yes

קרוז מאורגן המשלב את פלאי הטבע של איסלנד והפיורדים הנורבגיים + לונדון

קרוז מאורגן לאיסלנד ולפיורדים בנורבגיה

טיול שייט לאיסלנד והפיורדים הנורבגים + לונדון באוניית הפאר של "פרינסס"

קוד טיול: TCFR
משך הטיול: 16 ימים (14 לילות על האוניה)
יציאה: 12 ביולי 2019
חזרה: 27 ביולי 2019
מדינות: אנגליה, נורבגיה, איסלנד
מסלול: לונדון, וינצ'סטר, ברגן, פלאם, הלסילט-גייראנגר, אלסונד,
אקוריירי, איספיורדור, גרונדפיורדור, רייקיאויק, לונדון
אוניה: Sapphire Princess
סגנון: קרוז מאורגן 

על הטיול:

  • קרוז המשלב את פלאי הטבע של איסלנד ואת הנופים הדרמטיים של הפיורדים הנורבגיים 
  • לילה במלון במרכז לונדון
  • את הטיול תוביל רחל נווה, מדריכה מומחית מצוות תרבותו

33401_171213150302183-מפה איסלנד ופיורדים 12.7.19

מטיילים יקרים, בדקו את סיורי החוף מול שייט עצמאי ומול תוכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים הכרוכים בתשלום, ופחות שעות טיול באוטובוסים מלווים, ואלו פערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מסלול הקרוז ותוכניות סיורי החוף

יום 1 | יום ו' – 12/07 – תל אביב – לונדון
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס ללונדון. לאחר הנחיתה, ניסע באוטובוס תיירים לסיור פנורמי בעיר, אחת הערים הקוסמופוליטיות ביותר בעולם. לונדון היא עיר רב תרבותית, יש בה הכל: היסטוריה ומסורת, תרבות עשירה, מרכז פיננסי עולמי, שווקים מגוונים ואוכל משובח, פארקים וארמונות מלוכה עם נסיכים ונסיכות… אנו נראה את  אתריה המפורסמים שהינם אבני דרך בולטות בביוגרפיה ייחודית ומרתקת של העיר, כגון: מצודת לונדון, בית הפרלמנט ומנזר וסטמינסטר, הביג בן ,גשר לונדון ואלברט ממוריאל שבגני קנזינגטון. לאחר הסיור נמשיך למלוננו להתארגנות ולינה בעיר. 

יום 2 |  וינצ'סטר – סאות'המפטון ועלייה לאוניה
הבוקר ניסע לטיול בעיר ההיסטורית וינצ'סטר אשר הייתה בעבר בירתה של אנגליה. נראה את בית העירייה המרשים, את הקתדרלה הארוכה באירופה אשר נבנתה בשנת 1709 ואת הטירה מן המאה ה-12. וידועה בארכיטקטורה הנהדרת שלה. בתום הסיור נמשיך לעיר הנמל סאות'המפטון שם נעלה על אונית השייט שלנו .נקבל את החדרים ,נעבור תדרוך אודות הפעילויות באוניה ואחה"צ נצא להפלגה .ארוחת ערב ולינה באוניה.

יום 3 |   יום ים
יום מנוחה ונופש באוניה. תוכלו ליהנות מהפעילויות אותן מציעה האוניה .במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי מדריך הקבוצה. ארוחות ולינה באוניה.

יום 4 |  ברגן (נורבגיה)
הבוקר נעגון בברגן, העיר השנייה בגודלה בנורבגיה הנחשבת בעיני רבים לעיר המרהיבה ביותר במדינה. יש בה נמל ציורי ובתי עץ צבעוניים מימי הביניים שהפכו לסמלה של העיר. יש בה חיי תרבות עשירים והיצע רחב של מוזיאונים, הצגות וקונצרטים. נתחיל את סיורינו ברובע האנזה שבעיר הנושא את שם ברית הערים שברגן הייתה אחת הערים המרכזיות בו. ברית כלכלית זו מילאה תפקיד חשוב ביותר בפיתוח הסחר הבינלאומי באירופה במאה ה-12. נמשיך לטייל במרכז העיר ובשוק הדגים המפורסם. לאחר מכן, נעפיל עם הרכבל לפסגת הר הפלויאן על מנת לראות את אחד המראות היפים ביותר בנורבגיה. נשאיר מעט זמן חופשי לחוות את העיר בטרם נשוב לאוניה.

