yes

קרוז מאורגן אל בירות התרבות של הים הבלטי + קופנהגן ולובק יולי 2022

קרוז מאורגן אל בירות התרבות של הים הבלטי + קופנהגן

קוד טיול : TCBA
משך הטיול: 11 ימים (10 לילות על האוניה)
יציאה:  יולי 2022
מדינות: דנמרק, גרמניה, אסטוניה, רוסיה, פינלנד, שוודיה     
אוניה: Norwegian Escape
מסלול: קופנהגן, לובק, טאלין, סנט פטרסבורג (יומיים), הלסינקי, שטוקהולם
סגנון: קרוז מאורגן כולל טיסות, העברות, מלון, כל סיורי החוף והכניסות לאתרים עם מדריך בכיר ישראלי

יתרונות בלעדיים לתַּרבּוּתוּ:

  • חדרים המבטיחים מיקום משופר ונוף לא מוסתר.
  • תוכנית טיול מגוונת, מפורטת ושקופה, בכניסות ובאטרקציות בלעדיות
  • מסלול עשיר במיוחד בשני ימי הביקורים בסנט פטרסבורג, כולל מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון ואופרה מהמפוארים בתבל, ביקור בגני פטרהוף.
  • טיול יסודי בשטוקהולם ולינה במלון 4*

מטיילים יקרים, בידקו את סיורי החוף שלנו מול תכניות של חברות מתחרות. יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות כניסות וביקורים בתשלום ופחות שעות טיול בליווי אוטובוסים, בפערים שמגיעים בסה”כ לסכומים גבוהים. לכן, מה שנראה בהתחלה זול, עלול להפחית מעוצמת החוויה ולהתברר בסופו של דבר כמחיר מאד יקר וללא כל היתרונות של תרבותו – זיכרו זאת !

מדינות הים הבלטי הן אוצר תיירותי של ממש. הקשר בין מדינות סקנדינביה ובין מדינות מזרח אירופה מתבסס על הים הבלטי, ותיירים רבים מרחבי העולם מגיעים במיוחד כדי להכיר את הקסם שמפריד בין מזרח אירופה – לצפונה.

שייט בים הבלטי הוא למעשה חוויה מדהימה שתהפוך את הנופש הבא שלכם ללא רגיל. המעבר בין חצאי האיים של אסטוניה, פינלנד ושבדיה, וכמובן ביקור בערים כמו טאלין האסטונית, בסנט פטרסבורג הרוסית והלסינקי הפינית – יחשוף בפניכם תרבות אירופית ישירה ומרתקת.
היו שנים שהיה קשה להגיע למקצת מהמדינות הללו מסיבות פוליטיות, וגם יוקר ההגעה והשהייה היו פשוט גבוהים. בשנים האחרונות, עם התפתחות יעדי ההפלגות ברחבי העולם, עלות הקרוזים ירדה בהתאם, והפלגות לים הבלטי הפכו לאחד היעדים המבוקשים בחודשי הקיץ.
קרוז בים הבלטי זה אומר לשוט כמו בימה גדולה, מבודדת יחסית מהאוקיינוס, הגאות והשפל בה הם מינימליים, מה שגורם לחוויית הפלגה נעימה וחלקה רוב הזמן.
נקודת השיא בהפלגה לאזור הבלטי הינה ללא ספק ביקור בסנט פטרסבורג. מכיוון שריכוז האוצרות והמראות הבלתי נשכחים כה גדול, שאוניות הקרוזים מקדישות יומיים מלאים לביקור בנמל זה. נראה את ארמון החורף, הוא מוזיאון ארמיטאז` המפורסם והייחודי, את פסל הברונזה של פטר הגדול, בכפר פושקין נמצא ארמונה של קתרינה, אשר קירותיו הכחולים-זהובים מתנשאים לגובה של כמעט 300 מטרים, כנסיית הדם הנשפך (Spilled Blood) וספינת הקרב אורורה, אשר תותחיה סימנו בזמנם את פרוץ המהפכה הרוסית.
הרוח הרוסית האימפריאליסטית הינה מוטיב מרכזי גם בקתדרלת טאלין – אלכסנדר נבסקי שבאסטוניה; טירת טומפאה הוורודה שבנויה בסגנון בארוק; והיכל העירייה הגותי על צריחיו המתנשאים.
בהלסינקי  נבקר בכנסייה החצובה בסלע טמפליאקיו .
 ונטייל ברובע העתיק גמלה סטאן של שטוקהולם, נבקר במוזיאון ואזה ונתרשם מיופיה של העיר המתפרסת על מספר האיים.  

