yes

קרוז מאורגן אל בירות התרבות של הים הבלטי ברויאל קריביאן + שטוקהולם 2

קרוז מאורגן אל בירות התרבות של הים הבלטי ברויאל קריביאן + שטוקהולם 2

קוד טיול : TCBA
משך הטיול: 9 ימים (7 לילות על האוניה)
יציאה:  13 ביולי 2019
חזרה:  21 ביולי 2019
מדינות: שבדיה, רוסיה, פינלנד,  אסטוניה
אוניה: Serenade of the Seas
חברה: Royal Caribbean
מסלול: שטוקהולם, סנט פטרסבורג (יומיים), הלסינקי, טאלין, האי ויסבי, שטוקהולם

                                    

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

 • חדרים המבטיחים מיקום משופר ונוף לא מוסתר.
 • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
 • מסלול עשיר במיוחד בשני ימי הביקורים בסנט פטרסבורג, כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בתבל, ביקור בגני פטרהוף.
 • טיול יסודי בשטוקהולם ולינה בעיר.

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מדינות הים הבלטי הן אוצר תיירותי של ממש. הקשר בין מדינות סקנדינביה ובין מדינות מזרח אירופה מתבסס על הים הבלטי, ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במיוחד כדי להכיר את הקסם שמפריד בין מזרח אירופה – לצפונה.
שייט בים הבלטי הוא למעשה חוויה מדהימה שתהפוך את הנופש הבא שלכם ללא רגיל. המעבר בין האיים של אסטוניה, פינלנד ושבדיה, וכמובן – ביקור בערים כמו טאלין האסטונית, בסנט פטרסבורג הרוסית והלסינקי הפינית יחשוף בפניכם תרבות אירופית יפהפייה.
היו שנים שהיה קשה להגיע למקצת מהמדינות הללו מסיבות פוליטיות, וגם יוקר ההגעה והשהייה היו פשוט גבוהים. בשנים האחרונות, עם התפתחות יעדי ההפלגות ברחבי העולם, עלות הקרוזים ירדה בהתאם והפלגות לים הבלטי הפכו לאחד היעדים המבוקשים בחודשי הקיץ.
שייט בים הבלטי יפגיש אתכם עם הוויקינגים העתיקים “שיבקרו” אתכם בכל אחת מנמלי הערים בהם תבקרו במהלך שיט שכזה. תוכלו לדמיין לעצמכם היכן נהגו הוויקינגים לשוט, ותפגשו את האיים הנסתרים בהם היו נוהגים הוויקינגים הקדומים לעגון.
קרוז בים הבלטי זה אומר לשוט כמו בימה גדולה, מבודדת יחסית מהאוקיינוס, הגאות והשפל בה הם מינימליים, מה שגורם לחוויית הפלגה נעימה וחלקה רוב הזמן.
נקודת השיא בהפלגה לאזור הבלטי הינה ללא ספק ביקור בסנט פטרסבורג. מכיוון שריכוז האוצרות והמראות הבלתי נשכחים כה גדול, ספינות השייט מקדישות יומיים מלאים לביקור בנמל זה כדי לאפשר לנוסעים לראות לפחות חלק קטן משני מיליון יצירות האמנות שבמוזיאון ההרמיטאז` המפורסם והייחודי. נקודות משיכה נוספות כוללות את ארמון יוסופוב שבו נרצח רספוטין בשנת 1916; קתדרלת סנט אייזק אשר קירות השיש שלה משובצים בשלל אבנים יקרות; כנסיית הדם הנשפך (Spilled Blood) וספינת הקרב אורורה, אשר תותחיה סימנו בזמנם את פרוץ המהפכה הרוסית. בפושקין נמצא ארמונה של קתרינה, אשר קירותיו הכחולים-זהובים מתנשאים לגובה של כמעט 300 מטרים.
הרוח הרוסית האימפריאליסטית הינה מוטיב מרכזי גם בקתדרלת טאלין- אלכסנדר נבסקי; טירת טומפאה הוורודה שבנויה בסגנון בארוק; והיכל העירייה הגותי על צריחיו המתנשאים.
בהלסינקי נכללים ביקורים בחלק גדול ממוקדי המשיכה של עיר מופלאה זו, בין השאר היכל פינלנדיה, בית האופרה, קתדרלת אוספנסקי האורתודוקסית, כנסיית הסלע טמפליאקיו והאצטדיון האולימפי.
העיר שטוקהולם מתפרסת על מספר האיים, אולם מרבית המבקרים מעדיפים לסייר בסביבת גאמלה סטאן שב-סטאד שולמן, ומשם להמשיך למוזיאון ואסה וארמון דרוטנינגהולם.
מסלול השייט ותוכניות סיורי החוף

יום 1 | תל אביב – (יעד ביניים ) -שטוקהולם
ניפגש בשעות הצהריים בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לשטוקהולם בירת שבדיה – עיר מודרנית, דינמית ומשתנה. לאחר הנחיתה, ניסע למלוננו בשטוקהולם להתארגנות ולינה.