יום 5 | פלאם (נורבגיה)
הבוקר נעגון בפלאם, עיירה קסומה וקטנטנה (בת כ- 400 תושבים בלבד) אך מאד פופולרית בקרב המטיילים והרביעית בנורבגיה במס' אוניות הקרוז העוגנות בה. סביב פלאם התרחשו כמה מהאירועים המעניינים בעת הכיבוש הנאצי ואנו נקדיש את היום להבין כמה מהם. הטיול שלנו יחל בנסיעה לאורכו של נהר נרווי,בין הרים מושלגים ומפלים שוצפים עד לאחת העיירות הציוריות באזור- גודוונגן. משם לכיוון עיירת הסקי ווס השוכנת לחופו של אגם בשם זהה, בו הוטבלו ראשי הוויקינגים לנצרות. נמשיך למפלי "טווינדה" המרשימים ומשם נעפיל למלון "סטלהיים" – המקום בו קבע הגסטפו את מטהו במערב נורבגיה. נבקר באחד מביצורי התותחים שהיו אמורים להגן על המטה ועל הדרך לעיר ברגן. בתום הסיור נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

יום 6 |  הלסילט – גייראנגר (נורבגיה)
הבוקר נעגון בהלסילט (Hellesylt) הממוקמת ליד הגייראנגר. הפיורד שנחשב ליפה ולדרמטי מכולם ושזכה לכינוי "מלך הפיורדים", הוא עמוק, צר במיוחד ומוקף בהרים גבוהים ותלולים. השיט בפיורד, בין הלסילט לגיירינגר העיירה בה נבקר, הוא מטיולי השיט הנופיים ביותר בנורבגיה ומסתיים בעיירה הקטנה והתיירותית הנקראת על שם הפיורד – גייראנגר. עם העגינה, נצא לעבר ההרים המושלגים, בין הפיורדים, האגמים והמפלים השוצפים. נעפיל לאחת הפסגות המרהיבות של הרי הקרחונים, ומשם באחת הדרכים העתיקות שבשמורת טבע נבקר במרכז סקי ידוע. ממנו נעפיל לפסגה גבוהה יותר משם נצפה אל עבר קרחון היוסטדל – הקרחון הגדול באירופה. בהמשך נגיע למפלי וידסטר, נטפס בדרך המוליכה חזרה לעיירה גייראנגר. נעלה לדרך הנשרים לתצפית מרהיבה .בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 7 |  אלסונד (נורבגיה)
הבוקר נעגון בעיר הנמל אלסונד המאופיינת כמו כל עיר חוף בנורבגיה בפעילות סביב ענף הדייג, המרינות, כלי השיט ובעיקר בבתים הנוגעים במים. נרד מהאוניה ונהנה לאורך היום מסיור עשיר בנופים עוצרי נשימה המאפיינים את נורבגיה. ניסע לאורך הרומסדל פיורד ישירות מאלסונד לאונדלסנס, עיירה יפיפייה השוכנת למרגלות ההרים ומאופיינת בנוף ירוק ואויר הרים צלול. משם נמשיך לדרך הטרולים המפורסמת, הנחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם. נעפיל לפסגה למרכז המבקרים,בדרך נראה מפלים, בהם מפל סטיגפוסן המפורסם שגובהו כ- 180 מטרים ופסגות הרים מרהיבות. לאחר הפסקת צהרים נתחיל דרכנו בחזרה לעיר אלסונד, ניסע בדרכים נופיות שנחשבות לבין היפות בעולם ונשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 8 |  יום ים
יום מנוחה ונופש באוניה. תוכלו ליהנות מהפעילויות אותן מציעה האוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי מדריך הקבוצה. ארוחות ולינה באוניה.