מסלול השייט ותוכנית סיורי החוף:

יום 1 | תל אביב – וינה – קופנהגן (דנמרק)
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך וינה לקופנהגן, בירת דנמרק. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו להתארגנות ולינה.

יום 2 | קופנהגן, סיור בעיר ויציאה להפלגה
לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בו נראה את “כיכר ישראל”- כיכר המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השנייה, רחבת ארמונות בית המלוכה “אמיליאנבורג” בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית וארמון קריסטיננבורג – מקום מושבו של הפרלמנט, הגנים המלכותיים, בית הספרים הלאומי ולצידו המוזיאון היהודי.
בשעות הצהריים ניסע לנמל לקראת סידורי העלייה לאוניה ונתמקם באוניה. ההפלגה אמורה להתחיל בשעה 17:00. ניפגש שוב בארוחת בערב ולאחריה בילוי באירועים המתקיימים באוניה.

יום 3│וורנמונדה – לובק (גרמניה)
הבוקר תעגון האוניה בנמל וורנמונדה. נרד מהאוניה וניסע לסיור בעיר לובק הנחשבת לאחת הערים ההיסטוריות באזור הים הבלטי. במהלך סיורינו בעיר נראה את מבניה ההיסטוריים המצויים במרכזה העתיק. מבנים אלו הופצצו באופן מאסיבי ומכוון כתגמול במרץ 1942 על ידי כוחות הברית וכתוצאה מכך רוב העיר העתיקה נחרב – כולל כנסיות בנות מאות רבות של שנים.. לאחר שחזור מאומץ הוכרז מרכזה ההיסטורי של לובק לאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. בטיולנו נעבור בשער הולשטיין ההיסטורי מהמאה ה-14, נחצה נהר הטרווה ונשוחח על ברית ההאנזה ותפקידה הבכיר של לובק בהתאגדות הסוחרים שהניחה את היסודות למסחר הבינלאומי. נטייל בכיכר העיר העתיקה, נצפה לעבר בית העירייה מהמאה ה-12, הוותיק ביותר באירופה שעדין מתפקד. נשוחח על בני העיר זוכי פרס נובל לספרות תומאס מאן וגינטר גראס וגם נטייל במדרחוב ונבקר בבית המרציפן המפורסם בעולם.

יום 4 │ יום ים
זהו יום הים הראשון שלכם על האנייה. קחו את הזמן לחקור וליהנות מכל מה שיש לה להציע: פעילויות תרבות ובידור, חדר כושר ופעילויות ספורט, בריכות שחיה וג’קוזי, ריקודים ומופעים, חנויות דיוטי פרי וקזינו. במהלך היום נתכנס למפגש קבוצתי עם המדריך לסיור באוניה או להרצאה.

