yes

קרוז מאורגן אל האיים הקנריים, מדיירה, ספרד ופורטוגל

קרוז מאורגן אל האיים הקנריים, מדיירה, ספרד ופורטוגל

קוד טיול: TCCA
משך הקרוז: 16 ימים
יציאה: 5 באוקטובר
חזרה:
20 באוקטובר
מדינות: אנגליה, ספרד, פורטוגל, מדיירה, קנריים
אוניה: R. Caribbean – Independece Of The Seas
מסלול: סאות’המפטון, ויגו, ליסבון, סביליה, לנזרוטה, גראן קנאריה, טנריף, לה פלמה, מדיירה, לה קורוניה,  סאות’המפטון
סגנון: קרוז מאורגן בשיטת “הכל כלול”

על הטיול:

 • דגש על ההיסטוריה של ארכיפלג הקנריים, היווצרות מכתשי הענק והשפעות הלאבה והבזלת על הצמחייה הייחודית לאי.

 • דגש על נגיעות קולינריות מקומיות ואותנטיות להבנה עמוקה יותר של תרבות והיסטוריה, אנשים ומקום.

מפת קרוז 6.10.18 אינדפנדנס (2)

מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא היתרונות של תרבותו – זכרו זאת !

קבוצת האיים הקנריים שוכנת באוקיאנוס האטלנטי לא הרחק מצפון אפריקה וכוללת שבעה איים וולקנים מרהיבים ביופיים אך שונים מאד בתבניות הנוף שלהם. הטבע באיים פשוט נפלא ואפשר למצוא מגוון נופים מרתק: חופים עם חול שחור, לבן וצהוב, הרי געש פעילים, יערות אורן ומדבריות וולקניות צבעוניות וצחיחות בעלי “פני ירח”.

מזג האוויר באיים הוא אביבי גם באמצע החורף, אז הטמפ’ המקסימלית הממוצעת נעה בין 20-25 מעלות צלזיוס. אידאלי!

תרבותם של תושבי הקנריים היא אמנם ספרדית (מחוז אוטונומי של ספרד מאז הכיבוש במאה ה- 15), אך שורשיהם במורשת הגואנצ’ו- ילידים ג’ינג’ים אשר אחת הסברות היא שמוצאם ממצרים וזאת בשל הפירמידות שנמצאו במקום.

הביקור באיים הקנריים מתאים לכל אחד. לחובבי עיירות קטנות עתיקות, שווקים, ארכיאולוגיה, חובבי גנים ואפילו לחובבי שופינג. גם “פודיס” מושבעים ייהנו משפע מסעדות עם מאכלים מקומיים אופייניים, מאכלי ים וטאפאסים.

מדיירה היא האי הגדול בארכיפלג האיים הוולקנים הממוקמים כ- 400 ק”מ צפונה מהקנריים, משמש כנמל מסחרי כמו גם תחנת עגינה לקרוזים. האי ידוע ביין שלו, באקלימו הנעים, במגוון הפירות הטרופי ובצמחייתו המשופעת במגוון פרחים וצמחי תבלין. בשל המדרונות התלולים האופייניים לאי, מרבית הגידולים החקלאיים גדלים בטראסות, מה שמוסיף עניין ויופי לתבניות הנוף. תנאים אלו הפכו את האי למקום נופש מבוקש ומדי שנה מבקרים בו למעלה ממיליון תיירים בשנה.

עוד מבקר הקרוז בחבל גליסיה (Galicia) שבצפון מערב ספרד, אחד האזורים היפים אך הפחות מתויירים ע”י התייר הישראלי. גליסיה שנופיה הם קו חוף מפורץ ויפהפה, שנהרות זורמים לרוחבה ונשפכים אל הים ושנופיה “ירוקי עד” – מזכירה יותר את אירלנד הירוקה.

ולבסוף ליסבון, בירתה של פורטוגל גם בעת היותה המעצמה הימית החשובה ביותר במאה ה- 15 וגם כיום כאשר ירדה מגדולתה, היא עיר מרהיבה ביופייה המחכה שתגלו אותה.