יום 9 │ אקוריירי (איסלנד)
הבוקר נעגון באקוריירי הנחשבת לעיר הראשית בחלקה הצפוני של איסלנד ומכונה גם "בירת הצפון". אקוריירי היא עיר נמל חשובה ומרכז דיג המהווה מרכז אזורי לאוכלוסיית צפון איסלנד המספק שירותים כגון בתי חולים, מרכזי קניות וכדומה. במלחמת העולם השנייה, שימשה העיר כבסיס של מספר יחידות בצבא בעלות הברית. נרד מהאוניה ונצא לסיור רגלי באזור אגם מיווטן (Mývatn). נטייל ב- "ויטי" – לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים ונתרשם מעופות המים הייחודיים האופייניים לאזור. נמשיך לסיור במפל גודפוס (Godafoss) או בכינויו "מפל האלים" אשר לו מקום מיוחד בהיסטוריה של העם האיסלנדי. בתום הטיול נשוב לאוניה ונמשיך מנמל אקוריירי בהפלגה.

יום 10 │ איספיורדור (איסלנד)
במערב איסלנד, במקום הכי קרוב לחוף גרינלנד, שוכנת לה איספיורדור (Isafjordur) בה נעגון הבוקר. עם אוכלוסייה של כ -2,600 תושבים בלבד היא כבר זוכה לתואר עיר המחוז של חצי האי של ווסטפירדיר ל- 4 הישובים הסובבים אותה ומקושרים באמצעות סדרה של מנהרות כביש מרשימות שנפתחו רק בשנת 1996.
את היום נפתח בביקור במפל "הפירמידה"- דיניאנדי ( Dynjandi) ובאיסלנדית "הרועם", מפל מיוחד ביותר ויש האומרים היפה באיסלנד. המפל הוא בעצם סדרה של שבעה מפלים הנופלים מראש ההר ויוצרים יחד צורה של טרפז המגיע לגובה כולל של 100 מטר. בגובה זה, הנוף הפנורמי הוא עוצר נשימה וכנראה מחזה שלא תשכחו במהרה. בהמשך, נשוב לעיירה ונטייל בה רגלית להנאתנו בין בתי העץ העתיקים והמיוחדים שלה. בתום הסיור נשוב לאוניה

יום 11 │ גרונדפיורדור (איסלנד)
הבוקר נעגון בגרונדפיורדור, כפר דייגים התחום באזור הררי מרהיב. נרד מהאוניה וניסע דרך מספר כפרי דייגים קטנים הנמצאים לאורך הכיפה הקרחונית סנייפלשוקול (Snæfellsjökull). נעשה עצירה לתצפית בדיופאלונגאנדור (Djupalonssandur) הנחשב לאחד הקרחונים המדהימים ביופיים בקבוצת האיים הגדולה ביותר באיסלנד. לאחר מכן נחלוף ליד צוקי לונדראנגאר (Londrangar) ונחבור לכפר הדייגים הקטן בשם ארנארסטאפי (Arnarstapi) אשר מציע לנו תצורות געשיות מקסימות בצבעים שונים ושפע של ציפורים. לאחר הליכה באזור, נשוב לאוניה דרך בודיר (Budir) המפורסמת בשל הנוף היפה וסביבה המאופיינת בלבה שחורה וחול צהוב.