יום 5 | טאלין (אסטוניה)
בשנת 1997 הכריז ארגון אונסק”ו על העיר העתיקה של טאלין כעל אתר מורשת עולמית ולא בכדי. המבנים מתקופת ימי הביניים שבתחומה השתמרו להפליא בחלוף הדורות, וזאת על אף הכיבושים הרבים שפקדו את העיר. טאלין היא בירה אירופית גאה עם קסם משלה, תוססת ושלווה, פוטוגנית באופן מיוחד. המראות הנהדרים בה כוללים גם: ככר רחבת ידיים, רחובות מתפתלים מימי הביניים מרוצפים אבן, בתי סוחרים אצילים, חומה עתיקה עם מגדלי שמירה לאורכה, מבני ציבור וכנסיות מימי הביניים שנשמרו בשלמותם. כל אלו, ועם השגשוג המודרני של העיר, הופכים את הסיור בה למרתק. טאלין נחשבת לבירת ההייטק של אירופה, או בכינויה: “הסיליקון וואלי של אירופה”. היא נחשבת למדינה הכי מרושתת לאינטרנט ולמרות חדשנותה היא שומרת על קסמה ונראית כאילו נשלפה מהאגדות.
סיור החוף שלנו
ביקורנו יתחיל בסיור ברחובות העליונים של העיר העתיקה, הממוקמים על גבעת טומפיאה. נעצור לביקור בכנסיית אלכסנדר נייבסקי ונגיע לנקודת תצפית על העיר והנמל. משם נרד בהליכה איטית ונוחה לסיור ברחובות התחתונים של העיר העתיקה עם התרשמות משלל המבנים העתיקים שמאפיינים את האזור. נבקר בכיכר העירייה אשר שוקקת מפעילות של מבקרים ומקומיים, בתי קפה ומאפה, עם זמן חופשי להפסקת קפה וקניות. נבקר בבית הכנסת של טאלין שנבנה בשנת 2007 ובו גם תערוכה המתעדת את היסטורית יהודי העיר. בתום הטיול נשוב לאוניה ונמשיך בהפלגה.