יום 1 | תל אביב – לונדון
הבוקר נטוס ללונדון בירת אנגליה. עם ההגעה נערוך סיור פנורמי בדרכנו למלון שבמרכז העיר.  ערב חופשי.

יום 2 | לונדון – סאות’המפטון – עליה לאוניה
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לנמל סאות’המפטון, נעלה לאנייה ונתארגן בחדרים. בערב ניפגש לארוחה חגיגית ראשונה של הקבוצה ולאחריה נוכל ליהנות ממופע בידור ומפעילויות נוספות.

יום 3 | יום ים
היום נבלה בשייט על האנייה וניהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האוניה, כמו: פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות, מנוחה והתרגעות. במשך היום נשמע הרצאה מפי המדריך.

יום 4 | ויגו, ספרד
הבוקר נעגון בויגו (Vigo) שבצפון מערב ספרד, הגדולה מ- 7 הערים בחבל גליסיה (Galicia), אחד האזורים היפים אך הפחות מתויירים ע”י התייר הישראלי בספרד. לגליסיה קו חוף מפורץ ויפהפה, נהרות הזורמים לרוחבה ונשפכים אל הים, ונופים “ירוקי עד” במשך כל השנה. היא מזכירה יותר את אירלנד וסקוטלנד בנופיה, בצבעיה ובצלילי חמת החלילים בגירסה המקומית הנשמעים מנגני הרחוב וזה לא במקרה. גליסיה היא החלק הקלטי של ספרד, לשם הגיעו בעבר מהגרים מאירלנד שהתיישבו בה עד שהכנסיה הקתולית החליטה לדרוס את אמונתם הקלטית. זה הצליח בחלקו. תושבי האזור גאים מאוד במורשתם הקלטית ובחנויות אפשר לרכוש חולצות טי ועליהן ציורים וכתובות ברוח הקלטית כמו גם מבחר גדול של מוסיקה אירית וסקוטית. יש לגליסיה שפה משלה (גאייגו), מטבח אשר שמו הולך לפניו ברחבי ספרד ועשרות פסטיבלים בשנה כדי לממש את הפוטנציאל הקולינרי הזה.
ויגו היא גם נמל הדייג הגדול באירופה, מה שמשפיע מאד על המטבח הגליסיאני המתאפיין במגוון גדול של מאכלי דגים לצד פירות ים.

סיור החוף שלנו
נצא מויגו צפונה לאורך החוף האטלנטי ונתמקד באזור ריאס באחאס (Rias Bajas), המשופע בתופעת שפכי נהרות נמוכים, וכמאמר הגליסיאנים: “הסימן שהותירה ידו של אלוהים כאשר הוא ניקה את עצמו לאחר יצירת העולם”. נבקר בעיירה קומבארו (Combarro) שהיא אתר מורשת של אונסקו ודוגמא מייצגת של שלושה אלמנטים אדריכליים מסורתיים בגליסיה: “horreos” (חנויות תבואה הבנויות על כלונסאות), “Casas marineras” (וילות הים של עשירי קומברו) וצלבים.
עם סיום הסיור נשוב לויגו, נצפה על העיר מגבעת אל קסטרו, מהטיילת המרשימה, מרובע הדייגים המפורסם ברבס (Berbיs) וככל שיוותר לנו זמן נוכל לשוטט ברחובותיה העתיקים הציוריים של עיר הנמל. בתום הסיור נשוב לאניה לארוחת ערב ולינה.

יום 5 | ליסבון, פורטוגל
הבוקר נעגון בליסבון (Lisboa) בירת פורטוגל, העיר הגדולה והמרכז התרבותי והכלכלי שלה. ליסבון נוסדה ע”י הפיניקים לפני למעלה מאלפיים שנה ובהמשך השנים הפכה בירתה למעצמה ימית שממנה יצאו מגלי עולם וספנים שגילו את העולם החדש ושינו את פני ההיסטוריה והתרבות האנושית. המרכז ההיסטורי של ליסבון בנוי על 7 גבעות תלולות ליד שפך הנהר טאג’ו לאוקינוס, ומסיבה זאת חלק מרחובות העיר מאפשרים תנועת הולכי רגל בלבד.