יום 12 │יום ג' – 23/07 – רייקיאויק (איסלנד)
הבוקר נעגון ברייקיאוויק, בירת איסלנד והבירה הצפונית בעולם. נרד מהאוניה ונפתח את סיורנו בפארק הלאומי ת'ינגווליר, אתר מורשת עולמית, בו התכנסו האיסלנדים החל משנת 930 ל"אסיפה הכללית" ולכן נחשב לאחד מהמוסדות הפרלמנטריים העתיקים בעולם. מדובר באזור וולקני מיוחד במינו שכולו הרי געש ושדות לבה. נהלך במורד השבר לאורכו של מצוק לבה על קירותיו הזקופים. נמשיך ונבקר באחד מגדולי המפלים האיסלנדיים – מפל הגודפוס שמימיו נוחתים בשאון אדיר מגובה של 32 מטרים, אל ערוץ קניוני באמצעות מדרגות סלע מרשימות. ביום שמש הנפילה החזקה של המים יוצרת ערפל, וכאשר נתפס הערפל על ידי אור השמש, הוא מכסה את כל השטח במעטה זהוב מנצנץ – לכן נקרא "מפל הזהב". נבקר גם באתר הגייזר המפורסם של איסלנד – אזור גיאותרמי עם גייזרים פעילים שחובה לראותם.
בחלקו השני של היום נערוך סיור בעיר רייקיאויק התוססת ונטייל באזור הנמל. נראה גם את בית האופרה האופרה החדש, נבקר בכנסיית הדלגרים, כנסייה לותרנית שנבנתה במשך 41 שנה, משנת 1945 ועד שנת 1986. גובהה 74.5 מטר והיא הבניין השני בגובהו במדינה. נצפה על העיר ממפעל המים פרלן. מדי שנה, מאות אלפי מבקרים מגיעים לראש הפרלן כדי ליהנות מאחד הנופים הטובים ביותר שתוכלו לקבל על רייקיאוויק והסביבה. נבקר גם בעיר העתיקה, עם בתי העץ המאפיינים את ארכיטקטורת העיר המסורתית. רייקיאוויק העתיקה היא לב ליבה של הבירה ומהווה מרכז לסיורים היסטוריים רבים.

ימים 13-15│ ימי ים
לפנינו שלשה ימי ים בהן תוכלו לנפוש וליהנות מפעילויות שמציעה האוניה. נתכנס להרצאות שיינתנו על ידי מדריך הקבוצה.

יום 16│ סאות'המפטון – לונדון – תל אביב
הבוקר נעגון בנמל סאות'המפטון והשייט שלנו יגיע לסיומו. לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאוניה, נשלים את סיורנו בלונדון ובשעות הערב ניסע לשדה התעופה  לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

המחיר כולל:

• טיסות בינלאומיות במסלול תל אביב – לונדון – תל אביב
• מיסי נמל והיטל בטחון (נכון לתאריך 01.09.18 וכפוף לשינויים!)
• כל ההעברות
• לילה במלון בלונדון בדרגת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר
• קרוז 14 לילות באוניה
• ארוחות באוניה על בסיס פנסיון מלא (למעט ארוחות צהריים במהלך סיורי החוף)
• סיורי חוף בכל נמלי העגינה באמצעות אוטובוס ממוזג
• כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית
• מדריך ישראלי בכיר לאורך כל הטיול הנמנה על צוות "תרבותו" ומומחה ליעד.
• טיפים לנותני שירותים מקומיים (נהגים ומדריכים מקומיים)
• מפגש קבוצה כ-10 ימים לפני היציאה

הטיול אינו כולל:
• טיפים לנותני שירותים באוניה כ- 13.5 דולר לאדם ליום (חובה ע"פ כל חברות השיט)
• ביטוח והוצאות אישיות
• תשר עבור המדריך הישראלי 

מחיר ב-$ לאדם בחדר זוגי

יציאה חזרה חדר פנימי תוספת חלון תוספת מרפסת מדריך  
12.7.19 27.7.19  5,550 $ *   590 $  יפורסם בהמשך  רחל נווה, מדריכה בכירה  

* המחירים מותנים במינימום 25 משתתפים

2019-03-18T23:15:28+00:00