קרוז מאורגן אל ארץ הפיורדים בנורווגיה

הטיול בהכנה

מלאו את הטופס, ונתקשר אליכם מיד עם קביעת תאריכי יציאה חדשים
קוד טיול: TCFJ
משך הטיול: 12 ימים (10 לילות על האוניה)
יציאות: יוני, יולי 2019
מדינות: גרמניה, אנגליה, צרפת, נורבגיה
אוניה: MSC Preziosa
סגנון: קרוז מאורגן 

על הטיול:

  • קרוז המחבר יחדיו את הנופים הדרמטים של הפיורדים הנורווגים יחד ההיסטוריה העשירה של האזור הזה המשתרעת מימי הויקינגים ועד לימינו אלו בה הפכו הנורווגים לברוני נפט.
  • הטיול כולל יציאות אל מחוץ לנמלי העגינה, ומטפס לפסגות של הקרחונים מהגדולים באירופה, עובר בדרך הטרולים ומבקר בתצפיות המספקות את זוויות הנופים היפים בתבל.

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום, בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

ארץ הפיורדים, היא ללא ספק אחת המדינות שנתברכה בנופים מרהיבים, מהיפים בעולם ומציעה טבע לא נגוע וצפיפות נמוכה. הפסגות המושלגות, הקרחונים רחבי הידיים, היערות הבתוליים והפיורדים העמוקים הופכים את ההפלגה לנורווגיה לחוויה מפעימה.
קרוז בפיורדים מציע חוויה מדהימה ומאפשר ליהנות ממיטב נופיה של נורווגיה במבט מהים. לא תוכלו להאמין עד כמה אונית התענוגות עליה אתם מפליגים יכולה לנווט כל כך בזריזות דרך הכניסות הצרות של כל פיורד. תרגישו שהפיורדים במרחק נגיעה ושלעולם לא הייתם כל כך קרובים. גודלם העצום של הפיורדים ימחישו לכם עד כמה הכל סביב קטן. בנהרות ובפיורדים תוכלו לצפות במגוון דגים ויונקים ימיים ביניהם דג הסלמון, לווייתנים ומיני עופות רבים.הקרוז שלנו יבקר ב- 4 מעגנים מהם אחד בעיר גדולה-ברגן, המכונה גם כ"בירת חבל הפיורדים". מדובר בעיר מרתקת ומדהימה, בעלת סיפור היסטורי עתיק ומרשים, המוקפת על ידי שבעה הרים, המעניקים לה מראה מרהיב בדומה לגלויה. כמו כן, מציעה ברגן מספר אתרים שכדאי לבקר בהם, כדוגמת כיכר טורגלמנינגן, מוזיאון ברגן, שוק הדגים של ברגן, מתחם בריגן המרהיב ובנקודת התצפית על העיר הממוקמת בהר פלוויין.
יום 1  | טיסה להמבורג, גרמניה  –  6/7/18
ניפגש בשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים באירופה להמבורג. לאחר הנחיתה ,העברה למלון להתארגנות ולינה.
יום 2  | המבורג – עליה לאוניה
המבורג נחשבת לעיר השנייה בגודלה בגרמניה והפכה בעשור האחרון למטרופולין מוביל ברחבי אירופה. יש בה מגוון גדול של אטרקציות בתחום האומנותי, התרבותי, ההיסטורי והארכיטקטוני וגם חיי לילה תוססים. בשעות הבוקר נערוך סיור בהמבורג ונטייל באגם אלסטר שגודלו 160 דונם ושוכן בלב ליבה של העיר. מדובר בגן עדן אמיתי למרות שעומקו לא יותר מ-2.5 מטרים. נמשיך לשוק הדגים המפורסם, הפועל משנת 1703והפך לאגדה. נשוטט בין בתי הקפה וחנויות הבוטיק הפזורות בעיר. אחה"צ נעלה מנמל המבורג על הספינה, נעבור את סידורי הקליטה ונקבל את הקבינות.
יום 3  | יום ים
יום מנוחה ונופש באוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאת הכנה על הפיורדים בסקנדינביה.
יום 4  | סאות'המפטון, אנגליה
הבוקר נעגון בנמל סאות'המפטון באנגליה הנחשב לאחד הנמלים הגדולים ביותר באירופה.
סיור החוף שלנו
נרד מהספינה וניסע לסיור בעיר הקטנה והיפה סולסברי המשמשת כמרכז תרבות ואומנות. נראה את הקתדרלה הגותית האנגליקנית המפורסמת בה מוחזק המסמך המכונן של הדמוקרטיה המערבית, ה- Magna Carta משנת 1215. נמשיך לטיול בעיר ההיסטורית וינצ'סטר אשר הייתה בעבר בירתה של אנגליה. נראה את בית העירייה המרשים, את הקתדרלה הארוכה באירופה אשר נבנתה בשנת 1709 ואת הטירה מן המאה ה-12. בתום הסיור נשוב לספינה לקראת המשך ההפלגה.
יום 5  | לה האבר, צרפת
הבוקר נעגון בלה האבר הנחשבת לעיר הנמל השנייה בגודלה בצרפת. העיר סבלה רבות במלחמת העולם השנייה וחלקים רבים ממנה חרבו ונשרפו.
סיור החוף שלנו
נקדיש את היום לאתרי הנחיתה של כוחות הברית (מבצע אוברלורד,6 ביוני 1944), אחד משיאיו של כל טיול לנורמנדי. נסייר בארמונש (Arromanches) הממוקמת על החוף והייתה אחד מאתרי הנחיתה הראשונים בפלישה לנורמנדי. לכאן הובאו חלקי הנמל הצף שקלט את חיי כוחות הברית וכאן גם הוקם מוזיאון המציג את שלבי הנחיתה ותוצאותיה. נצפה בסרט מרגש המוצג על גבי תשעה מסכים המקיפים את הצופה ב-360 מעלות. הסרט ייתן לנו תחושה כאילו אנו מצויים באמת בליבה של המערכה.נסייר גם בחוף אומהה העקוב מדם ולא נפסח על בית הקברות האמריקאי עצום הממדים המצוי במקום ובו קבורים גם חיילים יהודים רבים. משם נמשיך בנסיעה קצרה לבאיו, העיר הראשונה ששוחררה בידי כוחות הברית, נשוטט בעיר העתיקה שתעלות מים חוצות אותה והיא מהווה פנינה תיירותית מרהיבה.
בתום הסיור נשוב לספינה.