סיור החוף שלנו
לאחר שנרד מהאניה נבלה את כל היום בליסבון. יודעי דבר אומרים כי הדרך הנכונה להכיר את ליסבון, היא לסרוק אותה רובע אחר רובע. אם כך, נתחיל ברובע אלפאמה (Alfama) העתיק ביותר בעיר ושברחובותיו הציוריים, הצרים והמתפתלים נדמה כי הזמן עצר מלכת. זה גם היה רובע היהודים לפני הגירוש.
נחלוף בסיור פנורמי על פני רובע ביירו אלטו (Bairo Alto) רובע הבילויים אשר בין סמטאותיו פזורים מועדוני הפאדו (גורל) ששמעם יצא למרחוק בזכות זמרת אחת שפרצה את כל הגבולות – עמליה רודריגז.
משם נשים פעמנו לרובע בלם (Belem) בו נפקוד את המצודה האלגנטית “טורו דה בלם”, שהגנה על העיר ואת האנדרטה למגלים שיצאו מפורטוגל ובראשם אנריקה הספן.
שיאו של הביקור ברובע זה הוא כנסיית הירונימוס הקדוש, ע”ש אחד מאבות הכנסיה החשובים ביותר, שחי במאה השישית בבית לחם שבארץ ישראל. אגב, השם בלם (Belem) מקורו בשיבוש של השם בית לחם. בכנסייה מצויים גם קבריהם של קמויש – ה”שקספיר” הפורטוגלי ושל וסקו דה גאמא יורד הימים שהגיע במסעותיו עד הודו. ברובע זה, נבקר גם במוזיאון היחיד מסוגו בעולם ובו כרכרות מצופות זהב מרשימות החל מהמאה ה- 17, דרכן נוכל ללמוד על האצולה הפורטוגלית בתקופת זוהרה של האימפריה.
הרובע האחרון הוא באישה (Baixa) ה- “Downtown” של ליסבון המהווה את הלב הפועם של העיר. עיקר העניין ברובע הזה ממוקד בין שתי הכיכרות המרכזיות: כיכר רוסיו ופלאזה דה קומרסיו, ביניהן משתרעת בחן רב השדרה הייצוגית ביותר של ליסבון, הלא היא אוונידה דה ליברדאדה (Avenida da Liberdade) – השאנז אליזה של פורטוגל שאורכה מעל קילומטר ורוחבה 90 מטר!  נהלך להנאתנו בשדרה הציורית, נהנה מהמבנים והכיכרות ובסיום יום מהנה נשוב לאניה לארוחת ערב.

יום 6 | קאדיס – סביליה (ספרד)
הבוקר נעגון בנמל קאדיס וממנה ניסע לסיור בעיר סביליה, בירת חבל אנדלוסיה שבספרד השוכנת על גדות נהר הגוואדאלכיביר. סביליה נחשבה במאה ה-11 לעיר המוסלמית החשובה ביותר בספרד ובמאות ה-16 וה-17 המשיכה לשגשג כשהחזיקה במונופול על הסחר עם יבשת אמריקה. מסביליה יצאו משלחות מסע לעולם החדש כשבין המפליגים היו הספנים המפורסמים אמריקו וספוצ’י ופרדיננד מגלן. כיום סביליה הינה עיר תוססת הנחשבת לרביעית בגודלה בספרד.
סיור החוף שלנו
נתחיל את סיורינו בסביליה ונשוטט בסמטאות רובע סנטה קרוז אשר היה בעבר הרובע היהודי. לאחר מכן נראה את מגדל הזהב-אחד מסמליה המרכזיים של העיר, את כיכר ספרד המרשימה וכן את גני מריה לואיסה אשר מבניו שימשו בעבר לתצוגות יריד התרבויות הלטינו-אמריקניות. בגנים הללו מצוי מבוך של שבילים פתלתלים, כרי דשא מוצלים ומזרקות. נמשיך לביקור ותצפית מהחירלדה הלא הוא מגדל הפעמונים של קתדרלת סביליה, אחת מהכנסיות הגדולות בעולם ודוגמה מצוינת לסגנון הבנייה הגותי והבארוק.
בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 7| יום ים
היום נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.במשך היום, נשמע הרצאה של המדריך.

