קרוז מאורגן אל האיים הקנריים, מדיירה, ספרד ופורטוגל

קוד טיול: TCCA

משך הקרוז: 14 ימים (לילה בלונדון + 12 לילות באוניה)

יציאה: 14 במאי 2017

מדינות: אנגליה, ספרד, פורטוגל, מדיירה, קנריים

אוניה: R. Caribbean – Navigator Of The Seas

מסלול: סאות'המפטון, ויגו, לה קורוניה, מדיירה, גראן קנאריה, טנריף, לנזרוטה, ליסבון, סאות'המפטון

סגנון: קרוז מאורגן בשיטת "הכל כלול"

על הטיול:

 • ביקור בסנטיאגו דה קומפוסטלה – המקום המקודש ביותר לעולי הרגל הנוצרים אחרי רומא וירושלים.
 • דגש על נגיעות קולינריות מקומיות ואותנטיות להבנה עמוקה יותר של תרבות והיסטוריה, אנשים ומקום.

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

קבוצת האיים הקנריים שוכנת באוקיאנוס האטלנטי לא הרחק מצפון אפריקה וכוללת שבעה איים וולקנים מרהיבים ביופיים אך שונים מאד בתבניות הנוף שלהם. הטבע באיים פשוט נפלא ואפשר למצוא מגוון נופים מרתק: חופים עם חול שחור, לבן וצהוב, הרי געש פעילים, יערות אורן ומדבריות וולקניות צבעוניות וצחיחות בעלי "פני ירח".

מזג האוויר באיים הוא אביבי גם באמצע החורף, אז הטמפ' המקסימלית הממוצעת נעה בין 20-25 מעלות צלזיוס. אידאלי!

תרבותם של תושבי הקנריים היא אמנם ספרדית (מחוז אוטונומי של ספרד מאז הכיבוש במאה ה- 15), אך שורשיהם במורשת הגואנצ'ו- ילידים ג'ינג'ים אשר אחת הסברות היא שמוצאם ממצרים וזאת בשל הפירמידות שנמצאו במקום.

הביקור באיים הקנריים מתאים לכל אחד. לחובבי עיירות קטנות עתיקות, שווקים, ארכיאולוגיה, חובבי גנים ואפילו לחובבי שופינג. גם "פודיס" מושבעים ייהנו משפע מסעדות עם מאכלים מקומיים אופייניים, מאכלי ים וטאפאסים.

מדיירה היא האי הגדול בארכיפלג האיים הוולקנים הממוקמים כ- 400 ק"מ צפונה מהקנריים, משמש כנמל מסחרי כמו גם תחנת עגינה לקרוזים. האי ידוע ביין שלו, באקלימו הנעים, במגוון הפירות הטרופי ובצמחייתו המשופעת במגוון פרחים וצמחי תבלין. בשל המדרונות התלולים האופייניים לאי, מרבית הגידולים החקלאיים גדלים בטראסות, מה שמוסיף עניין ויופי לתבניות הנוף. תנאים אלו הפכו את האי למקום נופש מבוקש ומדי שנה מבקרים בו למעלה ממיליון תיירים בשנה.

עוד מבקר הקרוז בחבל גליסיה (Galicia) שבצפון מערב ספרד, אחד האזורים היפים אך הפחות מתויירים ע"י התייר הישראלי. גליסיה שנופיה הם קו חוף מפורץ ויפהפה, שנהרות זורמים לרוחבה ונשפכים אל הים ושנופיה "ירוקי עד" – מזכירה יותר את אירלנד הירוקה.

נבקר גם בסנטיאגו דה קומפוסטלה, העיר החשובה ביותר לנצרות בימי הביניים אחרי ירושלים ורומא. יש בה אוירה מדהימה, עירוב של קדושה, התרוממות רוח והתלהבות שמפיחים בה עולי הרגל ושוחרי אתגרים.

ולבסוף ליסבון, בירתה של פורטוגל גם בעת היותה המעצמה הימית החשובה ביותר במאה ה- 15 וגם כיום כאשר ירדה מגדולתה, היא עיר מרהיבה ביופייה המחכה שתגלו אותה.

יום 1 | תל אביב – לונדון
הבוקר נטוס ללונדון בירת אנגליה. עם ההגעה העברה למלון בלונדון. ערב חופשי.

יום 2 | לונדון – סאות'המפטון – עליה לאוניה
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לנמל סאות'המפטון, נעלה לאנייה ונתארגן בחדרים. בערב ניפגש לארוחה חגיגית ראשונה של הקבוצה ולארחיה נוכל ליהנות ממופע בידור ומפעילויות נוספות.