ימים 6-7 | סנט פטרסבורג (רוסיה)
סנט פטרסבורג, לשעבר לנינגרד, השוכנת צפון מערבית למוסקבה ידועה כמרכז תרבותי ואחת מן הערים היפות באירופה. הפאר וההיסטוריה של הבירה האימפריאלית של רוסיה הצארית לא יפסיקו להדהים, אך כדאי לזכור שזוהי גם עיר בעלת רוח מהפכנית. העיר מתפרשת על 42 איים בדלתא של נהר נייבה ונבנתה בשנת 1703 על ידי הצאר פטר הגדול שהתכוון לפתוח “חלון לאירופה” וליצור לרוסיה יתרון אסטרטגי שהוא גם צבאי וגם כלכלי דרך הים הבלטי לכיוון אירופה. בתקופה הצארית סנט פטרסבורג שימשה במשך 200 שנה כבירת רוסיה.
השדרות הרחבות, תעלות המים והגשרים בעיר, משמשים דוגמאות וזכר לסגנון הארכיטקטורה בתקופה הצארית. יש המכנים את סנט פטרסבורג היהלום שבכתר הרוסי ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. מה שבולט בה, הוא אוסף המבנים ההיסטורי והמרהיב, אותם נראה במלוא הדרם במהלך הטיול. הלילה האונייה תעגון בנמל וכך נשהה בעיר יומיים אותם ננצל לסיורים באתרי התרבות הבולטים של העיר.
סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום הראשון
היום הראשון לביקורנו בסנט פטרסבורג יכלול נסיעה לאורך שדרות אלכסנדר נייבסקי – ה”שאנז אליזה” של סנט פטרסבורג. כאן ממוקמות חנויות הדגל של מיטב מותגי הצריכה, בתי הקפה האופנתיים והמסעדות המשובחות. נבקר בכיכר הסנאט עם פסל פרש הנחושת, כשבפארק מאחוריו התרחש מרד הדקבריסטים – אירוע חריג בתולדות רוסיה, בו בפעם הראשונה התגבשה תנועה פוליטית שפעלה נגד המערכת הממוסדת.
גולת הכותרת של היום היא ביקור במוזיאון אֶרְמִיטָאז’, האוצר בתוכו את מיטב היצירה העולמית ונחשב למוזיאון הגדול ביותר ברוסיה ואחד המוזיאונים הגדולים, הוותיקים והחשובים ביותר בעולם לאמנות (ביקור מודרך כשעתיים). לאחר מכן נבקר בבית הכנסת הגדול, הנחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה והשני בגודלו באירופה.
בערב נצא למופע בלט בביצוע אחת מהלהקות הנחשבות באחד מאולמות התיאטרון בעיר.
סיור החוף שלנו בסנט פטרסבורג – היום השני
נתחיל את היום בעיירה פושקין לביקור בארמון יקטרינה בצארסקויה סלו (כפר הצארים). את הארמון בו נמצא “חדר הענבר” המפורסם, הזמינה הצארית יקטרינה הראשונה כארמון קיץ. חזית הארמון שאורכה 325 מטרים של פאר נועד להדהים את המבקרים בו.
במהלך המצור על לנינגרד, כבש הצבא הגרמני את צארסקויה סלו והשתמש בארמון כמחנה צבא וכמטווח אימונים. כל שנותר ממנו היה קירותיו החיצוניים. חדר הענבר נבזז, לא נותר ממנו דבר וכל עיטורי הרוקוקו נשברו ונקברו בהריסות. עבודות השיקום, שהחלו זמן קצר לאחר מלחמת העולם השנייה, הסתיימו בשנת 2003 לרגל יובל ה-300 לייסוד סנט פטרסבורג.
משם נמשיך לגני ארמון פטרהוף – משכן הקיץ שתכנן לעצמו פטר הגדול אבל שימש את הצארים האחרים. גם הארמון הזה נכבש ע”י הגרמנים במלה”ע 2. הנאצים שנסוגו מן הארמון כעבור כשנתיים, רוקנו אותו מאוצרותיו. כיום הארמון הוא שחזור מדויק לקודמו. הארמון מוקף בפארק ענק בן כ- 200 דונם, נבקר בגנים ובהם עשרות מזרקות, בריכות קטנות וחלקות מעובדות של פרחים וערוגות צבעוניות. הגנים מתוכננים על פי עיצוב משולב של הגן הצרפתי (סגנון וורסאי, סימטרי), עם כמה פביליונים, אשר שימשו בעבר לסעודות מלכותיות וכיום הם חלק מן הגן ומשמשים כבתי קפה או מוזיאונים.
נחזור לסנט פטרסבורג אל כיכר פולקוב שם ממוקמת האנדרטה המרשימה לכבוד תושבי העיר שסבלו מהמצור הנאצי בן 900 ימים והניצחון על הגרמנית במלחמת העולם השנייה.

יום 8 | הלסינקי (פינלנד)
קרבתה של הלסינקי לתרבויות מגוונות העניקה לה את אופייה הקוסמופוליטי שקצת יותר קשה למצוא במקומות אחרים במדינה. העיר מודרנית, אך אין בהלסינקי גורדי שחקים; להיפך, המרחבים הפתוחים והפארקים (המהווים שליש משטחה), קרובים לים ומעניקים לעיר אווירה אינטימית.
הלסינקי נבחרה לבירת העיצוב העולמי לשנת 2012 והיא מאופיינת בשלווה שלה, מבני תרבות ואמנות והרבה רוכבי אופנים.
סיור החוף שלנו
לאחר ארוחת בוקר נרד מהאונייה ונצא לסיור בבירת פינלנד. את הטיול נתחיל בביקור בגני סיבליוס, המלחין הפיני המוכר בעולם, מחבר האפוס המוזיקלי “פינלנדיה” המהווה מעין סמל לעצמאותה התרבותית של האומה הפינית. מגני סיבליוס ניסע  לכנסיית הסלע. הכנסייה נבנתה בשנות השישים של המאה הקודמת והיא היחידה בעולם שנבנתה בתוך סלע גרניט ענק. בתום הביקור בכנסיית הסלע נמשיך בטיול לביקור באטרקציה מיוחדת בהלסינקי ומקור גאווה לאומי – הספרייה הלאומית הפינית החדשה. בהמשך נגיע לכיכר הסנאט בה נמצאים: הקתדרלה הפרוטסטנטית ופסלו של הצאר אלכסנדר השני, מי שנחשב למבשר עצמאותה של פינלנד מעול השלטון הרוסי, בית הממשלה ובניין האוניברסיטה. בתום הסיור נשוב לאוניה להמשך ההפלגה.