יום 8 | לנזרוטה, האיים הקנריים
הבוקר נעגון בלנזרוטה (Lanzarote) שבאיים הקנריים. אי זה הוא המזרחי ביותר מבין האיים הקנריים והרביעי בגודלו מבין 7 האיים. שמו המקורי של האי Tyterogaka שפרושו “האי שכולו אדום”, המתייחס לצבע הסלעים השולט באי.האי נודע בנופים הוולקניים המיוחדים שלו (על פני האי פזורים 200 לועות הרי געש…) ובשפע מיני הצמחים (כ-500 מינים) שהסתגלו לאופי המיוחד של הקרקע והאקלים המדברי.
סיור החוף שלנו
סיורנו באי “פני הירח” לנזרוטה, חולף בין כפרים חקלאיים, עיירות ציוריות ותופעות טבע יחודיות. נעצור בוולקנו אל קוארבו (El Cuervo) ובגולת הכותרת של הביקור באי – הסיור בפארק הלאומי טימאנפאיה (Timanfaya) בין לועות ומכתשים געשיים. בהמשך נבקר בחוף המערבי שם נראה מכתשים ונקרות וולקניות הנקראות הרבידרוס (Hervideros de Agua) לצד אגמים ירוקים וצוקים שחורים באזור מיוחד במינו הנקרא אל גולפו (El Golfo). נמשיך לסלינאס (Salinas) וחופי החול השחור, נחלוף במחוז החקלאי לה חוריה ונראה את השיטות לגידול גפנים המיוחדות לאי זה. נחזור לאניה דרך הכפר היפה יאיזה (Yaiza) אחרי יום מלא ומעניין.

