוליות
יתרונות בלעדיים במסלול הטיול של תרבותו :
* טיול ייחודי ומרתק באורך של 28 ימים
יום טיול מלא בסנטיאגו, בירת צ'ילה.*
סיור באזור האגמים המרהיב כולל ביקורים במפלי פטרואה ובעיירה הציורית פוארטו ואראס*
סיור בפטגוניה הצ'יליאנית ובאזור דרך "הקארטרה אוסטרל" המפורסמת *
*סיור באושואיה הנחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם
סיור בפארק הלאומי ארץ האש *
*סיור מיוחד במושבה הבריטית פורט סטנלי (איי פוקלנד)
*סיור במונטווידאו,בירתה של אורוגוואי
*סיור מקיף בבואנוס איירס,בירת ארגנטינה כולל מופע טנגו
*ביקור בחוות בוקרים (גאוצ'וס) אמיתית כולל ארוחת בשרים עשירה בסגנון "אסאדו"
*טיול מיוחד בפארק הקרחונים -ימת ארגנטינה (קרחוני אופסלה ,ספגציני ופריטו מורנו)
*סיור במפלי האיגואסו מצדו הארגנטינאי ומצדו הברזילאי כולל שייט ספארי
*סיור בפארק הציפורים המצוי בצדו הברזילאי של האיגואסו וכן תצפית על סכר איטייפו האדיר
*סיור מקיף בריו דה ז'ניירו כולל השתתפות ב"מצעד המנצחות" של הקרנבל
טיול חוויתי לאיים הטרופיים (אזור ריו) כולל ארוחת צהריים עשירה ובליווי להקה עם רקדניות
2019-03-18T23:25:35+00:00