יום 2 │שטוקהולם – סיור בעיר – עליה לאוניה
יפהפיה” זוהי המילה הראשונה שתשמעו ממבקרים בשטוקהולם בבואם לתאר את העיר. העיר בת 700 השנים הידועה בכינויה “עיר על המים” או “יופי על המים”, משתרעת על פני 14 איים מחוברים בגשרים מרשימים על פני אגם מאלארן. שטוקהולם כולה היא מעין “מוזיאון פתוח” שגם שיטוט ברחובותיה ללא מטרה, הוא חוויה תרבותית, היסטורית, אדריכלית ונופית.
סיור בעיר
לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בשטוקהולם. הסיור יתחיל בכיכר בית העיריה הישן (בו נערכת הסעודה השנתית לחתני פרס נובל), המזכיר בצורתו את מבני הרנסנס האיטלקי ונחשב לאחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרהיבות באירופה של המאה הקודמת. משם נמשיך ונראה את אולם הקונצרטים אשר בחזיתו עמודים קורינתיים בסגנון הניאו-קלאסי. שם נערך מדי שנה טקס הענקת פרסי נובל למדעים וספרות. לאחר מכן נערוך סיור ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה – “גמלא סטן” וכיכר “סטור”, בה הוצאו להורג 82 מנכבדי שטוקהולם על ידי הדנים ששלטו בשבדיה. לא רחוק משם ממוקמת כנסיית “סטור”, המשמשת כמקום בו נערכים טקסי ההכתרה והנישואין של משפחת המלוכה. נצפה בארמון המלוכה הייחודי, בניין הפרלמנט בסגנון ניאו-ברוק ובית האופרה. בתום הסיור ניסע לנמל לקראת סידורי העלייה לאנייה וקבלת החדרים. בהמשך ניפגש לתדרוך בנוגע למתקני האנייה, הפעילויות השונות ותכנית הטיול. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 17:00. ארוחת ערב ולינה על האנייה.

יום 3 | יום ים
יום של בילוי ונופש באנייה. תוכלו ליהנות מהפעילויות שהאנייה מציעה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי המדריך. 

ימים 4-5 | סנט פטרסבורג, רוסיה
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. הפאר וההיסטוריה של הבירה האימפריאלית של רוסיה לעולם לא יפסיקו להדהים, אך כדאי לזכור שזוהי גם עיר בעלת רוח מהפכנית. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נייבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי פטר הגדול שהתכוון לשלוט באמצעותה על הימים הבינלאומיים. סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה. בתקופה הצארית, אחרי מלחמת האזרחים, העיר הייתה ידועה בשם “פטרוגרד”. בתקופת המשטר הקומוניסטי נקראה לנינגרד ובשנת 1991 הושב לה שמה המקורי. השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר, משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. מה שבולט בה, הוא אוסף המבנים ההיסטורי והמרהיב, אותם נראה במלוא הדרם במהלך הטיול. הלילה האנייה תעגון בנמל למשך יומיים אותם ננצל לסיורים בעיר.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום הראשון
נפתח את הסיור בנסיעה לאורך שדרות אלכסנדר נייבסקי – ה”שאנז אליזה” של סנט פטרסבורג. אפשר למצוא כאן את חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. לכאן יוצאים בערבים לראות ולהיראות. כאן מטיילים גם אחר הצהריים ונהנים מאווירה עירונית קלאסית. כמעט כל בית בשדרה (ולרוב אלה ארמונות) יש עמו סיפור. כל בית מפואר יותר ממשנהו וגם צבעיהם שונים. סטרוגנוב, גוגול, סטניסלבסקי ורבים אחרים – כולם התגוררו כאן. משם נמשיך לכיכר סנט אייזיק ופסל פרש הנחושת, כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים – אירוע חריג בתולדות רוסיה, בו בפעם הראשונה התגבשה תנועה פוליטית שפעלה נגד המערכת הממוסדת. התנועה הייתה מורכבת מיוצאי המעמד הגבוה ברוסיה, רובם אצילים, בעלי אחוזות וקציני צבא. לאחר מכן ניכנס למוזיאון ההרמיטז’, האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית ונחשב למוזיאון הגדול ביותר ברוסיה ואחד המוזיאונים הגדולים, הוותיקים והחשובים ביותר בעולם לאמנות (ביקור של כשעתיים). בהמשך נראה את כנסיית ישוע על הדם המפורסמת והמפוארת, בסגנון רוסי-ביזנטי והאי ואסילייבסקי. לאחר מכן נבקר בבית הכנסת הגדול, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה והשני בגודלו באירופה. בערב נצא למופע בלט בביצוע אחת מהלהקות הנחשבות, באחד מאולמות התיאטרון המפוארים בעיר. בתום המופע נשוב לאנייה שלנו ללינה.

סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום השני
נתחיל את היום בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. אורך חזיתו 325 מטרים ופארו נועד להדהים את המבקרים בו, עם למעלה מ-100 ק”ג זהב המעטר את המבנה. בחזית הארמון הוקמו גנים רשמיים בסגנון צרפתי, אשר תוכננו כך שבמרכזם יהיה ביתן הארמיטז’. במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה הסתיימו עם השלמת שחזור חדר הענבר בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג.

נמשיך לגני ארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים.
הארמון נכבש על ידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. סטאלין הורה להפגיז את הארמון והוא חרב תחת מטר הפגזים. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו. הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם, נבקר בגנים ובהם עשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגנים מתוכננים על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), עם כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מן הגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים.

נחזור לסנט פטרסבורג אל פולקוב, שם ממוקמת האנדרטה לזכר הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה ושחזור המצור על לנינגרד. בתום סיורנו נשוב לאנייה לקראת ההפלגה.

יום 6 | הלסינקי, פינלנד
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בה גורדי שחקים. להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית. הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והתחושה למבקרים בה, היא שהתואר הומצא במיוחד בשבילה. העיצוב להלסינקי הוא כמו הספרות לדבלין או הסמבה לריו… אוצרותיה יתגלו לעיניכם אט אט. זאת עיר של מבט שני, של פרטים קטנים.

סיור החוף שלנו
עם בוקר נצא לסיור בהלסינקי במסלול שיכלול את כיכר הסנט, בניין הפרלמנט, הכפר האולימפי, מונומנט סיבליוס והכנסייה המרשימה החצובה בסלע. המשך סיור רגלי בכיכר השוק, כנסיית אוספנסקי, הרובע הרוסי, שד’ מנרהיים ועוד (ככל שיותיר הזמן). את הטיול נתחיל בביקור בקתדרלה הפרובוסלבית “אוספנסי”- שריד אותנטי להיותה של פינלנד דוכסות רוסית בתקופת הצארים לבית רומנוב. נמשיך לכיכר הסנט, בה נמצאת הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. נמשיך גם לאחת האטרקציות הייחודיות של הלסינקי, כנסיית הסלע. הכנסייה, שנבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת, היא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק. בהמשך נבקר בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם, מחבר האפוס המוזיקלי “פינלניה” ומהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. נמשיך את הטיול בכיכר השוק ומשם נשוב לאנייה להמשך ההפלגה.

יום 7 | טאלין (אסטוניה)
בשנת 1997 הכריז ארגון אונסק”ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית ולא בכדי. מבני ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. רחובות מתפתלים מרוצפים אבן, החומה ומגדלי השמירה שלאורכה, ומבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם, הופכים את הסיור בה למרתק.

סיור החוף שלנו
נסייר בעיר העתיקה ונצפה בבית העירייה – מבנה גותי מעניין עם מגדל מתומן. מבט לכנסיית סנט אולב שהייתה הגבוהה בכנסיות אירופה בימי הביניים ומשם אל מגדל “קיק אין דה קוק”- מגדל הגנה הבנוי על מורדותיה של גבעת טומפיאה המשמש כיום כמוזיאון וגם תצפית מרהיבה על העיר. שער החוף הגדול ובניין פט מרגרט הסמוך, המכיל כיום את בניין המוזיאון הימי של אסטוניה, בית הפרלמנט האסטוני – הנמצא בתוך מצודת טומפיאה, השוכנת על חוף תלול בגובה 50 מטר מעל פני הים. נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי. אשר נבנתה בשנת 1900 על גבעת טומפיאה, נראה גם את כנסיית “הולי גוסט”, שבחזיתה שעון קיר מצויר ובתוכה פיסולי עץ יפים מהתקופה הגותית. המזבח הינו מיצירות האמנות הימיביניימית החשובות במדינה. בסיום הסיור נעצור לביקור קצר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007. צמוד אליו גם מוזיאון המתעד את היסטוריית יהודי העיר.