יום 3 | יום ים
היום נבלה בשייט על האנייה וניהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האוניה, כמו: פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות, מנוחה והתרגעות. במשך היום נשמע הרצאה מפי המדריך.

יום 4 | ויגו, ספרד
הבוקר נעגון בויגו (Vigo) שבצפון מערב ספרד, הגדולה מ- 7 הערים בחבל גליסיה (Galicia), אחד האזורים היפים אך הפחות מתויירים ע"י התייר הישראלי בספרד. לגליסיה קו חוף מפורץ ויפהפה, נהרות הזורמים לרוחבה ונשפכים אל הים, ונופים "ירוקי עד" במשך כל השנה. היא מזכירה יותר את אירלנד וסקוטלנד בנופיה, בצבעיה ובצלילי חמת החלילים בגירסה המקומית הנשמעים מנגני הרחוב וזה לא במקרה. גליסיה היא החלק הקלטי של ספרד, לשם הגיעו בעבר מהגרים מאירלנד שהתיישבו בה עד שהכנסיה הקתולית החליטה לדרוס את אמונתם הקלטית. זה הצליח בחלקו. תושבי האזור גאים מאוד במורשתם הקלטית ובחנויות אפשר לרכוש חולצות טי ועליהן ציורים וכתובות ברוח הקלטית כמו גם מבחר גדול של מוסיקה אירית וסקוטית. יש לגליסיה שפה משלה (גאייגו), מטבח אשר שמו הולך לפניו ברחבי ספרד ועשרות פסטיבלים בשנה כדי לממש את הפוטנציאל הקולינרי הזה.
ויגו היא גם נמל הדייג הגדול באירופה, מה שמשפיע מאד על המטבח הגליסיאני המתאפיין במגוון גדול של מאכלי דגים לצד פירות ים.

סיור החוף שלנו
נצא מויגו צפונה לאורך החוף האטלנטי ונתמקד באזור ריאס באחאס (Rias Bajas), המשופע בתופעת שפכי נהרות נמוכים, וכמאמר הגליסיאנים: "הסימן שהותירה ידו של אלוהים כאשר הוא ניקה את עצמו לאחר יצירת העולם". נבקר בעיירה קומבארו (Combarro) שהיא אתר מורשת של אונסקו ודוגמא מייצגת של שלושה אלמנטים אדריכליים מסורתיים בגליסיה: "horreos" (חנויות תבואה הבנויות על כלונסאות), "Casas marineras" (וילות הים של עשירי קומברו) וצלבים.
עם סיום הסיור נשוב לויגו, נצפה על העיר מגבעת אל קסטרו, מהטיילת המרשימה, מרובע הדייגים המפורסם ברבס (Berbיs) וככל שיוותר לנו זמן נוכל לשוטט ברחובותיה העתיקים הציוריים של עיר הנמל. בתום הסיור נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | ליסבון, פורטוגל
הבוקר נעגון בליסבון (Lisboa) בירת פורטוגל, העיר הגדולה והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. ליסבון נוסדה ע"י הפיניקים לפני למעלה מאלפיים שנה ובהמשך השנים הפכה בירתה של מעצמה ימית שממנה יצאו מגלי עולם וספנים שגילו את העולם החדש ושינו את פני ההיסטוריה והתרבות האנושית. המרכז ההיסטורי של ליסבון בנוי על 7 גבעות תלולות ליד שפך הנהר טאג'ו לאוקינוס ומסיבה זאת חלק מרחובות העיר מאפשרים תנועת הולכי רגל בלבד.

סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה נבלה את כל היום בליסבון. יודעי דבר אומרים כי הדרך הנכונה להכיר את ליסבון, היא לסרוק אותה רובע אחר רובע. אם כך, נתחיל ברובע אלפאמה (Alfama) העתיק ביותר בעיר ושברחובותיו הציוריים, הצרים והמתפתלים נדמה כי הזמן עצר מלכת. זה גם היה רובע היהודים לפני הגירוש.
נחלוף בסיור פנורמי על פני רובע ביירו אלטו (Bairo Alto) רובע הבילויים אשר בין סמטאותיו פזורים מועדוני הפאדו (גורל) ששמעם יצא למרחוק בזכות זמרת אחת שפרצה את כל הגבולות – עמליה רודריגז.
משם נשים פעמנו לרובע בלם (Belem) בו נפקוד את המצודה האלגנטית "טורו דה בלם", שהגנה על העיר ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן.
שיאו של הביקור ברובע זה הוא כנסיית הירונימוס הקדוש, ע"ש אחד מאבות הכנסיה החשובים ביותר, שחי במאה השישית בבית לחם שבארץ ישראל. אגב, השם בלם (Belem) מקורו בשיבוש של השם בית לחם. בכנסייה מצויים גם קבריהם של קמויש – ה"שקספיר" הפורטוגלי ושל וסקו דה גאמא יורד הימים שהגיע במסעותיו עד הודו. ברובע זה, נבקר גם במוזיאון היחיד מסוגו בעולם ובו כרכרות מצופות זהב מרשימות החל מהמאה ה- 17, דרכן נוכל ללמוד על האצולה הפורטוגלית בתקופת זוהרה של האימפריה.
הרובע האחרון הוא באישה (Baixa) ה- "Downtown" של ליסבון המהווה את הלב הפועם של העיר. עיקר העניין ברובע הזה ממוקד בין שתי הכיכרות המרכזיות: כיכר רוסיו ופלאזה דה קומרסיו, ביניהן משתרעת בחן רב השדרה הייצוגית ביותר של ליסבון, הלא היא אוונידה דה ליברדאדה (Avenida da Liberdade) – השאנז אליזה של פורטוגל שאורכה מעל קילומטר ורוחבה 90 מטר!  נהלך להנאתנו בשדרה הציורית, נהנה מהמבנים והכיכרות ובסיום יום מהנה נשוב לאניה לארוחת ערב.

יום 6 | יום ים
היום נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.
במשך היום, נשמע הרצאה של המדריך.

יום 7 | לנזרוטה, האיים הקנריים
הבוקר נעגון בלנזרוטה (Lanzarote) שבאיים הקנריים. אי זה הוא המזרחי ביותר מבין האיים הקנריים והרביעי בגודלו מבין 7 האיים. שמו המקורי של האי Tyterogaka שפרושו "האי שכולו אדום", המתייחס לצבע הסלעים השולט באי.
האי נודע בנופים הוולקניים המיוחדים שלו (על פני האי פזורים 200 לועות הרי געש…) ובשפע מיני הצמחים (כ-500 מינים) שהסתגלו לאופי המיוחד של הקרקע והאקלים המדברי.

סיור החוף שלנו
סיורנו באי "פני הירח" לנזרוטה, חולף בין כפרים חקלאיים, עיירות ציוריות ותופעות טבע יחודיות. נעצור בוולקנו אל קוארבו (El Cuervo) ובגולת הכותרת של הביקור באי – הסיור בפארק הלאומי טימאנפאיה (Timanfaya) בין לועות ומכתשים געשיים. בהמשך נבקר בחוף המערבי שם נראה מכתשים ונקרות וולקניות הנקראות הרבידרוס (Hervideros de Agua) לצד אגמים ירוקים וצוקים שחורים באזור מיוחד במינו הנקרא אל גולפו (El Golfo). נמשיך לסלינאס (Salinas) וחופי החול השחור, נחלוף במחוז החקלאי לה חוריה ונראה את השיטות לגידול גפנים המיוחדות לאי זה. נחזור לאניה דרך הכפר היפה יאיזה (Yaiza) אחרי יום מלא ומעניין.

יום 8 | לאס פאלמס, האיים הקנריים
לאס פאלמאס, בירת האי גראן קאנאריה. היא עיר תוססת משופעת במוזיאונים וגנים, מרכז עתיק ומלא אווירה. יש בה חופים זהובים, חופים עם חול שחור, דיונות חול לבנות, הרים נישאים וגאיות עמוקים, צמחייה מדהימה, כפרים ציוריים וערים קוסמופוליטיות, הרי געש (שאינם פעילים), היסטוריה מרגשת
ו- 350 ימי שמש בשנה.