יום 9 | לאס פאלמס, האיים הקנריים
לאס פאלמאס, בירת האי גראן קאנאריה. היא עיר תוססת משופעת במוזיאונים וגנים, מרכז עתיק ומלא אווירה. יש בה חופים זהובים, חופים עם חול שחור, דיונות חול לבנות, הרים נישאים וגאיות עמוקים, צמחייה מדהימה, כפרים ציוריים וערים קוסמופוליטיות, הרי געש (שאינם פעילים), היסטוריה מרגשת ו- 350 ימי שמש בשנה.
סיור החוף שלנו
את היום נפתח בעיירה ארוקאס (Arucas) שם נבקר בכנסיה ע”ש הקדוש Juan Batista שנבנתה בשנת 1909 מאבן הארוקאס וידועה בארכיטקטורה המיוחדת שלה המעוטרת בעמודי האבן המחוטבים ומגולפים ביד אמן כמו גם בחלונות הזכוכית הצבעוניים. משם נשוב לעיר אל רובע ווגטה- הלב האמיתי של לאס פאלמאס. נטייל בין סמטאותיה מרוצפות האבנים ונספוג את אווירת ימי הביניים שנשמרה כאן בכל פינת רחוב, במבנים הקולוניאליים עם החצרות הפנימיות, המרפסות הציוריות עם פיתוחי העץ והברזל, בשלטי הרחובות והמזרקות.
במרכז הרובע ניצבת לה הקתדרלה “דה סנטה אנה” עם החזית הניאו קלאסית שלה הנתמכת בעמודים דוריים ואשר הושלמה רק אחרי 350 שנה! נבקר בבית קולומבוס (Casa de Columbus) שהוא דוגמה מייצגת לסגנון הבנייה באיים. בתוך המוזיאון הזעיר הזה תמצאו אוסף מפות ניווט וחפצי אמנות שונים מהתקופה שלפני גילוי אמריקה, אשר הובאו לכאן מאמריקה הלטינית, וגם דגמי ספינות וציורים שונים, בעיקר דיוקנאות.
נותיר גם זמן לטייל במדרחוב טריאנה (Calle Mayor de Triana) הוא רחוב הקניות הראשי של העיר והחנויות שבו הן חגיגה אמיתית של אופנה עכשווית במחירי “מציאה”.
יום 10 | טנריף, האיים הקנריים
טנריף (Tenerife) הוא האי הגדול ביותר בשטחו מבין האיים הקנריים, אבל המרחק בין שתי הנקודות הרחוקות ביותר שלו, אינו עולה על כ-120 ק”מ. גולת הכותרת של הביקור באי היא גם הנקודה הגבוהה ביותר בו – פסגת הר הגעש טיידה Teide. בירת האי היא סנטה קרוז דה טנריפה, העיר בה נעגון ובה מתקיימות חגיגות הקרנבל הנחשב לשני אחר זב בריו דב ז’נרו.
סיור החוף שלנו
מיד עם הגענו נעשה את דרכנו אל שמורת הטבע הגיאולוגית- El Teide, גולת הכותרת של הביקור באי. מדובר בפארק וולקני בגובה של 2,500 מ’ המשופע בנופים אפורים ומיוחדים. רוחות השמיים יצרו בסלעי הבזלת פסלים מרהיבים בצבעים ובגוונים שונים. במרכז השמורה מתנוסס הר הגעש טיידה (3,718 מ’), שהשפעתו ניכרת כמעט בכל מקום באי. הוא משפיע על מזג האוויר (פסגתו מושלגת כל השנה), על הצמחייה, על טיבם של חופי הים ועל האנשים. נלמד על היווצרות המכתש הענק, סוגי הלאבה והצמחייה הייחודית לאי ונטייל ביערות האורן הקנרי המרשים. משם נסיעה לתוך העמק הכי יפה ומרהיב של האי -לה אורוטבה, ולעיירה הכפרית בשם זהה, עם סממנים מוסלמיים ונוצריים, ובה בתים עם חצרות קטנות ופורחות. נבקר ב”בית המרפסות” מרכז הרקמות המקומיות ומשם נחזור דרך יער האורנים “לה אספרנסה” אל סנטה קרוז.
יום 11 | לה פלמה, האיים הקנריים
הבוקר נעגון בלה פלמה – האי הצפון מערבי ביותר מתוך ארכיפלג האיים הקנריים השייכים לספרד. לה פלמה הנו אי וולקני אשר הפעילויות הגעשיות שבו רוחשות לאורך כל ימות השנה. לה פלמה נחשב גם לאי הירוק ביותר מבין האיים הקנריים ומצויים בו גאיות תלולים, עמקים מוריקים, הרים המכוסים בצמחיית בר ,חופים בזלתיים מרהיבים ועיירות ציוריות. באי מתגוררים כ-90,000 תושבים ובירת האי היא סנטה קרוז דה לה פלמה המאופיינת במבנים קולוניאליים רבים.
סיור החוף שלנו
נרד מהספינה באי לה פלמה ונבקר בפארק הלאומי קלדרה דה טבוריינטה המאופיין במכתש געשי עצום ממדים והגדול מסוגו בעולם.רוחבו של לוע הר הגעש שבשטח הפארק הנו 10 ק”מ וגובהו 2,400 מטר.נערוך תצפיות על המכלול הגעשי ונראה את יערות האורן הקנרי אשר מצויים בשמורה ובהם זורמים פלגי מים צלולים.נמשיך לאורך קו החוף עד הגיענו לסיור בעיירת הדייגים טזקורטה המצויה בחלקו המערבי של האי. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.
יום 12 | פונצ’אל, מדיירה
האי מדירה הוא שילוב ייחודי של מזג אויר מעולה עם טבע ונוף יוצאים מן הכלל. זהו מחוז אוטונומי של פורטוגל בצפון האוקיינוס האטלנטי, במרחק 500 ק”מ ממערב לחופי אפריקה. זהו אי וולקני בו ההתפרצות האחרונה ארעה לפני 400 שנה והנוף משלב הרים פראיים, עמקים אדירים, סלעי ענק היורדים לים, מפרצים קסומים וחולות, פירות טרופים וכמובן גפנים שהם המקור ליינות מדירה המפורסמים בעולם. על האי שמורת טבע ענקית המכילה גנים מרהיבים ובהם פרחי סחלב ושיחי בוגונוויליה.
סיור החוף שלנו
נטייל בפונצ’אל הבירה, השוכנת בקצה מפרץ יפהפה. העיר בנויה מדרגות מדרגות מעל למפרץ, בתים צבועים בלבן, גגות רעפים אדומים, סביבם ניטעו גנים מטופחים ושופעי פרחים מרהיבים. נראה את שוק הדגים והירקות, רחוב אלפנדגה הציורי ועוד ככל שיותיר הזמן.נצא מהעיר לתצפית מקאבו ג’יראו, צוק המתרומם אנכית בגובה של 589 מ’ מעל הים. בדרך נעבור דרך קאמרה דה לובוש- כפר דייגים שהתפרסם בזכות סר ווינסטון צ’רצ’יל שנהג לשבת ולצייר את נופי הכפר.נמשיך לתצפית על עמק הנזירות “איירה דו סראדו”, אחת מנקודות התצפית המרהיבות בתבל, שהיה מבודד מאות שנים ושימש כמקום מסתור לנזירות מפני פשיטות הפיראטים. בתום הסיור נשוב לספינה.
יום 13 | יום ים
היום נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.במשך היום, נשמע הרצאה של המדריך.