יום 6  | יום ים – יום נופש ומנוחה באוניה

יום 7 | סטוואנגר, נורבגיה
בשעות הבוקר נעגון בסטוואנגר (Stavanger) השוכנת בדרום מערב נורבגיה ונחשבת לעיר השלישית בגודלה במדינה. בעבר שימשה העיר כמרכז לתעשיית הסרדינים אך עם גילוי הנפט בים הצפוני היגרו אליה פועלים רבים שהשתלבו בתעשיית הנפט המשגשגת. העיר הוכרזה בשנת 2008 כבירת התרבות של אירופה ובתחומה פועלת קהילה נוצרית פרוטסטנטית גדולה של "ידידי ישראל" הפועלת בגלוי למען מדינת ישראל.
סיור החוף שלנו :
לאחר ירידתנו מהאוניה, נגיע לביקור במוזיאון הנפט של סטוואנגר הנחשב לאחד המוזיאונים המעניינים ביותר בנורבגיה. מוזיאון אינפורמטיבי ומהנה זה מוקדש לגילוי הנפט בים הצפוני ולתעשייה שנבנתה סביבו. המוזיאון מתאר כיצד הנפט נוצר, כיצד נמצא והופק ולמה הוא משמש. המוזיאון כולל תצוגות אינטראקטיביות הייטקיות, מודלים ענקיים ושחזורים אותנטיים. המוזיאון מאזן בצורה יפה בין הצד הטכני של גילוי הנפט וקידוחו בעזרת קטעים ארכיונים עם רגעים משמעותיים בהיסטוריה של הנפט הנורבגי. בהמשך, נצא בשייט סירה בפיורד ליספיורד (Lysefjord ) להפלגה בין מפלים שוצפים, עדרי עיזים, חוות מבודדות ובמידה ויתמזל מזלנו נצפה במושבות כלבי ים. הביקור בליספיורד הוא חוויה במשך כל השנה, ולכל עונה יש קסם משלה. ליספיורד מאכלס את אחד האייקונים המפורסמים ביותר של נורבגיה, "צוק המטיף", המתנשא לגובה של 604 מטר וצופה לליספיורד. שמו של הצוק ניתן לו משום שצורתו מזכירה בימה של מטיף בכנסייה. אחר הצהרים נשוב לאוניה לקראת המשך ההפלגה.