סיור החוף שלנו
את היום נפתח בעיירה ארוקאס (Arucas) שם נבקר בכנסיה ע"ש הקדוש Juan Batista שנבנתה בשנת 1909 מאבן הארוקאס וידועה בארכיטקטורה המיוחדת שלה המעוטרת בעמודי האבן המחוטבים ומגולפים ביד אמן כמו גם בחלונות הזכוכית הצבעוניים. משם נשוב לעיר אל רובע ווגטה- הלב האמיתי של לאס פאלמאס. נטייל בין סמטאותיה מרוצפות האבנים ונספוג את אווירת ימי הביניים שנשמרה כאן בכל פינת רחוב, במבנים הקולוניאלים עם החצרות הפנימיות, המרפסות הציוריות עם פיתוחי העץ והברזל, בשלטי הרחובות והמזרקות.
במרכז הרובע ניצבת לה הקתדרלה "דה סנטה אנה" עם החזית הניאו קלאסית שלה הנתמכת בעמודים דוריים ואשר הושלמה רק אחרי 350 שנה! נבקר בבית קולומבוס (Casa de Columbus) שהוא דוגמה מייצגת לסגנון הבנייה באיים. בתוך המוזיאון הזעיר הזה תמצאו אוסף מפות ניווט וחפצי אמנות שונים מהתקופה שלפני גילוי אמריקה, אשר הובאו לכאן מאמריקה הלטינית, וגם דגמי ספינות וציורים שונים, בעיקר דיוקנאות.
נותיר גם זמן לטייל במדרחוב טריאנה (Calle Mayor de Triana) הוא רחוב הקניות הראשי של העיר והחנויות שבו הן חגיגה אמיתית של אופנה עכשווית במחירי "מציאה".

יום 9 | טנריף, האיים הקנריים
טנריף ((Tenerife הוא האי הגדול ביותר בשטחו מבין האיים הקנריים, אבל המרחק בין שתי הנקודות הרחוקות ביותר שלו, אינו עולה על כ-120 ק"מ. גולת הכותרת של הביקור באי היא גם הנקודה הגבוהה ביותר בו- פסגת הר הגעש טיידה Teide. בירת האי היא סנטה קרוז דה טנריפה, העיר בה נעגון ובה מתקיימות חגיגות הקרנבל- מהידועים בספרד.

סיור החוף שלנו
מיד עם הגענו נעשה את דרכנו אל שמורת הטבע הגיאולוגית- El Teide, גולת הכותרת של הביקור באי. מדובר בפארק וולקני בגובה של 2,500 מ' המשופע בנופים אפורים ומיוחדים. רוחות השמיים יצרו בסלעי הבזלת פסלים מרהיבים בצבעים ובגוונים שונים. במרכז השמורה מתנוסס הר הגעש טיידה (3,718 מ'), שהשפעתו ניכרת כמעט בכל מקום באי. הוא משפיע על מזג האוויר (פסגתו מושלגת כל השנה), על הצמחייה, על טיבם של חופי הים ועל האנשים.
נלמד על היווצרות המכתש הענק, סוגי הלאבה והצמחייה הייחודית לאי ונטייל ביערות האורן הקנרי המרשים. משם נסיעה לתוך העמק הכי יפה ומרהיב של האי -לה אורוטבה, ולעיירה הכפרית בשם זהה, עם סממנים מוסלמיים ונוצריים, ובה בתים עם חצרות קטנות ופורחות. נבקר ב"בית המרפסות" מרכז הרקמות המקומיות ומשם נחזור דרך יער האורנים "לה אספרנסה" אל סנטה קרוז.

יום 10 | פונצ'אל, מדיירה
האי מדירה הוא שילוב ייחודי של מזג אויר מעולה עם טבע ונוף יוצאים מן הכלל. זהו מחוז אוטונומי של פורטוגל בצפון האוקיינוס האטלנטי, במרחק 500 ק"מ ממערב לחופי אפריקה. זהו אי וולקני בו ההתפרצות האחרונה ארעה לפני 400 שנה והנוף משלב הרים פראיים, עמקים אדירים, סלעי ענק היורדים לים, מפרצים קסומים וחולות, פירות טרופים וכמובן גפנים שהם המקור ליינות מדירה המפורסמים בעולם. על האי שמורת טבע ענקית המכילה גנים מרהיבים ובהם פרחי סחלב ושיחי בוגונוויליה.

סיור החוף שלנו
נטייל בפונצ'אל הבירה, השוכנת בקצה מפרץ יפהפה. העיר בנויה מדרגות מדרגות מעל למפרץ, בתים צבועים בלבן, גגות רעפים אדומים, סביבם ניטעו גנים מטופחים ושופעי פרחים מרהיבים. נראה את שוק הדגים והירקות, רחוב אלפנדגה הציורי ועוד ככל שיותיר הזמן.
נצא מהעיר לתצפית מקאבו ג'יראו, צוק המתרומם אנכית בגובה של 589 מ' מעל הים. בדרך נעבור דרך קאמרה דה לובוש- כפר דייגים שהתפרסם בזכות סר ווינסטון צ'רצ'יל שנהג לשבת ולצייר את נופי הכפר.
נמשיך לתצפית על עמק הנזירות "איירה דו סראדו", אחת מנקודות התצפית המרהיבות בתבל, שהיה מבודד מאות שנים ושימש כמקום מסתור לנזירות מפני פשיטות הפיראטים. נשוב לטייל בפונצ'אל ככל שיספיק הזמן.