יום 14 | לה קורוניה (ספרד)
היום תעגון הספינה בלה קורוניה הממוקמת בצפון מערב ספרד לחופי האוקיינוס האטלנטי ונחשבת לאחת מערי הנמל החשובות ביותר במדינה. העיר שנחשבת לשנייה בגודלה באזור מחוז גליסיה הייתה בעבר גם בירתה של ממלכת גליסיה כולה. דרך נמל לה קורוניה יוצאה מרבית התוצרת החקלאית של ספרד לארצות השכנות באמצעות סירות ואוניות שונות.
סיור החוף שלנו
בסיורנו בלה קורוניה נראה את מגדלור טורה דה הרקולס הפעיל החל מהמאה השנייה .נמשיך לטיילת של העיר ולכיכר מריה פיטה אשר בה מצויים מספר מבני ציבור מעניינים.נמשיך ונשוטט בעיר העתיקה ,בשדרות הרחבות ונכיר את סגנון הבנייה הגליסיאני.בתום הסיור נשוב לספינה להמשך ההפלגה.

יום 15 | יום ים
יום אחרון לקרוז. נבלה בשייט על האניה ונהנה ממבחר השירותים והבילויים אותם מציעה האניה, כמו, פעילויות ספורט וספא, בידור, מסעדות או מנוחה והתרגעות.במשך היום, נשמע הרצאת סיכום מפי המדריך.
יום 16 | סאות’המפטון – וינצ’סטר – סולסברי -לונדון – טיסה לתל אביב
הבוקר נעגון בנמל סאות’המפטון באנגליה והקרוז יגיע לסיומו. ניסע לביקור בוינצ’סטר, בירתה הקדומה של אנגליה. האטרקציה המרכזית בעיר היא הקתדרלה הארוכה באירופה שנבנתה ב- 1079 ושימשה כמרכז צלייני חשוב בדרך הצליינית הארוכה המסתיימת בקנטרברי. כיום הקתדרלה מושכת תיירים רבים, הרבה בזכות הסופרת הידועה ג’יין אוסטן שקבורה במקום ובזכות היותו אתר הצילומים לסרט צופן דה וינצ’י.
בהמשך נגיע לעיר האנגלית הטיפוסית והקטנה סולסברי. העיר מאופיינת בבנייני עץ, קתדרלה גותית מרשימה, המגנה כרטה, שוק משגשג ורחובות נעימים עם שפע חנויות מקסימות. קל להבין מדוע סולסברי נבחרה כאחת 10 הערים המובילות בעולם לביקור בשנת 2015 על ידי מגזין התיירות המוערך- לונלי פלנט. היהלום שבכתר היא קתדרלת סולסברי המרשימה והגבוהה הנמצאת במרכז העיר אבל נשקפת מכל פינה. מעבר לעובדה שהיא עתיקה ביותר (מאה ה-13), מהגדולות באנגליה ועם החצר הפנימית מהגדולות בעולם (קלויסטר), בכנסיה יש משהו מיוחד – שוכן בה העותק הפומבי היחיד של מסמך המגנה כרטה משנת 1215. מסמך זה הינו אחד מאושיות שלטון החוק של ימינו אנו – ובו המלך התחייב שהוא אינו מעל החוק.
בתום הסיור ניסע לשדה התעופה בלונדון לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.
מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי חלון בתוספת מרפסת בתוספת הערות  
 5.10.18  20.10.18   3,995 $ ——   984 $    