יום 9 | שטוקהולם, סיור בעיר 
“יפהפייה” זוהי המילה הראשונה שתשמעו ממבקרים בשטוקהולם בבואם לתאר את העיר. העיר בת 700 השנים, משתרעת על פני 14 איים מחוברים בגשרים מרשימים על פני אגם מאלארן. שטוקהולם כולה היא מעין “מוזיאון פתוח” שגם שיטוט ברחובותיה, הוא חוויה תרבותית, היסטורית, אדריכלית ונופית.
סיור החוף שלנו
הבוקר נעגון בנמל נאנשמאן וניסע לסיור בשטוקהולם. נתחיל בכיכר בית העירייה הישן בו נערכת הסעודה השנתית לחתני פרס נובל. הבניין מזכיר בצורתו את מבני הרנסנס האיטלקי ונחשב לאחת מהיצירות הארכיטקטוניות המרהיבות באירופה של המאה הקודמת. משם נמשיך ונראה את אולם הקונצרטים, בו נערך מדי שנה טקס הענקת פרסי נובל למדעים וספרות. לחזית הבניין עמודים קורינתיים מרשימים בסגנון הניאו-קלאסי.  לאחר מכן נצא לסיור ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה – “גמלא סטן” וכיכר “סטור”, בה הוצאו להורג 82 מנכבדי שטוקהולם על ידי הדנים ששלטו בשבדיה. נמשיך ונבקר במוזיאון האונייה “ואזה”, אונית המלחמה שנבנתה ע”י המלך גוסטב ואזה, המלך שהכריז על שטוקהולם כבירת שבדיה. ה”ואזה”,  שהיא ה”טיטאניק” של ימי הביניים, טבעה כ-20 דקות בלבד לאחר השקתה ושהתה בקרקעית הים למעלה מ- 340 שנים. במבצע הנדסי מופלא חולצה בשלמותה והיא המוצג האותנטי היחיד מסוג זה בעולם. בתום הסיור נשוב לנמל להמשך ההפלגה.

יום 10 | יום ים
יום של בילוי ונופש באוניה. תוכלו ליהנות מכל הפעילויות והמתקנים שיש באוניה. במהלך היום נתכנס לשמוע הרצאה שתינתן על ידי המדריך.

יום 11 | קופנהגן –  דרך מינכן – לתל אביב
הבוקר תעגון האוניה בנמל קופנהגן והשייט שלנו יגיע לסיומו. נאכל ארוחת בוקר, ניפרד מהאונייה ונצא לסיור משלים בקופנהגן. מזרקת “גפיון”, תזכורת לעברה המיתולוגי של האמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהגן, פסל “בת הים הקטנה” בהשראת גדול סופרי הילדים הדני הנס כריסטיאן אנדרסן. נטייל במדרחוב הארוך ביותר באירופה – “הסטרויט”, עם זמן חופשי להנאה באזור ולהשלמת קניות, ובמידת האפשר נטייל לאורך ניהָאבְן – “הנמל החדש” התוסס, תעלת מים צרה, בה עוגנות סירות ויאכטות ומשני צידיה בניינים בשלל צבעים מרהיבים ועשרות מסעדות ובתי הקפה.
בתום הביקור ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה דרך מינכן חזרה הביתה.