יום 11 | יום ים
היום נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.
במשך היום, נשמע הרצאה של המדריך.

יום 12 | לה קורוניה – סאנטיאגו דה קומפוסטלה
שאלו כל ספרדי, מה לעשות בגליסיה אם יש בידך 5 שעות פנויות, הוא יענה ללא היסוס- סנטיאגו דה קומפוסטלה. על כן, מיד עם העגינה, נצא את
לה-קורוניה בדרכנו אל העיר החשובה ביותר לנצרות בימי הביניים אחרי ירושלים ורומא. סנטיאגו, סנט = קדוש, יאגו = יעקב, הוא השליח יעקב בן זבדי, דייג צנוע מטבריה, אחד מ־12 השליחים של ישו שזכה למעמד של קדוש ולכבוד שתוקדש לו עיר שלמה. יש בה אוירה מדהימה, ערוב של קדושה, התרוממות רוח והתלהבות שמפיחים בה עולי הרגל שהיום ברובם הם צעירים ב"טרק". בכל פינה יש נגנים בכלי הנגינה האופייניים לאזור, סביבם יוצרים עולי הרגל מעגלים ומתחילים לרקוד. בשנת 1985 הוכרזה העיר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

סיור החוף שלנו
גולת הכותרת של הביקור שלנו בביקורנו בסנטיאגו דה קומפוסטלה היא הקתדרלה- משאת הנפש של עולי הרגל. זו ממש חוויה לראות את ההתרגשות של אלה שהגיעו, כשהם עומדים מול הקתדרלה ברחבה הענקית שלפניה, מצטלמים, מנשקים את האדמה, ומתרגשים בכל דרך אפשרית.
גם אם אינכם חובבי קתדרלות, לא תוכלו שלא להתרשם מהפלא הארכיטקטוני והאתגר האדריכלי העצום יחסית לימים בהם נבנתה בעמל רב ובטכנולוגיות בנייה פשוטות. היא מרהיבה ועצומה בגודלה, מעוצבת בסגנון רומנסק, משופעת צריחים ופסלים רבים ותקרתה גבוהה כמי שבאה לסמל את אפסותו של האדם לעומת גדולתו של האל. הושקעו בה רב פאר הדר והרבה מאוד חשיבה על כל פרט ופסל.
את הזמן שיוותר עד החזרה, ננצל כדי לטייל בין סמטאותיה הציוריים של העיר היפה ובעלת האווירה האותנטית גליסיאנית הזו.

יום 13 | יום ים
יום אחרון לקרוז ולטיול. היום נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.
במשך היום, נשמע הרצאת סיכום של הקרוז מפי המדריך.

יום 14 | סאות'המפטון – לונדון – טיסה לארץ
הבוקר נעגון בנמל סאות'המפטון באנגליה. נרד מהאניה ונעלה על האוטובוס שילווה אותנו לשדה התעופה ממנו נטוס בטיסה ישירה הביתה.

המחיר כולל:

 • קרוז  +מיסים
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא. בסיורי החוף – חופשי (למעט אם נכתב אחרת).
 • טיסה ישירה תל אביב – לונדון -תל אביב.
 • לילה במלון במרכז לונדון.
 • העברות (משדה התעופה למלון, מהמלון לנמל, ומהנמל לשדה התעופה).
 • סיורי חוף מאורגנים ע"י המדריך הישראליבכל נמלי העגינה עם אוטובוס צמוד או תחבורה ציבורית וסיורים רגליים לפי הצורך).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול.
 • מדריך ישראלי המתמחה באזור הטיול.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט המדריך הישראלי)
 • מיסי נמל בארץ ובחו"ל.

המחיר אינו כולל:

 • כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.
 • טיפ באניה בגובה 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ"י כללי חב' האניות).

הערות

 • המחירים משתנים בחברת השייט ע"פ היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • יש רופא ואחות על האניה. אין צורך ברופא נוסף.

מחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי /title]

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת הערות  
 14.5.17 27.5.17  3,295 $  330 $   750 $    

* אין כפל מבצעים והנחות