* תוספת מחיר ליחיד בחדר פנימי  2,150 $
* אין כפל מבצעים והנחות

המחיר כולל:

 • קרוז  +מיסים
 • כלכלה במהלך השייט – פנסיון מלא. בסיורי החוף – חופשי (למעט אם נכתב אחרת).
 • טיסה ישירה תל אביב – לונדון -תל אביב.
 • לילה במלון במרכז לונדון.
 • העברות (משדה התעופה למלון, מהמלון לנמל, ומהנמל לשדה התעופה).
 • סיורי חוף מאורגנים ע”י המדריך הישראלי בכל נמלי העגינה עם אוטובוס צמוד או תחבורה ציבורית וסיורים רגליים לפי הצורך).
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול.
 • מדריך ישראלי המתמחה באזור הטיול.
 • טיפים לנותני השירותים השונים (למעט המדריך הישראלי)
 • מיסי נמל בארץ ובחו”ל.

המחיר אינו כולל:

 • כל מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.
 • טיפ באניה כ- 13.5 דולר לאדם ליום (חובה עפ”י כללי חב’ האניות).

הערות

 • המחירים משתנים בחברת השייט ע”פ היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
 • יש רופא ואחות על האוניה 

Independence of the Seas
   *****   :Ship Rating

Ship Statistics
Year Built                    2008
 Refurbished                2013
Tonnage         160,000 tons
Registry               Bahamas
Length                1,112 feet
Beam                    185 feet
Passenger Capacity 4,375
Crew Size                 1,360

Dinner Seatings                            2

Dining Hours  6:00 p.m. & 8:30 p.m.
Tipping Expected?                      Yes

Tipping Guidelines
.Bookings made on or after 1/2/2018
.Royal Caribbean will automatically add $14.50 per day to your onboard account
.These amounts can be adjusted onboard
.A 18% tip is added to all beverage orders
.Onboard Currency US Dollar

Services & Amenities
Bars/Lounges                        12
 Beauty Salon/Barber Shop  Yes
Casino                                 Yes
Chapel                                 Yes
Disco/Dancing                     Yes
Elevators                             Yes
Hot Tub                                   5
Cell Phone Service              Yes
Internet Center                     Yes
Wireless Internet Access     Yes
Laundromats (self service)   No
Laundry/Dry Cleaning         Yes
Library                                 Yes
Movie Theatre                     Yes
Outdoor Movie Screen        Yes

Shops                                  Yes
Showroom                           Yes
Spa                                      Yes
Video Arcade                       Yes

Fitness & Sports Facilities
Basketball Court                 Yes
Fitness Center                    Yes
Golf Driving Net                   No
Golf Simulator                     Yes
Ice Skating Rink                  Yes
Jogging Track                     Yes
Mini-Golf Course                 Yes
Rock Climbing Wall             Yes
Swimming Pool                       3
Tennis Court                         No
Water Slide                           No
Water Sports Platform          No

Cabin Features & Amenities
24-Hour Room Service       Yes
Hair Dryer                           Yes
Safe                                    Yes
Telephone                           Yes
Television                            Yes

Special Needs & Requests
Kosher Meals                     Yes
Single Occupancy Cabins   No
Single Share Program         No

2019-02-14T04:16:42+00:00