יום 8 | ויסבי (שבדיה)
הבירה הציורית ויסבי (Visby), המכונה “הפנינה של הים הבלטי”, ממוקמת באי השבדי גוטלנד, נחשבת לאחת מערי ימי הביניים שהשתמרו בצורה הטובה ביותר בסקנדינביה והוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. ויסבי זו עיר קסומה ביותר, שרק טיול ברחובותיה המרוצפים עם הקוטג’ים הצבעוניים ופרחי הבר שצצים מסדקי המדרכות, הופכים אותה לבלתי נשכחת. השריד ההיסטורי המוכר ביותר בויסבי הינו חומת אבן באורך של 3.4 ק”מ הנקראת רינגמורן (“חומת הטבעת”), המקיפה את העיר ואת חורבות הכנסייה העתיקה.

סיור החוף שלנו
את הסיור שלנו נפתח בחלק העתיק של ויסבי – במוזיאון פורסין (Forsane Museum), בו מוצגות עתיקות שונות ובכללן אוסף נאה של אבנים מצוירות טרום תקופת הוויקינגים. לא רחוק ממנו תמצאו את הגן הבוטני שהוא חובה לחובבי גינון. הגן ניטע במאה ה – 19. לאורך כל השנה, מבקרים יכולים ליהנות בו מעצים אקזוטיים וצמחים, לצד מינים שוודים דרמיים נפוצים כמו: מגנוליה, שקדים, תות, שיטה וערמונים מתוקים. בחלק המודרני של העיר, נחלוף ליד בניין הספרייה ואולם הקונגרסים, שהם דוגמאות מצוינות לאופן שהאדריכלות, טכנולוגיה והעולם הטבעי יכולים לשכון יחד בהרמוניה. יש בוויסבי גם כמה אזורי קניות טובים, המציעים מגוון עצום של בגדים ונעליים. בויסבי, המתגאה כי יש בה יותר מסעדות לנפש מאשר בכל עיר אחרת בשוודיה, תוכלו להתרשם מהמטבח של האי השבדי Gotland, אשר מרבה לעשות שימוש במוצרים מתוצרת מקומית כגון: אספרגוס, כרישת חול, כבש וכמובן דגים.

יום 9 | שטוקהולם –טיסה דרך יעד ביניים לתל אביב
הבוקר יגיע השייט שלנו לסיומו. נרד מהאנייה ונשלים את סיורינו בשטוקהולם. נבקר במוזיאון האנייה “ואזה”. המוצג החשוב ביותר במוזיאון היא אניית המלחמה, שנבנתה על ידי המלך גוסטב ואזה – המלך שהכריז על שטוקהולם כבירת שבדיה. ה”ואזה” שהיא ה”טיטאניק” של ימי הביניים, טבעה בזמן השקתה ושהתה בקרקעית הים למעלה מ- 340 שנים. במבצע הנדסי מופלא חולצה בשלמותה והיא המוצג האותנטי היחיד מסוג זה בעולם.
אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

יום 10 | נחיתה בתל אביב לפנות בוקר.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרהחדר פנימי תוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךתוקף הנחההנחה

הערות:
*אין כפל מבצעים והנחות
*לכל בירור: “תרבותו”  03-526-0090

המחיר כולל:

 • טיסות
 • מסי נמל בארץ ובחו”ל.
 • העברות
 • לילה במלון בשטוקהולם בדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר
 • קרוז+מסים
 • כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (פרט לארוחת צהרים בסיורי החוף)
 • סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התכנית באוטובוס נוח, תחבורה ציבורית בעת הצורך וסיורים רגליים).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול, אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
 • טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
 • מדריך בכיר ישראלי, המתמחה בארצות הים הבלטי, מצוות “תרבותו”. פרופ’ גוסטב מייסלס
 • מפגש קבוצה כשבוע לפני היציאה לטיול.

המחיר אינו כולל:

טיפים באנייה (כ-13.5 $ לאדם ללילה – חובה עפ”י כללי חב’ האניות).
ביטוח והוצאות אישיות
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות

  • יש רופא ואחות על האנייה.
  • המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
  • לו”ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

תנאים ומידע כללי


בנוסף
לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:

סנט פטרסבורג
– מופע בלט באחד מבתי התיאטרון המפוארים
– ביקור בגני ארמון פטרהוף
הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– חדרים המבטיחים מיקום משופר ונוף לא מוסתר
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– הרצאות מלומדות סביב נושאי מסלול הקרוז בימי ים.
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האוניה.
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

לעמוד האוניה Serenade Of The Seas

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי 

יציאה חזרה חדר פנימי + מרפסת
תוספת יחיד בפנימי
 יחיד מרפסת הערות
13.7.19   21.7.19   3,044 $   427 $     1,350 $     + 854 $  
             

הערות:
*אין כפל מבצעים והנחות
*לכל בירור: “תרבותו”  03-526-0090

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרהחדר פנימי תוספת לחלוןתוספת למרפסתמדריךתוקף הנחההנחה
 
2019-07-09T14:14:29+00:00