יום 8 | ברגן
הבוקר נעגון בברגן ,העיר השנייה בגודלה בנורבגיה הנחשבת בעיני רבים לעיר המרהיבה ביותר במדינה. יש בה נמל ציורי ובתי עץ צבעוניים מימי הביניים שהפכו לסמלה של העיר. יש בה חיי תרבות עשירים והיצע רחב של מוזיאונים, הצגות וקונצרטים.
סיור החוף שלנו
נתחיל את סיורינו ברובע בעיר ברובע הנזה הנושא את שם ברית הערים שברגן הייתה אחת הערים המרכזיות בו. ברית כלכלית זו מילאה תפקיד חשוב ביותר בפיתוח הסחר הבינלאומי באירופה במאה ה-12. נמשיך לטייל במרכז העיר ובשוק הדגים המפורסם. לאחר מכן, נעפיל עם הרכבל לפסגת הר הפלויאן על מנת לראות את אחד המראות היפים ביותר בנורבגיה. נשאיר מעט זמן חופשי לחוות את העיר בטרם נשוב לספינה.
יום 9  | אולדן
היום נעגון בעיירה אולדן וממנה ניסע אל שמורת קרחון הבריקסדל הנחשב למקום הגלישה של הגדול בקרחוני אירופה. נעלה ברכבים קטנים לתצפית אל הקרחון והמערות בגוון טורקיז ותכלת הנפערות ממנו . לאחר הביקור בקרחון נמשיך בנסיעה לאורך נהר ה- Oldeelva ונהנה מנופי ההרים שמסביב השופעים במפלי מים המפשירים מהקרחון. אחר הצהריים נשוב לספינה.
יום 10 | אלסונד
עיר הנמל אלסונד בה נעגון הבוקר מאופיינת כמו כל עיר חוף בנורבגיה בפעילות סביב ענף הדייג, מרינות, כלי שיט ובעיקר בבתים הנוגעים במים. מה שעשה את העיר היפהפייה הזו לביקור מעניין במיוחד, התרחש בשנת 1904, בשריפת ענק שהשתוללה בעיר והרסה אותה עד היסוד. האסון הביא את ממשלת נורבגיה להגדיר את שיקום העיר כמשימה לאומית. בתוך שלוש שנים, מתוך עיי החורבות של השריפה, צמחה עיר חדשה על שפת הים, המכונה כיום "עיר הארט-נובו" המושלמת ביותר של אירופה. על סגנון אדריכלי ייחודי ומרהיב זה נשמע הסברים.
סיור החוף שלנו
היום נהנה מטיול עשיר בנופים עוצרי נשימה שמאפיינים את נורבגיה. ניסע לאורך הרומסדל פיורד ישירות מאלסונד לאונדלסנס, עיירה יפייפיה ששוכנת למרגלות הרים, מאופיינת בנופים ירוקים ואויר הרים צלול. משם נמשיך בדרכנו לדרך הטרולים המפורסמת, שנחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם. נעפיל לפיסגה למרכז המבקרים, בדרך נראה מפלים, בהם מפל סטיגפוסן המפורסם שגובהו כ- 180 מטרים, ופסגות הרים יפייפיות. לאחר הפסקת צהרים נתחיל דרכנו בחזרה לעיר אלסונד, ניסע בדרכים נופיות שנחשבות לבין היפות בעולם, ונשוב לאוניה להמשך ההפלגה.
יום 11 | יום ים 
יום נופש ומנוחה אחרון באוניה. בערב נתכנס לשיחת סיכום עם המדריך.
יום 12 | המבורג – טיסה (דרך טיסת ביניים) לתל אביב
הבוקר עם עגינתנו בהמבורג הגיע השייט לסיומו. נרד מהספינה וניסע לטיול בעיר ליבק השוכנת על גדות נהר הטרווה. במלחמת העולם השנייה ליבק הייתה העיר הגרמנית הראשונה שהופצצה על ידי חיל האוויר המלכותי ולאחר חלוקת גרמניה העיר שכנה על הגבול בין גרמניה המזרחית לגרמניה המערבית. נטייל במרכזה ההיסטורי של העיר אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ונחשב למרשים ביופיו. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה בהמבורג ונטוס (דרך טיסת ביניים) חזרה לתל אביב.
נחיתה לפנות בוקר של יום ה-13,  18/7.
המחיר כולל
• טיסות להמבורג דרך יעד ביניים באירופה
• מלון במרכז המבורג (כולל ארוחת בוקר)
• קרוז + מיסים
• כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא (לא כולל ארוחות הצהריים בסיורי החוף )
• כל ההעברות באוטובוס תיירים
• סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה
• דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול (אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף)
• טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
• מיסי נמל בארץ ובחו"ל.
• מדריך ישראלי המתמחה בסקנדינביה מצוות "תרבותו".
• מפגש קבוצה לקראת הקרוז

המחיר אינו כולל:
•  טיפים באוניה (כ- 13 דולר לאדם ללילה – חובה עפ"י כללי חב' השייט)
•  כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כולל.

הערות
• יש רופא ואחות על האוניה.
• המחירים משתנים בחברת השייט עפ "י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
• שיבוץ החדר, מיקום וקומה ייקבעו ע"י מחלקת הקבוצות של חברת השייט בהתאם לקטגוריה.
כל בקשה מיוחדת (ארוחות, מיקום קבינה) ושידרוג טיסות יש לציין בטופס בעת ההרשמה.

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חדר עם חלון חדר עם מרפסת הערות  מדריך
             

* אין כפל מבצעים והנחות