יום 12 | נחיתה בתל אביב לפנות בוקר.

מחירים ב-$ לאדם בחדר זוגי :

יציאה חזרה חדר פנימי לאדם תוספת חלון לאדם תוספת מרפסת לאדם הנחה  
             
  תוספת מחיר ליחיד בחדר:   1,650 $         

 הערות:
*אין כפל מבצעים והנחות

 
 

המחיר כולל:
• טיסות סדירות במסלול ת”א – וינה – קופנהגן // קופנהגן – מינכן – ת”א
• העברות
• לילה במלון בקופנהגן ברמת תיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר
• קרוז+מסים
• כלכלה במהלך הקרוז – פנסיון מלא (למעט ארוחות צהרים בסיורי החוף)
• סיורי חוף מאורגנים בכל נמלי העגינה (עפ”י התכנית באוטובוס נוח וסיורים רגליים).
• דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית – אין מסלולים אופציונליים הכרוכים בתשלום נוסף.
• מופע בלט ברמה עולמית בבית תיאטרון בסנט פטרסבורג
• מדריך ישראלי בכיר מצוות “תרבותו” המתמחה בארצות היעד .
• טיפים לנותני השירותים השונים ביבשה (לא כולל טיפים באוניה)
• מסי נמל בארץ ובחו”ל.
• מפגש קבוצה לפני היציאה לקרוז

המחיר אינו כולל:
טיפים באוניה (חובה עפ”י כללי חב’ האניות כ-14 דולר ללילה לאדם).
ביטוח והוצאות אישיות
תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת 6 $ ליום לנוסע)
מה שאינו מופיע תחת הכותרת – המחיר כלול.

הערות
* יש רופא ואחות על האנייה.
* המחירים משתנים בחברת השייט עפ”י היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
* לו”ז סיורי החוף עשוי להשתנות בהתאם להחלטות המדריך.

תנאים ומידע כללי

בנוסף לסיורים ולאתרים המפורטים במסלול הטיול, להלן ביקורים ומקומות בלעדיים בסיורי החוף של תַּרבּותוּ:
קופנהגן
סיור באתריה המרכזיים של העיר
סנט פטרסבורג

– מופע בלט באחד האולמות המפוארים
– ביקור בגני ארמון פטרהוף
לובק
סיור בעיר העתיקה – אתר מורשת התרבות של אונסק”ו
שטוקהולם:
– ביקור בבית העירייה
– ביקור במוזיאון אוניית ואזה המפורסמת
סנט פטרסבורג:
– ביקור במוזיאון ההרמיטאז’
– ביקור בבית הכנסת הגדול
– בילוי ערב במופע בלט באחד האולמות המפוארים בעיר
– סיור בגני ארמון פטרהוף
– נסיעה ברחפת 
הלסינקי:
– סיור מקיף בעיר כולל כנסיית הסלע,גני סיבליוס ובניין הספרייה הלאומית
טאלין:
סיור בעיר כולל ביקור בבית הכנסת

הקרוזים המאורגנים שלנו מול חבילות של חברות אחרות:
– עלות כל הביקורים והכניסות לאתרים כלולים במחיר הטיול – אין “הפתעות”!
– אוטובוס תיירים והדרכה בעברית, בכל נמל, עם מדריך ישראלי בכיר ועתיר ידע.
– סיורי חוף במיצוי מלא של זמן השהות בנמל להיכרות מירבית עם המקום והתרבות.
– פערי מחירים ניכרים (עד פי שתיים) מסיורי חוף דומים של האונייה.
– תוכניות הטיולים מותאמות לטעם הישראלי.
– הרצאות מלומדות בימי השייט סביב נושאי מסלול הקרוז.
– סיור בקופנהגן ולינה במלון 4* בעיר
– מפגש קבוצה על קפה וכיבוד קל לקראת היציאה לטיול

2021-07-20T05:46:58+00:00